Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем icon

Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем
Скачати 51.84 Kb.
НазваТема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем
Дата14.08.2012
Розмір51.84 Kb.
ТипДокументи

Програма дисципліни "Грошово-кредитні системи зарубіжних країн "

Тема 1. Суть та основні етапи еволюції грошових і кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою

Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем.

Поняття та структура кредитної системи. Основні види кредитних установ та їх функції. Структурні зміни у кредитних системах.

Основні етапи розвитку грошово - кредитних систем, золотий стандарт та сталість грошово - кредитних систем, перехід від металевих до паперових

грошових систем у період першої світової війни. Світова економічна криза 1929-1933 рр., її особливості та наслідки для грошових і кредитних систем. Розвиток грошових і кредитних систем у післявоєнний період.

Сучасні тенденції у розвитку грошових і кредитних систем розвинених країн. Дерегулювання фінансових ринків. Концентрація та централізація банківського капіталу. Конкуренція у банківській сфері. Банківські кризи. Диверсифікація банківських послуг. Сек'юритизація. Комп'ютеризація та фінансові нововведення. Глобалізація кредитних систем.

^ Тема2. Еволюція валютних систем

Суть та складові світової валютної системи. Система золотого стандарту. Структурні принципи Паризької валютної системи. Особливості Генуезької валютної системи. Основні риси Бреттон - Вудської валютної системи. Причини розпаду Бреттон - Вудської валютної системи.

Ямайська валютна система та її визначальні риси.

Міжнародна валютна система. Мета та етапи створення Європейської валютної системи. Особливості функціонування Європейської валютної системи.

^ Тема 3. Грошова та кредитна система США

Становлення та розвиток грошової системи. Грошовий обіг в умовах домонополістичного капіталізму. Особливості грошової системи США у роки першої світової війни та у післявоєнні роки. Причини краху золотого стандарту. Девальвація долара. Інфляція у роки другої світової війни та у післявоєнні роки. Долар у ролі резервної та світової валюти. Сучасна структура грошового обороту США.

Формування кредитної системи США. Федеральний резервний акт 1913р. та зміни у кредитній системі. Федеральна Резервна Система, її організаційна структура, функції, методи здійснення грошово - кредитної політики. Комерційні банки. Інвестиційні банки. Позичково - ощадні інститути та особливості їх діяльності. Контроль за діяльністю банків, система страхування депозитів. Недепозитні фінансові установи.

^ Тема 4. Грошова та кредитна система Великобританії

Грошовий обіг Англії до першої світової війни. Інфляція у період та після першої світової війни. Мотиви повернення до золотого стандарту методом реставрації. Грошова реформа 1925 - 1928 рр. крах золотого стандарту та утворення "стерлінгової зони". Інфляція у роки другої світової війни та у післявоєнні роки. Причини та наслідки девальвації фунта стерлінгів у міжнародних розрахунках.

Сучасна кредитна система Англії. Банк Англії, його утворення, організація і управління, роль і функції. Механізм грошово - кредитного регулювання у Великобританії. Роздрібні та оптові банки. Торгові банки. Дисконтні доми. Інші фінансові посередники.

^ Тема 5 . Грошова та кредитна система Німеччини

Грошова система Німеччини до першої світової війни. Гіперінфляція у роки першої світової війни. Грошова реформа 1924 р. Скасування золотого стандарту у період світової економічної кризи. Грошова система Німеччини у період підготовки та під час другої світової війни. Грошова реформа 1948 р. Зміни у грошовій сфері після возз'єднання Західної та Східної Німеччини. Євро як грошова одиниця сучасної Німеччини.

Німецький Федеральний банк, його організаційна структура, управління, завдання та функції. Особливості грошово-кредитного регулювання в Німеччині. Взаємовідносини Бундесбанку з Європейським центральним банком. Контроль за банківською діяльністю. Система страхування депозитів. Універсальні кредитні установи Німеччини. Спеціалізовані кредитно-фінансові установи.

^ Тема 6. Грошова та кредитна система Франції

Грошовий обіг Франції до першої світової війни. Інфляція у період та після першої світової війни. Грошова реформа 1928р. і причини збереження Францією золотого стандарту у роки світової економічної кризи 1929 - 1933 рр. Інфляція у роки другої світової війни та у післявоєнні роки. Зона франка. Девальвація франка. Євро як грошова одиниця сучасної Франції.

Особливості розвитку кредитної системи Франції після другої світової війни. Націоналізація банків на підставі закону 1982р. банк Франції, його структура, управління та функції. Механізм грошово - кредитної політики Франції, роль держави у цьому процесі. Взаємовідносини Банку Франції з Європейським центральним банком. Депозитні банки. Регіональні банки. Спеціальні кредитні інститути Франції.

^ Тема 7. Грошово-кредитні системи Італії, Швейцарії та інших країн Західної Європи

Становлення і розвиток грошової системи Італії. Сучасна грошова система Італії. Інфляція. Особливості грошового обігу Італії як члена Європейського союзу.

Сучасна грошова система Австрії, Швейцарії та інших країн. Необхідність та значення запровадження спільної європейської валюти - євро. Сучасний стан євро.

Формування кредитної системи Італії. Банк Італії, його структура та основні функції. Особливості взаємовідносин Банку Італії з європейським центральним банком. Характерні риси діяльності комерційних банків Італії. Італійські спеціалізовані банки. Небанківські кредитно-фінансові інститути Італії.

Особливості кредитних систем Швейцарії, Австрії та інших країн. Специфіка діяльності центральних банків деяких європейських країн. Європейський центральний банк, його організаційна структура, функцій та методи діяльності, особливості взаємовідносин Європейського центрального банку з центральними банками окремих країн.


^ Тема 8. Грошова та кредитна система Канади

Особливості історичного розвитку грошової системи Канади. Грошовий обіг та грошові розрахунки. Інфляційні процеси.

Формування кредитної системи Канади. Структура кредитної системи Канади. Банк Канади, його структура. Функції та управління. Грошово-кредитна політика країни. Іноземний капітал у кредитній системі Канади. Особливості діяльності комерційних банків та ощадних інститутів Канади. Небанківські кредитно-фінансові інститути Канади. Необхідність та зміст реформ кредитної системи, що проводиться на основі Закону С-8 з жовтня 2001 року.


^ Тема 9. Грошова та кредитна система Японії

Особливості розвитку грошової системи Японії до другої світової війни. Інфляція у період другої світової війни та у післявоєнні роки. Особливості відбудовного періоду. Ревальвація єни. Валютне становище єни на сучасному етапі. Перетворення єни у регіональну валюту.

Розвиток кредитної системи Японії до другої світової війни та після війни. Банк Японії, його структура, функції і операції. Механізм грошово-кредитного регулювання в Японії. Комерційні банки. Міські банки. Банки довгострокового кредиту. Траст – банки. Спеціалізовані приватні та державні кредитно-фінансові установи Японії. Реформа банківського сектору Японії.


Тема 10. Грошова та кредитна система Російської Федерації

Грошова система Російської Федерації після розпаду колишнього СРСР. Деномінація російського рубля і її значення. Особливості інфляційних процесів Росії в 90-их роках. Сучасний стан російської валюти.

Державний банк Росії, його організаційна структура, функції. Комерційні банки, їх становлення, розвиток та проблеми функціонування. Становлення небанківських кредитно-фінансових інститутів, особливості їх діяльності.

Схожі:

Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем iconТема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою

Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем iconТема 1
Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою
Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем iconТема 1
Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою -2 год
Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем iconТема Суть І основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з ринковою економікою Тема Еволюція валютних систем
Тема Суть І основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з ринковою економікою
Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем iconТема Суть І основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з ринковою економікою Тема Еволюція валютних систем
Тема Суть І основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з ринковою економікою
Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем iconАнотація дисципліни Актуальність курсу «Грошово-кредитні системи зарубіжних країн»
«міжнародна економіка», значення якої полягає в розумінні закономірностей організації та еволюції грошових та кредитних систем країн...
Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем iconПрограма дисципліни “Платіжні системи”
Суть, значення І правова основа діяльності платіжної системи. Елементи платіжної системи України. Основні вимоги до платіжних систем....
Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем iconДисципліна „Грошово-кредитні системи зарубіжних країн” Довідник з дисципліни Для спеціальності 0105 Викладачі: Шевцова Я. А. к е. н., доц., Черна О. М. асистент
Предметом навчальної дисципліни є система економічних відно­син, які виникають в процесі еволюції грошових І кредитних систем зарубіжних...
Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем iconТема світова валютна система сутність та структура сучасної валютної системи, основні її елементи

Тема Суть та основні етапи еволюції грошових І кредитних систем країн з розвиненою ринковою економікою Суть, види та елементи грошової системи. Елементи національної валютної системи. Основні типи грошових систем iconТема Світова валютна система Сутність валютного курсу та його види
Етапи еволюції світової валютної системи: базові принципи та ключові характеристики
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи