Проект icon

Проект
Скачати 45.01 Kb.
НазваПроект
Дата12.08.2012
Розмір45.01 Kb.
ТипДокументи

ПРОЕКТ


“Розробка високоефетивних джерел та систем вторинного електроживлення для сучасних інформаційних технологій”

в програму науково-технічного та інноваційного розвитку Тернопільської області до 2010 р.Робота направлена на відновлення радіоелектронної промисловості у регіоні, що забезпечить випуск продукції на рівні державних та міжнародних стандартів, на створення нових робочих місць за рахунок повноцінного функціонування науково-дослідної лабораторії систем вторинного електроживлення при Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя.

^ Метою робот є створення замкнутого циклу виробництва в нашому регіоні джерел та систем вторинного електроживлення для сучасних інформаційних технологій з якісно новим рівнем функціональних параметрів, надійності, ефективності, масо-габаритних показників та ціни.

Функціонування будь-якої радіоелектронної апаратури вимагає відповідного енергозабезпечення. Свого роду це є найпоширеніший клас радіоелектронних пристроїв та систем. Тому зосередження в регіоні, де є відповідний науковий та виробничий потенціал, організацій з розробки та випуску продукції, яка користується великим попитом, є економічно вигідним та доцільним.

Автори проекту мають пріоритетний досвід у даній області, реалізовано понад 30 наукових проектів по розробці джерел та систем вторинного електроживлення (в т. ч. і спеціального призначення): космос (бортова система живлення супутника, двохканальне джерело живлення мікропроцесорної техніки – космодром “Байконур”), медицина (система енергозабезпечення апарату “штучна нирка” – B. Brawn Rolitron, м. Будапешт, Угорщина), зв’язок, інформаційні технології, атомна енергетика, кінотехніка, авіація, зварювання, транспорт, тощо.

Методи та схемотехнічні рішення, запропоновані авторами, захищені патентами.

Розробки експонувались на міжнародних виставках – СeВІТ (м.Ганновер, Німеччина) - 2002, 2003, 2004рр., виставці ”Дні української науки і техніки у Китаї” (м. Цзинань, КНР) - 2003 р.

Автори проекту вибороли грант Міністерства освіти і науки України по Програмі науково-технічного українсько-китайського співробітництва.

Результати наукових досліджень доповідались на численних міжнародних конференціях, в т.ч. на 5-му Китайсько-російсько-українському симпозіумі з космічної науки і техніки в 2000 р. у м. Харбін (КНР), отримано грант на читання курсу лекцій на міжнародній конференції INTELEC (International Telecommunications Energy Conference) 19 – 24 вересня 2004 р. м. Чікаго (США).

В доробку авторів близько 50 наукових праць по даній проблематиці.

Актуальність проблеми підтверджується інтенсивними дослідженнями, що проводяться в даному напрямку провідними зарубіжними фірмами.

Переважна більшість пристроїв та систем такого роду на вітчизняному ринку представлена закордонними виробниками, а продукція українських виробників у кращому разі лише повторює закордонні зразки. На теперішній час на Україні відсутній замкнутий цикл виробництва продукції такого класу, тому його розробка та впровадження з використанням власного інтелектуального та виробничого потенціалу є одним з пріоритетів при відновленні та розвитку радіоелектронної промисловості у регіоні.


В результаті реалізації проекту будуть створені конкурентноспроможні зразки вітчизняної продукції, захищені патентами як окремі рішення, так і промислові зразки, які не лише відповідатимуть міжнародному рівню, але й перевищуватимуть його, організовано та налагоджено серійний випуск продукції.


Механізм реалізації проекту виглядає наступним чином:

  • облаштування науково-дослідної лабораторії джерел вторинного електроживлення на сучасному рівні;

  • укомплектування її повноцінним штатом з відповідним фінансовим забезпеченням;

  • створення умов для дрібносерійного випуску на базі лабораторії;

  • залучення підприємств регіону для масового випуску продукції.


Актуальність проекту підтверджується і численними замовленнями на даний вид науково-технічної продуції в нашому регіоні.


В основу реалізації проекту покладено ідею використання як базових одиниць імпульсних стабілізаторів напруги на магнітних ключах – високочастотних дроселях насичення (магнітних підсилювачах). Суттєві переваги магнітних підсилювачів в порівнянні з транзисторними (к.к.д., коефіцієнт підсилення по струму, відсутність електромагнітних завад, високий рівень уніфікації, простота керування, висока якість вихідної напруги, тощо) дозволяють використовувати їх в ролі регулюючих елементів.

Потребують дослідження запропоновані методи забезпечення паралельної роботи в якісно новому діапазоні потужностей (одиниці кВт).

В результаті виконання проекту буде розроблено:

а) високоефективні та надійні дешеві джерела та системи вторинного електроживлення з високим рівнем вихідних параметрів та питомих показників;

б) створено умови для організації замкнутого циклу виробництва такої продукції на Тернопіллі.

Результати виконання проекту перевищуватимуть існуючий на сьогоднішній день світовий рівень в даній області техніки.

Базовий рівень технічних характеристик створюваної продукції наведено в Додатку (рекламний проспект).


Реалізація проекту вимагає фінансування в обсязі 300 тис. гривень.

Час освоєння коштів – 2 роки.


ЛІТЕРАТУРА

^

[1] Патент СССР №1797728. Стабилизированный источник напряжения посто­янного тока / Хруслов Л.Л., Ситников В.Ф., Крылов В.Ю., Яськив В.И. - Опубл. в БИ, 1993, №7


[2] Патент СССР №1797729. Многоканальная система питания с равно­мерным токораспределением / Хруслов Л.Л., Яськив В.И.-Опубл. в БИ, 1993, №7

[3] Патент СССР №1797730. Стабилизированный источник напряжения постоянного тока / Ситников В.Ф., Яськив В.И.- Опубл. в БИ, 1993, №7

[4] Патент СССР №1797731. Многоканальный источник питания / Хруслов Л.Л., Яськив В.И.-Опубл. в БИ, 1993, №7

[5] Патент України №30485. Імпульсний перетворювач постійної напруги / Яськів В.І., Гурник О.П.- Опубл. в Бюл.№12, 2002.

[6] Патент України №39783. Спосіб ввімкнення транзисторних перетворювачів постійної напруги на синхронну і синфазну роботу та пристрій для його реалізації / Яськів В.І., Гурник О.П.-Опубл. в Бюл.№1, 2003.

[7] Деклараційний патент України №43176А. Регульований помножувач напруги / Яськів В.І., Гурник О.П.-Опубл. в Бюл.№10, 2001.

[8] Yaskiv V.I., Karpinski М.P., Gurnik O.P. On-Board Power System Supply of Space Vehicles. Proc. of the Fifth Sino-Russian-Ukrainian Symposium on Space Science and Technology held jointly with the First International Forum on Astronautics and Aeronautics. 6-9 June , 2000, Harbin Institute of Technology, Harbin, P.R.China.

[9] Yaskiv V.І., Shabliy O.M., Alpatov A.P., Gurnik O.P. Development of Switch Power Supplies for Radar Applications. 2001 CIE International Conference on Radar, on CD, Beijing, China, 15-18 October 2001.


[10] Yaskiv V. I. The New Methods of Switch Mode Power Supply Designing for Computer Facilities. Proc. of the International Workshop on Intelligent Data Asquisition and Advanced Computing Systems: Technology and Applications (IDAACS’2001), Resort Center FOROS, Foros, Crimea, Ukraine, Guly 1-4, 2001

[11] Yaskiv V.I., Khruslov L.L., Gurnik O.P. System of Power Supply and Control of the Apparatus “the Artificial Kidney”. Proc. of International Conference on Modern Problems of Telecommunications, Computer Science and Engineers Training (TCSET’2000), IEEE, Lviv-Slavsko, 2000, 162.

[12] В.І.Яськів. Математична модель імпульсного стабілізатора на магнітних ключах / Технічна електродинаміка, №6, 2002.


Керівник проекту_____________Яськів В.І.

Схожі:

Проект iconПроект "Освіта без кордонів" Проект "
Проект “Освіта без кордонів” представляє в Україні 15 престижних польських внз та має повноваження проводити інформаційну та вступну...
Проект iconПроект) дсту-п іес 60598-2-2/1: 201Х (проект, перша редакція)
...
Проект iconПроект Envirogrids
Черноморский регион в ближайшие 50 лет. Данный проект работает в соответствии с принципами и задачами Комиссии Конвенции защиты Черного...
Проект iconС. М. завідувач кафедри мвфд «Скриня педагогічних ідей» Іноземні мови Проект урок
Проект уроку для розвитку навичок читання, мовлення та аудіювання з теми «Literature of the Wartime» (з досвіду роботи вчителя англійської...
Проект iconОтто Байєра, Німеччина
Стипендія покриває витрати на проживання, проїзд та витрати на проект. До кандидатів ставляться такі вимоги: високий середній бал...
Проект iconОтто Байєра, Німеччина
Стипендія покриває витрати на проживання, проїзд та витрати на проект. До кандидатів ставляться такі вимоги: високий середній бал...
Проект iconГаухман Михайло м. Луганськ український національний проект у російській національній політиці на правобережній україні (1905–1914 рр.)
Р. Шпорлюк та О. Міллер. Однак дані історики не здійснили перехід від уведення в історіографію концепту "національний проект" до...
Проект iconДокументи
1. /Спецразделы/Курсовой проект/КП рус/Методичка.doc
2. /Спецразделы/Курсовой...

Проект iconДокументи
1. /Курсовий проект з ТЕЦ/Курсовий проект з ТЕЦ_Титульний лист.doc
2. /Курсовий...

Проект iconМодулі світлодіодні загального освітлення вимоги до характеристик (іес/pas 62717, проект) ДСТУ іес/pas 62717: 2011 (проект, перша редакція)
...
Проект iconА. Ф. Павленко Проект наказу вносить Проект наказу узгоджено
Враховуючи тематику наукових досліджень І спектр навчальних дисциплін закріплених за кафедрою та на виконання Ухвали Вченої ради...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи