Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет icon

Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет
Скачати 150.8 Kb.
НазваМіністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет
Дата23.10.2012
Розмір150.8 Kb.
ТипДокументи

Міністерство аграрної політики і продовольства України

Подільський державний аграрно-технічний університет

Біотехнологічний факультет


«Затверджено»

Ректор Бахмат М.І.


Програма

фахових вступних випробувань

на навчання за освітньо-професійною програмою «бакалавра»

на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»

(напрям підготовки 6.090102 „Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва”)


^ Розглянуто і затверджено

на засіданні вченої ради

біотехнологічного факультету

(протокол №7 від 21 березня 2012 року)

Голова ради: Повозніков М.Г.


Кам’янець-Подільський-2012

^ ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ВІВЧАРСТВА


До мериносової вовни відноситься. До кросбредної вовни відноситься. Для яких з перерахованих порід характерна сезонна линька. Для яких з перерахованих порід характерна вікова линька. Вади вовни, які виникають при неправильному утриманні. Причини виникнення кізячної вовни. Основні вимоги до хутрових овчин. Породи овець від яких одержують шубні овчини. Традиційний вік відлучення ягнят. Прижиттєві вади, овчин. Породи овець, які дають кросбредну вовну. Оптимальне навантаження маток на барана-плідника при штучному осіменінні. Оптимальна кількість маток в структурі стада овець тонкорунного напрямку продуктивності. Оптимальна кількість маток в структурі стада овець напівтонкорунного напрямку продуктивності. Види парування, які не слід застосовувати у вівчарстві. Біологічна особливість овець, яка не дозволяє використовувати потокову технологію виробництва вовни і баранини. Цінні типи завитків. Породи овець, які належать до тонкорунних. Породи овець, від яких отримують хутрові овчини. Хутрові овчини одержують від таких порід овець.


^ ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ СВИНАРСТВА

Ознаки здорової будови тіла свиней. При відлучені поросят-сисунам кількість корму... Режим інтенсивного використання кнурів (садок в міс.) в 2-річному віці. У період інтенсивного використання кнурів-плідників норму годівлі... Зазначте, коли потрібно вибраковувати кнура-плідника із стада, якщо запліднююча здатність сперми. Режим помірного використання кнурів (садок в міс.) в 2-річному віці. Багатоплідність свиноматок. Оптимальна тривалість опоросу. До відтворних якостей кнурів відносяться. Оптимальна температура в приміщенні для підсисних свиноматок. Відтворний цикл у свиноматок при відлученні поросят в 60-денному віці. Потенційна багатоплідність свиноматок. Оптимальна температура в логові для поросят-сисунів в перший тиждень життя. Зазначте, коли поросят-сисунів привчають до підгодівлі концентрованими кормами. За період вирощування кожному поросяті потрібно згодовувати наступну кількість концентрованого корму. Визначте, скільки потрібно згодувати поросятам за період вирощування (60 днів) соковитих кормів. Процес осалення в 7-місячному віці починається у порід. Свиноматки яких порід мають найвищу великоплідність. Визначіть поняття гібридизації, яким користуються в даний час у свинарстві. Молочність свиноматки визначається. До жирних кондицій відгодовують. Масть свиней породи дюрок. Визначіть, скільки свиноматок повинно бути у структурі стада племінних господарств. Свині беконні відповідають таким вимогам. Корми, які покращують якість м’яса. Зазначте, які показники відносяться до м’ясних якостей. Оптимальний вік першого парування свинок. Корми, які погіршують якість м’яса.


КОНЯРСТВО

Вади передніх кінцівок коня. Забарвлення ігреневої масті коней. Забарвлення каракової масті коней. Повна заміна молочних різців проходить у віці. Характеристика алюру – рись. Характеристика алюру – галоп. До якої групи порід коней за класифікацією відносяться орловський рисак. Породи коней, які мають найбільш широке розповсюдження на території України. Породи коней, які брали участь у створенні української верхової породи. Провідні поліпшувальні породи коней в Україні. Ознаки, за якими проводять перше бонітування коней. Основні показники добору за роботоздатністю у верхових і рисистих порід. Складові молока кобил, що мають бактерицидні властивості, в результаті чого не розвивається збудник туберкульозу. Продукти переробки молока кобил. Розвиток молодняку коней контролюють такими показниками. Показники, що впливають на роботоздатність коней. Способи парування, які застосовуються в конярстві. Причини симптоматичної неплідності у кобиломаток. Причини аліментарної неплідності у кобиломаток. Жеребців і кобил усіх порід розпочинають використовувати для розмноження у віці. Лошата-сисуни. Відлучені лошата. Оперативний контроль розвитку молодняку коней проводять у віці.


^ ПЕРЕРОБКА МОЛОКА І ВИРОБНИЦТВО МОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ

Вітаміни молока втрачаються. У молоці корів вміст сухих речовин. В молоці овець вміст сухих речовин. В молоці кобил вміст сухих речовин. Перед запуском у молоці корови підвищується. Наявність сіна в раціоні корови сприяє підвищенню жирності молока завдяки утворенню таких летючих жирних кислот. Зазначте фактори, що зумовлюють рівень початкової кислотності молока тварин. Визначте фактори, які призводять до нижчої кислотності свіжого молока. Оптимальні концентрація і температура миюче-дезінфікуючих розчинів для молочного обладнання. Середні кількість і жирність молока, одержуваного при машинному додоюванні корів. Фальсифікація молока водою призводить до зниження його. При фальсифікації молока відвійками підвищується. Для збереження якості молока протягом доби його доцільно охолодити до температури. Базисна жирність молока прийнята в Україні. Зазначте показники, за якими згідно державному стандарту встановлюється ґатунок молока. Показники якості молока. кислотність – 17оТ, ступінь чистоти – І група, бактеріальне обсіменіння – 400 тис/см3, вміст сухих речовин – 11,6%. Вказати ґатунок. Вкажіть показники молока вищого ґатунку. Кількість соматичних клітин зростає при домішках. До інгібувальних речовин відносяться. За якими з названих показників якості молока контролюють роботу операторів доїння?


^ ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ КРОЛІВНИЦТВА І ЗВІРІВНИЦТВА

Строки бонітування ремонтного молодняку кролів. При проведенні парування за дорослим самцем закріплюють самок. Оптимальний розмір плем’ядра на кролефермі. Які з вказаних порід кролів відносяться до ІІІ групи (м’ясо-шкуркові, м’ясні пухові). Кроленят розподіляють за статтю у віці. Перерахуйте хижих хутрових звірів, що відносяться до м’ясоїдних. Перерахуйте хутрових звірів, що відносяться до травоїдних. Тривалість життя лисиць. Тривалість життя норок. Тривалість життя нутрії.


^ ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА МОЛОКА ТА ЯЛОВИЧИНИ

Корова споживає найбільше пасовищного корму при висоті травостою. Після народження теля встає на ноги. На самостійний пошук дійки теля витрачає. Протягом доби теля підходить ссати корову. Корелятивна залежність (проміри тіла - надій) встановлена. Кратність періодів жуйки протягом доби у корови. Тривалість сну у корів. Протягом доби корова відпочиває лежачи. Корова адаптується до нової технології за період утримання. Адаптація утримання в новій групі корів проходить. Надої корів при одноразовому перегрупуванні знижуються. Надої корів при багаторазовому перегрупуванні знижуються. Вкажіть, скільки часу тривають роди у корів. Ріст молодняку великої рогатої худоби пригнічується при температурі зовнішнього середовища. Повна зупинка росту молодняку великої рогатої худоби спостерігається при температурі зовнішнього середовища. Для запису худоби в ДКПТ встановлені проміри тіла. Молодняк великої рогатої худоби підлягає бонітуванню досягнувши віку. З кожної голови забруднених тварин скидка понад встановленої. Оптимально допустимою вважається тривалість сервіс-періоду. Вгодованості худоби. При виведені української м‘ясної породи використовували складне відтворне схрещування порід. При виведені волинської м‘ясної породи використовували складне відтворне схрещування порід. Визначення живої маси за промірами тіла запропонували. У практиці племінної роботи використовуються методи оцінки екстер‘єру. Нумерацію, присвоєння кличок і перше, після народження, зважування ремонтних бугайців і теличок проводять.


^ ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ПТАХІВНИЦТВА

Вкажіть, які з перерахованих порід і кросів курей відносяться до яєчного напрямку продуктивності. Вкажіть, які з перерахованих порід і кросів курей відносяться до м’ясного напрямку продуктивності. Визначте, які з перерахованих порід і кросів птиці відносяться до виду курей. Визначте, які з перерахованих порід і кросів птиці відносяться до виду качок. Які з перерахованих порід птиці виведені в Україні? Середня несучість курей яєчного напрямку продуктивності. Середня несучість у гусей. Середня маса яєць курей яєчних порід. Маса яєць гусей. Середня жива маса курей яєчних порід. Середня тривалість продуктивного використання курей яєчних порід. Середня тривалість продуктивного використання курей м’ясних порід. Середня тривалість продуктивного використання качок. Середня тривалість продуктивного використання гусей. Оптимальне співвідношення самок і самців для качок. Оптимальне співвідношення самок і самців для гусей. Маса „добового” молодняку курчат. На утворення і знесення яйця курка-несучка витрачає часу. На формування куркою-несучкою шкаралупи яйця витрачається часу. Тривалість інкубації яєць курей. Тривалість інкубації яєць гусей. Тривалість інкубації яєць індиків. Оптимальна температура в пташникові при посадці добового молодняку курей. Оптимальна температура в пташникові при посадці добового молодняку качок. Оптимальна температура в пташникові при посадці добового молодняку індиків. Добова норма витрат повнораціонних комбікормів для курей яєчних порід. Вкажіть, в якому віці найбільш ефективно здійснювати забій курчат-бройлерів на м’ясо. Середня тривалість линьки у дорослих курей. Витрати комбікорму на 1 кг приросту живої маси бройлерів. Витрати комбікорму на 1 кг приросту живої маси каченят. Витрати комбікорму на 10 яєць курми яєчного напрямку продуктивності. Витрати комбікорму на 10 штук яєць перепелами. Вік переведення ремонтного молодняку курчат яєчних порід в доросле стадо. Вік переведення ремонтного молодняку перепелів у доросле стадо. Вміст солі в раціоні при складанні рецепту комбікорму для дорослої птиці. Оптимальна жива маса дорослих курей м’ясних порід. Оптимальна жива маса дорослих гусей. Визначення віку у птиці. Яка щільність посадки курчат-бройлерів при живій масі в кінці вирощування 1,8 кг?


^ ГОДІВЛЯ ТВАРИ ТА ТЕХНОЛОГІЯ КОРМІВ

Який оптимальний вміст сирої клітковини в сухій речовині раціонів корів з надоєм 15 кг. Бугаям-плідникам на 100 кг живої маси у незлучний період необхідно кормових одиниць. Бугаям-плідникам на 100 кг живої маси при середньому навантаженні необхідно кормових одиниць. Вміст води у макусі становить. Вміст води у зелених кормах становить. Вміст води у грубих кормах становить. Які із вказаних речовин входять до складу "сирого" жиру? Яке оптимальне співвідношення між кислотними та лужними мінеральними елементами в раціоні тварин? Які із вказаних кормів багаті вуглеводами? Які із вказаних вуглеводів містяться в тілі тварини? Яка маса 1 м3 ячмiнної соломи пiсля укладки в скирту через 45 днiв? Які амінокислоти відносять до незамінних? Яке цукрово-протеїнове відношення найбільш бажане в раціонах жуйних тварин? Контроль повноцінності годівлі сільськогосподарських тварин проводять. Біологічна повноцінність протеїну, корму чи раціону - це відсоток. В які декади сухостійного періоду норми годівлі корів збільшують на 20%? В структурі літніх раціонів для тільних корів у сухостійний період зелені корми можуть займати. Які корми не можна згодовувати тільним коровам в сухостійний період? Телят привчають до поїдання кормів. В яких кормах основна маса води не входить до складу клітинного соку? Які вітаміни відносяться до жиророзчинних? З якою метою при силосуванні до зеленої маси добавляють солому? Способи підготовки коренебульбоплодів і баштанних до згодовування? Які корми відносять до коренеплодів? Якими вітамінами збагачуються дріжджі при опроміненні їх ультрафіолетом? Яким тваринам можна згодовувати сечовину? При нестачі яких елементів живлення виникає рахіт? Який негативний вплив на організм має нестача чи надлишок протеїну в раціоні? Якщо в раціоні корів 50% концентратів, який це тип годівлі? Сирі курячі яйця є обов‘язковим кормом для… У якості підгодівлі поросятам-сисунам дають. Для беконної відгодівлі свиней обов‘язково використовують. Нагул овець проводиться. Баштанні корми. Грубі корми. Натура зерна. Оптимальною (при середній молочній продуктивності корів) вважається така структура раціону в стійловий період (%). При добовому надої 16-20 кг даванка концентрованих кормів дійним коровам. Для визначення норм годівлі дійних корів враховують такі дані. Норми годівлі дорослих бугаїв залежать від… Норми годівлі телят залежать від… Види відгодівлі худоби наступні… Застосовують такі типи годівлі птиці. У раціонах яєчних курок-несучок співвідношення кальцію і фосфору має становити. Потреба тварин в поживних речовинах залежить від… Відгодівля на жомі може тривати. У звірівництві порція. Які фактори, що пов‘язані з господарською діяльністю людини, впливають на хімічний склад кормів? Якими методами визначають перетравність поживних речовин кормів і раціонів? Для визначення перетравності поживних речовин кормів (раціонів) в період досліду необхідно знати кількість і хімічний склад.


^ ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ БДЖІЛЬНИЦТВА

У період головного взятку життя робочих бджіл триває… Довжина хоботка у робочих бджіл неоднакова, вона становить… Повноцінна бджолина матка за добу може відкласти яєць. Весь розвиток від яйця до виходу із комірки займає у робочої бджоли. В українському вулику розмір рамки такий… Метою головної весняної ревізії є… Силу сім’ї обліковують за вуличками, які зайняті бджолами. В одній вуличці розміщується бджіл. У Хмельницькій області районована така порода бджіл. Оцінка зимостійкості бджіл проводиться за такими показниками. При визначенні використання медових запасів місцевості, враховують тільки ту частину нектару, яку можуть забрати бджоли, вона сягає… Оцінка медоносних запасів пасіки проводиться в радіусі продуктивного льоту бджіл, який складає… Основні медоноси зони Поділля, які створюють головний взяток для бджіл. Необхідна кількість бджолосімей для запилення 1 га соняшнику така. До натуральних медів відносяться. Вміст у меді простих цукрів становить… Суміш яких цукрів називається інвертним цукром. У процесі обробки меду проводять його купажування. Експресний мед. Хвороби бджіл класифікують залежно від причин виникнення і поділяють на дві великі групи. Найбільш поширені інвазійні хвороби бджіл.


^ ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ РИБНИЦТВА

Типи сучасного ставкового рибництва. Розподіл рибоводного господарства по системах. Згідно прийнятих в рибництві оборотів вони поділяються на…. В ставковому рибництві прийняті такі форми ведення господарства. У якому віці короп досягає товарної живої маси. Вік досягнення товарної маси коропа при дворічному обороті. Згідно виробничих процесів в повносистемному господарстві є такі зимові категорії ставів. Згідно виробничих процесів в повносистемному господарстві є такі літні категорії ставів. В повносистемному господарстві з дворічним оборотом є певні категорії ставів для вирощування дворічок. На ріст і розвиток риби в ставах суттєво впливає природна рибопродуктивність. Яка рибопродуктивність водойм України? Вирощування риби залежить від місця розташування ставу. Виберіть місце для будівництва ставу. Наявність у воді ставу кисню сприяє розвитку кормової бази. Яка оптимальна потреба кисню для коропа? Потреба в розчинному кисні є важливим показником для розведення форелі. При допомозі цих клейм V, ۸. позначають. Які риби є конкурентами коропу при вирощуванні. Основні елементи меліорації по відношенню до дна ставу. Біологічні методи боротьби з заростанням ставів. Гіпофіз яких риб використовується для гіпофізарних ін’єкцій. Які види риб використані при виведенні гібрида «Бестер»? Строки нересту теплолюбивих риб. Строки нересту холодолюбивих риб. Температура води при нересті коропових риб.


^ РОЗВЕДЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТВАРИН

Скільки виділено основних центрів одомашнення сільськогосподарських тварин. Вперше поняття про породу виникло. Ознаки і властивості, що характерні для примітивних (аборигенних) порід. Назвіть на скільки етапів ділиться розведення породи за лініями. Скільки основних варіантів підбору з родинами виділено при розведенні породи за лініями. В породі нараховується така кількість обов’язкових структурних елементів. За характером розвитку лінії поділяються на… Розрізняють таку кількість закономірностей онтогенезу. Фізіологічна зрілість великої рогатої худоби. Фізіологічна зрілість свиней. Фізіологічна зрілість овець. Фізіологічна зрілість коней. Період поросності свиноматок триває. Форма недорозвиненості, яка характеризується подібністю рис дорослого організму з молодою твариною. Скільки розрізняють елементів спрямованого вирощування молодняку. Який відбір за однією ознакою дає лише тимчасовий успіх. Оцінка генотипу тварин при відборі проводиться. Ефективність відбору на рік встановлюється на основі. Коли частіше застосовується однорідний підбір. У практиці племінної роботи за допомогою родоводів встановлюють. Явище, при якому із зміною одних ознак змінюються інші називається. Коефіцієнт успадковуваності середньодобового приросту свиней. Який варіант підбору використовують для закріплення певних ознак. Правило гетерогенного підбору. Для запобігання інбредної депресії застосовують. Підбір – коли до групи маток відносно схожих за певними ознаками підбирають двох плідників певної якості і походження. Прояв підвищеної життєздатності, витривалості, енергії росту, конституційної міцності та стійкості до захворювань є характеристикою. Підбір тварин, які належать до різних ліній. Формулу F= (1/2)n+n1-1x (1+fa) x 100 використовують для визначення. В яких випадках застосовується інбридинг у тваринництві. Крайній варіант гомогенного підбору. Для чого застосовується гетерогенний підбір. У яких випадках застосовується інбридинг у тваринництві. Для ліквідації шкідливих наслідків інбридингу необхідно… На випробовування за якістю потомства бугайців ставлять по досягненню віку, місяців. За допомогою якого схрещування гетерозис підтримується у ряді поколінь. Схрещування – це спаровування тварин. Перемінне схрещування набуло широкого застосування при… Основна мета промислового схрещування. Ввідне схрещування при розведенні тварин застосовується з метою… Метод відтворного схрещування вимагає від селекціонерів. Основними специфічними особливостями гібридизації є… Сервіс-період триває… Для розрахунку середнього відсотку жиру за лактацію необхідно. Як впливає скорочення сухостійного періоду на тривалість лактації? Якщо кількість 1% молока розділити на 100 отримаємо.


^ ГІГІЄНА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТВАРИН

Вкажіть оптимальну відносні вологість та температуру у корівнику при прив’язному утриманні тварин. Гранично допустима концентрація СО2, NH3 та H2S. Оптимальна швидкість руху повітря у корівнику при прив’язному утриманні в зимовий період. За якими методами нормується природна освітленість тваринницьких приміщень. Вкажіть гранично допустиму концентрацію чадного газу у повітрі тваринницьких приміщень. Вкажіть допустимий вміст пилу у повітрі приміщень для дорослої великої рогатої худоби при прив’язному утриманні. Вкажіть допустимий вміст пилу у повітрі профілакторіїв. Вкажіть допустимий вміст пилу у повітрі приміщень для свиней на відгодівлі. Вкажіть допустимий вміст пилу у повітрі приміщень для овець. Вкажіть допустимий вміст пилу у повітрі приміщень для курей .Вкажіть нормативи температури води для напування дорослих тварин. Вкажіть нормативи температури води для напування тварин в останній період вагітності. Вкажіть нормативи температури води для напування молодняку тварин. Вкажіть послідовність очистки питної води при централізованому водозаборі з відкритих водойм. Визначте реагентні методи знезараження питної води при централізованому водопостачанні. Вкажіть середньодобові норми використання води для дійних корів. Вкажіть середньодобові норми використання води для корів м’ясних порід. Вкажіть середньодобові норми використання води для молодняку великої рогатої худоби до 6-місячного віку. Вкажіть середньодобові норми використання води для молодняку великої рогатої худоби старше 6-місячного віку. Вкажіть норми земельної площі території ферми з розрахунку на 1 тварину на молочній фермі. Вкажіть норми земельної площі території ферми з розрахунку на 1 тварину на фермі з відгодівлі великої рогатої худоби. Вкажіть норми земельної площі території ферми з розрахунку на 1 тварину на фермі з відгодівлі свиней. Вкажіть норми земельної площі території ферми з розрахунку на 1 тварину на свинофермі. Вкажіть норми земельної площі території ферми з розрахунку на 1 тварину на вівцефермі. Комплекс заходів, спрямований на боротьбу з гризунами.


^ ОСНОВИ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

Назвіть ознаки, характерні для клінічно-вираженого періоду розвитку хвороби. Вказати ознаки характерні для такого стану організму, як біологічна смерть. Дайте визначення поняттю асептика. Дайте визначення поняттю анестезія. Дайте визначення, що таке тромбоз. До антибіотиків відносяться. Метод, що базується на постукуванні по поверхні тіла. Емфізема. Під поняттям стоматит розуміють… Дайте визначення поняттю гіпотонія та атонія передшлунків. Метеоризм кишечника. Дайте визначення поняттю А-гіповітаміноз. При нестачі в організмі тварин заліза виникає таке захворювання. Дистрофія. Під регенерацією тканин розуміють… Дезінсекція. Аерогенний шлях передачі збудників інфекції. Спорадія. При виникненні сибірки на неблагополучне господарство накладають.


КОРМОВИРОБНИЦТВО

Топінамбур і картопля відносять до… До тонконогових зернофуражних культур належать. Фази розвитку озимої пшениці. Попередники для озимої пшениці. Поживна цінність пшениці. Традиційні силосні культури. Культури для приготування раннього силосу. Поживна цінність кукурудзи. Прийоми підвищення схожості насіння с.-г. культур. Поживна цінність гороху. Висота скошування отави багаторічних трав. Висота скошування багаторічних тонконогових трав. Площа культурних пасовищ в розрахунку на 1 корову складає...


^ ТЕХНОЛОГІЯ ВІДТВОРЕННЯ ТВАРИН

Статевий акт у корови розпочинається таким статевим рефлексом. Неповноцінний статевий цикл, який ніколи не закінчується заплідненням. Овуляція у кобил наступає. Гормон, який стимулює дозрівання жовтого тіла. Неповноцінний статевий цикл, в якому відсутня тічка має назву. Еякуляція у барана триває… В придатках сім’яника спермії зберігаються протягом… Складний комплекс послідовної реалізації статевих рефлексів. Вгодованість самців-плідників. До уретральних методів взяття сперми у плідників відноситься… За типом природнього осіменіння кобилу відносять до… Доза сперми для осіменіння кобил. Кобил перевіряють на наявність охоти після осіменіння через… При підготовці бугаїв-плідників методом відведення статевого члена в бік його ставлять під кутом. В дозі сперми для осіменіння великої рогатої худоби повинна бути така кількість сперміїв. Є такі методи виявлення охоти у корів і телиць. Осіменіння свиноматок проводять за допомогою таких методів. Всмоктувальна функція матки відбувається внаслідок… При виборі овець в охоті виділяють барана-пробника на таку кількість вівцематок.


^ ЕКОНОСМІКА ВИРБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННИЦТВА

Поняття спеціалізації. Найбільш поширеною формою оплати праці є… Під поняттям нормування праці розуміють… Тарифна сітка у підприємстві включає розряди. Основні принципи раціональної організації кормової бази. Під собівартістю продукції розуміють… Залежно від етапів формування затрат відрізняють такі види собівартості продукції. Під структурою собівартості продукції тваринництва розуміють… Економічна ефективність тваринництва. Основні показники економічної ефективності тваринництва. Під рівнем рентабельності виробництва розуміють. Показники, що характеризують рівень інтенсивності тваринництва. Науково обґрунтована норма споживання молока і молочних продуктів на одну людину за рік. Науково обґрунтована норма споживання м‘яса і м’ясопродуктів на одну людину за рік.

Схожі:

Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет iconМіністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет
Яким методом визначається відсоток патологічних форм сперміїв? Який із перерахованих розчинів є нешкідливим (фізіологічним) для сперміїв?...
Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет iconМіністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет
Доза розведеної сперми при осіменінні свиноматок. Кількість рухливих сперміїв, яка повинна бути у дозі сперми для осіменіння кобил....
Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет iconМіністерство аграрної політики та продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Інститут механізації І електрифікації сільського господарства Кафедра транспортних технологій
Конструкція та експлуатація обладнання для змащування та заправки машин мастилом
Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет iconМіністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Інститут механізації І електрифікації сільського господарства
Бакалавр” напряму підготовки 070101 “Транспортні технології” І включає в себе програмні питання дисциплін “Організація дорожнього...
Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет iconМіністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Інститут механізації І електрифікації сільського господарства
Спеціаліст” І “Магістр” спеціальності 07010104 100401, 07010104 100401 “Організація І регулювання дорожнього руху” І включає в себе...
Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет iconМетодичні вказівки самостійного опрацювання навчального матеріалу з дисципліни «Комерційне товарознавство»
Міністерство аграрної політики та продовольства україни рівненський державний аграрний коледж
Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет iconПодільський державний аграрно-технічний університет
Прийом на навчання за освітньо-професійними програмами „бакалавра” (1-4 курси) здійснюється
Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет iconНаціональний університет біоресурсів та природокористування україни факультет аграрного менеджменту
Типова програма "Управління персоналом" затверджена Департаментом кадрової політики, аграрної освіти та науки Міністерства аграрної...
Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет iconТехнічний нні
Технічного нні підручників та навчальних посібників з грифом Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України а також, Міністерства...
Міністерство аграрної політики І продовольства України Подільський державний аграрно-технічний університет Біотехнологічний факультет iconМіністерство аграрної політики та продовольства україни національна академія аграрних наук національний науковий центр «інститут аграрної економіки»
В. М. Жука, В. М. Заєць, С. М. Кваші, О.І. Коваліва, С. Г. Корчинської, О. А. Корчинської, О. О. Кравцова, М. Ф. Кропивка, В.І. Ладики,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи