Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А») icon

Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А»)
НазваАкушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А»)
Сторінка1/8
Дата12.08.2012
Розмір1.97 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6   7   8

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО КРОКу

з дисципліни «АКУШЕРСТВО І ГІНЕКОЛОГІЯ»

(вірна відповідь під літерою «А»)

1. Хвора 23 років доставлена ургентно зі скаргами на біль внизу живота, більше справа, з іррадіацією в пряму кишку, запаморочення. Вищезазначені скаргі з’явилися раптово вночі. Остання менструація 2 тижні тому. Об’єктивно: шкіряні покрови бліді, пульс - 92 в1 хв., t- 36,6C, АТ=100/60 мм рт. ст. Живіт дещо напружений, незначно болісний в нижніх відділах, симптоми подразнення очеревини слабопозитивні. Hb 98 г/л. Який найбільш імновірний діагноз?

^ A. *Апоплексія яєчника.

B. Гострий апендицит.

C. Кишкова непрохідність

D. Позаматкова вагітність.

E. Ниркова коліка.

2. Роділля у терміні пологів, доставлена у першому періоді пологів з матковою кровотечею. Шкіра та слизові – бліді. Пульс – 100/хв. АТ - 90/60 мм рт.ст. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкрита на 6 см. На всьому протязі вічка визначається плацентарна тканина. Кровотеча підсилилюється. Яка тактика лікаря?

^ A.* Кесарський розтин

B. Консервативне ведення пологів

C. Стимуляція пологів окситоцином

D. Рання анміотомія з накладенням шкірно-головних щипців

E. Накладення порожнинних акушерських щипців

3. Першовагітна у терміні 20 тижнів скаржиться на болі по низу живота, мажучі кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Матка в підвищеному тонусі, рухомість плода відчуває. При бімануальному дослідженні: матка збільшена відповідно терміну вагітності, шийка матки скорочена до 0,5 см, зовнішнє вічко відкрите на 2 см. Виділення кров'янисті, мажучі. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Аборт, що почався

B. Загроза переривання вагітності

C. Аборт в ходу

D. Неповний аборт

E. Завмерла вагітність

4. В стаціонар доставлена швидкою допомогою хвора 23 років зі скаргами на різкі болі в низу живота, слабість, запaморочення. Остання менструація була 2 місяці тому. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, АТ–60/40 мм рт.ст., пульс–120 за хв. Живіт напружений, різко болючий в нижніх відділах, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Позаматкова вагітність

B. Гострий аппендицит

C. Загострення холециститу

D. Хронічний аднексит

E. Апоплексія яєчника

5. В стаціонар доставлена швидкою допомогою хвора зі скаргами на різкі болі в низу живота, запаморочення. Остання менструація 2 тижні тому. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, АТ – 80/60 мм рт.ст. Пульс - 92/хв. Живіт напружений, болючий більше справа в нижніх відділах. При піхвовому дослідженні: матка нормальних розмірів, придатки болючі при пальпації, нависання заднього склепіння. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Апоплексія яєчника

B. Позаматкова вагітність

C. Гострий апендицит

D. Загострення хронічного правостороннього аднекситу

E. Перекрут ніжки кисти яєчника

6.Жінка 22 років госпіталізована у гінекологічне відділення зі скаргами на болі в низу живота, підвищення температури до 39,5°С. Об'єктивно: ЧСС - 108 уд за хв., АТ - 120/80 мм рт.ст., живіт помірно здутий, різко болючий в гіпогастральній області. Симптом Щоткіна позитивний у гіпогастральній області. Піхвове обстеження: матка та додатки не пальпуються внаслідок напруження передньої черевної стінки, заднє склепіння піхви нависає, різко болюче. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Пельвіоперитоніт

B. Гострий аднексит

C. Гострий ендометрит

D. Позаматкова вагітність

E. Апоплексія яєчника

7. Вагітна в терміні 7 тижнів направлена для штучного аборту. Під час операції при розширенні каналу шийки матки розширювачем Гегара №8 лікар запідозрив перфорацію матки. Яка першочергова тактика лікаря для підтвердження діагнозу?

^ A. Зондування порожнини матки

B. Бімануальне дослідження

C. Ультразвукове дослідження

D. Лапароскопія

E. Метросальпінгографія

8. Вагітна 25 років привезена до пологового будинку в тяжкому стані. Срок вагітності 34 тижні. Хвора скаржиться на головний біль, порушення зору, нудоту. Із анамнезу відомо, що раніше жінка нічим не хворіла. При огляді визначаються набряки ніг, АТ - 170/130 мм рт.ст. на обох руках. Раптом у вагітної з'явились фібрилярні посмикування м'язів обличчя, тонічні та клонічні судоми, дихання припинилося. Через 1,5 хв. відновилось дихання, з рота з'явилась піна, забарвлена кров'ю. Вагітна про напад не пам'ятає. У клінічному аналізі сечі: білок 3,5 г/л. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Еклампсія

B. Епілепсія

C. Набряк головного мозку

D. Крововилив у мозок

E. Виразка шлунку

9. Перші пологи. Пологова діяльність розпочалась 5 годин тому. За цей час при достатньо енергійній терапії було 4 напади еклампсії наростаючої сили. Хвора без свідомості, найменше подразнення викликає напад. При внутрішньому дослідженні: шийка матки згладжена, зів матки пропускає 1 палець, плодовий міхур цілий, високо над входом у малий таз визначається рухома голівка. Яка найбільш правильна тактика лікаря?

^ A. Зробити кесарський розтин

B. Підсилити пологову діяльність

C. Дати наркоз і продовжити консервативну терапію.

D. Накласти на голівку плоду щипці за Уілт-Івановим

E. Зробити амніотомію.

10.У роділлі 38 років - повторні пологи, пологова діяльність протягом 12 годин. 2 години тому відійшли води, почались потуги . Положення плоду повздовжнє, голівка в порожнині малого тазу. Серцебиття плоду 120/хв, ясне, ритмічне. Через 30 хв. породілля зблідла, почалась блювота. Скарги на запаморочення, дзвін у вухах. Пульс -110/хв, АТ- 100/60 мм рт.ст. Пологова діяльність не змінилась. Матка напружена, зліва біля дна з'явилось різко болюче випинання. Серцебиття плоду - 90/хв. 2 тижні тому лікувалася у стаціонарі з приводу гестозу. Яка причина погіршення стану роділлі?

^ A. Передчасне відшарування нормально розміщено плаценти

B. Здавлення нижньої порожнинної вени

C. Загрожуючий розрив матки

D. Розрив матки, що розпочався

E. Розрив матки, що здійснився

11.Термін вагітної 32 років – 33 тижні. Знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу гестозу ІІІ ступеня. Скарги на раптовий гострий біль в животі, блювання. Об'єктивно: шкіра бліда, пульс – 86/хв, АТ – 180/100 мм рт.ст, набряки, в сечі - білок. Матка напружена, різко болюча, на передній стінці визначається випячування 5х8 см. Серцебиття плоду глухе, 110/хв. З піхви помірні кров'яні виділення. Голівка плоду притиснута до входу в таз. Канал шийки матки пропускає 1 палець вільно. Яка тактика лікаря в даному випадку

^ A. Кесарський розтин

B. Пологовикликання

C. Гіпотензивна терапія

D. Антигіпоксична терапія

E. Амніотомія

12.У вагітної 22 років 12 годин тому розпочалися перші термінові пологи. При поступленні перейми - кожні 5 хв по 40 сек. АТ – 140/100 мм рт.ст. Положення плоду поздовжнє, голівка великим сегментом - у вході в малий таз. Серцебиття плоду 136/хв, ритмічне. Через 4 години після поступлення почалися потуги, відійшли води. Раптово виникли судоми, з короткочасною втратою свідомості. При піхвовому обстеженні відкриття шийки матки повне, голівка на тазовому дні. Стрілоподібний шов в прямому розмірі виходу, мале тім'ячко - спереду. Як найдоцільніше закінчити розродження?

^ A. Накладання вихідних акушерських щипців

B. Кесарський розтин

C. Накладання порожнинних акушерських щипців

D. В/в введення 1 мл окситоцину

E. В/в введення протисудомних препаратів

13 Першовагітна, строк вагітності - 34 тижні, поступила в стаціонар зі скаргами на головний біль та погіршення зору . АТ- 170/120мм рт.ст. Набряки передньої черевної стінки, обличчя. В сечі білок – 0,12 г/л. Протягом тижня інтенсивного лікування стан вагітної погіршився. Заключення окуліста: відшарування сітківки, що розпочалося. Пологової діяльності немає. Який шлях термінового розродження показаний вагітній?

^ A. Кесарський розтин

B. Амніотомія

C. Накладання акушерських щипців

D. Родрзбудження по Барацу

E. Родозбудження на цілому плідному міхурі

14. Першовагітна доставлена швидкою допомогою, вагітність - 36 тижнів. Скарги на сильний біль в епігастрії, 2 рази була блювота. Болі з'явилися після того, як вагітна з'їла вінегрет. Набряки нижніх кінцівок. АТ - 140/100 мм рт.ст. Сеча при кип'ятінні згорнулася. Який набільш ймовірний діагноз?

A. Прееклампсія

B. Нефропатія ІІІ ступеню

C. Харчова токсикоінфекція

D. Водянка вагітних

E. Пієлонефрит в стадії загострення

15. У роділлі 30 років - 4-ті пологи, термінові, затяжні. Пологова діяльність активна. Перейми судомного характеру, різка болючість нижнього сегменту. Контракційне кільце на рівні пупка. Розміри тазу - 25-28-30-17 см. Води відійшли на початку пологової діяльності. Серцебиття плоду глухе до 100/хв. Який діагноз найбільш імовірний?

^ A. Загроза розриву матки

B. Надто сильна пологова діяльність

C. Передчасне відшарування плаценти

D. Дискоординована пологова діяльність

^ E. Первинна слабкість пологової діяльності

16. У пологовому залі знаходиться повторнородяча 25 років. Вагітність 40 тижнів, пологи другі (перші закінчились кесаревиv розтином у зв’язку зі слабкістю пологової діяльності). Перейми по 20-25 сек через 5 хвилин, інтенсивні. Матка у гіпертонусі. Контракційне кільце на рівні пупка. Раптом жінка поскаржилась на гострий біль унизу живота. Звертає на себе увагу блідість шкіри, холодний піт, запаморочення жінки. Серцебиття плоду глухе, поодинокі удари. З піхви кров'яні виділення. При піхвовому дослідженні- шийка матки зглажена, відкриття маткового вічка 8 см.Предлежить голівка плоду. Що з перерахованого є найбільш доцільною дією?

^ A. Негайна лапаротомія

B. Вижидальна тактика, подальше спостереження

C. Стимуляція пологової діяльності (окситоцин)

D. Порожнинні акушерські щипці

E. Плодоруйнівна операція

17. До гінекологічного стаціонару надійшла хвора зі скаргами на затримку меструації на 2 тижня, мажучі кров'яні виділення з статтевих шляхів, біль унизу живота, більше зліва, нудоту, блювання, слабкість. В анамнезі - хронічний аднексит. При бімануальному дослідженні матка декілька збільшена у розмірах, розм'якшена, придатки зліва збільшені, болісні при торканні,шийка матки конічної форми, наружне вічко закрито.Заднє склепіння вип'ячене, дуже болісне. Реакція на хоріонічний гонадотропін - позитивна. При ультразвуковому дослідженні в порожнині матки плодного яйця не визначено. Який з наступних діагнозів найбільш імовірний?

^ A. Позаматкова вагітність

B. Загострення хронічного аднекситу

C. Синдром Штейну-Левенталю

D. Вторинна аменорея

E. Ендометріоз

18. Вагітна, 28 років, доставлена в пологовий будинок в коматозному стані. Вагітність 1, 34 тижні. Зі слів чоловіка у вагітної було 2 припадки судог з наступною втратою свідомості. При оглді: свідомість відсутня, обличчя набряк ціанотичне. Відмічаються значні набряки ніг і передньої черевної стінки. Матка в нормотонусі. Положення плода поздовжнє, голівка плода притиснена до входу в малий таз. Серцебиття плода глухе, до 140 на хвилину. АТ 180/100 мм рт.ст. Поставлений діагноз: 1 вагітність 34 тижні, еклампсія. Тактика ведення

^ A. Терміновий кесарський розтин

B. Проводити лікування пізнього гестозу і пролонгувати вагітність.

C. Провести родозбудження шлхом амніотомії та довенного введення окситоцину.

D. Вивести вагітну з коматозного стану та розродити через природніродові шляхи.

^ E. Пролонгувати вагітність і розродити шляхом операції кесарського розтину при доношенній вагітності.

19. Породілля , 30 р., знаходиться в післяпологовому відділенні в зв’язку з слабкістю пологової діяльності. Безводний період складав 14 годин. На 3 добу після пологів стан хворої значно погіршився, з’явилися болі внизу живота, підвищення температури до 39,5 С. Пульс 120 уд/хв. Артеріальний тиск 100/60 мм.рт.ст., загальний стан важкий, шкіра бліда, язик сухий. Живіт здутий, відмічається позитивний симптом Щьоткіна-Блюмберна. Перістальтика різко знижена.Яке

^ A. *Екстирпація матки з трубами, дренаж черевної порожнини.

B. Консервативне лікування.

C. Стимуляція кишківника з антибактеріальною терапією.

^ D. Екстирпація матки без придатків.

E. Надвагінальна ампутація матки без придатків.

20. Породілля 28 років, переведена в обсерваційне відділення на 7 добу після пологів зі скаргами на лихоманку, підвищення t до 39оС. Пологи ускладнились значним безводним періодом – 18 годин, дефектом плаценти, ручним обстеженням порожнини матки. Об’єктивно: пульс 100 уд/хв, артеріальний тиск 110/60 мм.рт.ст., язик сухий, живіт помірно вздутий, болючий в епігастральній області. Дно матки на 6 см вище лона. Вагінально: матка збільшена до 15 тижнів, м’яка, болюча. Який діагноз наібільш імовірний?

^ A. *Метроендометріт після пологів

B. Пельвеоперітоніт

C. Субінволюція матки

D. Розлитий перітоніт

E. Інфекційно-токсичний шок

21. Роділя , 24 років, поступила в пологовий будинок через 4 години від початку родової діяльності зі скаргами на головний біль, нечіткий зір. АТ – 180/100 мм.рт.ст., значні набряки на ногах. Положення плода повздовжне, головне передлежання. Серцебиття плоду 130 уд/хв. Під час внутрішнього акушерського дослідження стався приступ судом з втратою свідомості. Яке ускладнення виникло в пологах?

A. *Еклампсія.

B. Нефропатія 3 ступеню.

C. Передеклампсія.

D. Гіпертонічний криз.

E. Епілепсія.

22.У хворої 40 років на 3 добу після екстирпації матки з'явилися адинамія, слабкість, задишка. Шкіра суха, живіт здутий, метеоризм, перистальтика відсутня. Парез сечового міхура. АТ 90/60 мм.рт.ст. ЧСС 120 за 1 хв. ЕКГ – часта екстрасистолія. Симптомами якого виду порушень водно-електролитного обміну є дані клінічні ознаки?

A. * Гіпокаліємія

B. Гіпернатріємія

C. Гіперкаліємія

D. Гіпонатріємія

E. Гіперкальціємія

23.Хвора 30 років на 5 добу після екстирпації матки раптово розвинулась гостра дихальна недостатність, шкіра стала ціанотичною, а згодом сірою. Тахіпное, кашель з кров'янистим мокротинням, загруднинний біль. АТ – 100/70 мм. рт. ст.. ЧСС 120 за 1 хв., ЦВТ 300 м вод. ст..Яка найбільш ймовірна причина погіршення стану хворої?

^ A. * Тромбоемболія легеневої артерії

B. Кровоотеча

C. Застойна пневмонія

D. Інфаркт міокарду

E. Набряк легенів

24. Вагітній 24 років 40 тижнів на фоні клінічно вузького тазу проводиться плановий кесарів розтин. Після укладування на операційний стіл хвора поскаржилась на слабкіть, нудоту, артеріаьний тиск знизився до 90/.60мм.рт.ст. Після повороту на лівий бік всі показники нормалізувалися. Чим можна пояснити таку клінічну картину?

^ A. *Синдром нижньої полої вени

B. Кровотеча

C. Ортостатична реакція

D. Синдром верхньої полої вени

E. Зниження ОЦК

25. П’ята доношена вагітність, другі роди. В анамнезі 3 аборти. Вагітність протікала без ускладнень. З початком родової діяльності з’явилась кровотеча. Матка з чіткими контурами, положення плода повздовжнє, голівка притиснена до входу в малий таз. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 140 уд/хв.При внутрішньому дослідженні: шийка матки cкорочена до 0,5 см, цервікальний канал відкритий на 4 см. За вічком визначається оболонки і м 'яка тканина, що виступає за край вічка. Голівка плода відштовхується від входу в малий таз. Після дослідження кровотеча посилилась, загальна крововтрата складає 300мл. Вкажіть причину кровотечі

^ A. *Часткове передлежання плаценти

B. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

C. Передчасне відшарування низько розташованої плаценти

D. Повне передлежання плаценти

E. Рак шийки матки

26. У першородячої жінки 22 років після відходження вод з’явились безперервні, дуже болючі перейми. Об’єктивно: розміри таза 25-28-31-21 см, маса плода 4200 г. Матка постійно в тонусі, контракційне кільце на рівні пупка. Нижній сегмент матки болючий. При піхвовому дослідженні – шийка матки відкрита повністю, плідного міхура немає, голівка плода виповнює термінальну лінію, сагітальний шов в прямому розмірі,. Серцебиття плода 136 уд./хв. Якою має бути тактика лікаря?

^ A. * Виключити пологову діяльність та зробити кесарів розтин.

B. Зробити комбінований поворот плода на ніжку, з наступною його екстракцією.

C. Зробити плодоруйнівну операцію.

D. Провести вакуумекстракцію плода.

^ E. Накласти акушерські щипці.

27. Під час строкових пологів двійнею, після народження першої дитини масою 2800 г відійшли навколоплідні води. В процесі вагінального дослідження в піхві знайдено пульсуючу пуповину другого плода. Голівка плода притиснута до термінальної лінії, легко відштовхується. Спроби заправити пуповину безуспішні. Серцебиття плода 160 уд./хв. Передбачувана маса плода 2500 г. Яка має бути тактика лікаря?

^ A. * Комбінований зовнішньовнутрішній поворот плода на ніжку з наступним його вилученням.

B. Операція кесарського розтину.

C. Вакуумекстракція плода.

^ D. Накласти акушерські щипці.

E. Лікувати гіпоксію плода і роди вести консервативно.

28.Вагітна, 25 років, у терміні 40 тижнів вагітності. Розміри тазу 26-26-31-18 см. ОЖ-100см. ВДМ-42см. Положення плоду подовжне, голівка притиснута до входу в малий таз. Серцебиття плоду приглушене 160 уд/хв. Перейми, які почались 6 годин тому, болісні, рясні. Відійшли навколоплідні води. Контракційне кільце знаходиться на рівні пупка і косо розташоване. Яке ускладнення виникло у пологах?

^ A. *Загроза розриву матки.

B. Емболія навколоплідними водами.

C. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.

D. Повний розрив матки.

E. Кінець 1 періоду пологів.

29. Вагітність 40 тижнів, положення плода повздовжне, головне передлежання. Розміри тазу:26-29-31-20. Передбачувана маса плода 4800 г. Перейми продовжуються 12 годин, в останні 2 години дуже болісні, роділля веде себе дуже неспокійно. Води відійшли 4 години тому. При зовнішньому обстеженні п контракційне кільце на 2 пальця вище пупка, ознака Генкеля-Вастена позитивна. Серцебиття плода 160 уд/хв, глухе. При внутрiшньому дослідженні: відкриття шийки матки повне, передлежача голівка притиснута до входу в малий таз. Який діагноз?

^ A. *Загрозливий розрив матки

B. Завершений розрив матки

C. Бурхлива пологова діяльність

D. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

E. Анатомічно вузький таз

30. Хвора 29 років скаржиться на гострий біль унизу живота, блювоту. Об'єктивно: АТ -120/80 мм рт. ст., Пульс - 108 уд/хв., Живіт помірно здутий, різко болючий в нижніх відділах. Симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний Піхвове обстеження: тіло матки не збільшене, рухоме, безболісне. Справа від матки пальпується утворення розміром 7х7 см, тугоеластичної консистенції, різко болюче. Ліві придатки не визначаються.. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. *Перекрут ніжки пухлини яєчника

B. Гострий аднексит

C. Порушена позаматкова вагітність

D. Апоплексія яєчника

E. Кишкова непрохідність

31. Першовагітна 18 років у 27-28 тижнів вагітності прооперована з приводу гострого флегмонозного апендициту. Профілактику яких ускладнень вагітності треба проводити у післяопераційному періоді ?

^ A. *Невиношування вагітності.

B. Кишкової непрохідності.

C. Гіпотрофії плода.

D. Передчасного відшарування плаценти.

E. Пізнього гестозу.

32. Породілля,30 років, доставлена в пологовий будинок з доношеною вагітністю та скагами на сильні ріжучі болі в матці, які почалися 1 годину тому, нудоту, блювання, холодний піт.В анамнезі - кесарів розтин 2 роки тому. Пологова діяльність припинилась Шкіра та слизові – бліді. Пульс –100 уд/ хв.АТ-90/60 мм.рт.ст. Матка без чітких контурів, різко болюча. Серцебиття плоду не вислуховується. Помірні кров'янисті виділення з піхви. Відкриття шийки матки 4 см. Передлежачої частини немає. Який діагноз?

^ A. Розрив матки, що здійснився

B. Розрив матки, що розпочався

C. Загрожуючий розрив матки

D. Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти

E. Здавлення нижньої порожнинної вени

33. Хвора 28 років, поступила із скаргами на різкі болі внизу живота, короткочасну втрату свідомості вдома. Остання менструація була 12 днів тому. При вагінальному обстеженні : матка звичайної форми, не болюча, додатки зліва дещо збільшені, болючі при пальпації.Заднє склепіння нависає, напружене, різко болюче. Ваш діагноз ?

^ A. Апоплексія правого яєчника

B. Позаматкова вагітність

C. Перекрут ніжки кісти

D. Загострення хронічного аднекситу

E. Піосальпінкс праворуч

34. Хвора, 24 років, скаржиться на різкі болі внизу живота, які виникли раптово після фізичного напруження. Зазначає нудоту, блювоту, сухість у роті, t 36,6о. В анамнезі- киста правого яєчника. При бімануальному дослідженні : матка щільної консистенції, неболюча, нормальних розмірів. Ліве склепіння глибоке, додатки не визначаються, праве склепіння скорочено.Праворуч від матки визначається різко болюче утворення, округлої форми, еластичної консистенції, обмежено рухоме, 7 х 8см. В аналізі крові лейкоцитоз зі зсувом ліворуч.

^ A. Кіста яєчника з перекрутом ніжки

B. Піосальпінкс праворуч

C. Субсерозна фіброміома матки

D. Гостре запалення додатків матки

E. Позаматкова вагітність

35. Першовагітна 21 року,в терміні вагітності 38-39 тижнів. Під наглядом жіночої консультації не була. Пологової діяльності немає. Артеріальний тиск 180\100, мм рт ст., генералізовані набряки. Вагітна скаржиться на головний біль, затуманення зору, біль в епігастріі. Вдома спостерігався короткочасний приступ з втратою свідомості та судомами. При піхвовому дослідженні :шийка матки скорочена, відкриття вічка до 1.5 см. Плодовий міхур цілий. Передлежить голівка плоду, прижата до входу в малий таз. Що треба робити?

A. Кесарів розтин

B. Стимуляція пологової діяльності

C. Консервативне лікування (гіпотензівна терапія)

^ D. Сон-відпочинок, спазмолітики

E. Акушерські щипці

36. Хвора 35 років, якій зроблено вишкрібання стінок порожнини матки з приводу того, що після затримки менструації на 2 тижні у неї розпочались переймоподібні болі внизу живота та мажучі кров'янисті виділення. Отримано гістологічне заключення: Децидуальне перетворення ендометрію без наявності ворсин хоріону. Який клінічний діагноз?

^ A. Позаматкова вагітність

B. Мимовільний аборт

C. Дисфункціональна маткова кровотеча

D. Субмукозна фіброміома матки

E. Ендометріоз

37. У роділлі 33 років (роди другі). Розміри таза:25,28,31,20. Обвід живота 100 см, висота дна матки 40 см. Перейми різко болючі через 1-2 хв по 1 хв. Нижній сегмент також болючий, появились потуги при прижатій голівці, набряк зовнішніх статевих органів, контракційне кільце на рівні пупка. Симптом Генкель-Вастена позитивний. Тактика лікаря.

^ A. *Терміново кесарський розтин

B. ВВести спазмолітики

C. Продовжувати спостереження

D. Проводити профілактику гіпоксії плода

E. Створити медикаментозний сон-відпочинок

38. В гінекологічне відділення поступила 25 річна жінка, яка скаржиться на затримку місячних на 2 місяці та кров(яні виділення із піхви. В анамнезі 2 родів. При гінекологічному дослідженні: шийка “бочкоподібна”, матка в anteflexio, тіло матки маленьке не болюче, зовнішнє вічко пропускає кінчик пальця. Додатки не пальпуються. Виділення кров(яні, рясні. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. *Шийкова вагітність

B. Аборт в ходу

C. Рак шийки матки

D. Ерозія шийки матки

E. Порушення менструального циклу

39. Породілля 30 років. Народився живий доношений хлопчик вагою 4100 г, довжиною 54 см. Через 20 хвилин після народження плоду народився послід і виділилось 300 мл крові. Після народження посліду продовжується кровотеча. При огляді плацентивиявлено, що судини проходять через край плаценти на оболонки і там обриваються. При огляді пологових шляхів за допомогою дзеркал травми шийки матки та піхви не знайдено. Кровотеча йде з порожнини матки. Які втручання необхідно провести зметою зупинки кровотечі?

^ A. * Провести ручну ревізію порожнини матки і видалити залишки плаценти

B. Провести зовнішній масаж матки

C. Ввести утеротоніки

D. Провести тампонаду порожнини матки

^ E. Накласти клеми на параметрії за методом Бакшеєва

40. Больная, 28 лет, доставлена в гинекологическое отделение с жалобами на резкую боль в правой подвздошной области, которая возникла после поднятия тяжести. Последняя менструация 10 дней тому назад, в срок. При осмотре в зеркалах: влагалище и шейка матки без особенностей. При влагалищном исследовании тело матки и придатки не доступны пальпации из-за резкой болезненности и напряжения мышц передней брюшной стенки. Задний свод нависает, болезненный. Что необходимо сделать для уточнения диагноза?

^ A. *Пункцию брюшной полости через задний свод влагалища.

B. Кольпоскопию.

C. Кульдоскопию.

D. Определить хорионический гонадропин.

E. Гистероскопию.

41. У роженицы с доношенной беременностью и преэклампсией легкой степени тяжести на высоте одной из схваток появилась локальная боль в области дна матки и отошли околоплодные воды, окрашенные кровью. Состояние роженицы удовлетворительное. АД – 130/90 – 120/80 мм рт.ст. Пульс – 100 уд. в мин, ритмичный. Сердцебиение плода – 170 уд. в мин. Контуры матки четкие, пальпация болезненная в области дна. Произведено влагалищное исследование: шейка матки сглажена, открытие маточного зева на 2,5 см. Предлежит головка, прижата ко входу в малый таз. Что необходимо

^ A. *Произвести операцию кесарево сечение в ургентном порядке.

B. Провести стимуляцию родовой деятельности энзапростом.

C. Провести стимуляцию родовой деятельности окситоцином.

D. Роды вести через естественные родовые пути с последующим наложением акушерских щипцов.

^ E. Продолжить наблюдение за роженицей.

42. У першовагітної 20 років з пізнім гестозом при терміні вагітності 35 тижнів наступило повне передчасне відшарування нормально розташованої плаценти Плід загинув. При терміновому розродженні операцією кесаревого розтину встановлена наявність маточно-плацентарної апоплексії за Кувелером. Якою повинна бути подальша тактика лікаря?

^ A. *Провести екстирнацію матки без додатків.

B. Провести надпіхову ампутацію матки без додатків.

C. Провести перев’язку магістральних судин матки.

D. Швидко та ретельно зашити рану на матці.

^ E. Закінчити операцію кесаревого розтину з послідуючим постійнимвнутрішньовенним введенням утеротоніків.

43. Вагітна в строці 30 тижнів скаржиться на головний біль, порушення зору, нудоту, блювання, біль в надчревній ділянці. Спостерігається анасарка. АТ 170/105 мм рт.ст. Гемоглобін 96 Г/л. Протеїнурія 4 Г/л, циліндрурія. Гіпотрофія плода I ступеня. Яка патологія зумовлює таку картину?

^ A. *Прееклампсія важкого ступеню.

B. Гіпертонічна хвороба.

C. Панкреатит.

D. Прееклампсія середнього ступеня.

E. Гострий піелонефріт вагітних

44. Під час кесаревого розтину у повторновагітної 37-38 тиж. з діагнозом передчасного відшарування нормально розташованної плаценти на фоні пізнього гестозу виявлено: матка м’яка, ціанотична, тотально імбібована кров’ю (матка Кувелера). Яка подальша тактика?

^ A. *Екстирпація матки без додатків

B. Надпіхвова ампутація матки

C. Перев’язка маточної артерії

D. Перев'язка здухвинної артерії

E. Розширена екстирпація матки

45. У роділлі з прееклампсією середнього ступеню раптово з’явилася задишка, сухий кашель, збудження, біль у грудній клітці, кровохаркання, тахіпноє, тахікардія, ціаноз губ. Аускультативно відмічається акцент II тону над легеневою артерією, численні хрипиу легенях. Яке найбільш імовірне

^ A. * Тромбоемболія легеневої артерії.

B. Еклампсія.

C. Емболія навколоплідними водами

D. Набряк легенів.

E. Приступ бронхіальної астми.

46.Першороділля 26 років доставлена у II періоді своєчасних пологів. На диспансерному нагляді не перебувала. Голівка плода у вузькій частині порожнини малого таза. Стан плода задовільний. Почалися дрібні фібрилярні посіпування повік, що поширилися на обличчя та верхні кінцівки. Яка тактика ведення пологів?

^ A. * Полосні акушерські щипці.

B. Кесарів розтин.

C. Плодоруйнівна операція.

D. Консервативне ведення пологів з подальшою епізіотомією.

E. Вихидні акушерські шипці

47. Першовагітна 38 років, в 37 тиж., поступила із скаргами на головний біль, набряки ніг і обличчя, послаблення рухів плода. Стан жінки тяжкий, АТ 170/105 мм. рт. ст. Білок в сечі – 3,3 г/л. Серцебиття плода 160 уд. у хв. При піхвовому дослідженню: шийка матки “незріла.” Після лікування АТ знизився до 160/90 мм. рт. ст., проте результати кардіотокографії вказують на гіпоксію плода плода. Яка тактика ?

^ A. Терміновий кесарів розтин

B. Родозбудження та виключення другого періду пологів

C. Підготовка шийки матки до пологів

D. Продовжити лікування пізнього гестозу

^ E. Пологи через природні пологові шляхи

48. У роділлі в ІІ періоді пологів з’явились скарги на різкий головний біль, мерехтіння “мушок” перед очима. Об-но: АТ 180/110 мм рт ст, набряки рук, ніг, в сечі білок 5г/л серцебиття плоду 90 уд за хв, При піхвовому дослідженні: відкриття шийки матки повне, голівка в площині виходу малого тазу, стрілоподібний шов в прямому розмірі. Подальша тактика

^ A. Вихідні акушерські щипці

B. Полосні акушерські щипці

C. Пологопідсилення

D. Кесарський розтин

E. Вакуумекстракція плода

49. Вагітна , 36 тиж., знаходилась в стаціонарі з приводу прееклампсії середнього ступеня тяжкості. До вагітності нічим не хворіла. На тлі анасарки, АТ 180/120 мм.рт.ст., білка в сечі – 8,0 г/л, раптово з’явились посмикування мімічних м’язів, напад судом, втрата свідомості. Не дивлячись на інтенсивну терапію протягом 1 години, до свідомості не поверталась. Діагноз?

^ A. *Екламптична кома

B. Епілептична кома

C. Екламптичний статус

D. Ішемічний інсульт

E. Гіпертонічний криз

50. До гінекологічного стаціонару надійшла жінка зі скаргами на різкий біль у нижніх відділах живота. Рік тому на профогляді діагностовано пухлина правого яєчника. Від операції відмовилась. При обстежені жінки звертає увагу наявність симптомів подразнення очеревини, напруження м'язів черевної стінки. Бімануально - матка звичайних розмірів, безболісна, праворуч визначається утворення до 8 см, різко болісне, щільне, з чіткими контурами. Можливий діагноз?

^ A. Перекрут ніжки пухлини яєчника

B. Позаматкова вагітність

C. Гострий правосторонній аднексит

D. Розрив кісти яєчника

E. Пельвіоперитоніт

51. Жінка, 32 років, скаржиться на раптовий біль у правої здухвенної ділянці, іррадіюючий у пряму кишку та праву ногу. Хвора бліда, АТ - 95/50 мм. рт.ст. на обох руках, пульс - 105 ударів за хвилину. 16 день менструального циклу. Ознака Щьоткіна-Блюмберга - позитивна. При бімануальному дослідженні: матка, звичайних розмірів, у ділянці правих придатків визначається болючість, ліві придатки без особливостей. Зміщення шийки матки викликає сильний біль, піхвове склепіння болюче, нависає, напружене. Встановити

^ A. Апоплексія яєчника

B. Гострий правосторонній аднексит

C. Позаматкова вагітність

D. Апендицит

E. Пельвіоперітоніт

52. Вагітна 18 років у терміні 36 тижнів скаржиться на головний біль, порушення зору, нудоту, загальні набряки. Зі слів родичів у вагітної вдома був судомний припадок із втратою свідомості. Об'єктивно: АТ 170/100 - 170/120 мм рт. ст. В сечі білок 9\%оо.Пологової діяльності немає. Яка лікувальна тактика показана хворій?

^ A. Терміновий кесарський розтин

B. Консервативна терапія

C. Консервативна терапія, при її неефективності – дострокове розродження

^ D. Медикаментозний сон.

E. Родозбудження з виключенням 2-го періоду пологів

53. Треті термінові пологи. Пологова діяльність активна. Голівка плоду опустилася у порожнину малого тазу після бурного відходження вод. Через 5 хв. різко уповільнилося серцебиття плоду, з'явилася аритмія. Відкриття шийки матки повне. Тактика?

^ A. Порожнинні акушерські щипці

B. Кесарів розтин

C. Епізіотомія

D. Внутрішньовенне введення кокарбоксилази

E. Вихідні акушерські щипці

54. Роділля 28 років в терміні пологів, скаржиться на значні кров'яні виділення із статевих шляхів та несподіваний біль у животі, який з’явився після падіння. Шкіра бліда, пульс 110 уд/хв, АТ 80/60 мм рт. ст., запаморочення. Консистенція матки щільна. У зв'язку з великим напруженням матки частини плода ледве промацуються. Під час пальпації матка дуже болісна. Серцебиття плоду глухе, одиночні удари. При піхвовому дослідженні - шийка матки скорочена, відкриття маточного вічка 2 см. плідний міхур дуже напружений. Що робити?

A. Кесарів розтин

B. Вакуумекстракція плода

C. Гемостатична терапія

D. Акушерські щіпці

E. Стимуляція пологової діяльності

55. Повторнороділя, 28 років, вагітність 40 тижнів. Перейми мають бурхливий характер. Контракційне кільце на рівні пупка Матка у гіпертонусі, у формі пісчаного годинника. При аускультації:ї серцебиття плоду глухе, штучні удари, 100 уд/хв., АТ 130/80 мм рт ст.. Який з наступних діагнозів найбільш ймовірний?

^ A. Загроза розриву матки

B. Відшарування плаценти

C. Порушення пологової діяльності

D. Розрив матки, що звершився

E. Приступ еклампсії

56. Пологи в першому та другому періодах перебігали без ускладнень. Через 10 хвилин після народження дитини з піхви з'явилися кров'янисті виділення, крововтрата склала 200 мл. Після виділення посліду методом Креде-Лазаревича кровотеча не припинилася, а посилилася. Пологові шляхи цілі. При огляді материнської частини плаценти виявлена ділянка 3х4 см, яка позбавлена плацентарної тканини. АТ - 110/60 мм рт ст, пульс - 86 уд/хв. Кровотеча продовжується, крововтрата складає 450 мл. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?

^ A. Дефект плацентарної тканини

B. Гіпотонія матки

C. Інтимне прикріплення плаценти

D. Коагулопатія

E. Розрив шийки матки

57. До пологового будинку доставлена вагітна зі скаргами на кров'янисті виділення з статевих шляхів, які виникли вночі, під час сну. Біль не відчуває. Термін вагітності 34 тижні. Положення плода поздовжнє, передлежання головне. Серцебиття плода 160 уд/хв, приглушене. При піхвовому дослідженні: шийка матки пропускає палець, за внутрішнім вічком визначається губчаста тканина. В піхві згортки крові.

^ A. Передлежання плаценти

B. Низьке прікріплення плаценти

C. Розрив матки

D. Загроза передчасних пологів

E. Відшарування нормально розташованої плаценти

58. Роділля 29 років, пологова діяльність продовжується 7 годин. Вагітність третя, доношена, пологи перші. В анамнезі 2 штучних аборти. АТ - 180/100 мм рт ст, набряки нижніх і верхніх кінцівок, білок в сечі 3 г/л. На висоті однієї з перейм роділля зблідла, відчула сильний біль в животі. Пульс - 100 уд/хв, ритмічний. АТ знизився до 100/60 мм рт ст. Матка в гіпертонусі, асиметрична, болюча, особливо в правому куті. Серцебиття плода приглушене, ритмічне 100 уд/хв. При вагінальному дослідженні:шийка матки згладжена, відкриття 4 см, плодовий міхур цілий, помірні кров'янисті виділення. Який діагноз найбільш

^ A. Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти

B. Емболія навколоплідними водами

C. Розрив матки

D. Тетанус матки

E. Передлежання плаценти

59. Роділля 25 років, пологи другі. І період тривав 14 годин. Народила дівчинку масою 4500 г. Через 10 хвилин після народження дитини самостійно відокремилася плацента і виділився послід з усіма дольками та оболонками. Родові шляхи без пошкоджень. Розпочалася кровотеча. Матка м'яка, дно її на 2 см вище пупка. Після зовнішнього масажу матки виділилися згортки крові. Яка причина кровотечі найбільш імовірна?

^ A. Порушення скоротливої діяльності матки

B. Порушення згортання крові

C. Травма пологових шляхів

D. Порушення відокремлення плаценти

E. Порушення виділення посліду

60. Беременная 25 лет в сроке 32 недель беременности доставлена в родильный дом через 30 минут после внезапно начавшегося кровотечения из влагалища. Болей и схваток нет. К моменту поступления в роддом кровотечение прекратилось. Общая кровопотеря 50 мл. Сердцебиение плода 140/мин, приглушенное, ритмичное. При обследовании выставлен диагноз: преждевременная отслойка нормально расположенной плаценты. Определить тактику ведения.

^ A. *Консервативное лечение в условиях стационара.

B. Стимуляция родовой деятельности

C. Ургентное кесарево сечение.

D. Консервативное лечение в условиях женской консультации.

^ E. Диспансерное наблюдение

61. К врачу женской консультации обратилась повторнобеременная в сроке 30 недель беременности с жалобами на мажущиеся кровянистые выделения из половых путей, боли не беспокоят. Отмечается высокое стояние предлежащей части плода над плоскостью входа в малый таз. Заподозрено предлежание плаценты. Какова дальнейшая тактика врача?

^ A. *Срочная госпитализация в акушерский стационар.

B. Дальнейшее наблюдение в женской консультации

C. Проведение влагалищного исследования в условиях женской консультации

D. Амниоскопия.

E. Госпитализация в стационар в плановом порядке

62. Первородящая, в родах 19 часов, околоплодные воды излились 7 часов назад. Размеры таза: 23-25-28-18 см. Положение плода продольное, предлежит головка, прижата ко входу в малый таз. Сердцебиение плода 160 уд. в мин. Самостоятельно не мочится. При влагалищном исследовании: шейка матки сглажена, открытие маточного зева полное; предлежит головка, стреловидный шов в поперечном размере входа в малый таз, малый родничок слева сбоку. Нижний сегмент матки болезненный при пальпации. Какая тактика врача необходима в данном случае?

^ A. *Кесарево сечение в ургентном порядке.

B. Операция наложения акушерских щипцов.

C. Операция наложения вакуум-экстрактора.

D. Краниотомия.

E. Усилить родовую деятельность внутривенным введением окситоцина.

  1   2   3   4   5   6   7   8

Схожі:

Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А») iconАкушерство та гінекологія нормативна дисципліна
Акушерство та гінекологія – клінічна дисципліна, що вивчає морфологію, фізіологію та патологію жіночих статевих органів
Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А») iconАкушерство та гінекологія нормативна дисципліна
Акушерство та гінекологія – клінічна дисципліна, що вивчає морфологію, фізіологію та патологію жіночих статевих органів
Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А») iconРобоча навчальна програма передатестаційного циклу навчання (стажування) лікарів-слухачів за спеціальністю “Акушерство І гінекологія” Тривалість циклу 1 міс./156год
Акушерство І гінекологія – кафедра акушерства, гінекології та перинатології (розрахунок на одну академічну групу)
Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А») icon4. Акушерство І гінекологія

Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А») iconАкушерство І гінекологія

Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А») icon4. Акушерство І гінекологія

Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А») iconПлан роботи студентського наукового гуртка з дисципліни «акушерство І гінекологія»

Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А») iconПлан роботи студентського наукового гуртка з дисципліни «акушерство І гінекологія»

Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А») icon4. Акушерство І гінекологія
Жінка 32 років звернулася до лікаря зі скаргами на рясні та тривалі менструації, які
Акушерство І гінекологія» (вірна відповідь під літерою «А») icon4. Акушерство І гінекологія
Вагітна В., 24 років, поступила у відділення патології вагітних зі скаргами на ниючі болі
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи