Скачати 0.82 Mb.
|
ДІАГНОСТИЧНО-ЛІКУВАЛЬНА РОБОТА КЛІНІЧНИХ КАФЕДР БУКОВИНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ В 2007 році Лікувальна робота належить до пріоритетних напрямків роботи університету, її проводять усі викладачі клінічних кафедр. Лікувально-консультативна робота здійснюється в університеті на 21 клінічній кафедрі, які розміщуються в лікувально-профілактичних і спеціалізованих медичних закладах, підпорядкованих УОЗ м. Чернівці та ГУОЗ Чернівецької ОДА. Маючи потужний потенціал професорсько-викладацького складу клінічних кафедр, які складають 30 професорів, 102 доцента та 195 кандидатів медичних наук, 113 асистентів, з них: 45 - без наукового ступеня (сумарно на клінічних кафедрах працюють 283 співробітника). З них: 148 співробітників мають вищу атестаційну лікарську категорію, 60 - першу, 47 - другу, 28 - сертифікат лікаря-спеціаліста. Обласними позаштатними спеціалістами та консультантами ГУОЗ Чернівецької ОДА є 31 співробітник клінічних кафедр БДМУ. Клінічні кафедри БДМУ розташовані на 22 клінічних базах (15 лікувальних закладів обласного підпорядкування та 7 - міського підпорядкування), загальною площею – 6217,45 кв.м., ліжковий фонд яких складає 4104 одиниці. На виконання наказу МОЗ України № 342 від 20.06.2007 року “Про внесення змін до наказу МОЗ України від 14.09.1998 року № 273” отримано дозвіл Чернівецької обласної ради на основі рішення XIV сесії V скликання № 234-14/07 від 08.08.2007 року на передачу в позичку (безоплатне користування) Буковинському державному медичному університету частини приміщень лікувально-профілактичних закладів області під розміщення баз кафедр клінічного спрямування загальною площею 4930,38 кв.м. терміном на п’ять років. БДМУ оплачує комунальні послуги за використання приміщень під клінічні бази Чернівецькому обласному лікарсько-фізкультурному диспансеру (57,0 кв.м. – неклінічний заклад) , обласній дитячій клінічній лікарні № 2 (приміщення підприємства “Профспілковий сервіс” – 101,73 кв.м.), міській поліклініці № 1 (70,72 кв.м.), міській поліклініці № 3 (110,4 кв.м.), які самі орендують приміщення. ^ які проводяться співробітниками клінічних кафедр в закладах практичної охорони здоров'я.
- Удосконалення функціональної та лабораторної діагностики захворювань щитовидної залози. - Розробка методів лікування та профілактики діабетичних ретинопатій. - Розробка окремих медичних проблем з фтизіатрії, урології, офтальмології, дерматовенерології. - Застосування нових методик лікування в практиці реанімації та інтенсивної терапії. - Клініко-генетична характеристика, діагностика, лікування та профілактика деструктивних захворювань шлунково-кишкового тракту в дітей. Зобов’язання щодо забезпечення і зміцнення належного рівня медичної допомоги населенню забезпечуються шляхом реалізації державної політики у сфері виконання Національних державних та регіонарних програм:
Згідно з планом виконання зазначеної програми передбачається:
- Розробка та обгрунтування клінічних та морфофункціональних детермінантів рестабілізації перебігу гострих форм ішемічної хвороби серця при тривалому спостереженні. - Вивчення основних аспектів розвитку та перебігу ішемічної хвороби серця та її лікування. - Діагностика та обгрунтування змін коронарного резерву, функціонального стану міокарда у хворих на дрібновогнищевий інфаркт та проведення оцінки ефективності медикаментозного лікування. - Розробка сучасних комп’ютерних програм щодо визначення та оцінки динаміки регіонарної скоротливості міокарда в 12 сегментах як маркеру його пошкодження, з подальшим обгрунтуванням медикаментозної корекції. - Вивчення циркадності коливань артеріального тиску та виявлення корелятивних зв’язків залежно від стану коронарного резерву з послідуючою інтерполяцією отриманих результатів при розробці сучасних лікувально-профілактичних програм. - Діагностика та прогнозування перебігу нейроциркуляторної дистонії. - Вивчення нейрогуморальних та клініко-функціональних детермінант формування структурних ушкоджень міокарда в залежності від статі та віку у хворих серцево-судинними захворюваннями та обгрунтування ефективність гіполіпідемічної корекції. - Визначення закономірностей повторних епізодів ішемії міокарда в дестабілізації ішемічної хвороби серця з розробкою нових підходів щодо проведення медикаментозної корекції. - Діагноскика та обгрунтування постінфарктного ремоделювання міокарда.
- Впровадження стандартів діагностики та лікування захворювань ендокринної системи. - Клінічна епідеміологія, діагностика та лікування йододефіцитних захворювань. - Розробка методів лікування та профілактики діабетичних ретинопатій.
Дана програма передбачає:
При проведенні переривчастих курсів, лекцій, практичних та семінарських занять зі студентами та лікарями-інтернами, а також при проведенні циклів тематичного удосконалення "Актуальні питання фтизіатрії" з лікарями фтизіатрами, пульмонологами, дільничними терапевтами та сімейними лікарями особлива увага приділяється ранньому виявленню хворих на легеневий та позалегеневий туберкульоз.
На виконання п.7 Указу Президента України № 1694/2005 від 06 грудня 2005 року “Про невідкладні заходи щодо реформування системи охорони здоров’я населення”, наказу МОЗ України № 22-Адм від 30.01.2006 року “Проведення дня здоров’я сільського населення” для здійснення комплексу заходів щодо підвищення рівня забезпечення медичною допомогою та вдосконалення системи профілактичних медичних оглядів сільського населення та на виконання спільного Наказу БДМУ і УОЗ ОДА № 53-в/48 “Про проведення дня здоров’я сільського населення” затверджено “Графік виїздів співробітників університету в райони області згідно розподілу районів між клінічними кафедрами БДМУ”, який постійно виконується та контролюється шляхом представлення у лікувальний відділ звітної документації. У складі комплексних виїзних бригад БДМУ брали участь найбільш досвідчені викладачі кафедр. Всього здійснено 830 чол./виїздів у всі райони Чернівецької області. Водночас співробітниками клінічних кафедр проводилася консультативна та лікувальна робота хворих-жителів сільської місцевості області, безпосередньо на базах кафедр БДМУ, а також у поліклінічних та стаціонарних відділеннях Чернівецьких лікувальних закладів. Актуальним в Чернівецькій області є захворюваність на туберкульоз. Протитуберкульозна робота в області спрямована на виконання Закону України від 08.02.2007 року № 6480-У "Про затвердження Загальнодержавної Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках", Указу Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, розпорядження Кабінету Міністрів України, наказів МОЗ України та Головного управління охорони здоров'я з питань протитуберкульозної роботи. Рішенням 16-ї сесії обласної ради V скликання від 20 грудня 2007 року затверджена "Регіональна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках в Чернівецькій області”. Робота курсу туберкульозу була тісно пов'язана з протитуберкульозною службою області. 1. Консультативна робота. За 2007 рік проконсультовано в базових стаціонарах 1 155 хворих, позабазових - 292 хворих, в тому числі при виїздах в райони області — 232 хворих. 2. Участь в роботі комісій обласного протитуберкульозного диспансеру (ОПТБ):
3. Методична робота, в тому числі у районах області:
4. Підвищення кваліфікаційного рівня лікарів-фтизіатрів області, лікарів-терапевтів, сімейних лікарів. Згідно загальнодержавної програми "Профілактика і лікування туберкульозу в Україні" в Чернівецькій області впроваджена адаптована ДОТС-стратегія. Розроблено і затверджено плани-графіки навчання з адаптованої ДОТС-стратегії лікарів-фтизіатрів, лаборантів, медичних статистиків. Проведено курси стажування при ОТД та Б ДМУ з теоретичних основ адаптивної ДОТС-стратегії в Україні серед фтизіатрів та лаборантів області. Помісячно проводились семінари та лекції з циклу "Туберкульоз" на переривчастих курсах без відриву від виробництва. Останні два роки впроваджено цикл тематичного удосконалення "Актуальні питання фтизіатрії" з відривом від виробництва. Результати проходження тематичного удосконалення і переривчастих курсів обов'язково враховувалися при атестації лікарів на отримання кваліфікаційної лікарської категорії. Актуальною проблемою є хіміорезистентний туберкульоз. З метою покращення лікування хворих з хіміорезистентним туберкульозом курс туберкульозу виконує науково-дослідну роботу на тему "Вивчити ефективність стандартних та емпіричних режимів хіміотерапії у хворих із повторним лікуванням та високим ризиком виникнення мультирезистентного легеневого туберкульозу, у котрих невідома чутливість мікобактерій до антимікобактеріальних препаратів на Буковині". Розробляється реєстр хворих з хіміорезистентним туберкульозом на Буковині. Курс туберкульозу активізував консультативну та методичну роботу в дитячому протитуберкульозному санаторії "Садгора". Вперше діагностований туберкульоз у дітей обов'язково підтверджується доцентами курсу туберкульозу. Кафедрами хірургічного спрямування проводяться оперативні втручання найбільш складних випадків хірургічної патології, або наявності вираженої фонової патології, яка в значній мірі може впливати на перебіг хірургічного лікуваннях даної категорії хворих. Співробітниками кафедр проведено 9039 оперативних втручання, проти 7453 у 2006 році. З них, в якості оперуючого хірурга – 5053 операцій та 3986 – асистенцій під час операцій, що складає в середньому 80,7 оперативних втручань на одного хірурга. Зокрема, акушерсько-гінекологічного спрямування – 908 операцій, анестезіологічного забезпечення – 1177, дитячих хірургічних втручань – 508, загально хірургічних операцій – 2669, травматологічних та ортопедичних операцій – 1271, урологічних операцій – 570, ЛОР хвороб – 743, очних хвороб – 531, стоматологічні операції – 115. Проводячи аналіз методичної та методологічної роботи (участь в клінічних конференціях, аналізі історій хвороб, інформаційних повідомлень) клінічних кафедр, виявлено:
За I-е півріччя 2008 року колективами клінічних кафедр проведено 90085 консультацій, із них: в базових установах – 71990 консультацій, в поліклініках – 8424, в позабазових установах – 9671. Проведено 4734 діагностичних досліджень, 4559 оперативних втручань. Впродовж I-го півріччя: • проведено 3464 консультацій в районах області при індивідуально-консультативних виїздах спеціалістів по санавіації в райони та у складі спеціалізованих бригад при планових виїздах (202 чол./виїздів). • зроблено 301 інформаційне повідомлення/лекцій в районах області. • проаналізовано 2377 історій хвороб. • проведено 162 конференції. На ПАЦ та курсах ТУ в БДМУ у 2007 році пройшли навчання 1339 осіб, з них:
Вперше на кафедрі «Фармації» проведені цикли підвищення кваліфікації фармацевтів зі спеціальності «Фармація» на основі госпрозрахунковій основі. За шість місяців 2008 року співробітниками університету активно продовжують впровадження наукових розробок в практику охорони здоров’я, зокрема підготовлено та відправлено: 20 нововведень, 2 методичних рекомендацій, 4 інформаційних листа. Нововведення
Методичні рекомендації 1. «Діагностика та корекція порушень еритроцитарної ланки гемостазу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень» авторів: Коломойця М.Ю., Коваленко С.В. 2. «Сучасні підходи до лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби та гастропатій у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень та цукровий діабет»авторів: Коломоєць М.Ю., Хухліна О.С., Дудка І.В., Каньовська Л.В., Нечіпай Ж.А., Андрусяк О.В., Гайдичук В.С., Шумко Г.І. Інформаційні листи
|