В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма icon

В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма
Скачати 357.72 Kb.
НазваВ. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма
В.Г. КОРОЛЕНКА<><><>ЗАТВЕРДЖУЮ <><><>Голова приймальної комісії
Дата31.05.2013
Розмір357.72 Kb.
ТипПрограма

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ В.Г. КОРОЛЕНКА


ЗАТВЕРДЖУЮ


Голова приймальної комісії

ПНПУ імені В.Г. Короленка

__________ проф. М.І. Степаненко

23 лютого 2013 р.


ПРОГРАМА

ВСТУПНОГО випробуванНЯ З професійного навчання

НА ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ РІВЕНЬ «СПЕЦІАЛІСТ»

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ

Професійна ОСВІТА

(технологія виробів легкої промисловості)


Полтава – 2013

Програма вступного випробування з технологій для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст / Укладачі: Є.В. Кулик, Т.М. Борисова


Рецензенти: Кудря О.В. кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка;

^ Рябчиков М.Л., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технологій і дизайну Української інженерно-педагогічної академії


пояснювальна записка


Програма фахового випробування передбачає підготовку майбутніх студентів до професійної педагогічної діяльності в професійно-технічних закладах освіти і перевірку теоретичної, практичної та методичної готовності майбутніх студентів до організації і проведення урочної та позаурочної навчально-виховної роботи в професійно-технічних закладах освіти.

Мета фахового випробування полягає у перевірці теоретичних знань навчального матеріалу з виробничого навчання, матеріалознавства швейних виробів, конструювання та дизайну швейних виробів, технологічного обладнання галузі, технології швейних виробів, методики професійного навчання й використання їх на практиці.

Зміст програми включає наступні дисципліни: виробниче навчання, матеріалознавство швейних виробів, конструювання та дизайн швейних виробів, технологічне обладнання галузі, технологія швейних виробів, методика професійного навчання.


^ ЗМІСТ ПРОГРАМИ


ВИРОБНИЧЕ НАВЧАННЯ


Строчки прямого, косого, петлеподібного та хрестоподібного стібка.

Термінологія ручних робіт. Ручні стібки та строчки. Схематичні позначення та технічний малюнок ручних операцій. Види ручних робіт виконуваних строчками прямого, косого, петлеподібного та хрестоподібного стібка. Технічні умови виконання ручних робіт.


^ Характеристика з’єднувальних, крайових та оздоблювальних машинних швів.

Термінологія з’єднувальних машинних робіт. Класифікація машинних стібків та строчок. Технічні вимоги до виконання з’єднувальних машинних швів. Призначення з’єднувальних машинних швів. Термінологія крайових машинних робіт. Класифікація машинних стібків та строчок. Технічні вимоги до виконання крайових машинних швів. Призначення крайових машинних швів. Термінологія оздоблювальних машинних робіт. Класифікація машинних стібків та строчок. Технічні вимоги до виконання обметувальних машинних швів. Призначення обметувальних машинних швів.


^ Операції волого-теплової обробки.

Термінологія волого-теплових робіт. Режими волого-теплових робіт. Технічні умови виконання волого-теплових робіт різних матеріалів. Обладнання та пристосування для виконання волого-теплової обробки текстильних матеріалів.


^ Обробка виточок. Обробка рельєфів.

Види виточок, їх призначення та розташування на різних деталях одягу. Вимоги до ручних та машинних операцій при обробці виточок. Особливості ВТО виточок різного призначення. Види рельєфних швів та способи їх обробки. Технічні вимоги до обробки різних видів рельєфів. Особливості ВТО рельєфів.


^ Обробка зборок, м’яких не запрасованих складок, підрізів.

Види складок та їх термінологія. Умовні графічні позначення та технічний малюнок. Технологічні вимоги до виготовлення складок. Види підрізів та їх конструктивно-декоративне значення в одязі різних типів. Технологічні вимоги до обробки м’яких зборок та підрізів зі зборками та м’якими складами.


^ Обробка відлітних і не відлітних кокеток. Обробка оборок, воланів, рюш та з’єднання їх з основними деталями.

Види кокеток. Особливості моделювання виробів на кокетках. Види оздоблення кокеток. Технологія обробки відлітних кокеток по відлітним зрізам. Технологія обробки пришивних кокеток округленої форми з оборками або воланами. Технологія обробки накладних кокеток з фестонами. Особливості крою оборок, воланів, рюш. Технологія обробки оборок, воланів, рюш. Технологічні варіанти з’єднання оборок, воланів, рюш з основними деталями одягу.


^ Обробка деталей накладних кишень. Обробка накладної кишені з підкладкою. Обробка клапанів, погонів, хлястиків, поясів, шлейок.

Види накладних кишень. Обробка накладної кишені з верхнім зрізом у підгин на лицьовий чи виворітній бік. Обробка накладної кишені з кантом, оборкою чи мереживом. Обробка накладної кишені з підкладкою. Види накладних кишень. Місце їх розташування на основних деталях. Способи обробки верхнього зрізу накладних кишень. Деталі крою накладної кишені з клапаном прямокутної форми. Технологічна послідовність обробки накладної кишені з підкладкою. Види машинних закріпок. Види оздоблень накладних кишень та способи їх обробки. Технологія обробки клапанів, погонів, поясів, шлейок.


^ Обробка прорізної кишені з листочкою з вшивними кінцями.

Види прорізних кишень. Місце розташування прорізної кишені з лісточкою на основних деталях. Деталі крою. Технологічна послідовність обробки прорізної кишені з лісточкою. Контроль якості виготовлення прорізної кишені з лісточкою.


^ Обробка кишені у боковому шві.

Види кишень у бокових швах. Деталі крою кишені зі скосом у боковому шві поясних виробів. Технологічна послідовність обробки кишені зі скосом у боковому шві. Контроль якості кишені. Деталі крою кишені із застібкою-блискавкою у боковому шві. Технологічна послідовність обробки кишені із застібкою-блискавкою у боковому шві.


^ Обробка застібки до низу виробу.

Види застібок до низу виробу. Технологічні особливості обробки бортів відрізними підбортами. Особливості крою та технологічна послідовність обробки супатної застібки.


^ Обробка застібок, розміщених на суцільнокроєних деталях.

Види застібок на суцільно кроєних деталях плечових виробів. Особливості крою та технологічна послідовність обробки застібки з вшивними планками. Контроль якості.


^ Обробка застібок у швах. Обробка потайних застібок.

Види застібок у швах. Особливості крою деталей із застібками. Технологічні умови вшивання потайних застібок в плечових виробах. Технологічні особливості обробки застібки-блискавки в поясних жіночих виробах та чоловічих поясних виробах.


^ Обробка комірів і з’єднання їх з виробом.

Види комірів та особливості їх крою. Первинна обробка деталей крою комірів. Технологічна послідовність обробки коміра з відрізною стійкою. Вимоги до обробки комірів. Способи з’єднання коміра з горловиною. Технологічна послідовність вшивання коміра з відрізною стійкою в горловину. Контроль якості.


^ Обробка і з’єднання одинарного коміра з горловиною виробу. З’єднання відкладного коміра з горловиною виробу обшивкою або бейкою.

Види одинарних комірів та способи їх оздоблення. Технологічна послідовність обробки одинарного коміра з мереживом. Особливості крою деталей для вшивання одинарного коміра в горловину виробу. Технологічна послідовність вшивання одинарного коміра в горловину. Контроль якості. Особливості крою основних та допоміжних деталей для вшивання коміра з горловиною виробу обшивкою або бейкою. Технологічна послідовність вшивання коміра в горловину у виробах з відрізними підбортами та підкрійною обшивкою. Контроль якості.


^ Обробка горловини у виробах без коміра .

Конфігурація горловини плечових виробів. Технологічні особливості обробки горловини підкрійною обшивкою. Технологічні особливості обробки горловини оздоблювальною бейкою. Контроль якості.


^ Обробка низу рукавів. Обробка застібок низу рукавів.

Способи обробки низу коротких рукавів. Технологічні особливості обробки низу рукава суцільно кроєною пришивною манжетою. Обробка низу рукава суцільно кроєною відлітною манжетою. Види застібок по низу рукава. Обробка розрізу застібки бейкою по косій.


^ Обробка прорізної кишені у рамку з запрасованими обшивками.

Види прорізних кишень. Місце розташування прорізної кишені у рамку з запрасованими обшивками на основних деталях. Деталі крою. Технологічна послідовність обробки прорізної кишені у рамку з запрасованими обшивками. Контроль якості виготовлення прорізної кишені у рамку з запрасованими обшивками.


^ Обробка прорізної кишені у шві в передній частині штанів.

Види прорізних кишень. Місце розташування прорізної кишені у шві в передній частині штанів на основних деталях. Деталі крою. Технологічна послідовність обробки прорізної кишені у шві в передній частині штанів. Контроль якості виготовлення прорізної кишені у шві в передній частині штанів.


^ Обробка прорізної кишені у рамку з запрасованими обшивками з клапаном.

Види прорізних кишень. Місце розташування прорізної кишені у рамку з запрасованими обшивками з клапаном на основних деталях. Деталі крою. Технологічна послідовність обробки прорізної кишені у рамку з запрасованими обшивками з клапаном. Контроль якості.


^ Обробка прорізної кишені з листочкою з настрочними кінцями.

Види прорізних кишень. Місце розташування прорізної кишені з лісточкою з настрочними кінцями на основних деталях. Деталі крою. Технологічна послідовність обробки прорізної кишені із лісточкою з настрочними кінцями. Контроль якості виготовлення прорізної кишені з лісточкою.


^ Обробка кишені з листочкою в шві пілочки.

Види прорізних кишень. Місце розташування прорізної кишені з лісточкою в шві пілочки на основних деталях. Деталі крою. Технологічна послідовність обробки прорізної кишені з лісточкою в шві пілочки. Контроль якості.


^ Обробка бокової прорізної кишені «в рамку» з фігурним прорізом.

Види прорізних кишень. Місце розташування бокової прорізної кишені «в рамку» з фігурним прорізом на основних деталях. Деталі крою. Технологічна послідовність обробки бокової прорізної кишені «в рамку» з фігурним прорізом. Контроль якості.


^ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ


Целюлозні волокна. Текстильні волокна і нитки. Класифікація волокон і ниток. Волокна рослинного походження. Волокна тваринного походження.

Класифікація текстильних волокон. Будова волокноутворюючих полімерів. Основні характеристики властивостей волокон і ниток. Будова й властивості волокон бавовни й льону. Хімічний склад волокон і ниток тваринного походження. Будова волокна вовни. Особливості будови шовкового волокна. Основні властивості білкових волокон.


^ Стадії одержання хімічних волокон і ниток. Штучні волокна та нитки. Синтетичні волокна та нитки.

Класифікація хімічних волокон. Основні етапи одержання хімічних волокон. Модифікація текстильних волокон і ниток. Штучні волокна й нитки (гідроцелюлозні, ацетил целюлозні). Синтетичні волокна й нитки ( поліамідні, поліефірні, поліуретанові, поліакрилонітритні, полівінілхлоридні, полівінілспиртові, поліолефінові).


^ Пряжа. Основні способи прядіння. Комплексні нитки. Основні характеристики властивостей пряжі та ниток.

Процес кардного, гребенного й апаратного прядіння. Різновиди пряжі. Характеристика товщини пряжі. Лінійна щільність, метричний і торгівельний номер. Відмінності між номінальною, фактичною й кондиційною лінійною щільністю ниток. Відповідність пряжі ДСТУ по нерівномірності лінійної щільності. Основні характеристики механічних властивостей ниток і пряжі.

Особливості опору розриву комплексних, текстурованих ниток, пряжі й швейних ниток. Різновиди крученої пряжі. Крутка ниток, кут крутіння, коефіцієнт крутки. Напрямок крутки і її вплив на процес роботи швейних машин. Укрутка ниток і пряжі. Рівномірність ниток і пряжі за круткою.


^ Виробництво тканини. Принцип роботи ткацького верстата. Поділ тканини за асортиментом та волокнистим складом. Ткацькі переплетення.

Операції підготовки ниток до ткацтва. Процес утворення тканини. Класифікація тканин. Рапорт переплетень тканини. Види полів у переплетенні. Величина зрушення, що будує діагональ. Відмінна риса тканин простих переплетень. Тканини полотняного переплетення. Тканини саржевого переплетення. Тканини атласного (сатинового) переплетення. Класифікація тканин дрібно-візерунчастих переплетень. Характеристика тканин похідних переплетень. Характеристика тканин комбінованих переплетень. Тканини, виготовлені дрібно-візерунчастими переплетеннями. Класифікація тканин складних переплетень. Відмінні риси тканин складних переплетень. Характеристика подвійних переплетень. Характеристика ворсових переплетень. Класифікація тканин крупно-візерунчастих переплетень. Тканини, вироблені складними переплетеннями.


^ Характеристика будови тканини. Лінійне заповнення. Поверхневе заповнення. Об’ємне заповнення. Заповнення по масі.

Лінійна щільність та умовний діаметр ниток. Щільність розташування ниток у тканини й методи її визначення. Лінійне заповнення тканини і її лінійне наповнення. Коефіцієнт зв'язаності тканини. Поверхневе заповнення й поверхневе наповнення тканини. Об'ємне заповнення тканини й заповнення по масі. Лінійні розміри тканини: довжина, ширина, товщина. Поверхнева щільність.


Обробка текстильних матеріалів. Загальна схема технологічного процесу обробки текстильних матеріалів. Підготовка матеріалу до фарбування та друкування. Фарбування. Друкування. Заключна обробка.

Драпірування, зминання, сипучості, прорубування голкою текстильних матеріалів. Методи визначення перерахованих вище характеристик. Вплив механічних властивостей текстильних матеріалів на процеси виготовлення й проектування швейних виробів. Дефекти текстильних ниток. Дефекти ткацтва. Дефекти обробки. Розповсюджені й місцеві дефекти текстильних матеріалів. Способи визначення дефектів зовнішнього вигляду. Догляд за текстильними виробами.


^ Асортимент бавовняних і лляних тканин.

Класифікація бавовняних та лляних тканин. Характеристика асортиментів бавовняних та лляних тканин. Артикул бавовняних та лляних тканин. Основні фізико-механічні властивості бавовняних та лляних тканин. Перспективи розвитку асортиментів бавовняних та лляних тканин.


^ Асортимент вовняних та шовкових тканин.

Класифікація вовняних та шовкових тканин. Артикул вовняних та шовкових тканин. Характеристика асортиментів вовняних та шовкових тканин. Основні фізико – механічні властивості вовняних та шовкових тканин. Перспективи розвитку асортиментів вовняних та шовкових тканин.


^ Трикотажне полотно. Будова та способи одержання. Властивості трикотажних полотен. Асортимент трикотажних полотен.

Трикотажні переплетення (трикотажний, в’язальний, трикотажно-вязальний). Особливості будови трикотажного полотна та способи його одержання в залежності від виду переплетення. Фізико-механічні властивості трикотажних полотен. Асортимент трикотажних полотен за призначенням, волокнистим складом, особливостями будови та способом обробки.


^ Натуральне та штучне хутро. Будова пушно-хутряних шкір. Асортимент пушно-хутряних напівфабрикатів. Будова штучного хутра. Класифікація штучного хутра.

Види хутряної сировини. Будова пушно-хутряної шкірки. Характеристика основних операцій вичинки хутра. Властивості волосяного покрову. Види хутра в залежності від довжини ості. Зносостійкість хутра. Носкість хутра. Асортимент напівфабрикатів (хутрових). Характеристика штучного хутра. Характеристика хутра на трикотажній основі. Характеристика хутра на тканій основі. Характеристика хутра на клейовій основі. Характеристика прошивного хутра.


^ Натуральна та штучна шкіра. Технологічний процес обробки натуральних шкір. Методи одержання штучної шкіри.

Характеристика натуральної шкіри. Технологічний процес обробки натуральної шкіри (дублення та його різновиди). Характеристика шкіри в залежності від товщини та розмірів. Види одягової шкіри. Способи виготовлення штучної шкіри (прямий, переносний, каландровий). Особливості будови штучної шкіри (основа і лицьове покриття). Способи виготовлення штучної замші (електростатичний, сольовий).


^ Клейові матеріали, що застосовуються у швейній промисловості. Теорії склеювання матеріалів. Поліамідні клейові матеріали. Поліетиленові клейові матеріали.

Різновид клейових матеріалів та їх характеристика. Фізико-механічні властивості клейових матеріалів. Характеристика та особливості використання полівінілхлоридних, поліамідних клеїв в швейній промисловості. Режим дублювання клейових матеріалів.


^ Утеплюючи, прокладочні та підкладочні матеріали. Вата. Ватин. Клейові об’ємні волокна.

Різновид утеплюючи матеріалів (вата, вателін, ватин, синтетичні об’ємні полотна, пінополіуретан). Характеристика та особливості використання в швейній промисловості. Різновид та характеристика ватину за способом виготовлення. Асортимент теплоізоляційних одягових матеріалів. Властивості утеплювальних матеріалів. Різновид та характеристика прокладочних та підкладочних матеріалів.


^ ТЕХНОЛОГІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ ГАЛУЗІ


Класифікація швейних машин. Класифікація механізмів швейної машини.

Типи класифікацій швейних машин (технологічна, конструкторська, заводська). Деталі різного призначення: для з’єднання, для передачі обертового руху, для перетворення одного виду руху в інший.


^ Механізми швейної машини. Механізм голки. Механізм човника. Механізм переміщення матеріалів. Механізм петельника.

Механізм голки, будова та функції механізму. Робочі органи для пересування матеріалу. Будова та принцип роботи механізму переміщення матеріалу. Рекомендації із застосування швейних машин з різними видами механізмів переміщення матеріалів.

Човниковий механізм. Види човникових механізмів. Будова човникового механізму в побутових швейних машинах. Будова човникового механізму в промислових швейних машинах. Особливості будови обертального човника з горизонтальною віссю. Човник для машин зигзагоподібного стібка.

Обертальний петлільник. Петлільник, що хитається. Петлільник для машин багатониточних ланцюгових стібків. Траєкторія руху петлільника. Траєкторія руху петлільника для потаємного стібка.


^ Голки швейної машини, їх призначення.

Фізичні закономірності роботи швейних машинних голок. Будова машинних голок. Аналіз конструкторських особливостей швейних голок. Вплив властивостей голок на якість продукції. Види швейних голок. Форми лез голок. Форми загострень голок. Пошкоджуваність ниток матеріалу залежно від номера голки.


^ Принцип роботи швейних машин човникового стібка на прикладі машини 1022 КЛ.

Властивості та принцип утворення човникової строчки в універсальних швейних машинах. Загальна характеристика універсальних машин човникового стібка. Технічні характеристики човникових універсальних машин. Переваги та недоліки швейних машин човникового стібка.


^ Принцип роботи машин ланцюгового стібка на прикладі машини 51-КЛ.

Характеристика механізмів машини 51 класу та принцип їх роботи. Механізм голки. Механізм петельників. Механізм переміщення матеріалів. Вузол лапки. Механізм ножів.


^ Правила підготовки швейних машин до роботи. Неполадки у роботі швейних машин. Характеристика та методи оцінки якості виконання операцій на швейних машинах.

Правила підготовки швейних машин до роботи. Неполадки в роботі швейних машин (поломка голки, пропуски стібків, неправильна робота човника і петельника, дефекти строчки, обрив нитки). Методи оцінки якості виконання операцій на швейних машинах.


Класифікація обладнання для теплової та волого-теплової обробки. Основні види волого-теплових операцій. Види прасок. Характеристика парогенераторів. Характеристика пароповітряних манекенів.

Класифікація обладнання для волого теплової обробки. Види волого-теплових операцій. Види прасок та їх будова. Тени, особливості їх роботи. Види пресів та основні їх характеристики. Будова та принцип роботи парогенераторів. Конструкція та принцип роботи парових манекенів різних типів. Температурний рижим парових манекенів.


Пристосування малої механізації. Характеристика пристосування до голок швейних машин. Характеристика пристосувань для підгинання зрізу напівфабрикату. Характеристика пристосувань для з’єднання декількох деталей з одночасним підгином зрізу.

Спеціальні пристосування до побутових швейних машин. Використовуються спеціальні лапки, відкидні дводоріжкові розсувні лінійки, лапки з двома відкидними напрямними лінійками, лапки для застрочування шнура, лапки для прокладання пружка або тасьми, лапки-запошивачі, лапки для виготовлення зборок, формуючий спрямовувач, лінійка-окантовувач.


^ ТЕХНОЛОГІЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ


Обробка чоловічої верхньої сорочки (обробка накладної кишені з клапаном у чоловічій верхній сорочці, обробка застібки настрочними планками у чоловічій верхній сорочці).

Особливості виготовлення чоловічої верхньої сорочки. Деталі крою накладної кишені з клапаном. Обробка кишені зі складкою та з’єднання з основною деталлю. Обробка клапана та його з’єднання з основною деталлю. Деталі крою для обробки застібки настрочними планками. Технологічна послідовність обробки застібки настрочними планками у чоловічій верхній сорочці. Контроль якості виробу.


^ Обробка чоловічої верхньої сорочки (обробка коміра у чоловічій верхній сорочці та з’єднання коміра з виробом).

Особливості крою нижнього та верхнього коміра, також деталей стійки. Дублювання деталей крою. Обробка коміра. З’єднання коміра з деталями стійки. Монтаж основних деталей чоловічої сорочки. Вшивання коміра в горловину. Контроль якості.


^ Обробка чоловічої верхньої сорочки (обробка рукавів у чоловічій верхній сорочці).

Види рукавів за конструктивними ознаками в чоловічих верхніх сорочках. Початкова обробка рукавів. Обробка розрізу по низу рукава обшивкою або планкою. Види манжет та способи їх обробки. Пришивання суцільнокроєних манжет до коротких рукавів та манжет із застібкою довгих рукавів. Контроль якості.


^ Виготовлення чоловічої верхньої сорочки.

Особливості виготовлення чоловічої верхньої сорочки. Деталі крою, назви ліній зрізів. Допустиме відхилення деталей крою від напрямку нитки основи. Технологічна послідовність виготовлення чоловічої верхньої сорочки. Контроль якості виробу.


Послідовність виготовлення чоловічого пальто. Методи обробки бортової прокладки і з’єднання її з пілочкою. Технологія обробки. Виконання обробки бортової прокладки і з’єднання її з пілочкою.

Особливості обробки чоловічого пальто. Конструкція та способи обробки бортових прокладок. Кількість шарів бортової прокладки та їх призначення. Матеріали для шарів бортової прокладки. Операції по виготовленню бортової прокладки. З’єднання бортової прокладки з пілочкою виробу.


^ Послідовність виготовлення чоловічого пальто. Методи обробки спинки пальто зі шлицею. Технологія обробки. Виконання обробки спинки пальто зі шлицею.

Особливості обробки чоловічого пальто. Підготовка деталей спинки пальто до пошиття. Обробка виточок. Волого-теплова обробка спинки пальто та дублювання окремих частин спинки. Обробка шлиці в середньому шві спинки. Обробка оздоблювальних елементів на деталях спинки чоловічого пальто: рельєфів, кокеток, розрізів, складок.


^ Послідовність виготовлення чоловічого пальто. Методи обробки борта у пальто. Технологія обробки. Виконання обробки борта у пальто.

Особливості обробки чоловічого пальто. Деталі крою та підготовка їх до пошиття. Уточнення ліній низу. Дублювання деталей пілочки та борта. Спрасування окремих ділянок борта та лацкана. Обшивання борта. Оздоблення лацкана та борта.


Послідовність виготовлення чоловічого пальто. Методи обробки коміра у чоловічому пальто і з’єднання його з горловиною. Технологія обробки. Виконання обробки коміра у чоловічому пальто і з’єднання його з горловиною.

Особливості крою нижнього та верхнього коміра. Обробка нижнього коміра. Обробка верхнього коміра. З’єднання верхнього та нижнього коміра. Монтаж основних деталей виробу. З’єднання коміра з горловиною. Посадка коміра по окремим ділянкам горловини.


^ Послідовність виготовлення жіночої спідниці. Обробки підкладки спідниці. Технологія обробки.

Деталі крою жіночої спідниці. Уточнення крою та первинна обробка деталей крою. Підготовка виробу до першої примірки. Особливості крою деталей підкладки. Обробка деталей підкладки спідниці та особливості її з’єднання з основою виробу.


^ Послідовність виготовлення жіночої спідниці. Обробка пояса. Обробка передньої частини спідниці. Технологія обробки.

Способи обробки верхнього зрізу жіночої спідниці. Обробка шльовок. Обробка кокеток, рельєфів, підрізів, складок, виточок на жіночій спідниці. Обробка поясу суцільнокроєного. Обробка півпоясу. Технологія з’єднання поясу та напівпоясу з основою спідниці.


^ Послідовність виготовлення жіночої спідниці. Обробка задньої частини спідниці (до шліци). Технологія обробки.

Способи обробки верхнього зрізу жіночої спідниці. Обробка кокеток, рельєфів, підрізів, складок, виточок на задньому полотнищі жіночої спідниці. Монтаж деталей виробу. Особливості з’єднання підкладки з основою виробу.


^ Послідовність виготовлення жіночої спідниці. Обробка задньої частини спідниці (шліца, застібка).Технологія обробки.

Види застібок у жіночих поясних виробах. Обробка застібки блискавки у боковому шві жіночої спідниці. Обробка середнього шва заднього полотнища спідниці. Технологічні особливості обробки відкритої та закритої шлиці. Способи обробки нижнього зрізу спідниці.


^ Асортимент швейних виробів. Класифікація та кодування швейних виробів. Конструкція одягу. Вимоги до одягу та нормативно-технічна документація.

Поняття про одяг, асортимент одягу. Функції одягу: утилітарні (захисні, утилітарно-практичні) та соціально-естетичні (соціальні, художньо-естетичні). Поняття про єдину десяткову систему класифікації і кодування продукції (ЕДСККП). Характеристика конструкції одягу за зовнішньою формою (силует, покрій), конструктивною побудовою деталей (комір, кишені, застібка) та художнім оформленням і видом сполучних швів. Вимоги до одягу: гігієнічні, технічні, експлуатаційні, естетичні, економічні. Нормативно-технічна документація (НТД) - вимоги та об'єкти стандартизації; вона обов'язкова для використання у визначених галузях діяльності. Для забезпечення організації виробництва, взаємозв'язку виробничих процесів, встановлення вимог до технологічного оснащення та інструментів, технологічним нормам, процесам, які застосовуються на швейних підприємствах, технологічна підготовка виробництва і процес швейного виробництва здійснюється у відповідності зі стандартами всіх категорій і видів, технічних умов і технічним описом, збірниками нормативів складності обробки.


Загальні положення про методи обробки. Порівняльна характеристика та галузь застосування різних методів обробки у швейному виробництві. Економічна оцінка методів обробки.

Методи обробки деталей одягу – це різні сполучення операцій, які виконують у визначеній послідовності і застосовуваних для з'єднання, формоутворення, обробки зрізів і обробки деталей. Обробка деталей одягу різними методами в залежності від конструкції, властивостей матеріалів, застосовуваних операцій та обраного устаткування (машин, інструментів і пристосувань). Для забезпечення необхідної точності з'єднання та обробки деталей встановлюють допустимі відхилення від параметрів, які містяться в технічних умовах (по ширині швів при скривленні строчок, країв і при зсуві зрізів тканини). При виготовленні різних виробів використовують три методи обробки: послідовний, паралельний та паралельно-послідовний. Застосування різних методів обробки повинно економічно обґрунтовуватись та оцінюватись (продуктивність праці, підвищення продуктивності праці, скорочення витрати часу на виконання операції при використанні більш ефективних методів).


^ Способи з'єднання деталей одягу. Показники якості з'єднань деталей одягу. Класифікація стібків, строчок і швів.

Технологія швейних виробів передбачає способи з'єднання деталей одягу: нитковий, безнитковий та комбінований. Класифікація строчок і швів. З 1991 року для класифікації стібків, рядків і швів застосовується ДСТ 12807 – 88 “Вироби швейні. Класифікація стібків, строчок і швів”. Витрата ниток на машинні строчки. Способи розрахунку витрати ниток: експериментальний і розрахунковий.


Теоретичні основи клейового способу з'єднання деталей одягу. Клейові матеріали, які використовуються при виготовленні одягу. Види клейових швів, які застосовуються при виготовленні одягу. Особливості технології пошиття одягу з застосуванням клейових матеріалів.

Клейовий спосіб з'єднання – процес, який дозволяє фізико-хімічним шляхом утворити з декількох шарів матеріалів систему. Поняття про адгезію та когезію. Показники вибору клейових матеріалів при виготовленні одягу характеризується якістю клейових з'єднань (асортиментом, умовиами експлуатації, видом швейного обладнання). Види клейових матеріалів: термоклейові прокладкові матеріали, термоклейові кромочні матеріали, клейова павутинка, клейова нитка, клейова сітка, клейова плівка, клейові порошки та пасти. Основні вимоги клейовий з'єднання: міцність, еластичність, пластичність, водостійкість, стійкість до хімічної чистки, морозостійкість, старіння.


Механізм утворення зварювальних з'єднань. Види зварювання, які застосовуються при виготовленні одягу. Види зварювальних швів. Галузь застосування зварювальних з'єднань при виготовленні одягу.

Зварювання – процес нероз'ємного з'єднання твердих тіл шляхом їхньої місцевої сплавки. Процес зварювання характеризується трьома стадіями: підведення і перетворення енергії, що забезпечує активацію поверхонь, які зварюються; взаємодія активованих поверхонь, які зварюються, при контакті один з одною; формування структури матеріалу в зоні контакту. Термоконтактний спосіб зварювання. Високочастотний спосіб зварювання. Ультразвуковий спосіб зварювання.


^ МЕТОДИКА ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ


Аналіз навчальної та науково-методичної літератури з професійного навчання.

Спрямованість методичної літератури для вчителів. Характеристика навчальної літератури для учнів, літератури з поглибленого вивчення дисциплін, з методики проведення занять і окремих завдань трудового навчання. Періодичні видання з професійного навчання і спрямованість представлених у них статей.


Історія розвитку та етапи становлення професійного навчання.

Особливості професійного навчання учнів за операційною системою у технічних училищах і школах ХІХ століття. Моторно-тренувальна система підготовки промислових кадрів у період індустріалізації ХХ століття. Сучасна операційно-комплексна система професійної підготовки у закладах професійно-технічної освіти.


^ Професійна підготовка учнів у сучасних професійно-технічних навчальних закладах і шляхи її реформування.

Мета та завдання професійного навчання в професійно-технічному навчальному закладі. Основні положення Державного стандарту з професійного навчання. Структура професійної підготовки учнів у професійно-технічному навчальному закладі.


^ Політехнічний аналіз змісту професійної освіти.

Шляхи теоретичного і практичного ознайомлення учнів з найважливішими галузями сучасного виробництва. Основні умови досягнення політехнічної спрямованості навчального процесу. Добір навчального матеріалу. Дидактичний зв’язок між елементами системи політехнічного навчання. Політехнічний аналіз начального матеріалу.


^ Основні вимоги, що ставляться до сучасного вчителя професійного навчання.

Провідна роль учителя в навчальному процесі. Функції вчителя професійного навчання. Вимоги до фахової кваліфікації вчителя професійного навчання, його психолого-педагогічної підготовки і ставлення до своєї професії. Система підготовки і підвищення кваліфікації вчителя професійного навчання.


^ Поняття та характеристика основних систем професійного навчання.

Особливості організації професійної підготовки учнів за предметною, операційною, предметно-операційною, операційно-предметною і операційно-комплексною системами професійного навчання. Основні вимоги до систем професійного навчання у професійно-технічних закладах освіти.


Індивідуально-диференційований підхід у професійній підготовці учнів.

Моделі організації навчальної діяльності учнів за напрямами професійного навчання. Аналіз доступності для масових професійно-технічних закладів освіти внутрішньошкільних моделей впровадження професіного навчання: внутрішньокласні динамічні групи, профільні класи, міжкласні профільні групи, індивідуальне професійне навчання. Перспективи упровадження зовнішніх форм організації профільного навчання старшокласників в освітніх округах.


^ Поняття та характеристика загальних принципів професійної підготовки.

Необхідність одночасного врахування у професійному навчанні дидактичних принципів, створення умов для їх реалізації. Особливості здійснення принципів науковості, зв’язку теорії з практикою, систематичності і послідовності процесу професійної підготовки, наочності, свідомості і активності учнів, виховної спрямованості професійного навчання, доступності і посильності праці та врахування вікових та індивідуальних особливостей учнів.


^ Поняття про методи професійного навчання та їх класифікацію.

Ознаки класифікації методів професійного навчання. Особливості використання методів професійного навчання. Характеристика словесних методів навчання. Лабораторні роботи на уроках професійного навчання. Методи демонстрації об’єктів і процесів, що вивчаються. Методи практичної роботи учнів. Методи роботи учнів з підручниками і довідковою літературою.


^ Типи та структура уроків професійного навчання.

Особливості уроків професійного навчання. Специфічні вимоги до уроків професійного навчання. Види навчальної роботи з професійної підготовки. Характеристика типів уроків професійного навчання. Особливості вибору типів уроку в залежності від змісту навчання та дидактичної мети. Основні етапи уроку на заняттях у виробничих майстернях. Виробничі екскурсії у процесі професійного навчання. Виробнича практика і суспільно-корисна праця учнів.


^ Форми організації навчально-професійної діяльності учнів.

Конкретні і загальні форми організації професійного навчання і праці учнів. Особливості підготовки і проведення практичних і лабораторних уроків професійного навчання. Характеристика застосування на уроці фронтальної, ланкової та індивідуальної форм організації навчання і праці учнів.


^ Особливості створення навчально-матеріальної бази професійного навчання.

Характеристика приміщень і обладнання. Види виробничих майстерень. Санітарно-гігієнічні вимоги і режим роботи навчальних майстерень. Вплив професійного навчання на фізичний розвиток організму учнів. Єдині нормативи і вимоги до робочих місць учнів та вчителя. Характеристика устаткування для майстерень та вимоги до його розміщення. Планування і облік у виробничих майстернях.


^ Процес професійного виховання, його складові частини та принципи.

Зміст і завдання професійного виховання, його складові частини і принципи. Формування в учнів позитивного ставлення до праці, почуття колективізму, виховання самоконтролю і свідомої робочої дисципліни. Умови, від яких залежить ефективність професійного виховання. Характеристика методів і форм організації професійного виховання.


^ Сутність позакласної та позааудиторної діяльності учнів з технічної творчості.

Завдання і особливості організації позааудиторної роботи. Принципи організації позааудиторної роботи. Класифікація форм організації поза аудиторної роботи. Гурткові заняття та їх характеристика. Масові форми позааудиторної роботи.


^ Планування та організація продуктивної праці учнів.

Шляхи поєднання професійного навчання з продуктивною працею. Вимоги до характеру продуктивної праці учнів. Встановлення зв’язків з промисловими підприємствами, виконання замовлень освітніх закладів. Організація діяльності учнівських виробничих об’єднань. Планування та облік діяльності учнівських виробничих об’єднань.


^ Особливості профорієнтації учнів у процесі професійного навчання.

Методика проведення профорієнтаційної роботи в процесі професійного навчання. Соціально-економічне значення профорієнтаційної роботи. Роль закладу освіти у здійсненні профорієнтаційної роботи. Зміст професійного самовизначення учнів. Основні етапи профорієнтації учнів на уроках професійного навчання. Система, форми і методи професійної орієнтації учнів. Профконсультаційна робота з учнями.


^ Сутність понять знання, уміння та навички. Процес формування знань і практичних умінь та навичок.

Психофізіологічні основи методики формування професійних практичних умінь і навичок. Умови успішного формування професійних умінь і навичок. Різноманітність форм інструктування при формуванні умінь. Навчальні вправи учнів і вимоги до їх проведення.


^ Предмет і завдання методики професійного навчання. Зв`язок методики з іншими науками.

Уміння майбутнього вчителя професійного навчання. Фундаментальні основи методики професійного навчання. Зв`язок методики з іншими науками. Завдання методики професійного навчання. Побудова навчального процесу. Обґрунтування змісту та методики поза аудиторної роботи учнів.


^ Методи наукових досліджень.

Завдання, методика організації і проведення спостережень. Умови проведення і переваги експериментальних досліджень. Вивчення, аналіз і узагальнення передового педагогічного досвіду. Об’єктивні методики досліджень. Теоретичні дослідження. Об’єктивні методики досліджень у професійній підготовці.


^ Мета, завдання та зміст професійного навчання у професійно-технічному навчальному закладі.

Особливості занять у професійно-технічному закладі освіти. Визначення змісту загальних і конкретних завдань професійного навчання. Засоби реалізації завдань у галузі професійного навчання. Вимоги до змісту і об’єму техніко-технологічних відомостей та практичних робіт учнів. Розвиваюча і виховна спрямованість змісту професійного навчання.


^ Основні положення Державного стандарту з професійного навчання.

Зміст Державного стандарту за обраним напрямом. Характеристика освітньо-кваліфікаційної характеристики випускника професійно-технічного навчального закладу. Особливості будови типових навчальних планів підготовки кваліфікованих робітників. Типові навчальні програми професійного навчання. Критерії кваліфікаційної атестації випускників.


^ Особливості побудови навчальної програми з професійного навчання.

Умови внесення змін у робочих навчальних програмах професійно-технічним навчальним закладом. Визначення варіативного компоненту змісту професійно-технічної освіти у робочих навчальних планах. Тематичні плани типових навчальних програм. Структура тем програм.


^ Підготовка вчителя професійного навчання до навчального року.

Послідовність планування навчальної роботи вчителем. Вимоги навчальних планів і програм до об’єктів праці учнів і організації процесу професійного навчання. Завдання і зміст календарно-тематичного планування уроків професійного навчання. Особливості складання вчителем календарного плану.


^ Підготовка вчителя до уроків професійного навчання.

Визначення кількості уроків по темі і складання календарного плану вивчення теми. Розробка системи уроків з виконання навчально-виховних завдань. Основні питання, що висвітлюються вчителем під час розробки системи уроків з тієї або іншої теми. Форми організації і методи навчання під час вивчення теми. Приклад системи уроків за темою навчальної програми.


^ Суть педагогічної технології. Поняття про інноваційні технології.

Поняття педагогічної технології і технології навчання. Види і структура педагогічних технологій. Характеристика освітніх, педагогічних технологій, технологій навчання, персоніфікованих технологій. Планування технології вивчення навчальної теми програми професійного навчання.


^ Методи та форми контролю навчальних досягнень учнів.

Планування та організація перевірки знань, умінь і навичок учнів. Методи усного, письмового, тестового і практичного оцінювання знань, умінь і навичок учнів. Мотивація і об’єктивність оцінок за кількісними і якісними показниками виконання навчальних завдань.


^ Методика вивчення будови машин і обладнання у професійному навчанні.

Конкретні форми організації вивчення обладнання в професійному навчанні. Типи теоретичних уроків при вивченні будови обладнання і машин. Планування формування нових знань учнів з будови машин. Організація і методика проведення практичних уроків по вивченню будови машин. Підсумковий контроль знань учнів з будови машин.


^ Методика вивчення технічного обслуговування та ремонту машинного обладнання у професійному навчанні.

Форми організації занять по вивченню техобслуговування машин. Планування теоретичного вивчення систем технічного обслуговування і ремонту машин. Особливості вступного інструктування і застосування форм організації практичних занять з технічного обслуговування і ремонту машин.


^ Методика вивчення правил технологічної експлуатації машин і обладнання у професійному навчанні.

Формування в учнів знань з правил технологічної експлуатації машин і обладнання під час теоретичного занять. Ознайомлення учнів з технологічною документацією для виконання технологічних процесів. Розкриття в передовому досвіді робітників на виробництві сутності складових операційної технології, які забезпечили досягнуті успіхи.


^ Методика розв’язання навчальних, виховних і розвиваючих завдань у професійному навчанні.

Прийоми виховання у учнів професійно значущих якостей. Міжпредметні зв'язки в перметах професійного навчання. Мотивація навчальної діяльності учнів на заняттях. Шляхи створення позитивного емоційного настрою учнів в навчанні.


^ ВИМОГИ ДО РІВНЯ СФОРМОВАНОСТІ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК


Студенти повинні знати:

 • класифікацію текстильних матеріалів, їх асортимент;

 • конструкцію одягу й вимоги до нього;

 • назви деталей крою, вимоги до їх якості;

 • етапи та види робіт при виробництві одягу;

 • умовне позначення операцій, строчок, матеріалів;

 • основні принципи типізації та уніфікації методів обробки швейних виробів;

 • технологію виконання ручних, машинних, волого-теплових операцій;

 • підготовчі роботи при обробці деталей одягу;

 • будову і призначення швейного обладнання та пристосування, що необхідні для виготовлення одягу в умовах масового виробництва.

 • зміст програм для професійно-технічних закладів освіти, особливості їх побудови, критерії та рівні оцінювання начальних досягнень учнів на уроках з виробничого навчання та спецпредметів, типи і структури уроків виробничого навчання та спецпредметів.


Студенти повинні вміти:


 • користуватися науково-довідковою літературою з вказаних дисциплін;

 • розпізнавати волокна, визначати їх основні фізико-механічні властивості;

 • визначати основні характеристики властивостей текстильних ниток і пряжі;

 • вірно та раціонально застосовувати швейні нитки для виконання різних технологічних операцій при виготовленні одягу;

 • визначати до якого асортименту відносяться текстильні матеріали, значимість запропонованих вимог, обирати вид швейного виробу;

 • реалізувати у практичній діяльності теоретичні основи навчальних досягнень.

^ КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ


Недостатній (нульовий)

Студент розрізняє об’єкти розгляду і відтворює деякі їх елементи. Фрагментарно відтворює незначну частину навчального матеріалу, має поверхневі уявлення про об’єкти вивчення, виявляє здатність елементарно висловлювати думку.

незадовільно

2

Достатній (низький)

Студент знає близько половини навчального матеріалу, здатний відтворювати його не в повному обсязі. Розуміє основний навчальний матеріал, здатний дати визначення понять, але при цьому допускає помилки. З допомогою екзаменатора може відтворити значну частину матеріалу, частково обґрунтувати та проаналізувати її, зробити висновки. Відповіді правильні, але недостатньо осмислені.

задовільно

3

Базовий (середній)

Студент виявляє знання і розуміння переважної більшості навчального матеріалу. Знання студента є достатньо повними, він вільно застосовує навчальний матеріал у стандартних ситуаціях, вміє аналізувати, робити висновки. Відповідь його повна, логічна, обґрунтована, але з деякими неточностями. Студент застосовує знання в дещо змінених ситуаціях.

добре

4

Компетентний (високий)

Студент володіє глибокими, міцними, узагальненими, системними знаннями і здатний використовувати їх у нестандартних ситуаціях, використовує додаткові джерела інформації. Студент виявляє здатність приймати творчі рішення.

Відмінно

5


Перелік програм на основі яких складено програму фахових випробувань


 1. Програми вищих педагогічних закладів освіти. Виробниче навчання. Укладачі: / Борисова Т.М., Куліш О.І. / Полтава, 2004. – 36 с.

 2. Теорія і методика професійного навчання: Програма для педагогічних навчальних закладів – К., 2005.

 3. Програми вищих педагогічних закладів освіти. Матеріалознавство швейних виробів. Укладачі: / Рябчиков М.Л., Алік Н.А. / Полтава, 2005. – 28 с.

 4. Програми вищих педагогічних закладів освіти. Конструювання та дизайн швейних виробів. Укладачі: / Вілков С.М., Алік Н.А. / Полтава, 2006. – 32 с.

 5. Програми вищих педагогічних закладів освіти. Технологія швейних виробів. Укладачі: / Алік Н.А., Борисова М.М. / Полтава, 2006. – 30 с.

 6. Програми вищих педагогічних закладів освіти. Технологічне обладнання галузі. Укладач: / Рябчиков М.Л. / Харків, 2001. – 38 с.

Список рекомендованої літератури та інтернетресурсів

 1. Борецька Є.Я. Виготовлення чоловічого верхнього одягу: Картки-завдання. Навч.посібник. – К.: Вища шк., 1995. – 231 с.: іл

 2. Братчик И.М. Легкая женская одежда, 3-е изд., стереотип. – Х.: Прапор, 1993. – 288 с.: схем.

 3. Бузов Б.А. Лабораторный практикум по материаловедению швейного производтва. – М.: Легкая индустрия, 1979.

 4. Бузов Б.А., Модестова Т.А., Алыменкова Н.Д. Материаловедение швейного производства. – М.: Легпромбытиздат, 1986.

 5. Вальщиков Н.М. и др. Оборудование швейного производства. – М.: Легкая индустрия, 1977. – Изд. 2-е. – 520с.

 6. Головіна М.В., Михайлець В.М. Технологія крою та шиття. – К.: Техніка, 1998. – 304 с.

 7. Грановський Т.С., Мшвенмерадзе А.П. Строение и наличие тканей. Учеб. для сред. проф. тех. училищ. –М.: Легкопромбитвидання, 1988.

 8. Зюзин А.И. Ремонт бытовых швейных машин. М.: Легпромбытиздат, 1992. – 256с.

 9. Долидзе Н.А., Маликов Е.Х., Прошутинская З.В., Рахутина О.Н. Виготовлення одягу зі штучного хутра способом ультразвукового зварювання.//Швейна промисловість, №5, 1992.

 10. ДСТ 12807 – 88 “Виробу швейні. Класифікація стібків, рядків і швів.”

 11. Дстукраїни 2023-91. Деталі швейних виробів. Терміни та визначення.

 12. Дстукраїни 2027-92. Вироби швейні й трикотажні. Терміни та визначення.

 13. Дстукраїни 2162-93. Технологія швейного виробництва. Терміни та визначення.

 14. Дунаевская Т.Н., Коблякова Е.Б., Ивлева Г.С. Размерная типология населения с основами анатомии и морфологии: Учебн. для вузов. — М.: Легкая индустрия, 1980. - 216 с.

 15. Єрмаков А. С. Устаткування швейних підприємств. – М.: Профобриздат, 2002.

 16. Інструкція: «Технічні вимоги до з'єднань деталей швейних виробів» - М.: Цниитэилегпром, 1991.

 17. Кокеткин П. П. Механічні і фізико-хімічні способи з'єднання деталей швейних виробів. М.: Легка і харчова промисловість, 1983.

 18. Кокеткин П. П. Одяг: технологія-техніка, процес-якість. – М.: Изд. МГУДТ, 2001.

 19. Кокеткин П. П., Сафронова И. В., Кочегура Т. Н. Шляху поліпшення якості виготовлення одягу. – М.:Легпромбытиздат, 1989.

 20. Конструирование мужской и женской одежды. Б.С. Сакулин и др. -М.: Изд. центр «Академия» - 1999.

 21. Конструирование одежды с элементами САПР: Учеб. для вузов/ Е.Б.Коблякова, Г.С.Ивлева, В.Е.Романов и др. - 4-е изд., перераб. и доп. /Под. ред. Е.Б. Кобляковой/. - М.: Легпромбытиздат, 1988. - 464 с.

 22. Конструирование одежды. Э.К. Амирова и др. - М.: Мастерство.- 2002.

 23. Кукин Г.Н., Соловьева А.Н., Кобляков А.И. Текстильное материаловедение (строение и свойства волокон и ниток) // Учеб. для вузов. –М.: Легкопромбитвидання, 1989.

 24. Кучер З.С. Обладнання швейного виробництва: Навчальний посібник. – Кривий Ріг.: Видавництво «ЯВВА», 2005 – 508с.: іл.

 25. Лабораторний практикум за технологією швейних виробів: Учеб. посібник для вузів/ Меликов Е. Х., Золотцева Л. В. і ін. – М.: Легпромбытиздат, 1988.

 26. Лабораторный практикум по конструированию одежды с элементами САПР: Учеб. пособие для вузов/ Е.Б. Коблякова, А.И. Мартынова, Г.А. Ивлева и др. - 2-е изд., перераб. и доп. под ред. Е.Б. Кобляковой. - М.: Легпромбытиздат, 1992. - 320 с.

 27. Лабораторный практикум по материаловедению швейного производства. Учеб. пособие для высших учеб. заведений легкой промышленности /Бузов Б.А., Пажидаев Н.Н.

 28. Литвинова И.Н., Шахова Я.А. Изготовление женской верхней одежды: Учебник для сред. ПТУ. – М.: Легпромбытиздат, 1991. – 304 с.

 29. Мальцева Е.П. Материаловедение швейного производства. – М.: Легкая промышленность и бытовое обслуживание, 1986.

 30. Мальцева Е.П. Материаловедение текстильных и кожевенно-меховых материалов // Учеб. для сред. учеб. заведений, - М.: Легкопромбыт-виздат, 1989.

 31. Міщенко Т.І. Базюн Г.П. Технологія ремонту швейних виробів. – К.: Техніка, 1991. – 167 с.

 32. Орленко Л.Н. Терминологический словарь одежды. М.: Легпромбытиздат, 1996.

 33. Основы промышленной технологии поузловой обработки верхней одежды. -М.: Легкая индустрия, 1976.

 34. Панкратова М.А., Гапонова В.П. Текстильные волокна. Учеб. для серед. спец. учеб. заведений. –Легкопромбитвидання, 1986.

 35. Першина Л. Ф., Петрова С. В. Технологія швейного виробництва. М.: Легпромбытиздат, 1991.

 36. Першина Л.Ф., Петрова С.В. Технология швейного производства. -М.: Легпромбытиздат,1991.

 37. Побудова лекал деталей одягу різного асортименту. Учеб. пособие для вузов / А.Л.Славинська/ - Хмельницький: ТУП, - 2002.

 38. Промислова технологія одягу: Довідник /П. П. Кокеткин, Т. Н. Кочегура й ін.– М.: Легпромбытиздат, 1988.

 39. Промышленная технология одежды \ П.П. Кокеткин и др. – М.: Легпромбытиздат, 1989.

 40. Промышленная технология одежды: Справочник /П. П. Кокеткин, Т. Н. Кочегура, В.И.Барышникова и др.-М.: Легпромбытиздат,1988.

 41. Размерная типология населения с основами анатомии и морфологии Учеб. пособие / Т.Н. Дунаевская, Е.Б. Коблякова.- М., Майстерство, - 2001.

 42. Реут Т.Н., Конторер Р.Б., Кочанова А.И. Технология изготовления швейных изделий по индивидуальным заказам. –М.: Легпромбытиздат,1989.

 43. Савостицкий А.В. і ін. Технологія швейних виробів. – М.: Легка індустрія, 1982.

 44. Савостицкий Н.А., Амирова Э.К. Материаловедение швейного производства / Серия «Учебники, учебные пособия» - Ростов-на-Дону: Феникс, 2002.

 45. Савостицький А.В., Меликов Е.Х. Технология швейных изделий .-М.: Легкая и пищевая промышленность, 1982.

 46. Садыкова Ф.Х., Садыкова Д.М., Кудряшова Н.И. Текстильное материаловедение и основы текстильных производств. М.: Легпробытиздат, 1989.

 47. Стельмашенко В.И. Строение и качество тканей. М.: Легкая и пищевая промышленность, 1984.

 48. Стельмашенко В.І., Розаренева Т.В. Матеріалознавство швейного виробництва // Учеб. для вузов, - М.: Легкопромбитвидання 1987.

 49. Сухарев М.И., Бойцова А.М. Принципы инженерного проектирования одежды. - М.: «Легкая и пищевая промышленность», 1981.- 272 с.

 50. Тархан Л.З., Мыхлюк М.И. Организация производственного обучения в ПТУЗе. Учебно-методическое пособие. – Симферополь: Крымское учебно-педагогическое государственное издательство, 2003. – 208 с.

 51. Тенологія швейного виробництва. Терміни та визначення. ДСТУ 2162-93. – К.: Держстандарт України, 1994. – 23 с.

 52. Трухан Г.Л., Сивак В.И. Конструирование одежды промышленного производства. - К.: Техника, 1989. - 127 с.

 53. Труханова А.Т. Изготовление мужской верхней одежды. -М.: Легкая и пищевая промышленность, 1981.

 54. Шаршов В. С. Введення в технологію швейного виробництва. – Київ: Вища школа. 1983.

 55. Шершнева Л.П. Качество одежды. - М.: Легпромбытиздат, 1985. -192 с.Голова предметної комісії

д.п.н., професор, завідувач

кафедри основ виробництва

та дизайну Є.В. Кулик

Схожі:

В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма iconВ. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма
Програма вступного випробування з технологій для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст / Укладачі: Є. В. Кулик,...
В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма iconВ. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма
Вступного випробування з трудового та профільного навчання з методикою викладання для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень...
В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма iconВ. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма
Вступного випробування з трудового та профільного навчання з методикою викладання для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень...
В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма iconВ. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма
Програма вступного випробування з технологій для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень магістр / Укладачі: В. П. Титаренко,...
В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма iconВ. Г. Короленка Затверджую Голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка М.І. Степаненко 23 лютого 2013 року Програма
Програма вступного випробування з біології для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень магістр. – Полтава: пнпу, 2013. – 33...
В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма iconВ. Г. Короленка Затверджую Голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка М.І. Степаненко 23 лютого 2013 року Програма
Програма вступного випробування з біології для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст. – Полтава: пнпу, 2012. –...
В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма iconВ. Г. Короленка кафедра образотворчого мистецтва затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. Степаненко М.І. 23 лютого 2013 року програма
Програма вступного випробовування з Рисунку для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр / Укладачі: Л. В. Бичкова,...
В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма iconВ. Г. Короленка кафедра образотворчого мистецтва затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. Степаненко М.І. 23 лютого 2013 р. Програма
Галузь знань: 0202 – Мистецтво, напрям підготовки: 02020501 – Образотворче мистецтво / Укладачі: Л. В. Бичкова, І. М. Мужикова
В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма iconВ. Г. Короленка "затверджую" Голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка М.І. Степаненко "23" лютого 2013 р. Програма
«Іноземна мова» для навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Магістр» за напрямами підготовки
В. Г. Короленка затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 р. Програма iconВ. Г. Короленка кафедра образотворчого мистецтва затверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. Степаненко М.І. 23 лютого 2013 року програма
Програма вступного випробовування з Рисунку для осіб, що вступають на навчання на освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр за скороченим...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи