Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» icon

Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини»
Скачати 49.79 Kb.
НазваАнотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини»
Дата05.05.2013
Розмір49.79 Kb.
ТипДокументиАнотації до лекцій з дисципліни

Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів”

для студентів ІІІ курсу

напряму підготовки «Здоров’я людини»


І ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ


Тема: Фізична реабілітація при захворюваннях дихальної та травної систем


1. Вступ. Поняття про внутрішні хвороби та фізичну реабілітацію при різних нозологіях.

Реабілітація, її види та особливості (медична, фізична, психологічна, соціальна, професійна). Поняття про внутрішні хвороби – загальну терапію. Основні методи реабілітації при захворюваннях внутрішніх органів. Розвиток терапії на Україні.


2. Основні захворювання дихальної системи та особливості відновного лікування при захворюваннях органів дихання (ОД).

Поняття про основні захворювання органів дихання та сприяючі їм фактори. Клінічні прояви захворювань органів дихання. Особливості ЛФК - спеціальні фізичні вправи при захворюваннях ОД: статичні, динамічні дихальні вправи, дренуючі вправи, вправи для розтягування спайок.


3. Спеціальні методики дихальної гімнастики.

Звукова гімнастика, методика довільного зниження хвилинного об’єму дихання за В.В. Гневушевим, метод вольової ліквідації глибокого дихання за К.П. Бутейко, парадоксальна дихальна гімнастика А.Н. Стрельникової. Їх особливості, показання та протипоказання до застосування.


4. Фізична реабілітація хворих з гострою пневмонією.

Пневмонія та її класифікація. Вогнищева та крупозна пневмонії – етіологія, клініка, шляхи проникнення інфекцій. Методи реабілітації на стаціонарному та післялікарняному етапах. Різні рухові режими. Протипоказання.


5. Фізична реабілітація хворих із хронічною пневмонією, плевритом.

Відмінність хронічної пневмонії від гострої. ЇЇ етіологія, патогенез, клініка (стадії хронічної пневмонії). Основні методи реабілітації та протипоказання.

Плеврит, його класифікація, етіологія, клініка. Фізична реабілітація при ексудативному плевриті відповідно до періодів та рухових режимів.


6. Фізична реабілітація при хронічному бронхіті, бронхоектатичній хворобі, абсцесі легень.

Поняття про хронічні неспецифічні захворювання легень (ХНЗЛ). Етіологія, патогенез, клініка та основні методи фізичної реабілітації і протипоказання при хронічному бронхіті, бронхоектатичній хворобі, абсцесі легень.


7. Фізична реабілітація при емфіземі легенях і пневмосклерозі.

Емфізема легень та її класифікація. Етіологія, клініка (стадії емфіземи легень). Спеціальні задачі ЛФК та її методика при емфіземі.

Пневмосклероз. Основні методи реабілітації та їх особливості відповідно до рухових режимів.


8. Фізична реабілітація хворих із бронхіальною астмою.

Бронхіальна астма. Етіологія, патогенез (екзо-, ендо- алергени інфекційної та неінфекційної природи), клініка. Основні методи фізичної реабілітації, їх особливості та протипоказання. Зупинення нападу задухи засобами ЛФК.


9. Основні захворювання травної системи, та особливості ФР при цих захворюваннях.

Особливості будови травної системи. Основні захворювання ШКТ, причини їх виникнення, клінічні прояви та особливості ФР при цих захворюваннях. Дієти та їх розподіл за номерами (столами). Основні лікарські рослини, що застосовують при захворюваннях ШКТ.


ІІ ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ


Тема: Фізична реабілітація при захворюваннях печінки, нирок та порушенні обміну речовин.


10. Фізична реабілітація при гастритах.

Поняття про гастрит та його види. Форми гострого та хронічного гастритів. Етіологія, клініка гострого та хронічного гастритів. Основні методи фізичної реабілітації відповідно до періодів та рухових режимів, протипоказання до них.


11. Фізична реабілітація при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки.

Виразкова хвороба – полі етіологічне захворювання, класифікація виразки, клініка виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Основні методи фізичної реабілітації відповідно до періодів та рухових режимів та протипоказання до них. Дієтичне харчування.


12. Фізична реабілітація при ентероколіті та дискінезії кишечника.

Захворювання тонкого та товстого кишечника. Ентероколіт. Види дискінезій кишечника, їх клінічні особливості та основні методи фізичної реабілітації. Застосування мінеральних вод, фітотерарії і дієтотерапії. Протипоказання.


13. Фізична реабілітація при захворюваннях печінки.

Функції печінки в нормі і патології. Хронічний гепатит – етіологія, клініка. Основні методи фізичної реабілітації: дієтотерапія, бальнеотерапія, кінезітерапія, та механізм їх впливу на печінку. Протипоказання до застосування цих методів. Санаторно-курортне лікування.


14. Фізична реабілітація при хронічному холециститі та дискинезії жовчовивідних шляхів.

Поняття про холецистит, дискинезію жовчовивідних шляхів та її види. Етіологія, клініка. Задачі ФР при цих захворюваннях. Особливості застосування фізіотерапії та кінезітерапії при цих захворюваннях.


15. Фізична реабілітація після бактеріальних кишкових інфекцій.

Загальне поняття про інфекційні хвороби та інфекційний процес. Періоди розвитку хвороби. Класифікації інфекційних хвороб за етіологією та шляхами проникнення в організм. Бактеріальні кишкові інфекції. Методи фізичної реабілітації після бактеріальних кишкових інфекцій. Вірусні гепатити.

16. Фізична реабілітація хворих із захворюваннями нирок.

Види порушень, виділення добової кількості сечі. Нефрит, нефроз, пієліт, нирковокам’яна або сечокам’яна хвороба (нефролітіаз), його різновиди в залежності від природи каменів. Етіологія, клініка. Основні методи фізичної реабілітації та протипоказання.


17. Хвороби обміну речовин. Ожиріння.

Форми первинного ожиріння. Форми вторинного ожиріння. Ступені ожиріння. Етіологія і патогенез ожиріння. Види ожиріння за характером перебігу. Вплив ожиріння на системи і органи. Характеристика хвороб, що викликані порушенням обміну речовин (ожиріння, цукровий діабет. подагра). Завдання фізичної реабілітації при ожирінні. Раціональне харчування при ожирінні. Особливості лікувальної фізкультури при ожирінні, її періоди. Дозована ходьба, біг підтюпцем, дозований біг. Заняття на тренажерах. Лікувальний масаж і водні процедури при ожирінні.

Схожі:

Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» iconСамостійної роботи з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» на 2011-2012 н р
Самостійної роботи з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів
Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» iconПлан практичних занять дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу спеціальності «Здоров’я людини» на 2012-2013 н р
План практичних занять дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів
Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» iconПлан лекційних занять з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу спеціальності «Здоров’я людини» на 2012-2013 н р
План лекційних занять з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів
Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» iconПлан самостійної роботи з дисципліни «Фізична реабілітація захворюваннях внутрішніх органів» студентів III курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» на 2011-2012 н р

Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» iconРобоча програма «Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів» для студентів за напрямом підготовки 010203 Здоров’я людини

Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» iconПлан лекційних занять з дисципліни «Фізична реабілітація при захворюваннях серцево-судинної системи» для студентів ІV курсу напряму підготовки здоров’я людини на 2012 – 2013 н р І семестр Змістовий модуль 1
План лекційних занять з дисципліни «Фізична реабілітація при захворюваннях серцево-судинної системи» для студентів ІV курсу напряму...
Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» iconФізична реабілітація при захворюваннях опорно-рухового апарату (ІІІ курс навчання напрямку підготовки 010203 Здоров’я людини) Доцент Т. П. Козій
Фізична реабілітація при травмах поясу та проксимального відділу вільної верхньої кінцівки
Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» iconРобоча програма «Фізична реабілітація при захворюваннях серцево-судинної системи» для студентів за напрямом підготовки 010203 Здоров’я людини

Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» iconМіністерство освіти І науки україни херсонський державний університет Інститут природознавства кафедра здоров’я людини
Лфк при захворюваннях органів дихання лфк при захворюваннях серцево-судинної системи лфк при захворюваннях органів травлення лфк...
Анотації до лекцій з дисципліни „Фізична реабілітація при захворюваннях внутрішніх органів” для студентів ІІІ курсу напряму підготовки «Здоров’я людини» iconТема: Фізична реабілітація при захворюваннях дихальної
Тема: Фізична реабілітація при захворюваннях печінки, нирок та порушенні обміну речовин
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи