Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України icon

Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України
Скачати 178.9 Kb.
НазваІван Багряний Незламний, гордий, вірний син України
Дата05.08.2012
Розмір178.9 Kb.
ТипДокументи

ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ В. Г. КОРОЛЕНКА


НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


Інформаційно-бібліографічний відділ


Іван Багряний

Незламний, гордий, вірний син України


Тематичний список


Укладач: Копилець Н. В.


Полтава, 2011
Багряний Іван Павлович


(02.10(19.09).1906 — 25.08.1963)


(справжнє прізвище — Іван Павлович Лозов’ягін)


письменник, поет


Іван Багряний – видатна постать в українській літературі XX століття, хоча тривалий час його в Україні не знали. Причина цього зрозуміла: він був ворогом комуністичної ідеології і пануючого режиму, борцем за вільну Україну. Лише з часу проголошення Україною державної незалежності Іван Багряний в ореолі заслуженої слави повертається на батьківщину як її вірний син. Вже вийшла ціла бібліотека його творів: "Сад Гетсиманський", "Людина біжить над прірвою", "Тигролови", "Огненне коло"... Хоч і були вони опубліковані на Заході ще в 40-50-і роки, але дійти через "залізну завісу" в Україну раніше не могли.

Справжнє прізвище письменника – Іван Павлович Лозов’ягін. Він народився 2 жовтня 1906 року в селі Куземиному, тоді в Зіньківському повіті Полтавської губернії (тепер – Охтирщина, Сумської області). 1923 року Іван закінчив Краснопільську художньо-керамічну профшколу, а з 1926 навчався в Київському художньому інституті.

У 20-х роках Іван Павлович перебрав чимало професій, був навіть політінспектором міліції. Всі ці "ходіння" дали йому великий досвід і розуміння справжньої суті навколишнього життя. З 1926 року, коли в журналі "Глобус" з’явився його перший вірш, він став швидко входити в літературу. Ім’я Багряного зарясніло на сторінках журналів "Червоний шлях", "Всесвіт", "Плужанин", "Гарт", "Кіно"

Дуже активно працював Іван Багряний у 1928 – 30-х роках. У цей час були написані романи і поеми "Батіг", "Собачий банкет", "Вандея", "Гутенберг", епопея "Комета" та інші. 1930 року вийшла збірка оповідань "Крокви над табором".

Влітку 1932 року в Харкові Багряного заарештували. Протягом року відсидів у в’язниці – тривало слідство в справі "політичного самостійницького українського ухилу в літературі". Ні більше, ні менше! 1933 року одержав 5-річний термін, який почав відбувати в таборах БамЛАГУ. 1936 юнак тікає з Далекого Сходу, добирається до рідних місць і... знову потрапляє до харківської в’язниці. За два з половиною роки перебування в ній 83 дні відсидів у камері смертників. Враження цього періоду знайшли пізніше відображення в повісті "Сад Гетсиманський". 1940 року відпустили на волю з підірваним здоров’ям

З початком війни письменник потрапляє в ополчення, та врешті-решт залишається в окупації. Тепер він редактор газети "Голос Охтирщини", сповідує ідеї самостійної України. Але німці прийшли з завойовницькою метою і тому не могли сприяти національно-визвольним настроям і діям українців. 1942 року вони занесли ім’я Багряного в список для страти згідно з курсом щодо української національної інтелігенції. Івану Павловичу пощастило врятуватись.

Згодом НКВД починає всерйоз займатися "зрадником". Захопивши рукописи, Багряний прямує до Києва, а звідти до Львова. Там він займається творчою працею, пише роман "Звіролови" ("Тигролови"), на деякий час пристає до УПА. Влітку 1944 року німці відправляють його в табір остарбайтерів поблизу Берліна. Перед падінням рейху Багряний тікає в Австрію — спершу в Тироль, потім в Інсбрук, звідки в 1946 році перебирається в Баварію, у містечко Новий Ульм, де знаходився великий табір українців, які не бажали повертатись в Україну. Це був кінцевий пункт життєвого шляху Багряного.

У Новому Ульмі Іван Багряний засновує газету "Українські вісті", створює об’єднання МУР (Мистецький Український Рух), очолює УРДП, обирається головою Української Національної Ради. В цей час він пише сотні публіцистичних статей. Великого розголосу набула його брошура "Чому я не хочу повертатись до СРСР?", опублікована в 1946 році. Він писав: "Я є українець, робітник з походження, маю 35 років, уроджений на Полтавщині, зараз живу без сталого житла, в вічній нужді, никаючи, як бездомний пес, по Європі, утікаючи перед репатріаційними комісіями з СРСР, що хочуть повернути мене на "родіну". Я не хочу вертатись на ту "родіну"... Я беру це слово в лапки як слово, наповнене для нас страшним змістом, як слово чуже, з таким незрівнянним цинізмом нав’язуване нам совітською пропагандою. Большевики зробили для 100 національностей єдину "совітську родіну" і нав’язують її силою цю страшну "тюрму народів", звану СРСР". Після цього обгрунтованого виступу І. Багряного західні влади задумались і стали позбуватись ілюзій щодо Сталіна і його "найдемократичнішої" системи.

Перебуваючи в Новому Ульмі, Іван Багряний написав і видав збірку віршів "Золотий бумеранг" (1946), сатиричну поему "Антон Біда, герой труда" (1947), перевидав роман "Тигролови", згодом перекладений на англійську, німецьку, французьку і голландську мови. У 1950 році опублікував "Сад Гетсиманський", 1953 — "Огненне коло", 1957 — "Маруся Богуславка", 1965 — "Людина біжить над прірвою". Написав також .кілька п’єс: "Генерал", "Морітурі" (1947), "Розгром" (1948). Писав твори для дітей. На його вірші бандурист і композитор Г. Китастий створив пісні "За Україну", "Балада про Тютюнника", "Марш українських січових стрільців". Літературний архів І. Багряного з 1990 року знаходиться в Українській Вільній Академії наук у США.

Помер Іван Багряний 25 серпня 1963 року. Похований у місті Новий Ульм (Німеччина).

1992 року Івану Багряному посмертно присуджено Державну премію України ім. Тараса Шевченка.1. Слоньовська, О. Анатомія національної української ідеї в " Огненному колі" Івана Багряного / О. Слоньовська // Дивослово. – 2004. – № 1. – С. 5–13.

2. Мащенко, Л. В. Роман І. Багряного "Тигролови": урок-бесіда за змістом твору. 11 кл. / Л. В. Мащенко // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2004. – № 4. – С. 10–11.

4. Сотник, Л. І. Іван Багряний "Аве Марія" / Л. І. Сотник // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2004. – № 8. – С. 10–12.

5. Святовець, В. Художня деталь і вся палітра (до вивчення роману Івана Багряного "Тигролови ") / В. Святовець // Урок української. – 2004. – № 3. – С. 45–47.

6. Фурсова, Л. Трагедія ідеальної "природної" особистості в антиприродних умовах існування. Компаративний аналіз роману І. Багряного "Сад Гетсиманський" та оповідання О. Солженіцина "Один день Івана Денисовича" / Л. Фурсова // Українська література в загальноосвітній школі. – 2004. – № 3. – С. 32–33.

7. Балаклицький, М. Риси образу сильної особистості у творчості Івана Багряного / М. Балаклицький // Від бароко до постмодерну. – Х., 2003. – Т. 2. – С. 3–12.

8. Дятленко, Т. До проблеми формування в старшокласників уміння аналізувати пейзаж у прозових творах різних художніх систем. На прикладі роману І. Багряного "Тигролови" / Т. Дятленко // Українська література в загальноосвітній школі. – 2004. – № 7. – С. 16–20.

9. Бондар, В. В. Урок-дискусія за романом І. Багряного "Тигролови" / В. В. Бондар // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2004. – № 34. – С. 11–12.

10. Балаклицький, М. Григорій Сковорода та Іван Багряний: типологічна подібність постатей / М. Балаклицький // Українська мова та література. – 2004. – № 48. – С. 5–7.

11. Кодак, М. Викрадання людини (психологізм "Саду Гетсиманського" Івана Багряного) / М. Кодак // Слово і час. – 2005. – № 6. – С. 25–32.

12. Лілік, О. "Нуль, що кинув виклик вічності": історичні коментарі до роману Івана Багряного "Сад Гетсиманський" / О. Лілік // Українська література в загальноосвітній школі. – 2005. – № 10. – С. 51–53.

13. Купченя, Д. Рецепція біблійних образів та сюжетів у романі І. Багряного "Сад Гетсиманський" / Д. Купченя // Літературознавчі студії. – Полтава, 2005. – Вип. 2. – С. 42–48.

14. Шугай, О. Іван Багряний: "Ходи тільки по лінії найбільшого опору – і ти пізнаєш світ" / О. Шугай // Літературна Україна. – 2006. – № 3. – С. 1, 7. ; № 4. – С. 7.
Напередодні 100-річчя від дня народження Івана Багряного.

15. Мащенко, Л. В. Традиції родинного виховання у романі І. Багряного "Тигролови" / Л. В. Мащенко // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2006. – № 4. – С. 32–36.

16. Білоус, Н. Вивчення роману Івана Багряного "Тигролови" на тлі історичних подій та явищ із застосуванням інтерактивних методів навчання / Н. Білоус // Українська література в загальноосвітній школі. – 2006. – № 1. – С. 28–31.

17. Дятленко, Т. Розвиток мовлення старшокласників у процесі аналізу пейзажу в прозових творах різних художніх систем / Т. Дятленко // Українська література в загальноосвітній школі. – 2006. – № 2. – С. 33–36.
На прикладі романа І. Багряного "Тигролови" та оповідань Григора Тютюнника.

18. Дзюба, І. Громадянська снага і політична прозорливість (Про публіцистику Івана Багряного) / І. Дзюба // Пам'ять століть. – 2006. – № 2. – С. 210–215.

19. Привалова, С. Вивчення мови художнього твору на уроці літератури в старших класах. На матеріалі роману "Тигролови" І. Багряного / С. Привалова // Українська література в загальноосвітній школі. – 2006. – № 5. – С. 32–36.
Мова роману Івана Багряного "Тигролови".

20. Коновал, О. Постать, якою треба пишатися / О. Коновал // Літературна Україна. – 2006. – № 35. – С. 7.
Про Івана Багряного.

21. Горячок, Ш. "Хай не повернеться засуджене повік, хай не відновиться закопане, зарите..." / Ш. Горячок // Українська література в загальноосвітній школі. – 2006. – № 8. – С. 20–21.
До вивчення памфлета І. Багряного "Чому я не хочу вертатись до СРСР". 11 клас.

22. Лілік, О. "Страшний документ комуністичної доби". Інтегрований урок за романом Івана Багряного "Сад Гетсиманський" / О. Лілік // Українська література в загальноосвітній школі. – 2006. – № 9. – С. 28–30.

23. Яценко, Т. Вивчення творчості Івана Багряного в 9 класі: компетентнісний підхід / Т. Яценко // Українська мова і література в школі. – 2006. – № 5. – С. 39–45

.
24. Зотиков, О. Сад Гетсиманський для Тигролова / О. Зотиков // Україна молода. – 2006. – № 180. – С. 8–9.
До 100-річчя від дня народження І. Багряного.

25. Нестеренко, П. Овіяний романтикою героїзму / П. Нестеренко // Урядовий кур'єр. – 2006. – № 184. – С. 12.

26. Шугай, О. "...Своє завдання виконав" / О. Шугай // Літературна Україна. – 2006. – № 39. – С. 1, 7.
Іван Багряний.

27. Костюк, Г. До 100-річчя Івана Багряного / Г. Костюк // Наша віра. – 2006. – № 9–10. – С. 8–19.

28. Бендер, В. Багряний зблизька / В. Бендер // Березіль. – 2006. – № 9. – С. 136–156.

29. Нестор, син Багряного // Літературна Україна. – 2006. – № 43. – С. 7.
Для відзначення століття Івана Багряного до батьківської оселі з Німеччини прибув його син – Нестор Багряний.

30. Качуровський, І. Для бою народжений / І. Качуровський // Дзеркало тижня. – 2006. – № 42. – С. 12. ; Сучасність. – 2006. – № 10. – С. 96–103.
Про Івана Багряного.

31. Шугай, О. Він розвінчав сталінщину на 20 років раніше за Солженіцина / О. Шугай // Українська культура. – 2006. – № 10. – С. 30–31.
До 100-річчя Івана Багряного.

32. Коцарев, О. Наша правда від Івана Багряного / О. Коцарев // Літературна Україна. – 2006. – № 46. – С. 6.

33. Лущій, С. Романи Івана Багряного "Тигролови" та "Сад Гетсиманський": за архівними матеріалами Юрія Лавріненка / С. Лущій // Слово і час. – 2006. – № 10. – С. 21–31.

34. Сверстюк, Є. До 100-річчя Івана Багряного / Є. Сверстюк // Українська мова і література в школі. – 2006. – № 7. – С. 69.

35. Немченко, І. До проблеми дослідження драматургії Івана Багряного / І. Немченко // Література. Театр. Суспільство : зб. наук. пр. – Херсон, 2005. – С. 100–107.
Художня своєрідність комедії-сатири "Генерал".


36. Білоус, Н. Роман І. Багряного "Тигролови" на історичному тлі: методика вивчення твору / Н. Білоус // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2007. – № 1. – С. 13–15.

37. Сосновська, Т. Іван Багряний в дзеркалі бібліографії / Т. Сосновська, В. Ярошик // Бібліотечний форум України. – 2006. – № 4. – С. 39–41.

38. Сухорукова, А. А. Іван Багряний "Тигролови". Версія шкільного аналізу / А. А. Сухорукова // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2007. – № 2. – С. 22–28.

39. Лілік, О. Роман І. Багряного "Сад Гетсиманський": вивчення в школі / О. Лілік // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2007. – № 2. – С. 12–14.

40. Лущій, С. "Тигролови" та "Сад Гетсиманський" у контексті еміграційної періодики / С. Лущій // Київ. – 2007. – № 1. – С. 166–173.

41. Дзюба, І. Громадянська снага і політична прозорливість (Про публіцистику Івана Багряного). Святосвіт українського календаря: Іван Багряний (1906-1963) / І. Дзюба // Освіта і управління. – 2006. – № 3–4. – С. 39–44.

42. Багряний, І. Чому я не хочу вертатись до СРСР? Ми стоїмо плечима до плечей і світ відкриємо, як двері! / І. Багряний // Освіта і управління. – 2006. – № 3–4. – С. 45–56.

43. Овдійчук, Л. Естетичні уподобання українських письменників .Узагальнюючі таблиці: Григорій Косинка, Іван Багряний, Микола Куліш / Л. Овдійчук // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2006. – № 9–10. – С. 85–88.

44. Волошина, Н. Іван Багряний / Н. Волошина // Українська література в загальноосвітній школі. – 2007. – № 3. – С. 2–5.

45. Осадчук, І. "Я хочу бути тільки людиною..." Життєвий і творчій шлях Івана Багряного / І. Осадчук // Українська мова та література. – 2007. – № 12. – С. 21–24.

46. Шугай, О. "Благословен цей день і час" / О. Шугай // Літературна Україна. – 2007. – № 16. – С. 1, 7.
Про Івана Багряного.

47. Мюллер, Д. "Краще вмерти, ніж бути рабом!" / Д. Мюллер // Літературна Україна. – 2007. – № 16. – С. 7.
Про Івана Багряного. Пам'ятник письменнику у Новому Ульмі.

48. Пономарьова, Т. Дослідження мовного багатства роману "Тигролови" Івана Багряного / Т. Пономарьова // Дивослово. – 2007. – № 4. – С. 26–31.

49. Приходченко, К. І. Сумління нації. Есеї про письменників / К. І. Приходченко // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2007. – № 11. – С. 31–35.
Яр Славутич. Іван Багряний.

50. Радзієвський, В. "Місячна соната" Бетховена як виражальний засіб у романі Багряного "Сад Гетсиманський" / В. Радзієвський // Дивослово. – 2007. – № 6. – С. 15–20.

51. Бойко, Л. Життя і творчість Івана Багряного : тести / Л. Бойко // Дивослово. – 2007. – № 6. – С. 21–22.

52. Захарчук, І. Друга світова війна і художній досвід української еміграційної літератури / І. Захарчук // Дивослово. – 2007. – № 9. – С. 54–58.
Друга світова війна у творчості Юрія Косача, Івана Багряного, Уласа Самчука.

53. Слоньовська, О. Міфопоетична парадигма незалежної України в ліриці Івана Франка, Євгена Маланюка, Івана Багряного та Олега Ольжича / О. Слоньовська // Дивослово. – 2007. – № 9. – С. 59–64 ; № 10.– С. 56–60.

54. Ковалів, Ю. Лабіринтами сталінського пекла / Ю. Ковалів // Київ. – 2007. – № 10. – С. 168–173.
Творчість І. Багряного.

55. Чонка, Т. Між світлом і темрявою. Як дослідження семантики кольору допомагає у шкільному вивченні "важкої" літератури / Т. Чонка // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2007. – № 8. – С. 94–103.
Про вивчення творчості Є.Гуцала, І. Багряного, М. Хвильового, В. Барки.

56. Шпак, Н. Г. Пізнавальна діяльність старшокласників на уроках словесності. Завдання для 11 класу / Н. Г. Шпак // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2007. – № 35. – С. 5–10.
Завдання з української літератури про життєвий і творчий шлях письменників ХХ ст. ( І.Багряний, О.Гончар, В.Симоненко).

57. Художній наратив прозових текстів Івана Багряного // Наративні моделі українського письменства. – Тернопіль, 2007. – С. 365–383.

58. Літвінюк, О. В. Інтерактивні технології навчання на уроках літератури / О. В. Літвінюк // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2008. – № 4. – С. 8–15.
Тема:"Іван Багряний - лицар духу".

59. Ханас, Й. А. "Розстріляне відродження" в Україні. Інтегрований урок. 10 клас / Й. А. Ханас // Історія та правознавство. – 2008. – № 9. – С. 17–22.

60. Гриневич, В. Іван Багряний – митець і особистість. Матеріали до вивчення життя і творчості підрадянського періоду / В. Гриневич // Українська література в загальноосвітній школі. – 2008. – № 5. – С. 8–11. – № 6.– С. 19–23.
Про творчість українського письменника Івана Багряного (1907-1963), який жив у Німеччині.
61. Волошина, Н. Незабутній Іван Багряний / Н. Волошина // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2008. – № 12. – С. 10–13.

62. Зозулинський, Т. Людина у "межовій ситуації". До 45-річчя від дня смерті Івана Багряного / Тарас Зозулинський // Дзвін. – 2009. – № 1. – С. 148–150.

63. Галкін, О. Супутниці життя Івана Багряного / Олександр Галкін // Березіль. – 2009. – № 3–4. – С. 113–121.
Про дружин українського письменника Івана Багряного Антоніну Дмитрівну Зосимову та Галину Єлізарівну Багряну.

64. Слоньовська, О. Мистецтво – завжди національне! / Ольга Слоньовська // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2009. – № 5. – С. 96–106.
Міфопоетична парадигма переваги окупованої нації у повісті-вертепі Івана Багряного "Розгром".
65. Стефак, О. Безкомпромісний і творчо багатогранний / Оксана Стефак // Педагогічна думка. – 2009. – № 2. – С. 32–41.
Сценарій позакласного заходу за творчістю І. Багряного.
66. Попільнюх, М. Незламний, гордий, вірний син України / Михайло Попільнюх // Українське слово. – 2009. – № 33. – С. 11.
Іван Багряний: охтирський етап життя та літературної творчості періоду Другої світової війни.
67. Подобєд, О. Д. Ініціатор створення Української Головної Визвольної Ради / О. Д. Подобєд // Історія та правознавство. – 2009. – № 22–24. – С. 38–41.
Про українського письменника, громадського та політичного діяча Івана Багряного (1907-1963).
68. Бондаренко, А. Екзистенціальна концептосфера в художньому мовомисленні роману Івана Багряного "Людина біжить над прірвою" / Алла Бондаренко // Слово і час. – 2009. – № 10. – С. 85–92.
Українська художня мова в романі українського письменника Івана Багряного "Людина біжить над прірвою". Словесно-художня концепція перебування людини на межі життя і смерті.
69. Подобєд, О. Кіносценарні задуми Івана Багряного / Олена Подобєд // Історія України. – 2010. – № 1. – С. 7–8.

70. Сітало, О. Гуманістична ідея перемоги добра над злом у авантюрно-пригодницькому романі Івана Багряного "Тигролови". 9 клас / Олена Сітало // Українська література в загальноосвітній школі. – 2010. – № 2. – С. 20–23.
Про роман "Тигролови" українського письменника Івана Багряного.
71. Сухорукова, А. А. Шкільна версія аналізу роману І. Багряного "Тигролови" / А. А. Сухорукова // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2010. – № 13. – С. 20–25.
Вивчення в школі романа українського письменника І. Багряного "Тигролови".
72. Логвіненко, Н. У сміливих доля завжди прекрасна. Вивчення роману І. Багряного "Тигролови" / Наталія Логвіненко // Українська література в загальноосвітній школі. – 2010. – № 6. – С. 19–22. – № 7–8.– С. 32–36.
Про роман українського письменника Івана Багряного "Тигролови".
73. Коновал, О. Як "Тигролови" Івана Багряного стали "Звіроловами" ? / Олексій Коновал // Літературна Україна. – 2010. – № 34. – С. 6.
Про роман українського письменника Івана Багряного "Тигролови".
74. Слабошпицький, М. Вижити й розповісти світові. Іван Багряний / М. Слабошпицький // 25 поетів української діаспори. – К., 2006. – С. 436–476.

75. Приходченко, К. І. Іван Багряний / К. І. Приходченко // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2010. – № 33. – Вкладка.

76. Мисевич, М. Іван Багряний – письменник-емігрант / М. Мисевич // Українська мова та література. – 2010. – № 46–47. – С. 15–22.
Розробка уроків за романом І. Багряного «Тигролови»77. Королюк, Н. Філософське осмислення величі людського духу (за пригодницьким романом Івана Багряного "Тигролови") Урок-дослідження в 11-му класі / Н. Королюк // Українська мова та література. – 2010. – № 46–47. – С. 23–28.

78. Котляр, С. Проблематика роману "Тигролови" Івана Багряного / С. Котляр // Українська мова та література. – 2010. – № 46–47. – С. 29–34.

79. Коновал, О. Чому Іван Багряний не хотів повертатися до СРСР ? / О. Коновал // Літературна Україна. – 2011. – № 1. – С. 11.

80. Шаповаленко, М. Українські письменники у публіцистиці Івана Багряного / М. Шаповаленко // Історико–літературний журнал. – 2008. – № 15. – С. 74–81.

81. Соснова, В. У кожного своє щастя? / В. Соснова // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2011. – № 1–2. – С. 47–53.
Урок-дискусія в 11 класі за романом І. Багряного "Тигролови".
82. Мосейчук, Н. І. "Людина – це найвеличніша з усіх істот". Літературна композиція пам'яті Івана Багряного / Н. І. Мосейчук // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2011. – № 8. – С. 23–25.

83. Костенко, Л. Сфери духовного сприйняття твору / Л. Костенко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2011. – № 3. – С.125–126.
Про роман "Тигролови" Івана Багряного.
84. Жила, С. Вивчення роману Івана Багряного "Тигролови" з використанням живописних і графічних полотен / С. Жила // Мозаїка мистецтв на уроках української літератури : посіб. для вчителя / С. Жила. – Х., 2010. – С. 104–118.

85. Жук, С. Вивчення повісті Івана Багряного "Огненне коло" у взаємозв'язках з музикою, живописом, графікою / С. Жук // Мозаїка мистецтв на уроках української літератури : посіб. для вчителя / С. Жила. – Х., 2010. – С. 255–266.
86. Пестрецова, О. М. Іван Багряний. "Б'є крильми птах" (Методичні поради щодо вивчення тексту) / О. М. Пестрецова // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2011. – № 16–18. – С. 61–68.


87. Киниця, К. І. "Сміливі завжди мають щастя". Урок за романом І. Багряного "Тигролови" / К. І. Киниця // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2011. – № 22–24. – С. 37–45.

88. Шугай, О. Іван Багряний або Через терни Гетсиманського саду : роман-дослідження / Олександр Шугай. – К. : Рада, 1996. – 480 с. : портр.

89. Багряний, І. Тигролови : біографія письменника. Стислий переказ твору : аналіз тексту : зразки учнівських тв. : посіб. для 11 кл. / І. Багряний. – Х. : Ранок, 1999. – 80 с. – (Літературна крамниця.).

90. Турута, Т. Вивчення творчості Івана Багряного в школі : посіб. для вчителя / Тетяна Турута. – Тернопіль : Підручники і посібники, 1999. – 80 с.

91. Турута, Т. Вивчення творчості Івана Багряного в школі : посіб. для вчителя / Тетяна Турута. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2000. – 80 с. – (На допомогу вчителю).

89. Багряний, І. Тигролови : біографія письменника. Стислий переказ твору : аналіз тексту : зразки учнівських тв. : посіб. для 11 кл. / І. Багряний. – Х. : Ранок, 2001. – 80 с. – (Літературна крамниця.). – Бібліогр.: с.75.

93. Ярова, А. Г. Мова художніх творів Івана Багряного : дієслівна синоніміка / А. Г. Ярова. – Суми : ВВП Мрія-1, 2002. – 112 с. – Бібліогр.: с.103-110.

94. Турута, Т. Вивчення творчості Івана Багряного в школі : посіб. для вчителя / Тетяна Турута. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2003. – 80 с. – Бібліогр.: с.53.

95. Слабошпицький, М. 25 поетів української діаспори / Михайло Слабошпицький. – К. : Ярославів Вал, 2006. – 728 с.

96. Михайлин, І. Л. Журналістика як всесвіт : вибрані медіадослідження / Ігор Леонідович Михайлин. – Х. : Прапор, 2008. – 512 с.
Схожі:

Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України iconІван багряний тигролови
...
Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України iconВірний син Гуцульщини
Домашевський відомий історик І громадський діяч гуцульської діаспори, голова Гуцульського дослідного інституту в Чикаго, головний...
Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України iconБаклицький іван Олександрович
Баклицький іван Олександрович ХІ. 1944, Городище Черкас обл.) – психолог, канд психол наук (Стан психічної напруги регулювальників...
Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України iconБаклицький іван Олександрович
Баклицький іван Олександрович ХІ. 1944, Городище Черкас обл.) – психолог, канд психол наук (Стан психічної напруги регулювальників...
Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України iconДуховний материк митця іван Федорович Драч
П'ять літ минало майбутньому поетові в перший рік Великої Вітчизняної війни, а з Перемоги радів на дев'ятому – народився Іван Федорович...
Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України iconМикола Куліш. 97
А на лаві край віконця син в а с я вчив грамоти сусіду м у с І я к о п и с т к у
Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України iconІван могитич
Академії будівництва України, член-кореспондент Української Академії архітектури, дійсний член ісомоs, заслужений працівник культури...
Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України iconПрофесор Іван Тихонович Горбачук
Г67 Професор Іван Тихонович Горбачук: Біобібліографічний покажчик/ Упоряд. Н.І. Тарасова, Г.І. Германчук. К.: Нпу ім. М. П. Драгоманова,...
Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України iconІван денисюк казковий чудесний покажчик у новелі франка
Майже за аналогією до заголовку Кулішевої повісті "О том, от чего в местечке Во­ро­­не­же высох Пешевцев став" я прагну з’ясувати...
Іван Багряний Незламний, гордий, вірний син України iconІван Баклицький психологія праці
Міністерство освіти І науки України Львівський національний університет імені Івана Франка
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи