Досьє професії: Журналіст icon

Досьє професії: Журналіст
НазваДосьє професії: Журналіст
Дата27.06.2012
Розмір33.2 Kb.
ТипДокументи

Досьє професії: Журналіст

У сучасному світі журналісти є тією силою, що формує громадську думку і впливає на неї. Журналісти передають інформацію по всьому світу, завжди перебувають у центрі подій. Журналістика – це не просто професія, це покликання, це особливий світогляд.

Загальний опис професії

Журналістика, як жодна інша сфера, надає індивідові можливість стати особистістю, реалізувати себе цілком, виявити всі природні таланти, якими б розмаїтими вони не були. Привабливі риси журналістики – це мож­ливість мати творчу роботу; доно­сити до людей правду, примножувати у світі добро, боротися за спра­ведливість; впливати на формування суспільної свідомості, громадської думки; подорожувати, спілкуватися з видатними людьми, прожити цікаве життя; першим опинятися в гущині подій (адже приказка говорить: «Журналіст мусить бути на пожежі за чверть години до її початку»), осягати глибинний зміст явищ, причини й наслідки, витлумачувати їх для загалу; стати знаменитим, мати гарні заробітки, посідати престижне місце у структурі суспільства.

До труднощів спеціальності можна віднести: стресовість, необхідність безкінечного самовдосконалення, моральну відповідальність за кожен журналістський твір, мистецтво постійного спілкування, налаштованість на універсальність.

Освіта

Карел Чапек сказав: «Жур­налістами, як і акторами, стають люди найрізноманітніших професій, які опинилися на роздоріжжі». Проте гарантією майбутнього професійного успіху спеціаліста стане вища журналістська освіта.


Журналістика вимагає універсальних знань із різних галузей людської діяльності. В основі праці жур­наліста – широка загальна ерудиція, знання фактів політики, історії, соціології, літератури, географії, медици­ни, біології та ін.

Професія журналіста — це безкінечне самовдосконалення. Журналістська творчість не знає кінцевого рівня майстерності, вона завжди передбачає можливість подальшої ево­люції.

Суміжні кар'єри Здійснюючи професійну діяльність, журналіст виступає під час інтерв'ю в ролі психолога, він мусить бути гарним комунікатором і вміти "розговорити" співбесідника. Збираючи інформацію, він повинен виявити неабиякі акторські здібності, зуміти, де це потрібно, залишитися непоміченим, працювати у ролі стороннього спостерігача, а в іншому місці зіграти важливу персону, домогтися довіри, схилити співрозмовника на свій бік і обов'язково спо­добатися йому, адже тільки за умов цілковитої довіри можливе розкрит­тя інформаційної скрині Пандори, якою, безумовно, є кожна людина. Спілкуючись щодня із численними співрозмовниками й читаць­кою аудиторією, журналіст здійснює функції педагога щонайменше у двох аспектах: по-перше, відкриває людям шлях до нових знань, по-друге, навчає їх жити. Він вислуховує й дає корисні поради. У нашо­му суспільстві журналіст – це не просто професія, а певне звання. Її представники наділені великим суспільним авторитетом, до них звер­тається пересічний громадянин у скрутні моменти свого життя, шукаючи поради й підтримки. Тому у професійній діяльності журналістові ча­сто доводиться здійснювати й функції лікаря.

Макетуючи номер газети чи журналу, готуючи до виходу в ефір радіо- чи телепередачу, журналіст виступає в ролі режисера. Нарешті, робота журналіста пов'язана з безперервним створенням текстів. У цьому випадку журна­ліст виступає в ролі письменника.

Крім того, у процесі збирання ма­теріалу журналістові доводиться здійснювати самостійні журналістські розслідування. А це передбачає виконання рольових функцій багатьох інших професій, які ма­ють виразну творчу домінанту.

Функціональні обов'язки 1. Висунення оригінальних ідей, пошук інформації, жанрового розв'язання матеріалу, проведення інформаційних кампаній, відкриття нових рубрик, оформлення видання.

2. Створення міцної джерельної бази для масово-інформаційної діяльності та постійне її поповнення і вдосконалення. Робота з авторами та утворення каналів зворотного зв'язку (тоб­то від читачів до газети). 3. Участь у підготовці випуску інформації; створення власних інформаційних текстів. 4. Аналіз власної діяльності. Журналіст кожну свою публікацію мусить сприйма­ти як маленьке диво, цінувати кожне слово, що з'являється за його підписом. 5. Індивідуальна літературна творчість.


Навички Хороший журналіст повинен володіти навичками вираження думки й відчуттям мови. Він має помічати деталі й дрібниці, вміти відбирати факти й грамотно інтерпретувати їх, уміло використовувати свою інтуїцію. Цілком справедливим є таке гасло журналістики: немає неціка­вих співрозмовників, є недосвідчені журналісти, які не вміють видобути з джерела соціально вагоме повідомлення або розпізнати у процесі пе­ребігу звичайної бесіди суспільно необхідну інформацію.

Оплата праці
Журналістика приваблює можливістю мати гарні заробітки, посідати престижне місце у суспільстві. У всьому світі журналістика належить до найбільш престиж­них професій, а праця її представників оплачується за найвищими розцінками.

Схожі:

Досьє професії: Журналіст iconДосьє професії: Перекладач
Чому провалилася рекламна кампанія автомобіля Chevrolet Nova у Латинській Америці? «Nova» іспанською дослівно означає «не може рухатися»....
Досьє професії: Журналіст iconДосьє професії Фахівець у галузі реклами І зв’язків з громадськістю Спеціальність «Реклама І зв’язки з громадськістю»
Спеціальність «Реклама І зв’язки з громадськістю» – це одна з небагатьох професій, яка поєднує творчу й економічну складові, відповідає...
Досьє професії: Журналіст iconПредметом курсу “Аналітичні жанри” є розгляд системи аналітичних жанрів у сучасній періодичній пресі. Цей курс містить знання і положення, які складають основу професії журналіста. Метою
Залежно від того, яку мету ставить перед собою журналіст і яке завдання розв’язує у творчому процесі, він обирає і відповідний жанр,...
Досьє професії: Журналіст iconМетодика «Мотиви вибору професії» Для визначення провідного типу мотивації в процесі вибору проводиться опитування «Мо­тиви вибору професії»
Психолог. У бланку відповідей наведені твердження, що ха­рактеризують будь-яку професію. Прочитайте й оцініть, якою мірою кожне з...
Досьє професії: Журналіст iconКодекс кодекс честі професії
Декларація фундаментальних принципів професії, що засновані на моральних зобов'язаннях і принципах
Досьє професії: Журналіст iconЯкі ваші основні мотиви при виборі професії?
У запропонованому Вам опитувальнику є 18 тверджень про професію. Оцініть, якою мірою кожне з даних тверджень відноситься до обраної...
Досьє професії: Журналіст iconРезультати олімпіади «Журналіст–2011»

Досьє професії: Журналіст iconРезультати олімпіади для абітурієнтів «Журналіст–2012»

Досьє професії: Журналіст iconРезультати олімпіади для абітурієнтів «Журналіст–2012»

Досьє професії: Журналіст iconОрлова Н. В. До проблеми виникнення поняття «журналіст» //Лінгвістика: Збірник наукових праць. Випуск І. — Херсон: Видавництво хду, 2005. — С. 101 — 104. Орлова Н. В
Орлова Н. В. До проблеми виникнення поняття «журналіст» //Лінгвістика: Збірник наукових праць. Випуск І. — Херсон: Видавництво хду,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи