Статистична обробка даних побутових задач icon

Статистична обробка даних побутових задач
Скачати 39.89 Kb.
НазваСтатистична обробка даних побутових задач
Дата26.06.2012
Розмір39.89 Kb.
ТипДокументи

Самойлова Катерина

учениця 9-Б класу

Харківського ліцею міського господарства

Науковий керівник:

Мороховська С.І


СТАТИСТИЧНА ОБРОБКА ДАНИХ ПОБУТОВИХ ЗАДАЧ


Незалежно від того, в якій галузі знань

отримані числові данні, вони мають певні властивості, для виявлення, яких потрібен особливий науковий метод обробки. Останній, відомий як статистичний метод або статистика.^ 1. Статистика. Предмет статистики.

Основна задача і основний метод статистики


Слово «статистика» походить від латинського status (стан, положення речей) та в сучасній мові використовується в таких значеннях:


  1. Статистика - це науковий напрям (комплекс наук), об’єднуючий принципи і методи робіт з числовими даними, характерними масовими явищами. Воно включає в себе математичну статистику, загальну теорію статистики та цілий ряд галузей статистик ( статистика промисловості, статистика фінансів, статистика народонаселення та інші).

  2. Статистика – це галузь практичної діяльності, яка направлена на збір, обробку, аналіз статистичних даних ( наприклад, є органи державної статистики)

  3. Статистика – це сукупність статистичних даних, які характеризують якесь явище або процес (наприклад, статистика народжуваності та смертності в Україні, статистика успішності учнів)

  4. Статистика – це будь-яка функція від результатів спостережень (наприклад, середнє арифметичне є статистикою, вибіркова дисперсія також статистика)


Числові дані про масові явища отримують в результаті спостережень за сукупностям тих чи інших явищ та вимірів значень ознак - властивостей, які спостерігаються, якими наділені явища та об’єкти, які входять до складу сукупності. Наприклад, при демографічних дослідженнях статистична сукупність представляє собою все населення міста, регіону чи країни, а досліджені ознаки – це властивості людей з яких і складається населення (стать, нація, вік, освіта, рівень прибутку та інше).

Особливістю статистичних даних досліджень є те, що статистична сукупність, як правило, складається з величезної кількості числа одиниць. Це робить практично неможливим суцільне дослідження сукупності. Виникає задача: як виявити найважливіші закономірності, які є в кожній статистичній сукупності, не досліджуючи кожний елемент цієї сукупності, а лише якусь його частину? Наприклад, як дізнатися, скільки людей проголосує за кандидата, не опитуючи кожного майбутнього виборця? Як дізнатися, який відсоток браку в продукції заводу, який випускає сотні тисяч деталей, не перевіряючи кожний виріб?

Основною задачею статистики є виявлення та дослідження закономірностей, які характерні сукупностям, які складаються з дуже великої кількості числа елементів. Ці закономірності зазвичай проявляються не як точний закон, а тільки як суспільна тенденція, з коливаннями та відхиленнями від неї у властивостях окремих елементів


2. Статистична інформація та форми її представлення


Статистична інформація – це дані про масові явища, це значення ознак об’єктів, які спостерігаються, які складають статистичну сукупність, які отримані у результаті статистичного дослідження. Таким чином, джерелом статистичної інформації є реальний досвід, експеримент, дослідження, вимір, виконані над реальними об’єктами та явищами навколишнього світу. Статистика починається з реальних даних реального досвіду; цим вона відрізняється від теорії імовірності, яка вивчає математичні моделі реальних явищ та має справу лише з вигаданими дослідами.

Статистична інформація про результати досліджень чи спостережень може бути зареєстрована та представлена у різних формах. Найпростіший серед них є запис результатів у порядку їх появлення - запис у ряд:


X1, X2, X3, … Xj, Xn-1, Xn,


який називається простим статистичним рядом. Або рядом даних, чи вибіркою. Окремі значення Х1, який складає цей ряд, називають варіантами або просто даними, чи результатами досліджень. Кількість варіант в ряду називають об’ємом чи об’ємом вибірки.

Xj 1 3 4 5 6

Nj 2 1 3 2 4


«звернутий» запис статистичних даних (він зазвичай оформлюється у вигляді таблиці) називається статистичним розподілом ряду; величини Nj називають частотами значень варіанти Xj. Значення варіанти Xj і варіанти Хі – це не одне і теж: кожне значення фіксується тільки один раз, а варіанти з такими значеннями можуть зустрічатися в ряду багато раз.

«Звернути» довгий ряд у компактну таблицю розподілення вважається неможливим тільки в тих випадках, коли ознака, яка спостерігається, має невелике число відмінних значень варіант. Якщо ж значень варіант дуже багато і вони рідко повторюються, то для «звернення» ряду будують так званий інтервальний ряд: увесь діапазон значень ознак, які спостерігаються, Xmax – Xmin розбивають на невелику кількість (k=6…10) часткових інтервалів та підраховують кількість варіант початкового ряду, які попадають у кожний частковий інтервал; ці числа Njґ (j = 1,2,…k) і приймають за частоти відповідних інтервалів.

Початковий ряд даних може бути представлений стовбчастою діаграмою, розповсюдження дискретних рядів зображують на графіках, які називаються полігонами частот, а розподіл інтервальних рядів на діаграмах називають гістограмами.


Схожі:

Статистична обробка даних побутових задач iconМетодичні вказівки до практичних занять «Статистична обробка даних медичних досліджень» з дисципліни «Медична інформатика» для студентів спеціальності 110101 «Лікувальна справа»
Методичні вказівки до практичних занять «Статистична обробка даних медичних досліджень» з дисципліни «Медична інформатика» для студентів...
Статистична обробка даних побутових задач iconІнформаційна картка про інноваційну розробку
Назва розробки. Електронний збірник задач «Обробка даних в табличному процесорі»
Статистична обробка даних побутових задач iconНавчальний посібник на оптичних носіях Умови отримання інноваційної розробки. Обміну та спільного впровадження за домовленістю
Назва розробки. Електронний збірник задач «Обробка даних в табличному процесорі»
Статистична обробка даних побутових задач iconТема : Автоматизована обробка та аналіз табличних даних в ms excel
Зведені таблиці використовуються для підсумування, аналізування, переглядання та представлення зведених даних, а зведені діаграми...
Статистична обробка даних побутових задач iconПерелік екзаменаційних запитань з дисц. «Спеціалізовані мови програмування»
Клієнт-серверна технологія. Створення html-форм. Методи передавання даних. Обробка get, post-даних. Суперглобальні масиви $ request,...
Статистична обробка даних побутових задач iconОбробка персональних даних

Статистична обробка даних побутових задач iconЛабораторна робота №10: " Автоматизація розрахунків та аналізу даних за допомогою Microsoft Excel"
Мета роботи: Навчитися налагоджувати та використовувати ms excel при розв’язанні задач та розробляти системи для обробки даних на...
Статистична обробка даних побутових задач iconЛабораторна робота №10: " Автоматизація розрахунків та аналізу даних за допомогою Microsoft Excel"
Мета роботи: Навчитися налагоджувати та використовувати ms excel при розв’язанні задач та розробляти системи для обробки даних на...
Статистична обробка даних побутових задач iconТема : Основні поняття бази даних. Типи даних, що зберігаються в базі даних. Проектування бази даних і створення структури бази даних. Введення і редагування даних
Мета. Ознайомити учнів з основними поняттями бази даних, з типами даних. Формувати навички створення та редагування структури бази...
Статистична обробка даних побутових задач iconМетодичні рекомендації щодо розв`язання олімпіадних задач з програмування
Часто трапляється, що розв’язуючи задачу з програмування доводиться розглядати декілька випадків у залежності від вхідних даних,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи