Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти icon

Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти
Скачати 57.68 Kb.
НазваРубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти
Сергій Коновалюк
Дата31.07.2012
Розмір57.68 Kb.
ТипДокументи

РУБРИКА:

ЗАГОЛОВОК: Кому потрібні молоді таланти

АВТОР: Сергій Коновалюк


ВРІЗ: Новий державний центр буде знаходити талановиту українську молодь і опікуватися нею від дитячого садка — до аспірантури і роботи на підприємстві. Поки що такий центр існує у вигляді проекту “Молода еліта нації”. Справа – за його затвердженням і реалізацією.


ВРІЗ:

Рік тому Президент України Віктор Янукович розпорядився підготувати пропозиції до положення щодо формування Президентського кадрового резерву “Нова еліта нації”. Весь цей час тривала робота органів влади різних рівнів над виконанням розпорядження.


Народний депутат України Сергій Баранов-Мохорт розповів “Голосу України” про свої пропозиції щодо створення нового підрозділу кадрового резерву – проекту “Молода еліта нації”. Депутат вже направив їх главі держави на розгляд.


^ ПІДЗАГОЛОВОК: Стабілізувати генофонд


Сергію Миколайовичу, чому Вас зацікавив проект формування Президентського кадрового резерву?


Почнемо з того, що Президентський кадровий резерв має і буде складатися з кращих представників нації - еліти. Не буду зупинятися, в якому стані зараз вітчизняні кадри в усіх сферах – від виробничої до наукової і управлінської. Скажу лише, що в цьому напрямку ми дуже багато можемо покращити. Але тут виникає одна з головних проблем сучасної української еліти - генофонд країни знищувався і розпорошувався впродовж тривалого періоду.


Я не історик. Але будь-яка людина, якій не байдужа доля держави, здатна об’єктивно аналізувати ситуацію з генофондом за останні хоча б 100 років. Згадаємо: Перша світова війна, Жовтнева революція, Громадянська війна, еміграція, голод та репресії 1930-х років, Велика Вітчизняна війна, репресії повоєнних років, голод 1940-х, масовий виїзд громадян з СРСР (в т. ч. з України) протягом 1960-70-х років, тощо.


Ми зможемо позбутися цього історично набутого тягаря шляхом селекції, «вирощування» і просування молодих талантів. Ця стратегія допоможе стабілізувати та відновити наш генофонд, для цього й покликаний проект “Молода еліта нації”. Хотілося б реалізувати його не лише в якомога широкому масштабі. Головне, щоб користь була не стільки державі, скільки конкретним талановитим людям.


Не забувайте, так званий “відтік мізків” продовжується й зараз. Саме тому вкрай важливо переламати ситуацію. На мою думку, почати треба зі стабілізації ситуації. І зробити це можна або шляхом внесення відповідних змін до діючого розпорядження, або підготувавши нове. А з часом взагалі доцільно розробити і прийняти нове законодавство, яке регулюватиме системну роботу в даному напрямку.


Як щодо фінансування проекту? В Україні традиційно такі речі впираються в питання фінансів.


Дійсно, в держбюджеті доведеться передбачити відповідні кошти. Ще одним джерелом фінансування діяльності з відновлення генофонду держави можуть бути інвестори. Причому ці підприємства, банки і компанії мають бути лише вітчизняні!


^ ПІДЗАГОЛОВОК: Селекція кращих


Якщо коротко, в чому суть проекту “Молода еліта нації”?


Створюється Єдиний державний центр по роботі з молодою елітою, а в регіонах — відповідно регіональні. Причому відбір претендентів йтиме у всіх вікових категоріях одразу: від 3-х до 35-ти років.


Функції регіональних центрів — збирати інформацію з території всієї області від усіх установ, що займаються відповідною підготовкою на навчанням громадян. Також вони повинні проводити перші співбесіди, тестування і відбір талановитих дітей і молоді.


При формуванні такої бази створюється 5 категорій претендентів — 3-6, 6-15, 15-17, 17-22, 22-35 років. Це дошкільна, позашкільна, шкільна, вузівська, аспірантська освіти. Та 5 фахових категорій: 1) суспільні, економічні, гуманітарні науки 2) технічні науки 3) природні, аграрні, медичні науки 4) спортивні дисципліни 5) творчі дисципліни та мистецтво. Особи, яких включили до бази проекту “Молода еліта регіону” в подальшому проходять два тестування — за категоріями рівня знань і IQ, а також співбесіди на державному рівні.


Хто отримав позитивні результати — включаються до бази “Молода еліта нації”. Саме з ними в подальшому організовується робота: надається фінансова і медична підтримка, а також допомога в навчанні і влаштуванні на роботу.


^ Назвіть, будь-ласка, основні результати, які будуть отримані від “Молодої еліти нації”?


Їх кілька. Перш за все, прогнозування кадрового потенціалу серед талановитої молоді стане можливим на триваліший період. Причому з меншою похибкою, ніж тепер. Наприклад на даний час маємо “несподіваний” і не прорахований дефіцит інженерно-технічних кадрів в державі.


По-друге, ефективна підготовка кадрів досягатиметься не за критерієм “масовості”, як у Китаї чи Індії з їхньою надвисокою народжуваністю, а за критерієм якості!


І, нарешті, проект “Молода еліта нації” дасть змогу регулювати регіональний дисбаланс між різними напрямками розвитку талановитих молодих людей. І не матиме значення, де народився потенційний банкір чи ракетний конструктор — у Києві, Донецьку, чи Львові.


^ Які головні заходи будуть здійснені при реалізації даного проекту?


Зокрема, масова підготовка елітних кадрів (в т. ч. вчених) з усіх “дефіцитних напрямках”. Створення умов життя та роботи для вже підготовлених кадрів та підвищення їх кваліфікації. Ще один інструмент — створення мережі державних дитячих академій, в яких будуть навчатись представники “Молодої еліти нації”.


Крім того, кожен юнак чи дівчина матиме персональну кадрограму, яка відслідковує всі пересування у вишах та на виробництві. Також необхідно розробити програму створення необхідних умов для подальшого самовдосконалення учасників проекту. Їхній досвід обов’язково передаватиметься іншим учасникам програми та на вітчизняні підприємства, банки і установи.


^ Сергію Миколайовичу, яку роль у проекті готові грати Ви?


Якщо Віктор Федорович Янукович розгляне мою пропозицію і буде позитивна відповідь, я готовий взяти саму активну участь в роботі над проектом, в тому числі очолити його, а в подальшому — реалізувати.


ЦИТАТА: Проект “Молода еліта нації”: ефективна підготовка кадрів досягатиметься не за критерієм “масовості”, як у Китаї чи Індії з їхньою надвисокою народжуваністю, а за критерієм якості.


^ ПІДВЕРСТКА: Кадрові перегони

Економічні реформи в Україні неможливі без людей, здатних проектувати, керувати і підтримувати складні технологічні процеси. Сьогодні інженерний корпус в Україні постарів. В багатьох «традиційних» галузях спостерігається провал, тоді як молодь уникає технічних професій через низький соціальний статус та рівня оплати праці.

Разом з тим країни-економічні гіганти заражені епідемією підготовки кваліфікованих технічних кадрів. США, ЄС, Китай, Індія розкручують масштабні програми підготовки технократів нового покоління. Виникає стійке відчуття, що світ стоїть на порозі нових кадрових перегонів.


Так, в Сполучених Штатах в 2005 році 15 провідних громадських бізнес-співтовариств об'єдналися в неформальну коаліцію «Реалізуючи потенціал Америки» (Tapping America's Potential, TAP). Основне завдання об'єднання - пошук заходів і механізмів, які дозволять США зберегти світове науково-технологічне лідерство. В якості головного орієнтира TAP висунула «подвоєння до 2015 року, приблизно з 200 тисяч чоловік на початку минулого десятиліття до 400 тисяч, числа випускників американських вишів зі ступенями бакалаврів за STEM-спеціальностями» (ця абревіатура утворилася від перших букв чотирьох складових - Science, Technology, Engineering and Mathematics).


Не пасе задніх Китай, де в 2008 році була розпочата «Програма тисячі талантів» Реалізувати її будуть 10 років. Головний акцент робиться на активне залучення матеріальними бонусами великого числа «видатних талантів» та інноваційних команд з-за кордону для підйому високотехнологічного бізнесу в Китаї, в тому числі для роботи над ключовими національними інноваційними програмами (як в держлабораторіях та інститутах, так і в приватних фірмах).

Схожі:

Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти iconВведение 5 1 Заголовок Заголовок Заголовок 2 5 2 Заголовок Заголовок Заголовок Заголовок 2 5 1 обзор известных решений 6
...
Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти iconЩо обґрунтовується (рубрика «Постановка проблеми»); навести аргументи на користь сформульованої ідеї (гіпотези) (рубрика «Виклад основного матеріалу дослідження»
Стаття це текст, який читають інші люди. Тому: текст має бути ретельно вичитаний, з узгодженими відмінками, без тавтологій
Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти iconЩо обґрунтовується (рубрика «Постановка проблеми»); навести аргументи на користь сформульованої ідеї (гіпотези) (рубрика «Виклад основного матеріалу дослідження»
Стаття це текст, який читають інші люди. Тому: текст має бути ретельно вичитаний, з узгодженими відмінками, без тавтологій
Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти iconЗатверджено наказ Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України 17. 10. 2012 №1112
Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №365 від 21. 03. 2013}
Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти iconЗатверджено наказ Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України 17. 10. 2012 №1112
Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №365 від 21. 03. 2013}
Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти iconХолдинг «агро-союз» спільно з компанією global management challenge представляють проект для талановитої молоді – «агробізнесінкубатор»
Завдяки проекту студенти та молоді спеціалисти України отримають унікальну можлтвість виявити свої таланти та зробити перший крок...
Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти iconМетодика “Кому чого не вистачає?”
Процедура дослідження: дитині подають інструкцію І показують малюнок, після чого дитина повинна якнайшвидше визначити, кому чого...
Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти iconПоложення про атестацію керівників загальноосвітніх навчальних закладів
Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України повідомляє про оприлюднення на офіційному сайті (рубрика «Громадське обговорення»)...
Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти iconКлючевые слова: Организационно-правовая форма, государственный механизм, государственный аппарат, государственный интерес. Вступление; анализ исследований и публикаций по проблеме; постановка заданий; заголовок основного материала; выводы
Вступление; анализ исследований и публикаций по проблеме; постановка заданий; заголовок основного материала; выводы
Рубрика: заголовок: Кому потрібні молоді таланти iconПерелік статей у Вісник кдпу №6/2007 (47) ч. 2 Рубрика: Діагностика в електромеханічних І енергетичних системах
Тяговый электропривод постоянного тока с двухблочной структурой igbt-преобразователя
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи