Міграція водія ритму icon

Міграція водія ритму
Скачати 232.47 Kb.
НазваМіграція водія ритму
Дата28.06.2012
Розмір232.47 Kb.
ТипДокументи

ВАРІАНТ 2


1. У лікарню швидкою допомогою доставлено хлопчика 7-ми років. Скарги на неприємні відчуття в ділянці серця, біль в епігастрії, головокружіння, блювання. При огляді: виражена блідість шкірних покривів, задишка, пульсація яремних вен. Границі серця в межах норми. Тони серця ясні, ЧСС-170 уд/хв, пульс малого наповнення. АТ-90/50 мм.рт.ст. На ЕКГ: пароксизм шлуночкової тахікардії. Для зняття пароксизму педіатр призначила:


 1. Морфін

 2. Еналаприл

 3. Ніфедіпін

 4. Строфантин

 5. Лідокаїн


2. У хлопчика 10 років скарги на відчуття перебоїв в ділянці серця, періодично серцебиття, що супроводжуються серцевим болем. Об’єктивно: серцеві тони аритмічні, звучні, чисті. ЧСС-90 уд/хв, АТ-85/55 мм.рт.ст. На ЕКГ: ритм синусовий, неправильний за рахунок поодиноких суправентрикулярних екстрасистол, інтервал PQ-0,08 с, QRS- 0,14 с, виражена дельта-хвиля на висхідному коліні зубця R. В основі даного патологічного стану лежить:


 1. Міграція водія ритму

 2. Внутрішлуночкова блокада

 3. Синдром передчасного збудження шлуночків

 4. Передсердно- шлуночкова дисоціація

 5. Синдром слабості синусового вузла


3. Дівчинка 7 років, знаходиться у відділі інтенсивної терапії з приводу гострої ниркової недостатності. В біохімічному аналізі крові рівень калію становить 7 ммоль/л. Даний стан загрозливий виникненням: 1. Анурії

 2. Гіпоксемії

 3. Гіперкапнії

 4. Асистолії

 5. Анорексії


4. Шестирічна дівчинка проходить плановий медогляд. Загальний стан задовільний. В двохрічному віці перенесла гострий пієлонефрит. Протягом трьох років клініко- лабораторні показники в межах норми. Чи можна дитину зняти з “Д” обліку?


 1. Так, з обліку знімають через 3 роки клініко- лабораторної ремісії

 2. Ні, з обліку не знімають, а по досягненню 15- річного віку передають під спостереження терапевта

 3. Дитина не потребувала перебування на “Д” обліку

 4. Ні, з обліку знімають через 5 років клініко-лабораторної ремісії

 5. Так, з обліку знімають через 1 рік клініко- лабораторної ремісії


5. Десять днів тому шестирічна дівчинка перенесла ангіну. На час звертання скаржиться на загальну слабість, дворазове блювання, біль голови та в попереку. Об’єктивно: пастозність обличчя, позитивний симптом Пастернацького. Кров: нормохромна анемія, ШОЕ- 15 мм/год, нейтрофільний лейкоцитоз. В аналізі сечі: білок- 1,5 г/л, вилужені еритроцити до 20 в полі зору, гіалінові циліндри- 5 в полі зору. Ваш діагноз: 1. Хронічний гломерулонефрит

 2. Підгострий злоякісний гломерулонефрит

 3. Гострий гломерулонефрит

 4. Гострий пієлонефрит

 5. Хронічний пієлонефрит


6. У дитини 10 років на фоні загострення хронічного тонзиліту на 10-й день появився біль в ділянці серця. Стан дитини середньої тяжкості, температура 37,8?С, ЧСС- 93 уд/хв, ослаблення І тону над верхівкою, апікальний систолічний шум. В крові: лейкоцити-до 12·109, ШЗЕ- 28 мм/год, рівень антистрептолізину-О сироватки – 450 од/мл, СРП- (-).На ЕКГ: подовження а-V провідності, зміна кінцевої частини QRST. Оптимальним варіантом антибактеріальної терапії міокардиту є призначення:


 1. Левоміцетину

 2. Бензантинпеніциліну G

 3. Еритроміцину

 4. Амоксициліну

 5. Амікацину


7. У хлопчика 14 років на тлі хронічного тонзиліту, гаймориту появились відчуття перебоїв в ділянці серця і додаткових пульсових ударів. ЧСС- 83 уд/хв. На ЕКГ: після кожних двох синусових скорочень регулярно виникають імпульси, в яких відсутній зубець Р, QRS поширений більше 0,11 с, різко деформований, дискордантний зубець Т, після чого реєструється повна компенсаторна пауза. Вкажіть характер порушень ритму:


 1. Часткова а-V блокада

 2. Повна а-V блокада

 3. Блокада лівої ніжки пучка Гіса

 4. Екстрасистолія по типу тригемінії

 5. Екстрасистолія по типу бігемінії


8. У дівчинки 8 років на фоні хронічного декомпенсованого тонзиліту періодично раптово і короткочасно появляються неприємні відчуття в ділянці серця, стискання в грудях, біль в епігастральній ділянці, головокружіння, блювання. Бліда, ЧДР- 40/хв; пульсація яремних вен. Пульс –185 уд/хв, малого наповнення. АТ-75/40 мм.рт.ст. На ЕКГ під час нападу: ектопічні зубці Р, QRS не деформований. В кінці приступу- компенсаторна пауза. Найімовірнішою причиною нападу є:


 1. Пароксизмальна передсердна тахікардія

 2. Синусова тахікардія

 3. Шлуночкова пароксизмальна тахікардія

 4. Повна a-V блокада

 5. Миготіння передсердь


9. У дитини 10 років з інфекційно- алергічним міокардитом періодично виникають приступи, які проявляються відчуттям болю в ділянці серця, задишкою, блідістю, підвищенням артеріального тиску, різким збільшенням ЧСС до 180 уд/хв. Який з медикаментозних середників є найбільш ефективним у лікуванні:


 1. Лідокаїн

 2. Верапаміл

 3. Аймалін

 4. Обзідан

 5. Новокаїнамід


10. 15- річний школяр, катаючись на роликах у дворі школи, впав і поранив шкіру в ділянці колінного суглоба. Останнє щеплення КДП йому було зроблено у віці 5- ти років. Яка імунізація повинна бути проведена? 1. АКДП

 2. АДП

 3. АДП-М

 4. Правцевим анатоксином

 5. Протиправцевою сироваткою


11. У 13- річного хлопчика раптово різко погіршився стан, появилася задишка, блідість шкіри з ціанозом. АТ-80/55 мм.рт.ст, пульс- 128/хв, тони серця ослаблені. На ЕКГ: дифузні м’язеві зміни, політопна еекстрасистолія. На рентгенограмі ОГК: різке розширення меж серця у всі сторони. В анамнезі немає даних за бактеріальну чи вірусну патологію. Два тижні тому спостерігалася медикаментозна реакція на введення аналгіну. Найімовірніший діагноз:


 1. Ревматичний міокардит

 2. Ендокардіальний фіброеластоз

 3. Гіпертрофічна кардіоміопатія

 4. Ідіопатичний міокардит Абрамова-Фідлера

 5. Ексудативний перикардит


12. У шестимісячного хлопчика, госпіталізованого з приводу гострої пневмонії, на рентгенограмі органів грудної клітки в прямій проекції виявлено кулясту форму серця. Дані ЕхоКС: дилятація порожнин обох шлуночків, зниження скоротливої спроможності лівого шлуночка. Яку патологію можна запідозрити?


 1. Міокардит

 2. Легеневе серце

 3. Перикардит

 4. Фіброеластоз

 5. Тетрада Фалло


13. У дівчинки 12 років щоночі (близько 3 годин) виникають напади ядухи, спастичного кашлю, що супроводжуються неспокоєм, збудженням, переживанням вітального страху. Об’єктивно: в легенях на всьому протязі вислуховується везикулярне дихання, ЧСС-120 уд/хв. Про яку патологію можна думати?


 1. Бронхіальна астма

 2. Вегето- судинна дисфункція

 3. Кашлюкова інфекція

 4. Вегето- вісцеральна дисфункція

 5. Пароксизмальна тахікардія


14. У пацієнта Ф, 2 міс., в пахово-стегнових складках гострозапальні вогнища з чіткими межами в вигляді плям, злегка припіднятих над оточуючими ділянками за рахунок набряку шкіри. Висипання з(явились протягом тижня. Везикуляція, мокнуття не спостерігались. Ваш попередній діагноз?


 1. Мікоз гладкої шкіри

 2. Екзему

 3. Бляшкоподібну склеродермію

 4. Пелюшковий дерматит

 5. Дитяча екзема


15. Пацієнт С., 13 р., перебував на лікуванні в дерматологічному стаціонарі з приводу загострення атопічного дерматиту? Виписаний в стані клінічної ремісії. Ваші рекомендації пацієнту по догляду за шкірою для попередження нових загострень?


 1. Систематична обробка шкіри дезинфікуючими засобами

 2. Запобігання сонячному опроміненню шкіри

 3. Використання індиферентних кремів із захисною метою

 4. Часте миття шкіри із миючими засобами

 5. Систематичне використання місцевих кортикостероїдів


16. На прийом дерматолога звернувся пацієнт 12 років, в якого на шкірі гомілки в проекції перенесеного 3 місяці назад перелому і наступного апаратного скелетного витяжіння виникли сверблячі запальні плями, поодинокі вузлики, гнійнички та мікровезикули. Межи висипань чіткі. Декілька днів спостерігалось дрібнокраплинне мокнуття. Виставлено діагноз: паратравматична мікробна екзема. Які засоби системної терапії використовувати в даному випадку недоцільно? 1. Препарати кальцію

 2. Стабілізатори клітинних мембран

 3. Антибіотики

 4. Глюкокортикоїди

 5. Н1 гістаміноблокатори


17. На консультацію до дерматолога привели дівчинку, 12 років, із запальними плямистими висипаннями, помірним лущенням та запальною інфльтрацією шкіри ліктьових та колінних згинів, задньої поверхні шиї. Спостерігаються супутній хейліт та лінії Дені. Висипання супроводжуються інтенсивним свербіжем. З(являлись і раніше, переважно після вживання великої кількості шоколаду та цитрусових. В віці 1 року лікували в педіатра з приводу “діатезу”. В подальшому лікувались самостійно, від “алергії”. Ваш попередній діагноз?


 1. Токсикодермія

 2. Розовий лішай

 3. Scabies

 4. Атопічний дерматит

 5. Дитяча екзема


18. За консультацією звернулась мама дитини 6 місяців, в якої була діагностована кавернозна гемангіома. При огляді дитини– малиноподібне утворення в діаметрі до 3 см, із чіткими межами, без ознак периферійного запалення, розташоване на шкірі правого плеча. За останній місяць ознак росту пухлини не спостерігалось. Ваша тактика по відношенню цієї гемангіоми?


 1. Біопсія із наступним гістологічним дослідженням

 2. Хіміотерапія

 3. Термінове хірургічне висічення в межах здорових тканин

 4. Динамічне спостереження

 5. Близькофокусна рентгентерапія


19. В дерматологічний стаціонар поступив пацієнт 13 років із діагнозом: розповсюджений монетовидний псоріаз, прогресивна стадія. Ваші призначення перераховують все, за виключенням:


 1. Ультрафіолетове опромінення

 2. Вітаміни групи В

 3. Седативні засоби

 4. Місцеві кортикостероїдні креми

 5. Гіпосенсибілізуючі середники


20. У новонародженого О., 7 днів, на шкірі тулуба на тлі еритеми з’явились бульозні елементи, покришка напружена, вміст серозно-гнійний; наявні поодинокі ерозії діаметром до 1,5 см, дно їх соковите, краї фестончаті. Наявне підвищення температури тіла до 37,7 (С, лейкоцитоз, прискорення ШОЄ. Який діагноз?


 1. Бульозний епідермоліз

 2. Злоякісний бульозний епідермоліз новонароджених

 3. Вульгарна міхурниця

 4. Епідемічний пемфігус новонароджених

 5. Сифілітичний пемфігус


21. У пацієнта М., на 5 день після народження розвинулась щільність шкіри, починаючи із нижніх кінцівок з подальшим розповсюдженням вверх. Неураженими є долоні, підошви, статеві органи. Шкіра є холодна, щільна, із синюшним відтінком, складки шкіри розпрямились. При натискуванні в цих ділянках ямки не залишаються. Який діагноз?


 1. Адіпонекроз

 2. Пухирчатка новонароджених

 3. Склерема новонароджених

 4. Склередема новонароджених

 5. Склеродермія системна


22. Пацієнт К., 10 р., скаржиться на болючість при ході. Об-но: на підошвеній поверхні обох ступнів наявні поодинокі округлі, бурі гіперкератотичні вогнища з чіткими межами, діаметром 0,5см. Встановлено діагноз – підошвені бородавки. Виберіть метод лікуваня.


 1. 5\% саліцилова мазь

 2. 2\% саліцилова мазь

 3. Мазі із глюкокортикостероїдами

 4. Мазі із антибіотиками

 5. 10\% саліцилова мазь


23. Пацієнт С., 14 р., скаржиться на підвищення температури тіла. Об-но: в ділянці спини наявний округлий інфільтрат діаметром 7см, шкіра багряно-червона, навколо – набряк. В центрі наявний перфоративний отвір, з якого виділяється гнійно-кров’яниста рідина. Яке лікування слід застосувати після розкриття карбункула? 1. Застосування протеолітичних ферментів

 2. Напівспиртові компреси, мазі із антибіотиками

 3. Дренування, загальна антибіотикотерапія

 4. УФО крові

 5. УВЧ - терапія


24. У пацієнта Н., 9 р., на китицях наявні незапальні дермальні папули кольору нормальної шкіри, округлої форми, чітко відмежовані, поверхня шорстка, гіперкератотична. Встановлено діагноз – Звичайні бородавки. Яку мазь необхідно застосувати із профілактичною метою після лікування?


 1. Протигрибкові мазі

 2. Кератопластичні мазі

 3. Противірусні мазі

 4. Мазі із антибіотиками

 5. Мазі із глюкокортикостероїдами


25. У новонародженої дитини з гемолітичною хворобою на 6 добу посилилась жовтяниця, з’явився слабо забарвлений стул, темна сеча. В крові підвищився рівень прямого білірубіну до 40 мкмоль/л, рівень трансаміназ нормальний. Про яке ускладнення гемолітичної хвороби новонародженого слід думати?


 1. Синдром згущення жовчі

 2. Вірусний гепатит

 3. Киста жовчної протоки

 4. Внутрішньоутробна жовчокам’яна хвороба

 5. Муковісцидоз


26. У новонародженої дитини 3-ї доби життя розвилася мелена. Встановлено діагноз геморагічна хвороба новонародженого. Назвіть головний патогенетичний механізм розвитку цього захворювання.


 1. Ізоімунна тромбоцитопенічна пурпура

 2. Природжена тромбоцитопатія

 3. ДВЗ – синдром

 4. Дефіцит вітамін-К-залежних факторів зсідання крові

 5. Дефіцит VII фактора зсідання крові


27. Дитині 1 рік. Знаходиться на нераціональному штучному вигодовуванні молоком і кашами. При обстеженні виявлено зниження гемоглобіну до 72 г/л, низький кольоровий показник, гіпохромія еритроцитів. Встановлено діагноз: залізодефіцитна анемія. Тактика лікаря у відношенні профілактичних щеплень.


 1. Провести щеплення, потім призначити лікування

 2. Провести гемотрансфузію, потім щеплення

 3. Не прищеплювати 1 рік

 4. Прищеплювати після лікування

 5. Не прищеплювати 6 місяців


28. У дитини 6 рокiв через 10 днів після перенесеної ангіни на шкірі верхніх і нижніх кінцівок з’явилася симетрично розташована папульозно – геморагічна висипка розмірами від 3 до 5 мм в діаметрі; припухлість і біль в гомілково-ступеневих суглобах. У клінічному аналізі крові: ер.-3,9*1012 /л, Нb – 124 г/л, КП – 0,9, тромбоцити – 250*109/л Що лежить в основі розвитку геморагічного синдрому?


 1. Зниження кількості тромбоцитів

 2. Зниження концентрації плазмових факторів згортання крові

 3. Відсутність ретракції кровґяного згортка

 4. Порушення адгезії тромбоцитів

 5. Ураження судинної стінки


29. Хлопчик 12 років перехворів на гострий панкреатит 3 роки тому. Останнім часом скаржиться на біль в верхній частині черева. Під час огляду – позитивний симптом Гротта, Кача. Що є найінформативнішим критерієм в цьому випадку?


 1. Гіпербілірубінемія

 2. Гіперпротеїнемія

 3. Гіперліпаземія

 4. Гіперамілаземія

 5. Гіперфосфатемія


30. У дівчинки 10 років скарги на стійку нудоту, відригуван-ня, печію. Після їжі – нічний біль на протязі 4 місяців. Мати відмічає дражливість, розлади сну. Під час огляду – біль в пілородуоденальній зоні з позитивним молоточ-ковим симптомом. Який діагноз є найбільш вірогідним?


 1. Виразкова хвороба шлунка

 2. Хронічний гастрит

 3. Хронічний дуоденіт

 4. Хронічний панкреатит

 5. Холецистохолангіт


31. У хлопчика 4-х місяців через 15 хвилин після другог щеплення вакциною АКДП були зафіксованіі ознаки набряку Квінке. Який препарат Ви використаєте для надання дитині невідкладної допомоги?


 1. Папаверин

 2. Курантіл

 3. Седуксен

 4. Преднізолон

 5. Гепарин


32. Дитині виповнився 1 рік. Проти якого захворювання настав час проводити планову вакцинацію?


 1. Кір

 2. Кашлюк

 3. Дифтерія

 4. Поліомієліт

 5. Туберкульоз


33. Дитина хворіє на поліомієліт у верхній формі. На який термін встановлюється диспансерний нагляд за нею після перенесеного захворювання?


 1. 6 місяців

 2. 1 рік

 3. 2 роки

 4. До відновлення втрачених функцій

 5. 3 місяці


34. У дитини 12 років на протязі 2-х років реєструються гострі бронхіти з частотою 2-3 рази на рік. Встановлено діагноз: рецидивуючий бронхіт. Два тижні тому дитину виписано із стаціонару, де вона знаходилася на лікуванні у зв’язку з наступним рецидивом гострого бронхіту. Призначте оптимальний комплекс профілактичних заходів у даному випадку.


 1. Масаж + вітамінотерапія + імунотерапія

 2. Санаторно-курортне лікування

 3. Санація хронічних вогнищ інфекції + загартовуючи процедури

 4. Загальнооздоровчі заходи + санація хронічних вогнищ інфекції + сезонна профілактика ГРВІ + імунотерапія

 5. Загальнооздоровчі заходи + санаторно-курортне лікування


35. Хлопчик 10 років хворіє на бронхіальну астму на протязі 2-х років. Перебіг астми легкий персистуючий. Два дні тому у хлопця був напад ядухи середнього ступеня тяжкості. При огляді – хлопчик блідий, ознаки дихальної недостатності I ступеня, при аускультації у легенях вислуховуються свистячі хрипи. Призначте оптимальне лікування у даному випадку.


 1. “Вентолін” +”Фликсотид”

 2. “Вентолін”

 3. “Фликсотид”

 4. ”Вентолін” + “Тайлед”

 5. “Вентолін” + “Бекотид”36. Дівчинка 11 років госпіталізована до пульмонологічного відділення. Із анамнезу відомо: хворіє на протязі 3-х місяців. При огляді: блідість шкіри, іктеричність склер, помірна задишка, “іржаве” мокротиння. В аналізі крові гіпохромна анемія. Попередній діагноз: ідіопатичний гемосидероз легенів. Яке дослідження потрібно провести для підтвердження діагнозу?


 1. Визначення вмісту загального білірубіну та його фракцій у сироватці крові

 2. Бронхоскопія

 3. Дослідження мокротиння на наявність сидерофагів

 4. Рентгенографія органів грудної порожнини

 5. Спірографічне дослідження


37. У дитини, хворої на дифтерію через кілька днів розвився гострий міокардит. Який патогенетичний механізм відповідає за це ускладнення?


 1. Середньомолекулярні пептиди

 2. Продукти життєдіяльності бактерій

 3. Аутоімунне ураження

 4. Дія еритроцитарного токсину Діка

 5. Пряма цитотоксична дія коринебактерії


38. У дитини, хворої на кашлюк, основним клінічним проявом захворювання є нападоподібний кашель. Який патогенетичний механізм відповідає за це?


 1. Пряма токсична дія збудника

 2. Запалення верхніх дихальних шляхів

 3. Формування плівок у верхніх дихальних шляхах

 4. Приєднання вторинної флори

 5. Формування зони вогнища збудження у ЦНС за типом кашлюкової домінанти


39. У дитини 7 років був встановлений попередній діагноз гострого вірусного гепатиту А. Яке дослідження підтвердить етіологію збудника і гостроту процесу?


 1. Анти-HAV-IgA, методом ИФА

 2. Анти-HAV-IgМ, методом ИФА

 3. Анти-HAV-IgG, методом ИФА

 4. Анти-HAV-IgE, методом ИФА

 5. Анти-HAV-IgD, методом ИФА


40. Дитина 6 років захворіла на мононуклеоз. Які клітини периферійної крові підтверджують діагноз інфекційного мононуклеозу?


 1. Лімфоцити

 2. Моноцити

 3. Нейтрофіли

 4. Базофіли

 5. Мононуклеари


41. Дитина, 2 років, хворіє тиждень. Температура нормальна. 4-5 днів покашлювала, а потім кашель став нападоподібним, до 20-25 приступів на добу, під час яких обличчя дитини червоніє, стає набряклим; приступ продовжується до 2 хвилин, закінчується блюванням. У легенях з обох боків прослуховуються дрібнопухирцеві хрипи. Який лікувальний препарат найбільш показаний дитині?


 1. Гентаміцин

 2. Тетрациклін

 3. Пеніцилін

 4. Еритроміцин

 5. Цефазолін


42. Дитина, 5 років, хворіє 7 днів. Захворювання почалося з погіршення апетиту, нудоти, блювання, болю в животі. Через 6 днів з”явилась жовтяниця шкіри, потемніла сеча, знебарвився кал. Загальний білірубін крові – 95,5 мкмоль/л, прямий – 72,3 мкмоль/л, АЛТ – 6,8 ммоль/л, АСТ – 5,4 ммоль/л. Який механізм лежить в основі порушення рівня трансаміназ?


 1. Цитоліз гепатоцитів

 2. Внутрішньопечінковий холестаз

 3. Порушення кон”югації білірубіну

 4. Мезенхімально-запальний процес

 5. Порушення білково-синтетичної функції печінки


43. Дитині 3 місяці; народилась недоношеною. В пологовому будинку отримувала плазму, внутрішньовенні маніпуляції. Хворіє 4 дні. Захворювання почалося з появи жовтяниці шкіри, темної сечі, знебарвлення калу. Печінка збільшена на 3 см, селезінка – на 2 см. який найбільш ймовірний попередній діагноз у дитини?


 1. Вроджений гепатит

 2. Синдром Жильбера

 3. Гемолітична хвороба

 4. Вірусний гепатит В

 5. Вірусний гепатит А


44. У дитини 10 років, було встановлено діагноз: лакунарна ангіна, шийний лімфаденіт. На 5 день хвороби у дитини виявлено збільшення розмірів печінки до 2 см та селезінки на 1 см. У загальному аналізі крові виявлено: Лейк. – 15,6*109/л, Е – 3\%, П – 4\%, С – 15\%, Л – 45\%, М – 10\%, віроцити – 23\%. Яке захворювання можна запідозрити? 1. Дифтерія ротоглотки

 2. Ангіна Сімановського-Венсана

 3. Інфекційний мононуклеоз

 4. Аденовірусна інфекція

 5. Стрептококова інфекція


45. У дитини 5 років, що хворіє на типову вітряну віспу, на 12 день від початку захворювання підвищилась температура тіла до 37,40С, блювання, тремор кінцівок, хиткість під час ходи. При огляді виявлено: горизонтальний ністагм, позитивні координаційні проби. Що найімовірніше лежить в основі виникнення даного ускладнення?


 1. Приєднання бактеріальної інфекції

 2. Сепсис

 3. Проліферативна дія вірусу

 4. Інфекційно-алергічні реакції

 5. Пряма токсична дія вірусу


46. Дитина 7 років, захворіла гостро: температура 38,30 С, 2-разове блювання, болі в животі, знижений апетит. На третій день хвороби з”явилась жовтяниця шкіри та склер, печінка на 2,0 см виступає з-під ребра. В крові: загальний білірубін– 78,0 мкмоль/л, прямий-58,0 мкмоль/л, непрямий- 20,0 мкмоль/л, АлАт-2,2 млмоль/л/год. Який механізм гіпербілірубінемії в даному випадку? 1. Порушення коньюгації білірубіна

 2. Порушення синтезу білірубіна

 3. Порушення захвату білірубіна

 4. Гипоальбумінемія

 5. Порушення екскреції білірубіна


47. Дитина 8 років, захворіла гостро: температура 38,70 С, рясні виділення із носа, вологий кашель. Слизова оболонка ротоглотки помірно гіперемована, відмічається набряклість передніх дужок і піднебінних мигдаликів, повіки набряклі. Плівчастий кон”юнктивіт зліва. Підщелепні, шийні, пахвинні, пахові лімфовузли 0,7 х 0,7 см, безболючі. Печінка виступає з-під ребра на 1,5 см, селезінка у края ребра. Про яке захворювання можна думати?


 1. Аденовірусна інфекція

 2. Грип

 3. Парагрип

 4. Інфекційний мононуклеоз

 5. Дифтерія


48. Дитина 5 років була в контакті з хворим на вірусний гепатит три тижні тому. В деякий час у дитини температура 37,30 С, слабкість, знижений апетит, однократне блювання, збільшена печінка. Яке дослідження необхідно призначити для діагностики вірусного гепатиту?


 1. Копрограма

 2. Активність трансаміназ крові

 3. Загальний аналіз крові

 4. Загальний аналіз сечі

 5. Бактеріологічне дослідження кала


49. Дитина 2 років захворіла гостро з підвищення температури до 37,20 С. Об”єктивно: на незміненому фоні шкіри дрібноплямистий, блідо-рожевий висип, розташований переважно на розгинальній поверхні кінцівок, сідницях та спині; незначна гіперемія ротоглотки, нежить, збільшення потиличних та задньошийних лімфатичних вузлів. Який найбільш вірогідний діагноз?


 1. Кір

 2. Ентеровірусна інфекція

 3. Псевдотуберкульоз

 4. Краснуха

 5. Скарлатина


50. У дитини 13 років, яка хворіє на паротитну інфекцію, на 7-й день від початку захворювання знову підвищилась темпеартура, з”явився головний біль, біль у калитці. При огляді калитка набрякла, шкіра гіперемійована, праве яєчко збільшено в розмірі. Який етіотропний препарат слід призначити?


 1. ДНК-аза

 2. Ацикловір

 3. Цефтріаксон

 4. Арбідол

 5. РНК-аза


51. У дитини 10 років на 16-й день типової форми скарлатини відмічено погіршення загального стану, підвищення температури тіла до 38,50 С, одутловатість обличчя, олігурія. Сеча типу “м”ясних помиїв”. В сечі: протеінурія, циліндрурія, гематурія. Який генез данного ускладнення?


 1. Інфекційно-алергічний

 2. Септичний

 3. Токсичний

 4. Аутоімунний

 5. Метаболічний


52. У хлопчика 7 років на 4-й день хвороби температура 38,40 С, біль у м”язах, суглобах, здухвинній ділянці, гіперемія кон”юнктив, ін”єкція судин склер, гіперемія обличчя. Дрібно-папульозна висипка по всьому тілу, розлита гіперемія слизової ротогорла, “малиновий язик”, полілімфаденопатія, гепатомегалія. Відомо. Що в їжу часто вживає салати із свіжих овочів (капусти, моркви). Який найбільш вірогідний діагноз?


 1. Лептоспіроз

 2. Інфекційний мононуклеоз

 3. Кір

 4. Скарлатина

 5. Псевдотуберкульоз


53. Дитині 12 років був встановлений діагноз пневмонії. На 8-й день хвороби стан значно погіршився: підвищилась температура до 40,20 С, з”явився головний біль, повторна блювота, запаморочення, поза “лягавої собаки”, позитивні менінгеальні знаки. Який збудник найвірогідніше зумовив розвиток даного захворювання?


 1. Стафілокок

 2. Гемофільна паличка

 3. Вірус грипу

 4. Пневмокок

 5. Менінгокок


54. У дитини 3-х років захворювання почалось гостро, з розвитку загально-інтоксикаційного синдрому, катаральних явищ, зниження апетиту, розріджених випорожнень. На 4-й день хвороби-асиметричні мозаїчні паралічі м”язів проксимальних відділів нижніх кінцівок. Порушень чутливості, тазових органів не спостерігається. Який процес лежить в основі даних порушень?


 1. Полінейропатія

 2. Пірамідна недостатність

 3. Некроз сірої речовини головного мозку

 4. Дистрофія мотонейронів передніх рогів спиного мозку

 5. Демієлінізація периферійних нервів


55. Дитина 5 років, захворіла гостро з підвищення температури тіла до 390 С, затруднення носового дихання. При огляді: збільшення лімфатичних вузлів усіх груп, особливо задньошийних, підщелепних; тонзиліт, гепатоспленомегалія. Який попередній діагноз найбільш вірогідний?


 1. Паротитна інфекція

 2. Вірусний гепатит

 3. Краснуха

 4. Інфекційний мононуклеоз

 5. Скарлатина


56. Дитина 10 років, захворіла гостро з підвищення температури тіла до 390 С, затруднення носового дихання. При огляді: збільшення лімфатичних вузлів усіх груп, особливо задньошийних і підщелепних; тонзиліт, гепатоспленомегалія. З чим пов”язане збільшення паренхіматозних органів?


 1. Лімфопроліферативним процесом

 2. Інтерстиційним набряком

 3. Гострою серцевою недостатністю

 4. Алергічною реакцією

 5. Некротичним процесом печінки


57. У дитини 9 років два дні тому з”явилися: підвищення температури тіла, головний біль, нездужання. Об”єктивно: справа по ходу 4-го, 5-го міжреберних нервів на гіперемованій шкіри групи тісно розміщених пухирців з серозним прозорим вмістом, розміром від 2-4 мм до горошини. Яке етіотропне місцеве лікування показане хворому?


 1. Мазь гепаринова

 2. Мазь синтаміцинова

 3. Мазь офлоксацинова

 4. Мазь “Ацикловір”

 5. Мазь індометацинова


58. У дитини віком 2 місяці на протязі 9 діб відмічався нападоподібний спазматичний кашель, температура тіла субфебрильна. В родині старша дитина кашляє протягом місяца. На 10 добу у дитини на фоні кашльових коштовхів уявилося зупинка дихання, з”явився ціаноз. Вкажіть найбільш вірогідну причину идхальних розладів.


 1. Ураження ЦНС

 2. Набряк головного мозку

 3. Респіраторна алергія

 4. Обструктивний синдром

 5. Сторонне тіло дихальних шляхів


59. Дитина 2 років захворіла гостро, з підвищення температури тіла до 38,20С, сухого кашлю, нежиті, кон”юнктивіту, блефароспазму. При огляді на 3 добу на слизовій оболонці губ та ясен виявлені сірувато-білі висипання розміром з макове зерно, оточені червоною облямівкою, на піднебінні – плямисто-папульозна екзантема. Який найбільш вірогідний діагноз?


 1. ГРВІ

 2. Ентеровірусна інфекція

 3. Аденовірусна інфекція

 4. Афтозний стоматит

 5. Кір, катаральний період


60. Хлопчик у віці 7 років надійшов до кардіоревматологічного відділення дитячої лікарні зі скаргами на підвищену втомлюємість, задишку, серцебиття. При об(єктивному огляді перкуторно виявлено зміщення меж відносної серцевої тупості вліво, аускультативно зазначено послаблення І тону, тахікардію, трьохчленний ритм протодіастолічного галопу, короткий дуючий систолічний шум над верхівкою, акцент ІІ тону на легеневій артерії. ЕКГ: на тлі синусової тахікардії поодинокі шлуночкові екстрасистоли, перевантаження лівого шлуночка, негативна хвиля “Т” ІІ, V5-6. ЕхоКГ: збільшення кінцево-діастолічного розміру лівого шлуночка до 58 мм, зниження фракції вигнання лівого шлуночка до 46\%. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:


 1. Дилятаційна кардіоміопатія

 2. Перикардит

 3. Інфекційний ендокардит

 4. Гіпертрофічна кардіоміопатія

 5. Рестриктивна кардіоміопатія

Схожі:

Міграція водія ритму iconТема світовий ринок праці Міжнародна міграція як форма мев
Міжнародна міграція як форма мев міграція переміщення людей з метою як правило покращення свого матеріального становища, пошуку життя...
Міграція водія ритму iconТема світовий ринок праці Міжнародна міграція як форма мев
Міжнародна міграція як форма мев міграція переміщення людей з метою як правило покращення свого матеріального становища, пошуку життя...
Міграція водія ритму iconДипломна робота на тему: «Трудова міграція в Україні в контексті тенденцій розвитку світового ринку робочої сили»
«Трудова міграція в Україні в контексті тенденцій розвитку світового ринку робочої сили»
Міграція водія ритму iconМетодичні вказівки
У зв’язку з цим, ще більшого значення набуває вдосконалення конструкції автомобілів, робочого місця водія, зовнішніх форм автомобіля,...
Міграція водія ритму iconA синоатріальний вузол B
При аналізі екг необхідно визначити, що є водієм ритму серця. Зробити це можна на
Міграція водія ритму iconТема. Міжнародна трудова міграція
Позитивні на негативні наслідки для економіки країни, наприклад України, від міграції робочої сили
Міграція водія ритму icon«трудова міграція: історичні витоки, соціальні, економічні та правові аспекти»
Організатор – Інститут досліджень української діаспори Національного університету «Острозька академія»
Міграція водія ритму iconПоказникі варіабельності серцевого ритму у хворих на гіпертонічну хворобу у поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу в динаміці лікування кандесартаном

Міграція водія ритму iconТема Міжнародна трудова міграція Блок І. Теоретичні питання
Позитивні на негативні наслідки для економіки країни, наприклад України, від міграції робочої сили
Міграція водія ритму iconМетодичні вказівки щодо самостійної роботи з вивчення навчальноїдисципліни "основи ергономіки та дизайну автомобілів" для студентів денної та
У зв’язку з цим, ще більшого значення набуває вдосконалення конструкції автомобілів, робочого місця водія, зовнішніх форм автомобіля,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи