МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ КОЛЕДЖ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ ДВНЗ «КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. ВАДИМА ГЕТЬМАНА»
ЗАТВЕРДЖЕНО Вченою радою ДВНЗ «КНЕУ ім. Вадима Гетьмана» Протокол №6 від 23.02.2012р.
ПРОГРАМА ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Київ-2012
Лексика і фразеологія
Багатозначні й однозначні слова. Пряме і переносне значення слів. Омоніми. Синоніми, Антоніми. Стійки словосполучення.
Фонетика
Звуки мови. Голосні і приголосні звуки. Звуки і букви. Український алфавіт. Велика літера у власних назвах. Приголосні звуки. Глухі і дзвінкі приголосні. Тверді і м'які приголосні звуки. Вживання м'якого знака на письмі. Вживання апострофа. Чергування голосних звуків. Чергування приголосних звуків при словотворенні і словозміні. Чергування [у] з [в], [і] з [й]. Ненаголошені голосні [е], [и], [о]. Спрощення в групах приголосних. Подвоєння приголосних звуків. Написання префіксів роз~, без~, через~, з~(зі~, с~), пре~, при~, прі~. Правопис слів іншомовного походження. Будова слова. Словотвір.
Будова слова. Твірна основа. Способи словотворення. Написання складних і складноскорочених слів.
Морфологія Частини мови. Поділ частин мови на самостійні, службові та вигук. Іменник. Рід, число іменника. Поділ іменників на відміни і групи. Відмінювання іменників. Творення іменників.
Прикметник. Якісні, відносні та присвійні прикметники. Ступені порівняння якісних прикметників. ^ Написання прізвищ та географічних назв. Числівник. Розряди числівників за значенням. ^ Відмінювання і правопис числівників. Займенник. Розряди займенників. Відмінювання і написання займенників. Ні в заперечних займенниках. Дефіс у неозначених займенниках. Дієслово. Неозначена форма дієслова. ^ Форми дієслова. Дієприкметник. Не з дієприкметниками. Дієприкметниковий зворот. Дієприслівник. Не з дієприслівниками. Дієприслівниковий зворот. Прислівник. Розряди прислівників. Творення і правопис прислівників. Службові частини мови, їх роль у мові. Прийменник. Правопис прийменників. Сполучник. Правопис сполучників. Частка. Правопис часток. Вигук. Правопис вигуків. Розділові знаки при вигуках.
Синтаксис
Словосполучення. Способи зв'язку слів у словосполученнях. Речення. Порядок слів у реченні. Речення за метою висловлення. Головні члени речення. Тире між підметом і присудком. Другорядні члени речення. Речення з одним головним членом. Неповні речення. Тире на місці пропущеного члена речення в неповних реченнях. Речення з однорідними членами. Однорідні і неоднорідні означення. Узагальнюючі слова при однорідних членах речення. Розділові знаки при однорідних членах речення. Речення з відокремленими членами. Розділові знаки при них. Звертання. Розділові знаки при звертаннях. Вставні слова, словосполучення та речення, виділення їх на письмі. Складне речення. Складносурядне речення. Розділові знаки у складносурядних реченнях. Складнопідрядне речення. Складнопідрядне речення з кількома підрядними. Розділові знаки в складнопідрядних реченнях. Безсполучникові складні речення. Розділові знаки в безсполучникових реченнях. Пряма і непряма мова. Розділові знаки при прямій мові. Розділові знаки при цитатах. |