Зітканий із суперечностей поет icon

Зітканий із суперечностей поет
Скачати 55.03 Kb.
НазваЗітканий із суперечностей поет
Дата05.08.2012
Розмір55.03 Kb.
ТипУрок


ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ В. Г. КОРОЛЕНКА


НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


Інформаційно-бібліографічний відділ


Зітканий із суперечностей поет


Шарль Бодлер


Укладач: Захарова О. А.


Полтава, 2011
Поет, як Альбатрос - володар гроз та грому,

Глузує з блискавиць, жадає висота,

Та, вигнаний з небес, на падолі земному

Крилатий велетень не має змоги йти.

Шарль П’єр Бодлер народився в Парижі 21 квітня 1821 року. У дев'ять років Шарль пішов у коледж у Ліоні. Допитливий і здатний, він мав украй живий, неспокійний розум, що заважав посидючості й уважності, і успіхи його в коледжі були посередні. Вже в ті ранні роки майбутній письменник відрізнявся незалежним і оригінальним характером.
Шарль Бодлер належить до тих поетів, які не знайшли розуміння і визнання у сучасників. Читачі вважали його небезпечним аморальним богохульником, анархістом, напівбожевільним. Лише окремі, переважно діячі мистецтва, вбачали в Бодлерові великого поета. Таке ставлення до нього пояснюється насамперед тим, що з ранньої юності і до самої смерті Бодлер перебував у стані конфронтації з тогочасним суспільством. Цей конфлікт був непримиренним, що й зробило неможливою будь-яку іншу розв'язку, крім трагічної, для поета.
Доля подарувала Шарлю Бодлеру лише 46 років, але він назавжди увійшов до еліти світової класики.


Гузь, О. Урок 1. Між "захватом" та "жахом життя". Система відповідностей у

поетичному спадку Ш.Бодлера : аналітичне дослідження віршів "Відповідності" та "Вечорова гармонія" / О. Гузь // Зарубіжна література. – 2011. – № 3–4. – С. 3–18.


Гузь, О. Урок 2. Краса як центр філософсько-естетичної концепції Ш.Бодлера : аналітичне дослідження вірша "Гімн Красі" / О. Гузь // Зарубіжна література. – 2011. – № 3–4. – С. 19–26.


Гузь, О. Урок 3. Традиції і новаторство Ш.Бодлера у розв'язанні проблеми "поет і натовп" у поезії "Альбатрос" / О. Гузь // Зарубіжна література. – 2011. – № 3–4. – С. 26–34.Гузь, О. Урок 4. Співвідношення Життя і Смерті в художній моделі світу Бодлера : підготовка до написання есе за віршами Бодлера / О. Гузь // Зарубіжна література. – 2011. – № 3–4. – С. 34–43.Гузь, О. У пошуках єдності світу та самого себе : методичні рекомендації до вивчення творчості Шарля Бодлера в загальноосвітніх начальних закладах / О. Гузь // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2011. – №  2. – С. 2–40.


Дітькова, С. Ю. Блакитна квітка і "Квіти зла" / С. Ю. Дітькова // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2009. – № 1. – С. 6–10.

Про творчість німецького письменника Фрідріха фон Гарденберга (Новаліса) (1772-1800) і французького поета Шарля Бодлера (1821-1867).

Довгань, А. "Видобувати красу їз зла" / А. Довгань // Зарубіжна література: Додаток до газ. "Шкільний світ". – 2007. – № 2. – С. 8–10.

Творчість Шарля Бодлера крізь призму його світогляду та естетичних принципів. Урок-презентація в 10 класі.

Куцінко, О. Г. Французька поезія середини ХІХ століття. 10 клас / О. Г. Куцінко // Зарубіжна література в школі. – 2008. – № 21–22. – С. 2–29.

Творчість Шарля Бодлера, Поля Верлена, Артюра Рембо.

Кучмай, Л. П. Шарль Бодлер - французький лірик XIX ст. Збірка поезій "Квіти зла" / Л. П. Кучмай // Зарубіжна література в школі. – 2009. – № 22. – С. 22–24.


Лепьошкіна, О. І в пеклі можна марити білосніжними вершинами... : урок-дослідження за збіркою Ш. Бодлера "Квіти зла", 10 клас / О. Лепьошкіна // Зарубіжна література: Додаток до газ. "Шкільний світ". – 2009. – № 4. – С. 18–21.


Малитіна, Л. "Це байдуже, хто ти, чи Діва, чи Сирена" : підходи до аналізу поезії Ш. Бодлера "Гімн Красі" / Л. Малитіна // Зарубіжна література. – 2010. – № 9. – С. 17–20.


Мащенко, Є. М. Поет без болю в серці не поет : зустріч в літературному кафе "Перехрестя", присвячена творчості П.Верлена, А.Рембо, Ш.Бодлера / Є. М. Мащенко // Всесвітня літ-ра в серед. навч. закладах України. – 2006. – № 12. – С. 4–7.

Межанов, К. Альбатрос на крыльях духа, или Садовник в саду "цветов зла" : эссе о Шарле Бодлере [Текст] / К. Межанов // Зарубіжна література в навчальних закладах. – 2004. – № 2. – С. 54–59.


Мележик, В. О. "Вірші у прозі" Шарля Бодлера : позакласне читання для класів філологічного та художньо-естетичного профілю. 10 кл / В. О. Мележик // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2005. – № 3. – С.61–64.


Николин, М. Формування духовно-естетичної компетентності учнів у профільному класі : уроки різнорівневого вивчення поезії Шарля Бодлера / М. Николин // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2010. – № 3. – С. 18–25.

Вивчення творчості французького поета Шарля Бодлера в школі..

Ніколенко, О. Шарль Бодлер / О. Ніколенко // Тема. – 2005. – № 3–4. – С. 140–164.


Ніколенко, О. "Падло" / О. Ніколенко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2011. – № 2 . – С. 37–38.

Про вірш французького поета Шарля Бодлера "Падло".

Ніколенко, О. М. Поезія французького символізму. Шарль Бодлер. Поль Верлен, Артюр Рембо  : посіб. для вчителя / О. М. Ніколенко. – Х. : Веста: Ранок, 2003. – 144 с.  – (Скарбниця словесника).


Ніколенко, О. М. Відчути пульс життя через "оголене серце " поета : до вивчення збірки Ш.Бодлера "Квіти зла" / О. М. Ніколенко, Л. В. Шаповалова // Всесвітня літ-ра в середн. навч. закладах України. – 2006. – № 1. – С. 21–32.


Савкова, Н. Відкриття чарівного світу французьких поетів Шарля Бодлера і Поля Верлена / Н. Савкова // Зарубіжна література: Додаток до газ. "Шкільний світ". – 2007. – № 2. – С. 3–4.


Скобельская, О. И. Скандальные произведения мировой литературы : литературный кружок для учащихся 10-11классов / О. И. Скобельская // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2009. – № 1. – С. 36–38.

Заседание литературного кружка на тему: странствие в поисках Красоты ("Цветы зла" Ш.Бодлера).

Тригуб, І. А. Вплив світогляду митця на його творчість : урок дослідження за поезіями Ш.Бодлера / І. А. Тригуб // Всесвітня літ-ра в середн. навч. закладах України. – 2004. – № 1. – С. 17–18.


Тригубенко, О. М. "Світло дедалі яскравіше, чим глибше тіні / О. М. Тригубенко // Все для вчителя. – 2009. – № 9–10. – С. 123–124.

Конфлікт між ідеалом та дійсністю в поезії Шарля Бодлера "Сліпці".

Тур, В. Шарль Бодлер як пізнаний романтик і предтеча символізму. Збірка "Квіти зла" : структура, основна ідея. Проблема відносин краси і зла, роль "Діалогу з Данте", трактування предметних образів / В. Тур // Зарубіжна література. – 2009. – № 44. – С. 9–10.


Фурсова, Л. Уроки за Бодлером : пошук методичних варіантів / Л. Фурсова // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2011. – № 2. – С. 51–52.


Хроменко, І. "Квіти зла" Бодлера - аморальна книжка чи "жорстокий моральний урок" людству? / І. Хроменко // Зарубіжна література в школах України. – 2008. – № 1. – С. 23–31.


Штанько, Л. Поезія середини XIX-XX ст. / Л. Штанько // Всесвітня літ-ра в серед. навч. закладах України. – 2008. – № 2. – С. 44–49.

Розробки уроків за творами Ш. Бодлера та П. Верлена.

Схожі:

Зітканий із суперечностей поет iconЗміна інтеграційної парадигми Європейського Союзу як спосіб розв’язання внутрішньоєвропейських суперечностей

Зітканий із суперечностей поет iconВчений невтомного наукового пошуку
Василь Даниш – багаторічний невтомний дослідник надр Карпат, науковець-геолог І поет
Зітканий із суперечностей поет iconПоложення про проведення II всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Пісенний край» імені М. К. Кондратюка
Присяжнюк – поет, композитор, керівник продюсерского центра Євгенія Вєтрова, директор громадської організації «Гранд-шоу»
Зітканий із суперечностей поет iconГанс-Ґеорґ Ґадамер
Та пошуки істини не припиняються. І цей закид лише підтверджує їх існування. Той, хто обманює, хоче, щоб йому повірили. Поет шукає...
Зітканий із суперечностей поет iconПерший Всеукраїнський форум довкілля Л. С. Грицюк
Днз №33 “Оселя талановитих”; Р. В. Урсу, завідуюча Чернівецьким днз №35. На з’їзді зауважувалося, що в дошкільній освіті сталися...
Зітканий із суперечностей поет iconРозвиток технічної творчості в процесі виховання у вищій школі постановка проблеми
Реалізація цілей, завдань і принципів професійного виховання вимагає своєчасного виявлення і грамотного вирішення виникаючих в цьому...
Зітканий із суперечностей поет icon"Поет-лірик від Бога" До 100-річчя від дня народження
Україно моя, далі, грозами свіжо пропахлі, Польова моя мрійнице. Крапля у сонці з весла. Я віддам свою кров, свою силу І ніжність...
Зітканий із суперечностей поет icon«самый непрочитанный поэт»
Гумільов зробив також великий внесок в етнографію. Те, що встиг написати Гумільов, залишилося в пам'яті багатьох тих, які люблять...
Зітканий із суперечностей поет iconСистема суперечностей у професійній економіко-математичній підготовці майбутніх економістів Постановка проблеми
Емократизації суспільства в Україні особливого значення набуває економічна освіта. Тільки за умови формування у майбутніх економістів...
Зітканий із суперечностей поет iconКафедра світової літератури Міжвузівський цикл лекцій “Нобелівські лауреати з літератури”
Лекція 63. Лауреат Нобелівської премії з літератури 1910 року Пауль Гайзе (Німеччина) – «за неперевершену, пройняту ідеалізмом артистичність,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи