Тема Міжнародний фінансовий ринок icon

Тема Міжнародний фінансовий ринок
Скачати 41.58 Kb.
НазваТема Міжнародний фінансовий ринок
Дата14.08.2012
Розмір41.58 Kb.
ТипДокументи


Програма дисципліни “Міжнародні ринки грошей і капіталів”.

Тема 1. Міжнародний фінансовий ринок


Об’єктивна необхідність та економічна сутність міжнародного фінансового ринку. Загальна характеристика та особливості формування міжнародного фінансового ринку. Схема і структура МФР. Інституційна структура фінансового ринку. Учасники ринку їх функції та цілі.

Сегменти міжнародного фінансового ринку:


а). Міжнародний ринок грошей;

б). Міжнародний ринок капіталів.

Функціональний механізм Міжнародних ринків грошей і капіталів.

Процес інтернаціоналізації та глобалізації міжнародного ринку грошей і капіталів.

Євроринки: ринок євровалют і ринок єврокредитів.

Тема 2. Міжнародний ринок грошей


Загальна характеристика і кон’юнктура на грошовому ринку. Функції та роль міжнародного грошового ринку. Структура грошового ринку:

а). ринок іноземної валюти;

б). Ринок короткострокових кредитів.

Характеристика кредитних зобов’язань, що обертаються на грошовому ринку.

Євроринок та його фінансові інструменти.

Учасники грошового ринку: продавці, покупці, посередники.

Тема 3. Міжнародний ринок капіталів


Функції та роль міжнародного ринку капіталів в інвестуванні економіки. Первинний і вторинний ринок капіталів.

Учасники ринку: емітети, інвестори, посередники.

Фінансові інструменти ринку капіталів: міжнародні облігації та єврооблігації, корпоративні облігації, акції державні цінні папери, фінансові гарантії та інші.

Фінансові послуги на міжнародному ринку капіталів. Види послуг комерційних банків на ринку капіталів. Лізингові та селенгові операції.

Позабіржовий ринок цінних паперів як складова ринку капіталів.


^ Тема 4. Фінансові послуги на міжнародному ринку цінних паперів.


Характеристика та модель міжнародного ринку цінних паперів. Правові аспекти регулювання ринку цінних паперів. Регулювання діяльності учасників ринку цінних паперів.

Особливості організації та функціонування інфраструктури міжнародного ринку цінних паперів. Роль банків у інфраструктурному забезпеченні міжнародного ринку цінних паперів. Банківські інформаційні технології.

Міжнародний ринок акцій. Євроринок.

Міжнародний ринок облігацій. Єврооблігації. Інші види цінних паперів та похідні (спеціальні) інструменти ринку цінних паперів.

Діяльність фондових бірж на міжнародному ринку цінних паперів. Біржові операції з цінними паперами.

Інструменти ринку грошей: векселі, банківські акцепти, депозитні сертифікати, євродолари, комерційні папери. Угоди про зворотній викуп. Взаємні фонди грошового ринку.

Міжнародний валютний ринок. Суб’єкти валютного ринку та їх функції. Операції на міжнародному валютному ринку – “спот”, “форвард” і “своп”. На біржовому – “ф’ючерс” та “опціон”.

Тема 5. Функціонування міжнародного ринку кредитних ресурсів

Характеристика міжнародного кредиту. Необхідність, передумови та сутність міжнародного кредиту. Характерні ознаки та особливості міжнародного кредиту. Функції та роль міжнародного кредиту.

Міжнародний ринок кредитів.

Форми і види міжнародних кредитів Класифікація міжнародних банківських кредитів. Умови кредиту та механізми здійснення міжнародних кредитних операції. Міжнародні кредитні лінії. Кредитні ризики. Оцінка ризиків. Методи мінімізації кредитних ризиків. Процедура надання державних гарантій за кредитними лініями. Форми страхування міжнародних кредитів.

Процент за кредит, структура та елементи ціни кредиту. Чинники, що впливають на ціну міжнародного кредиту. Способи визначення ціни кредиту. Кредитна маржа. Види процентних ставок. Прогнозна оцінка прибутку від міжнародної кредитної угоди.

Спільне фінансування міжнародних інвестицій.

Фінансування і кредитування міжнародних проектів (проектне фінансування). Підготовка матеріалів інвестиційного проекту. Експертиза проектних рішень. Моніторинг виконання проекту.

Особливості та механізм міжнародного фінансування в Україні. Міжнародні кредитні лінії під державні гарантії. Види кредитних ліній, умови кредитування. Процедура надання державних гарантій за кредитними лініями.

Спільне фінансування експортних операцій МБРР та Укрексімбанком. Умови грантового фінансування. Контроль за ефективністю використання позик.

Зовнішній борг та проблеми його обслуговування.


Тема 6. Міжнародні валютно-кредитні установи


  1. Міжнародний валютний фонд (МВФ) у системі валютно-кредитних відносин. Статус, функції та види діяльності МВФ. Ресурси МВФ. Основні програми та механізми фінансування. МВФ і його діяльність в Україні.

  2. Світовий банк. Група світового банку: Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР); Міжнародна асоціація розвитку (МАР); Міжнародна фінансова корпорація (МФК); Багатостороння агенція гарантії інвестицій (БАГІ), а також міжнародний центр урегулювання інвестиційних конфліктів. Функції та види діяльності групи Світового банку, їх особливості. Ресурси та фінансові інструменти Світового банку. Кредити МБРР. Програми Світового банку в Україні.

  3. Міжнародні валютно-кредитні установи Європейського Союзу: Європейський інвестиційний банк; Європейський фонд розвитку (ЄФР). Регіональні міжнародні банки розвитку. Основні напрями діяльності міжнародних кредитних установ, їх валютні та кредитні операції.

Схожі:

Тема Міжнародний фінансовий ринок iconТема світовий фінансовий ринок міжнародний рух капіталу: причини, сутність, сучасні особливості, форми

Тема Міжнародний фінансовий ринок iconТема. Міжнародний фінансовий ринок 2 год
Склад І структура міжнародного фінансового ринку. Сегменти міжнародного фінансового ринку
Тема Міжнародний фінансовий ринок iconЛекція 13. Фінансовий ринок
Об'єктивною передумовою функціонування фінансового ринку є незбіг потреби у фінансових ресурсах з джерелами її задоволення. Фінансовий...
Тема Міжнародний фінансовий ринок iconФінансовий ринок
Методичні вказівки щодо виконання контрольних робіт з навчальної дисципліни “Фінансовий ринок” для студентів заочної форми навчання...
Тема Міжнародний фінансовий ринок iconПрограма Курсу Фінансовий ринок
Програма курсу "Фінансовий ринок" та методичні вказівки до виконання контрольної роботи для студентів усіх форм навчання спеціальності...
Тема Міжнародний фінансовий ринок iconМетодичні вказівки до самостійного вивчення курсу “Фінансовий ринок”
Методичні вказівки до самостійного вивчення курсу “Фінансовий ринок” І проведення практичних занять (для студентів 5 курсу спеціальності...
Тема Міжнародний фінансовий ринок iconМетодичні вказівки до виконання розрахунково-графічного завдання з дисципліни “Фінансовий ринок
Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічного завдання з дисципліни “Фінансовий ринок” (для студентів усіх форм навчання...
Тема Міжнародний фінансовий ринок iconТема Світовий фінансовий ринок Блок І. Включає теоретичне опитування
Проаналізуйте Обсяги потоків чистого приватного капіталу в крани, що розвиваються, у млрд дол. Сша та від ввп та зробіть висновки:...
Тема Міжнародний фінансовий ринок iconТема Світовий ринок праці. Тема Міжнародна трудова міграція
Світовий ринок праці: поняття, фактори впливу на виникнення та розвиток, сегменти
Тема Міжнародний фінансовий ринок iconФінансовий ринок Депозитарна діяльність

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи