Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет icon

Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет
НазваТема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет
Сторінка1/6
Дата20.09.2012
Розмір0.66 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

Тема 8. Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет


Про Інтернет або Всесвітню павутину написана вже безліч книг та сказано багато слів. У певному розумінні Мережа Інтернет дотепер є лише іграшкою, розвагою для більшості користувачів. Хоча для тих, хто продає доступ до такого роду розваг та пропонує самі розваги, – це, звичайно, гарний бізнес. Проте Мережа усе більше стає ареною торгівлі і величезним магазином. (Втім, можливо попит з боку торговців і послужив причиною настільки бурхливого розвитку Інтернет – споконвічне питання що первинне: курка чи яйце.) И все-таки лише деякі користувачі використовують Інтернет дійсно для справи. Однак, ділове використання Мережі може багаторазово зрости за рахунок застосування її можливостей у бізнесі цінних паперів, оскільки сучасні комп'ютерні технології в галузі глобальних інформаційних мереж не обійшли стороною і фондовий ринок. Сьогодні Internet демонструє можливості принципово нового підходу до торгівлі цінними паперами.

На допомогу продавцям та покупцям цінних паперів приходить електронний брокер, створений на основі WWW-серверу у світовій глобальній мережі Internet, яка все більш активно проникає у Росію. Будь-який користувач мережі Internet, використовуючи комп'ютер, модем та телефонну лінію може моментально з'єднається з Web-сервером онлайнового брокера, де представлені виняткові можливості для того, щоб заробляти гроші, не виходячи з будинку чи офісу, використовуючи свої знання, інтуїцію й удачу.

Для того, щоб займатися інвестуванням через Інтернет, не потрібно надмірних можливостей комп'ютера – досить цілком звичайної конфігурації, що користувач використовує для повноцінного підключення до Мережі. А саме:

486 процесор або вище

4 Мб оперативної пам'яті або більше

512 Кб відео пам'яті або більше

Браузер типу Netscape Navigator чи Internet Explorer версій 3.0 або вище

Модем на швидкість 9600 бод і вище

Очевидно, що чим краще конфігурація комп'ютера, тим приємніше на ньому працювати, але, в принципі, достатньо вищеописаної. Швидкість роботи модему не має вирішального значення, оскільки вона визначає час взаємодії між користувачем і провайдером, а от пропускна здатність каналу провайдера повинна бути досить високою (від 1 Мб). Користувач-інвестор знаходиться увесь час практично на одній сторінці web-серверу, і йому не потрібно качати великі обсяги графіки, тому що він обмінюється із сервером брокера лише текстовою інформацією, що не вимагає великих швидкостей модему. Але це все звичайні проблеми підключення до Інтернет.

Інформація з Мережі може оббігти земну кулю за секунди, тому користувач на екрані свого комп'ютера буде бачити ті ж дані, що і його брокер на біржі в Нью-Йорку. Проникнення Інтернет на фінансові ринки докорінно змінило той ландшафт, що визначали ті, хто володіє фінансовою інформацією. Мережа усе глибше і глибше протягає свої корені в процес інвестування. Вона робить весь процес більш демократичним, значно звужуючи інформаційний розрив між професіоналами і індивідуалами, передаючи в руки останніх кращий інструмент, який ще п'ять років тому могли собі дозволити лише не найбідніші організації. Безумовно, цей розвиток багаторазово підвищує ефективність ринку та розширює рамки ігрового поля.

Однак Інтернет, як інструмент фондового ринку, має необхідність подальшого розвитку та покращення. Що може відбутися з онлайновими брокерами в найбільш напружений торговий день на ринку? Наприклад, 27 жовтня 1997 року, коли індекс Доу-Джонса був на шляху до свого рекордного падіння (-554 пункти), інвестори гарячково намагалися добратися до своїх брокерів, щоб віддати розпорядження про угоди. Більшість онлайнових брокерів сильно напружилися, намагаючись справитися з вирослим обсягом трафіка, коли тільки на Нью-Йоркській біржі рекордна кількість – 1.2 мільярда паперів поміняли власників. Труднощі привели до скарг клієнтів. Незабаром після цього Web-брокери обіцяли поліпшити свої системи, щоб ті справлялися зі зростаючим навантаженням.

Проте, коли служба CNNfn вирішила провести опитування серед web-інвесторів, щоб з'ясувати їхнє ставлення до онлайнових брокерів, то результати показали, що користувачі в основному задоволені. З 943 опитаних респондентів на питання про рівень сервісу їх сітьових брокерів 38,49% відповіли “прекрасно”, ще 41,89% - “добре”, 11,98% - “достатньо”, і 5,20% - “погано”. На питання, як часто вони упускали можливість купити чи продати акції через перевантаженість трафіка сітьового брокера, 38,49% відповіли – “ніколи”, 31.50% - “один раз чи двічі”, ще 20.15% - “іноді”, та 7.10% - “часто”. В цілому, відповідно до огляду, інвестори були задоволені службами підтримки та веденням рахунків брокером та, оскільки майже 42% респондентів укладають угоди принаймні один раз на день, переважна більшість відповіли, что розмір комісійних “важливий” або “дуже важливий” у виборі брокера. Повну версію звіту зацікавлений студент може знайти на сервері CNNfn у розділі «Digital jam» (http://cnnfn.com/digitaljam/9803/06/online/index.htm).

Ще, розповідаючи про можливості Інтернет, варто зупинитися на питаннях безпеки та захищеності від проникнення ззовні систем сітьових брокерів, а значить і рахунків клієнтів. Цьому питанню приділяється велика увага і необхідно перелічити основні способи захисту інформації, використовувані сітьовими брокерами.

Використання програмного пакета Netscape Enterprise Server із системами шифрування інформації з алгоритму RSA. Алгоритм RSA більшістю експертів вважається найбільш надійним методом шифрування в Інтернет.

Для доступу до рахунка та проведення угод від користувача потрібно використання браузера, що забезпечує захист інформації, таких як Netscape Navigator та Internet Explorer. Ці браузери використовують технологію SSL (Secure Socket Layer – Шар захищених рознімань) для того, щоб спілкуватися із сервером.

SSL протокол був спеціально розроблений Netscape Communications Corporation для забезпечення безпеки в Мережі. Він робить три речі:

-Засвідчує, що сервер, до якого підключився користувач, використовує даний протокол.

-Створює захищений комунікаційний канал шляхом шифрування всієї інформації, якою обмінюються користувач і сервер.

-Для підтвердження цілісності даних створює зашифровану контрольну суму машинних слів між сервером та користувачем. Контрольна сума є числом байт у документі і засвідчує, що точна кількість байт передане та прийняте. SSL шифрує контрольну суму таким чином, що її не можна модифікувати. Якщо повідомлення не прийняте повністю, воно відкидається й автоматично висилається нове повідомлення.

Щоб потрапити на захищену сторінку й одержати доступ до рахунка чи здійснити угоду, користувач повинен ввести свої “Ідентифікатор користувача” (User ID, login) та “Пароль” (Password).

Для здійснення угоди потрібен додатковий “торговий пароль” (Trading Password).

Чеки чи гроші можуть бути послані тільки на ім'я власника рахунка.

Хоча балаканина журналістів про простоту розкриття хакерами електронних захистів сильно перебільшена, для запобігання подібних явищ варто дотримуватися простих рекомендацій:

-Не передавайте свій пароль кому-небудь та не пишіть його в легкодоступному місці.

-Не використовуйте звичайний пароль типу вашого імені, прізвиська чи імені ваших дітей.

-Змінюйте пароль часто та не використовуйте загальновживані слова, які можна знайти в словнику, а також не використовуйте деякі серії чисел.

-Не підключайтеся до свого брокера з комп'ютера, до якого може мати доступ людина, яку ви не знаєте чи не довіряєте.

Усе вищесказане дозволяє брокерам забезпечувати безпеку комунікацій із клієнтом. Крім цього, брокери приймають на себе зобов'язання про нерозголошення всіх персональних відомостей, які стосуються клієнта. Будь-яка інформація приватного характеру недоступна. Цим забезпечується таємниця внесків, недоторканність та конфіденційність особистої інформації.

Таким чином можливості Інтернет створюють передумови для їхнього активного використання індивідуальним інвестором. При цьому досягаються такі цілі, як проведення захищених транзакцій (угод), одержання повної та своєчасної інформації про ринок та конфіденційність персональних відомостей. За прогнозами аналітиків журналу Wall Street & Technology, December, 1997, до 2001 року буде нараховуватися більше 12 мільйонів онлайнових торгових рахунків. Про державні гарантії інвестицій буде сказано в наступній главі.


  1. ^ Використання сітьового брокера( сучасний варіант Інтернет)

Одного разу, провівши ревізію власних фінансових ресурсів та визначивши свої фінансові орієнтири, ви вирішите, что ринок цінних паперів є придатним місцем для прикладення вашого капіталу. Тоді наступний крок – це вибір брокерської фірми і відкриття інвестиційного брокерського рахунка.

Існує величезна кількість брокерських фірм різного розміру та форми. Нас цікавлять, насамперед, так звані онлайнові чи web-брокери (online brokers), що надають клієнту можливість віддавати розпорядження брокеру електронним способом по мережі Інтернет та про яких ми уже згадували. Звичайно розпорядження віддаються особисто або по телефону. Але сучасні засоби телекомунікацій беруть своє, і цей вид бізнесу розвивається швидкими темпами.

Треба сказати, що законодавча база по електронних способах торгівлі цінними паперами була прийнята порівняно недавно, наприкінці 1996 року, але з тих пір кількість онлайнових брокерів у США перевищила 60. Практично усі великі брокерські будинки відкривають або збираються відкрити в майбутньому підрозділи, що пропонують клієнтам такий вид сервісу. На серверах, описаних в закінченні цієї праці, студент знайде безліч посилань на web-сторінки онлайнових брокерів.

Не всі наші читачі настільки добре володіють англійською мовою, щоб самостійно вивчати питання, пов'язані з документами, необхідними для відкриття рахунка. На щастя, в Інтернет нарешті починають з'являтися російські брокерські компанії, що надають своїм клієнтам повноцінний сервіс по доступу до американських фондових бірж. Одним з таких гідних прикладів є електронний брокерський будинок ThorDirect, що зумів забезпечити російськомовній клієнтурі повноцінний трейдинг по кращих американських моделях. В Інтернеті сайт THOR DITECT розташований за адресою: http://www.thordirect.com (початкова сторінка цього серверу представлена на Рис. 55).

Надалі ми ще не раз будемо посилатися на сайт ThorDirect, де ви можете відкрити інвестиційний рахунок та вести активні біржові операції з численними інструментами американського фондового ринку. Головною ж перевагою даної російськомовної служби є те, що вона крім професійного брокерського сервісу забезпечує своїм клієнтам широку інформаційну та консультаційну підтримку. Погодитеся, что набагато простіше в разі потреби подзвонити на телефон "гарячої лінії" у Москву, ніж у Нью-Йорк чи Каліфорнію, щоб на доступній російській мові, а не на специфічній англійській, одержати консультації по будь-яким питанням, які Вас цікавлять. До того ж у московському представництві ThorDirect вам пояснять усі деталі по відкриттю рахунка, переводу на нього грошей, допоможуть правильно заповнити офіційні американські форми. Тому, незважаючи на те, що нижче ми торкнемося всіх документів, необхідних для відкриття рахунка, та питань, з ними пов'язаних, автори рекомендують у випадку виникнення неясностей консультуватися на цьому сервері, оскільки він, у першу чергу, орієнтований на аудиторію російськомовних інвесторів в усьому світі, що не складається з фахівців з фондового ринку, забезпечуючи при цьому, високий рівень сервісу, що відповідає запитам даної аудиторії (та нас з вами в тому числі, шановний читач). Втім, якщо Вам більше до душі прийдеться якась інша брокерська компанія в США, що займається електронним трейдингом, ви без зусиль відкриєте в ній свій рахунок. Право вибору брокера тут повністю за вами.

 

^ Рис. 55 Початкова сторінка російського електронного брокерського будинку ThorDirectДругим важливим моментом розвитку російського Інтернету є те, що в ньому з'явилися дуже професійні служби біржової інформації, гідні вашої щоденної уваги. Наприклад, хочемо порекомендувати вам сервер K2KAPITAL, розташований за адресою: http://www.k2kapital.com (початкова сторінка цього серверу представлена на Рис. 55а), на якому можна знайти безліч матеріалів, присвячених фондовому ринку США. Тут представлені останні біржові новини, актуальні економічні огляди, прогнози поведінки ринку, методичні та навчальні матеріали для інвесторів, гарний словник біржової термінології та багато чого іншого.

 
  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет iconТема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет
Сьогодні Internet демонструє можливості принципово нового підходу до торгівлі цінними паперами
Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет iconАлгебра подій
Нехай подія ( ) полягає в тім, що акції ой компанії принесуть прибуток протягом першого року. Виразити через, акції, не однієї компанії,...
Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет iconНалагодження підключення до мережі Інтернет використовуючи протокол vpn для локальної мережі ну“Львівська політехніка”
Перед вами з’явиться вікно майстра по налагодженню нових з’єднань, натисніть на кнопку «Далее»(Next)
Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет iconТема 10. Електронна комерція в Інтернет e-commerce. Використання Української системи Internet комерції sic(System for Internet Commerce)
Система Інтернет- чи Комерції скорочено сик, а в англійському варіанті sic (System for Internet Commerce) це комплекс організаційних,...
Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет iconТема Загальні положення науки «Етика»
Використовуючи нижче названу літературу, студент має опрацювати І засвоїти тему за наступним планом
Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет iconТема Політична наука: предмет І методи
Використовуючи нижче названу літературу, студент має опрацювати І засвоїти тему за наступним планом
Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет iconТема 17. Теорія виробництва І граничного продукту
У сучасному суспільстві абсолютна більшість продуктів є результатом вироб­ничої діяльності. Використовуючи обмежені ресурси, фірма...
Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет iconЩодо проведення Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!»
На виконання листа Інституту інноваційних технологій І змісту освіти Міністерства освіти І науки України від 07. 08. 2012 №14. 1/10-2230...
Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет iconТема Дата
Пошук, завантаження І розміщення мультимедійних матеріалів у глобальній мережі Інтернет
Тема Як продавати та купувати акції, використовуючи Інтернет iconПро стан підготовки І міжнародної науково-практичної Інтернет конференції «Наукова молодь: інноваційні підходи в освіті І науці». Проведення конкурсу наукових праць молодих учених технікуму. Про висвітлення роботи рму у мережі Інтернет на сайті рму
Обговорення питань для спільного засідання рму з представниками структурних підрозділів університету: науково-дослідний відділ з...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи