Тести (Контрольна робота) Модуль тестів icon

Тести (Контрольна робота) Модуль тестів
Скачати 221.09 Kb.
НазваТести (Контрольна робота) Модуль тестів
Дата22.10.2012
Розмір221.09 Kb.
ТипДокументи

Тести (Контрольна робота)


Модуль тестів

Цей модуль дає можливість викладачу створювати і задавати тести у формі quiz, що містять питання з декількома варіантами відповіді, питань типу правда/брехня (Так/Ні), питань, що вимагають коротких відповідей та інше. Тести можуть допускати декілька проб знаходження відповіді.

Кожна проба автоматично перевіряється і викладач може ухвалювати відповіді, представити свій коментар або правильний варіант відповіді.

Цей модуль включає і пропонує інструменти, що створюють можливість оцінювання.

Час виконання тесту також може бути обмежений чи ні.
Рис. Модуль Тести в режимі створення та редагування
Рис. Модуль Тести в режимі виконання


- Викладачі можуть визначати базу даних питань для використання у різних тестах.

- Тести можуть зберігатися у категоріях для полегшення доступу, і ці категорії можуть бути доступними для будь-якого курсу на сайті.

- Тести автоматичне оцінюються і переоцінюються, якщо питання змінюються.

- Тести можуть бути обмежені часом, поза яким доступу до них немає.

- На вимогу викладачів тести можуть проводитися багаторазово, у них можуть показуватися правильні відповіді.

- Тестові питання і відповіді можуть бути рандомізовані (генеруватися випадковим чином) для захисту від списування. Тести підтримують НТМL, малюнки, звукові та відео-файли, анімації та інші мультимедійні об’єкти.

- Тестові питання можуть бути імпортовані із зовнішнього текстового файлу. Кількість спроб проходження тестів може бути обмеженою.

Існують

  • Питання в закритій формі (з одною чи багатьма правильними відповідями.

- Питання відкриті, що потребують короткої відповіді (слово чи фразу).

- Питання Альтернативний (Так/Ні).

- Випадкові питання.

- Питання поєднання.

- Числові питання.

- Питання Вкладені відповіді

  • Питання на відповідність

  • Essay.

Може бути вбудований описовий текст і графіка чи посиління до мультимедійних об‘єктів.

Викладач опціонально може зробити можливим студенту перегляд своїх результатів негайно ж після виконання тесту з переліком правильних і помилкових відповідей.

Дуже придатна можливість тестування через Інтернет, виконання тесту кілька разів, напр. перед, в часі і після курсу, завдяки чому як студент так і викладач можуть стежити прогрес в навчанні.

Тести (Контрольна робота) також можуть мати коментар, де пояснено студентам, чому відповідь саме така.

Щоб додати ^ Тести (Контрольну роботу), оберіть Тести із меню “Додати елемент курсу”. Ви опинитесь на сторінці «Редагування Тест»:
Знову ж таки, до Ваших послуг є кнопки допомоги (“?”).

  • Тест(и) має дати (день, місяць, рік, година, хвилина) відкриття (початку тестування) та закриття (закінчення тестування). Якщо вони налаштовані неправильно, студенти не зможуть виконати контрольну роботу. Студент не може виконати контрольну роботу перед часом її відкриття чи після часу закриття. Викладач у будь-який час може змінити ці налаштування.

  • ^ Обмеження часу. Налаштування опції часу виконання тесту, який може бути обмежений (вказуємо в такому випадку поле праворуч) і вписуємо кількість хвилин, призначених на виконання тесту чи ні (поля залишаємо без змін).

  • ^ Обмеження часу. За умовчанням тести не обмежені в часі і дозволяють студенту використовувати стільки часу, скільки необхідно для завершення тесту. Якщо Ви всеже обмежуєте час, то деякі додаткові можливості дозволять вам бути упевненими, що тест завершений протягом цього часу:

    • Підтримка Javascript в браузере стає обов'язковою - це дозволяє таймеру працювати правильно.

    • В спливаючому вікні відображається зворотний відлік часу.

    • Коли час закінчується, результати тесту передаються на сервер автоматично незалежно від того на скільки питань одержані відповіді.

    • Якщо студенту вдалося «обдурити» систему і витратити на 60 секунд більше часу чим відведено, то спроба тестування автоматично оцінюється в нуль.

  • ^ Питання на одній сторінці. В більш довгих тестах (що мають 5 та більше питань), можна обмежити число питань на одній сторінці. При додаванні питань до модулю тестів межа кількісті тестів на сторінці буде автоматично вставлена згідно з вашим налагодженням. Проте ви будете також завжди здатні пізніше змінити вартість цього параметру на сторінці редакції.

      • ^ Випадковий порядок питань” (опції Так/Ні) змінює порядок питань контрольної роботи під час кожного її виконання студентом (для кожного окремого студента). Це запобігає переписуванню студентами один в одного.

      • ^ Випадковий порядок відповідей” - дуже схоже налаштування, але воно змінює порядок відповідей для питань множинного вибору чи питань на відповідність.

      • «Дозволено» («Кількість спроб»). Налаштовує кількість разів виконання тесту одним студентом. Це може бути дуже корисно, якщо контрольна робота є вправою на закріплення, і студент може виконувати її стільки разів, скільки потрібно викладачеві (та кожна оцінка не повідомляється викладачеві).
  • ^ Залежність спроб” - налаштовує, чи контрольна робота базується на попередніх. Якщо спроби у виконанні контрольної роботи дозволені, і налаштовано “Так”, тоді результати минулої контрольної роботи будуть уключені у цю спробу (включаючи коментар, якщо його увімкнено). Якщо ж налаштовано “Ні”, тоді контрольна робота буде “свіжою”(поновленою) кожного разу, коли студент буде її виконувати.

  • Оцінювання” дозволяє Вам налаштувати оцінювання тестів, які студент може виконувати багато разів. Ви можете обрати оцінку, дотримуючись

    • найкращої оцінки,

    • середньої з оцінок,

    • першої оцінки (оцінки, отриманної при виконанні першої спроби)

    • останньої оцінки (оцінки, отриманної при виконанні останньої спроби)

      • Adaptive mode” – Адаптивний метод (Навчальний режим). Якщо ви вибираєте для цього налагодження Так - студент має можливість відповіді багато разів, дозволяється навіть в межах тієї ж спроби в тесті до того самого питання. Отже наприклад, якщо відповідь студента позначена як некоректна студенту дозволяється пробувати знову негайно. Проте покарання звичайно відніме від оцінки студентів для кожної неправильної спроби (розмір покарання визначається штрафним параметром, набір наступним варіантом).

Цей метод також дозволяє адаптивним питанням, які можуть змінитися у відповідь на відповідь студента. Тут є, як специфікація IMS QTI визначає адаптивні питання (елементи):

^ Адаптивний елемент - це елемент, який пристосовує або його поява, його вигравання (Обробка відповіді), або обидва у відповідь на кожну із спроб candidate's. Наприклад, адаптивний елемент може запустити за допомогою модуля для вільного текстового введення, але, на отриманні незадовільної відповіді, представити просту добірну взаємодію натомість і створити менші мітки для ідентифікації згодом правильної відповіді. Adaptivity дозволяє авторам створити елементи для використування в проектних ситуаціях, які обидва допомагають проводити кандидатів через надану задачу, поки також забезпечення результату, який бере до уваги їх шлях

В адаптивному додатковому методі, для кожного питання є можливість Представити кнопку відповідей. Якщо студент натискає цю кнопку є представлена відповідь до того специфічного питання. Якщо питання - це адаптивне питання потім це показано в його новому штаті, який бере відповідь студента в рахунок і буде в багатьох випадках, просять студента про інший вхід. В найпростіших адаптивних питаннях цей новий модуль може відрізнятися тільки в тексті зворотного зв'язку і спонукати студента пробувати знову; в більшому ускладненому питанні також текст питання і навіть елементи взаємодії можуть змінитися.

^ Нарахування штрафів. («Apply penalties» - Застосуйте покарання). Ця установка не має ніякого результату, якщо прапорець в адаптивному методі не є встановлений. Тест може дозволяти студенту виконувати декілька спроб проходження. В цьому випадку ви можете вказати штраф, який відніматиметься з підсумкового бала питання за кожну невірну відповідь на нього. Вартість штрафу (Кількість покарання) вказується індивідуально для кожного питання під час його створення, налаштування рапаметрів або редагування. Це ніяк не впливає на тести обмежені єдиною спробою.

  • «Decimal digits in grades» Десяткові розряди (можливість вибору вартості в межах 0-4). За допомогою використання цієї установки можна вибрати число цифр, які потрібно показати після десяткової крапки при показі студентських оцінок або пунктів чи процентів. Наприклад вибір '0' означає, що показані вартості закруглятимуться до цілих чисел.

Ця установка тільки проводить показ процентів. Це не впливає на внутрішні обчислення і закругляють процентів.

  • ^ Дозволити перегляд” (Студенти можуть переглянути) дозволить студентам переглянути всю виконану контрольну роботу (тести). Якщо налаштовано “Так”, тоді студент може подивитися (переглянути) контрольну роботу та всі колишні спроби після її закриття.  • ^ Після відповідей показати коментар” може негайно надати студентові можливість переглянути питання. Ви набираєте коментар разом із питанням (детальніше про це нижче).

  • «У коментарі показати правильні відповіді” може показати студентові правильні відповіді за допомогою коментаря. Щоб активувати цю опцію, налаштуйте її на “Так”.

  • ^ Показ в "безпечному" вікні. "Безпечне" вікно пробує забезпечити небагато більшої безпеки для тестів (копіювання і обман, чи більш важливе) за допомогою обмеження деяких з речей, які студенти можуть робити в своїх навігаторах.

Що може допомогти:

    • Javascript є вимогою.

    • Тест з'являється в новому вікні fullscreen.

    • Обмеження для деяких дій миші на тексті.

    • Обмеження для деяких команд клавіатури.

Ця безпека «НЕ водонепроникна». Не залежно від цих захистів є ваша індивідуальна стратегія. Неможливо здійснювати повний захист тестів в мережному оточенні для бажаючих не залежать від цього варіанту, якщо ви дійсно турбуєтеся про «захист» від студентів. Інші стратегії, які ви можете пробувати, мають створити дійсно великі бази питань, з яких ви випадково вибираєте питання, або навіть краще, більше значення призначувати конструктивістським формам діяльності, як наприклад дискусійному форумі, створюванню глосарія, wiki-проектування, семінарам, записам до журнілів (робочих зошитів), і т.п.


^ Затримка часу між першою і другою спробою (від 30 хвилин до 7 діб, чи Пусто). Якщо ви встановлюєте затримку часу, то студентам доведеться чекати протягом того часу перед тим, як вони зможуть спробувати протестувати себе після першої спроби.

^ Затримка часу між другою та наступними спробами (від 30 хвилин до 7 діб, чи Пусто). Якщо ви встановлюєте затримку часу тут, то студенту доведеться чекати протягом того часу перед тим, як вони зможуть спробувати їх треті або наступні спроби.

^ Вимагайте пароля. Це поле необов'язкове. Якщо ви введете пароль, потім студенти також повинні ввести той самий пароль перед тим, як їм дозволиться робити спробу на тесті.

^ Вимагайте мережних адрес. Це поле необов'язкове. Ви можете обмежити доступ для тесту з специфічних підмереж на LAN або Інтернету за допомогою конкретизації відокремленого списку коми часткових або повних чисел адреси IP. Це особливо корисно для proctored тесту, де ви хочете бути упевненим, що тільки люди в певній кімнаті здатні мати доступ до тесту. Наприклад: 192.168., 231.54.211.0/20, 231.3.56.211 є три види чисел, які ви можете використовувати (ви не можете використовувати текст використав імена області подібно example.com): Повні адреси IP, як наприклад 192.168.10.1 який відповідатиме єдиному комп'ютеру (або повноваження). Часткові адреси, як наприклад 192.168 який відповідатиме чому-небудь що починається з тими числами. Зображення CIDR знаками, як наприклад 231.54.211.0/20 який дозволяє вам конкретизувати більш детальні підмережі. Інтервалами ігнорують.

  • Метод групи (Груповий режим)

Ви можете вибрати один з трьох групових режимів:

  • Немає груп - немає ніяких груп sub, кожний студент - це курсант одної групи (студенти не діляться на групи, кожний є частиною одного великого співтовариства)

  • ^ Окремі групи великого співтовариства - студенти кожної групи можуть тільки бачити їх власну групу, інші є невидимими (студентам кожної групи здається що їх група - єдина, робота студентів інших груп для них не видна)

  • ^ Видимі групами (доступні групи) - кожний студент групи навчається в своїй власній групі, але має можливість також бачити інші групи (студенти кожної групи працюють тільки в межах своєї групи, але можуть бачити що відбувається в інших групах)

Групи можуть визначатися на двох рівнях:

^ 1. Рівень курсу

Метод групи, визначений на рівні курсу, - це типовий метод для всіх дій, визначених в межах того курсу. Груповий режим визначений на рівні курсу є режимом по-умовчанню для всіх елементів створюваних в курсі

^ 2. Рівень діяльності (рівень елементів курсу)

Кожна діяльність, що групи підтримки можуть також визначити його власний метод групування. Якщо курс встановлений, force group mode - метод групи потім є налаштуванням для кожної діяльності нехтують. Для кожного елемента, що підтримує груповий режим, можна вказати його власний груповий режим. Якщо для курсу встановлений "примусовий груповий режим", то установки кожного елемента курсу ігноруються.

  • ^ Чи видимий для студентів. Дві опції Так чи Ні

Після налаштування цих опцій (що завжди можуть бути змінені), необхідно натиснути на на “Зберегти”. Перед Вами з’явиться подібний екран:

Праворуч Ви можете обрати категорію (одна з них налаштована, називається “^ За замовчуванням”). Є шляхи для організації (струтуризації) Ваших питань. Якщо Ви використовуєте ті ж самі питання, Ви можете захотіти їх організувати (у категоріях типу “НТМL,” “Front Page,”, „Testy_Moodle” і т. д.). Тоді питання для контрольної роботи можна буде легко обирати. (Це корисно, якщо Ваш електронний клас охоплює декілька семестрів та Ви повинні створювати питання). Щоб додати нові категорії, необхідно натиснути на “Редагувати категорії,” додати нову категорію, та далі необхідно натиснути на “Зберегти зміни.” Також є опція оприлюднення категорій для усіх викладачів (це опція під “Редагувати категорії”). Це робить усі питання цієї категорії доступними для усіх викладачів, що може бути дуже корисним, якщо Ви викладаєте за одним підручником, або ж проводите той самий урок, викладаєте разом той самий курс.

Щоб “вибудувати” питання, оберіть категорію (у своєму прикладі ми використали “замовчування” чи також можна ^ Теsty_Moodle (DLM) та необхідно натиснути на на “Показати.” Тоді на екрані з’являться існуючі питання та можна буде додати нові:

У своєму прикладі ми поки що не маємо жодного питання, і у нас є опція “Імпортувати питання з файлу” чи “Створити питання.”

- Імпортувати питання із файлу – це імпортує існуючі питання з файлових систем, які розпізнає Moodle (багато форматів) (Ми скористалися з цієї опції та імпортували категорію Питань з курсу Moodle Testy_Moodle (DLM) у форматі XML.

- Створити питання – ця опція створює визначену кількість випадкових питань. Ці питання випадково взяті з бази даних питань, попередньо створених Вами. Ви визначаєте категорію, з якої надійшли питання, отже, Moodle не буде раптом ставити питань про НТМL, коли Ви вивчаєте Front Page!

- Створити нові питання:

Коли Ви створюєте нове питання, воно розміщується у налаштованій Вами категорії. Тоді завжди можна додати його до пакету тестівза Вашим вибором у будь-який час. Щоб створити нове питання, оберіть тип питання, який Вас цікавить із меню-списку, що випливає.

У Вас є опція додавання питання множинного вибору, альтернативного питання, питань із короткою відповіддю, числовою відповіддю, питань на відповідність, описів, випадкових, випадкових у відкритій формі чи спеціальних питань типу заповнення прогалин у тексті.


^ Множинний вибір

Щоб додати питання на множинний вибір, оберіть Множинний вибір у покроковому меню “Створити нове питання”. Ви переміститесь до екрана множинного вибору:

Цей модуль дозволяє створити тести, схоже на звичайні питання на множинний вибір.

Наберіть назву питання (назва повинна допомогти Вам ідентифікувати питання у списку та відсвічувати її вміст), наприклад Autor_koncepcji, та наберіть текст питання.

  • ^ Ви можете обрати зображення для відображення, якщо вони у Вас є у секції “Файли”. Якщо ні, то перш за все необхідно імпортувати потрібні файли на сервер до папки Файли в своєму курсі, а потім вибрати серед них той, що буде відображений в тексті питання тесту.

Текст питання може включати також посилання на звукові та відео-награння, будь-які рисунки, анімації, графіки, діаграми, таблиці, виконавчи файли, текстові, веб-сторінки, тощо.
  • Оцінка для питання за замовченням (пропонується 1).

  • Додавання (чи ні) штрафних балів за неправильну відповідь.

  • Можна також обрати, чи студентам

    • дозволено обирати більше, ніж одну відповідь,

    • чи дозволена лише одна відповідь.

      • Випадковий порядок відповідей (Так чи Ні)

Далі Ви можете увести Ваші відповіді на питання множинного вибору та за бажанням включити текст коментаря (повинно бути заповнено не менше ніж 2 віріанти відповідей для того щоб тест був закваліфікований .

Єдине, що відрізняє питання на множинний вибір, – це те, що вони мають вагу. Позитивні відповіді мусять додавати 100%, або система буде запитувати, чи це те, що Вам потрібно.

У Вас є опція для визначення негативної ваги відповіді, так, що неправильна відповідь могла б вважатися проти студента, замість того, щоб не мати жодного кредиту.

Це могло б бути правильним, де питання множинного вибору можливі як A) варте 50%, B) варте -50% та C) варте 50%. Студент, що обирає A) та C) може отримати повний кредит, але студент, що обрав A) та B) зовсім не отримає кредитів.

У Вас є опція, щоб узагалі, у будь-якому випадку не зважати на неправильну відповідь.

Коли Ви заповните поля питання, відповіді, коментаря та оцінки, необхідно натиснути на “^ Зберегти зміни.” Перед Вами знову має з’явитися екран тестів із зареєстрованим новим питанням.

Приклад використання тесту Закритого типу з однією правильною відповіддю:
Чи приклад тесту, що містить рисунок (лого відомого центра дистанційного навчання) та посилання до звукового награння доповіді відомого вченого:Приклад використання тесту ^ Закритого типу множинного вибіру:

Альтернативні – питання типу правильно/неправильно (Так/Ні).

Щоб додати питання даного типу, оберіть “Альтернативні” з покрокового меню “Створити нове питання”. Перед Вами з’явиться такий екран:

  • Наберіть назву питання (коротку назву, яка вказує Вам на вміст питання та яка має допомогти Вам розпізнавати питання у списку)

  • Потім введіть текст питання.

  • Ви можете обрати зображення для відображення, якщо вони у Вас є у секції “^ Файли”. Якщо ні, то перш за все необхідно імпортувати потрібні файли на сервер до папки Файли в своєму курсі, а потім вибрати серед них той, що буде відображений в тесті.

Текст питання може включати також посилання на звукові та відео-награння, будь-які рисунки, анімації, графіки, діаграми, таблиці, виконавчи файли, текстові, веб-сторінки, тощо.

  • Налаштування оцінки для питання за замовченням (пропонується 1).

  • Додавання (чи ні) штрафних балів за неправильну відповідь (пропонується 0.1).

  • Налаштування відповіді (Правильно чи Неправильно).

  • Потім Ви можете додати коментар для кожної відповіді (текст, що пояснює, чому відповідь, обрана студентом, правильна чи ні), якщо це опція, яку Ви хочете використати.

Коли усе буде налаштоване, необхідно натиснути на на “^ Зберегти зміни.” Це перемістить Вас назад на сторінку питань. Ви повинні бачите Ваше питання доданим до доступних питань.

Приклад використання тесту Альтернативний:
^ Коротка відповідь


Щоб створити питання з короткою відповіддю (відкрита форма), оберіть тип “Коротка відповідь” із меню “Створити нове питання”.

Перед Вами з’явиться екран до створення питання із короткою відповіддю:

Введіть назву питання (назва повинна допомогти Вам розпізнати питання у списку та відображати її вміст)

Далі введіть текст власне питання.

Що до використання в тексті питання мультимедійних складових обєктів, їх можна так само застосувати як і в питаннях інших типів тестів (див. опис проектування попередніх тестів).

Питання може мати до 10 коротких варіантів відповідей.

Це налаштування може бути дуже гнучким. Ви можете поставити питання на заповнення порожніх місць (Автором Moodle є Martin ___ ), чи просто запитати щось, щоб отримати відповідь (назви типу программного забезпечення за безкоштовним розповсюдженням: freeware, shareware, public domain, commercial licensed). Для студентів є велика пересторога: неправильно написана відповідь вважається неправильною. Якщо Ви не ввели правильну відповідь та у Вас є 2 чи 3 найбільш розповсюджених помилок у відповідях, – це спрацює.

Біля кожної відповіді є поле “Оцінка”. Ціла оцінка за питання має дорівнювати 100%. У випадку питання про програми, Ви можете зробити так, що відповідь freeware буде дорівнювати 100%, shareware чи public domain будуть дорівнювати 25% питання, а відповідь commercial licensed – 0%.

У випадку з питанням на заповнення порожніх місць (1 місце), одна відповідь буде дорівнювати 100%.
Ви можете зробити так, що множина відповідей буде дорівнювати 100% (у випадку з реєстром найбільш розповсюджених помилок, чи у випадку “Тип пам’яті RAM ”, де кожна з 5 відповідей буде варта 20% кожна).

Ви можете також увести коментар до кожної відповіді. Тести засвідчують, що коментар спрацьовує лише тоді, коли Ви друкуєте відповіді, яка є у контрольній роботі, отже, на питання, що потребують коротких відповідей, коментар обмежується вказівкою, чому Ваша відповідь є правильною (лише на питання з короткими відповідями).
Тест ^ Коротка відповідь після першої помилкі повідомлює про це

Тест Коротка відповідь після другої правильної спроби інформує про це, але віднімає 0.1 пункту.

Коментар може вказати студентові правильну відповідь, якщо студент міркує неправильно, навіть якщо неправильної відповіді немає у реєстрі відповідей.

Щойно Ви закінчите, необхідно натиснути на “^ Зберегти зміни.” Це перемістить Вас назад до екранe Тесту (Контрольної роботи), нове питання належи бути тут (“Тип програми” у нашому прикладі):

Приклад використання Тесту ^ Коротка відповідь з імпортованим рисунком.

Після імпортованих тестів та створених через нас Модуль Тести може виглядати так:

^ Числове питання


Щоб додати числове питання, упевніться, що “Числове” обране у покроковому меню “Створити нове питання”.

Ця дія «перенесе» Вас до екрана проектування тесту з числовим питанням:
Числове питання – це питання, на яке очікується конкретна числова вдповідь (але може бути також певна кількість відповідей).

Введіть текст до поля Назва питання (назва повинна допомогти Вам ідентифікувати питання у списку та відсвічувати її).

У боксі “^ Питання” уведіть питання, яке Ви хочете поставити (Наприклад, “Скільки байтів в кілобайті?”).

Що до використання в тексті питання мультимедійних складових обєктів, їх можна так само застосувати як і в питаннях інших типів тестів (див. опис проектування попередніх тестів).

Далі необхідно ввести правильну відповідь, (1024 у нашому прикладі) та припустимі помилки (2 у нашому прикладі) дозволяють на правильні відповіді від 1023 до 1025. Щіро кажучі це не є найкращій приклад.

Інший приклад: ^ Вкажіть вік дитини, яка учиться в початковій школі: правильна відповідь - 8 (припустимі помилки+ -2 (від 6 до 10)).

Приклад 3: Вичисліть квадратний корінь з 28 (відповідь може бути 5, 29150… (припустимі помилки+ -0,0005)

Тоді Ви зможете ввести коментар, якщо Ви бажаєте використати цю опцію. Потім необхідно натиснути на “^ Зберегти зміни.” Питання повинно з’явитися у реєстрі питань (“Кілобайт”):

Приклад використання тесту Числовий:
^ Тести на Відповідність


Щоб додати питання на відповідність, оберіть “Відповідність” із покрокового меню. Після цього з’явиться екран проектування питань на відповідність:Введіть назву питання, яка буде Вами пізнавана, та зрозуміла.

Введіть текст питання, який побачить студент.

В тексті питання є моливість використання мультимедійних об’єктів. Їх можна так само застосувати як і в питаннях інших типів тестів (див. опис проектування попередніх тестів).

Це може бути текст: “^ Співставте наступні питання із правильними відповідями”, чи “Об’єднайте питання і відповіді в пари: типи даних та формати  (розширення) файлів, котрі використуються в дистанційних курсах на платформі Moodle:”, чи щось інше.

Вам необхідно ввести не менш як 3 питання, які будуть відповідати відповідям, які Ви увели.

“Питанням” може бути одне слово чи вираз, яке(ий) відповідає відповіді.

Кожна пара на відповідність має вартість (якщо Ви маєте 5 відповідності, кожна має вагу 20% від цілого питання). Питання може залежати від теми тестів – детальніше про це нижче).

Інші параметри налаштовуються так само як і в попередніх тестах, що описані раніше.
Приклад використання ^ Тесту на Віповідність:

Коли Ви закінчите вибирати всі відповіді (пам’ятайте, що програмою розглядаються усі відповідності – навіть якщо їх 8 – як одне питання), необхідно натиснути на на “Зберегти зміни.”

Перед Вами з’явиться екран редагування тесту (контрольної роботи), та має бути зареєстроване нове питання на відповідність (у нашому прикладі це “Формати”).


Опис (Essay)


Щоб додати опис, оберіть “Опис” із покрокового меню.

Опис не є питанням. Він дозволяє Вам додавати текст до контрольної роботи, (наприклад, розповідь чи статтю) за яким Ви зможете потім поставити питання чи одразу оцінити. Екран редагування опису виглядає так:

Заповніть поле “^ Назва питання”, що допоможе Вам додати назву цього тесту до бази тестів.

Далі в область “Питання” уведіть Ваш опис (історію, статтю та ін.). Якщо у Вас є завантажені малюнки у секції “Файли”, Ви можете обрати їхнє відображення з описом (отже, це може бути опис малюнка).

Що до використання в тексті питання різноманітних мультимедійних складових обєктів, їх можна так само застосувати як і в питаннях інших типів тестів (див. опис проектування попередніх тестів).

Коли усі поля заповнені, необхідно натиснути на на “^ Зберегти зміни.” Тепер Ваш опис має з’явитися у реєстрі питань.


Випадкові питання


Щоб обрати випадкове питання, оберіть “Випадкове питання” у покроковому меню.

Випадкове питання має бути питанням, обраним із усіх питань із будь-якої категорії, визначеної Вами.

Якщо у Вас є 10 питань у категорії HTML, Ви зможете обрати одне питання (випадково).

Оберіть категорію, з якої потрібно обрати питання (“Замовчування” у нашому прикладі). Ви можете назвати питання (до назви Ви можете додати категорію – тобто “випадкове за замовчуванням #2”).

Зауважте, що Ви можете переплутати випадкові питання зі “звичайними” питаннями у контрольній роботі.

Потім необхідно натиснути на на “^ Зберегти зміни,” та Ви побачите “редагувати екран контрольної роботи,” із доданим новим випадковим питанням (“Випадкове за замовчуванням #2” у нашому прикладі).


^ Випадкове питання у відкритій формі на відповідність.


Потребує короткої відповіді - це питання – питання на відповідність, що утворюється шляхом вибору випадкових питань та відповідей зі створених Вами питань, що потребують коротких відповідей.

У Вас має бути принаймні 2 питання із короткими відповідями у категорії для роботи з цією опцією.

Екран редагування питань цього типу виглядає так:
Категорія може бути категорією, де Ви вже були, коли Ви обирали випадкові питання, що потребують коротких відповідей.

Назвою питання може бути усе, що Вам до вподоби, але ми вирішили додати число у кінці (#1, #2 і т. д.).

Ви можете залишити існуючий вступ за замовчуванням, чи Ви можете змінити це, за бажанням.

Потім Ви обираєте кількість питань.

Коли Ви закінчите, необхідно натиснути на на “^ Зберегти зміни

Ви повинні побачити екран редагування контрольної роботи з новим питанням у реєстрі (“Випадкове питання у відкритій формі на відповідність #1”, у нашому прикладі):


^ Тест типу «Вкладені відповіді»


Відповіддю на це питання є заповнення прогалин у самому питанні. У результаті Ви отримуєте питання, що виглядають подібним чином (узято з допомоги Moodle та на сторінці http://moodle.ukma.kiev.ua/):Це прийнятні питання, але вони потребують деякого форматування. Екран редагування сторінки заповнення прогалин у тексті (^ Закрита відповідь) виглядає так:

“Назва питання” – так питання буде називатися у списку. “Малюнок для відображення” - список усіх малюнків, які Ви завантажили до секції “Файли”. Частина “Питання” - це місце для друку питання, але воно ПОВИННО містити форматування. This can take some getting used to. Цей текст є чинним питанням (із допомоги Moodle):


Питання складається із тексту та відповіді, що має бути вписана у нього {1:MULTICHOICE:Неправильна відповідь#Коментар неправильної відповіді~Інша неправильна відповідь#Коментар іншої неправильної відповіді~=Правильна відповідь#Коментар правильної відповіді~%50%Відповідь надає половину кредиту#Коментар відповіді, що надає половину кредиту} й одразу після цього Вам потрібно буде мати справу із короткою відповіддю {1:SHORTANSWER:Неправильна відповідь# Коментар цієї неправильної відповіді~=Правильна відповідь#Коментар правильної відповіді~%50%Відповідь, що надає половину кредиту#Коментар відповіді у половину кредиту} і в результаті ми маємо a floating point number {2:NUMERICAL:=23.8:0.1#Коментар правильної відповіді 23.8~%50%N/A#Коментар відповіді, що надає половину кредиту у найближчому регіоні правильної відповіді}.


З цього випливає:Подібні роботи по форматуванню:

- Звичайний текст лише набрано (типу “Це питання складається з певного тексту із закритою відповіддю”).

- Щоб відкрити поле у питанні із закритою відповіддю, використайте ліву дужку {та закрийте поле правою дужкою}.

- Щоб вставити покрокове меню, наберіть кількість балів, якій вартує поле (меню) (1,2,3, etc.). Ціле питання вартує усім балам із кожної частини (меню та частини з короткими відповідями). Поставте після числа двокрапку, після слова MULTICHOICE поставте ще одну двокрапку (1:MULTICHOICE:). Tоді наберіть Ваші можливі відповіді із хвилястою лінією (~). Правильна відповідь повинна прочинатися знаком рівності (=). Відповідь, яка надає частину кредиту, починається зі знаку відсотків; далі йде кредит, а далі знову знак відсотків (%50% для 50 % кредиту). Повний приклад повинен виглядати так:

{2:MULTICHOICE:Вашингтон~Джефферсон~Лінкольн~=Франклін~%50%Адамс}

Це створить покрокове меню із 5 елементів. Це меню повинно вартувати 2 пунктам. У цьому прикладі, Вашингтон, Джефферсон та Лінкольн – неправильні відповіді, Франклін - правильна, та Адамс вартує пів-кредиту.

- Щоб вставити коротку відповідь (заповнення порожніх місць), уведіть, скільки вартує коротка відповідь, після якої йде двокрапка, потім SHORTANSWER, потім знову двокрапка (2:SHORTANSWER:). Далі поставте знак рівності (=) після правильної відповіді у дужках. Приклад має бути таким {2:SHORTANSWER:=Мейн}. Це створить a blank, що вартує 2 балів, де відповіддю є Мейн (правопис теж враховується!). Ви можете реєструвати інші правильні відповіді, відокремлюючи їх таким знаком (~) – типу цього (не забувайте знак “=”):

{2:SHORTANSWER:=Мейн~=Огайо}.

Коли Ви усе налаштуєте, необхідно натиснути на на “^ Зберегти зміни.”


Припустімо, що це усі питання, які ми хочемо поставити у Тестах до даного уроку.

Щоб сконструювати Тематичний пакет тестів, ми перевіряємо бокс біля кожного питання, (пам’ятайте, що можуть бути питання, які ми не хочемо використовувати, бо вони з іншого уроку):
Ми обрали 13 питань для проведення Тестування. Ми можемо відредагувати їх

лише для контрольної або залишити в оригіналі шляхом редагування частини екрана контрольної роботи (ліва половина екрана).

Ми можемо також змінити порядок питань, натиснувши на стрілці зліва, що вказує вгору. Випадкове питання повинно бути питанням, що не використовувалося у Тестуванні.


Зрештою, ми можемо зважити кожне питання.

Під “Оцінкою” є покрокове меню. Ми можемо обрати будь-яку оціночну вагу для питання від 0 до 10. Якщо більшість питань важать “1,” тоді вага “13” буде у 13 разів більша, так само як і “1” питання. Це важливо, так як Ви можете використовувати це, щоб зробити питання на відповідність вартими більше, ніж звичайні питання.

Якщо більшість із Ваших питань варті “1,” та у Вас є 2 питання на відповідність із 5 частин кожне, Ви можете захотіти, щоб було відображено, що ці “5” мають більше частин.

Ціла контрольна робота може бути чим-завгодно.

Максимальну оцінку Ви налаштовуєте на першому екрані.

Після того як Ви зважите та сконструюєте Тематичний пакет тестів, необхідно натиснути на “Зберегти,” та його буде автоматично додано до Вашого курсу.

Сторінка у нашому прикладі виглядає подібним чином, вона містить контрольну роботу з назвою “Тести”

Є.М.Смирнова-Трибульска

Схожі:

Тести (Контрольна робота) Модуль тестів iconІнструкція з використання тестів та критерії оцінювання студентів
Розроблені модульні різнорівневі тести в основному призначені для організації самостійної роботи студентів під час вивчення курсу...
Тести (Контрольна робота) Модуль тестів iconРекомендації тестування програм розв’язків задач учасників олімпіади (для журі)
Для забезпечення однакового та повного тестування програм учасників олімпіади авторський колектив (в якості базового набору тестів)...
Тести (Контрольна робота) Модуль тестів iconМіського господарства центр довузівської підготовки Контрольна робота №1 з української літератури для слухачів заочних підготовчих курсів
Навчальне видання «Контрольна робота №1 з української літератури» (для слухачів заочних підготовчих курсів) Укл.: Лемента Н. В. –...
Тести (Контрольна робота) Модуль тестів iconС. 3 1 Загальні вказівки 4
Контрольна робота виконується за варіантом, наданим викладачем. Робота над помилками виконується у кінці контрольної роботи
Тести (Контрольна робота) Модуль тестів iconМетоди контролю Оцінка конспекту тем, винесених на самостійне опанування, контрольна робота, оцінка усних відповідей. Розподіл балів, які отримують студенти
Оцінка конспекту тем, винесених на самостійне опанування, контрольна робота, оцінка усних відповідей
Тести (Контрольна робота) Модуль тестів iconКонтрольна робота

Тести (Контрольна робота) Модуль тестів iconКонтрольна робота №2

Тести (Контрольна робота) Модуль тестів iconКонтрольна робота І

Тести (Контрольна робота) Модуль тестів iconКонтрольна робота №2 (варіант 1)

Тести (Контрольна робота) Модуль тестів iconКонтрольна робота варіант №1

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи