Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних icon

Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних
Скачати 375.26 Kb.
НазваІнформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних
Сторінка1/2
Дата20.09.2012
Розмір375.26 Kb.
ТипІнформації
  1   2

Рис. 38. Вікно редагування вмісту реального портфеля    У нашому прикладі, показаному на Рис. 39, у портфелі інвестора знаходиться 1000 акцій (QUANTITY) компанії ERGO, куплених за середньою ціною (AVG COST) $5.96 за акцію, на загальну суму (PUR VALUE) $5957.45. При ціні останньої угоди (LAST) $6 ¼, поточна вартість цих акцій (CURR VALUE) склала $6250-00, что принесло прибуток (GAIN), який дорівнює $292,55 або 4,91% (%GAIN). Інші акції, що складають персональний портфель інвестора, також добре показані в таблиці. Загальна вартість (TOTAL) портфеля складає: у цінах покупки $27272,41, у поточних цінах - $26293.75, що приносить збиток $978,66 або –3,59%. Як бачимо, ця таблиця дуже зручна для відстеження стану портфеля, його загальної доходності і доходності його складових. Усі дії з портфелем записуються (купівля-продаж, спліт), і їх можна переглянути, обравши у вікні редагування ( Рис. 38) ярлик «TRANSACTIONS».

Рис. 39 Таблиця реального портфеля і його дохідності

У кожній з таблиць вибір «мишкою» відповідного тикер-символа переводить користувача в на сторінку перегляду поточної інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних.

По-перше, тут можна бачити заголовки статей, прес-релізів та ін., які стосуються даної компанії, як отриманих тільки що, після відновлення, так і вже прочитаних. Вибір заголовка приводить до тексту статті.

По-друге, тут представлена стовпчикова діаграма, яка показує історію зміни ціни акцій протягом декількох місяців. Верхня та нижня точка стовпця показують, відповідно, максимальну і мінімальну ціну акції протягом дня (daily high, daily low), червоний колір стовпця показує падіння ціни, зелений – її ріст. А границя червоного і зеленого кольорів показує ціну закриття, тобто ціну останньої угоди. При встановленні курсору «миші» на стовпець з'являються дані, що відносяться до даного торгового дня: дата, ціни закриття і відкриття, мінімальна і максимальна, а також обсяг торгівлі в цей день (Відповідно, date, close. Open, high, low, vol.) Для порівняння з загальним ринком у графік включається лінія зміни індексу «Standard & Poor’s 500» - «S&P500».

По-третє, тут міститься статистична інформація про дану акцію. Крім уже описаних date, close. Open, high, low, voLUME, але таких, що належать до поточного дня відновлення, приведені відомості про середньоденний оборот торгів (Average volume), мінімальна і максимальна ціни за 52-х тижневий період (52-week range), коефіцієнти EPS і P/E (про них буде розказано в главі «Фундаментальний аналіз цінних паперів»).

Для більш глибокого вивчення компанії, на цій же сторінці існує кнопка «OVERVIEW», що відсилає користувача до більш докладного опису компанії (див. Рис. 41). Тут зацікавлений інвестор може знайти скорочений опис бізнесу компанії, її адресу, телефони та імена топ-менеджменту, останні фінансові звіти та показники корпорації, а також електронну адресу-посилання її Web сторінки в Інтернет (якщо така існує).

Ще більш докладні відомості про компанію можна одержати, використовуючи кнопку «RESOURCES», але ми на цьому не будемо зупинятися, залишаючи експерименти за читачем.

Рис. 40. Перегляд поточної інформації по компанії

 

Рис. 41 Перегляд фундаментальної інформації про компанію

Програма PointCast Business Network дозволяє користувачу одержувати ще безліч всілякої інформації, яка курсує в Мережі, від прогнозів погоди до розкладу спортивних матчів. Наскільки відомо авторам, російський сервер у програмі PointCast був представлений тільки один – «Агентство НСН» - адреса: http://www.nsn.ru. Для включення цього серверу потрібно було скачати невеликий файл і проінсталювати його. Тоді в програмі з'являвся канал російською мовою, який публікував новині про Росію. Але чи то проект виявився невдалим, чи то вони зробили канал комерційним і стали брати плату за підключення, але більше російські новини ми не одержували. Надаємо студенту можливість самостійно вивчити додаткові можливості програми та вибрати для себе потрібні. Інші канали організовані по типу розглянутого нами каналу CNNfn.

^ Рис. 42. Підрозділ "Currency rates" каналу "Companies"

На закінчення, радимо звернути увагу на підрозділ «Currency rates» з каналу «Companies». Тут показані курси багатьох валют (включаючи російські карбованці) стосовно долара США (див. Рис. 42). Іноді ці відомості можуть знадобитися інвестору.

QUOTE.COM

Ще одним джерелом ділової інформації, на яке варто звернути увагу, є сервер QUOTE.COM, розташований за адресою http://www.quote.com. Початкова сторінка цього серверу приведена на Рис. 43.

Quote.com – це корпорація, заснована в 1993 році з метою надання якісної інформації про фінансові ринки користувачам Інтернет. Ця інформація містить у собі котирування (як реального часу, так і затримані) акцій, опціонів, взаємних фондів, товарних ф’ючерсів і індексів на американських і канадських біржах. Крім цього Quote.com надає в режимі реального часу ділові новини, прогнози прибутків і звіти про прибутки, аналіз ринків і коментарі, фундаментальну інформацію про компанії (баланси і звіти) і графіки коливань ціни акцій, прогнози погоди і бізнес-описи компаній. На жаль, велика частина сервісу Quote.com є платною. Для одержання послуг необхідно на них підписатися, що можна зробити, використовуючи кредитну картку. У будь-якому випадку, для ознайомлення з пропонованими послугами можна використовувати слово – demo, як логін і пароль одночасно, а як тикер-символ вводити MSFT – символ «Microsoft». Проте на сервері можна знайти і багато безкоштовної інформації.

Наприклад, тут представлений всередині денний графік зміни індексу Доу-Джонса в режимі реального часу у вигляді 10-тихвилинної стовпчикової діаграми. Тобто з інтервалом у 10 хвилин на графіку з'являється стовпець, який відображає зміну індексу Доу-Джонса протягом цих 10-ти хвилин. Причому для цього не потрібно натискати на кнопку «RELOAD» браузера.

 

Рис. 43. Початкова сторінка серверу Quote.com

 

Рис. 44. Графік зміни ціни в реальному часі на сервері Quote.com

З графіками, до речі, пов'язана найбільш необхідна для фондового спекулянта можливість, забезпечувана сервером Quote.com, але, на жаль, вона є платною. Це побудови графіка коливань котирувань у режимі реального часу. Вид цього графіка представлений на Рис. 44. Немає потреби говорити, що графік може бути представлений, або у вигляді лінії, або у вигляді стовпчикової діаграми. Часові інтервали відображення можуть бути 1, 5, 10, 15, 30, 60 хвилин, день, тиждень, місяць, квартал. На графік може бути додані відомості про обсяг торгів і виведене змінне середнє. Все дані можуть бути експортовані у форматі «EXCEL». При цьому в правому нижньому вікні (див. Рис. 44) буде йти потік інформації про конкретні угоди чи котирування (час, ціна, обсяг, місце угоди). Угода по ціні, яка зросла у порівнянні з попередньою, буде показана зеленим кольором, по ціні, що знизилась, – червоним. У правому верхньому вікні може бути показана інтегральна інформація про ринок (індекси) чи відомості про 10 акцій, яки найбільше виросли (Gainers), найбільше упали (Losers), мають найбільший оборот (Volume actives) і т.п. Знову ж, для того щоб одержувати ці дані, немає необхідності натискати «RELOAD» - графік виконаний за технологією JAVA і самостійно запитує сервер. Усе вищесказане показує, яким корисним та зручним інструментом є цей сервіс для біржового спекулянта, який намагається грати на котируваннях акцій, адже, знаходячись за тисячі кілометрів від біржі, він одержує ту ж інформацію, що і присутній на торгах брокер. Звичайно тут з'являються затримки, пов'язані з пропускною здатністю комп'ютерних та телефонних мереж, але вони короткочасні і не грають великої ролі. Про біржову гру буде розказано далі в главі «Що значить грати на біржі». Вартість цього сервісу досить висока – близько 80 доларів на місяць, але це все-таки дешевше супутникових інформсистем типу Reuters 2000 чи Dow Johns Telerate, і потрібний цей сервіс, по великому рахунку, тільки спекулянту, а не інвестору, що вкладає гроші на більш тривалий період, ніж один день. На сервері є безкоштовна версія цього сервісу, що транслює в реальному часі тільки значення індексів, а котирування акцій відображаються з затримкою в 15-20 хвилин.

Інші безкоштовні послуги серверу Quote.com аналогічні CNNfn, і мають тільки незначні відмінності в інтерфейсі. Варто згадати лише добре структурований і докладний довідник по галузях – Industry Watch. Тут можна знайти свіжу інформацію по компаніям, які належать до різних галузей економіки.

Для просування на ринок своїх послуг Quote.com пропонує безкоштовну 30-денну пробну підписку. Заповнивши інтерактивну анкету, ви одержите безкоштовний доступ до більшості послуг серверу на 30 днів.

^ Тема 5. Фундаментальний аналіз цінних паперів.

Фундаментальний аналіз проводиться на 3 рівнях

Перший рівеньаналіз стану економіки в цілому. Він дозволяє з'ясувати, наскільки загальна ситуація сприятлива для інвестування. Нестійкість на макроекономічному рівні має величезне значення, тому що вона може вплинути на очікуваний доход і ризик навіть по добре збалансованому портфелі. Організації, що спеціалізуються на складанні економічних прогнозів, мають свої сторінки в Інтернет, про що уже говорилося вище, і будь-який зацікавлений користувач може безкоштовно їх одержати.

Другий рівень аналізу - це галузевий аналіз, у ході якого потенційний інвестор вибирає галузь, що представляє для нього інтерес. Адже навіть якщо аналіз економічної ситуації в цілому показує, що вона вкрай несприятлива для інвестування, це не означає, що неможливо знайти галузь чи галузі, куди можна було б з вигодою вкласти кошти.

І, навпаки, навіть в умовах могутнього економічного підйому інвестування далеко не в будь-яку галузь може принести прибуток і гарантувати від значних утрат. От чому так важливо зробити правильний вибір галузі для інвестування. Для цілей фундаментального аналізу всі галузі умовно поділяють на наступні основні групи:

Галузі, що народжуються, можуть знаходитися у власності небагатьох компаній, які не випускають свої акції на ринок. Тому вони не завжди прямо доступні інвесторам.

Зростаючі галузі. Для зростаючих галузей характерно:

-постійне і випереджальне в порівнянні з іншими галузями збільшення обсягів продажів і прибутку. Компанії таких галузей називають компаніями росту, а їх акції - акціями росту;

-залишення нерозподіленого прибутку для інвестування в розвиток виробництва, що звужує можливості виплати дивідендів по акціях таких компаній;

-високий (вище середнього) темп росту цін акцій за декілька останніх років і, як наслідок, гарні можливості приросту капіталу для власників акцій. При цьому треба мати на увазі, що просте підвищення ціни ще не робить акції акціями росту; воно повинно ґрунтуватися на таких постійних факторах, як більш висока норма прибутку, зростаюча вартість активів і т.п.

До зростаючих галузей відносяться галузі, що знаходяться на початковому етапі свого становлення, а також традиційні галузі, що переживають період росту в результаті впровадження нових технологій чи переходу на випуск нових нетрадиційних видів продукції.

Стабільні галузі відрізняються стійкістю свого розвитку; вони в меншій мірі, ніж інші, підвладні впливу ситуації в економіці в цілому. У таких галузях обсяги продажів і прибуток відносно стабільні і стійкі навіть у періоди економічних труднощів. Ця стабільність, звичайно, не гарантує повний захист від зниження цін акцій, але таке зниження, імовірно, буде не настільки помітним, як по акціях інших компаній. Вкладення в цінні папери компаній стабільних галузей характеризуються високою надійністю, і, як наслідок, відносно більш низькою прибутковістю.

Розрізняють наступні найбільш загальні категорії акцій компаній стабільних галузей:

«блакитні фішки» («blue chips»);

оборонні акції;

дохідні акції.

«Блакитні фішки» - це акції з найкращими інвестиційними властивостями. Компанії, що випускають такі акції, продемонстрували здатність отримувати прибуток та виплачувати дивіденди навіть під час несприятливої економічної кон'юнктури, мають, як правило, монопольне положення на ринку, фінансову міць та ефективний менеджмент. Так само, як компанії росту, вони мають високі темпи росту, але відрізняються від них великими розмірами та стійкістю.

Оборонними називаються акції компаній, які виявляють відносну стійкість до поганої кон'юнктури, більш-менш стабільно одержують прибуток і виплачують дивіденди.

Дохідними називаються акції, на які виплачуються щедрі дивіденди. Амплітуда коливань ціни дохідних акцій та потенціал росту капіталу незначні.

У число стійких галузей входять ті, які пов'язані з виробництвом предметів поточного споживання і наданням життєво важливих послуг, попит на які залишається постійним незалежно від фази циклу ділової активності, рівня інфляції та інших макроекономічних факторів.

Циклічні галузі характеризуються особливою чутливістю до ділового циклу. До них відносяться, насамперед, галузі, що виробляють засоби виробництва, а також предмети споживання тривалого користування. Прибутковість і ризик по інвестиціях в акції компаній циклічних галузей істотно залежать від фази циклу ділової активності.

До галузей, що згасають, відносяться галузі, що застосовують застарілу технологію або виробляють застарілу продукцію.

Спекулятивними називаються галузі, що через відсутність надійної інформації являють собою особливий ризик для інвесторів. Термін "спекулятивні" також може відноситися до будь-яких компаній, чиї акції розглядаються інвесторами як об'єкт спекуляції.


^ 1. Аналіз економічного становища компанії

Третій рівень фундаментального аналізу - аналіз кампаній - найбільш складний і трудомісткий. На цьому етапі вивчаються фінансово-господарське становище компанії за кілька останніх років, як правило, 3-5 років, ефективність управління компанією та прогнозуються перспективи її розвитку.

Як основні джерела інформації для цього використовуються дані річних та квартальних звітів компанії; публікації в пресі; дані, що надходять по каналах комп'ютерних інформаційних систем; матеріали загальних Зборів акціонерів та публічних виступів керівників компанії; дослідження спеціалізованих організацій - учасників фондового ринку.

Найбільш зручним способом одержання необхідної інформації є Інтернет. Далі ми нагадаємо студенту основні відомості про звітність компаній, економічний зміст цих відомостей та покажемо, як використовувати сервери основних постачальників фінансової інформації для одержання цих даних. У силу орієнтації на англомовний ринок ми будемо давати англійські терміни, а в дужках давати російський або український переклад.

^ 2. Фінансова звітність

Основні кількісні методи аналізу і інтерпретації звітів фірми не складні для розуміння. Оскільки використовувана фінансова звітність різних фірм порівнянна, можна легко розрахувати показники ефективності роботи цих фірм. В даний час урядові заклади і певні професійні організації передбачають такі форми і зміст фінансових документів, які забезпечують їхню порівнянність. Але ця можливість зіставлення фінансової звітності існувала не завжди.

У 1934 р. через непорівнянність фінансових звітів і по ряду інших причин Конгрес США створив Комісію по біржам і цінним паперам (Securities and Exchange Commission — SEC). Комісія була наділена повноваженнями по регулюванню діяльності всіх компаній, що випускають на ринок цінні папери для населення (громадськості). З часу створення SEC тільки такі "суспільні" компанії були зобов'язані публікувати свої фінансові звіти. Приватні компанії, незважаючи на те, що на них цей обов'язок не поширювався, також готували фінансові документи для зовнішніх користувачів. Наприклад, банк часто вимагає перед видачею позичок фінансові звіти і від приватних компаній.

Одна з головних цілей SEC — забезпечити точність фінансової інформації в звітах, які публікує фірма, що об'єктивно відбиває економічну дійсність. Для реалізації цієї мети SEC періодично публікує серії бухгалтерських документів (Accounting Series Releases), які приписують стандарти для професійних бухгалтерів. Незважаючи на те, що SEC має повноваження від Конгресу встановлювати такі стандарти, протягом багатьох років вона дозволяла бухгалтерам діяти самостійно за умови відповідного схвалення SEC.

З 1934 р. цю діяльність здійснювали різні комітети професіоналів-бухгалтерів. В даний час головна організація, який SEC надає право встановлювати бухгалтерські стандарти, — Рада по стандартах фінансового обліку (Financial Accounting Standards Board — FASB). FASB виділяє ряд основних цілей фінансового обліку (Financial Accounting) як особливої галузі бухгалтерського обліку.

Цілі фінансової звітності, що публікується, визначаються потребою тих користувачів, які не мають права безпосереднього одержання необхідної їм фінансової інформації у підприємств, і тому повинні користуватися інформацією, наданою їм менеджерами цих компаній. Фінансова звітність повинна містити інформацію, необхідну теперішнім і майбутнім інвесторам, кредиторам та іншим користувачам для здійснення раціональних інвестицій, кредитів та інших подібних рішень.

Роль фінансової звітності в економіці — це надання інформації, необхідної для бізнесу та прийняття економічних рішень, незалежно від того, які будуть ці рішення. Тобто забезпечення об'єктивної, нейтральної і незалежної від якого-небудь впливу інформації. FASB також відзначає, что фінансова звітність повинна давати відомості, як про економічні ресурси фірми, так і про вимоги кредиторів та інвесторів, які висуваються до цих ресурсів.

Важливо зрозуміти, что SEC і FASB не встановлюють точно всі бухгалтерські стандарти, а скоріше намагаються забезпечити гнучкі норми, використовувані в різних ситуаціях. Гнучкість стандартів бажана в силу значних розходжень між фірмами. Був розроблений та складений «звід звичаїв», що відомий як Загальноприйняті принципи бухгалтерського обліку (Generally Accepted Accounting Principles — GAAP). Одна з головних цілей GAAP - передбачити таку структуру фінансової звітності, що дозволяє порівнювати документацію різних фірм. Інші вимоги GAAP включають правила, що визначають:

-Accounting Periods (Періодичність звітності) — фінансові звіти повинні підготовлятися періодично, через рівні проміжки часу. Компанії можуть самі вибрати час, коли буде завершуватися їхній фінансовий період (SEC вимагає принаймні щорічного звіту).

-Matching (Повноту охоплення) — у свої фінансові документи фірми повинні включати усі витрати, здійснення яких необхідно для одержання доходів, зазначених у звітності.

-Conservatism (Консерватизм) — у ситуації, коли невизначеність виміру породжує рівноймовірні розміри прибутку, фірми повинні повідомляти в звіті найменшу цифру; фірми повинні прагнути передбачати усі витрати і не повідомляти про доходи без ретельного обґрунтування. Навмисне перекручування інформації заборонене.

-Understandability (Ясність) — інформація, що міститься в звітах, повинна бути викладена на такому рівні, щоб її міг сприйняти читач із середнім рівнем розуміння проблем бізнесу.

-Relevance (Істотність) — звіти повинні містити інформацію, істотну для прийняття рішень і орієнтовану на користувачів.

-Надійність (Reliability) — надана інформація повинна бути повною і достовірною.

-Consistency (Наступність) — фірми повинні прагнути використовувати порівнянні методи фінансових розрахунків, так що б забезпечувалася можливість порівняння звітних даних за різні періоди часу.

Приведений список принципів включає не усі вимоги GААР, а тільки ті, які, насамперед, відносяться до зовнішньої звітності. На додаток до цих принципів FASB визначає особливі вимоги, що стосуються зовнішньої звітності усіх фірм. Одна з них, зокрема, така — усі фірми у своїх звітах повинні показувати:

The Financial Position at Реrіоd's End (фінансовий стан на кінець періоду);

The Cash Flows for the Period (потоки коштів за період);

The Earnings for the Period (доходи за період);

The Comprehensive Income for the Period (повний доход за період);

The Investments by and Distributions to Owners for the Period (внески власників і виплати власникам за період).

Надалі будуть розглянуті фінансові документи, що відповідають цим вимогам.

Перш ніж приступити до вивчення фінансової документації, потрібно взяти до уваги кілька загальних положень. Оскільки принципи бухгалтерського обліку допускають певну міру свободи при складанні зовнішніх звітів, дослідник повинен бути знайомий з особливістю тих методів, які використовує досліджувана компанія. Наприклад, фірма могла недавно замість методу оцінки товарно-матеріальних запасів «перша партія на прихід - перша у витрату» (FIFO-first-in-first-out) перейти до методу «остання партія на прихід — перша у витрату» (LIFO — last-in-first-out). Під час інфляції ця зміна приводить до завищення собівартості реалізованої продукції в порівнянні з розрахунком по колишньому методу. Це, в свою чергу, приведе до зниження розрахункового рівня доходів при рівному рівні продажів в останній рік у порівнянні з попереднім; і дослідник може прийти до помилкового висновку про причину зниження доходів, не підозрюючи про зміну методу розрахунків. Для того щоб зрозуміти, які методи розрахунків використовуються, дослідник повинен крім самих звітів звернутися до приміток, які є в звітах. Часто ці примітки містять ключі до розуміння принципів розрахунків.

Ще одним важливим моментом для дослідника є той факт, наскільки незалежно була перевірена звітність. Квартальні звіти найчастіше не вивчаються. Якщо фінансова звітність перевірена незалежними ревізорами (аудиторами), то аудиторський звіт повинен бути ретельно вивчений, особливу увагу при цьому необхідно приділити висновку по щорічному звіту і кваліфікованій думці аудитора про прийнятність принципів розрахунків, обраних компанією. Однак треба враховувати й існування такої умови, як галузева практика, яка не може бути повірена аудиторами, що використовують Загальноприйняті аудиторські стандарти (Generally Accepted Auditing Standards).

Перед тим як перейти до знайомства з конкретними документами, слід зробити зауваження, что до будь-якої фінансової інформації необхідно підходити дуже зважено й обережно, тому дані, що приводяться тут, є тільки ілюстративними і ні в якому разі не повинні використовуватися для прийняття інвестиційних рішень. Інформація взята із серверу корпорації Microsoft (http://www.microsoft.com/msft/ar97/financial/balance.htm), і незважаючи на те, що абсолютно достовірна, використовується тільки як приклад.

3. Баланс

Основним фінансовим документом підприємства є Баланс (Balance Sheet), чи Звіт про фінансове становище (Statement of Financial Position), що повинен задовольняти вимозі FASB про надання звіту фірми про її фінансове становище наприкінці звітного періоду. Він описує активи, зобов'язання фірми, та її акціонерний капітал на певний момент часу (останній день звітного періоду) відповідно до універсального бухгалтерського рівняння:
  1   2

Схожі:

Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних iconОголошення про відповідний ресурс). Після переходу по посиланню у вікні браузера відкриється стартова сторінка сайту (Рис. 1). Рис. 1 Стартова сторінка ресурсу Тут Ви можете проглянути загальну інформацію про базу даних MarketLine
Доступ до ресурсу здійснюється з усіх комп’ютерів університету та бібліотеки, підключених до мережі Інтернет
Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних iconОголошення про відповідний ресурс). Після переходу по посиланню у вікні браузера відкриється стартова сторінка сайту (Рис. 1). Рис. 1 Стартова сторінка ресурсу Щоб переглянути ресурс, Вам потрібно зайти під логіном ReutersHealth27
Доступ з сайту бібліотеки за логіном та паролем з усіх арм університету та бібліотеки, підключених до Інтернет
Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних iconФормат опису модуля
Теорія інформації; Основи збору, передавання та обробки інформації; Системи та мережі передачі даних; Прикладний аналіз даних
Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних iconМіністерство освіти І науки україни
Формування у слухачів знань, вмінь та навичок з проектування, розробки баз даних, використання сучасних мов запитів до баз даних,...
Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних iconІнформація про Mysql поля та його типи в Mysql оператори І команди Mysql функції php для роботи з Mysql бази даних: основні поняття
Телефонна книга містить інформацію про людей, що живуть в одному місті. Все це свого роду бази даних. Ну а раз це бази даних, то...
Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних iconІнформації про мене з обмеженим доступом з метою організації трудових відносин, податкових відносин та відносин у сфері бухгалтерського обліку, охорони здоров'я та статистики в межах, необхідних для досягнення вказаної вище
Наведена вище інформація також може надаватись третім особам, безпосередньо задіяним в організації відповідних відносин і в забезпеченні...
Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних iconІнформації про стан навколишнього середовища при позиціювання його змін та розробки рекомендацій для прийняття управлінських рішень. Система державного моніторингу охоплює три рівні (рис. 2). Рис. 2
...
Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних iconЗгода на збір та обробку персональних даних
Наведена вище інформація також може надаватись третім особам, безпосередньо задіяним в організації відповідних відносин І в забезпеченні...
Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних iconНаказ №702-д від 20. 09. 2012 р. Про сервіс електронного листування зі студентами, та дотримання закону України «Про захист персональних даних»
Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 року №373 «Про затвердження Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних,...
Інформації про компанію, показану на Рис. 40. Ця сторінка також містить багато корисних даних iconАлфавіт – кінцева множина використовуваних для шифрування інформації знаків. Текст
Шифр або криптографічний алгоритм – сукупність оборотних перетворень множини відкритих даних на множину зашифрованих даних, заданих...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи