Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору icon

Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору
Скачати 80.97 Kb.
НазваІнформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору
Дата18.03.2013
Розмір80.97 Kb.
ТипІнформація

СЛАЙД 1


Інформація

голови представницького органу профспілок СумДУ на конференції трудового колективу СумДУ про виконання колективного договору,

звіт голови первинної профспілкової організації профспілки працівників науки та освіти України В.О. Боровик про роботу профкому СумДУ

за 2012 рік (24.01.13 р.)


Нелегким був 2012 р. для нашого колективу. Ми понесли тяжкі втрати.


Згадаємо наших колег:

  • Балацького Олега Федоровича

  • Береста Юрія Костянтиновича

  • Євтушенко Анатолія Олександровича

  • Катаржнова Станіслава Івановича

  • Кривопишина Володимира Івановича.

Це були не тільки вчені, керівники, колеги, а й активні члени профспілки.

Світла їм пам'ять.


Та життя йде далі…

І ось минув місяць з дня, коли ми розпочали святкування Нового року, завтра будемо святкувати День Тетян, та профспілка не масовик-затійник, головне її завдання це соціальний захист працівників університету.

^ А це в першу чергу фінансове забезпечення і, як наслідок, морально-психологічний клімат в колективі.

Значна увага в СумДУ приділяється розвитку соціальної сфери. Основні моменти закріплені в колективному договорі, який розробляється та контролюється саме профспілкою працівників освіти, до складу якої входить майже 98 % працівників університету.
^

Організаційна робота


Нелегкі часи переживають профспілки сьогодні. Про це йшлося на IV та V Пленумах галузевої профспілки в 2012 р. (зниження чисельності, проблеми у вирішенні організаційних питань в умовах об’єднання ВНЗ, постійний моніторинг ЦК галузевої профспілки по виплатах з.п. освітянам, законодавча робота, особливо щодо Нової редакції Закону «Про вищу освіту» …).

Незважаючи на складнощі наша первинка щороку збільшує свою чисельність. З 2005 р. ми зросли з 1500 членів до 2340 на кінець 2012р. (слайд 2).Маємо на сьогодні досить розгалужену структуру ППО (СЛАЙД 3) та постійно удосконалюємо її. Користуючись нагодою, хочу подякувати керівництву та профспілці ШІ, ШХКТ, КІ, МК за взаєморозуміння та співпрацю.Проведена попередня підготовча робота і в 2013 р. плануємо продовжити процеси об’єднання з профспілками Конотопських коледжів СумДУ, Шосткинського ліцею, зміцнити профспілки освіти в КІ та в Сумському машколеджі.

Серед основних комісій профкому (^ СЛАЙД 5) чільне місце займає постійно-діюча комісія з питань к.д.Серед основних напрямів роботи профкому (^ СЛАЙД 6) є розробка та контроль виконання к.д.Соціально-економічні та соціально побутові питання.

Напередодні конференції, як завжди, зроблено детальний аналіз виконання колективного договору за 2012 рік. Знову всі показники порівняно з 2011 р. значно зросли. Пункти к.д., що не виконувались взагалі відсутні.Деякі з них дещо застаріли і сьогодні ми з вами розглянемо зміни і доповнення, які були обговорені протягом вересня-грудня 2012 р. у всіх підрозділах університету та приймемо нову редакцію к.д на 2013-2015 р. (проект був заздалегідь розміщений на сайті профкому для ознайомлення).

Створення безпечних, сприятливих умов праці, їх покращення неможливе без розвитку та удосконалення матеріальної бази університету.

І 2012 р. є дуже показовим в цьому плані:

  • Здано в експлуатацію новий навчальний Н-корпу;

  • Придбано СОЗ «Універ»;

  • Придбано санаторій профілакторій.

На належному рівні в університеті охорона праці та техніка безпеки.


Охорона праці в 2012 р.

Перш за все – подяка нач. відділу охорони праці (Лебединець А.В.) за ініціативну, кваліфіковану та злагоджену роботу з відповідними комісіями профкому (Див. слайд).


1. Участь у підготовці і редагуванні додатків до кол. договору стосовно охорони праці, поліпшення умов та безпеки праці (додатки Ж, И, Л, М, К).

2. Участь у редагуванні "Положення про оцінку умов праці та визначення доплат за роботу у несприятливих умовах праці співробітникам Сумського державного університету".

3. Проведення (на виконання рішення президії профкому СумДУ) у квітні перевірки стану охорони праці та протипож. безпеки на всіх кафедрах усіх факультетів та у всіх підрозділах АГЧ і АУП (спільно з представниками адміністрації вузу).

До Всесвітнього дня з охор. праці (23-28 квітня 2012 року) проведено контроль усунення недоліків, виявлених під час сумісної перевірки.

Аналогічний захід було проведено і в жовтні.

4. Внесення пропозицій щодо придбання більш якісного (виготовленого за ДСТУ) та дешевшого молока. Її впровадження дало щомісячну економію коштів близько 1350 грн.

5. Розглядалися і вирішувалися звернення членів профспілки, пов’язані з охороною та безпекою праці.


(Рішення Вченої ради від 09.12.10 р. з питання «Стан навчально-матеріальної бази університету по забезпеченню відповідних умов праці та навчання з дотриманням вимог охорони праці та протипожежної безпеки» - керівникам факультетів, інститутів, коледжів, технікумів, не рідше, ніж один раз на рік робити сумісно із відповідними комісіями профспілкових організацій перевірку питань охорони праці та протипожежної безпеки з обговоренням їх на спільних засіданнях Вчених рад та профбюро структурних підрозділів).
Можливо не всім відомо, що з ініціативи профкому в кожному корпусі у чергової наявна аптечка з ліками першої необхідності. Це питання на контролі соц.-побутової комісії профкому.

Кілька попередніх років ми говорили, що п. 5.5 колективного договору щодо медичного обслуговування наших працівників за участі колег з МІ не вирішувався і ось сьогодні, з придбанням санаторію-профілакторію, приймемо нову редакцію даного пункту та маємо надію на позитивні зміни в найближчий час.


^ Комплекс громадського харчування

Університет має потужний комплекс громадського харчування , який в 2012 р. поповнився новим залом у новому корпусі.В 2010 р. наказом ректора № 595-І від 09.07.10 р. створена громадська Рада з питань організації харчування СумДУ та прийнято Положення про Раду. Соціально-побутовою комісією профкому (голова – Карпіщенко О.І.) взято на контроль процес ціноутворення та якість надання послуг КГХ, проведено анкетування серед працівників університету, разом з студентською побутовою комісією здійснено перевірки якості. Результати обговорені на засіданні Громадської ради з харчування. Вжиті заходи щодо покращення роботи КГХ.


З об’єктивних причин складним залишається вирішення житлових питань, Протягом року профком організовував зустрічі з представниками банків та будівельних компаній, надавались роз’яснення щодо пільгового кредитування і т.ін.

Продовжуємо співпрацю з страховими компаніями.

^ Матеріальна допомога

Усім зрозуміло, яке значення, особливо у кризовий час, має матеріальна допомога. Усього за 2012 р. лише профком надав допомоги членам колективу на суму понад 100 тис. грн., сума заохочень профактиву та винагород ювілярам СумДУ склала відповідно 20 та 50 тис.грн.

Постійно зростає не тільки сума виплат, а і їх розмір. Обком галузевої профспілки також збільшив розмір профспілкової допомоги до 2000 грн. в особливо складних ситуаціях.

Оздоровлення

Відбувалось оздоровлення працівників університету та членів їх сімей як за рахунок коштів профспілки, так і відрахувань адміністрації на профспілковий рахунок на оздоровчу, культурно-масову та спортивну роботу (0,3% - 200 тис. грн., 40 тис.грн. – дебіторська заборгованість).^ СОЗ «Універ»!!! (Положення) Соц.страх!!!

Усі подані заяви на оздоровлення працівників та членів їх сімей за пільговими путівками намагаємося задовольнити.

Надаються працівникам університету та членам їх сімей пільгові путівки на відпочинок, та компенсація за придбані самими співробітниками путівки (500 грн. працівнику СумДУ та 400 грн. дитині, в ДОТ «Зірниця» (відтепер СОЗ «Універ» по 800 грн. дитині та 400 онукам наших співробітників).


Вдячні університетівці адміністрації за виконання пункту колективного договору, стосовно заключення договорів за зниженою вартістю навчання працівників університету та їх дітей, згідно Положення (в 2012 р. були намагання контролюючих органів знехтувати цим пунктом к.д., та профкому вдалось заручившись підтримкою ЦК галузевої профспілки відстояти справедливість).


Культурно-масова робота

Були в нашому університеті в 2012 р. і культпоходи в театри та філармонію, організовувались поїдки по гриби та екскурсії.

Було організовано цілу низку заходів по проведенню Новорічних та різдвяних свят, 8 Березня, травневих та ветеранських заходів, ювілейні та освітянські свята.У 2012 р. на базі нашого університету проходив обласний конкурс «^ Освітянський зорецвіт», започаткований обкомом галузевої профспілки. Серед переможців у різних номінаціях і наші аматори.

Найбільш суттєвим результатом 2012 р. стало присвоєння трьом колективам університету (див. слайд 12) звання «Народний аматорський колектив профспілок України».
^ Спортивно-масова робота

Щорічно проводиться Спартакіада здоров’я серед працівників університету. Особливо проходять «Веселі старти» на водно-весловій базі університету та підведення підсумків Спартакіади. Зараз їздять наші колеги на лижну базу університету в СОЗ «Універ», відвідують басейн, тренажерні зали. Прийнято рішення профкому про придбання спортивного інвентарю (лижні ботинки) та спортивної форми для наших ветеранів-волейболістів.Затверджено Положення про Спартакіаду Здоров’я на 2013 р. і вже пройшли змагання з шашок та шахів. Тільки здоровий спосіб життя, заняття спортом – запорука того, що ми справимося з найскладнішими завданнями, що стоять сьогодні перед нами.


Ми пишаємося, що саме ^ СумДУ є найбільш рейтинговим університетом нашого регіону. Профком також прикладає всіх зусиль, щоб бути достойним звання кращої профспілки.

І нашій профспілці є чим пишатися. Неодноразово виборювали І місце в конкурсах колдоговорів (2009, 2011 р.) на обласному рівні та були призерами аналогічного конкурсу на республіканському рівні (серед ВНЗ України).


Не став виключенням і рік 2012. Маємо декілька нагород. Так в конкурсі на звання кращої ППО знов посіли І місце ^ (СЛАЙД 16).


Користуючись нагодою, хотілося б сказати наступне. Сьогодні у нас конференція трудового колективу і колективний договір, який розглядається розповсюджується на всіх членів колективу, незалежно від їх членства в профспілці.

Зроблено для його складання та виконання немало і саме профспілкою освіти. До того ж професійна спілка – це об’єднання за професійною ознакою. Ми освітяни перш за все і наші намагання покращення оплати, умов праці і т.ін. в цьому правовому полі. Тому в єдності наша сила!!!

Дякую весь профактив університету, особливо голів профбюро факультетів, підрозділів за їх активну позицію, подяка адміністрації університету за розуміння і вирішення тих проблем, які майже щоденно ставить перед нами життя.

Отже, постійно-діюча робоча комісія з питань к.д. вносить пропозицію:

(слайд 25)
Далі (СЛАЙД 26): До нових звершень!

Дякую за увагу!
Схожі:

Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору iconІнформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору
Звіт голови первинної профспілкової організації профспілки працівників науки та освіти України В. О. Боровик про роботу профкому...
Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору iconІнформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору
Звіт голови первинної профспілкової організації профспілки працівників науки та освіти України В. О. Боровик про роботу профкому...
Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору iconІнформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору
Звіт голови первинної профспілкової організації профспілки працівників науки та освіти України В. О. Боровик про роботу профкому...
Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору iconІнформація голови представницького органу профспілок СумДУ, голови первинної профспілкової організації профспілки працівників науки та освіти України Боровик В. О. на конференції трудового колективу Сумду 26. 01. 11 р
А це перш за все фінансове забезпечення і, як наслідок, морально-психологічний клімат в колективі
Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору iconІнформація голови представницького органу профспілок СумДУ, голови первинної профспілкової організації профспілки працівників науки та освіти України Боровик В. О. на конференції трудового колективу Сумду 25. 01. 12 р
А це перш за все фінансове забезпечення і, як наслідок, морально-психологічний клімат в колективі
Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору iconСлайд 1 Інформація
Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору
Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору icon2010 рік Лише недавно ми святкували Новий рік, вчора День Тетян (студента), та профспілка не масовик-затійник, а перш за все: Головне завдання
Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору
Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору iconПлан роботи профспілкового комітету внз укоопспілки пует на 2012 р. І. Загальні збори трудового колективу > Про виконання колективного договору у 2011-2012 навчальному році та завдання на 2012-2013 навчальний рік
Про виконання колективного договору у 2011–2012 навчальному році та завдання на 2012–2013 навчальний рік
Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору iconТема Колективний договір та правове регулювання зайнятості > Поняття, зміст та укладення колективного договору
Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу
Інформація голови представницького органу профспілок Сумду на конференції трудового колективу Сумду про виконання колективного договору iconУхвала вченої ради Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана
Заслухавши інформацію голови профспілкової організації М. С. Руденка про закінчення терміну діючого Колективного договору та ініціативу...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи