Він гранив слово рідне icon

Він гранив слово рідне
Скачати 173.44 Kb.
НазваВін гранив слово рідне
Дата05.08.2012
Розмір173.44 Kb.
ТипДокументи

ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ В. Г. КОРОЛЕНКА


НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


Інформаційно-бібліографічний відділ


Він гранив слово рідне


Творчий спадок Миколи Вінграновського


Тематичний список


Укладач : Н. Р. Ахметова.


Полтава, 2011
Микола Вінграновський


(1936-2004)


Рік народження Миколи Вінграновського — 1936-й. Той, що дав українській літературі Івана Драча, Володимира Підпалого, Віталія Коротича; роком раніше народилися Василь Симоненко і Борис Олійник, ще роком пізніше— Євген Гуцало. Майже всі ті, кого пізніше назвали поколінням шестидесятників, хто разом із трохи старшими Григором Тютюнником, Ліною Костенко, Дмитром Павличком, Віктором Близнецем та трохи молодшими Валерієм Шевчуком, Володимиром Дроздом та іншими ознаменували нову хвилю в українській літературі, визначали обличчя молодого тоді літературного покоління. Їх називали «дітьми війни».


Справді, на їхню дитячу долю випали тяжкі випробування воєнного лихоліття та повоєнної відбудови. І ці враження потім лягли в основу багатьох їхніх творів. Але водночас великі історичні події, картини зрушення світу, запавши в дитячу свідомість, сприяли формуванню такого душевного ладу, в якому визрівали розмах уяви, масштабність мислення, дух тривожної причетності до історії, почуття відповідальності за долю свого народу.


Це покоління бачило, як їхні матері, залишившись самі, не тільки годували країну, а й крилом своїм осінили майбутнє країни в дітях своїх... Як батьки, що поверталися з фронтів, — далеко, далеко не всі, — зранені й калічені, ставали до плугів і верстатів. Як старші брати й сестри «вербувалися» (або їх мобілізували) на відбудову шахт Донбасу й заводів Запоріжжя. Як їхні ровесники (та й самі вони) вчилися уривками між прополюванням буряків у колгоспі, заготівлею палива для школи й усілякою роботою на присадибній ділянці; читали при каганці, писали між рядків старих уцілілих книжок, бо зошитів не було, а за підручниками займали чергу, бо їх чи й було по одному на клас, а проте мріяли (принаймні багато з них) стати неодмінно льотчиками, моряками, вченими, дипломатами, артистами, поетами...


Не сліпий випадок, а велика потреба нашого народу в духовному відродженні, в припливі нових творчих сил стояла за долею кожного з отих «дітей війни» і вела їх життєвими дорогами... Так і Миколу Вінграновського привела вона з Богопільської (нині Первомайської) школи на Миколаївщині — через захоплення Шевченком, Пушкіним, Лермонтовим — до Київського театрального інституту, «вивела» на Олександра Петровича Довженка, непомильне око якого зразу ж вирізнило обдарованого юнака, а щаслива рука «коронувала» на долю артиста, кінорежисера й поета, на болісну й щасливу причетність до вічного творення духовності свого народу...


7 квітня 1961 року «Літературна газета», попередниця теперішньої «Літературної України», вийшла із заголовком на всю четверту сторінку: «Микола Вінграновський. З книги першої, ще не виданої». Фото красивого інтелігентного юнака, який гордо ступає київською вулицею, — і п'ятнадцять віршів, що відтоді так і лишилися перлинами української поезії: «Прелюд Землі», «Зоряний прелюд», «Прелюд кохання» та інші.


Вагомим актом поетичного самоствердження Миколи Вінграновського стала його перша поетична збірка «Атомні прелюди», що вийшла 1962 року.


Наступна поетична збірка поета вийшла через п'ять років. Звалася вона «Сто поезій», але насправді в ній їх було... дев'яносто дев'ять. Це сталося внаслідок різних цензурних втручань і «перетрясок», і така невідповідність мала символічний вигляд, бо вказувала на ті труднощі, які поетові доводилося долати на шляху до читача.


Потрібна була велика душевна опірність, щоб вистояти, залишитися собою, говорити з читачем нефальшованим голосом. Микола Вінграновський зміг це зробити, хоч, звичайно, він сам змінювався: нові обставини, новий життєвий досвід, природний внутрішній розвиток, — а відповідно змінювався і характер його поезії. На місце громадянської вибуховості починають приходити розважливість і роздумливість; патетичні та героїчні інтонації обростали обертонами журливості, гіркоти, тихої радості.


Виразним свідченням подальшого творчого розвитку Вінграновського стала збірка «На срібнім березі» (1978). А 1984 року вийшла просто дивовижна невеличка книжечка — «Губами теплими і оком золотим». У ній органічно переплелися і картини природи, і спогади дитинства, й інтимна лірика, і предметна реальність світу, і химерія, і казка, і добра витівка, і гумор, і затамована жура...


Потім були ще поетичні збірки, була велика книжка «Вибраного» (1986)... Остання ж збірка — «Цю жінку я люблю» (1990) — містить, крім інтимної лірики, ще й раніше не публіковані вірші з 1960-1970-х років та нові поезії.


Ще давно, майже одночасно з поезією, почав він писати і прозу. Створив кілька повістей та багато оповідань. Працював над історичним романом про Северина Наливайка.


Але з його прозових творів найкращі — це ті, де відтворено світ дитинства або сферу співжиття людини і живої природи (а власне, вся природа у Вінграновського — вищою мірою жива). Вічна для літератури тема дружби дитини зі звіром або птахом має у Вінграновського свою особливість: у дітях немовби відновлюється єдність живого світу, відчуття якої втрачене дорослими.


Діти для Вінграновського — не просто тема. Це й особливе ставлення до життя, внутрішньо близьке йому. Не випадково, мабуть, він з великою радістю писав вірші для дітей і про дітей. І в них, може, найбільше був собою. Бо сягав тієї свободи самовираження, яка є тільки в дитинстві і яку згодом людина неминуче втрачає. Його «дитячі» вірші — принципово новаторські тим, що співмірні з дитячою уявою, з поетичністю дитячої душі. І проливають нове світло на природу всієї поезії Вінграновського, в якій живе дарована людям у дитинстві безпосередність сприйняття світу, парадоксальність фантазії і душевна чистота.


Зрештою, його «дитячі» твори — ніякі не дитячі (принаймні не спеціально дитячі): вони для всіх і про всіх.1. Віч-на-віч з епохою... [Текст] // У дзеркалі слова : Есеї про сучасну українську літературу / вступ. сл.: В.Лизанчука. – Львів, 2005. – С. 396–406.

Літературнийф портрет Миколи Вінграновського.

2. Неперекладний поет [Текст] // Дитячий садок. – 2008. – № 6. – С. 8–9.

Про Миколу Вінграновського.

3. Микола Вінграновський [Текст] // З криниці літ : у 3-х т. – К., 2007. – Т. 3 : Літературні портрети; Дніпровський меридіан; Зі спогадів. – С. 547–584.


4. Колискова для Світлани. Юнацькі листи та ранні вірші Миколи Вінграновського [Текст] // Київ. – 2008. – № 5–6. – С. 144–167.


5. Колискова для Світлани. Юнацькі листи та ранні вірші Миколи Вінграновського [Текст] // Київ. – 2008. – № 7–8. – С. 163–181.


6. [Доступно про поетику] [Текст] // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2010. – № 2. – С. 37–39.

Урок за творчістю Федора Тютчева та

Миколи Вінграновського.

7. Картини Андрія Антонюка, присвячені Миколі Вінграновському [Текст] // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 49.


8. Rozumnyj J. Сковородинські теми і мотиви в українській поезії [Текст] / J. Rozumnyj // Держави, суспільства, культури. Схід і Захід. – Нью-Йорк, 2004. – С. 967–988.

Сковородинські теми в творах В.Стуса, М.Вінграновського, П. Тичини та інших українських письменників та поетів.

9. Артюх Н. Почути весняний грім [Текст] / Н. Артюх // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2006. – № 2. – С. 6–10.

Система уроків за творчістю Миколи Вінграновського у 5 класі.

10. Артюх Н. Почути весняний грім. Система уроків за творчістю Миколи Вінграновського (5 клас) [Текст] / Н. Артюх // Урок української. – 2007. – № 2–3. – С. 45–47.


11. Базилевський В. Маршал Вінграновький [Текст] / В. Базилевський // Літературна Україна. – 2005. – № 32. – С. 7.

Про творчість Миколи Вінграновського.

12. Береза І. Іпостасі образу Миколи Вінграновського (на матеріалі спогадів, есеїв, нарисів, поезій) [Текст] / І. Береза // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 4–7.


13. Білан А. Фільм про друга як сповідь перед собою [Текст] / А. Білан // Українська культура. – 2007. – № 3. – С. 13.

Про фільм Ролана Сергієнка "Микола Вінграновський ту синьому небі. Сповідь перед другом" та фільм про О.Довженка "Сповідь перед учителем"

14. Білинкевич О. Трохи про Миколу [Текст] / Олександра Білинкевич // Сучасність. – 2009. – № 11. – С. 170–191.

Про українського письменника Миколу Степановича Вінграновського.

15. Богдан С. Специфіка мовних конструкцій у творчості Миколи Вінграновського [Текст] / С. Богдан // Мандрівець. – 2010. – № 5. – С. 52–58.


16. Богдан С. Міфотворчість Миколи Вінграновського (на прикладі поезії "У синьому небі я висіяв ліс..." [Текст] / Світлана Богдан // Слово і час. – 2009. – № 7. – С. 24–32.

Аналіз міфопоетики українського поета Миколи Вінграновського на прикладі одного вірша "У синьому небі я висіяв ліс...".

17. Богдан С. Словобоязливість як явище, або чи був насправді кінь? [Текст] / Світлана Богдан // Дивослово. – 2010. – № 7. – С. 53–55.

Етюд про два твори і один страх Миколи Вінграновського.

18. Борисюк І. В. Фонетична стилістика М. Вінграновського [Текст] / І. В. Борисюк // Магістеріум. – К., 2002. – Вип. 8. – С.44–48. 


19. Василішина О. Краса родинних стосунків в оповіданні Миколи Вінграновського "Гусенятко" [Текст] / О. Василішина // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 37–39.


20. Вінграновський М. Лесі Українці [Текст] / М. Вінграновський // Зоря Полтавщини. – 1971. – № 25 лют.


21. Вінграновський М. "Я поет однієї ноти" [Текст] / Микола Вінграновський // Сучасність. – 2009. – № 5. – С. 3–9.

Інтерв'ю з поетом..

22. Гаврилова Г. Вивчення народознавчих компонентів роману М.Вінграновського "Северин Наливайко".10 клас [Текст] / Г. Гаврилова // Українська література в загальноосвітній школі. – 2003. – № 8. – С. 25–30.


23. Гаврилова Г. Роман М. Вінграновського "Северин Наливайко" [Текст] / Г. Гаврилова // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2007. – № 3. – С. 22–27.


24. Гальчук О. Лірична сповідь Миколи Вінграновського [Текст] / О. Гальчук // Слово і час. – 2007. – № 4. – С. 3–12.


25. Герасимчук В. Таємниця таланту Вінграновського. Нотатки з вечора пам'яті поета, який відбувся 5 березня в НСПУ [Текст] / В. Герасимчук // Літературна Україна. – 2007. – № 12. – С. 7.


26. Гливінська Л. "Слово моє, сила моя, славо ..." Мовно-поетичний світ Миколи Вінграновського [Текст] / Л. Гливінська // Дивослово. – 2011. – № 3. – С. 32–34.


27. Горлач Л. У пошуках живого китайця [Текст] / Л. Горлач // Літературна Україна. – 2005. – № 48. – С. 7.

Про українського письменника Миколу Степановича Вінграновського (1936-2004 ).

28. Гужва В. Незасклене вікно народу. До 70-ліття Миколи Вінграновського [Текст] / В. Гужва // Дивослово. – 2006. – № 11. – С. 50–54.


29. Гумен Н. Антонімічні зіставно-протиставні відношення у фігурально-тропній стилістиці сучасної української поезії [Текст] / Н. Гумен // Науковий вісник Ужгородського університету. – Ужгород, 2005. – С. 40–46. – (Філологія ; Вип.12).

На матеріалі поетичної творчості Л.Костенко, М.Вінграновського, Б.Олійника.

30. Дига Н. Сузір'я яскравих митців-шестидесятників [Текст] / Н. Дига, Л. Сушко // Українська література в загальноосвітній школі. – 2010. – № 9. – С. 43–46.

Про творчість І. Світличного, В. Симоненка, А. Горської, М. Вінграновського, Д. Павличка та П. Мовчана.

31. Дідула Р. Він гранив слово рідне. Творчий спадок Миколи Вінграновського [Текст] / Р. Дідула // Літературна Україна. – 2006. – № 11. – С. 1,7.


32. Дідула Р. Геній Вінграновського: Кіноповість (ескіз) [Текст] / Р. Дідула // Дзвін. – 2006. – № 11–12. – С. 25–35.


33. Жила С. Вивчення історичного роману Миколи Вінграновського "Северин Наливайко" в школі [Текст] / С. Жила // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 23–29.


34. Жуковець Ж. Сім струн душі. Світ поезії Миколи Вінграновського. Урок-відкриття. 11 клас [Текст] / Ж. Жуковець // Українська література в загальноосвітній школі. – 2005. – № 10. – С. 19–20.


35. Журенко О. Дотик слова до душі [Текст] / Ольга Журенко // Пані вчителька. – 2010. – № 3. – С. 39.

Про поетичну творчість українського письменника Вінграновського Миколи Степановича (1936-2004).

36. Йовенко С. "Ми знаємо, куди йдемо...". 3 есею "Твоє ім'я римується з "ні-ко-ли"..." [Текст] / С. Йовенко // Київ. – 2006. – № 11. – С. 112–116.

Про М. Вінграновського.

37. Йовенко С. Слово про Миколу Вінграновського до його невідбутого 70-річчя [Текст] / С. Йовенко // Українська культура. – 2006. – № 11. – С. 4–5.


38. Карпенко В. Повернення боргу [Текст] / Віталій Карпенко // Літературна Україна. – 2009. – № 14. – С. 8.

Про поетичну творчість українських поетів Бориса Мозолевського та Миколи Вінграновського.

39. Кирилюк В. "... Лиш слова мого не чіпай!" [Текст] / В. Кирилюк // Літературна Україна. – 2006. – № 47. – С. 2.

Про вечір пам'яті Миколи Вінграновського.

40. Кіт Д. Багатогранний талант [Текст] / Д. Кіт // Українська мова і література в школі. – 2006. – № 7. – С. 51–53.

Про Миколу Степановича Вінграновського (1936-2004).

41. Кіт Д. Дитинство великого поета [Текст] / Д. Кіт // Дзвін. – 2006. – № 11–12. – С. 164–165.

Про Миколу Вінграновського.

42. Козаченко А. П. Поетична палітра Миколи Вінграновського. Урок в 11 класі. [Текст] / А. П. Козаченко // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2005. – № 9. – С. 16–18.


43. Козаченко А. П. Урок історичної правди. Образ Северина Наливайка за романом Миколи Вінграновського [Текст] / А. П. Козаченко // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2005. – № 36. – С. 23–25.


44. Козлов А. В. Духовність як літературознавча категорія [Текст] : монографія / Анатолій Васильович Козлов. – К. : Акцент, 2005. – 272 с.


45. Кремінь Т. Небо взяв за зорі. До 70-річчя Миколи Вінграновського [Текст] / Т. Кремінь // Літературна Україна. – 2006. – № 43. – С. 1–2.

Миколаївщина вшановує пам'ять Миколи Вінграновського.

46. Кремінь Т. "Микола був найталановитішим із нас" : концепція творчості Миколи Вінграновського в оцінках Віталія Коротича [Текст] / Т. Кремінь // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 20–22.


47. Кужільна Л. Трагічна модель світу Миколи Вінграновського [Текст] / Л. Кужільна // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2004. – № 4. – С. 193–198.


48. Кульчицький А. Він мріяв про фільм за своїм романом [Текст] / А. Кульчицький // Літературна Україна. – 2007. – № 47. – С. 4.

Про Миколу Степановича Вінграновського, українського письменника.

49. Купцова В. Системний підхід до вивчення мистецької спадщини Миколи Вінграновського [Текст] / В. Купцова // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 35–36.


50. Лазарук М. " Отут я серце виняньчив до неба" [Текст] / М. Лазарук // Літературна Україна. – 2005. – № 25. – С. 1, 7.

Про Миколу Вінграновського. До першої річниці від дня смерті.

51. Ленська С. Образ дітей війни у творах Гр. Тютюнника, В. Близнеця, М.Вінграновського [Текст] / Світлана Ленська // Українська література в загальноосвітній школі. – 2009. – № 5. – С. 15–18.


52. Логвиненко О. "Я вас люблю..." промовляє до нас із небес Поет [Текст] / О. Логвиненко // Літературна Україна. – 2004. – № 39. – С. 6.

Про Миколу Степановича Вінграновського, українського поета.

53. Марусик В. Поет із Богового поля [Текст] / В. Марусик // Слово Просвіти. – 2011. – № 24. – С. 14.

Про українського письменника Миколу Степановича Вінграновського (1936-2004).

54. Мініч Л. Загальнонаціональні концепти душа, життя, любов, вода, земля в поезії М. Вінграновського [Текст] / Л. Мініч // Рідний край : альманах Полт. держ. пед. ун-ту. – Полтава, 2010. – № 1 (22). – С. 101–104.


55. Мовчун А. Микола Вінграновський (7 листопада 1936 року - 27 травня 2004 року) [Текст] / Антоніна Мовчун // Початкова освіта. – 2009. – № 9. – С. 17–18.


56. Назаренко Л. Проектно-конструкторська модель уроку літератури з використанням інформаційних технологій. 11 клас [Текст] / Л. Назаренко // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 40–44.

Тема уроку: "М. Вінграновський - чарівник слова".

57. Павлюк І. Уроки волі. Один день вічності з Миколою Вінграновським [Текст] / І. Павлюк // Дніпро. – 2007. – № 9–10. – С. 125–130.


58. Петрик О. Микола Вінграновський. "Грім" [Текст] / О. Петрик // Початкова освіта. – 2006. – № 10. – С. 4.

Лінгвістичний аналіз вірша М.Вінграновського "Грім".

59. Петрик О. Лінгвістичний коментар на уроках читання [Текст] / О. Петрик // Початкова школа. – 2006. – № 5. – С. 17–19.

Лінгвістичний аналіз вірша Тамари Коломієць "Хто розсипав роси", Ліни Костенко "Соловейко застудився", Миколи Вінграновського "Грім".

60. Петрик О. В. Лінгвістичний аналіз віршів на уроках читання в початковій школі [Текст] / О. В. Петрик, Т. Л. Леміш // Початкове навчання та виховання. – 2006. – № 16. – С. 27–29.


61. Підопригора С. Подолання соцреалістичного канону в повісті М.Вінграновського "Сіроманець" [Текст] / С. Підопригора // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 10–14.


62. Плотнікова Т. Нащадкам про чарівника слова [Текст] / Т. Плотнікова // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 45.

Про українського письменника М. Вінграновського.

63. Родіонов В. Планета Вінграновського – поета [Текст] / В. Родіонов // Літературна Україна. – 2007. – № 14. – С. 7.


64. Руссова В. Середньовічні київські князі: інтерпретація Миколи Вінграновського [Текст] / В. Руссова // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 8–10.

Про книгу українського письменника Миколи Вінграновського"Чотирнадцять столиць України: Короткі нариси з її історії" (К., 2002), де йдеться про заснування Києва, князів Олега, Володимира, Ярослава Мудрого, княгині Ольги.

65. Салига Т. Поет – це слово, це його життя... [Текст] / Т. Салига // Дзвін. – 2004. – № 10. – С. 120–133. – № 11–12. – С. 116-126.

Життя і творчість М.Вінграновського.

66. Салига Т. Я – син зорі його, що з кобзаря росте [Текст] / Т. Салига // Літературна Україна. – 2006. – № 44. – С. 1,7.

Про Миколу Вінграновського (1936-2004).

67. Салига Т. Народоствердне слово поета. До вивчення творчості Миколи Вінграновського [Текст] / Т. Салига // Урок української. – 2007. – № 1. – С. 49–51.


68. Салига Т. "Себе ми знаєм зроду...", або українська історія в поезії Миколи Вінграновського [Текст] / Т. Салига // Дзвін. – 2010. – № 11. – С. 119–123.


69. Салига Т. Загадка одного шедевра. До 75-річчя Миколи Вінграновського [Текст] / Т. Салига // Літературна Україна. – 2011. – № 38. – С. 10–11.

Про творчість українського письменника Миколи Степановича Вінграновського та його вірш "На болоті".

70. Салига Т. Микола Вінграновський [Текст] : літ.-критич. нарис / Т. Салига. – К. : Рад. письменник, 1989. – 167 с.


71. Салига Т. "... Я – гнівний меч..., що від Дніпра до звізд..." Микола Вінграновський проти другої державної мови в Україні [Текст] / Тарас Салига // Літературна Україна. – 2010. – № 13. – С. 1,6. – № 15,16.

Український письменник М.С.Вінграновський проти другої державної мови в Україні.

72. Салига Т. "Країно чорних брів й важких, повільних губ, темнавих губ, що їх не процілуєш". Дискурс української історії в поезії Миколи Вінграновського [Текст] / Тарас Салига // Українська літературна газета. – 2010. – № 17. – С. 4–5.


73. Семчишин Д. Прикметники на позначення кольору в поезіях Миколи Вінграновського [Текст] / Д. Семчишин // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 17–19.


74. Сизоненко О. Степовий наш Гайявата [Текст] / О. Сизоненко // Голос України. – 2004. – № 138. – С. 7.

Пам"яті Миколи Вінграновського.

75. Сівицька Г. Микола Вінграновський. Любов до дитини, Батьківський заповіт у вірші "Перша колискова". Вияв патріотичних почуттів автора через художні описи природи у творах "Ходімте в сад...", "Сама собою річка ця тече..." [Текст] / Галина Сівицька // Українська мова і література в школі. – 2009. – № 1. – С. 36–37.

Урок української літератури за творчістю українського письменника М.Вінграновського у 5 класі.

76. Славинський М. "Слова сняться мені, як люди, як барви, як глина й пісок,як дерева і квіти..." [Текст] / М. Славинський // Віче. – 2006. – № 21–22. – С. 76–78.

7 листопада 1936 року народився видатний поет і кінорежисер Микола Вінграновський.

77. Слапчук В. Час і простір у поезії М.Вінграновського та А.Вознесенського: компаративний аспект [Текст] / В. Слапчук // Література. Фольклор. Проблеми поетики : Зб. наукових праць. – К., 2007. – Вип. 28, Ч. 2. – С. 572–581.


78. Слєсар В. З когорти шістдесятників: навічно в серці з Україною [Текст] / В. Слєсар // Вісник Книжкової палати. – 2007. – № 1. – С. 45–49.


79. Собчук Л. Особливості художньої манери Миколи Вінграновського-прозаїка (на матеріалі новел "Гусенятко" і "Скриня") [Текст] / Л. Собчук // Мандрівець. – 2008. – № 3. – С. 79–82.


80. Старовойт Л. Розмаїття строфічної палітри лірики Миколи Вінграновського [Текст] / Л. Старовойт // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 15–17.


81. Стеблина М. ... І сушить голову над цвітом своїм мак [Текст] / М. Стеблина // Українське слово. – 2006. – № 44. – С. 11.

До 70-річчя Миколи Степановича Вінграновського (1936-2004).

82. Стеблина М. "... І сушить голову за цвітом своїм мак ...." [Текст] / М. Стеблина // Літературна Україна. – 2010. – № 42. – С. 7–8.

Про українських письменників Григора Тютюнника та Миколу Вінграновського.

83. Сушинський Б. Перед забралом вічності [Текст] / Б. Сушинський // Літературна Україна. – 2006. – № 44. – С. 7.

Про Миколу Вінграновського (1936-2004).

84. Талалай Л. З першого погляду і назавжди. Спогади про Миколу Вінграновського [Текст] / Л. Талалай // Березіль. – 2005. – № 3–4. – С. 138–149.


85. Тарнашинська Л. Гармонія парадоксів як художнє надзавдання : Микола Вінграновський [Текст] / Л. Тарнашинська // Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління : (історико-літературний та поетикальний аспекти) / Ін-т л-ри імені Т. Г. Шевченка НАН України. – К., 2010. – С. 282–333.


86. Тарнашинська Л. Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління [Текст] : (історико-літературний та поетикальний аспекти) / Людмила Тарнашинська ; Ін-т л-ри імені Т. Г. Шевченка НАН України. – К. : Смолоскип, 2010. – 632 с. : іл., фото.


87. Терещенко А. Метафоричність мови твору [Текст] / А. Терещенко // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2007. – № 11. – С. 27–30.

Метафора в творах Л.Костенко та М.Вінграновського.

88. Топчій А. Сюди, на Рось, не ближче і не далі, на центр серця в плинучих літах... [Текст] / А. Топчій // Українське слово. – 2011. – № 24. – С. 13.

1963 року поет-українець Микола Вінграновський отримав... золоту медаль на кінофестивалі у Каннах. Він зіграв головну роль у фільмі Довженка.

89. Фоміна Л. Суб'єктні форми вираження авторської свідомості в ліриці Миколи Вінграновського [Текст] / Л. Фоміна // Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства : зб. наук. праць / Держ. вищий навч. заклад "Ужгородський національний університет". – Ужгород, 2011. – Вип. 15. – С. 281–286.


90. Хруленко Т. Вечір пам'яті Миколи Вінграновського [Текст] / Т. Хруленко // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 46–47.


91. Чорногуз О. Як прощальне слово [Текст] / О. Чорногуз // Літературна Україна. – 2006. – № 42. – С. 7.

Спогади про Миколу Степановича Вінграновського (1936-2004).

92. Шарварок О. Присутність, або Кілька випадкових зустрічей з Миколою Вінграновським [Текст] / О. Шарварок // Київ. – 2006. – № 11. – С. 109–111.


93. Штонь Г. Вінгран [Текст] / Г. Штонь // Українська літературна газета. – 2011. – № 9. – С. 14–15.

Про Миколу Вінграновського.

94. Шуляр В. Урок вивчення життєпису письменника (за матеріалами біографії Миколи Вінграновського) [Текст] / В. Шуляр // Українська література в загальноосвітній школі. – 2011. – № 10. – С. 30–35.

Схожі:

Він гранив слово рідне iconЗагальноуніверситетське свято, присвячене Т. Г. Шевченку «Рідне слово в рідній хаті»

Він гранив слово рідне iconВинниченко володимир «слово за тобою, сталіне!»
Вона має й свій пароль. «А він такий: треба сказати два рази «ніч». Коли скажеш це слово солдатові народної армії, він повинен два...
Він гранив слово рідне iconМитець виняткового хисту
Київського університету. І після навчання він повертається в рідне місто І стає службовцем Чернігівської контрольної палати, проте...
Він гранив слово рідне iconСвязь слов в словосочетании г лавное слово Зависимое слово

Він гранив слово рідне iconАнгло-саксонська держава
Кожен, хто судить справедливо, тримає в руках шальки терез. Він кладе на кожну з шальок справедливість І милосердя: спершу він визначає...
Він гранив слово рідне iconЛогічні задачі
Слово "логіка" походить від грецького слова "логос" і в перекладі означає: слово, поняття, ідеї, розум
Він гранив слово рідне iconЧернігівський національний педагогічний університет імені т. Г. Шевченка
Слово «Біблія» обіймає поняття взятих разом Старого та Нового Заповітів. Це слово грецьке й означає «книги»
Він гранив слово рідне iconЛекція сутність фінансів, їх функції І роль
Термін „фінанси” з’явився у XIII столітті. Він походить від середньовічного латинського терміну „financia”, що означає обов’язкову...
Він гранив слово рідне iconA – Пароль Степана
Він дізнався, що пароль є криптостійким, якщо він включає в себе І малі латинські букви, І великі латинські букви, І цифри, при цьому...
Він гранив слово рідне iconКазка як засіб розвитку творчості дітей у спадщині в. О. Сухомлинського магістрантка Інституту розвитку дитини Камонгар Марія
Тобто її головний герой схожий на дитину, він переживає ті ж проблеми І емоції. Він бореться, наприклад, з темрявою, й за його вчинками...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи