Тема порядок надання та погашення icon

Тема порядок надання та погашення
Скачати 48.22 Kb.
НазваТема порядок надання та погашення
Дата14.08.2012
Розмір48.22 Kb.
ТипДокументиПрограма дисципліни “Кредитування і контроль”


ТЕМА 1. ПОРЯДОК НАДАННЯ ТА ПОГАШЕННЯ

БАНКІВСЬКОГО КРЕДИТУ

Порядок надання кредиту, його документальне оформлення, скерування та супроводження: обов’язкова кредитна документація, додаткова кредитна документація, процедура розгляду документів, робота кредитного комітету (комісії) при розгляді питання про надання кредиту та її інформаційне забезпечення.

Вимоги щодо оформлення кредитної справи позичальника та її зберігання. Порядок супроводження кредиту, наданого позичальнику.

Визначення строків та механізм погашення кредитів, умови та порядок відстрочки (пролонгації) строку користування кредитом.

Джерела погашення кредиту та відсотків за ним. Прострочення виконання позичальником зобов’язань за кредитним договором.

Реструктуризація заборгованості за кредитами, її зміст та порядок проведення комерційним банком. Особливості окремих видів реструктуризації боргу позичальників.

Плата за кредит, фактори, що впливають на її рівень. Порядок визначення, нарахування та стягнення банками плати за кредит.

Шляхи удосконалення механізму надання та погашення кредиту. Економічний контроль та санкції в процесі кредитування.

^

ТЕМА 2. ФОРМИ ТА МЕТОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

БАНКІВСЬКИХ ПОЗИК


Кредитні ризики, їх сутність, класифікація та управління ними.

Форми забезпечення своєчасності та повноти повернення кредитів та сплати відсотків за ними, їх загальна характеристика.

Застава майна – форма забезпечення банківського кредиту: вибір предмета застави, оцінка ліквідності застави, визначення вартості застави, укладення договору застави, нагляд банку за заставленим майном, порядок звернення стягнення на заставлене майно, його реалізації та погашення кредиту за рахунок виручки від реалізації заставленого майна.

Гарантія, поручительство – форми забезпечення банківського кредиту: принципи вибору гаранта чи поручителя, правова та економічна робота банків з ними, гарантійний лист, договір поручительства, порядок стягнення боргу позичальника за рахунок коштів гаранта чи поручителя.

Страхування відповідальності позичальника за непогашення кредиту і несплати відсотків за користування ним – форми забезпечення кредиту: вибір надійної страхової компанії і найбільш вигідних для банку і позичальника умов страхування, договір страхування та вимоги банку до його змісту, порядок стягнення боргу позичальника за рахунок коштів страхової компанії.

Шляхи удосконалення та необхідність впровадження в банківську практику нових, прогресивних форм та методів забезпечення банківських кредитів.


^ ТЕМА 3. БАНКІВСЬКІ РЕЗЕРВИ ДЛЯ ВІДШКОДУВАННЯ МОЖЛИВИХ ВИТРАТ ВІД ЇХ КРЕДИТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Необхідність та умови створення банками резервів для відшкодування можливих витрат за кредитними операціями.

Кредитні операції у широкому розуміння – основний вид активних операцій банків. Види заборгованості за кредитними операціями, що становлять кредитний портфель банку. Валовий та чистий кредитний ризики для банку – кредитора. Класифікація кредитного портфеля банку за кожною кредитною операцією, критерії класифікації. Визначення категорій кредитних операцій за результатами класифікації кредитного портфеля.

Порядок розрахунків та формування резервів під кредитні ризики: резервів під стандартну заборгованість за кредитними операціями, резервів під нестандартну заборгованість за кредитними операціями.

Класифікація позичальників за результатами оцінки їх фінансового стану та врахування рівня (якості) забезпечення заборгованості за кредитними операціями. Групування кредитних операцій за станом обслуговування позичальниками боргу перед банками за цими операціями. Класифікація кредитного портфеля за рівнем ризику кредитної заборгованості. Умови та порядок врахування вартості прийнятого забезпечення кредитів при визначенні чистого кредитного ризику – бази для розрахунків суми резервів під кредитні ризики. Порядок розрахунків резервів з урахуванням розміру чистого кредитного ризику та коефіцієнтів резервування коштів комерційних банків.

Порядок та джерела формування резервів під кредитні ризики, їх використання.

Порядок формування та використання резервів під прострочені та сумнівні щодо отримання доходи за активними операціями банків.

Контрольно-економічна робота та звітність банків з питання формування та використання резервів під кредитні ризики: кредитна документація позичальника (кредитна справа), кредитна історія позичальника, звітність з класифікації кредитних операцій та кредитного портфеля.

Контроль НБУ за дотриманням комерційними банками порядку створення та використання резервів під кредитні ризики, правильності класифікації кредитних операцій і кредитного портфелю.


^ ТЕМА 4. ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ТА ПОГАШЕННЯ ОКРЕМИХ ВИДІВ БАНКІВСЬКИХ ПОЗИК

Класифікація банківських кредитів відповідно до міжнародних стандартів. Особливості надання та погашення:

  • контокорентного та овердрафтного кредитів;

  • ломбардного та іпотечного кредитів;

  • консорціумного та паралельного кредитів;

  • бланкових кредитів (партнерських, довірчих);

  • кредитів, пов’язаних з вексельним обігом (облікового, під заставу векселів);

  • розрахункових та платіжних кредитів.

Особливості кредитування селянських (фермерських) господарств: порядок надання кредиту, види забезпечення кредиту, порядок повернення кредиту банку селянськими (фермерськими) господарствами.

Перспективи урізноманітнення видів банківських кредитів, шляхи удосконалення механізму їх надання та погашення.
^

ТЕМА 5. МІЖБАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ В УКРАЇНІ


Міжбанківський ринок кредитних ресурсів: сутність, склад та структура.

Умови, правові та організаційно-економічні засади взаємного кредитування комерційних банків України.

Економічна сутність, значення та еволюція кредитних відносин між НБУ та комерційними банками. Рефінансування Національним банком України комерційних банків через операції на відкритому ринку.

Проведення Національним банком України рефінансування (кредитування) банків через тендери: забезпечення кредиту, заявки банків на участь у тендері, порядок проведення тендерів, укладення кредитних договорів і договорів застави за наданими кредитами, порядок погашення кредиту та відповідальність банків за його несвоєчасне погашення.

Надання комерційним банкам кредитів “овернайт” через постійно діючу кредитну лінію: механізм надання кредиту, укладення кредитного договору між НБУ і комерційним банком про використання лінії рефінансування, відповідальність за несвоєчасність погашення кредитів “овернайт”.

Порядок надання Національним банком стабілізаційного кредиту комерційним банкам, контроль за поверненням стабілізаційного кредиту.

Депозитні сертифікати Національного банку, умови та порядок їх випуску в обіг, правила проведення аукціонів з розміщення сертифікатів серед комерційних банків. Обіг сертифікатів, умови використання сертифікатів як застави на міжбанківському ринку кредитів.


Схожі:

Тема порядок надання та погашення iconРішення щодо звіту про його виконання п. 4; затвердження загальнодержавних програм економічного, розвитку
України; порядок утворення І погашення державного внутрішнього І зовнішнього боргу; порядок випуску та обігу державних цінних паперів,...
Тема порядок надання та погашення iconФінансовий менеджмент Тема «Управління активами»
Управління активами (консервативна фінансова стратегія з більш тривалими термінами погашення займів)
Тема порядок надання та погашення iconКабінет міністрів україни постанова від 19 вересня 2005 р. №934
Порядок погашення кредиторської заборгованості державного бюджету педагогічним І науково-педагогічним працівникам навчальних закладів...
Тема порядок надання та погашення iconКабінет міністрів україни постанова від 19 вересня 2005 р. №934
Порядок погашення кредиторської заборгованості державного бюджету педагогічним І науково-педагогічним працівникам навчальних закладів...
Тема порядок надання та погашення iconПрезидента україни про Положення про порядок надання грантів Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених
Це Положення визначає порядок надання щорічних грантів Президента України для підтримки актуальних, значущих наукових
Тема порядок надання та погашення iconТема поняття трудового договору І порядок прийому на роботу основні питання
Порядок укладення трудового договору. Попереднє випробування. Фактичний допуск до роботи
Тема порядок надання та погашення iconМетодичні рекомендації щодо структури, змісту та обсягів підручників І навчальних посібників для вищих навчальних закладів та тимчасовий Порядок надання навчальній літературі грифів Міністерства освіти І науки України (додатки 1, 2)
Розробити та запровадити порядок попереднього розгляду навчальної літератури, яку пропонується видати з відповідним грифом міністерства,...
Тема порядок надання та погашення iconМетодичні рекомендації щодо структури, змісту та обсягів підручників і навчальних посібників для вищих навчальних закладів та тимчасовий Порядок надання навчальній літературі грифів Міністерства освіти і науки України (додатки 1, 2)
Розробити та запровадити порядок попереднього розгляду навчальної літератури, яку пропонується видати з відповідним грифом міністерства,...
Тема порядок надання та погашення iconОдеський державний екологічний університет
Розділ II. Порядок внесення змін та надання роз`яснень до документації конкурсних торгів
Тема порядок надання та погашення iconОдеський державний екологічний університет
Розділ II. Порядок внесення змін та надання роз`яснень до документації конкурсних торгів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи