Дозволяє синхронну текстову взаємодію icon

Дозволяє синхронну текстову взаємодію
Скачати 140.42 Kb.
НазваДозволяє синхронну текстову взаємодію
Дата22.10.2012
Розмір140.42 Kb.
ТипДокументи

Чат


Модуль Чат можна зарахувати до синхронних засібів спілкування через мережу, він дозволяє учасникам на проведення на живо дискусії через локальну чи глобальну мережу Інтерент. Це є корисний спосіб на краще розуміння теми, що обговорюється. Спосіб використовування чат-протоколів принципово відрізняється від дискусії на Форум.

Модуль Чат містить багато опцій, дозволюючих на управління і переглядання дискусій Чат.

 • Дозволяє синхронну текстову взаємодію.

 • Включає рисунки профайлів у вікно чату.

 • Підтримує URL, смайлики, вбудований HTML, рисунки та ін.

 • Всі сесії чату можливо переглядати пізніше - також це дозволено студентам.

Робить можливою комунікацію „на живо" - якщо група студентів і/або викладач одночасно (напр. після попереднього узгодження) персоніфіковані на платформі, можуть з собою „розмовляти" вписуючи повідомлення, які з'являються негайно на Інтернет-сторінці і видимі для інших людей.

Чат може бути використовуваний в двох цілях.

По-перше він допомагає в інтеграції групи студентів і/або викладача. Крім того він робить можливим поточне розв'язування проблем, отримання відповідей на питання, активну дискусію.

Є два типи чату:

 • модерований і

 • немодерований.

^ Немодерований Чат робить можливою публікацію учасниками без жодних обмежень - після внесення повідомлення воно зразу ж стає видимим для всіх. Такий чат часто незручний, особливо, коли в ньому бере участь ведучий курс. Коли студенти задають багато питань одночасно, то часто трапляється, що ведучий курс не в змозі на них відповісти.

Рішенням проблеми є ^ Модерований Чат, який полягає в тому, що всі повідомлення посилаються в першу чергу до модератора (напр. можливо посилання повідомлень відразу до ведучого курс) і з'являються лише тоді, коли схвалить їх модератор - дає цей час ведучому, щоб спокійно познайомитися і проаналізувати питання студентів.

Чат – це «віртуальна кімната» для розмов. Вона використовується для live-time дискусій. Moodle також забезпечує місце для дискусій на дошці оголошень (див. “Форум” нижче). Основна різниця у тому, що чат – це дуже ефективний шлях для обговорення речей in live-time.

Якщо Ви очікуєте, що студенти заходять у різний час, тоді форум є кращим вибором. Будь ласка, запам’ятяйте: у чаті можна заархівувати сесію, якщо двоє (чи більше) людей розмовляють не менш ніж 5 хвилин.

З іншого боку, програма не архівує сесію (навіщо архівувати розмову однієї особи?).

Коли додається чат, отримуєми подібний екран:

 • ^ Назва кімнати для чату може бути якою-завгодно (Чат).

 • Вступний текст. Тут Ви можете друкувати що-завгодно. Текст з’явиться на екрані вступу до кімнати для чату. Можно наприклад вписати дати та години, коли викладач є на чаті і можна отримати консультації онлайн.

 • ^ Наступний час чату – щоб повідомити студентів про те, коли потрібно увійти до кімнати. Студенти можуть увійти до кімнати чату перед заняттями, але це корисно для організації початку чатової сесії.

 • Повторювати сесії налаштовує, повідомляти чи ні, коли у кімнаті чату відбудеться сесія. Якщо Ви обрали повідомити у “opening” time, Ви можете обирати : це одноразова подія у чаті, або ж щоденна чи потижнева подія.

 • ^ Кількість збережених повідомлень – кількість днів, коли повідомлення будуть доступні (1-365, можна вибрати опцію Ніколи не видаляти повідомлення .

 • Зберегти минулі сесії. Саме тут Ви налаштовуєте, як довго кімната чату повинна бути заархівованою (від двох днів до “Ніколи не видаляти”).

 • ^ Усі можуть подивитися минулі сесії - налаштовує, чи студенти можуть бачити минулі сесії чату (викладач завжди може бачити минулі сесії не залежно від цього налаштування). Будь-ласка, запам’ятайте, що сесія не може бути заархівована доки між двома чи більше особами триває розмова з інтервалом у 5 хвилин.

Коли Ви закінчили налаштовувати опції чату, натисніть на “Зберегти зміни.” У нашому прикладі є чат під назвою “Чат” (може бути “Чат курсу з MS Word” чи «Чат Інтернет-технології» і т.д.):
Так може виглядати прикладовий чат
^ Опитування (Голосування)


Викладач курсу задає питання і пропонує ряд можливих відповідей на вибір. Цей інструмент може бути корисний при проведенні швидкої анкети, метою якої є залучення курсантів для роботи по даній темі або перевірка чи існує дане явище (наприклад під титулом: Чи використовується на Ваших уроках комп'ютер?) чи як студенти оцінюють даний урок, даний тематичний курс

Результати голосування можуть бути проілюстровані на гістограмі

Коли Ви додаєте обитування, Ви ставите питання та вводите дві або більше відповідей на нього. Тоді студенти можуть робити свій вибір. Ставиться за раз лише одне питання, а отже, це спрацьовує як опитування, але погано працює як множинний вибір у тесті (це знаходиться під модулем контрольної роботи). Щоб додати “Опитування ”, оберіть “Опитування” із меню “Додати елемент курсу”. «З’явиться» екран редагування та налаштовування елементу курсу “Опитування”:

Необхідно ввести назву опитування, наприклад ^ Опитування на тему курсу.

У пункті Текст опитування нобхідно ввести текст питання. Наприклад, Чи концепція курсу є для вас цікавою та вичерпною?

Далі заповніть можливі відповіді у боксах “Варіант#”.

Далі Ви можете обрати:

 • Чи повідомляти результати з іменами студентів (Так/Ні),

 • Публікувати їх без імен,

 • Чи тримати результати прихованими (їх можете бачити лише Ви).

Ви також можете обрати, чи хочете Ви, щоб студенти бачили реєстр тих, хто не дав жодної відповіді на питання у полі “Показати колонку тих, хто не дав відповіді на питання” (викладачі завжди бачать, хто ще не відповів).

 • Чи дозволити поновлення?

 • Представлення результатів на вертикальній чи горизонтальній гістограммі

 • Чи доступно для студентів (Так/Ні)

Після закінчення натисніть на “Зберегти

На нашому екрані з’являється “Опитування” під назвою “Чи концепція курсу є для Вас цікавою та вичерпною?” (знак питання):

Після відповіді на питання (наприклад Так) з’явиться гістограмма з графічним зображенням результатів даного Опитування.

Якщо Ви натисните на назві “Опитування”, Ви зможете побачити, як виглядає “Опитування”, обрати опції, чи подивитися результати. Щоб повернутися до головного екрана, натисніть на короткій назві курсу у верхньому лівому куті.


Форум


Цей модуль є одним з найважливіших - саме в ньому відбувається більшість дискусії. Форуми можуть мати різну структуру й створювати можливість обміну думками та поглядами для широкого кола учасниками. Пости можуть бути доступними в різних форматах. Учасники, які є субскриментами Форуму, одержують по електронній пошті копію кожного нового поста. Викладач може нав'язати (продиктувати) субскрипцію всім учасникам.

- Існують різні типи форумів - форум викладачів, новини курсів, форум для всіх, одно потоковий для користувача.

- Все листування з фотокартками авторів.

- Дискусії можуть переглядатися у залежності від годині, поточності.

- Викладач може обрати опцію не приймати відповіді (форум оголошень).

Потоки дискусій можуть легко пересуватися викладачами між форумами. Вклеєні рисунки висвітлюються одразу.

Форум може також виконувати дошку оголошень. Ви можете створити форум для обговорення різноманітних тем Ваших занять. Щоб додати “Форум,” оберіть “Форум” із меню “Додати”. З’явиться вікно налагодження параметрів “Форум”:

Знову ж таки, біля кожного покрокового меню є кнопки допомоги (кнопки з “?”).

Обмеження пропонує три варіанти:

 • і запитувати і відповідати можна - стандартний форум для загального користування

 • запитувати не можна відповідати можна - кожна особа може надіслати повідомлення до дискусії

 • запитувати і відповідати не можна – форум – доска оголошень

У цьому полі Ви можете ввести обмеження для повідомлень студентів у форум.

Для більшості форумів Ви, швидше за все, будете використовувати першу опцію, щоб дозволити студентам починати нові теми (threads), і відповідати на інші повідомлення.

Іноді буває корисним використовувати третю опцію. Наприклад, у новостному форумі, що буде відображатися на першій сторінці курсу.Можливо виникне ситуація, коли Вам знадобиться, щоб тільки вчителі могли відкривати нові теми, а учні - тільки відповідати. У цьому випадку доречно вибрати другу опцію - "Запитувати не можна, відповідати можна"

У Вас є опція, яка дозволяє чи забороняє студентам надсилати повідомлення на “^ Форум”. Якщо Ви не дозволяєте студентам цього робити, форум може використовуватися як “Форум новин” (як той, що створений за замовчуванням зверху класної сторінки). У цих випадках, Ви, як викладач, можете додати повідомлення до форуму “Forum,” але студенти цього зробити не можуть. Щоб налаштувати цей тип “Форуму”, Вам потрібно обрати “Жодних дискусій, жодних реплік” із меню “Чи може студент надсилати повідомлення на форум?”.
Наступною йде опція «^ Обов’язкова підписка(«Подписать всех на этот форум?».

Якщо налаштовано “Так, завжди,” тоді кожен студент на Вашому занятті може отримати копію кожного повідомлення з форуму поштою, котра може застаріти у великій дискусійній групі, але може бути корисним у класному форумі новин, де студенти могли б отримувати та надсилати поштою нові оголошення. Студенти завжди можуть обрати чи підписуватися їм на форум, якщо налаштовано “Ні”.

Наступні опції: «Так, тільки в перший раз», а також «Підписка не дозволена»


Підписатися на форум це означає, що копії повідомлень (постів) на форумі будуть надсилатися електронною поштою (пости посилаються близько 30 хвилин після того, як пост був відразу написаний).

Можна звичайно вибрати чи вони хочуть чи ні підписатися на кожний форум. Якщо ви вибираєте, щоб вимусити підписку на тематичний форум всіх користувачів курсу автоматично підпишуться навіть потім ті, які реєструють в більш пізній час.

Особливо корисний у ^ Форумі Новин і у Дискусійних форумах - Підписка з початку. Звичайно перед тим, як кожний вирішить чи хоче підписатися, повідомлення (пости) будуть безпосередньо надходити на адресу електронної пошти.

При виборі варінту "^ Так, спочатку" всі поточні і майбутні курсанти будуть підписані спочатку, але вони можуть відмовитися від підписки в будь-який час. Якщо ви вибираєте, "Так, назавжди" підписані користувачі не будуть здатні відмовитися в підписці.

"^ Так, спочатку" – цей варіант є корисний, коли ви обновляєте існуючий форум. Зміна від, "Так, спочатку" на "Ні" не відмовить в підписці існуючих користувачів, це тільки впливатиме на майбутніх курсантів.

Так само зміна пізніше на "^ Так, спочатку" не підпишить існуючих користувачів курсу, але тільки тих, що зареєструються пізніше.

Наступне налаштування Тип Відстежування Форуму (Стежити прочитані/непрочитані повідомлення)

Якщо 'read tracking' для форумів є дозволений, користувачі можуть відстежити прочитані/непрочитані повідомлення у форумах і обговореннях. Вчитель може вибрати тип відстежування на форумі, використовуючи цю установку.

Є три вибори для цієї установки:

 • Необов'язковий (типове значення): студенти можуть закрити відстежування або включити його.

 • Включити: Відстежування є завжди включене.

 • Виключити: Відстежування є завжди виключене.


Наступним налаштуванням є “Максимальний розмір вкладення,” яке дозволяє Вам обмежити розмір кожного вкладення, яке схоче завантажити студент. Розмір можна вибрати від 10 Кб до 2 Мб чи зовсім завантаження є не дозволено


Якщо Ваш адміністратор дозволив RSS-наповнення, Ви будете бачити два додаткових записи.

Наступною секцією налаштування Форуму є опція оцінки повідомлень у дискусії. Якщо Ви не хочете оцінювати повідомлення, тоді залиште бокс перевірки “Використати оцінювання” порожнім. Якщо Ви хочете оцінювати повідомлення, перевірте бокс біля “Використати оцінювання.”

Щойно Ви перевірили цей бокс, стануть доступними інші опції. Під меню “Користувачі” є опція налаштувань, хто може оцінювати повідомлення. Якщо Ви хочете заборонити оцінювання повідомлень усім, окрім Вас, (як викладача), оберіть “Оцінюють повідомлення – тільки учителя” із меню “Користувачі”. Якщо Ви захочете, щоб студенти могли оцінювати повідомлення (для ретельного огляду чи з інших причин), оберіть “Будь-хто може оцінювати повідомлення.

Тоді Ви можете визначити, хто налаштовуватиме оцінювання. Ви можете дозволити усім бачити оцінки, які отримало повідомлення, чи можете заборонити це, так, що лише студент, який надіслав повідомлення, зможе бачити оцінки (викладач завжди зможе бачити оцінки, незалежно від налаштування цієї опції).

Щойно Ви визначили, хто може оцінювати повідомлення, Ви можете обирати спосіб оцінювання. Щоб налаштувати методику оцінювання, оберіть те, що Вам до вподоби з меню “Оцінка”. У цьому меню Ви побачите звичайні шкали, які Ви налаштували під “Шкалами” (див. вище), так само, як і будь-яке числове оцінювання від 1 до 100. Якщо Ви оберете звичайну шкалу, оцінювач (Ви чи хтось зі студентів) може обрати будь-яке зі слів, налаштованих Вами (“Відмінно”, “Добре” і т. д.). Якщо Ви обираєте числове оцінювання, оцінювач може обрати число від 0 до верхньої межі, налаштованої Вами (якщо Ви налаштували 85, тоді оцінювач може обирати числа від 0 до 85).

За бажанням, Ви можете обмежити оцінку повідомлень лише для певних днів чи разів. Якщо Ви хочете це зробити, перевірте бокс “^ Заборонити оцінки повідомлень із датами у цьому полі”. Налаштуйте Вашу дату “Від” та “До”, та оцінювач може лише визначити оцінки протягом цього часу.


Коли Ви закінчили з налаштуванням ^ Форуму, натисніть на “Зберегти”. Зараз наш курс буде містити “Форум” під назвою “Дистанційне навчання”:^ Останні новини


Вказівка студентам: справа є бокс із ярликом “Останні новини.” Tут відображається усе, що змінилося у курсі з того часу, як студент увійшов на курс:

^ Додаток 1: Додавання аудіо та/чи відео файлів

Moodle дозволяє додавати аудіо- чи відео- файли до елементів курсу (уроки, форуми, тести (контрольні роботи) і т. д.).

Є два шляхи:

 • додати звуковий файл як ресурс (це окремий модуль), чи

 • додати його до поточного модуля (форум, тест і т. д.) як вбудований звуковий (відео) файл.

Обидва методи дуже прості.

Будь ласка, зауважте, що для налаштування звуку, Ваш адміністратор має забезпечити мультимедійні порти для Moodle. Зверніться до адміністратора, якщо ці опції не працюють.


^ Додавання звуку як ресурсу.

Упевніться, що Ви знаходитесь у режимі редагування Вашого курсу. Знайдіть тему (чи тиждень), куди Ви хочете додати звуковий (відео) файл та оберіть відповідний ресурс із меню “Додати ресурс”- “Посилання на файл чи веб-стрінку”. Ви переміститесь на екран редагування ресурсу:

Наберіть назву ресурсу наприклад ^ Звуковий файл та короткий опис в відповідному полі. Далі в полі Розміщення введіть назву файла.

Якщо не пам’ятаєте назву натисніть на кнопку Вибрати файл.

З’явиться вікно зі змістом завантажених в папку курсу файлів.

Вибираємо серед файлів потрібний. Якщо його на сервері ще не має, щоб додати ще один файл (звуковий чи відео) необхідно натиснути на кнопку Завантажити файл.


В наступному вікні Файли через Browse (Перегляд, Обзор)) переглядаємо русурси свого комп’ютера і у відповідній папці вибираємо потрібний файл (наприклад khutorskoj_duma.mp3).Назва з’явиться в полю ^ Назва файлу.

Натискаємо на кнопці Відправити.

Файл появиться в списку ресурсів курсу.Ви можете набрати шлях до файлу чи можете також натиснути на “Переглянути”, щоб відшукати його (переглядати – простіший спосіб). Знайдіть потрібний Вам файл, помітьте його та оберіть “Відкрити”.

Натисніть на “^ Завантажити файл” та файл переміститься до папки Вашого курсу.

Натисніть на “Обрати” справа, щоб обрати потрібний звуковий файл. Система уведе назву файлу.

Ви можете обрати перевірку “^ Відобразити цей ресурс у новому (відкритому) вікні”, якщо Вам потрібна ця опція (звук відкриє нове вікно броузера) .

Коли Ви закінчите, натисніть на “Зберегти зміни.” Ваш звуковий (відео) файл зараз з’явиться як ресурс на сторінці Вашого курсу.

2 Спосіб

При додаванні ресурсу до елементу курсу, наприклад Тесту, необхідно в вікні налагодження елементу Тест в текстовому полі введення опису питання написати відповідний характерний текст (Доповідь, Пісня, Музичний фрагмент і т.д.), помітити його, вибрати піктограму Додати посилання на панелі інструментів. Ви можете обрати файл, якщо він у Вас є у папці “Файли”. Якщо ні, то перш за все необхідно імпортувати потрібні файли на сервер до папки Файли в своєму курсі, а потім вибрати серед них той, що буде відображений в тексті питання тесту, чи запуститься при натисненні на власне посилання, наприклад Запись. Можна також виконати послідовність дій з використанням параметрів вінка Вставити посилання / Вибрати, а далі діємо як в попередньому способі 1.
Підсвітлюємо його та натискаємо на гіпертекстову команду Обрати.

^ Файли іншого формату завантажуються та розміщуються в курсі подібним способом.


Опитувальник (Questionnaire)


Даний елемент курсу може успішно використовуватися при проведенні опитування серед курсантів на початку, в процесі та в кінці курсу.

Щоб додати цей модуль вибираємо його з меню ^ Додати елемент курсу

В робочому вікні налаштовуємо опції:


Можна додавати питання різних типів.

Необхідно по черзі додавати нові питання та їх тип.

Різні типи питань можуть мати різні параметри, щоб знати як вони поводяться, важливо проаналізувати таблицю нижче з даними про використовування довжини і форматів полів.


Тип

Довжина

Точність
Yes/No (Так/Ні)

n/a

n/a
Текст

довжина

довжина max
Опис (Essay)

стовпчики

рядки
Радио-Перемикачі

n/a

n/a
Прапорці

Min #

max #
Список

n/a

n/a
Норма (Таблиця)

1..N

Використуйте "N/A"
Дата

n/a

n/a
Числовий

довжина

точність

Приклад питання типу Текст (користувач вписує відповідь з клавіатури):
Приклад питання типу ^ Перемикачі (вибір одної з кілька запропонованих відповідей):

Приклад питання типу Прапорці (множинного вибіру) з багатьма варіантами відповіді:
Приклад Питання типу Норма (Таблиця) (шкала від 1 до 5):

Так Опитувальник виглядає в режимі введення даних:

Результати заповнення анкети переховувані на сервері та копії висилаються на скриньку ведучого курс в форматі текстовим чи в вигляди таблиці MS Excel.


^ Модуль дослідження (Анкета)

Цей модуль пропонує ряд перевірених інструментів необхідних для проведення анкетування, які можуть бути корисний в оцінці і стимулюванні процесу навчання в середовищі on-line.

- Вбудовані дослідження (СOLLES, АТТLS) аналізу он-лайн-класів.

- Завжди доступні звіти по дослідженнях. Дані можна зберегти у вигляді Ехсеl-таблиць чи СSV текстового файлу.

- Студенту надсилається відгук на результати його дослідження порівняно з результатом класу.
Рис. Модуль Анкета


Останні версії Moodle пропонують не тільки окремі типи анкет, але також дають можливість створення власних. Служать вони для визначення трендів, які можуть з'явитися серед учасників курсу. Це:

^ COLLES (Constructivist On-Line Learning Environment Survey) - Анкета на тему конструктивістського середовища навчання on-line

ATTLS (Attitudes to Thinking and Learning Survey) - Анкета на тему підходу до процесів мислення і навчання (містить 20 питань, при чому відповіді не впливають на результати навчання)

Якщо у Вас є питання, натисніть на “?” – Moodle має дуже гарну допомогу.

Бажаю всім успіхів в самоосвіті та проектуванні та проведенні курсів з використанням платформи Moodle!

Приємного Вам навчання та научання!


Література:

 • Авторськи матеріали Смирнової-Трибульскої Є.М. (Eugenia.Smyrnova@mail.ru), які були представленні на курсах для вчителів та методистів м. Херсона в ХДУ та РІПО в листопаді-грудні 2006 року

 • Документація по Moodle

 • Використані електронні матеріали, розташовані на Інтернет-сторінках

 • http://moodle.org

 • http://www.ucheba.ks.ua

 • http://moodle.ukma.kiev.ua/

Є.М.Смирнова-Трибульска

Схожі:

Дозволяє синхронну текстову взаємодію iconЮ. М. Нечитайло методичнавказівка до практичного заняття
Тим самим забезпечує взаємодію організму з навколишнім середовищем. Своєчасне виявлення захворювань нервової системи має важливе...
Дозволяє синхронну текстову взаємодію iconКонопліна Ю. С., к е. н., доц кафедри фінансів
Такий метод навчання дозволяє спрямувати студентів на роздуми щодо матеріалу, що викладається, стимулювати пригадування і застосування...
Дозволяє синхронну текстову взаємодію iconРішення питання про подальшу взаємодію банку з цим клієнтом. Усі існуючі методи І моделі можна поділити на: класифікаційні (статистичні) методи оцінки, до яких належать бально- рейтингові системи оцінки та моделі прогнозування банкрутства
Мета маркетингового дослідження клієнтів банку полягає в якісній характеристиці позичальника, що визначається банком для вирішення...
Дозволяє синхронну текстову взаємодію iconРекомендовано
Саме дослідження індивідуальних відмінностей дозволяє психологу визначати чинники, які лежать в основі людської поведінки та вчинків....
Дозволяє синхронну текстову взаємодію iconПрограмний комплекс «Домоволодіння, населення». Коротке описання розробки
Система дозволяє в значній мірі автоматизувати процедуру обліку фізичних осіб І домоволодінь, підготовку І аналіз статистичних даних....
Дозволяє синхронну текстову взаємодію icon2. електростатика
Електростатика вивчає властивості І взаємодію нерухомих у певній системі координат електричних зарядів
Дозволяє синхронну текстову взаємодію iconРозділ елементи гідродинаміки
Гідродинаміка вивчає рух нестисливих рідин І їх взаємодію з твердими тілами. Основними поняттями гідродинаміки є
Дозволяє синхронну текстову взаємодію iconІнформації про взаємодію цих сполук з навколишнім природним середовищем
Вступ. Проблема зберігання твердих відходів виробництва фосфорних добрив є багатогранною. Одним з найважливіших аспектів експлуатації...
Дозволяє синхронну текстову взаємодію iconТеоретична механіка
Механікою називається наука про механічний рух або рівновагу матеріальних тіл І виникаючу при цьому взаємодію між ними. Відноситься...
Дозволяє синхронну текстову взаємодію icon2. Наявність коваріації між цінними паперами: а не дозволяє зменшити частину ризику, не знижаючи при цьому потенційної доходності портфеля; б
А не дозволяє зменшити частину ризику, не знижаючи при цьому потенційної доходності портфеля
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи