Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми icon

Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми
Скачати 21.27 Kb.
НазваЛ. В. Ультразвук та його дія на живі організми
Дата26.06.2012
Розмір21.27 Kb.
ТипДокументи

Руссу Станіслав

учень 9-Б класу

Харківського ліцею міського господарства

Науковий керівник:

Сніжко Л.В.


Ультразвук та його дія на живі організми


Поява на початку минулого століття нової галузі фізики – ультраакустики привернула увагу спеціалістів різних профілів. З’явилась велика кількість галузей, де використовується ультразвук. Існує безліч професій, де ультразвук став незамінним.

Нині ультразвук використовується для прискорення різноманітних технологічних професій: у науці і техніці. Він незамінний помічник у медицині.

Людина спілкується з ультразвуком у повсякденному житті. Проведено багато дослідів з тваринами, які сприймають і випромінюють ультразвукові хвилі.

Також велика роль вивчення ультразвуку в природі, для створення багатьох ультразвукових приладів.

Найкраще проходить ультразвук з твердого тіла у тверде; з рідини в рідину; із газу в газ.

Розглянуто явище заломлення ультразвукових хвиль, якщо одне з середовищ є твердим тілом. Тут ультразвук поширюється у вигляді як поздовжньої так і поперечної пружної хвилі, при різних швидкостях поширення цих хвиль.

Також розглянуті явища дифракції хвиль, поширення хвиль від різних джерел, інтерференція хвиль. Утворення так званих стоячих хвиль як різновидність інтерферентності; затухання ультразвуку у середовищі.

Вчені одержали ультразвукові коливання потрібної частоти і потужності штучним способом: ультразвукові випромінювачі, або генератори ультразвуку.

Губний свисток – це найпростіший тип механічного випромінювача звуку. Створення струмінного випромінювача, або генератора для одержання великої ультразвукової потужності у повітрі.

Більш широке застосування в науці і техніці мають електромеханічні випромінювачі ультразвуку. Успішно застосувуються на практиці електричні генератори різної потужності.

Ультразвук застосовують для контролю якості матеріалів. За допомогою ультразвуку випробовують металеві деталі на внутрішню однорідність, наявність порожнин, тріщин, дефектів. Найбільш поширені методи ультразвукової дефектоскопії: тіньовий, ехо-метод, резонансний, метод вільних коливань.

Вже багато років ультразвук використовують для здійснення акустичного зв’язку на відстань, у підводному зв’язку між суднами (метод ехо-пеленгації).

Широко використовують ультразвук у металургії, хімічній прмисловості. Ультразвук впливає на різні хімічні реакції, зокрема окислення, полімерізацію тощо.

В практику впроваджено ультразвукову очистку, зварювання металів та полімерних матеріалів за допомогою ультразвукових коливань.

Ультразвук використовується як метод контролю по розв’язанню проблем водоочистки.

Дуже велика дія ультразвуку на живі організми і клітини. Його широко використовують в біологічній та медицинській практиці, зокрема в терапії та хірургії.


Схожі:

Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми iconПрограма Курсу радіобіологія
Радіобіологія це наука про дію іонізуючих випромінювань на живі організми та їх угруповання. Основним завданням радіобіологіі є вивчення...
Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми iconПрограма Курсу біохімія
Мета курсу ознайомити студентів із структу­рою речовини, з якої побудовані живі організми та сукупністю реакцій, що визначають обмін...
Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми iconІнформації про можливість негативного впливу води на живі організми
Вступ. Оцінка якості води заснована на контролі фізичних, фізико-хімічних властивостей та хімічного складу води. Оцінку проводять...
Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни херсонський державний університет затверджую
Мета курсу: Формування у студентів розуміння теоретичних основ закономірностей дії іонізуючих випромінювань на живі організми та...
Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми icon"Гідробіологія" “Затверджено” на засіданні №1 Ради біологічного факультету від 28 серпня 1999 Програма курсу "Гідробіологія"
Гідробіолог досліджує всі живі істоти водойм, а також саму водойму, у якій живуть організми. Для успішного оволодіння дисципліною...
Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми icon"Гідробіологія" “Затверджено” на засіданні №1 Ради біологічного факультету від 28 серпня 1999 Програма курсу "Гідробіологія"
Гідробіолог досліджує всі живі істоти водойм, а також саму водойму, у якій живуть організми. Для успішного оволодіння дисципліною...
Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми icon8 клас Добре відомо, що у рослинному царстві є організми-хижаки й організми-паразити. Чи знаєте ви такі рослини?
Добре відомо, що у рослинному царстві є організми-хижаки й організми-паразити. Чи знаєте ви такі рослини? Яка причина переходу рослин...
Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми iconЧернігівський державний педагогічний університет імені т. Г. Шевченка бібліотека
У вісімдесятих – дев’яностих роках двадцятого століття провідні вчені в галузі молекулярної біології розробили технологію модифікації...
Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми iconЛозинський О. М. Живі архетипи. Навчальні матеріали з політичної психології: «Політичні установки», «Символізм у політиці»
Лозинський О. М. Живі архетипи. Навчальні матеріали з політичної психології: «Політичні установки», «Символізм у політиці». – Львів:...
Л. В. Ультразвук та його дія на живі організми iconТ. О. Іванець історії живі рядки (Художня інтерпретація козацтва в українських історичних романах І половини ХХ століття)
Монографія «Історії живі рядки (Художня інтерпретація козацтва в українських історичних романах першої половини ХХ століття)»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи