Протягом 6 місяців icon

Протягом 6 місяців
Скачати 225.5 Kb.
НазваПротягом 6 місяців
Дата28.06.2012
Розмір225.5 Kb.
ТипДокументи

ВАРІАНТ 3


 1. Діти, які перехворіли на гіпервітаміноз Д, підлягають диспансерному спостереженню:
 1. Протягом 6 місяців

 2. Не підлягають

 3. Протягом 2-3 років

 4. Протягом 1 року

 5. До підліткового віку


2. Місячна дитина стала неспокійною, підвищилась пітливість голови. Із анамнезу життя: з дня народження (5 вересня) вигодовується коров’ячим молоком. При огляді помітний краніотабес. Лікарем призначений курс УФ-опромінювання. Чи потребує дитина препаратів ергокальциферола?


 1. У поєднанні з УФ-опромінюванням

 2. Одразу після закінчення курсу УФО

 3. Через 1 місяць після закінчення курсу УФО

 4. Через 2-2,5 місяця після закінчення курсу УФО

 5. Не потребує


3. Дитина 2-х місяців, народилася восени з масою тіла 1900 г. Вигодовується материнським молоком. Профілактику рахіту треба проводити ергокальциферолом у щоденній дозі:


 1. 400-500 МО

 2. 300-400 МО

 3. 2000-3000 МО

 4. 1000-1200 МО

 5. 100-200 МО


4. У дитини із спадковою гемолітичною анемією на фоні ГРВІ, високої гарячки з‘являється іктеричність шкіри та слизових, збільшується печінка та селезінка. Яке ускладнення гемолітичної анемії є загрозливим для життя дитини?


 1. Білірубінова енцефалопатія .

 2. Гемолітико-уремічний синдром

 3. Печінкова недостатність.

 4. Серцева недостатність

 5. Гіпертермічний синдром


5. У хлопчика 14 років із складною мі тральною вадою з перевагою стенозу раптово з‘явилася задишка, рефлекторний кашель. Акроціаноз. В легенях вологі хрипи. Ваша тактика у даному випадку?


 1. Спазмолітики

 2. Діуретики

 3. Препарати калію

 4. Оксигенотерапія + діуретики

 5. Гормонотерапія


6. У дитини зі скаргами на головні болі, млявість, болі в попереку сеча кров‘яниста. «Встановлено діагноз: гострий гломерулонефрит». Яке ускладнення в гострому періоді гломерулонефриту супроводжується судомним синдромом?


 1. Гостра судинна недостатність

 2. ДВЗ- синдром.

 3. Набряк легень

 4. Ниркова еклампсія

 5. Гостра серцева недостатність


7. У 12-річного хлопчика скарги на голодні болі в животі, наявний „мойніганівський тип” болю. В анамнезі з 6-ти років хронічний гастрит із підвищеною секреторною функцією шлунка. Який препарат Ви призначите для профілактики виразкової хвороби?


 1. Папаверин

 2. Холензим

 3. Есенціале

 4. Де-нол

 5. Но-шпа


8. Дитина, 3 роки, захворіла вночі: температура тіла 40оС, повторна блювота, біль голови. На шкірі тулуба, кінцівок і обличчя з’явилась великих розмірів геморагічна висипка неправильної зірчастої форми, Нечіткі менінгеальні симптоми. Ваш діагноз?


 1. Туберкульоз

 2. Ентеровірусна інфекція

 3. Стафілококовий сепсис

 4. Кір

 5. Менінгококцемія


9. Хворий, 10 років, у якого на 2й день хвороби спостерігаються симптоми грипу середньої тяжкості, отримує: аспірин, глюконат кальцію; нафтизин 0, 1\% в краплях в ніс. Який противірусний препарат доцільно призначити?


 1. Ацикловір

 2. Рибавірин

 3. Лаферон

 4. Ремантадин

 5. Герпевір


10. Дитина хворіє 5-й день. Турбує підвищена до 39-40°С температура тіла, настирний, частий, глибокий, малопродуктивний кашель, світлобоязнь, заложеність носа. Об’єктивно - одутлість обличчя, слизова оболонка рота пухка, геморагічна енантема на м’якому піднебінні, рештки плям Філатова-Копліка. Ваш діагноз?


 1. Краснуха

 2. Аденовірусна інфекція

 3. Грип

 4. Кір

 5. Скарлатина


11. При обстеженні дітей з вогнища вірусного гепатиту А у 8-річної дитини при відсутності будь-яких клінічних проявів в крові виявлено: анти-НАV – IgM в високій концентрації, АЛТ-1,8 ммоль/л Ваш діагноз?


 1. Гепатит С

 2. Гепатит D

 3. Гепатит Е

 4. Гепатит А

 5. Гепатит В


12. У дитини на 3й день хвороби - помірний біль в горлі, субфебрильна температура тіла. Щільний темно-сірий наліт покриває мигдалики і поширюється на передні піднебінні дужки і язичок. Слизова оболонка в місці ураження гіперемійована з ціанотичним відтінком, набрякла. Попередній діагноз: поширена дифтерія ротоглотки. Яким препаратом слід провести специфічну детоксикацію?

 1. Реополіглюкін

 2. Розчин Рінгера

 3. 5 % розчин глюкози

 4. Протидифтерійна антитоксична сироватка

 5. Дифтерійний анатоксин


13. Дворічна дитина кашляє близько місяця. Протягом останніх 3 тижнів кашель став нападоподібним. Після нападу кашлю - блювання. Об’єктивно: одутлість обличчя. Субкон’юнктивальний крововилив справа. На шкірі шиї й грудної клітки поодинокі петехії; виразка на вуздечці язика. Ваш діагноз?


 1. Спастичний бронхіт

 2. Геморагічний васкуліт

 3. РС-інфекція

 4. Коклюш

 5. Туберкульозний бронхоаденіт


14. У хлопчика з асоціальної сім’ї, хворого на гемофілію, на фоні генералізованої лімфаденопатії та рецидивуючого кандидозу ротової порожнини розвинулась пневмоцистна пневмонія, суттєво знизився коефіцієнт співвідношення Т-хелперів до Т-супресорів. Яка найбільш вірогідна причина маніфестації опортуністичних інфекцій у цього хворого?


 1. Гемофілія.

 2. Соціально-побутові негаразди.

 3. ВІЛ- інфекція, СНІД

 4. Хронічне захворювання системи органів травлення

 5. Вікова транзиторна імуносупресія.


15. У 13-річної дитини з клінічні прояви гострої серцевої недостатності за лівошлуночковим типом. Яку дозу допаміну Ви виберете для профілактики наростання серцевої недостатності?


 1. 2-3 мкг/кг/хв

 2. 15-20 мкг/кг/хв.

 3. 20-25 мкг/кг/хв.

 4. 5-10 мкг/кг/хв.

 5. 12-15 мкг/кг/хв.


16. Дівчинка з хронічним тонзилітом після переохолодження скаржиться на болі в попереку. Сеча кольору „м‘ясних помиїв”, АТ підвищився до 150/100 мм.рт.ст. В анамнези алергічна реакція на ампіцилін. Який антибіотик Ви призначите з метою профілактики алергічної реакції?


 1. Гентаміцин

 2. Бісептол

 3. Біцилін

 4. Нетроміцин

 5. Еритроміцин


17. У 8-річної дитини скарги на млявість, зниження апетиту, спрагу. В загальному аналізі сечі: питома густина 1001, лейкоцити -1-2 в п/з, еритроцити 0-1в п/з. У попередніх загальних аналізах сечі (у віці 3-6 років) питома густина сечі в межах 1002-1008. Для якого захворювання характерні виявлені зміни ?


 1. Нецукровий діабет.

 2. Гіпопаратиреоз

 3. Гострий гломерулонефрит

 4. Цукровий діабет 1 тип

 5. Гіпертиреоз


18. Дитині 7 років. З 2 –річного віку діагностовано цукровий діабет, отримує планово інсулінотерапію. Після ін‘єкції інсуліну дитина нічого не їла. О 12. 00 у дитини з‘вився холодний піт, блідість, тремор язика та рук. Що є причиною цього стану?


 1. Тиреотоксикоз

 2. Гіпоксія

 3. Гіперкальціемія

 4. Гіпоглікемія

 5. Гіперглікемія


19. Дитині віком 10 місяців з метою зниження температури давали сироп парацетамолу, через 2 години температура не знизилася і мати дала дитини аспірин в дозі 0,1 г. Через 20 хвилин у дитини з‘явився набряк лиця, папульозний висип, затруднене дихання. З анамнезу відомо, що дідусь хлопчика не переносить аспірин. Якщо це набряк Квінке, то що необхідно призначити дитині першочергово?


 1. Еуфілін в/в

 2. Серцеві глікозиди

 3. Антигістамінні ентерально

 4. Глюкокортикоїди + антигістамінні в/в

 5. Анальгін в/м


20. У дитини 1 року з фіброеластозом на фоні ГРВІ раптово з'явились неспокій, акроціаноз, пульс 132 на хв, частота дихань 50 на хв, дрібнопухирцеві вологі хрипи, рО2 60 мм рт.ст., рСО2 55 мм рт.ст. На рентгенограмі: – кардіомегалія, посилення легеневого малюнку, корені у вигляді крил метелика. Погіршення стану пов'язане з


 1. Набряком Квінке

 2. Абсцесом легень

 3. Набряком легень.

 4. Бронхіолітом

 5. Двобічною пневмонією


21. У новонародженого терміном ґестації 31 тиждень наростає млявість, м‘язова гіпотонія та пригнічення свідомості. Аналіз ліквору: підвищена кількість еритроцитів, білка та підвищений вміст глюкози. Ваш діагноз?


 1. Менінгіт.

 2. Сепсис.

 3. Анемія.

 4. Внутрішньоутробна інфекція.

 5. Внутрішньочерепний крововилив.


22. Дитині 3 місяці. У зв’язку з відсутністю у матері грудного молока з 2,5 місяців в харчування введена суміш “Малиш”. Мати відзначає, що ,не дивлячись на ретельний догляд, у дитини з’явилися стійке почервоніння у складках шкіри .Через 3-4 дні на щоках і підборідді з’явилися сверблячі ділянки гіперемії шкіри, елементи висипки, наповнені серозним ексудатом, підсихаючі у кірочки, себорейні луски на волосистій частині голови.Який найбільш вірогідний діагноз.


 1. Лімфатико-гіпопластичний діатез

 2. Алергічний (атопічний)діатез

 3. Стафілодермія

 4. Ексудативно-катаральний діатез

 5. Нервово-артритичний діатез


23. Дитина впродовж 3 років хворіє бронхіальною астмою. На фоні ГРВІ у дитини розвинувся приступ ядухи. Які медикаменти в першу чергу слід призначити для зняття приступу?


 1. Муколітики

 2. Антигістамінні

 3. Кортикостероїди

 4. Бета-2 агоністи

 5. Антибіотики24. 13-річна дівчинка звернулася на прийом до лікаря-алерголога в листопаді місяці. З анамнезу відомо, що протягом 3 років щорічно в сезон полі нації (квітень-серпень) спостерігаються симптоми риніту та кон‘юнктивіту. На даний час дитина здорова. Які обстеження необхідно призначити дитині для встановлення клінічного діагнозу?


 1. Риноскопічне дослідження.

 2. Бактеріологічні дослідження

 3. Рентгенологічне обстеження

 4. Специфічна алергодіагностика ( скарифікаційні шкірні тести ).

 5. Імунологічні дослідження ( показники клітинного і гуморального імунітету).


25. Дитина 8 років захворіла гостро: температура тіла 39(С, болі в поперековій ділянці, болючість при сечопуску. При огляді: ознаки інтоксикації, позитивний симптом Пастернацького з обох боків, більше зліва. Яке захворювання є найбільш ймовірним?


 1. Гострий пієлонефрит.

 2. Грип.

 3. Гострий цистит.

 4. Гострий гломерулонефрит

 5. Ниркова коліка.


26. Дитина 10 років хворіє близько тижня.Захворіла гостро після переохолодження: з”явились болі в животі та в попереку, підвищилась температура тіла до 38(С. В аналізі сечі: лейкоцитів до 25-30 в полі зору, білок - 0,33 г/л . Яке обстеження необхідно провести для призначення етіотропного лікування?


 1. Проба по Нечипоренко.

 2. Цистографію.

 3. Бактеріологічний посів сечі.

 4. Внутрішньовенна урографія.

 5. Проба по Зимницькому.


27. Дівчинка 13 років скаржиться на головний біль, відчуття пульсації в голові, шум у вухах, носові кровотечі, серцебиття, задишку. При огляді відмічається добрий розвиток верхньої частини тіла і недостатній розвиток нижньої частини, при пальпації виявлено ослаблення пульсу на стегнових артеріях. Артеріальний тиск на верхніх кінцівках 140/80 мм рт.ст., на нижніх-90/60 мм рт. Ст. При аускультації систолічний шум в лівій підключичній ямці і лопатковій ділянці. Який з перерахованих діагнозів найбільш ймовірний ?


 1. Стеноз устя легеневої артерії

 2. Стеноз устя аорти

 3. Коарктація аорти

 4. Дефект між шлункової пертинки

 5. Відкрита артеріальна протока


28. Дитині 3 роки. Після народження був ціанотичний відтінок шкіри. Вважає дитину хворою з народження, коли вперше був виставлений діагноз тетради Фалло. При огляді відмічається помітне відставання у фізичному розвитку, фаланги пальців рук у вигляді “барабанних паличок”, під час приступу задишки дитина приймає вимушене положення – сідає навколішки, піджимаючи коліна до грудей. При цьому покращується самопочуття дитини. Яка найбільш ймовірна причина покращення стану дитини при такому вимушеному положенні ?


 1. Збільшується об’єм циркулюючої крові

 2. Зменшується об’єм циркулюючої крові

 3. Збільшується потік крові через легеневу артерію

 4. Зменшується потік крові через аорту

 5. Зменшується потік крові через легеневу артерію


29. Дитині 5 міс. З народження утримуються прояви ексудативнокатарального діатезу. Протягом останніх 10 днів після дачі апельсинового соку з’явилися плямисто-резикуларні висипання на шкірі, турбує свербіння шкіри. При огляді на тулубі є залишкові елементи висипу /поодинокі плями, кірочки, розчухи/. Мокнуття в пахових складках. Які ванни потрібно призначити дитині ?


 1. Йодо-бромні

 2. Хвойно-сольові

 3. Крохмальні

 4. Хлористо-натрієві

 5. Хвойні


30. Дитині 3 місяці. Народилася доношеною з масою тіла 3200г. Розвивається відповідно віку. Вигодовується грудним молоком. Скарг з боку мами немає. Вкажіть найбільш вірогідну належну масу тіла цієї дитини.


 1. 5200 г

 2. 5400 г

 3. 5600 г

 4. 5800 г

 5. 6000 г


31. До дільничного педіатра звернулася мама 4,5 місячної дівчинки за порадою стосовно частоти проведення дитині гігієнічних ванн. Яка частота проведення гігієнічних ванн є найбільш придатною у цьому віці ?


 1. 1 раз на день

 2. 1 раз на 2 дні

 3. 1 раз на 3 дні

 4. 1 раз на тиждень

 5. 1 раз на 10 днів


32. До дільничого педіатра прийшла мама новонародженої дитини з метою планування загартовуванняя своєї дитини. З якого віку педіатр призначить повітряні ванни.


 1. 2-3 тижні

 2. 2-3 міс.

 3. 1-1,5 міс.

 4. 6 міс.

 5. 7 міс.


33. Дитині 8 місяців. Фізичний і нервово-психічний розвиток відповідає віку. До цього часу не хворіла. Яка ймовірна кількість молочних зубів може бути у дитини ?


 1. 1 зуб

 2. 2 зуба

 3. 3 зуба

 4. 4 зуба

 5. 5 зубів


34. У дитячу поліклініку звернулася мама із 1,5 місячною дитиною за порадою як часто купати дитину і яку воду можна використовувати.


 1. Щоденно проточною водою з милом (кипяченою)

 2. Через день кип’яченою водою

 3. Щоденно кип’яченою водою

 4. Через день проточною водою

 5. Щоденно проточною водою


35. Дитині 2 місяці. Мати звернулась до дільничого педіатра зі скаргами на періодичний неспокій дитини, недостатню прибавку у масі, блідість шкірних покривів. При огляді відмічається помірна блідість шкіри та видимих слизових оболонок, витончення підшкірної основи на тулубі, животі. Шкірна складка на рівні пупка досягає 0,8см. Індекс вгодованості Чулицької 15. Психомоторний розвиток відповідає віку. Яке порушення фізичного розвитку в дитини ?


 1. Гіпостатура

 2. Нанізм

 3. Єутрофія

 4. Гіпотрофія

 5. Паратрофія


36. Дитині 3 місяці. Мати звернулась в дитячу консультацію за порадою в зв”язку з недостатньою кількістю молока в грудях. Після кількоразових контрольних зважувань виявилось, що дитину необхідно догодовувати. Які з перечислених молочних сумішей є найбільш оптимальними для догодовування?


 1. Цільне коровяче молоко

 2. “Здоров'я”

 3. ”Малюк”.

 4. Суміш № 2.

 5. Суміш № 3.


37. Хлопчик 3 міс., вступив до клініки у вкрай тяжкому стані, захворів 2 дні тому, гостро: температура - 39 (С, гіподинамія, відмова від їжі, згодом блювання, яке не пов”язане з прийомом їжі, зменшився діурез до 50 мл за добу, появилися набряки на оличчі, кінцівках, в поперековій ділянці, ЧСС - 160 в хв., тони серця послаблені, ЧД - 44 в хв., паравертебрально значно ослаблене дихання, печінка +3 см, сеча темнокоричневого кольору, протеїнурія до 3 г/л. Який критичний стан сформувався у дитини?


 1. Гостра недостатність наднирникових залоз

 2. Гостра серцева недостатність

 3. Гемолітико-уремічний синдром

 4. Гостра ниркова недостатність

 5. Хронічна ниркова недостатність


38. Хлопчик 10 років протягом місяця хворіє на гострий нефрит. Внаслідок проведеного лікування набряки і гіпертензія зникли. Утримуються слідуючі лабораторні зміни: білок в добовій сечі - 3 г/л, в загальному аналізі сечі - білок 4,7 г/л; в біохімічному аналізі крові загальний білок - 48 г/л; сечовина 5,2 ммоль/л; креатинін 0,1 ммоль/л, холестерин 9,4 ммоль/л. Який препарат патогенетичної терапії необхідно призначити дитині?


 1. Хлорбутин.

 2. Делагіл.

 3. Азатіопрін.

 4. Преднізолон.

 5. Лейкеран.


39. Дитині 4 дні життя. В загальному аналізі крові: Ер 5,4 х10 12/л Нб 176 г/л; Нt 54\%; Л. 10,2 х 109/л; е - 2\%; п-6\%; с-52\%; л.(28\%; м-12\%. Це характерно для:


 1. ДВЗ-синдрому

 2. сепсису

 3. глибоконедоношеної дитини

 4. здорової дитини

 5. геморагічної хвороби новонароджених


40. У дитини віком 4 місяці діагностовано гіпотрофію ІІ ступеня. Який дефіцит маси характеризує цей ступінь гіпотрофії?


 1. 5 - 10 %

 2. 51 - 70 %

 3. 21 - 30 %

 4. 10 - 20 %

 5. 31 - 50 %


41. У дитини 5 років, що хворіє на вітряну віспу 2 доби, на тлі гіпертермії, появи нових везикульозних висипань, з”явилось втяжіння мечоподібного відростка і міжреберних проміжків, участь у подиху крил носу. Подих затруднений, задишка інспіраторного характеру, периоральний ціаноз. Яке найбільш вірогідне ускладнення?


 1. Ангіна

 2. Вроджений стридор

 3. Стороннє тіло дихальних шляхів

 4. Гострий стенозуючий ларинготрахеїт

 5. Пневмонія


42. Дитина, 6 років, хворіє на вітряну віспу. На 4 день хвороби висипання припинились, знизилась температура тіла. На шостий день хвороби знову підвищилась температура тіла, з’явилась хиткість ходи, тремор кінцівок, ністагм, дизартрія. Про яке ускладнення слід думати?


 1. Енцефаліт

 2. Менінгіт

 3. Абсцесс мозку

 4. Полінейропатія

 5. Геморагічний інсульт


43. Дитина, 4 років, хворіє на типову вітряну віспу. На 3 день хвороби стан дитини погіршився, посилились симптоми інтоксикації, зросла температура тіла. На шкірі з’явились ділянки яскраво-червоного кольору неправильної форми, гарячі на дотик, виступаючі над рівнем оточуючої шкіри. Яке ускладнення розвинулось у хворого?


 1. Флегмона

 2. Геморагічний васкуліт

 3. Бешиха

 4. Системний червоний вовчак

 5. Вузлувата еритема


44. Дитина, 2,5 років, захворіла з появи незначних катаральний явищ з боку верхніх дихальних шляхів, підвищення температури тіла до 37,80С. На 10 день хвороби кашель частий нападоподібний, іноді супроводжується блюванням. Температура тіла нормальна. В загальному аналізі крові відмічається лейкоцитоз, лімфоцитоз, нормальна ШОЕ. Про яке захворювання слід подумати?


 1. Бронхіальна астма

 2. Плеврит

 3. ГРЗ

 4. Коклюш

 5. Гостра пневмонія


45. Дитина, 6 років, хворіє протягом 11 днів. Непокоїть частий, нападоподібний, малопродуктивний кашель. Температура тіла нормальна, симптоми інтоксикації не виражені. З епіданамнезу відомо, що за тиждень до захворювання пацієнт був у контакті з хворим на коклюш. Який лікувальний засіб слід призначити для етіотропної терапії?


 1. Фуразолідон

 2. Ацикловір

 3. Ремантадин

 4. Інтерферон 2а

 5. Еритроміцин


46. Дитина, 4,5 років, хворіє протягом чотирьох тижнів. Захворювання почалось з появи незначних катаральних явищ з боку верхніх дихальних шляхів, частого кашлю, підвищення температури до 37,40С. Зараз непокоїть частий, нападоподібний кашель з репризами. Симптоми інтоксикації відсутні, загальний стан задовільний. В мазку з носогорла виявлена Bordetella pertussis. Що лежить в основі кашлю в цьому періоді захворювання?


 1. Формування бронхоектазів

 2. Обструктивний бронхіт

 3. Пневмонія

 4. Вогнище збудження у ЦНС

 5. Гострий стенозуючий ларинготрахеїт


47. Хлопчик 9 років поступив у відділення зі скаргами на утруднене носове дихання, хропіння, гунявий голос, слабкість, зниження апетиту. Хворіє на протязі одного місяця, коли поступово з’явились перелічені скарги. Під час огляду - блідий, інтоксикований , в області правого мигдалика пухлеподібне утворення розміром ЗхЗ см, збільшені лімфатичні вузли на шиї, більше справа, розміром 1,0х1,5см. Серце, легені - без особливостей .Живіт безболісний, печінка та селезінка не збільшені. В аналізі крові ер.-3,96. 1012 /л, Hb-105г/л, тр.367. 109 /л , Л.-7,5. 10 9 /л, е-1,б-1, п/я-6, с/я-50,л-33,м-9,ШОЕ-26 мм/год. Яке дослідження треба зробити в першу чергу для уточнення діагнозу?


 1. Біопсія лімфатичного вузла

 2. Стернальна пункція

 3. Люмбальна пункція

 4. Рентгенографія органів грудної клітки

 5. Комп’ютерна томографія


48. Дитина 5-ти років поступила в клініку із скаргами на підвищення температури до 38,1*, кашель, нежить, слезотечу, болі в горлі. Хворіє 3-й день. При огляді: стан середньої важкості. Шкіра бліда. Кашель вологий з виділенням невеликої кількості прозорого мокротиння. Слизисті виділення з носу. Зів гіперемований, набухання лімфатичних фолікулів горла, збільшення піднебінних мигдаликів. Кон’юнктивіт правого ока. Помірне збільшення шийних та пахвових лімфатичних вузлів. Перкуторний тон над легенями не змінений. Аускультативно жорстке дихання. Живіт м’який, печінка виступає з-під реберної дуги на 3 см, пальпується край селезінки. Які з додаткових методів дослідження доцільно призначити для уточнення етіології захворювання?


 1. Метод імунофлюоресценції та люмінісцентної риноцитоскопії (виявлення ДНК-включень), а також серологічні реакції (наростання титру антитіл в парних сироватках)

 2. Метод імунофлюоресценції та виділення вірусу в культурі ниркового епітелію мавп

 3. Виділення вірусу в культурі курячих ембріонів

 4. Бактеріологічне дослідження змиву з носоглотки та серологічні реакції (наростання титру антитіл в парних сироватках)

 5. Бактеріоскопія мазків із зіву та виділень з носу


49. Дитині 10 місяців. Скарги на поганий апетит, недостатню прибавку маси тіла, нестійкий стілець. Місяць тому лікувалась з приводу пневмонії ампіциліном. Об’єктивно: загальний стан задовільний, шкіра бліда, язик обкладений білим нальотом. При дослідженні фекалій на дизбактеріоз виявлено: кишкової палички-108 , гемолізуюча кишкова паличка –106, біфідобактерії–104, лактобактерії–107 , ентеро-бактер – 2*108. Яка має бути тактика лікування?


 1. Антибактеріальна терапія у сполученні з біфідум-бактеріном

 2. Дієтотерапія (“Наріне”)

 3. Антибактеріальна терапія у сполученні з дієтотерапією (“Наріне”)

 4. Біфідум-бактерін, ентерол-250

 5. Антибактеріальна терапія


50. У дівчинки 7 років при огляді відмічено збільшення правобічного шийного лімфовузла щільноеластичної консистенції, що не болить при пальпації. За даними гемограми- ер.- 3,8*10 12/л, Hb –118 Г/л, лейкоцити-18,0*10 9 /л, п-7\%, с-68\%, еоз.-13\%, л-10\%, м-2\%, ШОЕ-25 мм/год. Який діагноз є найбільш вірогідним?


 1. Токсоплазмоз

 2. Реактивний лімфаденіт

 3. Неходжкінська лімфома

 4. Лімфогрануломатоз

 5. Гострий лейкоз


51. При застосуванні метронідазолу та фуразолідону у хлопчика 10 років з‘явилися іктерічне забарвлення шкіри та склер, темна сеча, сплено- мегалія. Еритроцити-2,6*10 12 /л, гемоглобін – 76 г/л, кол.пок.- 0,96, ретикулоцити – 38\%0, лейкоц.-15*10 9 /л, мієлоцити – 3 \%, п-7\%, с-64 \%, л -18\%, мон-8 \%, ШОЕ – 18 мм/год Білірубін загальний – 42 мкмоль/л, непрямий – 30 мкмоль/л. Який патогенетичний фактор є найбіільш вірогідним у розвитку жовтяниці?


 1. Спадкове порушення синтезу одного з ланцюгів глобіну

 2. Порушення структури одного з ланцюгів глобіну

 3. Порушення структури білку у мембрані еритроцитів

 4. Спадковий дефіцит активності Г-6-ФДГ еритроцитів

 5. Спадковий дефіцит активності піруваткіназ еритроцитів


52. Хлопчику 10 років. Поступив до стаціонару зі скаргами на відчуття гіркоти в роті, погіршення апетиту, болі в животі після прийому жирної, жареної їжі, гострих страв. Об’єктивно: шкіра бліда, при пальпації живота – резистентність м’язів в правому підребір’ї, позитивні симптоми Кера, Ортнера, Мерфі, Мюссі-Георгієвського. Які зміни при біохімічному дослідженні крові можна передбачити у даного хворого? 1. Диспротеінемія (підвищення рівня альфа1 і гамма-глобулінів), підвищення активності лужної фосфатази

 2. Підвищення активності лужної фосфатази, підвищення активності АЛТ та AST

 3. Підвищення рівня загального білірубіну крові та активності АЛТ і AST

 4. Зниження активності лужної фосфатази та зниження рівня загального білірубіну крові

 5. Диспротеінемія (підвищення рівня альфа1 і гамма-глобулінів), зниження активності лужної фосфатази та підвищення активності АЛТ та AST


53. Дитині 4 роки, в пологовому будинку-БЦЖ, подальша вакцинація не проводилась за протипоказаннями: гідроцефалія в стадії декомпенсації.Протипоказання зняті після ЕЕГ,ЕХО-мозку, консультації невропатолога.Ваша тактика вакцинації? 1. АДП - 2 разово, ОПВ -3 разово

 2. АКДП -3 разово

 3. АДП-м - 2 разово ОПВ - 3 разово,

 4. АКДС - 3 разово

 5. АДП -м 2 разово, ОПВ - 3 разово


54. У дитини 6 років на 4 добу після щеплення ЖКВ: підвіщилась температура до 38,5о, катаральні явища з боку верхніх дихальних шляхів, дрібний блідо-рожевий висип на шкірі. Ваш попередній діагноз?


 1. Алергічна реакція на щеплення

 2. Вітряна віспа

 3. Скарлатина

 4. Митигований кір

 5. Краснуха


55. У дитини агамаглобулінемія Брутона, яку з перерахованих вакцин можна вводити дитині. 1. АКДП-вакцина

 2. Паротитна вакцина

 3. ЖКВ

 4. Поліомієлітна инактивована вакцина  


56. Дитині 2 роки. Скаржиться на хриплість голосу, задишку інспіраторного характеру. Хворіє протягом 3-х днів. Захворювання почалось з сухого кашлю і закладеності носу. Об”єктивно: загальний стан порушений, відмічається стридорозне дихання. Шкіра бліда. Температура тіла 37,3. Піднебінні дужки гіперемовані, нальотів немає. Тони серця ритмічні. В легенях жорстке дихання, хрипів немає. У змиві з носоглотки виявлений вірус парагрипу. Поставити діагноз


 1. Стороннє тіло

 2. Дифтерія

 3. Ларингоспазм

 4. Гострий стенозуючий ларинготрахеїт

 5. Епіглотит


57. Дитина 4 років скаржиться на свербіж, шкірні папульозно-еритематозні висипання, сухість шкіри. При огляді в підколінних ямках та в ділянці ліктьових згинів явища ліхеніфікації. Дослідження якого із наведених нижче імунологічних показників у сироватці крові верифікує діагноз атопічний дерматит.


 1. Дослідження вмісту імуноглобуліну М

 2. Дослідження вмісту імуноглобуліну G

 3. Дослідження вмісту імуноглобуліну D

 4. Дослідження вмісту загального імуноглобуліну Е

 5. Дослідження вмісту секреторного імуноглобуліну А


58. Дитина 3 років поступила у відділення зі скаргами на осалгії, підвищення температури до 39 о С. Під час огляду – стан дитини важкий, не може стояти з причини осалгій, інтоксикована, лімфатичні вузли до 1,5 см. Печінка на 3 см ,селезінка на 2 см виступає з-під краю реберної дуги. В аналізі крові Ер.3.0 . 10 12 /л, Hb-87г/л, кольор.пок.-0,9, тромбоцити-190. 10 9 /л, лейкоцитів –3,2. 109 /л, е-1п/я-1, с/я-0, л-87, м-2, ШОЕ-36мм/год. Яке дослідження треба зробити для визначення діагнозу?


 1. Пункція лімфовузла

 2. Біопсія лімфовузла

 3. Комп’ютерна томографія

 4. Стернальна пункція

 5. Ультразвукове дослідження


59. Хлопчик 9 років поступив у відділення зі скаргами на утруднене носове дихання, хропіння, гунявий голос, слабкість, зниження апетиту. Хворіє на протязі одного місяця, коли поступово з’явились перелічені скарги. Під час огляду - блідий, інтоксикований , в області правого мигдалика пухлеподібне утворення розміром ЗхЗ см, збільшені лімфатичні вузли на шиї, більше справа, розміром 1,0х1,5см. Серце, легені - без особливостей .Живіт безболісний, печінка та селезінка не збільшені. В аналізі крові ер.-3,96. 1012 /л, Hb-105г/л, тр.367. 109 /л , Л.-7,5. 10 9 /л, е-1,б-1, п/я-6, с/я-50,л-33,м-9,ШОЕ-26 мм/год. Яке дослідження треба зробити в першу чергу для уточнення діагнозу? 1. Люмбальна пункція

 2. Рентгенографія органів грудної клітки

 3. Комп’ютерна томографія

 4. Біопсія лімфатичного вузла

 5. Стернальна пункція


60. У дівчинки, 6 років з тетрадою Фалло виник приступ задишки, тахікардії, посилився ціаноз. При фізікальному обстеженні виявляються ознаки вродженої вади: розширення границь серця, грубий систолічний шум, що проводиться на всі точки.В легенях хрипи не вислуховуються. Який препарат є протипоказаним в лікуванні приступів задишки та синюхи вданому випадку?


 1. Морфін

 2. Натрію оксибутират

 3. Обзидан

 4. Промедол

 5. Серцеві глікозиди

Схожі:

Протягом 6 місяців iconМатеріалів один з найпрестижніших наукових закладів східної Німеччини, він був
У рамках цієї програми доцент кафедри біофізики, біохімії, фармакології та бімолекулярної інженерії Корнющеко Ганна Сергіївна отримала...
Протягом 6 місяців iconМіністерство сільського господарства США
Суть програми полягає в організації стажування протягом п’яти місяців для викладачів вищих навчальних закладів у вузах США для того,...
Протягом 6 місяців iconМіністерство охорони здоров’я україни буковинський державний медичний університет
Віл-інфекції у дітей від 2-х місяців до 5 років. Оцінка, класифікація, лікування, консультація та наступне спостереження у дітей...
Протягом 6 місяців iconРозвиток образного мовлення як проблема дошкільної лінгводидактики орищенко Алла магістр педагогічної освіти
До восьми-десяти місяців слово залишається лише звуковим сигналом.[8] М. М. Кольцова дослідила, що у кінці першого року життя слово...
Протягом 6 місяців iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України Донецький державний університет управління кафедра вищої математики Контрольна робота
Відомо, що витрати на одиницю продукції протягом вказаних місяців складали для костюмів z1 грн, для суконь z2 грн, а ціна реалізації...
Протягом 6 місяців iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України Донецький державний університет управління кафедра вищої математики Контрольна робота
Відомо, що витрати на одиницю продукції протягом вказаних місяців складали для костюмів z1 грн, для суконь z2 грн, а ціна реалізації...
Протягом 6 місяців iconПрограма обміну викладачами у сфері сільськогосподарської економіки і маркетингу, агробізнесу 2011 Зміст програми
Суть програми полягає в організації стажування протягом п’яти місяців для викладачів вищих навчальних закладів у вузах США для того,...
Протягом 6 місяців iconКонкурс оголошується щорічно за 5-ть місяців до його проведення розпорядженням по університету
move to 0-383008
Протягом 6 місяців iconЗвіт про роботу протягом 7-ми років. Тому, за погодженням із Міністерством я зроблю короткий звіт на засідані Вченої ради університету. Вступна кампанія
Проте, протягом 2012 року у зв’язку із виборами ректора ми двічі проводили конференції трудового колективу, де був зроблений детальний...
Протягом 6 місяців iconЗвіт про роботу протягом 7-ми років. Тому, за погодженням із Міністерством я зроблю короткий звіт на засідані Вченої ради університету. Вступна кампанія
Проте, протягом 2012 року у зв’язку із виборами ректора ми двічі проводили конференції трудового колективу, де був зроблений детальний...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи