Огляд програм для створення електронних презентацій icon

Огляд програм для створення електронних презентацій
Скачати 91.38 Kb.
НазваОгляд програм для створення електронних презентацій
Дата28.06.2012
Розмір91.38 Kb.
ТипДокументи

Огляд програм для створення електронних презентацій

Щоб донести до інших свої думки, люди здавна використовували не лише мову, але й жести, письмо, малюнки [1]. З розвитком цифрових технологій все це об'єдналося в новий спосіб спілкування - мультимедийную презентацію. Скористатися цим способом може кожний, головне - мати під рукою комп'ютер, оснащений потрібною програмою. Саме про них і буде вестися мова далі.

Будь-який користувач, що орієнтується в сучасному програмному забезпеченні, знає, що найпоширенішим серед додатків для створення презентацій є MS PowerPoint. Цей продукт, що входить до складу пакета MS Office, настільки популярний, що, здавалося б, не дає конкурентам жодного шансу. Але насправді це не так. Сьогодні на ринку немає недостачі й інших схожих програм. Вони помітно відрізняються одна від одної використовуваними технологіями, типами даних, інтерфейсами й призначенням.

Для зручності розділимо всі додатки цього типу на дві частини: вхідні до складу офісних програмних пакетів і самостійні продукти.

^ У складі «офісів»

MS PowerPoint та MS Producer

Усі програми, що потрапили в цей розділ, схожі на MS PowerPoint і, як правило, підтримують формат презентацій від Microsoft. До особливостей цих додатків можна віднести високий ступінь інтеграції з об'єктами різних типів, підтримуваних офісними програмами, - від електронних таблиць до векторної графіки.

З одного боку, залишити без уваги найвідоміший додаток для підготовки презентацій MS PowerPoint не можна - він став фактичним стандартом у своїй області, а формати його файлів (PPT і PPS) «розуміє» більшість програм сторонніх розробників. З іншого боку, воно всім відомо й розповісти про нього що-небудь нове важко. Зупинимося лише на деяких найбільш характерних або не зовсім очевидних можливостях.

Відомо, що MS PowerPoint дозволяє швидко створювати слайди, що поєднують текст, статичні й анімовані зображення, а також відео й звук. Причому користувачеві не обов'язково самому створювати всі ці об'єкти - більшу частину можна знайти у величезних бібліотеках Micrоsoft, доступних в Інтернеті. Для пошуку потрібного малюнка або звуку досить лише задати ключове слово (краще зробити це англійською мовою - база пошуку в Інтернеті стане значно ширше).

Не так давно з*явився MS Producer, що є розширенням MS PowerPoint і доступний для безкоштовного скачування із сайту Microsoft.

Пакет MS Producer заснований на найсучасніших мультимедiйних технологіях і дозволяє створювати презентації з накладенням і синхронізацією зображень, відеороликів і анімованих ефектів із декількома звуковими доріжками. Як у всякого серйозного мультимедіа-редактора, одним із головних інструментів MS Producer є монтажна лінійка Timeline.

Комплект MS PowerPoint+Producer відрізняється універсальністю й придатний для створення користувачами з будь-яким рівнем підготовки презентацій самого різного призначення. Основний недолік - обмежене застосування в готовій презентації інтерактивних елементів типу екранних кнопок і меню.


^ Corel Presentations X3

Цікава особливість додатка Corel Presentations X3, що входить в офісний пакет Corel WordPerfect Office[2], - можливість вибору типу інтерфейсу при завантаженні. Шанувальники MS PowerPoint можуть вибрати режим максимальної сумісності цього продукту з аналогом від Microsoft. Для користувачів, що почувають себе більш упевнено в середовищі Corel WordPerfect, призначений режим Presentations. Різниця між цими типами інтерфейсів невелика й зводиться, в основному, до порядку розташування пунктів у меню. Фірмовий майстер-підказувач WordPerfect - «сніжинка» - доступний у кожному типі інтерфейсу.

Потрібно додати, що в дистрибутив Corel Presentations X3 входить безліч шаблонів презентацій на різні теми, єдиний недолік яких полягає в тому, що всі вони спираються на англійську мову.


^ OpenOffice.org Impress

На перший погляд, додаток OpenOffice.org 2.1 Impress[3] складається з одних переваг: він входить до складу вільно розповсюджуваного русифікованого пакету OpenOffice.org і має «майстер» презентацій, що разом з готовими шаблонами дозволяє в кілька кроків створити презентацію навіть починаючому користувачеві. До послуг більше досвідчених - знайомий по MS PowerPoint інтерфейс, доповнений різними варіантами відображення слайдів, серед яких заслуговує на увагу режим структури, що дозволяє створювати презентацію, записуючи текст абзац за абзацом. До кожного окремого слайда можна застосувати кожну з існуючих тем, причому зробити це можна вже після його створення. Програма здатна зберегти результати роботи у форматах PowerPoint, OpenDocument та ін. Підтримується експорт в PDF і конвертація в ролик SWF (Macromedia Flash). Наші співвітчизники, напевно, оцінять вхідні в дистрибутив шаблони бізнес-презентацій російською мовою.


^ Два додатки Showtime із пакета ONE

Офісний пакет ONE від компанії E-press може похвалитися відразу двома додатками, що до нього входять. Вони мають схожі назви: ONE Showtime і ONE Showtime Jr. (очевидно, від junior - молодший). Однак спільність цих програм обмежується лише назвами, в іншому вони зовсім різні. При цьому «старший», ONE Showtime, являє собою точну копію OpenOffice.org Impress. У всякому разі, таке враження складається при поверхневому знайомстві із цими програмами. Вони відрізняються тільки позначеннями форматів файлів презентацій, створюваних за замовчуванням.

«Молодший» пакет, ONE Showtime Jr., як і випоиває з назви, орієнтований на початківців. Покроковий «майстер» дозволяє виготовити слайд для презентації за секунди, вибираючи потрібні елементи з убудованих галерей. В якості плати за простоту користувач не може змінювати положення й розміри об'єктів на екрані. Втім, при необхідності готовий результат пізніше можна буде поправити в «старшому» додатку.


EIOffice

Офісний пакет Evermore Integrated Office (EIOffice) від китайських розробників поряд з іншими додатками містить у собі програму для презентацій. Власної назви вона не має, і щоб запустити неї, необхідно відкрити відповідний файл або створити новий. По загальних принципах роботи EIOffice подібна з PowerPoint, але в їхній реалізації можна виявити чимало відмінностей.

Потрібно відзначити наявність вбудованої бібліотеки кліп-артів, не занадто об'ємної, але з якісно виконаними елементами. Для підготовки слайдів презентації можна використовувати редактор формул і набір спеціальних наукових символів, об'єднаних у групи по галузях знань. Більше того, презентаційній програмі пакета EIOffice доступна утиліта, що дозволяє будувати графіки аналітично заданих функцій, а не тільки діаграми на основі електронних таблиць, як це реалізовано в MS Office. До інших цікавих особливостей додатку відносяться можливості оцінки тривалості демонстрації і її «підігнання» під необхідний проміжок часу.


^ Самостійні продукти

Якщо всі програми для презентацій, що входять до складу офісних пакетів, більш-менш схожі одна на одну, то серед самостійних додатків розмаїтості набагато більше.


nPowered Presenter

Близьке знайомство з додатком говорить, що він призначений для професіоналів, але в сфері не мультимедіа, а корпоративного менеджменту й зв'язків із громадськістю. Працювати з nPowered Presenter зможе кожний, хоча б трохи знайомий із комп'ютером. При цьому результат буде виглядати так, начебто його автор - професіонал з дизайн-бюро. Зрозуміло, при цьому доведеться трохи поступитися свободою творчості, наприклад, можливістю довільно переміщати об'єкти по екрану, але строгість корпоративного стилю від цього тільки виграє

Інтерфейс програми дуже простий. При наведенні покажчика миші на об'єкт, поміщений у поле слайда, навколо з'являються панелі, що показуютьс його властивості: розмір, порядок появи, анімаційні ефекти та ін. Цікаво, що в nPowered Presenter убудований спеціальний редактор логотипа компанії, що відображається під час презентації в правому верхньому кутку екрана.


^ Multimedia Builder

Призначення програми Multimedia Builder трохи ширше, ніж просте створення електронних презентацій. Як видно з назви, вона дозволяє швидко й просто створювати будь-які інтерактивні мультимедійні об'єкти: скрінсейвери, меню автозапуску й т.д. Як наслідок цього, інтерфейс додатка не занадто звичний для користувача MS PowerPoint, але незручність перестає відчуватися вже через кілька хвилин роботи.

Відмінна риса інтерфейсу Multimedia Builder полягає в тому, що більшість характеристик об'єктів визначається через контекстні меню, що випадають при натисканні правої кнопки миші. У них будь-якому об'єкту можна призначити власний вид покажчика, а також звук і зміну кольорів при його виборі. За допомогою такого ж меню можна навіть злегка «підправити» малюнок або фотографію, застосувавши до них стандартні фільтри.

Програма Multimedia Builder ідеально підходить для швидкого створення нескладної інтерактивної презентації з різноманітними меню й розгалуженнями.


TwinPlayer

З усіх програм для презентацій TwinPlayer володіє, мабуть, самим незвичайним інтерфейсом - він має табличну структуру. Кожний слайд тут описується матрицею, ряки якої визначають тип об'єкта (тло, зображення, текст, звук та ін.), а стовпці - порядок появи їх на екрані. Це допомагає наочно представити структуру слайда ще на етапі конструювання. Кожному об'єкту можна поставити у відповідність певні дії. Причому в якості таких можуть виступати не тільки традиційні наведення покажчика або щиглик миші, але й закінчення звучання мелодії.

Цікаво, що TwinPlayer дозволяє прямо зі свого середовища запускати графічні й текстові редактори й навіть утиліту сканування зображень. Для цього потрібно лише вказати сторонні додатки у відповідних пунктах настроювань.

Після підготовки структури слайда в матричному редакторі об'єктів можна змінити їхнє розташування на екрані в режимі попереднього перегляду за допомогою миші або вказівки координат вручну.


«Суперкнига»

Виготовити не просто електронну презентацію, а дійсну мультимедийну інтерактивну книгу допоможе програма NeoBook. Її інтерфейс долі простий, але все-таки вимагає деякого звикання. Справа в тому, що переміщення об'єктів по поверхні слайда й зміна їхніх розмірів виконується не так, як у більшості аналогічних програм. Зате додаток здатний самостійно вирівняти графічні й текстові блоки й навіть підігнати їхні розміри. До переваг програми можна віднести велику кількість прикладів презентацій, електронних книг і інтерактивних інтерфейсів, виконаних з її допомогою. Крім того, NeoBook підтримує ручну локалізацію стандартних об'єктів: кнопок, випадаючих повідомлень і т.д. Довільну заміну англійських слів можна просто ввести із клавіатури. Один з основних недоліків додатка - бідність бібліотеки кліп-арту.


^ ArtixMedia Menu Studio

Програма ArtixMedia Menu Studio - одна з у цьому огляді (за винятком, мабуть, ONE Showtime Jr.). Однак, на відміну від останньої, вона має російський інтерфейс. Створення презентації за допомогою ArtixMedia Menu Studio зводиться до вибору стилю, вставці об'єктів у слайди, визначенню інтерактивних властивостей об'єктів і ефектів тільки вони з'являться. Готова презентація компілюється у виконуваний файл, і може бути запущена на будь-якому комп'ютері без установки ArtixMedia Menu Studio. Кількість заготівок, стандартних об'єктів і дій зведено до мінімуму.

Продукт призначений для починаючих користувачів, що не бажають витрачати час на освоєння складних пакетів. Він може бути також використаний у навчальних цілях. Реєстрація програми платна, але коштує недорого - від 100 до 300 російських рублів (залежно від категорії користувача). Але й цього платежу можна уникнути, виготовивши за допомогою спеціального редактора новий стиль презентації й відправивши його творцям програми.


^ Liquid Media

Автомобілісти говорять, що одні машини конструюють для зручності водія, а інші - для комфорту пасажира. Якщо скористатися цією термінологією, можна сказати, що Liquid Media розраховано саме на водія, точніше, на творця презентацій. Оригінальний інтерфейс з об'ємними кнопками й цікавими піктограмами часто виглядає не менш ефектно, чим кінцевий продукт. Хоча при певній навичці й терпінні презентації Liquid Media будуть мати зовсім професійний вид. Цьому сприяє велика кількість настроювань і параметрів, які можна застосувати до кожного об'єкта. Одним із найцікавіших динамічних ефектів, недоступних у більшості аналогічних пакетів, є зміна виду об'єкта під час його руху по заданій траєкторії. Готову презентацію можна переглядати за допомогою спеціального плеєра, що входить у дистрибутив, компілювати в окремий додаток або записувати у відеофайл. Ціна додатка для домашнього використання становить $50, професійна повнофункціональна версія коштує $800.


^ Презентації для розробників

Серед продуктів софтверної компанії Computer Systems Odessa є цікавий пакет ConceptDraw. Він дозволяє створювати схеми й інтерактивні середовища для фахівців-розробників у самих різних областях знань - від бізнес-процесів до електронної промисловості. ConceptDraw являє собою графічний редактор з підтримкою макрокоманд, доповнений великою бібліотекою об'єктів, шаблонів і стилів. Незважаючи на те що сам додаток не генерує власне слайд-шоу, створені з його допомогою схеми можуть бути конвертовані у формат MS PowerPoint і стати основою презентації.


^ Вільний софт для створення презентації (працюють в середовищі ОС Linux)

Окремо можна розглядати програмні продукти з відкритим вихідним кодом, що працюють на ОС Linux [2].

За твердженнями деяких прихильників цієї ОС, PowerPoint - це "найбільш дефектний та аморальний програмний продукт з усіх, що коли-небудь випускалися», тому вони бажають користуватися іншими рограмними продуктами.

Окрім уже названого вище Open Office, існує ще ряд програм, які, окрім об'єднуючої їх безкоштовності, мають також свої особливості.


KPresenter/Koffice

Засоби створення презентації мають інтегровану графічну оболонку, наявні деякі анімаційні ефекти й т.д. Існує можливість, імпорту/експорту з/у формати HTML і PowerPoint. До недоліків можна віднести певну «важкість» та іноді не зручний у використанні редактор.


MagicPoint

Відносно малий та швидкий, використовує доволі простий формат, але недостатньо інструментів для створення контенту, потребує вивчення спеціальної мови розмітки (або копіювання шаблонів). Сайт не оновлюється.


Література:

1. Александр Кравченко, «Обзор программ для создания электронных презентаций», Журнал «Мобильные компьютеры», №77, МАРТ 2007.

2. WordPerfect® Office X3 - Standard Edition. http://apps.corel.com/int/ru/wpox3.html

3. Openoffice.org – official website. http://www.openoffice.org/

2. Akkana Peck (переклад Несов Артем), «Обзор свободного софта для создания и показа презентаций - Mini-HOWTO», http://linux-admin.net.ru/content/369

Схожі:

Огляд програм для створення електронних презентацій iconПрограма олімпіади з предмету „Інформатика Тема Основи роботи в пакеті Microsoft Office Вирішення рівнянь в ms excel. Використання функцій в ms excel. Створення мультимедійних презентацій в ms powerPoint
Вирішення рівнянь в ms excel. Використання функцій в ms excel. Створення мультимедійних презентацій в ms powerPoint
Огляд програм для створення електронних презентацій iconПитання для підсумкового контролю з інформатики
Призначення й можливості програмних засобів, що використовуються під час створення презентацій
Огляд програм для створення електронних презентацій iconПрограма для учнів середньої школи: обміну майбутніх лідерів (flex): в ауд. 201
Презентація "Огляд академічних програм, фінансованих урядом США та індивідуальних можливостей для школярів, студентів, аспірантів,...
Огляд програм для створення електронних презентацій iconПлан наради-семінару
Профільна природнича освіта: аналітично-порівняльний огляд навчальних програм (додаток 3)
Огляд програм для створення електронних презентацій iconМетодика ознайомлення учнів з основними можливостями електронних таблиць на уроках інформатики
Одним з таких розділів є "Прикладне програмне забезпечення загального призначення" курсу "Основи інформатики та обчислювальної техніки"...
Огляд програм для створення електронних презентацій iconМ. І. Волков, д-р техн наук; О. М. Алексєєв, канд техн наук; О. М. Кочевський, канд техн наук
Створення бібліотеки електронних підручників для студентів спеціальностей напряму “інженерна механіка”
Огляд програм для створення електронних презентацій iconТема Розвиток ринку банківських електронних послуг
Система банківських електронних послуг, їх суть та різновиди. Етапи розвитку ринку банківських електронних послуг. Автоматизація...
Огляд програм для створення електронних презентацій iconВ. П. Климчук, канд техн наук Особливості розробки та реалізації авіаційних цільових комплексних програм в Україні
Україні. Обґрунтовано необхідність створення системи логістичної підтримки рішень у процесі розробки та реалізації авіаційних програм....
Огляд програм для створення електронних презентацій iconНазва модуля: Обчислювальна техніка та програмування, ч. 2 Код модуля
Створення таблиць, запитів, форм, звітів з допомогою баз даних. Програмування циклічно-розгалужених програм. Іте­раційні цикли. Робота...
Огляд програм для створення електронних презентацій iconМультимедійні журналістські проекти. Практикум
Поглиблене вивчення та практичне застосування нелінійного монтажу на прикладі сучасних програм для редагування відео: інноваційний...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи