Бедіна Неллі icon

Бедіна Неллі
НазваБедіна Неллі
Дата25.06.2012
Розмір31.6 Kb.
ТипДокументи

Бедіна Неллі,

учениця 10 – А класу

Харьківського ліцею місьского господарства

Науковий керівник:

Немилостива А. О.


Код да ВІнчи


Хотілося б освітити кілька положень, які я сподіваюся, будуть розвинені й продовжені в наступній роботі.

Дэн Браун вибрав для свого роману події, віддалені від нас за часом і майже завжди легендарні, що не мають документального, достовірного підтвердження. Герої його художніх, історичних, філологічних, філософських “занурень” покриті таємничістю.

Закритість інформації про діяльність Ватикану, відсутність або вірогідність відомостей про виникнення, існування, діяльність і навіть загибель ордена тамплієрів, тобто теж закритої організації; таємничість особистості Леонардо да Вінчі, стали передумовами до появи добутку.

Порушені в романі не менш таємничі організації й особистості: масони, римські тати; непояснені, несподівані смерті королів, керівників Ватикану, численні отруєння, сама загибель ордена тамплієрів.

Дэн Браун намагається розкрити нам таємниці минулого, завжди притягальні для читачів через відсутність повної й достовірної інформації.

Чималу роль зіграла дивна поінформованість автора про ці події. Знання архітектури, живопису, історії, психології, використання величезного матеріалу про життя Леонардо, про епоху Відродження, про Ватикан змусили читачів повірити в реальність описаних подій.

Слід зазначити талант письменника, який змiг органічно з'єднати “справи давно минулих днів” із законами сучасного життя, що додало ще більшу вірогідність подіям, героям, їхнім характерам, що на мій погляд, і привело до такого ажіотажу навколо роману і його “читательности”.

Чіткістю, влучністю відрізняється й мова роман Брану “Код да Вінчі”, незважаючи на насиченість спеціальної термінології. Залучення законів детективного жанру не тільки залучило читачів, але змусило їх з нетерпінням очікувати розв'язки заплутаних, на перший погляд, сюжетних ліній.

Завдяки цьому, ми важко визначити жанр роману. Психологічний роман? Історичний? Детектив? Мистецтвознавче дослідження? Так, так, так. Але все переплетено з такою майстерністю, з такою органічністю жвавістю, вірогідністю, що ми, читачі, попадаємо в мистецьки створену автором пастку, з якої з жалів вибираємося на останніх сторінках.

Довірливість читачів легко пояснити саме цими властивостями книги.

Але ми повинні пам'ятати, що перед нами художній твір, автор якого має право на вимисел. Тому не варто зараховувати Брану до числа ниспровергателей церковних канонів, образників католицької церкви, Ватикану й деяких історичних особистостей.

Хотілося ледве докладніше зупинитися на особливостях використовуваного матеріалу.


1.Орден тамплієрів.

Історія виникнення, діяльності загибелі ордена, майже повністю схована від нас. Саме древнє джерело, що розповідає про орден тамплієрів, написаний на підставі усних повідомлень не від сучасників ордена, а від їхніх нащадків. При дослідженні виникає безліч питань, на які немає достовірних відповідей або є відомості вкрай суперечливі. Бiднi чи багатi тамплієри? Як 9 чоловік могли захищати тисячі поломникiв до Труни Господню на величезних просторах і протягом декількох років?

Які тамплієри по моральних якостях грішники або праведники?

Чому з такою люттю були вони знищені Пилипом Гарним?

Куди зникли, де заховані їхні колосальні багатства?

Чим викликана таємничість і складність обрядів?

Чи існує зв'язок їх з мировингами?

2.Леонардо да Вінчі.

Серед титанів епохи Відродження ім'я Леонардо да Вінчі, саме яскраве. Не тільки найширша різнобічність інтересів, досліджень, але й результативність, неперевершеність роблять його особистість великої й, можливо непоясненої.

Крім того багато хто його важкі роботи дотепер не прочитані, не розшифровані, недоступні дотепер.

Час не пощадив його дивну фреску й руйнування дають можливість різним тлумаченням.

Таємничість, скритність цієї людини, сама його обдарованість - матеріал для залучення цього гіганта як герой у романі.


3.Таємниці Ватикану, католицької церкви, християнства взагалі дотепер хвилюють не тільки віруючих, але й людей далеких від релігійності.

Відсутність інформації, документів, приховання фактів, поділ матеріалів на явна й приховані, канонізація одних і відкидання інших, як єретиків приводить до можливості слухів, пліток накидає відтінок таємничості, мiстики, нерозгаданості.

Схожі:

Бедіна Неллі iconКарамишева неллі Василівна
Карамишева неллі Василівна І. 1939, с. Сторожевськ, респ. Комі, Росія) – філософ, канд філос наук (Активність суб’єкта в теоретичному...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи