Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1 icon

Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1
Скачати 161.08 Kb.
НазваТема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1
Дата19.09.2012
Розмір161.08 Kb.
ТипЗадача

КОНТРОЛЬНІ РОБОТИ

Практичні завдання


Тема 1. Поняття, предмет, принципи трудового права України

Задача 1. Фірма «Орізон» уклала договір з будівельним кооперативом «Фасад» на будівництво складських приміщень. У складі будівельної бригади, крім членів кооперативу, працювали Марчук і Петренко, з якими кооператив «Фасад» уклав трудовий договір на період будівництва складських приміщень.

Які відносини є предметом трудового права?

1. Що виникають між фірмою «Орізон» і кооперативом «Фасад»?;

2. Між членами будівельної бригади і фірмою «Оризон»?

3. Між кооперативом «Фасад» і його членами?

4. Між кооперативом «Фасад» і найманими працівниками Марчуком та Петренком?

Задача 2

Член колективного сільськогосподарського підприємства Олексієнко, який в період жнив працював по 10-12 годин на добу, став вимагати додаткової оплати праці за роботу в надурочний час та за роботу в святкові і неробочі дні, посилаючись на відповідні норми законодавства про працю

Чи правомірні його вимоги? Чи в даному випадку трудові відносини є предметом трудового права?

Задача З

Голова селянського (фермерського) господарства Ткаченко найняв на роботу ветлікаря і став вимагати, щоб той дотримувався режиму роботи, який встановлений для працюючих членів селянського (фермерського) господарства.

Чи правомірні вимоги Ткаченка? Які відносини в сфері діяльності селянського (фермерського) господарства у цьому випадку є предметом трудового права?

Задача 4

ТОВ «Крокус» уклало з художником Гордійчуком трудову угоду терміном на шість місяців. Згідно цієї угоди Гордійчук зобов'язався оформити вітрину магазину відповідно до наданих ескізів, за що ТОВ «Крокус» зобов'язалось виплатити йому винагороду в сумі 600 грн., виплачуючи її частина­ми щомісячно по 100 грн. По закінченню роботи та остаточному розрахунку Гордійчук зажадав, щоб крім обумовленої суми йому виплатили компенсацію за невикористану відпустку і надали оформлену належним чином трудову книжку.

Чи правомірні вимоги Гордійчука? Чи його відносини з ТОВ «Крокус» є предметом трудового права?


Тема 3. Трудові правовідносини та їх суб’єкти.

Задача 1

Сімнадцятирічний учень ПТУ Романов мав намір влаштуватись на роботу в період літніх канікул на завод «Азот». Але у відділі кадрів йому в цьому відмовили, посилаючись на неповноліття та відсутність дозволу батьків на працевлаштування.

Чи правомірна відмова? З якого віку та за яких умов громадяни можуть бути суб'єктом трудового права?

Задача 2

Працівник заводу «Аргон» Потапов звернувся до голови профспілкового комітету заводу з проханням здійснити представництво та захист його інтересів в районному суді з приводу трудового спору.

Але голова профспілкового комітету відмовив йому у цьому, посилаючись на те, що Потапов не є членом профспілкової організації.

Чи правомірна така відмова? Яким нормативним актом регулюються ці питання?

Задача З

Профспілковий комітет державного підприємства «Спецзв'язок», розглянувши матеріали щодо систематичних порушень трудових обов'язків водієм підприємства Гриньом, поставив перед директором підприємства вимоги щодо звільнення водія Гриня з роботи.

Чи правомірні вимоги профспілкового комітету та чи зобов'язаний директор їх виконати?

Задача 4

Група працівників ЗАТ «Стріла» звернулась до профспілкового комітету підприємства зі скаргою на тривалу затримку виплати заробітної плати. В зв'язку з цим головою профкому був зроблений запит на адресу правління ЗАТ про наявність коштів на рахунках підприємства.

Чи зобов'язаний роботодавець надати інформацію на такий запит? З яких питань та в який термін роботодавці зобов'язані надавати інформацію на запити профспілки?

Задача 5

Випускник ПТУ Сергієнко був направлений на роботу в РБУ-5 і за наказом начальника РБУ був зарахований в бригаду мулярів.

Але більшістю голосів члени бригади не дали згоди на зарахування в бригаду нового працівника і вимагали від начальника РБУ скасувати наказ.

Чи правомірні вимоги членів бригади мулярів?

Задача 6

В зв'язку із звільненням за власним бажанням бригадира ремонтників Дяченка, всупереч волі членів бригади, наказом директора підприємства бригадиром бригади ремонтників був призначений Мельник, який раніше працював техніком, але посада техніка була скорочена.

Чи правомірні дії директора підприємства?

Задача 7

Директор автотранспортного підприємства звернувся до профкому підприємства з поданням про дачу згоди на розірвання трудового договору з водієм Красюком за систематичне невиконання покладених на нього трудових обов'язків.

Але профком про прийняте рішення в установлений законом термін письмово не повідомив директора, після чого директор видав наказ про звільнення водія Красюка.

Чи правомірні дії директора? Який порядок надання профкомом згоди на розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця?

Тема 4. Колективний договір та правове регулювання зайнятості

Задача 1

Інвалід III групи Іванюк, який був вивільнений з підприємства за скороченням штату, після звільнення не міг самостійно працевлаштуватись, звернувся до служби зайнятості з заявою зареєструвати його як безробітного. Але йому було відмовлено.

Чи правомірно це? Які громадяни називаються безробітними?

Задача 2

Самійленко навчався у вищому навчальному закладі на денному відділенні на контрактній основі. Після закінчення навчального закладу Самійленко працевлаштуватися не зміг.

В який термін Самійленко повинен звернутися до служби зайнятості або допомогою у працевлаштуванні та які повинен пред'явити документи? За яких умов він набуде статусу безробітного? Чи буде надаватися йому допомога по безробіттю?

Задача З

До служби зайнятості звернувся студент вищого навчального закладу денної форми навчання за сприянням у працевлаштуванні у вільний від навчання час. Але йому було відмовлено, посилаючись на те, що він належить до зайнятого населення.

Чи правомірна така відмова? Чи має право такий студент набути статусу безробітного?

Задача 4

На державному підприємстві вивільнено одного працівника. Про факт вивільнення державна служба зайнятості повідомлена не була, в зв'язку з чим з підприємства був стягнутий штраф у розмірі річної заробітної плати п'яти працівників, що підлягали вивільненню. Але директор підприємства з цим не погодився, вважаючи, що штраф повинен стягуватися у розмірі річної заробітної плати лише одного працівника, який фактично був вивільнений.

До якого органу слід звертатись для вирішення цього спору і як цей спір має бути вирішений?

Задача 5

Після закінчення 9 класів загальноосвітньої школи Якименко, якому виповнилось 15 років, отримавши згоду батьків на працевлаштування, звернувся до місцевого центру зайнятості з заявою про реєстрацію його як такого, що шукає роботу, та надати статус безробітного.

Яке рішення має прийняти центр зайнятості?


Задача 6

На приватному підприємстві «Озон» немає колективного договору. На вимогу працівників укласти такий договір, директор підприємства заявив, що колективний договір не може бути укладений із-за відсутності на підприємстві профспілкової організації.

Чи правомірна заява директора підприємства? Хто може бу­ти сторонами колективного договору? Чи передбачена відповідальність за ухилення від укладення трудового договору?

Задача 7

На новоствореному підприємстві робота щодо укладення колективного договору не була проведена своєчасно, в зв'язку з цим колективний договір не було укладено. Завідуючий відділом Рудан подав заяву про надання йому щорічної відпустки, при цьому він вимагав, щоб крім основної відпустки йому була надана додаткова, оскільки йому встановлений ненормований робочий день. Але у відділі кадрів йому відмовили в наданні додаткової відпустки, посилаючись на відсутність документу, що визначає конкретну тривалість такої відпустки.

Дайте правову оцінку цій ситуації.

Задача 8

Директор авторемонтного підприємства і голова профспілкового комітету склали і підписали колективний договір, після чого наказом по підприємству було оголошено про набрання його чинності.

Чи правомірні дії директора і голови профкому автопідприємства? Який порядок укладення колективного договору?


Тема 5. Трудовий договір.

Задача 1

Денисенко був прийнятий на роботу в конструкторське бюро інженером-конструктором з випробувальним строком на один місяць. За два дні до закінчення цього строку його попе­редили у відділі кадрів, що випробувальний строк йому продовжили ще на місяць, а через тиждень він був звільнений, як такий, що не витримав випробування. Денисенко звернувся з позовом до суду про поновлення на роботі.

Яке рішення має винести суд?

Задача 2

Іванова було прийнято в автогосподарство водієм і за ним була закріплена легкова автомашина. Але згодом наказом по автогосподарству Іванова було переведено для роботи на автобусі. При цьому режим роботи та заробітна плата залишились без зміни. Та Іванов відмовився працювати на автобусі, за що був притягнутий до дисциплінарної відповідальності, після чого він звернувся до комісії по трудовим спорам.

Яке рішення повинна винести КТС?

Задача З

Директором ТОВ «Орізон» Власенком було відмовлено в прийнятті на роботу на посаду касира громадянці Шовковій, оскільки її сестра на цьому ж підприємстві працює головним бухгалтером.

Чи правомірні дії директора ТОВ «Орізон»?

Задача 4

Слюсар пивзаводу Майстренко вчинив дрібне розкрадання 3-х пляшок пива і був затриманий працівником охорони. На підставі пояснення Майстренка та доповідної записки началь­ника охорони директор заводу видав наказ про звільнення Майстренка за п. 8 ст. 40 КЗпП України без звернення до профспілкового комітету за згодою на звільнення.

Чи правильно звільнений Майстренко?

Задача 5

Магазин «Продтовари» перейшов у приватну власність. Новим власником магазина було звільнено трьох працівників, які на його думку неналежним чином обслуговували покупців, і на їх місце було прийнято інших продавців.

Чи правомірні дії нового власника магазину?

Задача 6

Слюсар-сантехнік ЖЕКу Соколов, перебуваючи в нетвере­зому стані на танцювальному майданчику вчинив хуліганські дії, за що був засуджений за ст. 296 КК України до умовної міри покарання. За наказом начальника ЖЕКу Соколова було звільнено з роботи за п. 7 ст. 36 КЗпП України. Соколов звер­нувся до суду з позовом про поновлення на роботі.

Яке рішення має винести суд?

Задача 7

30 вересня начальника інструментального цеху Шевчука було попереджено, що з 1 грудня в зв'язку із змінами в організації виробництва його посада буде називатись «завідувач майстернею», а посадовий оклад буде зменшено на 10 %. З цим Шевчук не погодився і цього ж дня подав заяву про звільнення, в зв'язку з чим він був звільнений 14 жовтня відповідно до ст. 38 КЗпП України. Але Шевчук не погодився з таким формулюванням підстав звільнення і вимагав, щоб його звільнили за п. 6 ст. 36 та виплатили вихідну допомогу.

Чи правомірні вимоги Шевчука?

Задача 8

Водій автотранспортного підприємства Цимбал був затриманий працівником ДАІ у вільний від роботи час за керуван­ня власним автомобілем в нетверезому стані, за що був позбавлений права керування транспортними засобами строком на 1 рік.

Чи є цей факт підставою для розірвання з Цимбалом трудового договору? Якщо так, то за яких умов?

Задача 9

Гринчук працював за сумісництвом електромонтером турбази «Смерека». За наказом директора турбази він був звільнений без попередження і без звернення до профкому про дозвіл на звільнення в зв'язку з прийняттям на цю посаду працівника, який не є сумісником.

Чи правомірно був звільнений Гринчук?

Задача 10

Молодий спеціаліст Нестерчук — випускник Національного аграрного університету - отримав направлення на роботу до Броварської птахофабрики. Згідно з укладеним трудовим договором роботодавець зобов'язувався протягом шести місяців забезпечити сім'ю Нестерчука житлом. Однак навіть через рік роботи Нестерчука житла його сім'ї надано не було. Крім того, за останні два місяці йому не виплачувалась зарплата. В зв'язку з цим Нестерчук подав заяву про звільнення за власним бажанням. Але директор птахофабрики відмовив йому у звільненні, заявивши, що Нестерчук, як молодий спеціаліст, зобов'язаний відпрацювати не менше трьох років.

Чи правомірна така відмова?


Тема 6. Робочий час та час відпочинку

Задача 1

Сімнадцятирічний учень ПТУ Петренко протягом року у вільний від навчання час працював кур'єром у фірмі «Світанок»

Якої тривалості має бути його робочий час?

Задача 2

Колективним договором на заводі «Харчпроммаш» встановлений 36-годинний робочий тиждень.

На заводі «Хімволокно» працівникам фарбувального цеху, де шкідливі умови праці, встановлено 36-годинний робочий тиждень.

На заводі «Електрон» за угодою між директором і групою працівників, останнім установлено 36-годинний робочий тиждень.

Яки види робочого часу встановлені на цих підприємствах?

Задача З

Наказом директора шинного комбінату за узгодженням з профспілковим комітетом з метою виконання планових завдань були залучені до надурочних робіт працівники гумового цеху.

Чи правомірне таке залучення до надурочних робіт? Яка тривалість надурочних робіт допускається законодавством? Яка категорія працівників не може залучатися до надурочних робіт?

Задача 4

Головний бухгалтер заводу «Аргон» Любченко з метою своєчасного складання та здачі річного звіту протягом тижня залишалась працювати після закінчення робочого дня на підприємстві.

Чи буде ця робота вважатися надурочною?

Задача 5

Робітниці шовкопрядильного комбінату Машковській, яка працювала на комбінаті 5 місяців, була надана відпустка у зв'язку з вагітністю і пологами, після закінчення якої Маш-ковська подала заяву про надання їй щорічної відпустки. Але їй було відмовлено з посиланням на те, що фактично вона пропрацювала на підприємстві менше шести місяців.

Яким чином має бути вирішене це питання?

Задача 6

Матвієнко був прийнятий на роботу слюсарем-сантехніком з оплатою праці в розмірі 0,5 тарифної ставки. Відповідно, тривалість його робочого часу складала 50 % від тривалості робочого часу на підприємстві. В зв'язку з цим, щорічна відпустка йому була надана тривалістю у 12 календарних дні.

Чи правомірно це?


Тема 7. Заробітна плата.

Задача 1

Бухгалтеру фірми «Росинка» Задорожній встановлено посадовий оклад 240 грн. Оскільки Задорожня має шестирічну дитину, яка часто хворіє, на її прохання встановлено неповний робочий час. Пропорційно відпрацьованому часу вона отримала зарплату за місяць в розмірі 120 грн. Але з цим не погодилась, оскільки це менше встановленого законом мінімального розміру заробітної плати, і звернулась до комісії по трудовим спорам.

Яке рішення має винести КТС?

Задача 2

Охоронник державної служби охорони Майстренко згідно графіка заступив на чергування з 20.00 ЗО квітня до 8.00 1 травня.

Яким чином буде оплачена робота за цю зміну?

Задача З

Черговий слюсар-сантехнік згідно графіка змінності працював з 20.00 суботи до 8.00 неділі. Яким чином буде оплачена ця зміна?

Задача 4

Група слюсарів-ремонтників була залучена до надурочних робіт на 4 години. В зв'язку з відсутністю на підприємстві коштів для додаткових виплат, за розпорядженням директора ці роботи були компенсовані шляхом надання одного дня відгулу.

Чи правомірно це?

Задача 5

Слюсар плодокомбінату Бурківський був звільнений з роботи 1 квітня. В цей день він не працював і звернувся з вимогою про розрахунок 15 квітня. Та в зв'язку з хворобою касира та відсутністю коштів на підприємстві він отримав належну йому суму 5 травня. Оскільки за цей час він не зміг працевлаштуватись, то звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з підприємства на його користь компенсації в розмірі середнього заробітку за час затримки виплати зарплати при звільненні з 1 квітня по 5 травня.

Яке рішення повинен винести суд?

Задача 6

Працівник взуттєвої фабрики Павленко був звільнений з роботи за власним бажанням 10 березня. Оскільки в цей день він не працював, то вимоги про розрахунок пред'явив 14 бе­резня. Але в зв'язку з відсутністю в той день касира, йому ви­платили всю належну суму 15 березня.

Чи правомірно був проведений розрахунок?

Задача 7

Працівник-донор після дня здачі крові для переливання вимагав за місцем роботи надання йому, згідно з законодавством, дня відпочинку. Але в зв'язку з терміновим виконанням замовлення директором підприємства було відмовлено в наданні такого дня відпочинку з посиланням на те, що цей день буде приєднано до щорічної відпустки.

Чи правомірні дії директора?

Задача 8

В зв'язку з заборгованістю по аліментах на неповнолітніх дітей, із заробітної плати Ковальчука здійснювались відрахування в розмірі 70% заробітку.

Чи правомірні такі дії?

Задача 9

Працівнику AT «Протекс» Лисенку згідно угоди з підприємством була надана позика в сумі 500 грн. В зв'язку із змінами в організації виробництва і праці Лисенка було вивільнено. Оскільки при звільненні і розрахунку заробітної плати для покриття заборгованості з позики було недостатньо, за наказом директора були проведені відрахування також з вихідної допомоги.

Чи правомірно були проведені відрахування для покриття заборгованості?
Тема 8. Дисципліна праці та матеріальна відповідальність

Задача 1

Правилами внутрішнього трудового розпорядку приватного підприємства «Океан», розробленими і затвердженими одноособово директором підприємства, передбачалось застосування таких дисциплінарних стягнень, як зауваження, попередження про невідповідність займаній посаді, звільнення.

Дайте правову оцінку цим правилам. Яким є порядок затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку?

Задача 2

Директор типографії наказом від 8 червня звільнив з роботи друкаря Протасова за відмову від поїздки для приймання друкарської машинки, що мало місце 10 травня. За рішенням суду, куди звернувся Протасов, він був поновлений на роботі. 20 червня директор видав наказ про поновлення Протасова на роботі і одночасно цим наказом оголосив йому догану.

Чи правомірно оголошена догана?

Задача З

Токар Рижов, в якого робочий день розпочинається о 9 годині, прибув на прохідну заводу о 8.50. Але в зв'язку з тим, що у нього не було перепустки, вахтер не пропускав його на територію заводу . І тільки після встановлення його особи та оформлення разової перепустки, Рижов о 10 годині дістався свого робочого місця. Згідно доповідної записки начальника цеху наказом директора підприємства Рижову оголошено догану за запізнення на роботу. Рижов звернувся до комісії по трудовим спорам із заявою про скасування цього наказу.

Яке рішення має прийняти КТС?

Задача 4

Перевіркою контрольно-ревізійного управління фінансово-господарської діяльності підприємства за дворічний період було встановлено десять фактів порушення фінансової дисципліни головним бухгалтером підприємства. На підставі акту КРУ головного бухгалтера було звільнено за систематичне невиконання покладених на нього трудових обов'язків.

Чи правомірно було застосоване дисциплінарне стягнення?

Задача 5

15 січня бухгалтером Сорокіною через недбалість було неправильно оформлено накладну на видачу матеріальних цінностей. Внаслідок чого підприємству завдано матеріальної шкоди на суму 50 грн. Цей факт було виявлено під час аудиторської перевірки 30 липня цього ж року, а 5 серпня цього ж року наказом директора підприємства Сорокіній було оголошено догану.

Чи правомірно застосоване це стягнення?

Задача 6

Слюсар Романов 20 березня самовільно залишив роботу. Директору підприємства про це стало відомо із доповідної записки начальника цеху 25 березня. З 1 квітня по 25 червня Романов перебував на лікарняному. 30 травня директором підприємства був виданий наказ про накладення на Романова дисциплінарного стягнення.

Чи правомірно було накладене дисциплінарне стягнення?

Задача 7

Токар Петренко під час оброблення деталі через недбалість пошкодив верстат. Відповідно, за наказом директора підприємства йому було оголошено догану, а бухгалтерія здійснила утримання з його заробітної плати в розмірі повної вартості ремонту верстата, що перевищує середній заробіток Петренка. Петренко, вважаючи незаконним два види стягнень за один і той же проступок, звернувся до комісії по трудовим спорам.

Яке рішення має винести КТС?

Задача 8

Згідно з наказом директора державного підприємства «Спецзв'язок» відповідальною особою за збереження матеріальних цінностей в приміщенні бухгалтерії була призначена головний бухгалтер Павленко. В зв'язку з тим, що протягом вихідних днів з приміщення бухгалтерії за невідомих обставин зник персональний комп'ютер вартістю 1500 грн., директор підприємства звернувся з позовною заявою до суду про стягнення з головного бухгалтера повної вартості комп'ютера.

Яке рішення має винести суд?

Задача 9

Внаслідок неналежного виконання охоронником Пилипенком своїх функціональних обов'язків по охороні об'єкту, з приміщення складу приватного підприємства невідомим було викрадено матеріальних цінностей на суму 300 грн.

Чи може Пилипенко бути притягнутим до матеріальної відповідальності?

За яких умов він відшкодовуватиме шкоду в повному обсязі?

Задача 10

В посадовій інструкції інспектора охорони приватного охоронного підприємства «Ельга» передбачені такі види матеріальної відповідальності інспектора охорони, як штраф:

у розмірі 50 % від місячної тарифної ставки в разі відмови клієнта від послуг в зв'язку з неналежним виконанням інспектором охорони своїх обов'язків;

у розмірі 20 % від місячної тарифної ставки - в разі допущення на об'єкт, що охороняється, сторонніх осіб;

у розмірі 10 % від місячної тарифної ставки - в разі надходження до керівництва підприємства з боку клієнта претензій про неналежне виконання інспектором функціональних обов'язків.

Дайте правову оцінку вказаних підстав притягнення інспектора охорони до матеріальної відповідальності.

За яких умов працівник може бути притягнутий до матеріальної відповідальності?


Тема 9. Охорона праці

Задача 1

Черговий електрик заводу залізобетонних виробів Марченко за власні кошти придбав на ринку спеціальні гумові рукавиці, оскільки йому на заводі вони не були видані в строки, установлені нормами.

Чи будуть йому компенсовані ці витрати?

Задача 2

Шліфувальниці меблевої фабрики Матвієнко, яка має двох грудних дітей, надаються тридцяти хвилинні перерви для їх годування. Матвієнко звернулась до директора фабрики з вимогою збільшення тривалості цих перерв до однієї години. Директор фабрики погодився збільшити тривалість перерви для годування дітей за умови, що тривалість понад 30 хв. оплачуватись не буде.

Чи правомірно це?

Задача З

Маляр-штукатур РБУ Сидоренко звернулась до начальника РБУ Орєхова з проханням перевести її, в зв'язку з вагітністю, на легшу роботу відповідно до медичного висновку. Але начальник РБУ, посилаючись на відсутність на будівництві легшої роботи, відмовив їй у цьому.

Чи правомірна відмова начальника РБУ?

Яким чином в цьому випадку має бути вирішене питання?

Задача 4

Під час перевірки додержання законодавства про працю на машинобудівному заводі державним інспектором з охорони праці були виявлені такі факти:

1) неповнолітні приймаються на роботу без попереднього медичного огляду;

2) до надурочних робіт і робіт у вихідні дні допускають­ся, за їх згодою, жінки, які мають дітей віком до трьох років;

3) п'ятнадцятирічна Миронова працює кур'єром по чотири години в день при п'ятиденному робочому тижні;

4) трьох неповнолітнім працівникам передбачено надання щорічної відпустки всупереч їх бажанню в листопаді.

Які з вказаних фактів є порушенням законодавства про охорону праці?

Тема 10. Порядок розгляду трудових спорів

Задача 1

Економіст заводу «Фотон» Кушнір був звільнений з роботи 15 квітня. 20 квітня він захворів і до 25 травня перебував на стаціонарному лікуванні. А 10 червня він звернувся до район­ного суду про поновлення його на роботі, оскільки вважав, що був звільнений неправомірно.

Чи буде прийнята судом його заява до розгляду?

Задача 2

Робітник заводу «Медпрепарат» Яценко не погодився з рішенням комісії по трудовим спорам, отримавши 10 квітня виписку з протоколу засідання комісії. 22 січня він звернувся з позовною заявою до суду. Але суд не прийняв його заяву, мотивуючи пропуском 10-тиденного строку, передбаченого законом для оскарження рішення КТС.

Чи правомірні дії суду?

Задача З

Аудиторською перевіркою 20 квітня 1999 року було встановлено, що 10 вересня 1998 року за наказом начальника ремонтно-будівельного управління були вчинені зайві грошові виплати працівникам цього управління, внаслідок чого РБУ було завдано матеріальної шкоди.

В зв'язку з тим, що начальник РБУ добровільно відшкодувати завдану шкоду відмовився, директор тресту звернувся 15 лютого 2000 року з позовом до суду про стягнення з начальника РБУ матеріальної шкоди.

Чи буде розглянута ця справа в суді?

Задача 4

Працівник AT «Атек» Назаров звернувся до суду з позовною заявою про скасування наказу про накладення на нього дисциплінарного стягнення.

Але суд не прийняв цієї заяви до розгляду, мотивуючи, що Назаров мав попередньо звернутися до комісії по трудовим спорам.

Чи правомірні дії судді?


Джерело: Бойко М.Д. Трудове право України. Навчальний посібник. Курс лекцій. – К.: “Олан”, 2002. – 335 с.

Схожі:

Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1 iconПрограма Курсу трудове право
Основні функції трудового права. Спільне І відмінне трудового та суміжних галузей права. Система трудового права. Поняття основних...
Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1 iconТема Поняття, предмет, принципи трудового права України > Власність як основа суспільної організації праці
Трудові колективи, профспілки, державні органи – суб’єкти трудових правовідносин
Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1 iconТема поняття, предмет, метод І система трудового права. Трудові правовідносини Основні питання
Відносини, що тісно пов’язані з трудовими відносинами найму як складова частина предмету трудового права
Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1 iconЛекція №3 Принципи та джерела трудового права. Поняття та класифікація принципів трудового права: принцип обмеження сфери регулювання
Загальна характеристика джерел трудового права. Класифікація джерел трудового права
Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1 iconОснови трудового права України § Предмет і система трудового права
Саме це й обумовлює значення, роль і місце трудового права в загальній системі націо-! нального права України
Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1 iconТема №1 «Поняття, предмет, метод і система трудового права. Трудові правовідносини»

Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1 iconПоняття, предмет, завдання, принципи І система кримінального права. Наука кримінального права
Тема Поняття, предмет, завдання, принципи І система кримінального права. Наука кримінального права
Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1 iconТема 1: Цивільне право в системі галузей права України
Поняття цивільного права як галузі права. Предмет та метод цивільно – правового регулювання
Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1 iconЛекція №1 Тема Поняття, предмет, метод, система кримінально-виконавчого права. Поняття, предмет та методи кримінально-виконавчого права. Завдання кримінально-виконавчого права
Кримінально-виконавче право відповідно закріплює основні положення політики держави у сфері виконання кримінальних покарань
Тема Поняття, предмет, принципи трудового права України Задача 1 iconТема Загальне вчення про право План
Різні підходи до визначення поняття права: а) державно-організаційне поняття права; б) соціологічне поняття права; в) психологічне...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи