Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost icon

Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost
Скачати 383.24 Kb.
НазваQuantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost
Сторінка1/3
Дата12.09.2012
Розмір383.24 Kb.
ТипДокументи
  1   2   3

Рис. 38. Вікно редагування вмісту реального портфеля    У нашому прикладі, показаному на Рис. 39, у портфелі інвестора знаходиться 1000 акцій (QUANTITY) компанії ERGO, куплених за середньою ціною (AVG COST) $5.96 за акцію, на загальну суму (PUR VALUE) $5957.45. При ціні останньої угоди (LAST) $6 ¼, що текет вартість цих акцій (CURR VALUE) склала $6250-00, что принесло прибуток (GAIN) рівну $292,55 чи 4,91% (%GAIN). Інші акції, що складають персональний портфель інвестора, також добре показані в таблиці. Загальна вартість (TOTAL) портфеля складає: у цінах покупки $27272,41, у поточних цінах - $26293.75, что приносить збиток $978,66 чи –3,59%. Как видим, ця таблиця дуже зручна для відстеження стану портфеля, его загальної прибутковості і прибутковості його складових. Усі дії з портфелем записуються (купівля-продаж, сплит) та их можна переглянути вибравши у вікні редагування ( Рис. 38) ярлик «TRANSACTIONS».

Рис. 39 Таблиця реального портфеля і его прибутковості

У кожній з таблиць вибір «мишкою» відповідного тикер-символа, переводить користувача в на сторінку перегляду поточної інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних.

По-перше, тут можна бачити заголовки статей, прес-релізів та ін. стосовних до даної компанії, як отриманих только что, після відновлення, так і уже прочитані. Вибір заголовка приводить до тексту статті.

По-друге, тут представлена столбцовая діаграма, що показує історію зміни ціни акцій протягом декількох місяців. Верхня та нижня крапка стовпця показують, відповідно, максимальну і мінімальну ціну акції протягом дня (daily high, daily low), червоний колір стовпця показує падіння ціни, зелений – её ріст. А границя червоного і зеленого кольорів показує ціну закриття тобто ціну останньої угоди. При встановленні курсору «миші» на стовпець, з'являються дані стосовні до даного торгового дня: дата, ціни закриття і відкриття, мінімальна і максимальна, а також обсяг торгівлі в цей день (Відповідно, date, close. Open, high, low, vol.) Для порівняння з загальним ринком у графік включається лінія зміни індексу «Standard & Poor’s 500» - «S&P500».

По-третє, тут міститься статистична інформація про дану акцію. Крім уже описаних date, close. Open, high, low, voLUME, але стосовних до поточного дню відновлення, приведені зведення про середньоденний оборот торгів (Average volume), мінімальна і максимальна ціни за 52-х тижневий період (52-week range), коефіцієнти EPS і P/E (про неї буде розказано в главі «Фундаментальний аналіз цінних паперів»).

Для більш глибокого вивчення компанії, на цій же сторінці існує кнопка «OVERVIEW», що відсилає користувача до більш докладного опису компанії (див. Рис. 41). Тут зацікавлений інвестор може знайти скороченый опис бізнесу компанії, ії адреса, телефони та імена топ-менеджменту, останні фінансові звіти та показники корпорації, а також електронний адресу-посилання её Web сторінки в Інтернет (якщо така існує).

Ще більш докладні зведення про компанію можна одержати використовуючи кнопку «RESOURCES», але ми на цьому не будемо зупинятися, залишаючи експерименти за читачем.

Рис. 40. Перегляд поточної інформації з компанії

 

Рис. 41 Перегляд фундаментальної інформації про компанію

Програма PointCast Business Network дозволяє користувачу одержувати ще безліч всілякої інформації, що курсує в Мережі, від прогнозів погоди до розкладу спортивних матчів. Наскільки известно авторам, російський сервер у програмі PointCast были представлені только один – «Агентство НСН» - адреса: http://www.nsn.ru. Для включення цього сервера треба було скачати невеликий файл і проинсталлировать його. Тоді в програмі з'являвся канал російською мовою, що публікувала новині про Росію. Але чи ли проект виявився невдалим, ли вони зробили канал комерційним і стали брати плату за підключення, але більше російські новини ми не одержували. Надаємо студенту можливість самостійно вивчити додаткові можливості програми та вибрати для себе придатні. Інші канали організовані по типі розглянутого нами каналу CNNfn.

^ Рис. 42. Підрозділ "Currency rates" каналу "Companies"

На закінчення, радимо звернути увагу на підрозділ «Currency rates» з каналу «Companies». Тут показані курси багатьох валют (включаючи російські карбованці) стосовно долара США (див. Рис. 42). Іноді ці зведення можуть придасться інвестору.

QUOTE.COM

Ще одним джерелом ділової інформації, на який варто звернути увагу, є сервер QUOTE.COM, розташований за адресою http://www.quote.com. Початкова сторінка цього сервера приведена на Рис. 43.

Quote.com – це корпорація, заснована в 1993 році з метою надання якісної інформації про фінансові ринки користувачам Інтернет. Ця інформація містить у собі котирування (як реального часу, так і затримані) акцій, опціонів, взаємних фондів, товарних фьючерсов і індексів на американських і канадських біржах. Крім цього Quote.com надає в режимі реального часу ділові новини, прогнози прибутків і звіти про прибутки, аналіз ринків і коментарі, фундаментальну інформацію про компанії (баланси і звіти) і графіки коливань ціни акцій, прогнози погоди і бізнесу-опису компаній. На жаль велика частина сервісу Quote.com є платної. Для одержання послуг необхідно на них підписатися, що можна зробити використовуючи кредитну картку. У будь-якому випадку, для ознайомлення з пропонованими послугами можна використовувати слово – demo, як логин і пароль одночасно, а як тикер-символа вводити MSFT – символ «Microsoft». Проте на сервері можна знайти і багато безкоштовної інформації.

Наприклад, тут представлений усередині денний графік зміни індексу Доу-Джонса в режимі реального часу у виді 10-ти хвилинної столбцовой діаграми. Тобто з інтервалом у 10 хвилин на графіку з'являється стовпець, що відбиває зміна індексу Доу-Джонса протягом цих 10-ти хвилин. Причому для этого не потрібно натискати на кнопку «RELOAD» браузера.

 

Рис. 43. Початкова сторінка сервера Quote.com

 

Рис. 44. График зміни ціни в реальному часі на сервері Quote.com

З графиками, до речі зв'язана сама необхідна для фондового спекулянта можливість, забезпечувана сервером Quote.com, але, на жаль, що є платної. Це побудови графіка коливань котирувань у режимі реального часу. Вид цього графіка представлений на Рис. 44. Немає потреби говорити, що графік може бути представлений, або у виді лінії, або у виді столбцовой діаграми. Тимчасові інтервали відображення можуть бути 1, 5, 10, 15, 30, 60 хвилин, день, тиждень, місяць, квартал. На графік може бути додані зведення про обсяг торгів і виведене ковзне середнє. Все дані можуть бути експортовані у форматі «EXCEL». При цьому в правому нижнім вікні (див. Рис. 44) буде йти потік інформації про конкретні чи угоди котируваннях (час, ціна, обсяг, місце угоди). Угода по зрослої, у порівнянні з попередньої, ціні буде показана зеленим кольором, за снизившейся ціною – червоним. У правому верхнім вікні може бути показана інтегральна інформація про ринок (індекси) чи зведення про 10 акції, що більше всего виросли (Gainers), більше всего упали (Losers), мають самий великий оборот (Volume actives) та т.п. Знову ж, для того, щоб одержувати ці дані немає необхідності натискати «RELOAD» - графік виконаний за технологією JAVA та самостійно запитує сервер. Усе вищесказане показує яким корисним та зручним інструментом є цей сервіс для біржового спекулянта, що намагається грати на котируваннях акцій, адже знаходячись за тисячі кілометрів від біржі він одержує ту ж інформацію, що ї присутній на торгах брокер. Звичайно тут з'являються затримки, зв'язані з пропускною здатністю комп'ютерних та телефонних мереж, але вони короткочасні і не грають великої ролі. Про біржову гру буде розказано далі в главі «Що значить грати на біржі». Вартість цього сервісу досить висока – близько 80 доларів на місяць, але це все-таки дешевше супутникових информсистем типу Reuters 2000 чи Dow Johns Telerate і потрібний цей сервіс, по великому рахунку, только спекулянту, а не інвестору, що вкладає гроші на більш тривалий період, чим один день. На сервері є безкоштовна версія цього сервісу, що транслює в реальному часі только значення індексів, а котирування акцій відображаються з затримкою в 15-20 хвилин.

Інші безкоштовні послуги сервера Quote.com аналогічні CNNfn, і мають только незначні відмінності в інтерфейсі. Варто згадати лише добре структурований і докладний довідник по галузях – Industry Watch. Тут можна знайти свіжу інформацію з компаніям, що відносяться до різних галузей економіки.

Для просування на ринок своїх послуг Quote.com пропонує безкоштовну 30-денну спробну підписку. Заповнивши інтерактивну анкету ви одержите безкоштовний доступ до більшості послуг сервера на 30 днів.

^ Тема 5. Фундаментальний аналіз цінних паперів.

Фундаментальний аналіз проводиться на 3 рівнях

Перший рівеньаналіз стану економіки в цілому. Він дозволяє з'ясувати, наскільки загальна ситуація сприятлива для інвестування. Нестійкість на макроекономічному рівні має величезне значення, тому що вона може вплинути на очікуваний доход і ризик навіть по добре збалансованому портфелі. Організації, що спеціалізуються на складанні економічних прогнозів, мають свої сторінки в Інтернет, про що уже говорився вище і будь-який зацікавлений користувач може безкоштовно їх одержати.

Другий рівень аналізу - це галузевий аналіз, у ході якого потенційний інвестор вибирає галузь, що представляє для нього інтерес. Адже навіть якщо аналіз економічної ситуації в цілому показує, що вона вкрай несприятлива для інвестування, це не означає, що неможливо знайти чи галузь галузі, куди можна було б з вигодою вкласти засобу.

І, навпаки, навіть в умовах могутнього економічного підйому інвестування далеке не в будь-яку галузь може принести прибуток і гарантувати від значних утрат. От чому так важливо зробити правильний вибір галузі для інвестування. Для цілей фундаментального аналізу всі галузі умовно поділяють на наступні основні групи:

Галузі, що народжуються, можуть знаходитися у власності деяких компаній, що не випускають свої акції на ринок. Тому вони не завжди прямо доступні інвесторам.

Зростаючі галузі. Для зростаючих галузей характерно:

-постійне і випереджальне в порівнянні з іншими галузями збільшення обсягів продажів і прибыли. Компанії таких галузей називають компаніями росту, а их акції - акціями росту;

-залишення нерозподіленого прибутку для інвестування в розвиток виробництва, что звужує можливості виплати дивідендів по акціях таких компаній;

-високий (вище за середнє) темп росту цін акцій за несколько останнього років і, як наслідок, гарні можливості приросту капіталу для власників акцій. При цьому треба мати на увазі, що просте підвищення ціни ще не робить акції акціями росту; воно повинно ґрунтуватися на таких постійних факторах, як більш висока норма прибыли, що росте вартість активів і т.п.

До зростаючого галузям відносяться галузі, що знаходяться на початковому етапі свого становлення, а також традиційні галузі, що переживають період росту в результаті впровадження нових чи технологій переходу на випуск нових нетрадиційних видів продукції.

Стабільні галузі відрізняються стійкістю свого розвитку; вони в меншому ступені, чим інші, піддані впливу ситуації в економіці в цілому. У таких галузях обсяги продажів і прибуток відносно стабільні і стійкі навіть у періоди економічних труднощів. Ця стабільність, звичайно, не гарантує повний захист від зниження цін акцій, але таке зниження, імовірно, буде не настільки помітним, як по акціях інших компаній. Вкладення в цінні папери компаній стабільних галузей характеризуються високою надійністю, і, як наслідок, відносно більш низькою прибутковістю.

Розрізняють наступні найбільш загальні категорії акцій компаній стабільних галузей:

«блакитні фішки» («blue chips»);

оборонні акції;

дохідні акції.

«Блакитні фішки» - це акції з найкращими інвестиційними властивостями. Компанії, що випускають такі акції, продемонстрували здатність діставати прибуток та виплачувати дивіденди навіть під час несприятливої економічної кон'юнктури, мають, як правило, монопольне положення на ринку, фінансову міць та ефективний менеджмент. Так само,як компанії росту, вони володіють, високими темпами росту, але відрізняються від них великими розмірами та стійкістю.

Оборонними називаються акції компаній, що виявляють відносну стійкість до поганої кон'юнктури, що більш-менш стабільно одержують прибуток та дивіденди, що виплачує.

Дохідними називаються акції, на які виплачуються щедрі дивіденди. Амплітуда коливань ціни дохідних акцій та потенціал росту капіталу незначні.

У число стійких галузей входять те, которые зв'язані з виробництвом предметів поточного споживання і наданням життєво важливих послуг, попит на який залишається постійним незалежно від фази циклу ділової активності, рівня інфляції та інших макроекономічних факторів.

Цикличные галузі характеризуються особливою чутливістю до ділового циклу. До них відносяться прежде галузі, що роблять засоби виробництва, а також предмети споживання тривалого користування. Прибутковість і ризик по інвестиціях в акції компаній цикличных галузей істотно залежать від фази циклу ділової активності.

До увядающим відносяться галузі, що застосовують застарілу чи технологію роблять застарілу продукцію

Спекулятивними називаються галузі, що через відсутність надійної інформації являють собою особливий ризик для інвесторів. Термін "спекулятивні" також може відноситися до будь-яких компаній, чиї акції розглядаються інвесторами как об'єкт спекуляції.


^ 1. Аналіз економічного становища компанії

Третій рівень фундаментального аналізу - аналіз кампаній - найбільш складний і трудомісткий. На цьому етапі вивчаються фінансово-господарське положення компанії за кілька останнього років, як правило, 3-5 років, ефективність керування компанією та прогнозуються перспективи ії розвитку.

Як основні джерела інформації для цього використовуються дані річних та квартальних звітів компанії; публікації в пресі; дані, що надходять по каналах комп'ютерних інформаційних систем; матеріали загальних Збори акціонерів та публічних виступів керівників компанії; дослідження спеціалізованих організацій - учасників фондового ринку.

Самим зручним способом одержання необхідної інформації, є Інтернет. Далі ми нагадаємо студенту основні зведення про звітність компаній, економічному змісті цих зведень та покажемо як використовувати сервера основних постачальників фінансової інформації для одержання цих даних. У силу орієнтації на англомовний ринок ми будемо давати англійські терміни, а в дужках давати російський або українськийпереклад

^ 2. Фінансова звітність

Основні кількісні методи аналізу інтерпретації звітів фірми не складні для розуміння. Оскільки використовувана фінансова звітність різних фірм порівнянна, можна легко розрахувати показники ефективності роботи цих фірм. В даний час урядові заклади і визначені професійні організації передбачають такі форми та зміст фінансових документів, що забезпечують їхню порівнянність. Але ця можливість зіставлення фінансової звітності існувала не завжди.

У 1934 р. через незрівнянність фінансових звітів і по ряду інших причин Конгрес США створив Комісію з біржам і цінним паперам (Securities and Exchange Commission — SEC). Комісія була наділена повноваженнями по регулюванню діяльності всіх компаній, що випускають на ринок цінні папери для населення (громадськості). З часу створення SEC тільки такі "суспільні" компанії були зобов'язані публікувати свої фінансові звіти. Приватні компанії, незважаючи на те, що на них цей обов'язок не поширювався, також готували фінансові документи для зовнішніх користувачів. Наприклад, банк часто вимагає перед видачею позичок фінансові звіти та від приватних компаній.

Одна з головних цілей SEC — забезпечити точність фінансової інформації в публикуемих фірмою звітах, що об'єктивно відбиває економічну дійсність. Для реалізації цієї мети SEC періодично публікує серії бухгалтерських документів (Accounting Series Releases), що наказують стандарти для професійних бухгалтерів. Незважаючи на те що SEC має повноваження від Конгресу встановлювати такі стандарти, протягом багатьох літ вона дозволяла бухгалтерам діяти самостійно за умови відповідного схвалення SEC.

З 1934 р. цю діяльність здійснювали різні комітети професіоналів-бухгалтерів. В даний час головна організація, який SEC надає право встановлювати бухгалтерські стандарти, — Рада по стандартах фінансового обліку (Financial Accounting Standards Board — FASB). FASB виділяє ряд основних цілей фінансового обліку (Financial Accounting) як особливої галузі бухгалтерського обліку.

Мети публикуемой фінансової звітності визначаються потребою тих користувачів, що не мають права безпосереднього одержання необхідної їм фінансової інформації в підприємств, та тому повинні користатися інформацією, наданої їм менеджерами цих компаній. Фінансова звітність повинна містити інформацію, необхідну сьогоденням та майбутнім інвесторам, кредиторам та іншим користувачам для здійснення раціональних інвестицій, кредитів та інших подібних рішень.

Роль фінансової звітності в економіці — це надання інформації, необхідної для бізнесу та прийняття економічних рішень, незалежно від того, які будуть ці рішення. Т.е. забезпечення об'єктивної, нейтральної, і незалежної від якого-небудь впливу інформації. FASB також відзначає, что фінансова звітність повинна давати зведення, як про економічні ресурси фірми, так і про вимоги кредиторів та інвесторів, пропонованих до цих ресурсів.

Важливо зрозуміти, что SEC і FASB не встановлюють точно всі бухгалтерські стандарти, а скоріше намагаються забезпечити гнучкі норми, використовувані в різних ситуаціях. Гнучкість стандартів бажана в силу значних розходжень між фірмами. Був розроблений та складений «звід звичаїв», що відомийі як Загальноприйняті принципи бухгалтерського обліку (Generally Accepted Accounting Principles — GAAP). Одна з головних цілей GAAP -передбачити таку структуру фінансової звітності, що дозволяє порівнювати документацію різних фірм. Інші вимоги GAAP включають правила, що визначають:

-Accounting Periods (Періодичність звітності) — фінансові звіти повинні підготовлятися періодично, через рівні проміжки часу. Компанії можуть самі вибрати час, коли буде завершуватися їхній фінансовий період (SEC вимагає принаймні щорічного звіту).

-Matching (Повноту охоплення) — у свої фінансові документи фірми повинні включати усі витрати, здійснення яких необхідно для одержання доходів, зазначених у звітності.

-Conservatism (Консерватизм) — у ситуації, коли невизначеність виміру породжує равновероятные розміри прибыли, фірми повинні повідомляти в звіті найменшу цифру; фірми повинні прагнути передбачати усі витрати і не повідомляти про доходи без ретельного обґрунтування. Навмисне перекручування інформації заборонене.

-Understandability (Ясність) — інформація, що міститься в звітах, повинна бути викладена на такому рівні, щоб неї міг сприйняти студент із середнім рівнем розуміння проблем бізнесу.

-Relevance (Істотність) — звіти повинні містити інформацію, істотну для прийняття рішень і орієнтовану на користувачів.

-Надійність (Reliability) — надана інформація повинна бути повної і достовірний.

-Consistency (Наступність) — фірми повинні прагнути використовувати порівнянні методи фінансових розрахунків, так что б забезпечувалася можливість порівняння звітних даних за різні періоди часу.

Приведений список принципів включає не усі вимоги GААР, а только те, которые прежде відносяться до зовнішньої звітності. На додаток до цих принципів FASB визначає особливі вимоги, що стосуються зовнішньої звітності усіх фірм. Одне з них, зокрема, таке — усі фірми у своїх звітах повинні показувати:

The Financial Position at Реrіоd's End (фінансовий стан на кінець періоду);

The Cash Flows for the Period (потоки коштів за період);

The Earnings for the Period (доходи за період);

The Comprehensive Income for the Period (повний доход за період);

The Investments by and Distributions to Owners for the Period (внески власників і виплати власникам за період).

Надалі будуть розглянуті фінансові документи, що відповідають цим вимогам.

Перш ніж приступити до вивчення фінансової документації, потрібно взяти до уваги кілька загальних положень. Оскільки принципи бухгалтерського обліку допускають визначений ступінь волі при складанні зовнішніх звітів, дослідник повинний бути знаком з особливістю тих методів, що використовує досліджувана компанія. Наприклад, фірма могла недавно замість методу оцінки товарно-матеріальних запасів «перша партія на прихід-перша у витрату» (FIFO-first-in-first-out) перейти до методу «остання партія на прихід — перша у витрату» (LIFO — last-in-first-out) Bo час інфляції ця зміна приводить до завищення собівартості реалізованої продукції в порівнянні з розрахунком по колишньому методі. Це у свою чергу приведе до зниження розрахункового рівня доходів при рівному рівні продажів в останній рік у порівнянні з попереднім; і дослідник може прийти до помилкового висновку про причину зниження доходів, не підозрюючи про зміну методу розрахунків. Для того щоб зрозуміти, які методи розрахунків використовуються, дослідник повинний крім самих звітів звернутися до приміток, що мається в звітах. Часто ці примітки містять ключі до розуміння принципів розрахунків.

Ще одним важливим моментом для дослідника є той факт, наскільки незалежно була перевірена звітність. Квартальні звіти чаще не вивчаються. Якщо фінансова звітність перевірена незалежними ревізорами (аудиторами), то аудиторський звіт повинний бути ретельно вивчений, особлива увага при этом необхідно приділити висновку по щорічному звіті і кваліфікованій думці аудитора про прийнятність принципів розрахунків, обраних компанією. Однак треба враховувати й існування такої умови, як галузева практика, що не може бути повірена аудиторами, що використовують Загальноприйняті аудиторські стандарти (Generally Accepted Auditing Standards).

Ранішее чем перейти до знайомства з конкретними документами, варто зробити зауваження, что до будь-якої фінансової інформації необхідно підходити дуже зважене й обережне, дані, що приводяться тому тут, є тільки ілюстративними і коем в якому разі не повинні використовуватися для прийняття інвестиційних рішень. Інформація узята із сервера корпорації Microsoft (http://www.microsoft.com/msft/ar97/financial/balance.htm), і незважаючи на те, що абсолютно достовірно, використовується в только як приклад.

3. Баланс

Основним фінансовим документом підприємства є Баланс (Balance Sheet), чи Звіт про фінансове положення (Statement of Financial Position), що повинний задовольняти вимозі FASB про надання звіту фірми про її фінансове положення наприкінці звітного періоду. Він описує активи, зобов'язання фірми, та ії акціонерний капітал на визначений момент часу (останній день звітного періоду) відповідно до універсального бухгалтерського рівняння:

Активи = Зобов'язання + Власний (акціонерний) капітал
  1   2   3

Схожі:

Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost iconQuantity) компании ergo, купленных по средней цене (avg cost
Как видим, эта таблица очень удобна для отслеживания состояния портфеля, его общей доходности и доходности его составляющих. Все...
Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost iconУдк 368 капітал страхової компанії: сутність та особливості управління
Ключові слова: капітал страхової компанії, управління капі­талом страхової компанії, концепція управління капіталом
Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost iconАлгебра подій
Нехай подія ( ) полягає в тім, що акції ой компанії принесуть прибуток протягом першого року. Виразити через, акції, не однієї компанії,...
Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost iconVii завдання для контрольних робіт з навчальної дисципліни„господарське право”
«юпі» за ціною 2 грн за пачку та 6 пачок лимонною кислоти за ціною 50 коп за пачку для їх реалізації за цінами 2 грн та 2 грн за...
Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost iconAbstract Ustinova L. N., Gorobets O. I. Cost Management at an Enterprise
Удосконалення системи управління витратами при постачанні І збуті продукції на підприємстві
Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost iconО. М. Юркевич к е. н., доцент кафедри банківських інвестицій двнз «кнеу імені Вадима Гетьмана» Кредитні компанії: сутність, правові засади та механізм функціонування
Україні. Вони разом з кредитними спілками І ломбардами формують небанківський сектор кредитних установ. В статті розкрито сутність...
Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost iconО. М. Юркевич к е. н., доцент кафедри банківських інвестицій двнз «кнеу імені Вадима Гетьмана» Кредитні компанії: сутність, правові засади та механізм функціонування
Україні. Вони разом з кредитними спілками І ломбардами формують небанківський сектор кредитних установ. В статті розкрито сутність...
Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost iconУдк 368: 005. 334 Гриценко К. Г. гармонізація структурИ системи ризик-менеджменту страховоЇ компаніЇ
В статті розглянуто науково-методологічний підхід до гармонізації структури системи ризик-менеджменту страхової компанії. Описана...
Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost iconБілет №1 Теоретична частина
Приватна фірма “Дельта” випускає к годинників на місяць, реалізуючи їх за ціною – Ц1
Quantity) компанії ergo, куплених за середньою ціною (avg cost iconБілет №1 Теоретична частина
Приватна фірма “Дельта” випускає к годинників на місяць, реалізуючи їх за ціною – Ц1
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи