Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг icon

Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг
Скачати 37.92 Kb.
НазваТема Розвиток ринку банківських електронних послуг
Дата14.08.2012
Розмір37.92 Kb.
ТипДокументи

Програма дисципліни

Банківські електронні послуги”

Тема 1. Розвиток ринку банківських електронних послуг.

Система банківських електронних послуг, їх суть та різновиди. Етапи розвитку ринку банківських електронних послуг. Автоматизація банківської діяльності. Цілі автоматизації діяльності банку. Вплив автоматизації на конкурентну позицію банків.

Етапи впровадження комп’ютерних технологій у банківську сферу. Інтернет як сегмент ринку банківських послуг.

Роздрібні та гуртові банківські електронні послуги. Автоматизовані розрахункові палати. Нові види банківських електронних послуг. Перспективи розвитку електронних банківських послуг.

^ Тема 2. Технічне та програмне забезпе­чення банківських систем.

Покоління автоматизованих банківських систем, їх характеристика. Принципи інформатизації банку. Вимоги до автоматизованих банківських систем. Режими роботи ЕОМ. Структура автоматизованих банківських систем. Функціональна структура автоматизованих банківських підсистем.

Інформаційне забезпечення банківських автоматизованих систем. Інформаційна модель. Бази даних. Технологія роботи з електронними документами. Електронний підпис.

Технічне забезпечення банківських електронних систем. Локальні та глобальні обчислювальні мережі. Способи передачі даних в мережі. Операційні системи ЕОМ та робочих станцій. Мережеві операційні системи. Системи телекомунікацій. Модем кабельні та супутникові канали.

Програмне забезпечення банківських електронних систем. Типова структура прикладних банківських програм. Безпека та захищеність систем.

^ Тема 3. Роздрібні банківські електронні послуги.

Суть, види та класифікація роздрібних банківських електронних послуг.

Пластикові картки, їх суть та класифікація. Виникнення пластикових карток. Умови розвитку кредитних карток. Суб’єкти ринку обігу пластикових карток. Магнітні картки. Смарт-картки. Кредитні картки, їх переваги та недоліки. Дебетові картки.

Загальна характеристика розрахунків за допомогою пластикових карток.

Технологія обробки магнітних та електронних карток. Інформаційні потоки у системах розрахунків з використанням магнітних та електронних карток. Ринок технгологій пластикових карток в Україні, його особливості.

Умови видачі та використання кредитних карток. Вартість послуг, пов’язаних з використанням кредитних карток.

Банкомат як елемент електронної системи платежів і розрахунків. Електронні системи розрахунків у торгівельній мережі. Ведення банківських операцій удома та в офісі.

Стан впровадження та перспективи розвитку ринку платіжних карток в Україні.


^ Тема 4. Послуги, що надаються комер­ційними банками через мережу Інтернет.

Комп’ютерна мережа Інтернет та особливості її розвитку. Структура Інтернету. Адреса, протоколи та ресурси Інтернету. Особливості українського сегмента Інтернету. Захист інформації у комп’ютерній мережі.

Можливості комерційних банків надавати послуги через Інтернет. Інформаційні послуги банків у мережі Інтернет. Web-сайти банків, їх значення. Інтерактивне банківське обслуговування. Інтернет-банкінг, його особливості.

Послуги комерційних банків України через мережу Інтернет. Розрахункове обслуговування, ведення рахунку, отримання кредитів, фондові операції та ін.

Правові аспекти діяльності банків у мережі Інтернет. Електронний підпис. Захист інформації у мережі.

Перспективи розвитку послуг комерційних банків, що надаються через мережу Інтернет в Україні.

^ Тема 5. Послуги комерційних банків, пов’язані з мобільним зв’язком.

Мобільний зв’язок та його види. Покоління мобільного зв’язку. Суть та види мобільної торгівлі.

Послуги комерційних банків у сфері мобільного зв’язку. Послуги банків для власників мобільних телефонів стандарту GSM – для корпоративних клієнтів (ведення рахунку, стан операцій на рахунку, залишок рахунку); для приватних осіб – відкриття рахунку, здійснення розрахунків за товари, роботи, послуги, переказ грошей з рахунку на інший рахунок та ін.

Перспективи розвитку послуг комерційних банків, пов’язаних з мобільним зв’язком. Розвиток даних послуг в Україні.

^ Тема 6. Електронні системи обміну банківськими повідомленнями.

Системи банківських телекомунікацій. Електронна пошта НБУ. Електронні поштові скриньки. Структура та призначення електронної пошти НБУ. Телексний зв’язок. Спеціалізовані мережі телекомунікацій.

Система “Клієнт-банк”, технологія її функціонування. Інформаційне забезпечення системи “Клієнт-банк”.

Електронні системи міжбанківських розрахунків.

Всесвітня міжбанківська система SWIFT, основні етапи її розвитку. Переваги і недоліки системи. Організаційна структура й архітектура системи SWIFT. Формування та передача повідомлень. Безпека функціонування системи.

Міжнародні телекомунікаційні служби фінансової інформації. Міжнародна інформаційна система REUTERS. Інформаційна система DOW-JONES. Інформаційне агентство BLOOMBERG та ін.

^ Тема 7. Захист і безпека інформації при використанні електронних пос­луг банків.

Важливість організації захисту банківської інформації в сучасний період. Безпека банківських електронних систем. Загрози безпеці. Технологія побудови систем захисту.

Методи та засоби організації захисту банківських систем. Організаційні та програмно-технічні засоби захисту банківських електронних систем. Технологічні та бухгалтерські засоби контролю систем.

Особливості захисту даних в системах електронних платежів.

Перспективи розвитку технології та способів захисту інформації в банківських системах.

Схожі:

Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг iconТема 1: Розвиток ринку банківських електронних послуг
Еом, встановлена у вузлах обчислювальної мережі для вирішення питань комунікації у мережі
Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг iconОлещук М. Г
Представлено дослідження основних етапів розвитку банківської системи та становлення банківських послуг на кожному з них. Прогнозовано...
Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг iconТема економічні та правові основи банківської діяльності
Україні. Організація діяльності банківських установ. Загальна характеристика банківських операцій. Операції банку по формуванню капіталу...
Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг iconІнформації про стан ринку та його учасників; необмежена кількість учасників ринку; широкий асортимент І диверсифікація банківських продуктів
Становлення та розвиток ринкових відносин визначає ряд першочергових стра­тегічних завдань діяльності банків, оскільки ефективно...
Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг iconБанківські електронні послуги”
Змістовий модуль Розвиток сучасних банківських електронних послуг та проблем безпеки
Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг iconРозвиток банківського сектору
Беззаперечно, великої ролі тут відіграють структурні зміни, що відбуваються в ньому, питання кількості та якості регуляторів на ринку...
Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг iconРозвиток банківського сектору
Беззаперечно, великої ролі тут відіграють структурні зміни, що відбуваються в ньому, питання кількості та якості регуляторів на ринку...
Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг iconТема Конкуренція в системі ринкової економіки Тема Конкурентоспроможність товарів і послуг на світовому ринку
Тема Система управління конкурентоспроможністю підприємства на світовому ринку
Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг iconТема Конкуренція в системі ринкової економіки Тема Конкурентоспроможність товарів І послуг на світовому ринку
Тема Система управління конкурентоспроможністю підприємства на світовому ринку
Тема Розвиток ринку банківських електронних послуг iconРоль маркетингу на ринку послуг з працевлаштування д е. н. О. С. Тєлєтов, студентка Н.Є. Косолап
Б. М. Генкіна, Ю. Г. Платонова, І. Д. Макарової та інших вчених, проте дослідження сучасного стану ринку рекрутингових послуг проведені...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи