О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях icon

О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях
Скачати 27.77 Kb.
НазваО. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях
Дата28.06.2012
Розмір27.77 Kb.
ТипДокументи

Пряхін Вадим

учень 11 – А класу

Харківського ліцею міського господарства.

Науковий керівник:

Бабічева О. Ф.


Розвиток транспорту на сонячних батареях


Різні види міського транспорту відрізняються техніко-економічними характеристиками й експлуатаційними показниками, що визначають області доцільного їхнього застосування. Основними з них є: швидкість сполучення, провізна спроможність, вписиваємість у загальнотранспортний потік, вплив на благоустрій міста, собівартість пасажироперевезень, потрібний обсяг одноразових капіталовкладень, безпека руху, маневреність, комфортабельність. На основі цього, велике поширення отримав автомобіль. Автомобіль в порівнянні з іншими видами міського пасажирського транспорту має ряд переваг: він забезпечує можливість поїздки з мінімальними витратами часу, відрізняється високим рівнем комфорту. Автомобіль завоював і продовжує завойовувати сучасні міста.

Але таке положення спра привело в світі до ряду негативних факторів.

Як рішення вказаних проблем, альтернативним транспортом вважається електротранспорт. Цей транспорт ураховують екологічно чистим, але він потребує достатньо багато електроенергії, яку постачають електростанції, екологічність яких давно потребує нових технічних рішень з питань забруднення навколишнього середовища. Також треба вказати і на ряд таких недоліків, як, наприклад, особливе дорожнє полотно (для трамваю і метрополітенів), що потребує великих коштовних витрат на їх будівлю, окрім цього вказаний вид електротранспорту, у зв’язку із складною конструкцією сам дорого коштує. Крім того електричний транспорт не відрізняється великою комфортабельністю та маневреністю, а швидкість руху не перевищує 40 км/год.

В останній час, як рішення вказаних проблем, на арену з’явився електромобіль. Але і тут є свої проблеми: цей вид транспорту не користується великим попитом внаслідок таких факторів як відносно мала швидкість руху (до 150 км/год.), велика коштовність (більш 150000 у.о.)

Як відомо, на транспортних засобах акумулятор є допоміжним джерелом струму і працює разом з електромашинним генератором, від якого періодично підзаряджується.

Такими джерелами струму з'явилися напівпровідникові фотоелектричні елементи, що працюють на принципі перетворення світлової енергії сонячного випромінювання безпосередньо в електрику. Ці генератори називають сонячними батареями (мал.1).Мал. 1 - Схема роботи кремнієвої сонячної батареї:

1 - чистий монокристалічний кремній; 2 - «забруднений» кремній; 3 - акумулятор


Принцип дії кремнієвої сонячної батареї показаний на мал. 1.

Тонка пластина складається з двох шарів кремнію з різними фізичними властивостями. Внутрішній шар являє собою чистий монокристалічний кремній. Зовні він покритий дуже тонким шаром «забрудненого» кремнію, наприклад з домішкою фосфору. Після опромінення такої «вафлі» сонячними променями між шарами виникає потік електронів і утворюється різниця потенціалів, а в зовнішньому ланцюзі, що з'єднує шари, з'являється електричний струм.

ККД сонячних батарей невеликий, він не перевищує поки 11-13%. Це значить, що з 1 м сучасних сонячних батарей знімається, потужність близько 100-130Вт.

ККД батареї залежить від температури поверхні напівпровідникового шару. Сонячні батареї вигідно застосовувати, так само як акумулятори, для невеликих споживаних потужностей струму через велику площу їхньої поверхні і високої питомої ваги.

Невеликі сонячні батареї можуть слугувати джерелами енергії для зарядки акумуляторів, роботи електродвигунів різного призначення, живлення освітлювальних приладів і радіоелектронної апаратури в польових умовах.

Таким чином, з урахуванням ряду недоліків електромобіль залишається перспективним транспортом як для індивідуального використання так і для масового перевезення. Одним із рішень створення як економічного та екологічно чистого транспорту – є використання транспортних засобів на сонячних батареях.


Схожі:

О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях iconОтримання та характеристики тонких плівок cu2SnS3 для сонячних елементів
Останні в свою чергу привернули увагу дослідників завдяки високому коефіцієнту оптичного поглинання ~ 104 см-1 та їх оптимальній...
О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях iconОсобливості дефектоутворення в кремнієвих сонячних елементах при протонному опроміненні

О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях iconЗастосуванння П’эзоелектричних двигунів в слідкуючих системах фотовольтаїчних сонячних електростанцій
М.І. Клюй1, А. В. Макаров1, С. Ф. Петренко2, В. М. Дикуша1, В.І. Горбулик3, А. К. Тисяченко1
О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях iconІнститут транспорту і логістики Кафедра залізничного транспорту
Керівник практики від підприємства
О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях iconІнститут транспорту і логістики Кафедра залізничного транспорту
Керівник практики від підприємства
О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях iconІнститут транспорту і логістики Кафедра залізничного транспорту
Керівник практики від підприємства
О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях iconІнститут транспорту і логістики Кафедра залізничного транспорту
Керівник практики від підприємства
О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях iconЗагальна характеристика роботи актуальність теми
Вагнера, Е. Жардіна, А. П. Ковальова, Р. Н. Колегаєва, А. Кофмана, В. Я. Омельченка, Д. М. Палтеровича, І. А. Ушакова. Розвиток матеріально-технічної...
О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях iconПрийняття статей до друку в журнал
...
О. Ф. Розвиток транспорту на сонячних батареях iconМ.І. Мальков " " 2011 року
Державної спеціальної служби транспорту Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи