О. Дуда, О. Маєвський, Г. Шимчук icon

О. Дуда, О. Маєвський, Г. Шимчук
Скачати 19.06 Kb.
НазваО. Дуда, О. Маєвський, Г. Шимчук
Дата06.03.2014
Розмір19.06 Kb.
ТипДокументи

УДК 519.21

О.Дуда, О.Маєвський, Г.Шимчук

(Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя)


АНАЛІЗ ВОДОСПОЖИВАННЯ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ


Оплата комунальних послуг вимагає значних затрат грошей у громадян України. Споживачі та постачальники послуг повинні контролювати облік споживання електроенергії, газу, води і тепла. Облік споживання електроенергії та газу – найпростіше зафіксувати, оскільки кожна квартира обладнана лічильником. Складнішим видається питання обліку тепла і води.

Споживачі, які не встановили індивідуальні лічильники води оплачують згідно норм які розроблені в міських комунальних службах або по середньому значенню по всьому будинку, якщо в будинку встановлений спільний лічильник води.

Аналогічна проблема із споживанням теплової енергії. Якщо порівняти оплату за споживання тепла двох однакових квартир, одна з яких має індивідуальне опалення, а інша отримує тепло від міських тепломереж, то оплата за місяць в опалювальний сезон відрізняється в 5-7 разів. Щоб не платити гроші за ненадані послуги, необхідно встановити лічильники для обліку води і тепла. Інший шлях заощадження – раціональне використання ресурсів.

Мета роботи – дослідження водоспоживання багатоквартирних будинків – аналіз погодинного споживання у розрізі одного року. Для цього необхідно вирішити такі завдання:

  1. Дослідити характер водоспоживання населення у багатоквартирних будинках і визначити фактори, які на нього впливають.

  2. Підготувати загальні висновки і розробити рекомендації для оптимізації втрат води.

Заміри води здійснювались багатофункціональним ультразвуковим тепловодолічильником Х12, що призначений для комерційного обліку води та тепла в системах водопостачання. Лічильник Х12 монтують на трубопроводи діаметром від 15 до 1000 мм. Пристрій призначений для експлуатації при температурі зовнішнього середовища від - 30°С до + 60 °С.

Було проведено оцінку математичного сподівання інтенсивності споживання води у розрізі доби з погодинною агрегацією даних. Таким чином виявлено два піки споживання води – о сьомій годині ранку та о 20 годині вечора. Такий характер є цілком закономірний для типового багатоповерхового будинку.


Література

  1. Марченко Б.Г., Приймак М.В. Побудова моделі та аналіз стохастично-періодичних навантажень енергосистем //Праці Інституту електродинаміки. – Київ: ІЕД НАН України, 1999 р. – Вип.1. – С.129-153.

  2. ДСТУ 3580-97. Лічильники холодної та гарячої води крильчасті. Загальні технічні вимоги. Київ, Держстандарт України, 1998.

  3. Хомко В.Є., Царинник О.Ю. Скорочення водоспоживання населенням - пріоритетний шлях до зменшення втрат води // Зб. доповідей міжнародного конгресу "ЕТЕВК-2003". Україна, Крим, м. Ялта 27-31 травня 2003 р., стор. 98-102.

Схожі:

О. Дуда, О. Маєвський, Г. Шимчук iconО. Дуда, О. Маєвський, Г. Шимчук
України. Споживачі та постачальники послуг повинні контролювати облік споживання електроенергії, газу, води і тепла. Облік споживання...
О. Дуда, О. Маєвський, Г. Шимчук iconБлюсюк Анатолій Анатолійович 47,0 інвалід І (ІІ) групи, дитина-інвалід віком до 18 років + Дуда Галина Богданівна 89,0 диплом

О. Дуда, О. Маєвський, Г. Шимчук iconС. П. Шимчук
Наведено стислий огляд проблем вітчизняного редукторобудування та опис можливості підвищення крутного моменту черв’ячних передач...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи