Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні icon

Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні
Скачати 139.57 Kb.
НазваТема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні
Дата12.09.2012
Розмір139.57 Kb.
ТипДокументи

Практичні завдання


ТЕМА 3. Тарифні та нетарифні методи регулювання ЗЕД в Україні


1. На підставі вивчення та аналізу основних положень Указу Президента України від 07.11.94 р.   659/94 «Про облік окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів) в Україні» та Закону України від 16.04.91 р.   959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» (із змінами та доповненнями) дати відповіді на такі питання:


 1. Який порядок реєстрації та обліку окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів) ?

 2. Які державні органи здійснюють облік зовнішньоекономічних договорів (контрактів)?

 3. Які документи має подати суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності для реєстрації зовнішньоекономічного договору?

 4. Які документи є підтвердженням реєстрації контракту?

 5. Які встановлені терміни реєстрації зовнішньоекономічного контракту ?

 6. Які можуть бути підстави для відмови в реєстрації зовнішньоекономічного договору (контракту)?

 7. Скільки коштує оформлення і видача карти реєстрації-обліку зовнішньоекономічних договорів (контрактів)

 8. Які нормативні документи регулюють ліцензування та квотування ЗЕД в Україні?

 9. В яких випадках застосовується ліцензування і квотування зовнішньоекономічних операцій?

 10. Які види експортних (імпортних) ліцензій застосовуються в Україні?

 11. Який порядок отримання ліцензії на імпорт товару та які документи має подати підприємець для отримання ліцензії ?

 12. В яких випадках може бути відмовлено у видачі ліцензії ?

 13. Який порядок отримання ліцензії на експорт товару та які документи необхідно подати ?

 14. В якому випадку підлягають ліцензуванню зовнішньоекономічні бартерні операції?

 15. Хто встановлює режим ліцензування і квотування експорту (імпорту) в Україні?2. На підставі вивчення та аналізу основних положень Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” від 16.04.91 р.   959-ХІІ (із змінами та доповненнями) дати відповіді на такі питання:


 1. Підприємство здійснює продаж товарів на експорт за іноземну валюту. Яку дату слід вважати датою збільшення валових доходів: дату фактичного відвантаження товарів з підприємства або дату оформлення ВМД?

 2. Українське підприємство уклало договір купівлі-продажу товарів у нерезидента на умовах товарного кредиту на певний термін і під відсотки. Чи потрібно при нарахуванні відсотків нараховувати на них ПДВ?

 3. Завод за контрактом з іноземним партнером увіз з-за кордону імпортне медобладнання. Умовами контракту передбачено, що, окрім вартості цього медобладнання, завод оплачує роботи (послуги) фахівців іноземного партнера (які приїжджають до України) по його наладці, установці, перевірці і випробуванню. Оплата здійснюється за фактом виконання робіт (послуг), що підтверджується актом виконаних робіт (послуг). Чи необхідно заводу сплачувати ПДВ за виконані нерезидентом на території України пусконаладжувальні роботи (послуги)? 

 4. В серпні поточного року фірма придбала в нерезидента (Росія) товари і одразу ж, не імпортуючи їх, тобто не ввозячи в Україну, продала іншому нерезиденту (теж Росія). Чи виникає при таких операціях об'єкт оподаткування ПДВ (якщо так, то коли)? 

 5. Підприємство – платник податку на додану вартість в листопаді поточного року придбало товар на території України для продажу його на експорт і в цьому ж періоді отримало валюту від іноземного покупця. Чи має право підприємство на відшкодування податку на додану вартість протягом листопада-місяця, що настає після подання декларації, якщо експорт здійснено в грудні? 

 6. Підприємством – резидентом України, який є платником ПДВ, укладено контракт із нерезидентом про продаж останньому продукції. Відповідно до контракту перехід власності відбувається у момент відвантаження продукції на заводі. Потім продукція відправляється залізницею до морського порту, де й знаходиться до моменту відвантаження на судно та відправлення за кордон. При цьому в продавця виникає розбіжність між датою продаж і датою оформлення вантажної митної декларації (ВМД) – від одного до трьох місяців. Чи має право продавець-резидент застосовувати в такому випадку нульову ставу ПДВ в момент відвантаження продукції? 

 7. Чи підлягають обкладанню ПДВ операції з реімпорту товарів?

 8. Керівник підприємства, знаходячись у відрядженні закордоном, вимушений був здати в ремонт службовий автомобіль. За надані послуги директор розрахувався за допомогою кредитної картки підприємства. Чи вважається дана операція в підприємства імпортом послуг для нарахування та сплати ПДВ?

 9. Підприємство відвантажило товар на експорт. Партнер не може в повній мірі розрахуватися за поставлений товар. Сторони дійшли згоди про те, що неоплачена частина товару буде повернена в Україну. В ситуації, що склалася, виникли такі запитання: Як здійснюється митне оформлення при поверненні товару? Які митні платежі має здійснити підприємство?

 10. Підприємство відправило покупцеві-нерезиденту (Білорусь) товар. Покупець протягом 90 днів не розплатився. Підприємство звернулося до арбітражного суду з позовом про стягнення заборгованості. Рішенням арбітражного суду справа була припинена, оскільки підприємство-боржник ліквідувалося. Чи достатньо рішення суду про припинення справи в зв'язку з ліквідацією відповідача для того, щоб податкова інспекція не нараховувала пеню в розмірі 0,3 %?

 11. Суб'єкт туристичної діяльності надає (отримує) туристичні послуги в сфері ЗЕД. Як правильно відраховувати 90 календарних днів при експорті (імпорті) туристичних послуг, протягом яких мають бути проведені розрахунки між партнерами?

 12. Підприємство в основному спеціалізується на продаж товарів дитячого асортименту. Як обкладаються ввізним митом такі товари? 


^ ТЕМА 5. Міжнародні правила "Інкотермс"


Фірма станом на 15 березня поточного року реалізує комп'ютери по роздрібній ціні 1100 дол. США за одиницю, а по оптовій - 700 поділ. США.

Визначити з приведенням відповідних розрахунків контрактну та митну вартості партії комп'ютерів в кількості 1000 шт. на всіх умовах правив "Інкотермс -2000", якщо відомо, що вартість операцій, пов'язаних з підготовкою та доставкою партії комп'ютерів складає (у відсотках до оптової ціни комп'ютерів станом на 15.03.поточного року):

 1. Пакування = 5%

 2. Навантаження на транспортний засіб = 2%

 3. Розвантаження = 2%

 4. Доставка до основного перевізника =15%

 5. Вивізне (експортне) мито - 10%

 6. Страхування перевезення = 20%

 7. Навантаження на основний транспорт = 5%

 8. Вартість фрахту = 10%

 9. Оплата основного транспорту = 30%

 10. Імпортне мито = 20%

 11. Навантаж. та доставка від основного транспорту до складу покупця = 6%

 12. Комісійні та брокерські = 7%


Додаткова інформація


Митна вартість. При визначенні митної вартості до неї включаються ціна товару, зазначена в рахунку-фактурі, а також такі фактичні витрати, якщо їх не включено до рахунку-фактури:

 1. на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України;

 2. комісійні та брокерські;

 3. платня за використання об'єктів інтелектуальної власності, що належить до даних товарів та інших предметів і яка повинна бути сплачена імпортером (експортером) прямо чи побічно як умова їх ввезення (вивезення).


^ ТЕМА 7. Зустрічна торгівля та її види


На підставі вивчення та аналізу основних положень Закону України “Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій в галузі зовнішньоекономічної діяльності” від 23.12.98 р.   351-ХІУ (із змінами та доповненнями) дати відповіді на такі питання:


 1. Який порядок митного оформлення імпортної частини бартерного контракту?

 2. В які терміни здійснюється повернення імпортної частини бартерного контракту?

 3. Які митні платежі сплачує підприємство у випадку повернення товару?

 4. В яких випадках необхідно повідомляти органи податкової служби про виконання бартерних угод в галузі туризму?


На підставі вивчення та аналізу основних положень Закону України “Про операції з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах від 15.09.95 р.   327/95-ВР (із змінами та доповненнями) дати відповіді на такі питання:


 1. Чи є рішення місцевих податкових інспекцій щодо продовження терміну погашення векселів, письмових зобов'язань окремим підприємствам підставою для його застосування щодо готової продукції, яка ввозитися після переробки давальницької сировини?

 2. Чи має право підприємство на відшкодування ПДВ з операцій з продажу за межами митної території України товарів, вироблених із сировини, яка як давальницька була вивезена з метою її переробки?

 3. Чи дозволяється подовження терміну здійснення операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах і на який максимальний термін?

 4. Згідно з договором, укладеним з нерезидентом, українське підприємство виготовляє продукцію з давальницької сировини нерезидента. Відповідно до встановлених норм виходу готової продукції підприємство виготовило та вивезло готову продукцію нерезиденту. Завдяки зменшенню втрат у виробництві підприємство виготовило більше продукції, ніж було передбачено нормами. Ця частина готової продукції реалізується на внутрішньому ринку України. Чи потрібно сплачувати ПДВ при реалізації цієї продукції? Якщо так, то як визначається база оподаткування?

 1. Який порядок обкладення податком на додану вартість послуг з переробки на території України давальницької сировини нерезидента з наступним вивезенням готової продукції за межі митних кордонів України?

 2. Підприємство переробляє давальницьку сировину (соняшник, гречку, пшеницю і т. д.), при цьому за переробку одержує 15–20 % цієї сировини. З цієї сировини підприємство виробляє продукцію і реалізує її. Податкова інспекція вимагає сплатити ПДВ 2 рази – спочатку з вартості отриманої сировини, а потім з вартості готової продукції. Чи правомірні такі вимоги? 


ТЕМА 8. Посередницькі та орендні операції на зовнішніх ринках


На підставі вивчення та аналізу основних положень Закону України “Про лізинг” від 16.12.97   723 (із змінами та доповненнями) дати відповіді на такі питання:


 1. Яка структура лізингових платежів ?

 2. Підприємство надає у фінансовий лізинг (оренду) сільгосптехніку, а натомість одержує сільгосппродукцію від лізингоодержувача. З якої суми виникає податкове зобов'язання в момент переходу права власності на техніку до лізингоодержувача?

 3. Підприємство взяло в минулому році від естонської компанії 5 автомобілів у фінансовий лізинг. Ці автомашини знаходились на балансі та амортизувалися. Через несвоєчасну сплату лізингових платежів довелося 3 автомашини повернути лізингодавцю в IV кварталі наступного року. Що робити з вже нарахованою амортизацією? Чи необхідно донараховувати податок на прибуток?

 4. Підприємство отримало за імпортом на умовах фінансового лізингу основні фонди, що підлягають амортизації. На митній території України було сплачено податок на додану вартість, суму якого було вказано у ввізній вантажній митній декларації (ВМД). Чи має в такому випадку підприємство-імпортер право на податковий кредит щодо ПДВ?  

 5. Чи є обов'язковою умова викупу майна при фінансовому лізингу? 

 6. Підприємство має намір укласти контракт з нерезидентом щодо надання йому в оперативний лізинг майна терміном на два роки. Чи потрібно нам отримати спеціальний дозвіл на провадження цього виду діяльності? Чи необхідно нам в зв'язку з тим, що термін лізингу становить два роки, отримати ліцензію НБУ?

 7. У вересні поточного року закінчується термін дії договору лізингу. Чи переходити до нас право власності на обладнання, якщо амортизація вартості об'єкта лізингу не досягла 60 %?

 8. Договір лізингу було розірвано в зв'язку із недотриманням лізингоотримувачем встановлених термінів сплати лізингових платежів. Чи виникають в лізингодавця податкові зобов'язання на суму отриманих від лізингоодержувача лізингових платежів за період дії договору?  Якщо виникають, то в якому порядку вони нараховуються та сплачуються до бюджету? ^ ТЕМА 10. Техніка підготовки, організація укладання та виконання

зовнішньоекономічних контрактів


Підготувати проекти зовнішньоекономічних контрактів на:

 1. Експорт товарів, обладнання;

 2. Імпорт товарів, обладнання.

Обговорити особливості основних і додаткових умов цих контрактів, їх відмінності.


Підготувати проекти зовнішньоекономічних контрактів на послуги:

Туристичні;

Ремонтні;

Проектні;

Консультативні;

Маркетингові:

Експедиційні;

Комісійні.

Обговорити особливості основних і додаткових умов цих контрактів, їх відмінності.


ТЕМА 16. Міжнародне валютне регулювання та валютне регулювання в Україні


На підставі вивчення та аналізу основних положень Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” від 23.09.94   № 185 та Декрету КМУ “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” від 19.02.93   №15-93 (із змінами та доповненнями) дати відповіді на такі питання:


 1. Чи необхідно резиденту – юридичній особі для отримання кредиту в іноземній валюті від нерезидента, окрім свідоцтва про реєстрацію такого договору мати індивідуальну ліцензію на проведення даної валютної операції або ці документи є взаємозамінними? 

 2. Чи можна громадянам України укладати договір позики в іноземній валюті?

 3. Громадянин України продає на території України акції українського підприємства за іноземну валюту нерезиденту. Чи потрібна в цьому випадку індивідуальна ліцензія Національного банку України для здійснення між ними розрахунків в іноземній валюті?

 4. Який порядок купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку представництвами нерезидентів та чи правомірна відмова державної податкової адміністрації (інспекції) у видачі представництвам нерезидентів довідок для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку?

 5. Українське підприємство (продавець) уклало договір з російським підприємством (покупцем).  Договір укладено в доларах США, а як валюту платежу передбачено використовувати українську гривню. Оплата буде здійснюватися в гривнях за курсом НБУ на день платежу. Чи не суперечить законодавству те, що передбачена договором валюта платежу не відповідає валюті ціни?

 6. Чи підлягають обов'язковому 50-процентному продажу валюта, що отримана комісіонером-резидентом від комітента-нерезидента як компенсації частини витрат по виконанню умов договору комісії? 

 7. Чи оподатковується податком на додану вартість за нульовою ставкою експорт товарів, якщо оплату отримано в гривнях?

 8. Чи дозволяється суб'єкту туристичної діяльності здійснювати розрахунки з нерезидентом в безготівковій формі у валюті України?

 9. Підприємство після отримання ліцензії Нацбанку України на перерахування іноземної валюти за кордон здійснило фінансову інвестицію за кордон. Які документи повинні засвідчувати факт здійснення інвестиції за кордон?

 10. Підприємство перерахувало нерезиденту за кордон іноземну валюту на умовах відстрочення поставки товару. Чи є факт поставки товару на митну територію України підставою для зняття уповноваженим банком даної операції з валютного контролю? Який документ необхідно мати для цього?

 11. Якщо підприємство провадить оплату в січні, а працівник поїхав на відпочинок в травні, то від якої дати рахувати законодавчо встановлений термін при здійсненні операцій із розрахунками в іноземній валюті: від дати сплати чи дати виїзду на відпочинок? 

 12. Підприємство здійснило передоплату за зовнішньоекономічним контрактом купівлі-продаж товару. Контрактна вартість товару – 100 000 дол. США. Товар не надійшов, установлені законом 90 днів закінчилися. З нерезидентом була підписана угода про розірвання контракту та акт взаємозаліку. Передоплата зарахована за попередніми, до тихий пір не оплаченими контрактами, оскільки термін сплати по них вже настав. Чи буде нарахована пеня підприємству? Чи можна було проводити такий взаємозалік?^ ТЕМА 17. Кредитування та страхування ЗЕД


Кредитування зовнішньоекономічних операцій


Задача 1: Підприємство отримало зовнішній кредит у сумі 400 млн. дол. США строком на 5 років під 6% річних. Погашення кредиту має здійснюватись рівними щорічними платежами в кінці кожного року. Ці платежі мають включати частину погашення основного боргу та відсотки за користування кредитом. Нарахування відсотків здійснюється один раз на рік. Скласти план погашення кредиту.


Задача 2: Підприємство отримало зовнішній кредит у сумі 10 млн. дол. США строком на 7 років. Відсоткова ставка за користування кредитом змінюється протягом терміну користування в таких обсягах:

Роки

1-2

3-4

5-7

Відсоткова ставка

7,0

10,0

16,0


Погашення кредиту має здійснюватись рівними щорічними платежами в кінці кожного року. Ці платежі мають включати частину погашення основного боргу та відсотки за користування кредитом. Нарахування відсотків здійснюється один раз на рік. Скласти план погашення кредиту.


Задача 3: Підприємство отримало зовнішній кредит у сумі 60 млн. дол. США строком на 4 років під 6% річних. Для погашення кредиту вирішено створити фонд, внески до якого мають надходити в кінці кожного року, причому кожний наступний внесок має збільшуватись на 0,5 млн. дол. США На ці внески нараховуються складні відсотки за ставкою 7% річних. Скласти план погашення кредиту.


^ Основні валютні ризики та способи захисту від їх впливу


Опціон

Підприємство має намір через два місяці купити партію сировини у іноземного партнера при наявній відносно значній нестабільності курсу гривні, а тому придбало опціон "кол" (право на купівлю) 600 тис. дол. США за ціною 5,35 грн. за 1 дол. США. Премія становила 50 тис. грн. Проте, як виявилось, на дату завершення опціону спот-курс становив 5,55 грн. за 1 дол. США. Розрахувати розмір збитків підприємства, якщо менеджери приймуть такі рішення:

 1. Відмовляться від покупки опціону;

 2. Куплять опціон, але не скористаються ним;

 3. Куплять опціон і реалізують його.


^ УГОДИ "СВОП"


Банк "Полісся" має намір взяти кредит на суму 150 млн. дол. США. На зовнішніх фінансових ринках такий кредит надають під 14% річних. Паралельно до банку "Полісся" звернулась американська компанія "Нікос" з пропозицією надати кредит на суму 800 млн. грн. для фінансування нового підприємства у Києві. "Нікос" може отримати доларовий кредит у США під 10% річних, а українські банки пропонують їй гривневий кредит на суму 800 млн. грн. під 30%. В результаті переговорів менеджерів досягнуто такої домовленності: "Полісся" надає "Нікос" гривневий кредит 800 млн. грн. під 20% річних, а "Нікос" одержує доларовий кредит у США під 10% річних і передає його в кредит банку "Полісся" під 10% річних. Розрахувати ефект від організації такої угоди "своп" для кожного учасника та умовні валютні курси, які могли би бути при укладенні і здійснені цієї угоди. Для кого із учасників ця угода виявилась більш економічно вигідною.


^ Форвардні угоди


Спот-курс USD\UAH складає 5,3232 - 5,5252; премія для форвардної угоди на 3 місяці дорівнює 461 - 1175 пунктів. Розрахуйте річний відсоток для купівлі та продажу дол. США. (Для спрощення розрахунків 3 міс. = 90 днів; 1 рік = 360 днів)


^ Форфейтингові операції


Підприємство "Альфа" уклало експортний контракт на 480тис, дол. США і надає своєму імпортеру можливість здійснювати платежі 4 рівними частинами протягом 2 років зі сплатою додатково 10% річних на залитшок боргу за наданою відстрочкою платежів. Укладено також угоду про те, щоця заборгованість буде оформлена ; простими векселями, які експортер передає форфейторові за ставкою врахування 14% річних.

Визначити, на яку загальну суму експортеру необхідно виставити прості векселі, щоб через 2 рокиодержати суму 480 тис. дол.. США.


Ф’ючерсні контракти


Англійський експортер сподівається одержати 1 млн. дол. США 01.05.2002 за проданий товар 03.02.2002. Експортер вважає, що вартість дол. буде падати, а тому хоче застрахувати можливі збитки покупкою червневого валютного ф’ючерсу. (Довідка: фючерсні контракти мають номінальну вартість 25000 ф. ст. і лише такі 4 терміни виконання: березень, червень, вересень, грудень). Якщо фактичні спот-курси станом на 01.02.2002 складають 1 ф.ст.=1,50 дол. США, а станом на 01.05.2002 1 ф.ст.=1,58 дол. США, розрахувати:

 1. можливі збитки (прибутки) англійського експортера при покупці червневого валютного ф’ючерсу.

Що необхідно зробити експортеру, щобекономічна ефективність цієї операції збільшилась на 2 тис. дол. США.

Схожі:

Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні iconЛекція 4 нетарифні методи регулювання зед суть І класифікація нетарифних методів регулювання зед
Кількісні обмеження експортно-імпортних операцій (засоби нетарифного обмеження зед)
Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні iconЛекція 3 система регулювання зед в україні характеристика системи регулювання зед систематизація методів регулювання зед
Формування ринкової моделі господарювання в Україні передба­чає створення ефективної системи регулювання зовнішньоекономіч­ної діяльності....
Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні iconЗміст тем курсу тема предмет вивчення курсу, основні поняття, методи та основні цілі курсу
Зед; принципи та види зед; правові засади на здійснення зед; органи державного регулювання та місцевого управління зед та їх основні...
Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні icon3. Тип модуля: обов’язковий Семестр: VІІІ обсяг модуля
Зед; види та форми бюджетів у сфері зед; процедури формування бюджетів на підприємстві та консолідування бюджетних показників у сфері...
Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні iconЛекція 5 митно тарифне регулювання зед характеристика системи митного регулювання в Україні. Сутність, функції та класифікація митного тарифу
Регулювання митною справою здійснюють найвищі органи влади і а управління України. Спеціально уповноваженим органом держав­ного управління...
Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні iconФакультет аграрного менеджменту кафедра світового сільського господарства та зед
Робочу програму навчальної дисципліни „Організація та регулювання зед” складено кандидатом економічних наук, доцентом Голомша Наталією...
Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні iconНазва дисципліни Ресурсна політика банків (вс 1) Зміст дисципліни: Змістовий модуль Порядок структурного формування банківських ресурсів
Тема Залучені та запозичені ресурси: природа та проблеми формування. Змістовий модуль Планування та регулювання ресурсів комерційних...
Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні iconТема конференції
«Туристичний та готельно-ресторанний бізнес в Україні: проблеми розвитку та регулювання»
Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні iconТема 15 регулювання швидкості електроприводів ключові поняття
Ключові поняття: регулювання швидкості, діапазон регулювання кутової швидкості, плавність регулювання, економічність регулювання,...
Тема тарифні та нетарифні методи регулювання зед в Україні iconЗавдання для самостійної роботи студентів, які вивчають спецкурс «Правове регулювання аграрного ринку в Україні»
На підставі узагальнення та аналізу наукових джерел та вітчизняного законодавства з’ясуйте поняття та сферу правового регулювання...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи