Особливості організації маркетингу банківськими установами icon

Особливості організації маркетингу банківськими установами
Скачати 78.05 Kb.
НазваОсобливості організації маркетингу банківськими установами
Дата05.03.2014
Розмір78.05 Kb.
ТипДокументи

Жмайлова О.Г., к.е.н., доцент ДВНЗ «Українська академія банківської справи Національного банку України»

ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ МАРКЕТИНГУ БАНКІВСЬКИМИ УСТАНОВАМИ

У будь-який період розвитку суспільства банки активно впливають на суспільні відносини, оскільки є фінансовими інститутами, що накопичують і розповсюджують особливий товар - платіжні кошти. Банки здійснюють кредитні операції за різноманітними схемами, беруть участь у реалізації важливих загальнодержавних програм з фінансової підтримки розвитку пріоритетних сфер і галузей економіки, впроваджують у практику ефективні й гнучкі кредитні інструменти.

Українські банки, як і всі інші суб'єкти підприємницької діяльності, сьогодні просто вимушені звернутися до філософії маркетингу, основні принципи та технічні засоби якого містять загально значимі засади раціонального господарювання, а його застосування допомагає долати негативні явища стихійного механізму ринку, сприяє ефективному функціонуванню підприємств та задоволенню потреб клієнтів.

Специфіка банківського маркетингу багато в чому визначається особливостями банківських послуг. В нинішній час банки країн з розвиненою ринковою економікою здійснюють обслуговування фізичних і юридичних осіб, надаючи їм біля 270 різноманітних видів послуг. Всі це змушує комерційні банки аналізувати стан ринку банківських послуг, тенденції його розвитку і в відповідності з цим організовувати власну діяльність по розвитку і просуванню тих або інших банківських продуктів, їх рекламі та ціноутворенню. Без дослідження ринку послуги банку ризикують виявитися для нього неконкурентоспроможними, не потрібними або навіть збитковими.

Не зважаючи на те, що в 90-х роках в Україні з'явилося декілька десятків робіт, які присвячені різним аспектам маркетингу, можна констатувати, що на сьогодні практично відсутні праці, в яких були б комплексно розглянуті теоретико-методологічні та практичні сторони управління маркетинговою діяльністю в банках та банківського маркетингу в умовах специфічного українського середовища.

Питаннями банківського маркетингу займалися Р. Ансофф, Г. Асхауер, У. Гулд, Р. Джозлин, ГТ.Р. Діксон, Ф. Котлер, А. Лестер, А. Поллард, П.С. Роуз, Д. Хамфриз та інші. Роботи цих, переважно британських та американських авторів, присвячено розкриттю сутності маркетингової діяльності в банку в загальному, фундаментальному розумінні. Останнім часом в Україні з'явився ряд робіт вітчизняних науковців, які висвітлюють проблематику банківського маркетингу. Серед вітчизняних дослідників потрібно відзначити І. Алексеева,Альошина, І. Брітчєнка, І. Бураківського, С. Гаркавенко, В. Герасимчука, І. Гончарову, О. Захарчука, В. Лисицького, 3. Ляпіна, А. Мороза, І. Новікову, Л. Поречкіну, Н. Рима, В. Стельмаха, М. Савлука, І.О. Спіцина та Я.О. Спіцина, А. Старостіну, В. Федосова, М. Швайку, В. Ющенка.

В умовах становлення і розвитку української держави винятково важливого значення набуває побудова ефективної банківської системи, оскільки банки є рушійною силою економічного розвитку та ринкових перетворень. Зі створенням та розвитком банківської системи формується і ринок банківських продуктів, який сегментується на ринок активно-пасивних, перш за все кредитних, операцій і ринок банківських послуг. Ринок банківських послуг охоплює широкий спектр послуг від розрахунково-касових до зберігання та перевезення цінностей, які не передбачають відчуження ресурсів банку і не несуть ризиків, притаманних банківським операціям.

В умовах українського ринку банківських послуг стратегічне планування є одним з найважливіших методів управління банком. Правильно організований процес планування допомагає банку досягти послідовного й стабільного зростання, реалізувати можливості та уникнути небезпек, які трапляються на цьому шляху. Стратегія банку визначається поведінкою конкурентів, політичними подіями, економічною ситуацією та іншими зовнішніми чинниками. Зважаючи на це, одним з етапів її формування є стратегічний аналіз, який включає в себе як зовнішній, так і внутрішній аналіз.

Формування стратегії сучасного комерційного банку нерозривно пов'язане із стратегічним плануванням його діяльності. Стратегічне планування це управлінський процес підтримки відповідності між цілями банку та наявними у нього ресурсами в умовах ринкової ситуації, яка постійно змінюється, та з урахуванням правил державного регулювання.

Запорука успішної діяльності кожного банку - застосування стратегічного підходу. Забезпечення стабільного зростання - головна мета банку, але вона не може бути єдиним орієнтиром при виборі стратегії. Як було вже сказано вище, потрібно враховувати унікальні особливості конкретного банку, виявлені в процесі стратегічного аналізу.

Сьогодні виграють ті банки, які найбільш успішно розробляють та втілюють у життя стратегію, концентрують зусилля на реалізації ретельно розробленої, формалізованої процедури стратегічного управління і планування.

Список використаних джерел:

1. Банківська установа: організація управління та фінансів: монографія / O.A. Кириченко, І.М. Грищенко, М.П. Денисенко, А.П. Гречан, С.А. Срохін,

  1. М. Лаптев; Ун-т економіки та права "Крок", Київ. нац. ун-т технологій та дизайну, Ін-т вищ. освіти АПН України. - К.: ХНУ; Хмельницький, 2009. — 547 с.

    1. Єпіфанов А. О. Методологічні складові ефективного розвитку банківського сектору економіки України : монографія / Єпіфанов А. О. - Суми : Університетська книга, 2006. -417 с.

    2. Д'яконова І. І. Теоретико-методологічні основи функціонування банківської системи України : монографія / І. І. Д'яконова. - Суми : Університетська книга, 2007. - 400 с.

Схожі:

Особливості організації маркетингу банківськими установами icon1 Особливості оцінювання плану маркетингу як складової системи планування на підприємстві
Уточнено роль та місце плану маркетингу у загальній системі планування на підприємстві. Запропоновано методику оцінювання плану маркетингу...
Особливості організації маркетингу банківськими установами iconПрограма фахового вступного випробування «Маркетинг»
Поняття та сутність маркетингу. Визначення маркетингу. Концепція управління маркетингом. Цілі та функції маркетингу. Зміст маркетингового...
Особливості організації маркетингу банківськими установами iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни національний університет харчових технологій «затверджено»
Поняття та сутність маркетингу. Визначення маркетингу. Концепція управління маркетингом. Цілі та функції маркетингу. Зміст маркетингового...
Особливості організації маркетингу банківськими установами iconКонцепція ціноутворення в системі маркетингу
Короткий історичний нарис розвитку маркетингу, проблеми та тенденції сучасного маркетингу
Особливості організації маркетингу банківськими установами iconТема управління маркетинговою діяльністю
Методологія маркетингового аналізу. Підприємство як об’єкт маркетингового аналізу. Сутність І фактори конкурентоспроможності. Моніторинг...
Особливості організації маркетингу банківськими установами iconМіжнародні організації Курс “Міжнародні організації” відноситься до дисциплін за вибором для студентів, що навчаються за спеціальністю „Міжнародна економіка”
Вивчення курсу дозволяє зрозуміти природу та особливості функціонування міжнародних організацій, вивчити історію та умови їх виникнення,...
Особливості організації маркетингу банківськими установами iconЗаявка на участь у конференції
Проблеми розвитку національної економіки, особливості маркетингу та менеджменту в умовах глобалізації
Особливості організації маркетингу банківськими установами iconЗаявка на участь у конференції
Проблеми розвитку національної економіки, особливості маркетингу та менеджменту в умовах глобалізації
Особливості організації маркетингу банківськими установами iconПрограма обміну викладачами у сфері сільськогосподарської економіки і маркетингу, агробізнесу 2011 Зміст програми
Суть програми полягає в організації стажування протягом п’яти місяців для викладачів вищих навчальних закладів у вузах США для того,...
Особливості організації маркетингу банківськими установами iconТезисы/ Менеджмент и маркетинг- отраслевой маркетинг удк 658. 8 Пересадько Г. О. Дифереційоване застосування маркетингу двнз «Українська академія банківської справи нбу»
У даній роботі розглядається диференційоване використання маркетингу на підприємствах, порівняльній аналіз даного виду маркетингу...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи