Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр icon

Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр
Скачати 108.85 Kb.
НазваТаблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр
Дата08.10.2012
Розмір108.85 Kb.
ТипДокументи

Ще два роки тому в нас було 20 тис. студентів. Сьогодні їх – близько 16 тис. Динаміка зміни контингенту студентів наведена в таблиці 5.


Таблиця 5. Динаміка контингенту студентів

за 2009 – 2012 рр.
Роки

Контингент студентів за формами навчання та джерелами фінансування

Денна форма навчання

Заочна форма навчання

Екстернат

Всього

держ.

контр.

всього

держ.

контр.

всього

контр.

1

2009

6371

5137

11508

940

7601

8541

36

20085

2

2010

6364

5020

11384

902

6806

7708

29

19121

3

2011

5972

4522

10494

643

5960

6603

34

17131

4

2012

прогнозований контингент

~15800


Очевидно, що зменшення контингенту студентів приводить до зменшення кількості викладацьких ставок. Тому прошу всіх із розумінням ставитись до скорочень. Цей процес завжди болісний, але нині неминучий, що розуміє кожна неупереджена людина. Треба, аби він відбувся з найменшими втратами для працівників, для університету, для справи, у рамках чинного законодавства. Після цього університет повинен кадрово зміцнитися. Очевидно, часи екстенсивного розвитку закінчилися. Треба переходити на шлях інтенсивного. Це означає розвиток наукових досліджень, сучасних методів навчання, постійне зростання кваліфікації викладачів і, відповідно, випуск справді висококваліфікованих спеціалістів. Інакше наші найкращі діти поїдуть навчатися в Краків, Варшаву, Берлін, Прагу, Бухарест чи навіть у Тяньжінь.

У системі організації вступу також є проблеми. Зокрема ми мали майже 20 тис. заяв, а прийняли 6 тис. студентів. Де ще 14 тис.? Це фантоми, які подають заяви, проте навіть не збираються до нас вступати, тільки ускладнюють роботу. Це результат недосконалої системи організації вступної кампанії.

Міністерство вже зробило запит на пропозиції до Умов прийому на наступний рік, і ми подали свої також. Але яка б не була система вступу, зрозуміло одне: з майбутніми абітурієнтами треба працювати вже сьогодні. Приймальну комісію, навчальний відділ під керівництвом першого проректора Р.І. Петришина прошу проаналізувати результати набору, доповісти про них на Вченій раді університету, детальні аналізи прошу виконати й на факультетах. Необхідно створити плани заходів із покращення роботи з абітурієнтами. Цікаві пропозиції подають юридичний і економічний факультети, яким особливо складно через пряму конкуренцію в нашому місті.

Особливу увагу треба звернути на коледжі, бо їхні випускники – контингент, вигідний із різних точок зору. В школах, ліцеях тощо необхідно вести гуртки, запрошувати майбутніх абітурієнтів до наших лабораторій, на кафедри.

На жаль, коледж, всупереч очікуванням, також не став дуже привабливою структурою для абітурієнтів. Усім нам, а особливо директорові коледжу доцентові О.В. Собчуку, треба зрозуміти, що університетський коледж не може бути одним із коледжів у місті. Ідеться про створення елітного закладу, який би приваблював дітей уже з 9-го класу, відбираючи зі шкіл найкращих. Ми повинні вивчити досвід роботи коледжів міста й області, покращити кадровий склад коледжу, його матеріальну базу та умови праці. Наш заклад має стати лідером серед усіх коледжів Чернівців. Там повинні бути повністю заповнені ліцензійні місця.

^ Про готовність університету до нового навчального року. Ріст кадрового потенціалу залишається важливою складовою нашої роботи і буде актуальним завжди.

Минулого календарного року ефективно працювала аспірантура: захищено 63 кандидатські дисертації та 9 докторських. Цьогоріч – 28 кандидатських і 2 докторські. У спецради подано ще 30 кандидатських і 1 докторська.

Проте треба виходити на нові рубежі. Вже кілька закордонних університетів згідні на подвійне керівництво аспірантами. А це шлях до підготовки наукових кадрів на міжнародному рівні, це знання мов, це перспективи майбутньої співпраці із зарубіжними партнерами.

Організація навчального процесу теж якісно оновиться. Ми практично завершили підготовку електронних варіантів навчальних дисциплін. Нагальне завдання – активізувати цей величезний потенціал, зробити його доступним для студентів. Матеріал занять в аудиторії не повинен сліпо повторювати матеріали електронного курсу. Цей етап буде не менш складний, ніж попередній, але він дуже важливий.

Електронний ресурс допоможе в перспективі запровадити і дистанційне навчання, яке нині надзвичайно популярне у світі. Тим більше, що кількість студентів на заочній формі навчання постійно зменшується.

Ще одна новина: ми починаємо читати низку курсів для магістрів англійською мовою. На початках буде дуже складно, але це вкрай необхідно, якщо не хочемо стати науковою та освітньою провінцією.

Наступного року повинна відбутися акредитація університету. Ми вже чимало зробили в цьому напрямі, але вимоги постійно зростають. Сучасні акредитаційні вимоги свідчать про зосередження значної уваги на відповідності диплома кандидата наук чи доктора профілю кафедри. Якщо її немає, то принаймні мають бути підготовлені підручники чи посібники з відповідних курсів. Нам варто ще раз переглянути ці відповідності, тобто провести своєрідну самоакредитацію.

^ Наукова робота. Як відомо, показники наукової роботи університету є дуже важливими. Відповідно до них у світових рейтингах оцінюють діяльність ВНЗ Уже кілька років наукову роботу вищих навчальних закладів України оцінюють за даними наукометричної бази Scopus.

За показниками цієї бази наш університет – на 7-му місці в Україні. У 2010 році ми були на 11-му, а на початку 2012-го – посідали 8-ме. Коли зважити на те, що в Україні близько 800 ВНЗ, то це не так уже й погано. База Scopus пропонує і так званий список ТОП-100, тобто 100 кращих науковців України. Наш університет тут представляють професори О.В. Ангельський – 14-те місце та О.Г. Ушенко – 37-ме. Якщо врахувати, що у списку тільки 12 науковців представляють університети, а всі інші – академічні інститути, то це також непоганий показник. Ще принаймні 3-4 наші науковці близькі до того, щоби потрапити до рейтингу.


^ Таблиця 6. Рейтингова оцінка діяльності університетів за даними наукометричної бази Scopus


п/п

Установа

Кількість
публікацій
у Scopus

Кількість
цитувань
у Scopus

Індекс Гірша
(h-індекс)

1

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

9448

28944

55

2

Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна

5611

20029

45

3

Львівський національний університет імені Івана Франка

4019

14247

36

4

Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова

2135

6776

34

5

Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут"

3639

5847

31

6

Донецький національний медичний університет імені Максима Горького

832

2995

29

7

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

1575

3793

27

8

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара

2269

4888

26

9

Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

1566

3662

25

10

Ужгородський національний університет

1300

3669

23


Починається конкурсний відбір наукових проектів. Ми підготували і представили в МОНМСУ 23 проекти з обсягом фінансування на 2013 рік майже 3,7 млн. грн.

Треба активно працювати над тим, аби вони пройшли конкурсні відбори. Зрозуміло, що це потребує чимало роботи, яка не завжди завершується успішно. Особливо коли йдеться про міжнародні проекти. Але іншого шляху в нас немає. Сподіватися на фінансування науки поза грантовими проектами не варто: цього вже не буде. Так живе весь науковий світ, так мусимо жити й ми.

^ Господарські справи. На відміну від минулого року, коли ми проводили низку ремонтно-будівельних робіт, 2012-го ситуація у цій сфері дуже ускладнилася.

Не завершений корпус по вул. Рівненській. Залишилися внутрішні роботи на І і ІІ поверхах, у цокольних приміщеннях та на сходових майданчиках. Також не виплачено 4,8 млн. гривень за виконані роботи. Це зареєстровано в казначействі як державний борг.

Обіцяні 9,8 млн. грн. поки що не надійшли, незважаючи численні звернення до нашого Міністерства, Мінфіну, народних депутатів тощо.

Не завершено роботи на даху корпусу № 5. Минулоріч тут освоєно 12 млн. грн., необхідно залучити ще 3,5 млн. грн.

Ми, звичайно, проводимо поточні ремонтні роботи в навчальних корпусах, гуртожитках, готуємо до зими котельні, впорядковуємо території.

^ Фінансовий стан університету. Минулого навчального року регулярно і в повному обсязі виплачували заробітну плату працівникам університету та стипендію студентам із урахуванням індексації. Відповідно до законодавства стовідсотково виплачені доплати за наукові ступені та вчені звання викладачам і науковцям університету.

Згідно з рейтинговою оцінкою роботи викладачів 30 % викладацького складу виплатили надбавку за високі досягнення у праці коштом власних надходжень університету.

Частині навчально-допоміжного та адміністративно-господарського персоналу встановлено і виплачено надбавки за складність і напруженість у роботі.

Науково-педагогічним працівникам університету виплатили, хоч і з певним запізненням, матеріальну допомогу при наданні відпусток.

Збереження заробітної плати з усіма встановленими надбавками – одне з основних завдань адміністрації університету. Ми зробимо все для того, щоб забезпечити подальший розвиток кадрового потенціалу, підтримку молодих викладачів і, наскільки це можливо, збереження працівників пенсійного віку, досвід роботи яких є неоціненним багатством.

Практично відсутня заборгованість по платі за навчання. Поки що немає остаточної звірки проплат за осінній семестр, але вони мають бути здійснені вчасно, інакше боржників виключать із університету.

У першій половині 2012 року фінансовий стан ЧНУ залишався стабільним, хоча й важким. Проте схоже, що часи фінансової стабільності минають. Міністерство виділило нам на комунальні послуги замість 4,5 млн. грн. тільки 0,8 млн. грн. Існує загроза недофінансування до кінця року 3,5 млн. грн. на виплату стипендій.

Якщо ця тенденція збережеться, то в недалекому майбутньому нас чекають ще складніші часи.

Мусимо жорстко економити, скорочуючи період навчання в зимовий час і штати, підвищуючи навантаження в межах чинного законодавства. Цього семестру маємо завершити навчання і зимову сесію до 31 грудня. Потім розпочнемо новий семестр із середини лютого. Отже, 1,5 місяці корпуси і гуртожитки опалюватимуться по мінімуму, що допоможе зекономити кошти.

Водночас університет повинен розвиватися. Ми закладаємо у планах певні кошти на розвиток. Ідеться про поточні ремонти, закупівлю комп’ютерів, обладнання, хоча й не в тих обсягах, що потребує університет.

Нарешті про кілька цікавих і важливих подій, які відбулися в нашому колективі останнім часом.

1. ЮНЕСКО. Трохи більше року минуло з того часу, як корпуси Резиденції внесли до Списку всесвітньої спадщини. Згідно з вимогами Комітету ЮНЕСКО кожен об’єкт у Списку повинен мати План управління об’єктом – дуже складний документ, розробити який ми самостійно не можемо, та й не маємо на це коштів. Заснували на громадських засадах Центр управління об’єктом, спрямували діяльність на розробку Плану управління. Інститут охорони історичної спадщини створив кошторис цього документа. Міністерство культури обіцяє внести до свого бюджету на наступний рік 360 тис. грн.

2. Футбольна команда університету стала переможцем футбольного чемпіонату серед команд ВНЗ України. Головний тренер – Микола Манолійович Осадець.

3. Студенти факультету фізичної культури та здоров’я людини Анна Беженар і Олександр Даскальчук минулого року стали чемпіонами світу й чемпіонами Європи з панкратіону серед жінок та чоловіків відповідно.

Їх також нагородили орденами Всесвітньої федерації панкратіону як кращих спортсменів року.

4. Президентом Всеукраїнської студентської республіки став студент факультету історії, політології та міжнародних відносин Володимир Палагнюк.

На завершення. Минулий навчальний рік для ЧНУ загалом був успішним. Колектив працював злагоджено. Навіть університетські вибори відбулися толерантно, організовано, без бруду, який часто супроводжує подібні процеси. Це відзначив присутній на події представник Міністерства. Усі заходи були спрямовані на покращення навчального, наукового, виховного процесів у ЧНУ. Але меж удосконаленню немає, попереду – нові, ще складніші завдання. Бажаю всім нам успіхів у їх виконанні!


Схожі:

Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр iconТаблиця 1 − Динаміка та структура власного капіталу ват з 01. 01. 2009 р по 01. 01. 2011 р

Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр iconПрограма І робоча програма навчальної дисципліни Динаміка рухомого складу
Програма І робоча програма навчальної дисципліни «Динаміка рухомого складу (для студентів 4 курсу денної форми навчання напряму 050702,...
Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр iconПлан роботи Вченої Ради Донецького національного університету на 2009/20010 навчальний рік
Підсумки роботи з прийому до Донну та першорядні завдання з формування контингенту абітурієнтів на 2009/2010 навчальний рік
Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр iconТаблиця про хід змагань Спартакіади лну імені Івана Франка серед студентів 2009-2010 н р

Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр iconТаблиця про хід змагань Спартакіади лну імені Івана Франка серед студентів 2009-2010 н р

Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр iconТаблиця про хід змагань Спартакіади лну імені Івана Франка серед студентів 2009-2010 н р

Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр iconМіністерство освіти І науки україни сумський державний університет 2506 методичні вказівки до практичних занять студентів з дисциплін “Газова динаміка” І
Методичні вказівки до практичних занять студентів з дисциплін “Газова динаміка” І “Спеціальні розділи теплофізики” напряму підготовки...
Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр iconМ. Г. Шульженко, С. О. Закурдай динаміка рухомого складу конспект лекцій
Динаміка рухомого складу. Конспект лекцій /для студентів 4 курсу денної форми навчання напряму підготовки 0922 050702 – «електромеханіка»...
Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр iconКонспект лекцій для студентів спеціальності 080303 «динаміка І міцність»
Конспект лекцій з курсу «Гермомеханіка». Розділ “Ущільнення роторів насосів атомних електростанцій” / Укладачі: В. А. Марцинковський,...
Таблиця Динаміка контингенту студентів за 2009 – 2012 рр iconКонспект лекцій для студентів спеціальності 080303 «динаміка І міцність»
Конспект лекцій з курсу «Гермомеханіка». Розділ “Ущільнення роторів насосів атомних електростанцій” / Укладачі: В. А. Марцинковський,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи