“ сімейне право” icon

“ сімейне право”
Назва“ сімейне право”
Дата26.06.2012
Розмір38.3 Kb.
ТипЗакон

СІМЕЙНЕ ПРАВО”

ПРОГРАМА КУРСУ

(ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ)


1. Поняття, предмет, метод принципи, система сімейного права. Сімейне законодавство.


Сімейне право як самостійна галузь права. Завдання і принципи сімейного права. Співвідношення правових і моральних норм в регулюванні сімейних відносин. Суспільні відносини, що регулюються сімейним правом. Система сімейного права.Функції та принципи сімейного права.

Система сімейного законодавства. Сімейний кодекс України та інші нормативні акти. Значення постанов Пленуму Верховного Суду України. Поняття позовної давності. її застосування в сімейно-правових відносинах.


^ 2. Сімейні правовідносини


Поняття сім’ї у соціологічному та юридичному розумінні. Поняття та особливості сімейних правовідносин. Суб’єкти об’єкти і зміст сімейних правовідносин. Виникнення, зміна, припинення сімейних правовідносин. Споріднення і свояцтво, їх юридичне значення. Акти цивільного стану. Здійснення сімейних прав та виконання сімейних обов/язків.


^ 3. Шлюб та сім’я


Поняття сім'ї, її значення. Поняття шлюбу по сімейному праву України. Умови вступу до шлюбу і порядок його укладання. Значення реєстрації шлюбу. Перешкоди для вступу до шлюбу. Порядок визнання фактичних шлюбних відносин.

Недійсність шлюбу. Підстави визнання шлюбу недійсним. Порядок і наслідки визнання шлюбу недійсним.


^ 4. Особисті та майнові права і

обов’язки подружжя


Поняття майнових прав і обов’язків подружжя, їх класифікація. Спільна сумісна власність подружжя і її відмінність від часткової власності по цивільному праву. Майно, яке визнається спільною власністю подружжя. Рівне право подружжя на володіння, користування і розпорядження спільною сумісною власністю. Майно, яке визнається роздільною власністю кожного з подружжя. Розподіл спільного майна подружжя, визначення частки власності кожного із них. Звернення стягнення на майно подружжя. Аліментні зобов'язання подружжя. Право подружжя на укладення шлюбного контракту. Порядок укладення шлюбного контракту.

Поняття особистих прав і обов'язків подружжя. Прізвище подружжя. Загальний порядок зміни прізвища, ім'я, по батькові громадянами України. Місце проживання подружжя. Вибір подружжям роду занять і професії. Участь у вихованні дітей.


^ 5. ПРИПИНЕННЯ ШЛЮБУ


Підстави припинення шлюбу. Розірвання шлюбу в суді. Обов'язки суду по справах про розірвання шлюбу. Випадки розірвання шлюбу в органах РАГСу. Момент припинення шлюбу. Наслідки припинення шлюбу. Право подружжя на розлучення.


^ 6. ВІДНОСИНИ БАТЬКІВ І ДІТЕЙ


Підстави виникнення батьківських прав і обов’язків. Встановлення походження дітей. Встановлення і оспорювання батьківства в суді.

Права та обов'язки батьків по вихованню дітей, захисту їх прав і інтересів. Вирішення спорів між батьками з питань виховання дітей. Захист батьківських прав. Підстави і порядок позбавлення батьківських прав. Відібрання дітей без позбавлення батьківських прав. Поновлення в батьківських правах і повернення батькам відібраних дітей.

0бов’язки батьків і дітей по утриманню. 0бов’язок повнолітніх дітей піклуватись про батьків.


Розмір аліментів на неповнолітніх дітей. Можливі випадки зменшення встановленого законом розміру аліментів. Участь батьків в додаткових витратах.


Розмір аліментів на непрацездатних повнолітніх дітей і на батьків. Зміна розміру встановлених судом аліментів. Аліментні обов'язки інших членів сім'ї. Порядок сплати і стягнення аліментів. Сплата аліментів в добровільному порядку. Обов'язки власника, який проводить утримання аліментів. Стягнення аліментів на підставі судової постанови. Заробіток /дохід/, який враховується при стягненні аліментів. Визначення заборгованості по аліментах і звільнення від її сплати.

Лекція


^ 7. Влаштування дітей позбавлених батьківського піклування


Поняття і мета усиновлення. Умови і порядок усиновлення. Вимоги до усиновителя. Правові наслідки усиновлення. Відміна усиновлення і визнання його недійсним. Правові наслідки відміни і визнання недійсним усиновлення. Особливості усиновлення іноземцями.

Поняття опіки і піклування, їх значення. Особи, над якими встановлюється опіка або піклування. Порядок призначення опікуна /піклувальника/. Право та обов'язки опікунів /піклувальників/. Припинення опіки і піклування.Патронат над дітьми.


^ 8 Аліментні зобов’язання


Аліментні зобов’язання подружжя. Розмір аліментів на неповнолітніх дітей. Можливі випадки зменшення встановленого законом розміру аліментів. Участь батьків в додаткових витратах.

Розмір аліментів на непрацездатних повнолітніх дітей і на батьків. Зміна розміру встановлених судом аліментів. Аліментні обов'язки інших членів сім'ї. Порядок сплати і стягнення аліментів. Сплата аліментів в добровільному порядку. Обов'язки власника, який проводить утримання аліментів. Стягнення аліментів на підставі судової постанови. Заробіток /дохід/, який враховується при стягненні аліментів. Визначення заборгованості по аліментах і звільнення від її сплати.

Схожі:

“ сімейне право” iconПоложення про порядок написання курсових робіт з навчальних дисциплін «Цивільне право україни» та «сімейне право україни»
«Цивільне право україни» та «сімейне право україни» студентами Правничого коледжу Львівського національного університету імені Івана...
“ сімейне право” iconП/п Прізвище, ініціали
Бакалавр: Сімейне право, Господарське право, Право соціального забезпечення, Право інтелектуальної власності
“ сімейне право” iconП/п Прізвище, ініціали
Бакалавр: Сімейне право, Господарське право, Право соціального забезпечення, Право інтелектуальної власності
“ сімейне право” iconПрограма державної атестації з правових дисциплін для студентів окр «Магістр» спеціальності
«Кримінальне право», «Основи соціально-правового захисту особистості», «Охорона праці в соціально-педагогічній сфері», «Право соціального...
“ сімейне право” iconСтруктура навчальної дисципліни „Сімейне право” галузі знань 0304“Право” напряму підготовки 030401 „Право”

“ сімейне право” iconПрограма державної атестації з соціально-правових дисципліни для студентів окр «Спеціаліст» спеціальності
Програма розроблена на підставі типових програм з дисциплін «Житлове право», «Кримінальне право», «Міжнародне право», «Основи соціально-правового...
“ сімейне право” iconТема держава І право україни у складі російської імперії у першій половині 19 ст
Характеристика права (Джерела права. Кодифікація права. Цивільне право. Шлюбно-сімейне право. Кримінальне право (Види злочинів. Система...
“ сімейне право” iconПрограма державної атестації з соціально-правових дисциплін для студентів окр «Спеціаліст» спеціальності
«Галузеве законодавство в соціальній роботі», «Житлове право», «Конституційне право України», «Міжнародне законодавство в галузі...
“ сімейне право” iconПрактикум з курсу «сімейне право україни» для студентів юридичного факультету
Практикум з курсу «Сімейне право України» : навчально-методичний посібник для студентів юридичного факультету. – Львів : юридичний...
“ сімейне право” iconМетодичні вказівки до виконання курсових робіт з дисципліни " Цивільне та сімейне право" для студентів
Методичні вказівки до виконання курсових робіт з дисципліни “Цивільне та сімейне право” /Укладач Ю. В. Бордюк.– Суми: Видавництво...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи