Результати виконання ндр icon

Результати виконання ндр
Скачати 32.35 Kb.
НазваРезультати виконання ндр
Дата28.06.2012
Розмір32.35 Kb.
ТипДокументи


Результати виконання НДР

Електромеханотронна система перетворення енергії

для безредукторних вітроустановок з вертикальною віссю обертання


Номер державної реєстрації теми: 0109U001155

Номер облікової картки заключного звіту: 0211U004304

Характер НДР: прикладна розробка

Назва бюджетної програми: "Прикладні дослідження і розробки за напрямами науково-технічної діяльності вищих навчальних закладів та наукових установ" (КПКВ 2201040)

Терміни виконання: початок – 01.01.2009, закінчення – 31.12.2010

Керівник НДР: Щур Ігор Зенонович

Отримані наукові і (або) науково-технічні результати, їх наукова новизна та значимість

Розроблено математичну модель явної магнітно-механічної характеристики для БСГПМ як залежності повних потокозчеплень електричних контурів статора й електромагнітного моменту від струмів у цих контурах і кута повороту ротора на підставі квазістаціонарного наближення магнітного поля машини у тривимірній постановці. Модель дає змогу на найвищому рівні адекватності розраховувати потокозчеплення та електромагнітний або реактивний момент у машинах з аксіальним напрямом проходження магнітного потоку. На підставі проведеного комп’ютерного імітаційного моделювання отримано порівняльні показники електромеханічних систем автономних ВЕУ у складі БСГПМ, напівпровідникових перетворювачів параметрів електричної енергії, акумуляторної батареї, за результатами яких обґрунтовано найбільш раціональні системи та межі їх ефективного використання. Отримала подальший розвиток теорія оптимального керування синхронними машинами з постійними магнітами. Вперше обґрунтовано доцільність регулювання з допомогою DC-DC перетворювача електричного навантаження БСГПМ в автономній ВЕУ лише у нижньому діапазоні швидкостей вітру (від мінімального до критичного значення, що визначається в процесі комп’ютерного імітаційного моделювання) з нерегульованою роботою на вищих швидкостях вітру, що дає змогу значно знизити потужність силового імпульсного перетворювача. Теоретично обґрунтовано і експериментально доведено, що систему екстремального за отримуваною електричною потужністю керування роботою ВЕУ можна реалізувати шляхом оптимального регулювання струму в ланці постійного напруги ВЕУ.

^ Отримана науково-методична і (або) науково-технічна продукція

Захищено 1 докторську дисертацію, 1 кандидатську дисертацію; підготовлено 2 кандидатських дисертації; опубліковано 13 статей у фахових виданнях (перелік ВАК), 1 стаття у журналі, що входить до науковометричних баз даних, 1 матеріали конференцій (за кордоном), 1 тези доповідей; результати роботи оприлюднено на 9 міжнародних конференціях; отримано 2 патенти.

Обґрунтовано найбільш перспективні топології автономних ВЕУ з ВВО на базі безредукторних БСГПМ. Розроблено пакет комп’ютерних програм для розв’язування 2D і 3D польових задач з дослідження показників БСМПМ у статичних і динамічних режимах роботи. Розроблено інженерні методи різної складності та точності розрахунку параметрів БСМПМ з аксіальним та радіальним напрямами основного магнітного потоку, в тому числі і з врахуванням характеру їх електричного навантаження. Розроблено алгоритми і створено системи керування автономною ВЕУ на основі напівпровідникових перетворювачів різного типу і складності з мікроконтролерним керуванням, які забезпечують роботу ВЕУ з максимальною енергетичною ефективністю. Розроблено комп’ютерні моделі в програмному середовищі Matlab/Simulink усієї електромеханотронної системи автономної безредукторної ВЕУ з ВВО, що можуть використовуватись в подальших наукових дослідженнях та навчальному процесі. Розроблено та поставлено на експериментальну експлуатацію макетний зразок системи керування ВЕУ з ВВО, у якій для автоматичного регулювання оптимальної робочої точки застосувано DC-DC перетворювач. Здійснено ескізне проектування та створено макетний зразок електромеханічної частини ВЕУ у складі спроектованого БСГПМ та привідного електродвигуна, що імітує роботу вітроротора в статичних та динамічних режимах; для привідного двигуна розроблено алгоритм та комп’ютерно-контролерну програму керування.

^ Практична цінність результатів та продукції

Розроблена електромеханотронна система для ВЕУ в цілому може бути використана у випадку організації виробництва ВЕУ на одному з підприємств колишнього військово-промислового комплексу (наприклад, завод «ЛОРТА» чи «Мікроприлад» у Львові), ступінь готовності складає 60%.

Окремі частини розробки можуть бути використані в існуючих ВЕУ різного виробництва з метою підвищення їх енергетичної ефективності та продовження терміну служби. Такі роботи можуть бути виконані в СКБ електромеханічних систем Національного університету «Львівська політехніка» на умовах госпдоговору.

Розроблені методи проектування БСМПМ, принципи керування АВН, а також алгоритми і програми мікроконтролерного керування АВН лягли в основу госпдоговору №1178 між Львівською політехнікою і ДП НДІ «Квант» (м. Київ) на розроблення і виготовлення виробів «Привод 2П».


Схожі:

Результати виконання ндр iconХарактер ндр: фундаментальне дослідження Тема ндр: 2
Обсяг коштів, виділених на виконання ндр за весь період (згідно з запитом / фактичний) тис гривень
Результати виконання ндр iconХарактер ндр: фундаментальне дослідження Тема ндр: 2
Обсяг коштів, виділених на виконання ндр за весь період (згідно з запитом / фактичний) тис гривень
Результати виконання ндр iconХарактер ндр: фундаментальне дослідження Тема ндр: 2
Обсяг коштів, виділених на виконання ндр за весь період (згідно з запитом / фактичний) тис гривень
Результати виконання ндр iconДокументи
1. /Documents_for_NDR/Ф-7.5-2.2.1-03 Запит-заявка на виконання (НДР) .doc
2. /Documents_for_NDR/Ф-7.5-2.2.1-04...

Результати виконання ндр iconРезультати виконання ндр
Полікритеріальна діагностика діяльності підприємств на засадах матриці індикаторів
Результати виконання ндр iconІнформація про основні результати завершених та перехідних ндр повинна містити такі відомості: назва ндр; Отримані результати наукова продукція
Дані про наукову діяльність завідувача кафедри; професора кафедри ( заповнюються картки рейтингової оцінки, Додаток 1 )
Результати виконання ндр iconРезультати виконання ндр
Назва бюджетної програми: "Фундаментальні дослідження у вищих навчальних закладах та наукових установах" (кпкв 2201020)
Результати виконання ндр iconРозробка тз на проведення ндр І його складові частини
У розділі «Підстави для виконання роботи» приводять повне найменування документа, на підставі якого проводять ндр, його номер, дату...
Результати виконання ндр iconРезультати виконання ндр
Розробка основ технології отримання субстанцій з різними видами біологічної активності та нових препаратів, в тому числі пролонгованої...
Результати виконання ндр iconРезультати виконання ндр
Назва бюджетної програми: "Прикладні дослідження І розробки за напрямами науково-технічної діяльності вищих навчальних закладів та...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи