До курсу \"Політекономія\" icon

До курсу "Політекономія"
Скачати 18.53 Kb.
НазваДо курсу "Політекономія"
Дата12.09.2012
Розмір18.53 Kb.
ТипДокументи

АНОТАЦІЯ

до курсу “Політекономія”

Найважливішим завданням у боротьбі за економічний суверенітет України є формування у мільйонів її громадян інтересів та стимулів до праці, консолідація зусиль для побудови незалежної держави. Виконання цих завдань неможливе без усвідомлення того, що народ України стає господарем і власником своєї землі, підприємств і установ, природних ресурсів, інтелектуальної власності та інших складових національного багатства, що рівень його життя, життя майбутніх поколінь залежатиме від результатів їхньої праці, від успішного управління економікою тощо, від формування нового національного економічного мислення.

Найважливіша роль у формуванні цього мислення належить політичній економії. Політична економія є першою дисципліною, з якої студенти Київського інституту інвестиційного менеджменту починають вивчати економічну теорію.

Політична економія – це наука, яка досліджує найбільш глибинне й суттєве в явищах і процесах економічного життя. Вивчення цього предмету студентами нашого інституту є необхідною і дуже важливою основою формування високоосвіченого фахівця економічного мислення сучасного типу, освоєння системи інших, більш конкретних економічних дисциплін.

Лекції побудовані таким чином, щоб забезпечити грунтовку теоретичну підготовку студентів з політичної економії, націлити їх на твори пізнання законів і категорій цієї науки, закономірностей функціонування й розвитку суспільного виробництва, способів і методів вирішення корінних проблем виробництва товарів і послуг, їх розподілу, обміну та споживання.

З точки зору актуальності метою лекцій є забезпечення грунтового вивчення студентами таких основних блоків політекономії:

  1. виробничі відносини в їх єдності з продуктивними силами та іншими суспільними відносинами;

  2. системи законів, які управляють виробництвом, розподілом, обміном і споживанням життєвих благ як у ринковій, так і в інших економічних системах;

  3. проблеми ефективного використання обмежених ресурсів і управління ними з метою досягнення максимального задоволення потреб людини, в тому числі проблеми “що, як, для нього і скільки виробляти?”;

  4. зміст і стратегічні тенденції еволюції соціально-економічних систем в останнє сторіччя на рубежі ХХІ ст.

Природно, тільки цілісне уявлення про функціонування всіх учасників єдиного економічного процесу дозволяє виробити нові норми економічної поведінки, подолати інерційність мислення, звільнити від тягаря застарілих знань, набуваючи нові. Тому даний курс лекцій може сприяти формуванню нового економічного мислення і поведінки в непростих умовах переходу до ринкових відносин.


Схожі:

До курсу \"Політекономія\" iconТематика курсових робіт з курсу “Політекономія”
Податково-бюджетна політика держави – головний інструмент регулювання економічних відносин
До курсу \"Політекономія\" iconПитання до заліку з курсу “Політекономія”
Методи економічних досліджень. Методологія класичної І неокласичної економічних шкіл, їх синтез
До курсу \"Політекономія\" iconПроформа
Базові курси: Вступ до спеціальності, Соціологія, Політекономія, Розвиток виробничих сил
До курсу \"Політекономія\" iconПитання з економічної теорії, мікро- І макроекономіки. Політекономія
Економічні потреби суспільства, їх сутність І класифікація. Економічні інтереси та їх роль у суспільному виробництві
До курсу \"Політекономія\" iconПитання з економічної теорії, мікро- І макроекономіки. Політекономія
Економічні потреби суспільства, їх сутність І класифікація. Економічні інтереси та їх роль у суспільному виробництві
До курсу \"Політекономія\" iconУправління трудовим потенціалом семестр: 8 кредити
Базові курси: Політекономія, Правознавство, Управління персоналом, Мікроекономіка, Макроекономіка, Економіка праці І соціально-трудові...
До курсу \"Політекономія\" iconП.І. Б. (повністю): Михайлова Валентина Олексіївна
Дисципліни: політекономія, актуальні проблеми політичної економії, трансформаційна економіка та економічна політика держави, сучасні...
До курсу \"Політекономія\" iconУправління трудовим потенціалом семестр: 8 кредити
Базові курси: Політекономія, Правознавство, Управління персоналом, Мікроекономіка, Макроекономіка, Економіка праці І соціально-трудові...
До курсу \"Політекономія\" iconНові надходження II квартал 2012р. Природничі науки. Математичні науки. Технічні науки. Суспільні науки. Економічні науки. Політекономія Облік.

До курсу \"Політекономія\" iconНові надходження III квартал 2012р. Природничі науки. Математичні науки. Технічні науки. Суспільні науки. Економічні науки. Політекономія.

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи