Фармацевтичного icon

Фармацевтичного
Скачати 102.67 Kb.
НазваФармацевтичного
Дата28.06.2012
Розмір102.67 Kb.
ТипДокументи

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ ПРОГРАМНИХ ПИТАНЬ ЗА ПІДРУЧНИКАМИ ТА НАВЧАЛЬНИМИ ПОСІБНИКАМИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ІІІ КУРСУ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ фармацевтичного ФАКУЛЬТЕТУ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ФАРМАЦІЯ»

ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ «БАКАЛАВР»

№ п.п.

Теми

Години

1.

Історія фармацевтичної технології. Основні етапи розвитку. Роль вітчизняних учених у становленні і розвитку технології лікарських форм.

6 год.

2.

Рецепт, його значення. Структура рецепту. Державна фармакопея. Історія вітчиз­няних фармакопей.

6 год.

3.

Міжнародна фармакопея. Накази МОЗ України, інформаційні листки та ін.

6 год.

4.

Виробництво лікарських форм в аптеках. Санітарний і фармацевтичний режими. Нормативна документація.

6 год.

5.

Лікарські та допоміжні речовини.

6 год.

6.

Класифікація лікарських форм за агрегатним станом, шляхами введення і як дисперсних систем.

4 год.

7.

Тара і пакувальний матеріал у виробництві ліків. Методи її обробки та перевірки. Вплив тари на якість лікарських форм.

6 год.

8.

Будова тарирних та ручних ваг. Догляд за вагами та важками. Державна перевірка ваг і гир. Прилади та апаратура для дозування.

6 год.

9.

Дисперсійні середовища для рідких лікарських форм: вода очищена. Вимоги до неї; очищення перед дистиляцією. Умови перегонки, збирання та зберігання води; аквадистилятори, особливості їх конструкції та продуктивність. Демінералізована вода та її одержання.

6 год.

10.

Неводні розчинники, характеристика, вимоги до них (етиловий спирт, хлороформ, ефір, гліцерин, олії, поліетиленоксиди, силікони, диметилсульфоксид та ін.).

6 год.

11.

Неводні розчини. Характеристика неводних розчинників. Правила виготовлення. Розведення спирту. Ароматичні води. Їх одержання. Застосування. Краплі, перевірка доз у краплях. Контроль якості.

6 год.

12.

Розчини високомолекулярних сполук. Вплив структури молекул високомолекулярних сполук на їх розчинність. Приготування розчинів пепсину, желатину, крохмалю, метилцелюлози та інших напівсинтетичних та синтетичних високомолекулярних сполук. Колоїдні розчини. Визначення, характеристика та вимоги до них. Технологічні прийоми приготування колоїдних розчинів. Оцінка якості.

6 год.

13.

Краплі як лікарська форма, визначення, характеристика, вимоги до них, класифікація. Технологія крапель, оцінка якості, закупорювання та зберігання. Краплеміри (стандартний і нестандартний) та їх калібрування.

6 год.

14.

Апаратура, що використовується в технології водних витяжок.

6 год.

15.

Суспензії, їх властивості як дисперсних систем. Агрегативна та кінетична (седиментаційна) стійкість, що характеризують їх фізико-хімічну стабільність. Характеристика лікарських речовин, які використовуються в технології суспензій, що визначає необхідність їх стабілізації. Дисперсійний та конденсаційний метод приготування суспензій. Оцінка якості. Напрямки вдосконалення.

8 год.

16.

Емульсії для внутрішнього застосування, їх визначення та характеристика. Технологія емульсій з олій. Вплив якості і кількості емульгаторів на стійкість емульсійних систем. Уведення в емульсії лікарських речовин. Оцінка якості. Напрямки вдосконалення.

8 год.

17.

Настої та відвари як водні витяжки з лікарської рослинної сировини або розчини спеціально приготовлених екстрактів. Визначення, характеристика, класифікація. Вимоги ДФ до них. Фактори, що впливають на якість водних витяжок. Окремі випадки приготування водних витяжок. Використання екстрактів-концентратів. Оцінка якості. Напрямки вдосконалення водних витяжок.

8 год.

18.

Мазеві основи, вимоги до них, класифікація. Характеристика мазевих основ (вуглеводні, жири, силікони, гелі білків, полісахаридів, похідні целюлози, поліетиленоксиди, ланолін та його похідні, пентол, сорбітанолеат, високомолекулярні спирти та ін.).

6 год.

19.

Лініменти, їх визначення, характеристика та класифікація. Технологія гомогенних, суспензійних, емульсійних та комбінованих лініментів.

6 год.

20.

Мазі як лікарська форма. Визначення, характеристика, класифікація та вимоги до них. Мазеві основи, їх класифікація. Вплив основ на біологічну доступність лікарських речовин з мазей. Основні правила введення лікарських речовин у мазі. Приготування гомогенних, емульсійних і комбінованих мазей. Оцінка якості. Напрямки вдосконалення.

8 год.

21.

Основи для супозиторіїв, їх класифікація. Характеристика та біофармацевтична оцінка. Розрахунки кількостей основ при приготування супозиторіїв різними методами.

2 год.

22.

Супозиторії, їх визначення та характеристика. Вимоги ДФ до них. Класифікація супозиторіїв залежно від призначення. Супозиторні основи, їх вплив на біологічну доступність лікарських речовин із супозиторіїв. Класифікація основ, їх характеристика. Методи приготування супозиторіїв: ручне формування, виливання. Розрахунки, які пов'язані з приготуванням супозиторіїв залежно від методу. Оцінка якості. Напрямки вдосконалення.

8 год.

23.

Одержання супозиторіїв методом пресування. Супозиторні преси. Розрахунки та приготування паличок. Створення нових ректальних лікарських форм.

6 год.

24.

Пілюлі. Приготування пілюль з солями алкалоїдів, розчинними та нерозчинними речовинами, окислювачами, гідрофобними рідинами, без допоміжних речовин. Покриття пілюль оболонками. Оцінка якості пілюль.

6 год.

25.

Біофармація. Основні фармацевтичні фактори. Допоміжні речовини в технології лікарських форм, їх класифікація та характеристика. Вплив допоміжних речовин на біологічну доступність лікарських речовин і на стабільність лікарських форм. Державне нормування та основна нормативно-технічна документація.

8 год.

26.

Вода для ін'єкцій. Отримання її в аптеці та використовувана апаратура. Пірогенні речовини та умови забезпечення апірогенності ліків.

6 год.

27.

Створення асептичних умов приготування лікарських форм для ін'єкцій. Блок для асептичної роботи. Методи стерилізації, які викори­стовуються в технології лікарських форм (текучою парою, парою під тиском, сухим жаром). Апаратура, правила роботи з нею. Інші методи стерилізації: радіаційна, УФ- та ІЧ-випромінювання, хімічна стерилізація; стерилізуюча фільтрація та перспективи її застосування в технології лікарських форм; види фільтрів: керамічні, фарфорові, скляні, мембранні ультрафільтри.

6 год.

28.

Пірогенні речовини та перевірка апірогенності ін'єкційних лікарських форм. Бактеріологічний аналіз.

6 год.

29.

Шляхи введення ін'єкційних лікарських форм. Види ін'єкцій. Виявлення терапевтичного ефекту залежно від способу введення ін'єкційних розчинів.

6 год.

30.

Аквадистилятори для одержання води для ін'єкцій.

6 год.

31.

Вимоги до лікарських речовин, що застосовуються в ін'єкційних лікарських формах. Основні стадії приготування ін'єкційних розчинів без стабілізації. Постадійний контроль якості. Умови зберігання.

6 год.

32.

Ізотонічні розчини. Склад, принцип виготовлення. Поняття про ізотонічність розчинів, способи розрахунку ізотонічної концентрації. Ізотонічний коефіцієнт.

6 год.

33.

Інфузійні розчини. Вимоги ізотонії, ізогідрії, ізоіонії. Розчини Рінгера-Локка, “Ацесоль”, “Дисоль” та ін. Напрямки вдосконалення технології розчинів для ін'єкцій.

6 год.

34.

Таро-закупорювальні матеріали для ін'єкційних лікарських форм. Вимоги до них, їх обробка. Апаратура для фільтрування. Закупорювання ін'єкційних розчинів та контроль на відсутність механічних домішок.

6 год.

35.

Особливості технології ін'єкційних розчинів термолабільних лікарських речовин та суспензій для ін'єкцій.

4 год.

36.

Лікарські форми для очей. Визначення. Характеристика. Очні краплі, примочки, мазі. Вимоги до очних крапель та їх приготування в умовах аптек. Регулювання рН розчинів, ізотонування, консервування, стерилізація, проблема пролонгування. Види пакування очних крапель. Оцінка якості. Вдосконалення. Очні мазі. Основи для очних мазей.

8 год.

37.

Очні лікарські плівки, характеристика, номенклатура, вимоги до них.

6 год.

38.

Лікарські форми з антибіотиками; порошки, розчини, мазі, супозиторії. Підбір допоміжних речовин та особливості приготування ліків з антибіотиками залежно від стабільності останніх. Оцінка якості. Напрямки вдосконалення.

6 год.

39.

Лікарські форми для новонароджених та дітей до 1 року. Визначення. Характеристика. Номенклатура. Вимоги, їх обгрунтування та реалізація. Оцінка якості з урахуванням показників, характерних для конкретної лікарської форми. Удосконалення лікарських форм для новонароджених та дітей до 1 року: підвищення стабільності, нові методи стерилізації та ін.

6 год.

40.

Утруднені випадки в екстемпоральній рецептурі. Несумісності в лікарських формах. Класифікація несумісностей. Чинники, що впливають на сумісність інгредієнтів в лікарських формах.

8 год.

41.

Несумісності, обумовлені фізичними та хімічними процесами. Загальні уявлення про фармакологічні несумісності. Шляхи подолання несумісностей в лікарських формах. Права та обов'язки фармацевта-технолога у виявленні несумісностей в прописах ліків.

8 год.

42.

Лікарські форми, що застосовуються в гомеопатії. Характеристика, класифікація, технологія. Оцінка якості.

4 год.

43.

Ветеринарні лікарські форми: визначення, характеристика, особливості технології специфічних лікарських форм для тварин (гранули, болюси, кашки, пасти); коригуючі речовини для ветеринарних лікарських форм.

6 год.

44.

Ветеринарні лікарські форми. Дозування. Загальні правила виготовлення, зберігання та відпуск.

6 год.

45.

Дитячі лікарські форми.

6 год.

46.

Лікарські препарати подовженої дії. Способи подовження дії лікарських речовин. Вимоги до препаратів. Препарати повторної та підтримуючої дії.

6 год.

Разом годин

284 год.

Схожі:

Фармацевтичного iconЛекцій з фармацевтичного законодавства
Засади фармацевтичного права щодо нормативно-правового регулювання контрольно-дозвільного обігу лікарських засобів
Фармацевтичного iconЛекцій з фармацевтичного законодавства
Засади фармацевтичного права щодо нормативно-правового регулювання контрольно-дозвільного обігу лікарських засобів
Фармацевтичного iconФармацевтичного
Тематичний план самостійного вивчення програмних питань за підручниками та навчальними посібниками для студентів ІІІ курсу заочної...
Фармацевтичного iconДекан фармацевтичного факультету
...
Фармацевтичного iconКурсу фармацевтичного факультету 2011-2012 навчального року
...
Фармацевтичного iconГо курсу фармацевтичного факультету на перевідному іспиті з фармацевтичної опіки
Критерії оцінки теоретичних знань І практичної підготовки студентів 5-го курсу фармацевтичного факультету
Фармацевтичного iconКурсів фармацевтичного факультету зі спеціальності “клінічна фармація”
Перелiк лiкарських засобiв, клiнiчну фармакологiю яких повиннi знати студенти 4-5 курсів фармацевтичного факультету
Фармацевтичного iconГо курсу фармацевтичного факультету на державному випускному іспиті з фармацевтичної опіки з клінічною фармакологією
Критерії оцінки теоретичних знань І практичної підготовки студентів 5-го курсу фармацевтичного факультету
Фармацевтичного iconКалендарний план практичних занять з предмету «Ознайомча практика з фармацевтичного забезпечення» для студентів 1 курсу фармацевтичного факультету на II семестр
Фармацевтична інформація як складова науково-технічної інформації. Основи організації фармацевтичної інформації в аптеці
Фармацевтичного iconПрийом іноземців та осіб без громадянства до Коледжу Національного фармацевтичного університету Перелік освітньо-кваліфікаційних рівнів та напрямів підготовки (спеціальностей),
Додаток 8 до Правил прийому до Коледжу Національного фармацевтичного університету у 2013р
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи