Тестовий контроль. Зм заняття 11 icon

Тестовий контроль. Зм заняття 11
Скачати 283.61 Kb.
НазваТестовий контроль. Зм заняття 11
Дата04.11.2012
Розмір283.61 Kb.
ТипДокументи

ТЕСТОВИЙ КОНТРОЛЬ. ЗМ 2. Заняття 11

?

Дитина, 5 років, захворіла гостро, з підвищення температури тіла до 39 С, з’явився кашель, нежить. На 3-й день хвороби вночі дитина стала неспокійною, з’явився грубий «гавкаючий» кашель, осиплість голосу, інспіраторна задишка. Який діагноз можна поставити?

- Парагрип

- Дифтерія

- Кашлюк

- Туберкульозний бронхоаденіт


?

Парагрипозні віруси поширені всюди. За даними ВООЗ, вони спричиняють близько 10 % усіх ГРВІ у світі. Збудник парагрипу належить до:

- РНК вірусів родини Orthomyxoviridae

- РНК вірусів, родини Paramyxoviridae

- ДНК вірус родини Orthomyxoviridae

- ДНК вірус родини Paramyxoviridae


?

Дитина, 2 роки, захворіла гостро, з підвищення температури до 39 С, з’явився кашель, нежить. На 3-й день хвороби вночі дитина стала неспокійною, з’явився грубий «гавкаючий» кашель, осиплість голосу, інспіраторна задишка. При огляді мигдалики без нашарувань. Яке ускладнення розвинулось у дитини?

- Справжній круп

- Несправжній круп

- Пневмонія

- Ларингіт


?

Хворий, 17 років, захворів поступово, скаржиться на нежить з помірними слизовими виділеннями, біль в горлі, охриплість голосу, сухий гавкаючий кашель. Температура тіла 37,9 С, при огляді – помірна гіперемія слизової м’якого піднебіння задньої стінки глотки; ознаки кон’юнктивіту. Ймовірний діагноз?

- Аденовірусна інфекція

- Парагрип

- Грип

- Інфекційний мононуклеоз


?

Мати звернулася до інфекційної лікарні зі скаргами на підвищення температури до 39,5 С у дитини 6 місяців. Дитина неспокійна, плаче, живіт помірно здутий, випорожнення рідкі, до 7 разів на добу, одноразове блювання, ознаки кон’юнктивіту (ін’єкція судин склер, гіперемія кон’юнктиви), ринофарингіту. Який діагноз можна поставити?

- Аденовірусна діарея (гастроентерит)

- Аденовірусний кератокон’юнктивіт

- Сальмонельоз

- Харчова токсикоінфекція


?

Мати звернулася до інфекційної лікарні зі скаргами на підвищення температури у дитини 6 місяців до 39,5 С, дитина неспокійна, плаче, живіт помірно здутий, випорожнення рідкі, до 7 разів на добу, одноразове блювання, ознаки кон’юнктивіту (ін’єкція судин склер, гіперемія кон’юнктиви), ринофарингіту. Було встановлено попередній діагноз – аденовірусна діарея. Яке ускладнення може розвинутись у дитини за причиною неадекватного лікування?

- Неспецифічний виразковий коліт

- Інвагінація кишок

- Випадіння прямої кишки

- Перфорація тонкого кишківника


?

Для аденовірусів властиво:

- Онкогенність

- Чутливі до високої температури

- Все перелічене вірно

- Стійкі до низької температури

- Здатні до тривалої латентності у деяких типах клітин хазяїна


?

Клінічні прояви аденовірусних захворювань відрізняються великою різноманітністю. До клінічних форм даної інфекції належать всі, крім:

- Аденовірусна пневмонія

- Аденовірусна діарея

- Фарингокон’юнктивальна гарячка

- Всі перелічені

- Епідемічний кератокон’юнктивіт


?

Хворий 34 роки, захворів гостро, температура 38,2 С, головний біль, біль в горлі при ковтанні, однократно рідкий стілець, біль і печіння в області правого ока. Об’єктивні ознаки тонзиліту, фарингіту, кон’юнктивіту. Найбільш вірогідний діагноз?

- Грип

- Ентеровірусна хвороба

- РС-інфекція

- Аденовірусна хвороба


?

Що характерно для інфекції дихальних шляхів при природному перебігу епідемічного процесу?

- Спорадичний тип захворюваності

- Сезонні підйоми захворюваності в холодну пору року

- Однакова захворюваність протягом року

- Рівномірна захворюваність в усіх вікових групах


?

Хворий Н, 40 років, поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури до 38,5 С, головний біль, біль у м’язах, слабкість, ін’єкція склер, об’єктивно: ознаки фарингіту, ЧД 40/хв. Які заходи необхідно провести для купування нападу задишки?

- Перевести хворого на ШВЛ

- Розпочати інфузійну терапію

- Знизити температуру тіла

- Розпочати кисневі інгаляції


?

Хворий М, 21 рік, 7-й день хвороби. Температура тіла всі дні 38-38,3 С, сильна нежить, вологий кашель, біль в горлі при ковтанні, з останнього дня приєднався біль у лівому оці. Повіки набряклі, червоні, плівчастий кон’юнктивіт. Збільшені та чутливі при дотику підщелепні та шийні лімфатичні вузли. В легенях дихання жорстке, без хрипів. Який діагноз найбільш ймовірний?

- Грип

- Герпетична інфекція

- Інфекційний мононуклеоз

- Аденовірусна інфекція


?

Хворий М, 21 рік, 7-й день хвороби. Температура тіла всі дні 38-38,3 С, сильна нежить, вологий кашель, біль в горлі при ковтанні, з останнього дня приєднався біль у лівому оці. Повіки набряклі, червоні, плівчастий кон’юнктивіт. Збільшені та чутливі при дотику підщелепні та шийні лімфатичні вузли. В легенях дихання жорстке, без хрипів. Встановлено діагноз аденовірусна інфекція. Збудником даного захворювання є:

- РНК-вмісний вірус Orthomyxoviridae

- РНК-вмісний вірус Paramyxoviridae

- ДНК-вмісний вірус Herpesviridae

- ДНК-вмісний вірус Adenoviridae


?

Хворий М, 21 рік, 7-й день хвороби. Температура тіла всі дні 38-38,3 С, сильна нежить, вологий кашель, біль в горлі при ковтанні, з останнього дня приєднався біль у лівому оці. Повіки набряклі, червоні, плівчастий кон’юнктивіт. Збільшені та чутливі при дотику підщелепні та шийні лімфатичні вузли. В легенях дихання жорстке, без хрипів. Встановлено діагноз аденовірусна інфекція. Яким шляхом міг заразитися хворий?

- Трансмісивним

- Повітряно-крапельним

- Парентеральним

- Фекально-оральним


?

Хворий Н, 30 років, 3-й день хвороби. Температура тіла 38,5 С, нежить, вологий кашель, біль в горлі при ковтанні, кон’юнктивіт, збільшені та чутливі при дотику підщелепні та шийні лімфатичні вузли. В легенях дихання жорстке, без хрипів. Встановлено діагноз аденовірусна інфекція. Яким експрес-методом можна підтвердити діагноз?

- РНГА

- РПГА

- ІФА

- ПЛР


?

Назвати вірус грипу, що не спричиняє пандемію, викликає сезонні підвищення захворюваності через 3-4 роки, епідемічний ріст – через 5-7 років.

- Вірус типу А

- Вірус типу С

- Вірус типу В і С

- Вірус типу В


?

Відомо, що хворий Н. був виписаний з інфекційного стаціонару з діагнозом грип середнього ступеню тяжкості. В анамнезі цукровий діабет І типу, середньої важкості. Який мінімальний термін диспансерного спостереження в поліклініці за місцем проживання?

- 2 місяці

- 1 тиждень

- 2 тижні

- 1 місяць


?

Мінливість найбільш властива вірусу грипу А. Як називається повна заміна гемаглютиніну і (або) нейрамінідази новим антигенним варіантом?

- Антигенний шифт

- Мочкова мутація вірусу

- Генетична рекомбінація

- Антигенний дрейф


?

У хворого на парагрип відмічається головний біль, нудота, блювання. неспокійний сон, позитивні симптоми Керніга і Брудзинського, ригідність потиличних м’язів. При люмбальній пункції спинномозкова рідина витікає під підвищеним тиском, лімфоцитарний плеоцитоз до 400 в 1 мм3. Яке ускладнення розвинулось у хворого?

- Менінгококовий менінгіт

- Менінгоенцефаліт

- Парагрипозний менінгіт

- Менінгізм


?

У хворого на парагрип на 4-5 день хвороби посилився кашель, відмічається погіршення загального стану, температура тіла підвищилась до 39,7 С, з’явився головний біль, збільшилась кількість мокротиння, над нижньою часткою лівої легені – вологі хрипи, вкорочений перкуторний звук. Лабораторно: лейкоцитоз з нейтрофільним зсувом. Яке ускладнення виникло у хворого?

- Паротитний бронхіт

- Крупозна пневмонія

- Бактеріальна пневмонія

- Парагрипозна пневмонія


?

Хворий М., 18 років, захворів поступово з підвищення температури, скаржиться на помірні виділення з носу, осиплість голосу, дертя в горлі, «гавкаючий» кашель. Встановили діагноз парагрип. Якими додатковими методами дослідження можна підтвердити діагноз?

- ІФА

- Бактеріоскопічний

- Загальний аналіз крові

- Рентгенографія легень


?

Патогенез парагрипу багато чим подібний до патогенезу грипу. Істотною відмінністю його короткочасність і низька інтенсивність вірусемії, менша вираженість імунодепресії. Які стадії можна виділити в патогенезі парагрипу?

- Всі перелічені

- Проникнення вірусу в епітеліальні клітини дихальних шляхів і реплікація в них

- Вихід вірусу, руйнування уражених клітин

- Розвиток катарального синдрому і вірусемії

- Реконвалесценція


?

Хворий звернувся в інфекційну лікарню зі скаргами на підвищення температури тіла до 38,5 С, головний біль з локалізацією у лобних ділянках, сухий кашель, загальну слабкість. На слизовій оболонці піднебіння, дужок, задньої стінки глотки відзначають яскраву розлиту гіперемію. Було встановлено діагноз парагрип. Чи вірно встановлений діагноз? Який діагноз вірний?

- Риновірусна інфекція

- РС-інфекція

- Грип

- Аденовірусна інфекція


?

У хворого на грип на фоні вираженої інтоксикації з’явилась задишка, наростає ціаноз, розлади дихання супроводжуються збудженням, у мокротинні домішки крові. При аускультації виявляється велика кількість різнокаліберних хрипів. Наростає тахікардія, АТ 80/50 мм. рт. ст. Яке ускладнення розвинулось у хворого?

- Геморагічна пневмонія

- Обструктивний бронхіт

- Легенева кровотеча

- Токсичний геморагічний набряк легень


?

Хворий О, напередодні відчув легке нездужання ,незначний головний біль, слабкість. Сьогодні температура підвищилась до 38,5 С з ознобом, значним головним болем, переважно в лобовій ділянці, вираженим болем при рухах очних яблук. Шкіра обличчя і кон’юнктива гіперемовані. Виник сухий надсадний кашель. Зів геперемований. На м’якому піднебінні зерниста енантема, місцями точкові крововиливи. Над легенями дихання з жорстким відтінком. Який найбільш ймовірний діагноз?

- Грип

- Висипний тиф

- Ку-гарячка

- Ентеровірусна інфекція


?

Хворий 19 років, у якого на 2-й день хвороби спостерігаються симптоми грипу середньої тяжкості, отримує: аспірин, глюконат Са, нафтизин 0,1 % в краплях в ніс. Який противірусний препарат доцільно призначити?

- Ацикловір

- Ремантадин

- Герпевір

- Лаферон


?

Респіраторний синдром при грипі проявляється переважно трахеїтом. Це пояснюється тим, що вірус грипу:

- Має тропність до плоского епітелію

- Має тропність до лімфоїдної тканини

- Має тропність до призматичного епітелію верхніх дихальних шляхів

- Має тропність до циліндричного епітелію ВДШ


?

У хворого на грип відмічається температура 40 С, марення, блювання, помірні менінгеальні симптоми, тони серця приглушені, сухий виснажливий кашель. Який ступінь тяжкості перебігу даного захворювання?

- Середній

- Тяжкий

- Легкий

- Дуже тяжкий


?

Якщо у хворого на грип висока температура тримається більше 5 днів, є ознаки трахеобронхіту, задишка, лейкоцитоз, підвищена ШОЕ, це може вказувати на:

- Трахеобронхіт

- Перебіг за типом повільної інфекції

- Затяжний перебіг хвороби

- Пневмонію


?

Для профілактики грипу під час епідемії доцільно використовувати:

- Антибіотики

- Стимулятори синтезу ендогенного інтерферону

- Протигрипозну сироватку

- Вакцинацію


?

Відомо що епідеміологічні спалахи грипу типу А повторюються кожні 2-3 роки. Це зумовлено мінливістю вірусу, яка пов’язана з:

- З гемаглютиніном

- З нейрамінідазою

- Гемаглютиніном і нейрамінідазою

- З нуклеокапсидом


?

У якого вірусу грипу періодично змінюється антигенна будова?

- Вірус типу В

- Вірус типу С

- Не змінюється в жодного з вірусів

- Вірус типу А


?

Грип характеризується різноманітністю клінічних форм. До них належать наступні, крім:

- Енцефалітичної

- Афебрильної

- Акатаральної

- Блискавичної


?

Хворий М, 30 років, поступив до інфекційного стаціонару з діагнозом грип. Скаржиться на підвищення температури до 38,5 С, головний біль, загальну слабкість, біль у м’язах і суглобах. Який синдром переважає в клінічній картині грипу?

- Інтоксикаційний

- Міалгічний

- Геморагічний

- Катаральний


?

Хворий О, 24 роки, поступив до інфекційного стаціонару з діагнозом грип на 5-й день хвороби. Вдома не лікувався. Скаржиться на підвищення температури до 38,9 С, головний біль, загальну слабкість, біль у м’язах. Об’єктивно: носове дихання утруднене, при потискуванні на ділянку лобних і верхньощелепних пазух – болючість. Яке з ускладнень розвинулось у хворого?

- Гайморит

- Пієлонефрит

- Міокардит

- Пневмонія


?

Для вірусу грипу характерно:

- Нестійкі до дії фізичних і хімічних чинників

- Швидко гинуть при нагріванні

- Стійкий до низьких температур

- Все перелічене вірно


?

Дитина 5 років надійшла до стаціонару з приводу серозного менінгіту, викликаного аденовірусом. Які зміни в лікворі можливі?

- Лімфоцитарний плеоцитоз

- Нейтрофільний плеоцитоз

- Нормоцитоз

- Геморагічний ліквор


?

Хворий М. захворів гостро з підвищення температури до 38 С, відчував загальну слабкість, головний біль, біль у горлі при ковтанні. Відмічаються ознаки кон’юнктивіту, трахеобронхіту, збільшення задньошийних лімфовузлів. Яким додатковим методом дослідження підтвердити етіологію даного захворювання?

- Вірусологічний

- Імуноферментний

- Серологічний

- Бактеріологічний


?

Хворий М. захворів гостро з підвищення температури до 38 С, відчував загальну слабкість, головний біль, біль у горлі при ковтанні. Відмічаються ознаки кон’юнктивіту, трахеобронхіту, збільшення задньошийних лімфовузлів. Які протиепідемічні заходи здійснюються при цьому захворюванні?

- Ізоляція хворого, введення людського імуноглобуліну

- Ізоляція хворого, провітрювання приміщення, введення специфічної сироватки

- Ізоляція хворого, провітрювання приміщення, вологе прибирання

- Вакцинація контактних


?

Хворий 32 роки, 1-й день хвороби з бурхливим початком, значним синдромом загальної інтоксикації та трахеобронхіту, адинамією, гіперемією обличчя, слизових оболонок ротоглотки, склер, кон’юнктив, жорстким диханням в легенях без хрипів, температура 39 С. Призначення яких медикаментів найбільш доцільне?

- Сульфаніламідів

- Ацикловіру

- Інтерферон парентерально

- Аскорбінової кислоти


?

Хворий 32 роки, 1-й день хвороби з бурхливим початком, значним синдромом загальної інтоксикації та трахеобронхіту, адинамією, гіперемією обличчя, слизових оболонок ротоглотки, склер, кон’юнктив, жорстким диханням в легенях без хрипів, температура 39 С. Який противірусний препарат буде найбільш доцільним у даному випадку?

- Рибавірин

- Амантадин

- Інтерферон

- РНК-аза


?

Хворий звернувся до лікарні зі скаргами на підвищення температури тіла, загальну слабкість, біль при ковтанні. Об’єктивно: гіперемія обличчя, слизових оболонок, ротоглотки, дихання в легенях без хрипів, задньошийні лімфатичні вузли збільшені. Було встановлено діагноз аденовірусна хвороба. Які препарати необхідно призначити для етіотропного лікування захворювання?

- 0,05 % розчин ДНК-ази

- 2 % розчин натрію гідрокарбонату

- Імуномодулятори

- Антибіотики


?

Хворий 32 років, 1-й день хвороби з бурхливим початком, значним синдромом загальної інтоксикації та трахеобронхіту, адинамією, гіперемією обличчя, слизової оболонки ротоглотки, склер, кон’юнктив, жорстке дихання в легенях без хрипів, температура 39 С, задньошийні лімфатичні вузли збільшені. Діагноз можна підтвердити наступними методами, крім:

- Люмінесцентна мікроскопія

- Культивування вірусів на клітинах нирок людського ембріона

- Серологічні методи: РНГА

- Серологічні методи: РЗК, ІФА


?

Дитина 17 років, протягом 7 днів скаржиться на слабкість, температуру тіла до 37,8 С, слизові виділення з носа, біль в горлі під час ковтання. Об’єктивно: збільшення задньошийних і підщелепних лімфатичних вузлів, набряк і ін’єкцію судин кон’юнктив, гіперемія слизової оболонки ротоглотки, гіпертрофія мигдаликів, без нальоту. Найбільш ймовірний діагноз?

- Риновірусна інфекція

- Парагрип

- Аденовірусна інфекція

- Грип


?

У сім’ї з 4-х чоловік під час епідемії грипу у м. Н. захворів чоловік 30 років. Було встановлено діагноз грип. Хворого було госпіталізовано до інфекційної лікарні. Які медикаментозні профілактичні заходи повинен провести сімейний лікар для попередження захворювання членів сім’ї?

- Призначити ремантадин для дорослих і лейкоцитарний інтерферон для дітей

- Призначити 0,25 % оксолінову мазь

- Провести вакцинацію

- Ввести донорський імуноглобулін


?

Хворий 20 років, 2-й день хвороби з раптовим початком, температура тіла 39 С, сильний головний біль у скронях та ділянці орбіт, ломота в тілі, сухий болючий кашель, адинамія, слизова оболонка ротоглотки «палаюча». В легенях хрипи не вислуховуються. Який діагноз є найбільш ймовірним?

- Грип

- Аденовірусна інфекція

- Пневмонія

- Парагрип


?

Хворий 18 років в 1-й день хвороби з бурхливим початком скаржиться на дуже сильну слабкість, біль в суглобах, м’язах, скронях, очах, утруднення носового дихання, печія та біль за грудиною, температура тіла 39 С, гіперемія обличчя, слизової оболонки ротоглотки. В легенях хрипи не вислуховуються. Який метод дослідження може підтвердити діагноз?

- Загальний аналіз крові

- Гемокультура

- Імунофлюоресцентне дослідження відбитків слизової оболонки носа

- Бактеріологічний посів носоглоткових змивів


?

Хвора 35 років в 1-й день хвороби з бурхливим початком скаржиться на дуже сильну слабкість, біль в суглобах, м’язах, скронях, очах, утруднення носового дихання, печію та біль за грудиною. Температура тіла 39 С, гіперемія обличчя, слизової оболонки ротоглотки. В легенях хрипів немає. Призначення яких медикаментів найбільш доцільне?

- Цефалоспоринів

- Вітамінів групи В

- Фторхінолонів

- Аскорбінової кислоти


?

Хвора М., 20 років поступила на 3-й день хвороби зі скаргами на головний біль у ділянці лоба і очних яблук, пітливість, блювання, болі за грудиною, слабкість, сухий кашель. Температура тіла 39 С, гіперемія обличчя, ін’єкція склер, кон’юнктивіт, фарингіт. Пульс 90/хв., АТ 110/70 мм. рт. ст. Поставлено діагноз: аденовірусна інфекція, фарингокон’юнктивальна гарячка, середнього ступеню тяжкості. Можливі ускладнення захворювання?

- Пневмонія, отити, синусити

- Риніт, отит

- Гломерулонефрит

- Менінгіт, менінгоенцефаліт


?

Хвора М., 20 років поступила на 3-й день хвороби зі скаргами на головний біль у ділянці лоба і очних яблук, пітливість, блювання, болі за грудиною, слабкість, сухий кашель. Температура тіла 39 С, гіперемія обличчя, ін’єкція склер, кон’юнктивіт, фарингіт. Пульс 90/хв., АТ 110/70 мм. рт. ст. Поставлено діагноз: аденовірусна інфекція, фарингокон’юнктивальна гарячка, середнього ступеню тяжкості. З якими хворобами слід проводити диференційну діагностику?

- Грип

- Всі перелічені

- Гепатит А

- Інфекційний мононуклеоз

- Дифтерія


?

Хвора М., 20 років поступила на 3-й день хвороби зі скаргами на головний біль у ділянці лоба і очних яблук, пітливість, блювання, болі за грудиною, слабкість, сухий кашель. Температура тіла 39 С, гіперемія обличчя, ін’єкція склер, кон’юнктивіт, фарингіт. Пульс 90/хв., АТ 110/70 мм. рт. ст. Який діагноз можна поставити клінічно?

- Аденовірусна інфекція

- Парагрип

- Грип

- Інфекційний мононуклеоз


?

Хвора М., 20 років поступила на 3-й день хвороби зі скаргами на головний біль у ділянці лоба і очних яблук, пітливість, блювання, болі за грудиною, слабкість, сухий кашель. Температура тіла 39 С, гіперемія обличчя, ін’єкція склер, кон’юнктивіт, фарингіт. Пульс 90/хв., АТ 110/70 мм. рт. ст. Яка клінічна форма аденовірусної інфекції присутня у даного хворого?

- Плівчастий кон’юнктивіт

- Мезаденіт

- Пневмонія

- Фарингокон’юнктивальна гарячка


?

Хворий О, 20 років, захворів гостро, з підвищенням температури тіла до 39,5 С, на висоті температури з’являється головний біль, розпираючого характеру, ломота у тілі, слухові і зорові галюцинації, нудота. Носове дихання утруднене; при огляді шкіра бліда, помірна гіперемія задньої стінки глотки. Присутні ознаки дихальної недостатності, сухий гавкаючий кашель, інспіраторна задишка, афонія. За 3 дні до захворювання спілкувався з хворим з подібними симптомами. Який можливий діагноз?

- Парагрип, важкий перебіг

- РС-інфекція

- Парагрип, легкий перебіг

- Грип


?

Хвора на парагрип дитина була госпіталізована до інфекційного стаціонару з діагнозом парагрип, стенозуючий ларинготрахеїт, стеноз ІІ ступеня. Для нього характерно:

- Стенотичне дихання чути на відстані

- Стенотичне дихання в спокої, задишка

- Хворий втрачає свідомість

- Дихання Чейн-Стокса


?

Хвора на парагрип дитина була госпіталізована до інфекційного стаціонару з діагнозом парагрип, стенозуючий ларинготрахеїт, стеноз ІІІ ступеня. Для нього характерно:

- Стенотичне дихання в спокої, задишка

- Дихання Чейн-Стокса

- Стенотичне дихання чути на відстані

- Хворий втрачає свідомість


?

Хвора на парагрип дитина була госпіталізована до інфекційного стаціонару з діагнозом парагрип, стенозуючий ларинготрахеїт, стеноз ІV ступеня. Для нього характерно:

- Інспіраторна задишка

- Акроціаноз, дихання Біота

- Помірний біль у горлі

- Дихання Чейн-Стокса, тотальний ціаноз


?

Хвора на парагрип дитина була госпіталізована до інфекційного стаціонару з діагнозом парагрип, стенозуючий ларинготрахеїт, стеноз ІV ступеня. Які заходи необхідно провести в першу чергу?

- Регідратаційна терапія

- Введення антибіотиків

- Введення нітрофуранів

- Інтубація трахеї або трахеостомія


?

Хвора на парагрип дитина була госпіталізована до інфекційного стаціонару з діагнозом парагрип, стенозуючий ларинготрахеїт, стеноз ІІІ ступеня. Яке лікування слід призначити?

- Серцеві глікозиди

- Лише гормони

- Антибіотики

- Киснева терапія, інгаляційну суміш, гормони


?

Хвора на парагрип дитина була госпіталізована до інфекційного стаціонару з діагнозом парагрип, стенозуючий ларинготрахеїт, стеноз ІІ ступеня. Яке лікування слід призначити?

- Антибіотики

- Гормонотерапія

- Інгаляційна суміш з бронхорозширювальними засобами

- Цитостатики


?

Перша стадія в патогенезі парагрипу – проникнення вірусу в епітеліальні клітини дихальних шляхів і реплікація в них. Де переважно відбувається репродукція вірусу парагрипу?

- Епітелій кон’юнктиви

- Епітелій слизової оболонки нижніх дихальних шляхів

- Слизова оболонка піднебінних мигдаликів

- Епітелій слизової оболонки верхніх дихальних шляхів


?

Парагрип – це гостре вірусне захворювання з крапельним механізмом передачі, яке перебігає з переважним ураженням ВДШ і помірним токсикозом. Його диференціюють з:

- Грипом і кором

- Менінгітом

- Дифтерією

- Бруцельозом


?

Дитина, 6 років, захворіла гостро з підвищення температури тіла, з’явився кашель, нежить. Була доставлена до інфекційного стаціонару, де встановили діагноз парагрип. Клінічно парагрип проявляється:

- Ларингітом

- Фарингокон’юнктивітом

- Трахеобронхітом


?

У дитячому садочку виник спалах РС-інфекції. Які профілактичні заходи необхідно призначити дітям, що були в контакті з хворими?

- Призначити антибіотики

- Ввести специфічну сироватку

- Закапувати в ніс інтерферон

- Негайно госпіталізувати


?

У інфекційну лікарню доставлено хворого з ознаками дихальної недостатності, високою температурою тіла, в легенях вислуховується багато різнокаліберних хрипів, перкуторно – вкорочення перкуторного звуку над окремими ділянками. Встановлено діагноз пневмонія. Має повзучий характер. Спостерігається задишка, ціаноз. Яка можлива етіологія такої пневмонії?

- Грипозна

- Риновірусна

- Парагрипозна

- Аденовірусна


?

Хворий був доставлений до інфекційного стаціонару 2.05.09 року зі скаргами на серозні виділення з носа, підвищення температури тіла, повним виключенням носового дихання. Встановлено діагноз риновірусна хвороба. Чи вірно встановлено діагноз? Який діагноз буде правильним?

- Алергічний риніт

- Етмоїдит

- Гайморит

- Риновірусна хвороба


?

Хворий, 40 років, доставлений до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 40 С, головний біль в лобній ділянці, біль в очах, особливо при їх рухах, біль в м’язах і суглобах, слизова оболонка м’якого піднебіння, задньої стінки глотки яскраво гіперемована. Який діагноз можна встановити за даними клінічними ознаками?

- Грип

- Риновірусна інфекція

- РС-інфекція

- Аденовірусна інфекція


?

Хворий О., доставлений до інфекційного стаціонару з діагнозом РС-інфекція. При дослідженні крові можливі такі зміни:

- Прискорення ШОЕ, лейкоцитоз

- Анемія, прискорення ШОЕ

- Лейкоцитоз, зрушення лейкоцитарної формули вліво

- Панцитопенія


?

Хворий був доставлений в інфекційний стаціонар зі скаргами на чхання, затруднення носового дихання, слизово-гнійні виділення з носа, кашель. При огляді – помірна гіперемія і набухання слизової оболонки зіву. Температура тіла нормальна. Який можливий діагноз?

- Риновірусна інфекція

- Грип

- Аденовірусна інфекція

- РС-інфекція


?

Хворий був доставлений в інфекційний стаціонар зі скаргами на чхання, затруднення носового дихання, слизово-гнійні виділення з носа, кашель. При огляді – помірна гіперемія і набухання слизової оболонки зіву. Температура тіла нормальна. Встановлено діагноз РС-інфекція. Які методи серологічної діагностики можна використати для підтвердження діагнозу?

- РЗК,РН

- РА

- РНГА

- РГГА


?

Хворий був доставлений в інфекційний стаціонар зі скаргами на чхання, затруднення носового дихання, слизово-гнійні виділення з носа, кашель. При огляді – помірна гіперемія і набухання слизової оболонки зіву. Температура тіла 38,1 0С, в легенях свистяче дихання, вологий кашель з виділенням харкотиння. Яке з можливих ускладнень розвинулось у хворого?

- Синусит

- Пневмонія

- Менінгіт

- Отит


?

Під час епідемічних спалахів РС-інфекції хворіють діти раннього віку. У вигляді яких клінічних форм найчастіше проходить у них це захворювання?

- Пневмонія з астматичним статусом

- Бронхіоліт

- Фарингіт

- Риніт

- Кон’юнктивіт


?

РС-інфекція – гостре інфекційне захворювання, що характеризується явищами помірної інтоксикації, ураженням переважно нижніх відділів органів дихання, з частим розвитком бронхітів та пневмоній і викликаються збудником, що належить до родини:

- Аденовірусів

- Параміксовірусів

- Ортоміксовірусів

- Коронавірусів


?

Хворий був доставлений в інфекційний стаціонар зі скаргами на чхання, затруднення носового дихання, слизово-гнійні виділення з носа, кашель. При огляді – помірна гіперемія і набухання слизової оболонки зіву. Температура тіла нормальна. Розвинулась пневмонія. Які препарати застосовуються для лікування хворих на РС-інфекцію?

- Донорський імуноглобулін, інтерферон

- Серцеві глікозиди

- Цитостатики

- Тетрацикліни


?

Хворий був доставлений в інфекційний стаціонар зі скаргами на чхання, затруднення носового дихання, слизово-гнійні виділення з носа, кашель. При огляді – помірна гіперемія і набухання слизової оболонки зіву. Температура тіла нормальна. Встановили діагноз РС-інфекція. Який механізм передачі даного захворювання?

- Фекально-оральний

- Повітряно-крапельний

- Трансмісивний

- Контактний


?

Хворий був доставлений в інфекційний стаціонар зі скаргами на чхання, затруднення носового дихання, слизово-гнійні виділення з носа, кашель. При огляді – помірна гіперемія і набухання слизової оболонки зіву. Температура тіла нормальна. Встановили діагноз РС-інфекція. Який інкубаційний період у даного захворювання?

- 1-2 дні

- 24 години

- 3-6 днів

- 10 днів


?

Хворий, 30 років, був доставлений бригадою швидкої допомоги до інфекційної лікарні з діагнозом аденовірусна хвороба. Хворому необхідно призначити наступне лікування, крім:

- Полоскання роту розчином фурациліну

- Закладати за повіки гідрокортизонову мазь

- Закапування очей 15-30 % розчином альбуциду

- Антибіотиків

- УВЧ і УФО


?

Хворий, 30 років, був доставлений бригадою швидкої допомоги до інфекційної лікарні з діагнозом аденовірусна хвороба. З якими хворобами диференцюють аденовірусну хворобу?

- Бруцельоз

- Менінгіт

- Холера

- Інфекційний мононуклеоз


?

Хворий поступив до інфекційного стаціонару з діагнозом гострий гарячковий тонзилофарингіт аденовірусної етіології. Клінічно він проявляється наступними симптомами, крім:

- Осиплість голосу

- Субфебрильна температура (5-7 днів)

- Нежить

- Кашель

- Біль в горлі


?

РС-інфекція може перебігати у вигляді наступних клінічних форм, крім:

- Риніт

- Фарингіт

- Кератокон’юнктивіт

- Пневмонія


?

Для риновірусів характерно:

- Стійкі до ефіру

- Чутливі до кислот

- У навколишньому середовищі нестійкі

- Все перелічене


?

Хворий О 18 років скаржиться на рясну ринорею із значним затрудненням носового дихання протягом 5 днів, температура тіла підвищена до 37,3 С, незначний головний біль та неприємні відчуття при ковтанні. Який діагноз найбільш ймовірний?

- Риновірусна інфекція

- Аденовірусна інфекція

- Парагрип

- Дифтерія носа


?

Підраховано, що людина переносить у середньому 2-3 гострих респіраторних захворювань за рік, із них 0,5-0,7% захворювань спричинені риновірусами. Риновірус належить до:

- РНК-вмісний вірус Orthomyxoviridae

- РНК-вмісний вірус Picornaviridae

- ДНК-вмісний вірус Picornaviridae

- РНК-вмісний вірус Paramyxoviridae


?

Хворий поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, дертя у горлі, головний біль в ділянці лоба. Декілька днів тому відмічає контакт з хворим із подібними клінічними симптомами. Можливий діагноз?

- РС-інфекція

- Грип

- Парагрип

- Риновірусна інфекція


?

Хворий поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, дертя у горлі, головний біль в ділянці лоба, біль у вусі, збільшення завушних лімфатичних вузлів, у аналізі крові – лейкоцитоз, прискорення ШОЕ. Яке з можливих ускладнень розвинулось у хворого?

- Фронтит

- Синусит

- Гайморит

- Отит


?

Риновірусна інфекція – гостре респіраторне вірусне захворювання. яке перебігає з переважним ураженням слизової оболонки носоглотки, надмірною ринореєю. До яких тканин тропний вірус?

- Призматичний миготливий епітелій

- Плоский епітелій

- Циліндричний епітелій

- Кубічний епітелій


?

Хворий поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, чхання, закладеність носа, незначні слизові виділення з носу, дертя у горлі, головний біль в ділянці лоба. Попередній діагноз риновірусна інфекція. Як можна підтвердити діагноз?

- Чотириразовим наростанням титрів АТ при дослідженні парних сироваток

- На основі епідеміологічних даних

- Тільки клінічно

- Культивуванням вірусу на курячих ембріонах


?

Хворий, 39 років, поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури, болі в горлі під час ковтання, закладеність носа, головний біль. Спостерігається мацерація шкіри біля носових отворів, ін’єкція судин кон’юнктиви. Який попередній діагноз можна поставити?

- Аденовірусна інфекція

- Грип

- Риновірусна інфекція

- Парагрип


?

Хворий був доставлений до інфекційного стаціонару з діагнозом риновірусна інфекція. Скаржиться на підвищення температури тіла, біль в горлі під час ковтання, закладеність носа, слизові виділення з носа. Який імунітет розвивається після перенесеного захворювання?

- Не формується

- Стійкий

- Пожиттєвий

- Нетривалий


?

Хворий був доставлений до інфекційного стаціонару з діагнозом риновірусна інфекція. Скаржиться на підвищення температури тіла, біль в горлі під час ковтання, закладеність носа, слизові виділення з носа. Хто є джерелом інфекції при даному захворюванні?

- Хвора людина

- Хвора людина, тварина

- Хвора тварина

- Вірусоносій


?

Відомо 113 серотипів риновірусів, що належать до роду Rhinovirus, родини Picornaviridae. Характерною особливістю є відсутність у його складі вуглеводів і ліпідів, що робить збудника нечутливим до дії ефіру. Які ще властивості характерні для риновірусів?

- Швидко інактивуєсться при нагріванні, висушування

- Все перелічене

- Патогенна тільки для людини і шимпанзе

- Добре витримує низькі температури


?

Інфекційний процес при ГРВІ може мати не лише клінічно виразний перебіг, але й безсимптомний (інапарантний), коли відсутні будь-які ознаки хвороби. Як у даному випадку підтвердити наявність захворювання?

- За клінічними ознаками

- З епіданамнезу

- У сироватці крові виявляють чотириразове наростання титру антитіл до даного збудника

- Виділення збудника з крові хворого


?

РС-інфекція – гостре інфекційне захворювання, яке спричиняється РС-вірусом з повітряно-краплинним механізмом передачі. Збудник, що викликає дане захворювання належить до:

- Родини Paramyxoviridae, РНК-вірус

- Родина Picornaviridae

- Родини Orthomyxoviridae, РНК-вірус

- Родини Paramyxoviridae, ДНК-вірус


?

Хворий О поступив до інфекційного стаціонару зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,9 С, біль в горлі, спостерігаються явища риніту, шкіра біля носових ходів мацерована. Який матеріал необхідно взяти для вірусологічної діагностики при даному захворюванні?

- Змиви з носоглотки

- Фекалії

- Кров

- Ліквор


?

До інфекційного стаціонару був доставлений хворий з діагнозом риновірусна хвороба. Які опорні симптоми характерні для даного захворювання?

- Симптоми інтоксикації

- Всі перелічені

- Біль у горлі

- Риніт

- Мацерація шкіри біля носових ходів


?

До інфекційного стаціонару поступив хворий зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, біль у горлі, слизові виділення з носу. Було встановлено діагноз риновірусної хвороби. З якими захворюваннями необхідно проводити диференційну діагностику даного захворювання?

- Токсоплазмоз

- ГРВІ, алергічний риніт, бактерійний гайморит

- Гепатит А

- Дифтерія


?

До інфекційного стаціонару поступив хворий зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, біль у горлі, слизові виділення з носу. Було встановлено діагноз риновірусної хвороби. Хворому необхідно призначити наступне лікування, крім:

- Гірчичні ванни для ніг

- Промивання носа гіпертонічним розчином солі

- Світлолікування

- Антибіотиків


?

До інфекційного стаціонару поступив хворий зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 С, біль у горлі, слизові виділення з носу. Було встановлено діагноз риновірусної хвороби. Яким шляхом міг заразитися хворий?

- Повітряно-крапельним

- Фекально-оральним

- Статевим

- Трансмісивним


?

До інфекційного стаціонару поступив хворий з діагнозом риновірусна хвороба. Для цього захворювання характерні наступні симптоми, крім:

- Високої гарячки

- Сухість, першіння в горлі

- Значні слизові виділення з носу

- Сльозотеча, закладеність вух


Схожі:

Тестовий контроль. Зм заняття 11 iconТестовий контроль. Зм заняття 7

Тестовий контроль. Зм заняття 11 iconТестовий контроль. Заняття 2

Тестовий контроль. Зм заняття 11 iconТестовий контроль. Зм заняття 8

Тестовий контроль. Зм заняття 11 iconТестовий контроль. Зм заняття 1

Тестовий контроль. Зм заняття 11 iconТестовий контроль. Зм заняття 3

Тестовий контроль. Зм заняття 11 iconТестовий контроль. Заняття 6

Тестовий контроль. Зм заняття 11 iconТестовий контроль. Заняття 10

Тестовий контроль. Зм заняття 11 iconТестовий контроль. Заняття 12

Тестовий контроль. Зм заняття 11 iconТестовий контроль. Заняття 13

Тестовий контроль. Зм заняття 11 iconТестовий контроль. Заняття 8
Що не входить до вегетативно-вісцеральних розладів при туберкульозному менінгіті
Тестовий контроль. Зм заняття 11 iconТестовий контроль. Заняття 7
Для виявлення антигенів та антитіл при вірусному гепатиті в найширше використовують
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи