Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce) icon

Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce)
Скачати 234.71 Kb.
НазваТема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce)
Дата12.09.2012
Розмір234.71 Kb.
ТипДокументи

Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce.

Використання Української системи Internet комерції SIC(System for Internet Commerce)


Система Інтернет- чи Комерції скорочено СИК, а в англійському варіанті SIC (System for Internet Commerce) - це комплекс організаційних, технічних, комунікаційних і програмних засобів, призначених для створення і розвитку середовища взаємодії суб'єктів комерційної діяльності в мережі Інтернет.ПОНЯТТЯ І ВИЗНАЧЕННЯ


Крок 1.Для користування системою СИК ознайомтеся з основними поняттями:-


Підприємство торгівлі СІК - Юридична особа, що має договір з Оператором СІК, що використовує торгові й адміністративні функції СІК, приймає до виконання замовлення клієнтів і одержує оплату за них. Організує постачання товарів і послуг клієнтів, відповідає за целосность товарів до моменту передачі их клієнтам.


Електронний магазин- це Інтернет магазин то спеціалізований WEB-сайт який належить фірмі -виробнику, торговій фірмі і призначений для просування товарів на ринок, збільшення обсягів продажу, залучення нових покупців


Електронний довідковий каталог- це спеціалізований WEB-сайт для проведення тендерів серед постачальників. Він оформляється у виді довідника, за допомогою якого клієнт може здійснювати добір постачальників товарів для подальших переговорів


Покупець - Фізична чи юридична особа, що має договір з банком, що зареєстрував його, і здійснює перегляд каталогів, формує заявку, ініціює платежі через СИК із застосуванням отриманих у банке засобів криптографічного захисту інформації.


Оператор СИК - Юридична особа, що здійснює забезпечення і супровід цілодобової роботи програмно-технічного комплексу СИК, і надає систему в розпорядження учасників для торгівлі, платіжних, криптографічних і адміністративних функцій на підставі договорів з ними. Оператор СИК відповідає перед учасниками системи за збереження інформації, наданої на збереження й обробку, дотримує режим конфіденційності щодо довірених йому повідомлень.


Платіжний сервер СИК - Програмно-технічний комплекс, що є частиною програмно-технічного комплексу СИК, що здійснює аутентификацию і шифрування/ дешифрування повідомлень, отриманих і переданих у процесі роботи клієнтами-платниками СИК і Платіжним шлюзом СИК, а також здійснює збереження в зашифрованому і підписаному виді всіх отриманих і відправлених заявок клієнтів, а також інформацію, необхідну для аутентификации відправників.


Платіжний шлюз СИК - Програмно-технічний комплекс, що є частиною програмно-технічного комплексу СИК, що здійснює аутентификацию і шифрування/ дешифрування повідомлень, отриманих і переданих у процесі роботи клієнтами-платниками СИК і Платіжним шлюзом СИК; а також прийом, передачу і збереження інформації про клієнтів від Пунктів реєстрації клієнтів; підготовку електронних файлів транзакций для авторизації , одержання і передачі результатів авторизації на Платіжний сервер СИК.


Торговець -обличчя яке яке відкрило й адмініструє свій віртуальний магазин; одержує замовлення клієнта з інформацією про форму оплати; доставляє товар після оплати рахунка-фактури і після успішної авторизації картки платіжної системи


Банк- підключений через процессинговий центр, є обслуговуючим банком по платіжних документах СИК


^ Крок 2 Щоб стать учасником СИК Вам необхідно здійснити:


 • переглянути каталоги товарів і додаткову інформації на WEB-сторінці торговця в його віртуальному магазині на сайте www.int-commerce.com

 • вибрати товари, що планується купити

 • одержати форму замовлення, що містить список товарів, их ціну і підсумкову ціну

 • підтвердити замовлення і заповнити реєстраційну форму

 • вибрати засіб платежу

 • відіслати торговцю оформлене замовлення разом з інструкціями платежу

 • одержати товар


Суб'єкти Інтернет-Комерції і їх взаємодія


Торгова підсистема складається з модулів:

 • «Вітрини магазина»,

 • «Інтерфейс із платіжними підсистемами»,

 • «Керування статусом клієнта»,

 • «Адміністрування замовлень»,

 • «Склад магазина»,

 • «Модуль статистичних сервісів


Крок 3 Для організації роботи із суб'єктами Інтерент- Комерції ознайомтеся з їхніми основними функціями


-Модуль «Вітрина магазина» надає покупцям інформацію про товари і послуги через Інтернет, здійснює функції пошуку товарів/послуг у базі даних, збір і збереження даних про замовлені товари/послуги, а також даних про покупців у процесі вибору ними і замовлення товарів/послуг.


«Інтерфейс із платіжними підсистемами» містить у собі складні компоненты криптографічного захисту інформації і набудовується відповідно вимогам безпеки СИК. Один з інтерфейсів призначений для проведення в захищеному режимі платежів за допомогою кредитних карт клієнтів.

-«Модуль керування статусом клієнта» адаптується з урахуванням наявності в магазині системи знижок, особливостей формування і роботи дилерської мережі, програм для постійних клієнтів і партнерів. За допомогою цього модуля адміністратор торгової підсистеми може надавати клієнтам фіксований обсяг знижки на закупівлю, чи встановлювати режим накопичувальної знижки, надавати права доступу до інформації, установлювати шкалу знижок, нараховувати бонуси в підсистемі роздрібної торгівлі, здійснювати розсилання новин.

-«Модуль адміністрування замовлень» є стандартним компонентом яка, автоматично адаптується соответственно «Модулю керування статусом клієнта» і модулю «Вітрин магазина», а також модулю «Інтерфейс із платіжними підсистемами». Цей модуль дозволяє адміністратору магазина відслідковувати надходження і виконання замовлень клієнтів, керувати статусом замовлень, спілкуватися з клієнтами.

-«Модуль магазина» являє собою підсистему для ведення бази даних товарів і послуг, представлення их на вітринах, бухгалтерському обліку магазина з автоматичним оформленням відвантажувальних документів і іншої бухгалтерської звітності. Даний модуль адаптується відповідно модулю «Вітрини магазина» і особливостями обліку різноманітних товарів і послуг. Модуль дозволяє зберегти ціни на товари і послуги в декількох валютах, а також у виді шкали цін, призначених для різних типів покупців.

Товари/ послуги можуть за бажанням адміністратора чи зніматися виставлятися на вітрину в будь-який час. Корекція даних про товари/ послугах може вестися, як і всі інші операції, у режимі он-лайн із негайним відображенням змін на вітрині магазина й адміністративних модулів. При замовленні покупцем товару/ послуги, і его оплаті і відвантаженню автоматично здійснюються відповідні бухгалтерські проводки в магазині, що відображаються в звітах, що виходять адміністратором.

-«Модуль статистичних сервисов» служить для одержання і збереження статистичної інформації про відвідуваність магазина, у спектрі найбільш цікавих для покупців товарів, взаємодії з партнерськими ресурсами в Інтернет.


^ 2. ПЛАТІЖНА ПІДСИСТЕМА СИК

В даний час клієнти СИК мають можливість вибору серед декількох способів проведення платежу за оформлене замовлення. Традиционно можна одержати автоматично виписану рахунок-фактуру й оплатити її звичайним банківським чи поштовим переказом. Однак існує несколько способів проведення електронного платежу з використанням дебетных карток різноманітних платіжних систем або безпосередньо керуючи своїм рахунком у банке через Інтернет. Кожен платіжний компонент має багаторівневу систему захисту платіжних транзакций.

Процес упровадження карткового платіжного компонента СИК пройшов несколько етапів, на яких разом з банком і процессинговым центром вироблялися принципи отношений між учасниками СИК, поділ прав і обов'язків, а також вироблялася і підсилювалася система захисту платіжних транзакций, що проходять у СИК. Тут ми говоримо про платежі в рамках українського сегмента міжнародних платіжних систем VISA і MasterCard. Тому ми неминуче випливаємо світовим тенденціям розвитку систем захисту в цій області, зокрема, методів і алгоритмів шифрування й аутентификации.

На малюнку, приведеному нижче, Ви можете простежити пошагово підготовчі дії клієнта і сам процес ініціації їм і обробки платіжної транзакции в Інтернет- магазині СИК.
Для збільшення картинки кликніть на ній мишею(для этого необхідно бути в інтернет)

^ Послідовність операцій проведення оплати пластиковою карткою в СИК із застосуванням засобів криптографічного захисту

Реєстрація клієнта банком-емітентом картки

^ КРОК 1: Клієнт звертається в банк особисто, пред\'являє документи і запитує реєстрацію для проведення платежів у СИК.

КРОК 2:

2.1 Банк за допомогою програмно-апаратного комплексу реєстрації робить реєстрацію клієнта-платника СИК і его картки і записує на чи дискету чип-карту засобу криптографічного захисту платежів клієнта, включаючи відкритий/закритий ключі підпису.

2.2 Банк і власник картки укладаються договір, у якому клієнт зобов\'язується не відкидати транзакции, підписані його цифровим підписом.

^ КРОК 3: Банк передає в платіжний шлюз процессингового центра платіжної системи інформацію про зареєстрованих клієнтів.

КРОК 4: Платіжний шлюз передає торговому серверу інформацію про зареєстрованих клієнтів-платників СИК.

По завершенні цих операцій клієнти можуть робити покупки в інтернет- магазинах СИК.

Операції при здійсненні покупки власником картки, що получили в банке ПО клієнта

^ Протокол 1 (оплата по факті доставки товару Покупцю)

КРОК 5: Власник картки вибирає товари й оформляє замовлення на торговому сервері СИК.

Після вибору клієнтом способу оплати карткою включається в роботу програмне забезпечення клієнта ПОК. Торговий сервер формує повідомлення, що містить інформацію про замовлення, формує цифровий підпис за допомогою секретного (закритого) ключа підпису, що належить торговцю. Дане повідомлення разом з підписом зберігається на торговому сервері, а також передається клієнту.

Клієнт перевіряє дані і підтверджує готовність оплатити замовлення своєю карткою.

ПО клієнта зашифровує, формує цифровий електронний підпис і передає транзакцию на торговий сервер.

Інформація про замовлення містить:

 • Дату

 • Номер замовлення

 • Ф.И.О. клієнта

 • ID картки

 • Зміст замовлення

Платіжне доручення містить:

 • Дату

 • Номер торговця на торговому сервері

 • Ф.И.О. клієнта

 • ID картки

 • Суму замовлення

КРОК 6:

6.1 ПО торгового сервера розшифровує повідомлення від клієнта перевіряє збіг ФИО замовлення і ФИО в базі даних ключів. При вдалому результаті ли перевіряє не авторизований и дане замовлення і формує запит на авторизацію, призначений для платіжного шлюзу процессингового центра. Сформовані ПО торгового сервера дані, призначені для платіжного шлюзу процессингового центра, поєднуються з повідомленням клієнта, що містить платіжне доручення, і передаються платіжному шлюзу процессингового центра в зашифрованому виді.
При негативному результаті перевірок торговий сервер пропонує клієнту заново ввести дані картки.

6.2 Платіжний шлюз одержує транзакцию з платіжним дорученням клієнта.
Повідомлення розшифровується. У випадку успішного результату перевірки підпису, дані зберігаються і проводиться авторизація. Результати авторизації підписуються за допомогою секретного ключа підпису платіжного шлюзу, шифруються й обоє повідомлення передаються торговому серверу.

КРОК 7: ПО торговця передає клієнту повідомлення, призначене для клієнта. Своє повідомлення обробляє по описаній вище технології.

Якщо транзакция була авторизована, ПО торговця приймає замовлення до виконання і повідомляє про результат ПО клієнта.

^ КРОК 8: Торговець робить відвантаження замовлення клієнту. Одержує документи, що підтверджують одержання замовлення.

КРОК 9: Торговець повідомляє про відвантаження товару торговому серверу. Торговий сервер посилає в платіжний шлюз зашифровує запит на розвантаження транзакции.

КРОК 10: Платіжний шлюз робить розвантаження транзакции через процессинговый центр із застосуванням криптографічного захисту платіжної транзакции.

КРОК 11: Оплата даного замовлення з рахунка клієнта на користь торговця через банківську систему.

^ Протокол 2 (авансовий платіж Покупця)

КРОК 5: Власник картки вибирає товари й оформляє замовлення на торговому сервері СИК.

Після вибору клієнтом способу оплати карткою включається в роботу програмне забезпечення клієнта ПОК. Торговий сервер формує повідомлення, що містить інформацію про замовлення, формує цифровий підпис за допомогою секретного (закритого) ключа підпису, що належить торговцю. Дане повідомлення разом з підписом зберігається на торговому сервері, а також передається клієнту.

Клієнт перевіряє дані і підтверджує готовність оплатити замовлення своєю карткою.

ПО клієнта зашифровує, формує цифровий електронний підпис і передає транзакцию на торговий сервер.

Інформація про замовлення містить:

 • Дату

 • Номер замовлення

 • Ф.И.О. клієнта

 • ID картки

 • Зміст замовлення

Платіжне доручення містить:

 • Дату

 • Номер торговця на торговому сервері

 • Ф.И.О. клієнта

 • ID картки

 • Суму замовлення

КРОК 6:

6.1 ПО торгового сервера розшифровує повідомлення від клієнта перевіряє збіг ФИО замовлення і ФИО в базі даних ключів. При вдалому результаті ли перевіряє не авторизований и дане замовлення і формує запит на авторизацію, призначений для платіжного шлюзу процессингового центра. Сформовані ПО торгового сервера дані, призначені для платіжного шлюзу процессингового центра, поєднуються з повідомленням клієнта, що містить платіжне доручення, і передаються платіжному шлюзу процессингового центра в зашифрованому виді.
При негативному результаті перевірок торговий сервер пропонує клієнту заново ввести дані картки.

6.2 Платіжний шлюз одержує транзакцию з платіжним дорученням клієнта.
Повідомлення розшифровується. У випадку успішного результату перевірки підпису, дані зберігаються і проводиться авторизація. Результати авторизації підписуються за допомогою секретного ключа підпису платіжного шлюзу, шифруються й обоє повідомлення передаються торговому серверу.

КРОК 7: ПО торговця передає клієнту повідомлення, призначене для клієнта. Своє повідомлення обробляє по описаній вище технології.

Якщо транзакция була авторизована, ПО торговця приймає замовлення до виконання і повідомляє про результат ПО клієнта.

^ КРОК 8: Торговий сервер посилає в платіжний шлюз зашифровує запит на розвантаження транзакции.

КРОК 9: Платіжний шлюз робить розвантаження транзакции через процессинговый центр із застосуванням криптографічного захисту платіжної транзакции.

КРОК 10: Оплата даного замовлення з рахунка клієнта на користь торговця через банківську систему.

Про безпеку цих кроків...

Система захисту платежів по картках у СИК поєднує в собі як організаційні міри так і технічні і програмні засоби криптографічного захисту інформації.

Серед організаційних мір – обов\'язкова централізована реєстрація клієнтів-власників карток і торговців, що приймає платежі по картках у СИК. Як звичайно для міжнародних платіжних систем, гроші клієнта тільки блокуються при успішному проходженні авторизації, а знімаються з його рахунка тільки після одержання їм замовлення.

Будь-яка платіжна операція в СИК випереджається взаємної аутентификацией контрагентів.

Застосовуються механізми захисту інтересів клієнта – власника картки від перегляду даних його платежу під час проходження платіжної транзакции через Інтернет. Зокрема, номер картки не передається по каналах зв\'язку. Крім того, номер картки ніколи не стає відомим торговцю, а банку не стає відомо зміст замовлення, що підлягає оплаті.

Для захисту інтересів банку клієнт підписує спеціальну угоду, по якому він зобов\'язується не відкидати транзакции, підписані його електронним підписом.

Для захисту інтересів продавця клієнт повинний підписати квитанцію про одержання замовлення на його ім\'я. До того ж, він може оплатити своєю карткою тільки те замовлення, що був оформлений на своє ім\'я.

При реєстрації власник платіжної картки одержує в банку чи дискету, за бажанням, чип-карту. На дискеті знаходиться програмний компонент шифрации повідомлень і накладення електронного підпису. Ключі підпису також можуть зберігатися на дискеті. Для більшої надійності з метою запобігання випадкового чи навмисного копіювання ми рекомендуємо використовувати для збереження ключів чип-карту.

Для шифрации переданих повідомлень застосовуються алгоритми симетричного шифрування з використанням випадкових параметрів, отриманих з фізичних генераторів випадкових чисел.

Ключі підпису й інші ідентифікатори клієнта також отримані з застосуванням фізичних генераторів випадкових чисел. Електронний підпис формується як результат роботи асиметричного алгоритму шифрування на публічних і особистих ключах довжиною 512б. Параметр довжини ключа є змінюваним і може бути збільшений.

Кожна платіжна транзакция захищена подвійним цифровим підписом і зашифрована сесійними ключами.

На п\'ятої міжнародної міжбанківської конференції «Банківські системи і мережі» учасникам конференції були видані карти Національної Системи Масових Електронних Платежів (НСМЭП), якими вони в реальному режимі могли здійснити платежі в Системі Інтернет- комерції. Там же INT представив новий програмний продукт «БЕРІВ-3», адаптований до умов НСМЭП. Раніше INT уже впровадив ряд великих проектів безготівкових розрахунків населення. Виступаючи як системний інтегратор, INT упровадив систему безготівкових розрахунків за допомогою смарт-карт для ПО «Чорнобильська АЕС» і жителів м. Славутича — 1995р., виконав у рамках пилотного проекту «Національної системи масових електронних платежів» запуск електронної платіжної системи АКБ «Надра» — 1996м, реалізував аналогічний проект у м.Кривої Ріг для криворізької філії КБ «Приватбанк» — 1997р. У рамках нової версії «БЕР-3» представлений ряд нових рішень по забезпеченню діяльності регіонального процессингового центра, а також нові версії «Бэк-офиса» Банку і заснувань торгівлі.

Ці платіжні інструменти також найближчим часом будуть прийматися в Системі Інтернет-Комерції СИК.

Ще раз підкреслимо, що проведення фінансових операцій у мережі загального користування такий як Інтернет потенційно підданий несанкціонованому втручанню. Тому INT серйозно зайнятий створенням адекватних підсистем захисту платіжної й іншої інформації. У наші мети входить:

Забезпечити конфіденційність інформації про платіж, а також інформації про замовлення, що надходить разом із платежем.

Гарантувати цілісність усієї переданої інформації.

Забезпечити дійсність особистості власника картки — офіційного користувача картки даного типу з відповідним рахунком.

Забезпечити дійсність торговця, що має право працювати з даним типом карток.

Застосувати технологію безпеки і системну методологію для гарантованого захисту сторін – учасників Інтернет комерції, що працюють у нормативно-правовому полі України.

Створити протокол, що не залежить від механізмів захисту на транспортному рівні і, у той же час, що не перешкоджає їх застосуванню.

Забезпечити відкритість і масштабируемость системи в цілому.


2.Використання Української системи Інтернет-маркетингу УСИМ


1. Українська Система Internet-Маркетингу - це перша в Україні система, що дозволяє чи продавати купувати товари, одержувати вичерпну інформацію про ринки, знайти партнерів по бізнесі. Платіжна підсистема, що працює в складі УСИМ, дозволяє Вам здійснювати продаж/покупку в режими он-лайн. Оплата здійснюється банківським чи поштовим чи переказом за допомогою пластикових карток, випущених українськими банками.
Ви підбираєте устаткування для офісу? Ви зібралися робити ремонт, але не бажаєте гаяти час на пошуки всього необхідного? Ви зібралися купити новий холодильник і пральна машина? Усе, що Вам необхидмо, Ви можете знайти на сайте (http://www.ycim.com)


2. Как створити свій власний Інтернет-магазин?

Ви можете создати свій власний інтернет-магазин. Для цього Вам необхідно составити заявку, у якій написати свій контактний e-mail, назва організації, вид товару/послуги. В у відповідь адміністратор по електронной пошті відправить Вам форму, у якій Ви опишіть структуру Вашого магазину. Вартість розробки магазина від 300 у.о. за поточним курсом. Магазин може бути розміщен на сервери Оператора СИК чи на вилученому торговому сервери власника магазина. Час розробки магазина від 5 до 20 днів з моменту підписання договору на розробку електронного магазина.

Перед тим как подавати заявку, подумайте про форму представлення товару на електронной вітрині магазина, про способи доставки й оплати заявки. Можливість підключення компоненти для прийому платежів по картках.

В даний момент в ^ Українській Системі Internet-маркетингу (УСІМ) подані 4 великих каталоги, що охоплюють ринок аудио- і відеотехніки, а також комп\'ютерний і будівельний ринки України.

У даному розділі познайомимося з загальними правилами подачі прайс-листов (більш детальну інформацію Ви зможете прочитати в розділі «Как розмістити прайс-лист» у кожнім з каталогів).

3.Як варто подавати прайс-листы?

Свій прайс-лист Ви можете розмістити з нашою допомогою за адресою сайта www.усiм.com (спосіб 1) чи самостійно (спосіб 2):

Викачать c сервера таблицю у форматі Excel, зберегти на диску, заповнити і відправити по електронній пошті (agb@int.kiev.ua).

Заповнити анкету в режимі on-line.

Як заповнити анкету в режимі on-line?

Крок 1: Зарегестрируйтесь на страинце «Реєстрація» у каталозі, що Вас цікавить. Введіть ім'я користувача і пароль (розмір імені пользователявача і пароля не повинний бути менше 4 символів і не повинний перевищувати 40 символів). Натисніть на кнопку «Зарегестрироваться».

Крок 2: Заповните всі поля анкети і натисніть на кнопку «Відправити». Якщо дані отправленны успешно, Ви можете перейти до заповнення Ваших позицій (кількість безплатних позицій у кожнім з каталогів - різний).

^ Крок 3: Активізуйте посилання «переходите до заполненю і редактированню товарного позицый».

Скольки коштує розмістити прайс-лист?

Перші 10 позицый у каталозі «УСИМ- комп'ютер» Ви зможете розмістити беплатно. У каталогах «УСИМ-строитель», «УСИМ-аудио-видео» і «УСИМ-бытовая техніка» - перші десять фірм у перших 10 позиціях розміщаються безкоштовно. Вартість кожної додаткової позиції - $0.1 за комерційним курсом. Вартість у гривнях визначена поруч з полем для впровадження кількості додаткових позицій.

Вартість розміщення одного зображення (з обробкою й оптимізацією) - $1 за комерційним курсом.

Как виписати рахунок на оплату додаткових позицій і зображень?

На сторінці з анкетою визначите кількість додаткових позицій і натисніть на кнопку «Виписати рахунок-фактуру». Після надходження грошей на розрахунковий рахунок INT по зазначеному Вами адресі e-mail высылаетсяс підтвердження про одержання грошей. З цього моменту Ви зможете продовжувати пополненне свого прайс-листа. Клацнувши на посилання «заповнення і редагування товарних позицій», Ви одержите таблицю, що відповідає Вашому замовленню .

4. Как редагувати свій прайс-лист?

Якщо ж Ви хочете відредагувати раніш заповнені Вами позиції, тоді зайдіть на сторінку «Коректування прайс-листов» і уведіть свої ім'я і пароль і натисніть на кнопку «Вхід».

Процедуру оформлення замовлення розглянемо на прикладі комп'ютерного каталогу «Вага-комп'ютер».

Якщо Ви точно знаєте, что хочете купить, які ціни Вас улаштовують, можна скористатися пошуком по сервері.

Якщо ж Ви ще не визначилися, можна подивитися всі каталоги. Для цього з дорогого меню, що розкривається, «Мережне устаткування», «Програмні продукти», «Комп'ютери», «Периферія» і «Аксесуари і видаткові матеріали» виберіть розділ, що цікавить. Наприклад, з меню «Периферія» раздела «Принтери > Лазерні» і натисніть кнопку «Go! ». Ви потрапили в електронний каталог. На екрані представлена таблиця з інформацією про лазерні принтери. Для кожної моделі зазначена ціна в гривні і доларах, термін постачання і гарантія, а також фірма, у якої цей принтер можна придбати. Якщо натиснути на назві фірми мишею, відчиниться нове вікно з інформацією про фірму (телефон, факс, адреси, e-mail, дата останнього відновлення прайс-листа, а також курс долара).
Якщо біля найменування позиції в каталозі коштує значок

, те цей товар можна купити в режимі on-line. Для цього натисніть на значок. На новій сторінці Ви побачите зміст замовлення, представлений таблицею. Нижче зазначена загальна сума замовлення без вартості доставки. У поле «Кількість у замовленні» можна змінити кількість по будь-якій позиції. Потім натиснути на кнопку «Перерахувати замовлення». Сума замовлення буде перерахована.

5. Ви можете продовжити формування замовлення (для цього натиснути на посилання «Продовжити формування замовлення»), чи перейти до оформлення уже сформованого замовлення. Для продовження оформлення замовлення треба заповнити поля «Ф.И.О.» і «Пароль» і натиснути на кнопку «Оформити замовлення». У новому вікні Вам запропонують заповнити анкету. Обов'язково прочитайте інформацію перед анкетою і заповнить потрібні поля. Якщо Ви хочете оформити доставку товару, у поле «Ваш домашній чи рабочий адресу» вкажіть адресі, по якому Вам доставлять Ваше замовлення. Натисніть на кнопку «Відправити замовлення». На екрані Ви побачите загальну суму замовлення і вказівки для подальших дій. Прочитайте інструкцію і натисніть на кнопку «Виписати рахунок-фактуру». У новому вікні буде сформированаа рахунок-фактура, яка необхідно роздрукувати й оплатити.


6.Процедуру оформлення замовлення розглянемо на прикладі комп'ютерного каталогу «Вага-комп'ютер».

Якщо Ви точно знаєте, что хочете купити, які ціни Вас улаштовують, можна скористатися пошуком по сервері.

Якщо ж Ви ще не визначилися, можна подивитися всі каталоги. Для цього з любого меню, що розкривається, «Мережне устаткування», «Програмні продукти», «Комп'ютери», «Периферія» і «Аксесуари і видаткові матеріали» виберіть розділ, що цікавить. Наприклад, з меню «Периферія» раздела «Принтери > Лазерні» і натисніть кнопку «Go! ». Ви потрапили в електронний каталог. На екрані представлена таблиця з інформацією про лазерні принтери. Для кожної моделі зазначена ціна в гривні і доларах, термін постачання і гарантія, а також фірма, у якої цей принтер можна придбати. Якщо натиснути на назві фірми мишею, відчиниться нове вікно з інформацією про фірму (телефон, факс, адреси, e-mail, дата останнього відновлення прайс-листа, а також курс долара).
Якщо біля найменування позиції в каталозі коштує значок ,


те цей товар можна купити в режимі on-line. Для цього натисніть на значок. На новій сторінці Ви побачите зміст замовлення, представлений таблицею. Нижче зазначена загальна сума замовлення без вартості доставки. У поле «Кількість у замовленні» можна змінити кількість по будь-якій позиції. Потім натиснути на кнопку «Перерахувати замовлення». Сума замовлення буде перерахована.

Ви можете продовжити формування замовлення (для цього натиснути на посилання «Продовжити формування замовлення»), чи перейти до оформлення уже сформованого замовлення. Для продовження оформлення замовлення треба заповнити поля «Ф.И.О.» і «Пароль» і натиснути на кнопку «Оформити замовлення». У новому вікні Вам запропонують заповнити анкету. Обов'язково прочитайте інформацію перед анкетою і заповнить потрібні поля. Якщо Ви хочете оформити доставку товару, у поле «Ваш домашній чи рабочий адресу» вкажіть адресі, по якому Вам доставлять Ваше замовлення. Натисніть на кнопку «Відправити замовлення». На екрані Ви побачите загальну суму замовлення і вказівки для подальших дій. Прочитайте інструкцію і натисніть на кнопку «Виписати рахунок-фактуру». У новому вікні буде сформированаа рахунок-фактура, яку необхідно роздрукувати та оплатити.
ВИСНОВОК.


В Інтернет можна знайти багато корисної інформації, але щоб не витрачати на їхній пошук час, пропонується ще кілька електронних адрес ресурсів, спеціалізованих для інвесторів, і их коротка характеристика. Будь-які з цих джерел забезпечують як безкоштовний сервіс, так і платний. Для підписки на їхні послуги досить мати кредитну картку.

^ Asia, Inc. Online (www.asia-inc.com) - Asia, Inc. Online забезпечує круговий огляд азіатських ринків, включаючи ринковий коментарий (щодня), IPO повідомлення (щотижня), Звіти Індонезійського фонду (щодня), дані на закриття ринків (щодня), рекомендації з купівлі/продажу китайських і гонгконгских акцій (3 рази в тиждень), ради на ринку forex (щодня). Час - азіатськії.

^ Closing Bell (www.merc.com/cb/cgi/cb_merc.cgi) - Closing Bell, безкоштовна послуга від Mercury Mail. Одержання щоденного листа по e-mail, що містить ціни закриття і новини по персоналізованому портфелі індексів, взаємних фондів і цінних паперів, що звертаються на трьох головних біржах США.

^ DBC Online (www.dbc.com) – Забезпечує ринкову інформацію для індивідуальних інвесторів, включаючи котирування, графики, персональний портфель, ринковий коментар, ринкові слухи і багато чого іншого.

^ Financial Data Finder-Ohio State University Finance Department (www.cob.ohio-state.edu/dept/fin/osudata.htm) - прекрасний покажчик фінансової та економічної інформації, доступної по Мережі. Архів даних, що завантажується, по біржах і різних звітних формах, що представляються публічними компаніями за кілька років.

^ Financial Navigator International (www.finnav.com/etrade.htm) – Сайт творця програмного забезпечення, що допомагає інвестору краще керувати своїми активами. Сімейство програм містить у собі Navigator StockWeb, що надає найкращу фінансову інформацію.

^ InterNet Bankrupt Library (bankrupt.com) – надає інформацію про збанкрутіліх компаніях, их акціях і облігаціях, про цінні папери реорганізованих підприємств.

INVESTools (www.investools.com) – Надає котирування, звіти і дані по IPO, взаємним фондам, міжнародним паперам і т.п.

^ Investorama (www.investorama.com) - Добре організований каталог фінансових ресурсів Мережі для індивідуального інвестора. Має 4088 посилань.

Investor's Edge (www.investorsedge.com) – Надає інвесторам IPO online календар, котирування акцій, взаємних фондів, персональний портфель, що відслідковує до 15 акцій і до 15 взаємних фондів, індекси, новини і пошук компаній по галузях.

^ IPO Central (www.ipocentral.com) – Надає найбільше свіжу інформацію з IPO, новини й аналіз конкретних IPO, пошук і т.п.

IPO INTELLIGENCE Online (www.ipo-fund.com) – Безкоштовна інформація від експертів фонду «Renaissance Capital», їхні погляди і ринкові коментарі, на які покладалися протягом багатьох літ інституціональні інвестори.

^ Microsoft Investor (www.investor.msn.com) – інвестиційний інструмент, що дозволяє відслідковувати акції і взаємні фонди. Дає негайний доступ до останніх новин з достовірних джерел і т.д.

^ Motley Fool (www.fool.com) – форум для індивідуального інвестора. Можна повеселитися і довідатися несколько основних стратегій інвестування, вивчити 13 Кроків Найдурнішого Інвестування і перевірити портфель Motley Fool.

^ MSNBC (www.msnbc.com) – єдина новостная організація, що поєднує три медиа технології: кабельне й ефірне віщання й Інтернет. MSNBC доставляє свіжі новини з усього світла. Дозволяє створити свою власну сторінку, що модифікується, на яку можна звести тільки цікавлячого інвестора новини.

^ NETWorth (networth.quicken.com) – знання, що допомагають приймати власні інвестиційні рішення.

Neural® (www.neural.com) – Розробка і відстеження вашого інвестиційного портфеля. Завантаження безкоштовного ПО для відстеження акцій і пророкування коливань по власних методиках.

^ PR Newswire (www.prnewswire.com) - ведучий джерело негайних новин від корпорацій для ділового та фінансового співтовариства й індивідуальних інвесторів. Річний архів прес-релізів.

^ SmallCap Investor (www.financialweb.com) – надає каталог NASDAQ для акцій малої капіталізації. Також включає прийдешні IPO, дослідницькі звіти, новини, індекс MicorCap50 та багато чого іншого.

^ StockMaster (www.stockmaster.com) – графики котирувань акцій, взаємних фондів і індексів.

Stock Research Group (www.stockgroup.com) - надає лист перспективних компаній, щоденний звіт про ринок, Что було на тижні, і т.п.

^ Stockroom (www.stockroom.org) – графики і котирування американських та міжнародних фондових індексів, прибутковість бондов та облігацій, валюти, індикатори, процентні ставки та т.п.

^ Stock Smart (www.stocksmart.com) – надає інформацію про акції, відсортовану по галузях і ранжированную по поточному положенню. Близько 9000 акцій і 5500 взаємних фондів у 40 країнах.

^ U.S. Securities and Exchange Commission (www.sec.gov) - інформація про Комісії з цінних паперів, e-mail для інвесторів і відповіді на скарги, що течуть правила , постанови, дайджести та посібники.

^ Wall Street Net (www.netresource.com/wsn/) – сама остання інформація про події на ринку корпоративних боргів і облігацій. Також архів інформації за останні 12 місяців.

Your Personal Network (www.ypn.com/mm-bin/genobject/news_money) – надає інформацію з інвестуванню, економічні огляди, галузі і компанії, новини і ради, керування портфелем та багато чого іншого.

^ Business Week (www.businessweek.com) - комп'ютерна версія журналу Business Week.

Forbes Magazine (www.forbes.com) - комп'ютерна версія журналу Forbes. Список 500 самих великих компаній та 200 найкращі малі компанії Америки.

^ Fortune Magazine (www.fortune.com) - комп'ютерна версія журналу Fortune Magazine. Список 500 самих великих компаній світу, 500 самих великих компаній Тихоокеанського регіону та Гід інвестора 1998.

^ Investor's Business Daily (www.investors.com) - комп'ютерна версія газети Investor's Business Daily.

New York Times (www.nytimes.com) - комп'ютерна версія газети New York Times

USA Today (www.usatoday.com) - комп'ютерний журнал USA TODAY

^ Washington Post (www.washingtonpost.com) - комп'ютерна версія газети Washington Post

Chicago Mercantile Exchange (www.cme.com) – щоденні зведення про всех фьючерсах та опціони, торгуемых на Чикагській товарній біржі, передбачуваних обсягах, інформація про продукти та каталог членів клірингової палати. Навчальні та новостные ресурси.

^ The Philadelphia Stock Exchange (www.phlx.com) – інформація з Филадельфийской фондової біржі, новини та прес-релізи, інформація про торги і т.п.

Bloomberg Personal (www.bloomberg.com) – надає інформацію, що відноситься до тем, переданим телебаченням Bloomberg, а також огляди світових ринків, аналіз і т.п.

^ Dow Jones & Company (www.dowjones.com) – Доу Джонс – один зі світових лідерів серед інформаційних агенств. Передача ділових новин, видання журналів Business Information Services, Barron's online, Smart Money, WSJ Interactive та багато чого іншого.

^ Dun and Bradstreet (www.dbisna.com) – сервер агентства Даний і Брэдстрит, що надає інформацію з 11 млн. компаній. Вартість запиту $20. Звіт містить у собі: історія компанії, менеджмент, основні події, останні новини й огляд ділових операцій.

^ EDGAR Online (www.edgar-online.com) – передплатні послуги, надає заповнювані компаніями звіти для SEC, корпоративна фінансова інформація та ін. 6 літній архів. Вартість підписки $9.95 на місяць.

^ Hoover's Online (www.hoovers.com) – надає звіти про новини і доходи компаній, огляди галузей, котирування та графики та т.п.

The Pristine Day Trader (www.pristine.com) - щоденні рекомендації для активних трейдеров.

^ Reuters Money Network (www.moneynet.com) - безкоштовні огляди ринків, заголовки новин, корисна інформація про компанією.

The Right Line Split Report (RLSR) – спеціалізоване розсилання новин, орієнтоване в основному на сплит акцій. Це дозволяє поліпшувати прибутковість інвестицій за рахунок короткострокових операцій, благодаря тому, что акції, що очікує сплит ростуть протягом декількох тижнів.

^ Smart Money (www.dowjones.com/smart) – комп'ютерна версія журналу Smart Money

Telescan's Wall Street City (www.wallstreetcity.com) колекція інвестиційної інформації. Відстеження персонального портфеля та дослідження акцій та взаємних фондів. Котирування і технічний аналіз по 300000 різних акцій. Щоденний ринковий коментар.

^ Thompson MarketEdge (www.marketedge.com) – повна инфомация по акціях, бондам, взаємним фондам спеціально для приватного інвестора.

Wall Street Journal Interactive (www.wsj.com) – комп'ютерна версія журналу Wall Street Journal. Можна безкоштовно створити власну сторінку, та групувати там только цікавлячого читача новини.

^ Zacks Investment Research (www.zacks.com) - Zacks – це дослідницька фірма, що пропонує набір продуктів, для інституціональних фінансових управляющих, що допомагає їм приймати рішення. Також інструменти для приватних інвесторів та брокерів.

Chicago Board of Options Exchange (CBOE) (http://www.cboe.com) - Web сторінка Чикагської біржі опціонів надає інформацію про біржу та её можливості. На сервері поводяться освітні семінари по торгівлі опціонам. Статистика та поточна інформація з опціонів. Оголошення про початок торгів новими опціонами.

Крім зазначених, існують та інші джерела, пошуки яких читач може провести самостійно.

Схожі:

Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce) iconКиївський інститут інвестиційного менеджменту
Використання Української системи Internet-комерції sic (System for Internet Commerce)
Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce) iconТема 10. Электронная коммерция в Интернет e-commerce. Использование Украинской системы Internet коммерции sic(System for Internet Commerce)
Ема Интернет- коммерции или сокращенно сик, а в английском варианте sic (System for Internet Commerce) это комплекс организационных,...
Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce) iconТема 10. Электронная коммерция в Интернет e-commerce. Использование Украинской системы Internet коммерции sic(System for Internet Commerce)
Ема Интернет- коммерции или сокращенно сик, а в английском варианте sic (System for Internet Commerce) это комплекс организационных,...
Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce) iconТема 10. Электронная коммерция в Интернет e-commerce. Использование Украинской системы Internet коммерции sic(System for Internet Commerce)
Ема Интернет- коммерции или сокращенно сик, а в английском варианте sic (System for Internet Commerce) это комплекс организационных,...
Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce) iconКиевский институт инвестиционного менеджмента
Использование Украинской системы Internet-коммерции sic (System for Internet Commerce)
Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce) iconФормат опису модуля
Підготовка до роботи в Internet. Робота з Microsoft Internet Explorer. Електронна пошта І новини. Програма проведення телеконференцій...
Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce) iconЛабораторна робота №19 ”Internet”
Мета роботи: Навчитися налагоджувати доступ до мережі Internet, працювати з браузером Internet Explorer
Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce) iconЛабораторна робота № ”Internet”
Мета роботи: Навчитися налагоджувати доступ до мережі Internet, працювати з браузером Internet Explorer
Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce) iconЛекция Интернет Вопросы лекции: Общие сведения История сети Общая характеристика сети Протоколы сети Услуги сети
Охватывает целое семейство протоколов, прикладные программы, и даже саму сеть. Tcp/ip — это технология межсетевого взаимодействия,...
Тема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce) iconІнтернет через довільний браузер ms Internet Explorer
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи