Досьє професії: Перекладач icon

Досьє професії: Перекладач
НазваДосьє професії: Перекладач
Дата27.06.2012
Розмір27.5 Kb.
ТипДокументи

Досьє професії: Перекладач


Чому провалилася рекламна кампанія автомобіля Chevrolet Nova у Латинській Америці? «Nova» іспанською дослівно означає «не може рухатися». Перекладач не врахував цю «дрібничку» – і фірма зазнала колосальних збитків. Тому професійні перекладачі – на вагу золота! 


Загальний опис професії

Професія перекладача не менш складна і відповідальна, ніж професія викладача, психолога. Адже перекладач повинен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком. Професійні перекладачі – енциклопедично освічені люди.


Освіта

Зазвичай, перекладачі обирають для себе спеціалізацію: хтось більше знає економіку та фінанси, інший знається на юриспруденції тощо. Але кожна з цих сфер вимагає особливих знань і навиків: для роботи в області юридичних перекладів необхідно розбиратися в угодах, контрактах, уставах, судочинстві; від технічних перекладачів вимагається розуміння специфіки галузей виробництва, уміння складати інструкції, посібники, технічні специфікації тощо; медичні переклади – це робота з документацією (анамнези, епікризи тощо), наукові тексти; гіду-перекладачеві необхідно знати історичні події та культурні пам’ятки, володіти інформацією щодо традицій різних народів світу.

Студенти-перекладачі постійно працюють із неадаптованими літературними творами, газетними та журнальними статтями, переглядають відеофільми на іноземній мові, обговорюють їх.


^ Суміжні кар'єри

Бюро перекладів - не єдине місце роботи. Професіонал може обрати практично будь-яку сферу діяльності: робити англомовні версії сайтів, працювати в ЗМІ, збираючи інформацію "під замовлення" із зарубіжних джерел, супроводжувати політиків і бізнесменів у поїздках за кордон, виконувати обов'язки турменеджера, бронюючи квитки і путівки. Диплом із філології також дає право працювати викладачем у вищих навчальних закладах, школах, гімназіях.


^ Функціональні обов'язки

Професія перекладача визнана однією з найпрестижніших і затребуваних. У перекладачів є свої спеціалізації: хтось займається тільки письмовим перекладом, працює з художніми, науковими, публіцистичними, технічними текстами, статтями і документами; хтось перекладає усну мову (послідовний або синхронний переклад).

При послідовному перекладі доповідач робить паузи і чекає, поки його фразу перекладуть. Синхроніст говорить майже одночасно з людиною, промову якої він перекладає, а іноді навіть випереджає його думку. Звичайно, такі навички з’являються лише шляхом тривалої практики, тому синхроністів вважать перекладацькою елітою.

Окрім цього, є ще гіди-перекладачі і військові перекладачі.


Навички

Залежно від того, в якій сфері перекладів працює фахівець, залежить і набір його якостей.

  • Для перекладача-синхроніста потрібна комунікабельність і розвиток такого навику, як вірогідне прогнозування: людина тільки починає говорити, а перекладач уже зрозумів, про що піде мова.

  • Для перекладача, який бере участь у ділових переговорах, важливо бути дипломатом, і у разі конфронтації сторін іноді буває непогано пом'якшити загальний тон переговорів.

  • А ось тим, хто працює над письмовими перекладами, знадобляться вдумливість, посидючість і здатність абстрагуватися.


Плюси професії:

  • можливість самореалізації у будь-яких галузях: письмовий переклад, перекладач-синхроніст, усний або послідовний переклад, переклад фільмів, книг, журналів;

  • людину, яка володіє іноземною мовою, охоче беруть у журналістику, туристичні фірми, PR-компанії, менеджмент;

  • є можливість спілкуватися з різними людьми і вивчати культури інших країн;

  • від професіоналізму перекладача часто залежить сприятливий результат переговорів.


Оплата праці

Заробітна платня перекладача (в середньому за місяць):

– в Україні, Росії – від $1000 до 5000;

– в Німеччині – от $3000 до 10 000.

Середня ціна перекладу сторінки А4 – від 25 до 150 гривень (залежно від мови, типу тексту). Середня вартість роботи синхроніста – 350-500 грн за годину.

Схожі:

Досьє професії: Перекладач iconДосьє професії: Журналіст
У сучасному світі журналісти є тією силою, що формує громадську думку І впливає на неї. Журналісти передають інформацію по всьому...
Досьє професії: Перекладач iconДосьє професії Фахівець у галузі реклами І зв’язків з громадськістю Спеціальність «Реклама І зв’язки з громадськістю»
Спеціальність «Реклама І зв’язки з громадськістю» – це одна з небагатьох професій, яка поєднує творчу й економічну складові, відповідає...
Досьє професії: Перекладач iconМетодика «Мотиви вибору професії» Для визначення провідного типу мотивації в процесі вибору проводиться опитування «Мо­тиви вибору професії»
Психолог. У бланку відповідей наведені твердження, що ха­рактеризують будь-яку професію. Прочитайте й оцініть, якою мірою кожне з...
Досьє професії: Перекладач iconКодекс кодекс честі професії
Декларація фундаментальних принципів професії, що засновані на моральних зобов'язаннях і принципах
Досьє професії: Перекладач iconЯкі ваші основні мотиви при виборі професії?
У запропонованому Вам опитувальнику є 18 тверджень про професію. Оцініть, якою мірою кожне з даних тверджень відноситься до обраної...
Досьє професії: Перекладач iconБжежек Ян історик міжнародник, референт-перекладач

Досьє професії: Перекладач iconПерекладач: Євген Попович
Джерело: з книги: Зарубіжна література: Посібник-хрестоматія. 11 клас. Донецьк: тов вкф «бао», 2003
Досьє професії: Перекладач iconПерекладач: Григорій Кочур
Джерело: з книги: Зарубіжна література. Хрестоматія для 8 кл./Упорядник Скрипник В. М. Донецьк: вкф "бао", 2000. 668 с
Досьє професії: Перекладач iconСтипендії Посольства Франції в Україні Документи необхідно подати щонайпізніше 15 березня 2013 року
Кандидати на програму Copernic окрім досьє стипендіата мають заповнити анкету Copernic та додати до неї
Досьє професії: Перекладач iconТернопільський національний економічний університет
«інформаційний аналітик-міжнародник, перекладач» (спеціаліст, магістр – 1 рік) – фахівець, підготовлений до інформаційно-аналітичної...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи