Мпк8 F16 f 3/02 icon

Мпк8 F16 f 3/02
Скачати 39.02 Kb.
НазваМпк8 F16 f 3/02
Дата29.06.2012
Розмір39.02 Kb.
ТипДокументи


МПК8 F16 F 3/02

ВІБРОІЗОЛЯТОР ФУНДАМЕНТУ ПІД УСТАТКУВАННЯ

Корисна модель відноситься до машинобудування й призначена для віброізоляції фундаментів під устаткування з динамічними навантаженнями.

Відомий віброзахисний пристрій, що містить пружний елемент і паралельний йому компенсатор жорсткості, що складається з двох електромагнітів і контрольно-вимірювального комплексу (КВК) (SU, № 1290021 А1, кл. F16 F 6/00, опубл. 18.02.1987 р.)

Функціонування відомого віброзахисного пристрою забезпечується подачею від генератора постійного струму напруги на зовнішні обмотки електромагніта, точністю настроювання КВКу. Однак забезпечення динамічної роботи в сукупності зі складністю настроювання КВКу на робочий діапазон частот приводить к додатковим витратам на монтаж даного пристрою. Крім того, порушення в режимі подаваної напруги або в електричному ланцюзі між КВКом і генератором струму приводять до зниження надійності віброзахисного пристрою і, як наслідок, виходу з ладу всієї системи.

Найближчим аналогом пропонованої корисної моделі є пружинний віброизолятор фундаменту під устаткування, що містить верхню та нижню опорні плити, встановлені між ними пружний елемент, виконаний у вигляді спіральної пружини та компенсуючий елемент, який являє стяжне пристосування, виконане у вигляді прикріпленої до верхньої плити й розміщеної по вертикальній осі віброізолятора кільцевої ланки та прикріплених до нижньої плити симетрично вертикальної осі віброізолятора похилих пружних стрижнів, до верхніх кінців яких прикріплена пластина, що має нижню горизонтальну крайку й вертикальний наскрізний проріз під кільцеву ланку, обмежену похилими й розміщеними між ними горизонтальними поверхнями (SU, № 1236219 А1, кл. F16F 3/02, опубл. 07.06.1986 р.)

Відомий пристрій не забезпечує досягнення необхідного технічного результату по наступних причинах.

У процесі експлуатації пружинного віброізолятора не представляється можливим досить повно знизити динамічні навантаження, що передаються на фундамент під устаткування. Це обумовлено тим, що конструкція віброізолятора поглинає навантаження на стиск і недостатньо компенсує зворотні коливання, що викликає биття на верхній опорній плиті. Відомий пристрій не забезпечує компенсації динамічних навантажень у всьому спектрі, тому що стяжне пристосування й спіральні пружини недостатньо сприймають крутильні й горизонтальні коливання. Крім того, постійні високочастотні динамічні навантаження приводять до швидкого порушення жорсткості стяжного пристосування, тому що тертя між кільцевою ланкою й пластиною, прикріпленої до кінців пружних стрижнів, викликає його підвищене зношування, що знижує надійність пристрою. Відомий пружинний віброізолятор характеризується складністю конструкції, викликаної тим, що пружний та компенсуючий елементи прикріплені до опорних плит у різних точках, стяжне пристосування містить багато конструктивних елементів зі складною геометрією.

B основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення віброізолятора фундаменту під устаткування, у якому за рахунок конструктивних особливостей забезпечується підвищення надійності пристрою й зниження динамічних навантажень, що передаються на фундамент, шляхом їхньої компенсації при спрощенні конструкції віброізолятора.

Поставлена задача вирішується тим, що у віброізоляторі фундаменту під устаткування, що містить верхню й нижню опорні плити, установлені між ними пружний та компенсуючий елементи, згідно корисної моделі як пружний елемент установлена пластинчаста пружина еліптичної форми, а як компенсуючий елемент установлений амортизатор, при цьому пластинчаста пружина й амортизатор прикріплені до кожної з опорних плит одним кріпильним вузлом.

На рисунку схематично зображений пропонований віброізолятор фундаменту під устаткування.

Віброізолятор містить верхню та нижню опорні плити 1 і 2, між якими встановлені, як пружний елемент пластинчаста пружина 3 еліптичні форми й, як компенсуючий елемент амортизатор 4 зворотної дії. Пластинчаста пружина 3 й амортизатор 4 прикріплені до опорних плит 1 і 2 одним кріпильним вузлом у вигляді стрижня 5, що жорстко закріплений на опорних плитах 1 і 2. При цьому амортизатор 4 прикріплений до стрижня 5 штоком 6, а пластинчаста пружина – спіральним витком 7.

Пристрій працює в такий спосіб.

При зборці віброізолятора пружину 3 прикріплюють між верхньої і нижньої опорними плитами 1 і 2 витками 7 до стрижня 5, амортизатор 4 штоком 6 кріпиться на стрижні 5. У цьому положенні віброізолятор транспортується до місця монтажу та установлюється на опорну конструкцію фундаменту під устаткування.

У робочому стані навантаження від фундаменту та устаткування через верхню опорну плиту 1 і стрижень 5 передається на спіральний виток 7 пластинчастої пружини 3 й шток 6 амортизатора 4 зворотної дії. При цьому пружина 3 деформується, сприймаючи навантаження, а шток 6 вільно входить у циліндр амортизатора 4. При знятті навантаження або ж зміні вектора його дії на протилежний, навантаження сприймає амортизатор 4, перешкоджаючи різкій зміні положення опорної плити 1, що попереджує биття на верхній опорній плиті.

Виконання пропонованої конструкції віброізолятора дозволяє повною мірою компенсувати вертикальні коливання, тому що застосування амортизатора зворотної дії разом із пружним елементом дозволяє уникнути биття на верхній опорній плиті. Крім того, пластинчаста пружина за рахунок своєї форми й пружних властивостей сприймає навантаження як на вигин так і на крутіння, забезпечуючи сприймання навантаження в широкому спектрі.

Пропонований пристрій характеризується спрощеною конструкцією, оскільки не потребує використання ексклюзивних або складних у виготовленні структурних одиниць, і має всього два кріпильних вузла.

Таким чином, використання пропонованого віброізолятора фундаменту під устаткування спрощеної конструкції забезпечує підвищення його надійності й зниження динамічних навантажень.


Схожі:

Мпк8 F16 f 3/02 iconДокументи
1. /Наркология/F10.0-12.06.doc
2. /Наркология/F12.1-14.1.doc
Мпк8 F16 f 3/02 iconДокументи
1. /приказы/Аллергология/All.krop.1.doc
2. /приказы/Аллергология/STAND-2/Angio.nabr..doc
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи