Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки icon

Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки
Скачати 41.07 Kb.
НазваТема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки
Дата14.08.2012
Розмір41.07 Kb.
ТипДокументи


Програма дисципліни “Історія грошей і банківництва”


Тема 1. Предмет, метод та перші згадки про гроші і банки.

Предмет, мета і завдання нумізматики і боністики. Історичні аспекти виникнення грошей і форм банківництва. Необхідність виникнення грошей. Перші монети. Взаємозв’язок нумізматики з іншими науками. Етапи розвитку нумізматичної і боністичної науки. Поява перших банків на території України. Методика класифікації та дослідження грошових знаків.


Тема 2. Виникнення та розвиток грошової системи і банківництва у Стародавніх Греції та Римі..

Перші монети в античній Греції. Монети класичного періоду. Виникнення банків і банківські операції у Стародавній Греції.

Джерела вивчення римської грошової системи та формальне співвідношення між монетами. Номінали провінційних монет. Система грошового обігу і банків в провінції. Позначення номіналів. Римські монети і їх роль у виникненні російської грошово-вагової системи.


^ Тема 3. Грошове господарство і банківництво в Північному Причорномор’ї.

Виникнення і формування грошових систем і банківництва в Українському Причорномор’ї. Грошове господарство Боспорського царства. Монети Північного Причорномор’я (монети Мілета, гроші Борисфена, нововведення Ольвії, майстри Пантікапея, серії Херсонеса).


^ Тема 4. Формування грошово-банківської системи Київської Русі.

Вплив іноземних грошових систем на формування грошового обігу і банківництва в Київській Русі. Перші монети Київської Русі. Кунна система грошей в Київській Русі. Обіг гривні на території Київської Русі. Карбування монет Володимиром Святославовичем. Відношення уряду Київської Русі до монет. Монети княжича Ярослава. Срібляники карбував і Святополк.


^ Тема 5. Особливості грошового обігу і банківництва в період існування Польсько-Литовської держави.

Грошовий обіг в Україні в ХІV – першій половині ХVІІ ст. Гроші карбовані у Львові. Грошовий обіг польсько-литовських князів. Розвиток банківництва на території Речі Посполитої.


^ Тема 6. Грошова система та банківські інституції за Козацько-Гетьманської доби.

Грошовий обіг на українських землях у середовищі українського козацтва. Проблеми власної грошової одиниці для козацького війська. Проблема карбування українських монет під час гетьманування Богдана Хмельницького, Івана Виговського. Грошовий обіг на українських землях після їх приєднання до Московської держави. Банківські інституції за козацько-гетьманської доби.


^ Змістовий модуль 2. Формування грошово-банківської системи України з кінця ХVІІ до кінця ХХ століття .


Тема 7. Грошова система і банківництво України у складі Російської імперії.

Грошова реформа 1534-1535 рр. Грошова реформа 1654 року і “мідний бунт”. Реформи грошового обігу при Петрі І.. Перші паперові гроші на українських землях. Грошовий обіг в Україні у ХVІІ столітті. Російські монети ХVІІІ століття. Срібло в ХІХ столітті. Рубель, полтина, четвертак. Сперанський М.М. і його спроби оздоровлення державних фінансів. Монети Миколи І. Платинові монети. Банківська система на українських землях у складі Російської імперії.

^ Тема 8. Грошово-банківська система Австрійської імперії та Австро-Угорської монархії.

Монетна справа в Україні за часів панування Австро-Угорщини. Проведення грошової реформи. Монетне господарство Галичини у складі Австрійської імперії (середина ХVІІІ – кінець ХІХ ст.). Східна Галичина в складі Австро-Угорщини і її грошова система (ХІХ-ХХ ст.). Банківська система на західноукраїнських землях у складі Австро-Угорщини.

^ Тема 9. Грошова система і банківництво в останній третині ХІХ – на початку ХХ століття

Економічні та політичні передумови виникнення банківських установ в останній третині ХІХ - на початку ХХ ст. Грошовий обіг в Україні з другої половини ХІХ ст. – початку ХХ ст. Боністика на службі історичної науки. Асигнації. Грошова реформа 1839-1843 рр. Грошова реформа 1895 року. Особливості грошової політики в роки першої світової війни. Банки і банківська система на Україні в роки першої світової війни.

^ Тема 10. Формування власної грошової системи і банківництва УНР та Української держави.

Грошова політика Центральної Ради та її розвиток. Гривня як грошова одиниця УНР. Шаги. Грошова політика уряду Української держави за часів гетьманату 1918 року. Особливості грошової політики УНР за часів директорії. Західноукраїнська Народна Республіка і її дії щодо грошової системи. Грошова політика Галицької РСР (Галревкому). Необов’язкові місцеві і приватні випуски бон 1914-1920рр. Облігації внутрішньої позики Української держави 1918 року. Особливості становлення і розвитку банківської системи УНР і Української держави.

^ Тема 11. Грошово-банківська система України у складі СРСР 1921-1961 рр.

Грошовий обіг і банківництво на розділених українських землях. Головні завдання, положення і наслідки грошової реформи 1922-1924 років. Бони кооперативів карних установ України 1921-1924, 1930-1932 рр. Випуск грошових знаків 1925-1929 рр. Грошові знаки 1927-1928 рр. Зміна покупюрних знаків у 1937-1938 рр. Грошовий обіг на українських землях під час другої світової війни. Головні завдання і наслідки грошової реформи 1947 року. Грошові документи ОУН-УПА в період німецької окупації (1940-1953 року). Становище фінансово-грошової системи України 1961 року. Банківська система

^ Тема 12. Формування грошово-банківської системи України після 1991 року.

Перші кроки виокремлення банківської системи України зі складу СРСР. Створення грошової системи України на основі купоно-карбованцевого використання. Грошова реформа в Україні 1996 року. Розмінні монети України.

^ Тема 13. Україна в грошово-банківській системі Європи.

Основні риси та елементи грошово-банківської системи Європи. Особливості грошово-банківської системи України в період глобалізації. Закордонний досвід і перспективи української гривні в умовах після запровадження євро. Основні завдання, цілі і способи зміцнення грошово-банківської системи в Україні.

Тема 14. Грошово-банківська система зарубіжних країн.

Грошово-банківська система Англії. Грошово-банківська система Франції. Грошово-банківська система Німеччини. Грошово-банківська система США.


Схожі:

Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки iconТема 2 Методологические основы учета: предмет и метод
Бухгалтерский учет, как и какая-либо другая экономическая дисциплина, имеет свой предмет, объекты, субъектов и метод
Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки iconДодаток №8 до наказу Міністерства освіти І науки України від 08. 12. 2010 р. №1218 Програма
України. Поширення землеробства й скотарства на землях України. Кочовики за раннього залізного віку. Заснування античних міст-колоній...
Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки iconТема предмет І метод політичної економії
Дайте визначення основних термінів: Економіка, Політична економія, Економічна теорія, Предмет політичної економії, Метод політичної...
Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки iconОрганізація самостійної роботи Тема „Предмет І метод фінансово-банківської статистики, статистика фінансів видів економічної діяльності та секторів економіки ”
Тема „Предмет І метод фінансово-банківської статистики, статистика фінансів видів економічної діяльності та секторів економіки ”
Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки iconТема №1 «Поняття, предмет, метод і система трудового права. Трудові правовідносини»

Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки iconПолітекономія Тема Предмет і метод політичної економії
Матеріальне виробництво як основна умова існування та розвитку людини та суспільства. Процес праці та його прості моменти: праця,...
Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки iconТема саф
Предмет, метод, система та джерела фінансового права. Фінансове право як галузь та наука
Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки iconТема Предмет і метод мікроекономіки
Основні поняття та припущення. Проблема обмеженості ресурсів і необхідність вибору
Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки iconТема соціологія як наука. Предмет І метод соціології
Плани семінарських (практичних занять) з соціології для студентів спеціальності «Право»
Тема Предмет, метод та перші згадки про гроші І банки iconТема соціологія як наука. Предмет І метод соціології
Плани семінарських (практичних занять) з соціології для студентів економічних спеціальностей
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи