В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення icon

В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення
НазваВ жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення
Сторінка1/6
Дата31.07.2012
Розмір0.65 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

?

В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення?

+1,25(ОН)2D3

-D2

-D3

-Холестерин

-25(ОН)D3

?

У хворого, який проходить курс лікувального голодування, нормальний рівень глюкози у крові підтримується головним чином за рахунок глюконеогенезу. З якої амінокислоти у печінці людини найбільш активно синтезується глюкоза?

-Глутамінова кислота

-Валін

-Лейцин

+Аланін

-Лізин

?

У пацієнта внаслідок втрати 1,5 л крові різко зменшився діурез. Посилена секреція якого гормону спричинила зміни діурезу?

+Вазопресин

-Кортикотропіну

-Кортизол

-Паратгормон

-Натрійуретичний

?

До фібрилярних елементів сполучної тканини належать колаген, еластин та ретикулін. Вкажіть амінокислоту, яка входить тільки до складу колагену, і визначення якої в біологічних рідинах використовується для діагностики захворювань сполучної тканини?

-Лізин

-Пролін

-Гліцин

-Фенілаланін

+Гідроксипролін

?

Чоловіку 60 років з ознаками загального ожиріння, небезпекою жирової дистрофії печінки рекомендована дієта, збагачена ліпотропними речовинами. Вміст якої речовини у раціоні має найбільше значення у даному випадку?

-Вітамін С

-Глюкоза

-Гліцин

-Холестерин

+Метіонін

?

В чоловіка 43 років спостерігається підвищений ризик розвитку інфекційних процесів, гіперкератоз, порушення присмеркового зору. Який вітамінний препарат необхідно призначити?

-Піридоксину гідрохлорид

+Ретинолу ацетат

-Рибофлавін

-Ергокальциферол

-Токоферолу ацетат

?

У пацієнта 42 років спостерігається хронічний атрофічний гастрит, мегалобластична гіперхромна анемія. Підвищено виділення метилмалонової кислоти з сечею. Недостатністю якого вітаміну зумовлене виникнення зазначеного симптомокомплексу?

-Вітамін В1

-Вітамін В2

-Вітамін В5

-Вітамін В3

+Вітамін В12

?

При жировій інфільтрації печінки порушується синтез фосфоліпідів. Яка з нижче наведених речовин може посилювати процеси метилювання в синтезі фосфоліпідів?

+Метіонін

-Аскорбінова кислота

-Гліцерин

-Глюкоза

-Цитрат

?

В загальному вигляді генетичний матеріал еукаріот є таким: екзон-інтрон-екзон. Така структурно-функціональна організація гена зумовлює особли-вості транскрипції. Якою буде про-і-РНК відповідно до згаданої схеми?

-Екзон-інтрон

-Інтрон-екзон

+Екзон-інтрон-екзон

-Екзон-екзон

-Екзон-екзон-інтрон

?

Чоловік 40 років пробіг 10 км за 60 хв. Які зміни енергетичного обміну відбудуться в його м’язах?

-Посилиться глюконеогенез

+Збільшиться швидкість окиснення жирних кислот

-Посилиться протеоліз

-Посилиться глікогеноліз

-Посилиться гліколіз

?

Пацієнт 44 років надійшов до кардіологічного відділення з діагнозом стенокардія. До комплексу препаратів, призначених хворому включений інгібітор ферменту фосфодіестерази. Концентрація якої речовини в серцевому м’язі буде збільшуватись?

+Цикло-АМФ

-АМФ

-ГМФ

-АДФ

-АТФ

?

Недбалий студент раптово зустрівся з деканом. Концентрація якого гормону найшвидше збільшиться в крові студента?

+Адреналін

-Кортизол

-Соматотропін

-Кортикотропін

-Тироліберин

?

Хворому на сечокам’яну хворобу після обстеження призначи-ли алопуринол - конкурентний інгібітор ксантиноксидази. Підставою для цього був хімічний аналіз ниркових каменів, які складалися переважно з:

-Фосфату кальцію

+Урату натрію

-Сульфату кальцію

-Моногідрату оксалату кальцію

-Дигідрату оксалату кальцію

?

Піддослідному собаці через зонд у порожнину шлунка ввели 150 мл м’ясного бульйону. Вміст якої з приведених речовин швидко збільшиться в крові тварини?

-Нейротензин

-Інсулін

+Гастрин

-Вазоінтестинальний поліпептид

-Соматостатин

?

Під час дослідження первинної структури молекули глобіну виявлено заміну глутамінової кислоти на валін. Для якої спадкової патології це характерно?

-Таласемія

-Гемоглобіноз

-Хвороба Мінковського-Шоффара

-Фавізм

+Серпоподібноклітинна анемія

?

В пацієнта спостерігаються часті кровотечі з внутрішніх органів, слизових оболонок. Аналіз виявив недостатність гідроксипроліну та гідроксилізину у складі колагенових волокон. Через нестачу якого вітаміну порушено в організмі пацієнта процеси гідроксилювання названих амінокислот?

-Вітамін Н

-Вітамін К

-Вітамін РР

-Вітамін А

+Вітамін С

?

При енетробіозі призначають акрихін - структурний аналог вітаміну В2. Порушення синтезу яких ферментів у мікроорганізмів викликає цей препарат?

-Цитохромоксидази

-НАД-залежні дегідрогенази

-Амінотрансферази

+ФАД-залежні дегідрогенази

-Пептидази

?

У хворого 38 років, який страждає на вроджену еритропоетичну порфірію, відзначена світлочутливість шкіри. Накопиченням якої сполуки в клітинах шкіри це обумовлено?

+Уропорфіриноген І

-Уропорфіриноген ІІ

-Копропорфірин ІІІ

-Протопорфірин

-Гем

?

У хворих на цукровий діабет і під час голодування в крові збільшується вміст ацетонових тіл, що використовується в якості енергетичного матеріалу. З якої речовини вони синтезуються?

-Цитрат

+Ацетил-КоА

-Кетоглутарат

-Сукциніл-КоА

-Малат

?

Скарги та об’єктивні дані дозволяють припустити наявність у хворого запального процесу в жовчному міхурі, порушення колоїдних властивостей жовчі, імовірність утворення жовчних каменів. Що головним чином може спричинити утворення каменів?

-Урати

-Оксалати

-Фосфати

+Холестерин

-Хлориди

?

Дефіцит якого ферменту найбільш часто є причиною неповного перетравлення жирів в ШКТ і збільшення кількості нейтрального жиру в калі?

-Шлункової ліпази

-Кишкової ліпази

-Печінкової ліпази

-Ентерокінази

+Панкреатичної ліпази

?

Чоловік 52 років після прийому жирної їжі відчуває нудоту, в’ялість, з часом з’явилися ознаки стеатореї. В крові холестерин - 9,2 ммоль/л. Причиною такого стану є нестача:

-Хіломікронів

-Тригліцеридів

+Жовчних кислот

-Жирних кислот

-Фосфоліпідів

?

В пацієнта 34 років діагностовано гостру променеву хворобу. Лабораторно встановлено різке зниження рівня серотоніну в тромбоцитах. Найбільш вірогідною причиною зниження тромбоцитарного серотоніну є порушення процесу декарбоксилювання:

-Серину

+5-окситриптофану

-Тирозину

-Піровиноградної кислоти

-Гістидину

?

Дитина 10-місячного віку, батьки якої брюнети, має світлу шкіру і блакитні очі. Зовні при народження виглядала нормально, але на протязі останніх 3 місяців спостерігалися порушення мозкового кровообігу, відставання в розумовому розвитку. Причиною такого стану може бути:

-Глікогеноз

-Гостра порфірія

-Гістидинемія

-Галактоземія

+Фенілкетонурія

?

Зріст дорослої людини склав 100 см при пропорційній статурі і нормальному розумовому розвитку. Для недостатності синтезу якого гормону характерні вказані ознаки?

+Соматотропного гормону

-Тироксину

-Антидіуретичного гормону

-Мінералокофноїдів

-Гонадотропних гормонів

?

Пацієнт 65 років, який страждає на подагру, скаржиться на біль в ділянці нирок. При ультразвуковому обстеженні встановлено наявність ниркових каменів. Підвищення концентрації якої речовини є найбільш вірогідною причиною утворення каменів в цьому випадку?

-Білірубіну

+Сечової кислоти

-Сечовини

-Цистину

-Холестерину

?

РНК, яка містить вірус СНІДу, проникла всередину лейкоциту і за допомогою ферменту ревертази примусила клітину синтезувати вірусну ДНК. В основі цього процесу лежить:

+Зворотна транскрипція

-Конваріантна реплікація

-Зворотна трансляція

-Репресія оперона

-Дерепресія оперона

?

При копрологічному дослідження встановлено, що кал знебарвлений, в ньому виявлені краплі нейтрального жиру. Найбільш вірогідною причиною цього є порушення:

+Надходження жовчі в кишечник

-Секреції кишкового соку

-Кислотності шлункового соку

-Процесів всмоктування в кишечнику

-Секреції підшлункового соку

?

Чоловік 67 років страждає на атеросклероз судин головного мозку. Під час обстеження було виявлено гіперліпідемію. Вміст якого класу ліпопротеїдів плазми крові найбільш вірогідно буде значно підвищеним при біохімічному дослідженні?

-ЛПВЩ

-Комплекси жирних кислот з альбумінами

-Хіломікрони

+ЛПНЩ

-ЛПДНЩ

?

При клінічному обстеженні жінки встановлено: підвищення основного обміну на 40%, підвищене потовиділення, тахікардія, худоба. Функція якої з ендокринних залоз порушена і в якому напрямку?

-Статевих залоз, гіпофункція

-Коркової речовини наднирників, гіперфункція

-Мозкової речовини наднирників, гіперфункція

+Щитовидної залози, гіперфункція

-Підшлункової залози, гіперфункція

?

Новонароджена дитина відмовляється від їжі, у неї розвинулися блювання, пронос, а з часом виникло помутніння кришталика. При обстеженні: цукор в крові - 8,5 ммоль/л, а в сечі - 1%. Який найбільш вірогідний діагноз?

+Галактоземія

-Фенілкетонурія

-Тирозиноз

-Цистинурія

-Алкаптонурія

?

При тривалому голодуванні у людей з’являються “голодні “ набряки. В чому причина їх виникнення?

-Зниження секреції вазопресину

-Підвищення секреції вазопресину

+Зниження онкотичного тиску крові

-Зниження осмотичного тиску крові

-Підвищення онкотичного тиску крові

?

В дитини 6 років після перенесеної тяжкої вірусної інфекції спостерігається повторне блювання, втрата свідомості, судоми. Після дослідження крові хворого виявлена гіперамоніємія. З чим може бути пов’язана зміна біохімічних показників крові у даної дитини?


-З порушенням знешкодження біогенних амінів

-З посиленням гниття білків у кишечнику

-З пригніченням активності ферментів трансамінування

-З активацією процесів декарбоксилювання

+З порушенням знешкодження аміаку в орнітиновому циклі

?

У хворого з жовтяницею встановлено: підвищення в плазмі крові вмісту загального білірубіну за рахунок непрямого (вільного), в калі і сечі - високий вміст стеркобіліну, рівень прямого зв’язаного білірубіну в плазмі крові в межах норми. Про який вид жовтяниці можна стверджувати?

-Жовтяниця новонароджених

-Паренхіматозна (печінкова)

-Хвороба Жільбера

+Гемолітична

-Механічна

?

В чоловіка, який тривалий час не вживав з їжею жирів, але отримував достатню кількість вуглеводів і білків, виявлено дерматит, погане загоювання ран, погіршення зору. Яка можлива причина порушення обміну речовин?

-Низька калорійність дієти

-Недостатність олеїнової кислоти

-Недостатність вітамінів РР, Н

-Недостатність пальмітинової кислоти

+Недостатність лінолевої кислоти, вітамінів А, Д, Е, К

?

У пацієнта 18 років при лабораторному обстеженні виявлено наявність глюкози в сечі при нормальній концентрації її в плазмі крові. Найбільш вірогідною причиною цього є порушення:

-Клубочкової фільтрації

-Канальцевої секреції

-Секреції глюкокортикоїдів

-Секреції інсуліну

+Канальцевої реабсорбції

?

Жінка 33 років страждає гепатоцеребральною дистрофією (хвороба Вільсона). В крові знижений вміст церулоплазміну. В сечі різко підвищений вміст амінокислот. Ці зміни в першу чергу обумовлені посиленням процесу:

+Комплексоутворення амінокислот з міддю

-Переамінування амінокислот

-Глюконеогенезу

-Розпаду тканевих білків

-Синтезу сечовини

?

Судово-медичний експерт під час розтину трупа 20-річної дівчини встановив настання смерті в наслідок отруєння ціанідами. Порушення якого процесу найбільш вірогідно було причиною смерті дівчини?

-Транспорту кисню гемоглобіном

+Тканинного дихання

-Синтезу гемоглобіну

-Синтезу сечовини

-Транспорту водню за допомогою малат-аспартатного механізму

?

Хворі алкоголізмом отримують основну масу калорій зі спиртними напоями. У них може виникнути характерна недостатність тіаміну (синдром Верніке-Корсакова), при якій спостерігається порушення функцій нервової системи, психози, втрата пам’яті. Із зниженням активності якого ферменту пов’язаний цей процес?

-Альдолаза

+Піруватдегідрогеназа

-Гексокіназа

-Трансаміназа

-Алкогольдегідрогеназа

?

Жінка 40 років звернулася до лікаря зі скаргами на біль в дрібних суглобах ніг і рук. Суглоби збільшені, мають вигляд потовщених вузлів. В сироватці крові виявлено підвищений рівень уратів. Причиною є порушення обміну:

-Амінокислот

+Пуринів

-Вуглеводів

-Піримідинів

-Ліпідів

?

У реанімаційне відділення було доставлене немовля з такими ознаками: блювання, діарея з порушенням росту і розвитку, катаракта, розумова відсталість. Був поставлений діагноз галактоземія. Дефіцит якого ферменту має місце?

+Гексозо-1-фосфат-уриділии-трансферази

-Глюкокінази

-Глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази

-УДФ-глюкозо-пірофосфорилази

-УДФ-глюкозо-4-епімерази

?

Експериментальній тварині давали надлишкову кількість глюкози, міченої по вуглецю, на протязі тижня. В якій сполуці можна знайти мітку?

-Арахідоновій кислоті

-Метіоніні

-Холіні

-Вітаміні А

+Пальмітиновій кислоті

?

В жінки 48 років відсутні симптоми діабету, але визначається натще підвищений вміст глюкози в крові (7,5 ммоль/л). Який наступний тест необхідно провести?

-Визначення залишкового азоту в крові

-Визначення глюкози крові натще

-Визначення толерантностідо глюкози

-Визначення ацетонових тіл в сечі

+Визначення глікозильованого гемоглобіну

?

У дитини 6 місяців спостерігається різке відставання в психомоторному розвитку, бліда шкіра з екзематозними змінами, біляве волосся, блакитні очі, напади судом. Який з наступних лабораторних аналізів крові і сечі дозволить точніше встановити діагноз?

-Визначення концентрації лейцину

+Визначення концентрації фенілпірувату

-Визначення концентрації триптофану

-Визначення концентрації гістидину

-Визначення концентрації валіну

?

Жінка 47 років скаржиться на загальну слабкість, біль в ділянці серця, значне збільшення маси тіла. Об’єктивно: обличчя місяцевидне, гірсутизм, АД - 165/100 мм рт.ст., зріст 164 см, вага - 103 кг, переважне накопичення жиру на шиї, верхньому плечовому поясі, животі. Що є основним патогенетичним механізмом ожиріння у жінки?

-Зниження продукції тиреоїдних гормонів

-Зниження продукції глюкагону

+Підвищення продукції глюкокортикоїдів

-Підвищення продукції інсуліну

-Підвищення продукції мінералокортикоїдів

?

У процесі транскрипції здійснюється синтез комплементарної молекули РНК на матриці ДНК. Який фермент каталізує цей процес?

-Хеліказа

-Праймаза

-ДНК-полімераза

+ДНК-залежна РНК-полімераза

-Топоізомераза

?

В жінки 66 років є ознаки ревматоїдного артриту. Підвищення рівня якого з нижче наведених показників крові буде найбільш значущим для підтвердження діагнозу?

+Сумарних глікозаміногліканів

-Ліпопротеїдів

-R-глікозидази

-Загального халестерину

-Кислої фосфатази

?

Дослідження крові і сечі пацієнта показало, що концентрація сечовини в добовій сечі рівна 180 ммоль/л, в крові - 1,5 ммоль/л. Порушення якого метаболічного шляху можна передбачити?

+Орнітинового циклу

-Пентозофосфатного шляху

-Глюконеогенезу

-Циклу Кребса

-Гліколізу

?

У чоловіка 42 років, який перебував у стані стресу, в сечі значно збільшився вміст 17-кето-стероїдів, що в першу чергу свідчить про підвищення секреції:

-Адреналіну

-Норадреналіну

-Естрадіолу

-Альдостерону

+Кортизолу

?

При обстеженні хворого, який страждає на гострий панкреатит, в крові виявлено підвищений вміст хіломікронів. Активність якого ферменту різко знижена при даній патології?

-Панкреатичної фосфоліпази

-Тканинної дигліцеридліпази

+Ліпопротеїнліпази

-Ліпази підшлункової залози

-Тканинної тригліцеридліпази

?

У діагностиці інфаркту міокарда важлива роль належить методам ензимодіагностики. Визначення вмісту в крові якого ферменту є вирішальним в пер-ші 2-4 години після інфаркту?

-Альдоліпази

+Креатинфосфокінази

-АлАТ

-Ацетилхолінестерази

-Ліпопротеїнліпази

?

У дитини 6 місяців сповільнення моторного і психомоторного розвитку, освітлення шкірних покривів, волосся, райдужної оболонки очей, позитивна проба Фелінга. Яке спадкове захворювання виявлено у дитини?

+Фенілкетонурія

-Алкаптонурія

-Хвороба Дауна

-Альбінізм

-Галактоземія

?

При окисненні органічних речовин в організмі утворюється ендогенна вода, яка в умовах “сухого голодування” частково компенсує водну недостатність. Яка із вказаних речовин при окисненні дає найбільшу кількість води (на одиницю маси цієї речовини)?

-Глюкоза

+Жири

-Глікоген

-Гліцерин

-Білки

?

При обстеженні чоловіка 45 років, що перебував на рослинній дієті, виявили негативний азотистий баланс. Яка особливість раціону стала причиною цього явища?

+Недостатня кількість білків

-Надмірна кількість води

-Недостатня кількість жирів і білків

-Надмірна кількість вуглеводів

-Недостатня кількість жирів

?

Хворому з прогресуючою м’язовою дистрофією було проведено біохімічний аналіз сечі. Поява якої речовини у великій кількості в сечі може підтвердити захворювання м’язів у даного хворого?

-Сечовина

-Порфірини

+Креатин

-Гіпурова кислота

-Креатинін

?

При дії ультрафіолетового випромінювання у людини темніє шкіра, що є захисною реакцією. Яка захисна речовина синтезується в клітинах під впливом вказаного фактору?

+Меланін

-ДНК

-Аргінін

-Вітамін Д

-Триптофан

?

У крові пацієнта вміст глюкози натще - 5,65 ммоль/л, через годину після цукрового навантаження - 7,5 ммоль/л, а через 2 години - 4,95 ммоль/л. Такі показники характерні для:

+Здорової людини

-Хворої з прихованою формою цукрового діабету

-Хворого з інсулінозалежним цукровим діабетом

-Хворого з інсулінонезалежним цукровим діабетом

-Хворого з тиреотоксикозом

?

Один з методів лікування при отруєнні метанолом полягає в тому, що хворому призначають етанол внутрішньо або внутрівенно в кількості, що викликає у здорової людини інтоксикацію. Чому таке лікуванні є ефективним?

+Етанол конкурує з метанолом за активний центр алкогольдегідрогенази

-Етанол блокує фермент алкогольдегідрогенази

-Етанол конкурує з метанолом за активний центр альдегідрогенази

-Етанол зв’язує алостеричний центр алкогольдегідрогенази, яка інактивується

-Етанол розщеплюється швидше, ніж метанол, в результаті чого утворюються менш токсичні сполуки

?

При дослідження сироватки крові у хворого виявлено підвищення активності ЛДГ. Які зміни в організмі на клітинному рівні призводять до подібних порушень?

-Інгібування ферментних систем

+Порушення плазматичних мембран

-Порушення міжклітинних взаємодій

-Порушення енергозабезпе-чення

-Порушення генетичного апарату

?

Хворому, що страждає тромбоемболічною хворобою призначено штучний антикоагулянт пелентан. Антагоністом якого вітаміну є ця сполука?
  1   2   3   4   5   6

Схожі:

В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення iconТема : «Актиноміцети. Мікробіологічна діагностика актиномікозів»
Чоловіки хворіють у 3 рази частіше, ніж жінки, особливо у віці від 20 до 50 років. Нерідко на актиномікози хворіють сільськогосподарські...
В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення iconРекомендована література
Дефіцит естрогенів сприяє збільшенню ризику виникнення гіпертензії, іхс, дисгормональної кардіоміопатії. Атрофічний кольпіт, цисталгія,...
В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення iconТравень 05 – 65 років
Міжнародної організації «Жіноча громада», керівник проектів «Суспільство проти сніду», «Жінки за впровадження сімейної медицини в...
В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення iconКомп'ютерні мережі, тести на 3
Яка з наведених нижче функцій Windows api слугує для прямого підключення спільного мережного ресурсу?
В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення iconТести до теми 1 Основною причиною погіршення екологічного стану довкілля є
В економічно розвинених країнах жителів у містах у відсотках до всього населення в середньому проживає
В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення iconСкласти план-схему обстеження жінки з аменореєю на фоні
Проаналізувати менструальну функцію у жінок, які мали ускладнення в пологах по типу геморагічного шоку
В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення iconО. С. Полянська методична вказівка семінарського заняття з лікарями-інтернами із спеціальності “хірургія” на тему
Опіки стравоходу хімічними речовинами досить часта патологія стравоходу. Причиною опіку стравоходу є випадковий або навмисний (з...
В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення iconВикористання антагоністів кальцієвих каналів для лікування артеріальної гіпертензії у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень шкрьоба А. О., лікар-інтерн; проф. Приступа Л. Н
Мета роботи вивчити антигіпертензивну активність різних форм амлодипіну, їх вплив на структурно-функціональні параметри серця та...
В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення iconВизначте рівень свого саморозвитку Призначення тесту
Визначте, наскільки кожне з наведених нижче тверджень відповідає або не відповідає вашій дійсності
В жінки 39 років із хронічним захворюванням нирок розвинувся остеопороз. Дефіцит якої з нижче наведених речовин є основною причиною цього ускладнення iconАнкета учасника «проф fest»
Для участі у відборі на “проф fest” необхідно відповісти на декілька питань наведених нижче та відправити анкету на електронну адресу:...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи