Питання для підготовки до іспиту icon

Питання для підготовки до іспиту
Скачати 112.74 Kb.
НазваПитання для підготовки до іспиту
Дата12.09.2012
Розмір112.74 Kb.
ТипДокументи

Питання для підготовки до іспиту

 1. Стратегія і тактика зовнішньоекономічної діяльності посередницьких фірм

 2. Міжнародні лізингові операції в Україні

 3. Зовнішньоекономічна діяльність малого підприємництва

 4. Структура міжнародного фінансового ринку та її динаміка

 5. Міжнародні фінансові операції

 6. Форми міжнародного кредитування та їх розвиток

 7. Ефективність використання офшорних зон при здійснені фінансових операцій

 8. Позитивний та негативний досвід діяльності міжнародних компаній на ринку України

 9. Порівняльний аналіз методів валютного регулювання в країнах з конвертованою та неконвертованою валютами

 10. Історія валютного регулювання в Україні та її наслідки

 11. Іноземне кредитування підприємницьких структур в Україні

 12. Правове регулювання ЗЕД на національному і міжнародному рівнях

 13. Міжнародні корпорації: форми міжнародних корпорацій; трансфертні ціни.

 14. Міжнародна технічна допомога в Україні: позитивні та негативні наслідки.

 15. Особливості міжнародної торгівлі послугами

 16. Проблеми й перспективи розвитку міжнародного бізнесу в Україні.

 17. Регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності.

 18. Переваги та недоліки бартерних операцій

 19. Порядок та алгоритм виконання бартерних операцій

 20. Особливості операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах

 21. Переваги та недоліки міжнародних операцій з давальницькою сировиною

 22. Порядок та алгоритм виконання операцій з давальницькою сировиною

 23. Міжнародні лізингові операції

 24. Переваги та недоліки лізингових операцій

 25. Порядок та алгоритм виконання лізингових операцій

 26. Державні органи митного регулювання в Україні та їх функції

 27. Механізм визначення митної вартості товарів, способи та цілі заниження або завищення митної вартості

 28. Порушення митних правил в Україні (поняття, види, відповідальність)

 29. Обмеження експортно-імпортних операцій, що виникають з міжнародних зобов’язань

 30. Проблеми інтеграції України в ГАТТ/СОТ

 31. Методи платежів і методи розрахунків в міжнародній торгівлі

 32. Переваги та недоліки вільних економічних зон для здійснення ЗЕД

 33. Переваги та недоліки офшорних зон для здійснення ЗЕД

 34. Особливості національних і культурних традицій при здійсненні ЗЕД

 35. Організація та техніка проведення переговорів при здійсненні ЗЕД

 36. Стратегія і тактика транснаціональних компаній у ЗЕД

 37. Страхування зовнішньоекономічних операцій

 38. Міжнародний контроль валютних операцій

 39. Управління валютними ризиками

 40. Міжнародний досвід валютного регулювання та недоліки валютного регулювання в Україні

 41. Порядок реєстрації та обліку окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів)

 42. Реєстрація та облік зовнішньоекономічних договорів (контрактів): необхідність, порядок та терміни здійснення

 43. Ліцензування і квотування зовнішньоекономічних операцій

 44. Види експортних (імпортних) ліцензій, що застосовуються в Україні

 45. Порядок та алгоритм отримання ліцензії на імпорт (експорт) товару

 46. Особливості операцій з реімпорту товарів

 47. Пільговий режим імпорту товарів в Україну

 48. Особливості бартерних угод в галузі туризму

 49. Порядок вирішення проблем, пов"язаних із простроченням встановленого терміну погашення векселів (письмових зобов'язань) окремим підприємствам щодо готової продукції, яка ввозитися після переробки давальницької сировини

 50. Оподаткування операцій з продажу за межами митної території України товарів, вироблених із сировини, яка як давальницька була вивезена з метою її переробки

 51. Порядок подовження терміну здійснення операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах, який максимальний термін

 52. Порядок обкладення податком на додану вартість послуг з переробки на території України давальницької сировини нерезидента з наступним вивезенням готової продукції за межі митних кордонів України

 53. Структура лізингових платежів

 54. Порядок укладання договору позики в іноземній валюті громадянами України

 55. Особливості здійснення експорту товарів та оподаткування цих операцій, за національну валюту України та іноземну валюту


^ Задачі та практичні питання, що пропонуються для іспиту


 1. Підприємство здійснює продаж товарів на експорт за іноземну валюту. Яку дату слід вважати датою збільшення валових доходів: дату фактичного відвантаження товарів з підприємства чи дату оформлення ВМД?

 2. Українське підприємство уклало договір купівлі-продажу товарів у нерезидента на умовах товарного кредиту на певний термін і під відсотки. Чи потрібно при нарахуванні відсотків нараховувати на них ПДВ?

 3. Завод за контрактом з іноземним партнером увіз з-за кордону імпортне медобладнання. Умовами контракту передбачено, що, окрім вартості цього медобладнання, завод оплачує роботи (послуги) фахівців іноземного партнера (які приїжджають до України) по його наладці, установці, перевірці і випробуванню. Оплата здійснюється за фактом виконання робіт (послуг), що підтверджується актом виконаних робіт (послуг). Чи необхідно заводу сплачувати ПДВ за виконані нерезидентом на території України пусконаладжувальні роботи (послуги)? 

 4. В серпні поточного року фірма придбала в нерезидента (Росія) товари і одразу ж, не імпортуючи їх, тобто не ввозячи в Україну, продала іншому нерезиденту (теж Росія). Чи виникає при таких операціях об'єкт оподаткування ПДВ (якщо так, то коли)? 

 5. Підприємство – платник податку на додану вартість в листопаді поточного року придбало товар на території України для продажу його на експорт і в цьому ж періоді отримало валюту від іноземного покупця. Чи має право підприємство на відшкодування податку на додану вартість протягом листопада-місяця, що настає після подання декларації, якщо експорт здійснено в грудні? 

 6. Підприємством – резидентом України, який є платником ПДВ, укладено контракт із нерезидентом про продаж останньому продукції. Відповідно до контракту перехід власності відбувається у момент відвантаження продукції на заводі. Потім продукція відправляється залізницею до морського порту, де й знаходиться до моменту відвантаження на судно та відправлення за кордон. При цьому в продавця виникає розбіжність між датою продаж і датою оформлення вантажної митної декларації (ВМД) – від одного до трьох місяців. Чи має право продавець-резидент застосовувати в такому випадку нульову ставу ПДВ в момент відвантаження продукції? 

 7. Керівник підприємства, знаходячись у відрядженні закордоном, вимушений був здати в ремонт службовий автомобіль. За надані послуги директор розрахувався за допомогою кредитної картки підприємства. Чи вважається дана операція в підприємства імпортом послуг для нарахування та сплати ПДВ?

 8. Підприємство відвантажило товар на експорт. Партнер не може в повній мірі розрахуватися за поставлений товар. Сторони дійшли згоди про те, що неоплачена частина товару буде повернена в Україну. В ситуації, що склалася, виникли такі запитання: Як здійснюється митне оформлення при поверненні товару? Які митні платежі має здійснити підприємство?

 9. Підприємство відправило покупцеві-нерезиденту (Білорусь) товар. Покупець протягом 90 днів не розплатився. Підприємство звернулося до арбітражного суду з позовом про стягнення заборгованості. Рішенням арбітражного суду справа була припинена, оскільки підприємство-боржник ліквідувалося. Чи достатньо рішення суду про припинення справи в зв'язку з ліквідацією відповідача для того, щоб податкова інспекція не нараховувала пеню в розмірі 0,3 %?

 10. Суб'єкт туристичної діяльності надає (отримує) туристичні послуги в сфері ЗЕД. Як правильно відраховувати 90 календарних днів при експорті (імпорті) туристичних послуг, протягом яких мають бути проведені розрахунки між партнерами?

 11. Згідно з договором, укладеним з нерезидентом, українське підприємство виготовляє продукцію з давальницької сировини нерезидента. Відповідно до встановлених норм виходу готової продукції підприємство виготовило та вивезло готову продукцію нерезиденту. Завдяки зменшенню втрат у виробництві підприємство виготовило більше продукції, ніж було передбачено нормами. Ця частина готової продукції реалізується на внутрішньому ринку України. Чи потрібно сплачувати ПДВ при реалізації цієї продукції? Якщо так, то як визначається база оподаткування?

 12. Підприємство переробляє давальницьку сировину (соняшник, гречку, пшеницю і т. д.), при цьому за переробку одержує 15–20 % цієї сировини. З цієї сировини підприємство виробляє продукцію і реалізує її. Податкова інспекція вимагає сплатити ПДВ 2 рази – спочатку з вартості отриманої сировини, а потім з вартості готової продукції. Чи правомірні такі вимоги? 

 13. Підприємство надає у фінансовий лізинг (оренду) сільгосптехніку, а натомість одержує сільгосппродукцію від лізингоодержувача. З якої суми виникає податкове зобов'язання в момент переходу права власності на техніку до лізингоодержувача?

 14. Підприємство взяло в минулому році від естонської компанії 5 автомобілів у фінансовий лізинг. Ці автомашини знаходились на балансі та амортизувалися. Через несвоєчасну сплату лізингових платежів довелося 3 автомашини повернути лізингодавцю в IV кварталі наступного року. Що робити з вже нарахованою амортизацією? Чи необхідно донараховувати податок на прибуток?

 15. Підприємство отримало за імпортом на умовах фінансового лізингу основні фонди, що підлягають амортизації. На митній території України було сплачено податок на додану вартість, суму якого було вказано у ввізній вантажній митній декларації (ВМД). Чи має в такому випадку підприємство-імпортер право на податковий кредит щодо ПДВ?  

 16. Підприємство має намір укласти контракт з нерезидентом щодо надання йому в оперативний лізинг майна терміном на два роки. Чи потрібно нам отримати спеціальний дозвіл на провадження цього виду діяльності? Чи необхідно нам в зв'язку з тим, що термін лізингу становить два роки, отримати ліцензію НБУ?

 17. У вересні поточного року закінчується термін дії договору лізингу. Чи переходити до нас право власності на обладнання, якщо амортизація вартості об'єкта лізингу не досягла 60 %?

 18. Договір лізингу було розірвано в зв'язку із недотриманням лізингоотримувачем встановлених термінів сплати лізингових платежів. Чи виникають в лізингодавця податкові зобов'язання на суму отриманих від лізингоодержувача лізингових платежів за період дії договору?  Якщо виникають, то в якому порядку вони нараховуються та сплачуються до бюджету? 

 19. Громадянин України продає на території України акції українського підприємства за іноземну валюту нерезиденту. Чи потрібна в цьому випадку індивідуальна ліцензія Національного банку України для здійснення між ними розрахунків в іноземній валюті?

 20. Який порядок купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку представництвами нерезидентів та чи правомірна відмова державної податкової адміністрації (інспекції) у видачі представництвам нерезидентів довідок для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку?

 21. Українське підприємство (продавець) уклало договір з російським підприємством (покупцем).  Договір укладено в доларах США, а як валюту платежу передбачено використовувати українську гривню. Оплата буде здійснюватися в гривнях за курсом НБУ на день платежу. Чи не суперечить законодавству те, що передбачена договором валюта платежу не відповідає валюті ціни?

 22. Підприємство після отримання ліцензії Нацбанку України на перерахування іноземної валюти за кордон здійснило фінансову інвестицію за кордон. Які документи повинні засвідчувати факт здійснення інвестиції за кордон?

 23. Підприємство перерахувало нерезиденту за кордон іноземну валюту на умовах відстрочення поставки товару. Чи є факт поставки товару на митну територію України підставою для зняття уповноваженим банком даної операції з валютного контролю? Який документ необхідно мати для цього?

 24. Підприємство провадить оплату в січні, а працівник поїхав на відпочинок в травні. Від якої дати рахувати законодавчо встановлений термін при здійсненні операцій із розрахунками в іноземній валюті: від дати сплати чи дати виїзду на відпочинок? 

 25. Підприємство здійснило передоплату за зовнішньоекономічним контрактом купівлі-продаж товару. Контрактна вартість товару – 100 000 дол. США. Товар не надійшов, установлені законом 90 днів закінчилися. З нерезидентом була підписана угода про розірвання контракту та акт взаємозаліку. Передоплата зарахована за попередніми, до тихий пір не оплаченими контрактами, оскільки термін сплати по них вже настав. Чи буде нарахована пеня підприємству? Чи можна було проводити такий взаємозалік?

 26. Підприємство отримало зовнішній кредит у сумі 400 млн. дол. США строком на 5 років під 6% річних. Погашення кредиту має здійснюватись рівними щорічними платежами в кінці кожного року. Ці платежі мають включати частину погашення основного боргу та відсотки за користування кредитом. Нарахування відсотків здійснюється один раз на рік. Скласти план погашення кредиту.

 27. Підприємство отримало зовнішній кредит у сумі 10 млн. дол. США строком на 7 років. Відсоткова ставка за користування кредитом змінюється протягом терміну користування в таких обсягах:

Роки

1-2

3-4

5-7

Відсоткова ставка

7,0

10,0

16,0


Погашення кредиту має здійснюватись рівними щорічними платежами в кінці кожного року. Ці платежі мають включати частину погашення основного боргу та відсотки за користування кредитом. Нарахування відсотків здійснюється один раз на рік. Скласти план погашення кредиту.

 1. Підприємство отримало зовнішній кредит у сумі 60 млн. дол. США строком на 4 років під 6% річних. Для погашення кредиту вирішено створити фонд, внески до якого мають надходити в кінці кожного року, причому кожний наступний внесок має збільшуватись на 0,5 млн. дол. США На ці внески нараховуються складні відсотки за ставкою 7% річних. Скласти план погашення кредиту.

29 Підприємство має намір через два місяці купити партію сировини у іноземного партнера при наявній відносно значній нестабільності курсу гривні, а тому придбало опціон "кол" (право на купівлю) 600 тис. дол. США за ціною 5,35 грн. за 1 дол. США. Премія становила 50 тис. грн. Проте, як виявилось, на дату завершення опціону спот-курс становив 5,55 грн. за 1 дол. США. Розрахувати розмір збитків підприємства, якщо менеджери приймуть такі рішення:

 • Відмовляться від покупки опціону;

 • Куплять опціон, але не скористаються ним;

 • Куплять опціон і реалізують його.

30 Банк "Полісся" має намір взяти кредит на суму 150 млн. дол. США. На зовнішніх фінансових ринках такий кредит надають під 14% річних. Паралельно до банку "Полісся" звернулась американська компанія "Нікос" з пропозицією надати кредит на суму 800 млн. грн. для фінансування нового підприємства у Києві. "Нікос" може отримати доларовий кредит у США під 10% річних, а українські банки пропонують їй гривневий кредит на суму 800 млн. грн. під 30%. В результаті переговорів менеджерів досягнуто такої домовленності: "Полісся" надає "Нікос" гривневий кредит 800 млн. грн. під 20% річних, а "Нікос" одержує доларовий кредит у США під 10% річних і передає його в кредит банку "Полісся" під 10% річних. Розрахувати ефект від організації такої угоди "своп" для кожного учасника та умовні валютні курси, які могли би бути при укладенні і здійснені цієї угоди. Для кого із учасників ця угода виявилась більш економічно вигідною.

Якщо спот-курс USD\UAH складає 5,3232 - 5,5252; премія для форвардної угоди на 3 місяці дорівнює 461 - 1175 пунктів. Розрахуйте річний відсоток для купівлі та продажу дол. США. (для спрощення розрахунків 3 міс. = 90 днів; 1 рік = 360 днів)

31 Підприємство "Альфа" уклало експортний контракт на 480тис, дол. США і надає своєму імпортеру можливість здійснювати платежі 4 рівними частинами протягом 2 років зі сплатою додатково 10% річних на залишок боргу за наданою відстрочкою платежів. Укладено також угоду про те, що ця заборгованість буде оформлена простими векселями, які експортер передає форфейторові за ставкою врахування 14% річних.

Визначити, на яку загальну суму експортеру необхідно виставити прості векселі, щоб через 2 роки одержати суму 480 тис. дол.. США.

32 Англійський експортер сподівається одержати 1 млн. дол. США 01.05.2002 за проданий товар 03.02.2002. Експортер вважає, що вартість дол. буде падати, а тому хоче застрахувати можливі збитки покупкою червневого валютного ф’ючерсу. (Довідка: фючерсні контракти мають номінальну вартість 25000 ф. ст. і лише такі 4 терміни виконання: березень, червень, вересень, грудень). Якщо фактичні спот-курси станом на 01.02.2002 складають 1 ф.ст.=1,50 дол. США, а станом на 01.05.2002 1 ф.ст.=1,58 дол. США, розрахувати:

 • можливі збитки (прибутки) англійського експортера при покупці червневого валютного ф’ючерсу;

 • Що необхідно зробити експортеру, щоб економічна ефективність цієї операції збільшилась на 2 тис. дол. США.

Схожі:

Питання для підготовки до іспиту iconПитання для підготовки до іспиту по курсу «Охорона праці в галузі» для спеціальності аг
Додаткові вимоги безпеки при експлуатації автомобіля, працюючих на газовому паливі
Питання для підготовки до іспиту iconПитання теоретичної частини для іспиту з дисципліни
Організація проведення загальних зборів. Основні питання що вирішують установчі збори
Питання для підготовки до іспиту iconПитання для підготовки до іспиту по курсу "Охорона праці в галузі" для спеціальностей тз, пт, тм, мс
Роль, права, функціональні обов'язки кожного працівника в суоп підприємства, галузі
Питання для підготовки до іспиту iconПитання для підготовки до іспиту по курсу "Охорона праці в галузі" для спеціальностей су, ев, ес
Роль, права, функціональні обов'язки кожного працівника в суоп підприємства, галузі
Питання для підготовки до іспиту iconПитання для підготовки до іспиту по курсу "Охорона праці в галузі" для спеціальностей мо, мз, мк, дз, оа, еп, фк
Міжнародне співробітництво у галузі охорони праці. Основні напрямки співробітництва
Питання для підготовки до іспиту iconПитання для підготовки до іспиту з фізики в гр. Сі-12-1 1-го курсу іеесу
Види механічного руху. Система відліку. Шлях, переміщення. Кінематичні рівняння руху матеріальної точки
Питання для підготовки до іспиту iconПитання з курсу «Кримінальне право України» для підготовки до іспиту- 3 курс
Відмінність тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого, від умисного вбивства І вбивства через необережність
Питання для підготовки до іспиту iconПитання для підготовки до іспиту з дисципліни Податкове право України
Поняття суб’єкт, об’єкт оподаткування, ставки та пільги щодо даного виду податку. Порядок нарахування І сплати пдв
Питання для підготовки до іспиту iconВимоги до вступного іспиту з іноземної мови при надходженні в аспірантуру Зміст іспиту: 1 питання
Форма перевірки: читання англійською мовою частини тексту вголос, підготовчого перекладу
Питання для підготовки до іспиту iconВимоги до складання іспиту з іноземної мови
Книгу, журнал або статтю з проблеми Вашого дослідження на мові оригіналу (наприклад ангійській). Перше питання іспиту – читання та...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи