Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою icon

Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою
Скачати 93.56 Kb.
НазваГіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою
Дата14.09.2012
Розмір93.56 Kb.
ТипДокументи

У своєму щорічному списку топ-10 стратегічних технологій 2009 р. дослідники Gartner поставили на перше місце віртуалізацію, причому не тільки серверну, але й систем зберігання, і клієнтських пристроїв. В IDC також відзначають стрімке зростання даного ринку, що, проте, поступово вповільнюється, вступаючи в першу фазу зрілості.

Важливість віртуалізації експерти підвищили ще влітку цього року, поставивши її на друге місце й у топ-10 проривних технологій п'ятирічки (2008-2012 р.). Причому дослідники підкреслюють, що мова йде не тільки про серверну віртуалізацію, але й про віртуалізацію систем зберігання даних. В Gartner вірять, що це може істотно знизити вартість самих пристроїв зберігання й носіїв інформації. Крім того, віртуалізація незабаром повинна торкнутися й користувальницьких корпоративних ПК. Проте, незважаючи на амбіційні плани багатьох організацій, «віртуальними» настільними комп'ютерами до 2010 р. будуть користуватися лише 40% цільової аудиторії, прогнозують в Gartner.

Гіпервізор — у комп’ютерах програма або апаратна схема, що забезпечує або дозволяє одночасне, паралельне виконання декількох або навіть багатьох операційних систем на тому самому хост-комп’ютері. Гіпервізор також забезпечує ізоляцію операційних систем одне від одного, захист і безпеку, поділ ресурсів між різними запущеними ОС і керування ресурсами.

Гіпервізор також може (але не зобов'язаний) надавати працюючої під його керуванням на одному хост-комп’ютері ОС засоби зв'язку й взаємодії між собою (наприклад, через обмін файлами або мережні з'єднання) так, ніби ці ОС виконувалися на різних фізичних комп'ютерах.

Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою (мікроядром або наноядром). Він надає запущеним під його керуванням операційним системам сервіс віртуальної машини, він віртуалізує або эмулірує реальне (фізичне) апаратне забезпечення конкретної машини, і управляє цими віртуальними машинами, виділенням і звільненням ресурсів для них. Гіпервізор дозволяє незалежне «включення», перезавантаження, «вимикання» кожної з віртуальних машин з тою або іншою ОС. При цьому операційна система, що працює у віртуальній машині під керуванням гіпервізора, зовсім не зобов'язана знати, що вона виконується у віртуальній машині, а не на реальному апаратному забезпеченні, хоча й може.

Термін «гіпервізор» спеціально придуманий для того, щоб підкреслити відмінність від терміна супервізор, яким традиційно називали ядро операційної системи, а точніше, менеджер ресурсів ядра в епоху мейнфреймів. Гіпервізор є розширенням і узагальненням поняття супервізора: подібно тому, як супервізор у ядрі ОС забезпечує ізоляцію користувальницьких програм одну від одної, виділення й звільнення ресурсів для користувальницьких процесів, так і гіпервізор забезпечує ізоляцію й керування ресурсами для самих ОС як цілого (разом з їхніми користувачами й процесами).

Компанія VMware представила гіпервізор наступного покоління ESX Server 3i, що буде інтегруватися в серверні апаратні платформи Dell, Fujitsu Siemens Computers, HP, IBM, NEC і інших виробників.

У компанії VMware підкреслюють, що інтеграція засобів віртуалізації в апаратні рішення спрощує розгортання й наступне керування віртуальною інфраструктурою. Гіпервізор ESX Server 3i, заснований на платформі VMware ESX Server, дозволяє розбити фізичний сервер на потрібну кількість віртуальних машин. До основних переваг нового гіпервізора розроблювачі відносять високу продуктивність, надійність, гарну масштабованість і поліпшену безпеку.
^

Windows-"гіпервізор" для декількох операційних систем


Microsoft також займається розробкою Windows-"гіпервізора" для виконання декількох операційних систем на одному комп'ютері.

На конференції Microsoft Tech Ed в Орландо (штат Флорида) Боб Магліа, старший віце-президент відділення Windows Server Division, сказав, що це ПЗ буде "вбудовано безпосередньо в Windows і дозволить компаніям віртуалізувати кілька операційних систем". Ця функція корисна для консолідації серверів з метою економії й для одержання максимально можливої віддачі від однієї системи. У ньому буде застосована технологія віртуалізації, що запропонували виробники процесорів Intel і AMD.

Гіпервізор відрізняється від існуючого продукту Microsoft Virtual Server, що працює поверх Windows і дозволяє виконувати кілька сеансів Windows. Останнє відновлення Virtual Server дозволяє виконувати також Linux і інші операційні системи.

Нове ПЗ буде вбудовано безпосередньо в Windows. "Ми створимо тонкий гіпервізор, що пролягає над апаратурою й віртуалізує такі ресурси, як центральний процесор і пам'ять, так що може створювати сеанси ОС, - сказав Магліа. - Один з таких сеансів буде мати вбудований стек віртуалізації, щоб розподіляти пристрої та ініціювати й припиняти віртуальні сеанси. У нього буде й версія для Windows, але звичайно це буде мінімальна (stripped-down) версія. Вона стане управляти іншими сеансами, які можуть бути сеансами Windows, Linux або чогось ще, що працює на апаратурі х86, наприклад, Solaris".

А як щодо Mac OS після того, як Apple Computer оголосила про перехід на процесори Intel? "Важко сказати, - зізнався Магліа. - Стів Джобс не має наміру дозволяти виконувати Mac OS на не-Мас апаратурі, тому я поки навіть не уявляю собі, як це буде".

Конкурентом Microsoft у цій сфері є пакет open source Xen, що швидко знаходить підтримку з боку Sun Microsystems, Hewlett-Packard, Novell, Red Hat, Intel, AMD і IBM. Ці компанії пропонують допомогу в програмуванні Xen і самі роблять внески в програмний код. Однак Xen поки не підтримує Windows. Крім цього, недавно VMWare розширила можливості власного пакета віртуалізації. А IBM у лютому опублікувала вихідний код проекту Research Hypervisor, або rHype.

Магліа сказав, що ПЗ віртуалізації - відносно нова технологія, і картина конкуренції ще не зложилася. "Його значення буде рости, але зараз ми перебуваємо на ранніх стадіях використання (даної технології)".

^ Red Hat розробляє гіпервізор і засоби забезпечення безпеки віртуалізованих середовищ

Компанія Red Hat випустила бета-версію гіпервізора на базі Linux, яку можна завантажити на сервери й настільні комп'ютери із флеш-носія.

Замість того, щоб створювати чергову платформу віртуалізації серверів на базі Xen, в Red Hat зволіли покласти в основу свого нового продукту технологію KVM (Kernel-based Virtual Machine - "віртуальна машина на базі ядра"), що інтегрується з ядром Linux з 2006 року. Гіпервізор компанії Red Hat, що одержав назву oVirt, зараз проходить бета-тестування, і його можна завантажити з Internet. Цей гіпервізор підтримує як Red Hat Enterprise Linux, так і операційну систему Microsoft Windows.Red Hat, що анонсувала цю розробку наприкінці червня, заявила, що oVirt підтримує "гарячий перенос" - основну функцію віртуалізації серверів, завдяки якій користувачі можуть переносити додаток, що працює на віртуальному сервері, з одного фізичного пристрою на інший без переривання роботи.

"У першу чергу гіпервізор oVirt призначений для того, щоб перетворити віртуалізований хост у невеликий, вільний, який містить інформацію про стан образа і який можна, наприклад, завантажити із зовнішнього портативного носія, - говорилося в заяві Red Hat у лютому. - Ніяких локальних дисків не потрібно. Ніякої інсталяції. Фізичний сервер стає віртуальним, як тільки завантажується oVirt".

Це програмне забезпечення вміщається на флеш-носії ємністю 64 Мбайт і може завантажуватися практично на будь-яке встаткування в архітектурі x86, підкреслив директор Red Hat за технологіями Брайан Стівенс. Він також відзначив, що Linux давно працює поверх програмного шару віртуалізації, але раніше в Red Hat не пропонували гіпервізор на базі Linux.

"Ми хочемо, щоб вільно розповсюджувані засоби віртуалізації використовувалися у всіх середовищах, у всіх системах, - помітив Підлогу Кормьєр, президент Red Hat по продуктах і технологіям. - Віртуалізація стане повсюдної".

В Red Hat підкреслюють, що компанія не відмовляється від Xen, вільно розповсюджуваного гіпервізора, який використовується підрозділом Citrix XenSource (власні гіпервізори на основі цієї технології пропонує ще трохи виробників). Версія Red Hat Enterprise Linux пропонується разом з гіпервізором Xen безкоштовно. І незважаючи на те, що існуюча версія oVirt не містить компонентів Xen, архітектурна модель KVM дозволяє створити версію, що використовує вихідний код Xen.

"Ми мають намір і надалі використовувати Xen", - додав Стівенс.

Крім випуску бета-версії oVirt компанія Red Hat повідомила про початок виробництва інструментарію захисту для віртуалізованих середовищ, що одержав назву FreeIPA. Проект FreeIPA був початий рік назад для того, щоб забезпечити можливості підтримки ідентифікаційної інформації, політик і проведення аудиту, і тим самим вирішити питання, що стосуються погроз безпеки при використанні віртуалізації в Іт-системах корпоративного рівня.

FreeIPA пропонує централізовану систему забезпечення безпеки у віртуалізованих середовищах, у той час як oVirt формує платформу керування віртуалізацією. При тому, що це рішення вміщується на невеликому USB-носії, Стівенс підкреслив: "Це не іграшка, це повноважне рішення по віртуалізації".

^ Новий програмний гіпервізор для віртуалізації на "голому залізі"

Компанії Citrix Systems і Intel Corp спільно розробляють новий програмний гіпервізор для віртуалізації, що зможе працювати не в середовищі якої-небудь операційної системи, а без неї взагалі, тобто на "голому залізі" сервера. Нова технологія віртуалізації повинна стати більш низькорівневою і продуктивною в порівнянні з нинішніми аналогами. Гіпервізор під кодовою назвою Project Independence планується випустити в другій половині цього року.

"Залізний" гіпервізор, за словами розроблювачів, буде не тільки продуктивніше нинішніх аналогів, але й набагато безпечніший, тому що система віртуалізації працює незалежно від якої-небудь ОС і її можливих багів. "Новий продукт дозволить ліквідувати деякі бар'єри, які дотепер стояли на шляху масштабного впровадження віртуалізації, вони зберігли інші переваги концепції декількох ОС на одному комп'ютері", - говорить Грегорі Брайєнт, віце-президент Intel.

Всі гіпервізори, що забезпечують роботу віртуальних машин і додатків, поділяються на два типи. Більшість сучасних гіпервізорів ставляться до так званому «типу 2» (Type 2), що має на увазі установку гіпервізора в основну клієнтську операційну систему. Гіпервізори, які ставляться до «типу 1» (Type 1), встановлюються в апаратне прошивання ПК, а клієнтська операційна система працює поверх цього прошивання й гіпервізора.

У випадку із системами Citrix XenDesktop і VMware View образи робітничих середовищ зберігаються у віртуальних контейнерах на сервері й передаються на робочі місця в потоковому режимі. У результаті користувачі можуть зштовхнутися з недостатньою продуктивністю, тому що така модель вимагає постійного обміну даними із сервером по мережі. Крім того, у цьому випадку стає неможливої автономна робота без підключення до сервера. Гіпервізор VMware ACE, у свою чергу, встановлює образ клієнтського робітничого середовища безпосередньо в клієнтську операційну систему, як і інші гіпервізори класу Type 2. У цьому випадку продуктивність збільшується, але клієнтське робітниче середовище сильно залежить від основної операційної системи на ПК і від її захищеності.

Гіпервізори, які працюють на «голому залізі», що не використовують ресурсів основної операційної системи, сполучать у собі всі кращі сторони відомих технологій. Проте, компанія Citrix зі своєю ініціативою виявилася в положенні що доганяє - лідер рішень віртуалізації компанія VMware уже анонсувала незалежний від операційної системи гіпервізор у жовтні минулого року.

В основу майбутнього гіпервізора Citrix повинні лягти дві ключових технології - Xen Client і Intel VT. Проект Xen Client Initiative по розробці клієнтського гіпервізора з відкритим кодом анонсований Citrix торік, а технологія віртуалізації Intel VT включена до складу технологічного комплексу Intel VPro. Технологією зараз оснащуються всі набори мікросхем Intel для материнських плат, орієнтованих на промислове використання, так що для використання майбутнього гіпервізора не прийдеться істотно обновляти встаткування й переписувати додатки. Випустити перші зразки нового гіпервізора планується в другій половині 2009 р.

Коментатори анонса Citrix відзначають, що гіпервізор класу Type 1 потенційно повинен бути більше захищений, чим традиційні гіпервізори Type 2. Проте, до проведення серйозних тестів не можна виключати можливість несанкціонованого доступу до ресурсів віртуальної машини з інших компонентів системи, у тому числі з основної операційної системи клієнтського ПК.
^

VMware купує Trango і розробляє гіпервізор для мобільних телефонів.


VMware починає роботи над гіпервізором для мобільних телефонів, що дозволить виготовлювачам цих телефонів розробляти додатки для різних операційних систем і потенційно дозволить користувачам створювати на одному телефоні два різних профілі: наприклад, особистий і робочий, а не користуватися для цих цілей, як зараз, двома різними трубками.

Компанія VMware, лідер сектора віртуалізації x86 серверів, не створює свій гіпервізор «з нуля», а придбала французьку компанію Trango Virtual Processors, що пропонує рішення для вбудованої віртуалізації. Тепер продукти Trango перейменовуються в VMware Mobile Virtualization Platform.

VMware розглядає мобільні телефони як черговий рубіж для віртуалізації, що дозволить мобільним телефонам виконувати різні операційні системи в такий же спосіб, як це відбувається на серверах. Гіпервізор абстрагує додатки й дані від апаратних засобів, тому те саме ПО може бути розгорнуте на безлічі моделей, незважаючи на розходження в їхніх апаратних платформах.

За попередніми оцінками, розмір гіпервізора складе від 20 до 30 кБ, і спочатку він буде підтримувати 3 операційні системи: Windows CE, Linux і Symbian. «Наша мета - забезпечити підтримку всіх операційних систем, популярних у наших клієнтів», - підкреслив г-н Шрінівас Крішнамурті [Srinivas Krishnamurti], директор департаменту керування продуктами й розвитку ринку компанії VMware. По оцінках VMware, більше половини нових смартфонів до 2012 року будуть використовувати технологію віртуалізації.

Серед інших технологій року, здатних зробити прорив у своєму сегменті ринку в найближчі 3 роки - «хмарні обчислення», веб-орієнтована архітектура, змішані корпоративні додатки, соціальні мережі, об'єднані комунікації, засоби BI і

«Гаряча Іт-десятка» від Gartner, 2009 р.:

1. Віртуалізація.

2. «Хмарні обчислення» (сloud computing).

3. Сервери майбутнього, які прийдуть на зміну blade-серверам.

4. Веб-орієнтовані архітектури.

5. Змішані корпоративні додатки (mashups).

6. Спеціалізовані системи.

7. Соціальні мережі й ПО для них.

8. Об'єднані комунікації (unified communications).

9. Бізнес-аналітика (BI).

10. «Зелені» ІТ.

Схожі:

Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою iconІнструкція з рейтингового контролю навчання в Доннму ім. М. Горького (обговорена на Вченій Раді 21. 02. 2008 р.)
При цьому цілком зрозуміло, що якість знань не може бути однаковою. Відомо також, що іспит до певної міри носить випадковий характер,...
Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою iconКлючові слова. Туристичний комплекс, туристична інфраструктура, зелений туризм, літниська. Постановка проблеми
Румунський період (1918-1940 рр.), Радянський період (1940-1991 рр.), період незалежної України (після 1991 р.). Кожен із зазначених...
Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою icon" графічний інтерфейс windows"
Графічний інтерфейс користувача (graphical user interface gui) Windows забезпечує взаємодія користувача з операційною системою І...
Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою iconРозділ п’ятнадцятий
Звичайно такий вибір здійснюється на підставі певних міркувань, які включають аналіз міри його відповідності суспільним чи корпоративним...
Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою iconАнтицитолітична ефективність інтрону а при хронічних вірусних гепатитах в І с любченко Н. М., лікар-інтерн
В і С. Однак як показник якості антицитолітичної дії найбільше значення має не лише сам по собі факт зниження активності трансаміназ...
Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою iconІнформація про виконання науково-дослідної роботи. Вказуються відомості про обсяг звіту, кількість І характер ілюстацій, таблиць, мову, якою він складений, перелік ключових слів, сам текст реферату
...
Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою iconМ., Павленко Т. С. Дослідження стану викладання питань охорони праці у вищій технічній школі Постановка проблеми
Щодо діяльності викладачів вищої технічної школи, поняття професіоналізму інтегрує у собі рівень володіння системою фундаментальних,...
Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою iconАналіз умов та факторів, що впливають на формування індивідуального стилю педагогічної діяльності (іспд)
У стані неухильного оновлення та розвитку. Це викликає гостру потребу у високих професійних якостях громадян. Щодо педагогічної професії,...
Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою iconІнтернет-реклама багатоваріантність створення власного бізнесу
Метою цієї роботи є опис способів заробітку в інтернеті з мінімальною кількістю трудо- і матеріальних витрат
Гіпервізор сам по собі до певної міри є мінімальною операційною системою iconОцінка клінічних симптомів спайкового синдрому як факторів прогнозу результатів захворювання
Після проведеної операції на органах черевної порожнини, іноді навіть з мінімальною травматизацією очеревини, спайки утворюються...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи