Міжнародна патентна класифікація icon

Міжнародна патентна класифікація
Скачати 64.63 Kb.
НазваМіжнародна патентна класифікація
Дата29.06.2012
Розмір64.63 Kb.
ТипДокументи

міжнародна патентна класифікація

ЗРАЗОК МПК СО1 В 17/04

B01 D 53/14

назва винаходу,

корисної моделі

СПОСІБ ОЧИЩЕННЯ ГАЗІВ ВІД СІРКОВОДНЮ
галузі застосування

Винахід відноситься до області розділення газів абсорбцією і може бути використаний для очищення кисневмісних газів від сірководню з одержанням дрібнодисперсної сірки.

рівень техніки:

аналог (прототип)

бібліографічні джерела інформації

Відомий спосіб очищення газів від сірководню [АС №411701 СССР, МКИ B01d57/00, CO IB 17/04, 1972] абсорбцією поглинальним розчином, який містить кальциновану соду, натрію тіосульфат і хінгідронну смолу. Концентрації компонентів поглинального розчину: 0,5-10 г/л Na2CO3, 180-200 г/л Na2S2O3 і 0,5-10 г/л хінгідрону, температура процесу 293-303 К.

недостатність для досягнення очікуваного технічного результату

Крім дрібнодисперсної сірки, яка є основним продуктом окиснення сірководню, внаслідок протікання побічної реакції, частина сірководню перетворюється в добре розчинний у воді натрію тіосульфат. В поглинальному розчині, з часом, відбувається збільшення концентрації натрію тіосульфату, зростає в'язкість розчину і зменшується ступінь абсорбції. Це змушує частину розчину виводити з системи і заміняти його свіжим. Технології розділення компонентів відпрацьованого поглинального розчину є громіздкими, складними і затратними, а перероблення цього розчину, наприклад, до полімерної модифікації сірки кислотним розкладом, не можливе, через низьку концентрацію натрію тіосульфату (180-200 г/л).

Формулювання завдання (технічний результат)


В основу винаходу поставлене завдання створити спосіб очищення газів від сірководню абсорбцією поглинальними розчином з одержанням дрібнодисперсної сірки, в якому збільшення концентрації натрію тіосульфату в поглинальному розчині і температури процесу, забезпечили б можливість використання відпрацьованого поглинального розчину як сировини для одержання полімерної модифікації сірки кислотним розкладом, що значно спростить технологію очищення кисневмісних газів від сірководню хінгідронним методом.

Суть винаходу

Поставлене завдання вирішується тим, що в способі очищення газів від сірководню абсорбцією поглинальним розчином, що містить кальциновану соду, натрію тіосульфат і хінгідронну смолу, згідно з винаходом, використовують поглинальний розчин з концентрацією натрію тіосульфату 200 - 300 кг/м3 за температури процесу 303-318 К.

Причинно-наслідковий звязок між суттєвими ознаками винаходу і технічним результатом

Підвищення концентрації натрію тіосульфату в поглинальному розчині (до 200-300 кг/м3) дозволить використати відпрацьований поглинальний розчин як сировину для одержання полімерної сірки кислотним розкладом, а також зумовить гальмування швидкості утворення натрію тіосульфату при очищенні газу і, як наслідок, зменшення об'єму відпрацьованого поглинального розчину, що виводиться з циклу. Одночасне підвищення температури (303-318 К) дозволить не тільки нівелювати зниження ступеня абсорбції сірководню за рахунок зменшення коефіцієнтів дифузії кисню та сірководню в поглинальному розчині з високою концентрацією натрію тіосульфату, але і дещо його збільшити. Таке підвищення температури також різко інтенсифікує процес окиснення розчиненого сірководню хінгідронною смолою як до сірки, так і до натрію тіосульфату.

Перелік дій, умов, необхідних для здійснення способу, приклади


Приклад 1. Очищення сірководень повітряної суміші від сірководню, парціальний тиск якого 1013 Па, проводять поглинальним розчином в скруберній камері з ковшоподібними диспергаторами. Концентрації компонентів поглинального розчину 10 г/л Na2CO3, 200 г/л Na2S2O3 і 5 г/л хінгідрону, температура 303 К, коефіцієнт надлишку розчину 2,0; швидкість газу в абсорбері 1.3710"2 м/с; інтенсивність розбризкування: Улін = 10 м/с; S = З шт/м. При цьому ступінь очищення газу складає 96,1 %, ступінь перетворення сірководню в сірку-87,4%, в натрію тіосульфат-12,6 %.

Відпрацьований розчин придатний для перероблення до полімерної модифікації сірки. Наприклад, вихід полімерної сірки при переробленні відпрацьованого поглинального розчину кислотним розкладом (патент України №43216А від 15.11.2001. Бюл. №10) складає 70,2-70,7%.

Приклади 2-4. Очищення сірководень повітряної суміші від сірководню, парціальний тиск якого 1013 Па, проводять поглинальним розчином в скруберній камері з ковшоподібними диспергаторами за тих же умов. Змінними умовами є температура і концентрація натрію тіосульфату.

Результати представлені в таблиці.

Таблиця Характеристики процесу очищення кисневмісного газу від сірководнюКонцентрація

Na2S2O3, кг/м3

Темпе­ратура, К

Густина розчину,

кг/м3

Ступінь абсорбції,

%

Ступінь перетворення H2S в S, %

Ступінь перетво­рен-

ня H2S

в Na2S2O3, %

200

303

1150

96,1

87,4

12,6

250

303

1186

92,3

90,7

9,3

250

318

1181

96,2

75,1

24,9

300

318

1218

94,4

76,8

23,2


Підвищення температури понад 318 К призводить до зменшення розчинності кисню і сірководню в поглинальному розчині. За рахунок зменшення розчинності кисню погіршується "хінонооборот", тобто процес переходу хінгідронної смоли з відновної форми в окисну, що спричиняє необхідність проведення регенерації поглинального розчину в іншому апараті.

Збільшення концентрації натрію тіосульфату в поглинальному розчині вище 300 г/л призводить до того, що зростає в'язкість, падає швидкість дифузії і ступінь абсорбції сірководню.


Пристрій, за допомогою якого можливе здійснення способу ( при необхідності)


ПІДПИСЗАЯВНИК Національний університет«Львівська політехніка»


Проректор з наукової проф. З.Г. Піх

роботиФОРМУЛА ВИНАХОДУ


Спосіб очищення газів від сірководню абсорбцією поглинальним розчином, що містить кальциновану соду, натрію тіосульфат і хінгідронну смолу, який відрізняється тим, що використовують поглинальний розчин з концентрацією натрію тіосульфату 200 - 300 кг/м3 за температури процесу 303-318К.


Заявник:

Національний університет Проректор з наукової роботи


“Львівська політехніка” проф. Піх З.Г.

Схожі:

Міжнародна патентна класифікація iconМіжнародна патентна класифікація
Винахід відноситься до області розділення газів абсорбцією І може бути використаний для очищення кисневмісних газів від сірководню...
Міжнародна патентна класифікація icon«мІжнародна стандартна класифікація професій isco-08» international standard classification of occupations
move to 531-85325
Міжнародна патентна класифікація iconПитання до модульної контрольної роботи Спеціальність «Міжнародна економіка»
...
Міжнародна патентна класифікація iconМіжнародна науково практична конференція
Міжнародна громадська організація «Міжнародна поліцейська корпорація громадської безпеки»
Міжнародна патентна класифікація iconЗміст теми: Міжнародна класифікація пухлин яєчників
Ж. Недифернційована карцинома. Некласифіковані епітеліальні пухлини. II. Пухлини строми статевого тяжу. А. Гранульозо-стромальні...
Міжнародна патентна класифікація icon«мІжнародна стандартна класифікація професій isco-08» international standard classification of occupations
Концепція, структура та зміст isco-08 (Міжнародного стандартного класифікатора професій 08)
Міжнародна патентна класифікація icon«мІжнародна стандартна класифікація професій isco-08» international standard classification of occupations
Концепція, структура та зміст isco-08 (Міжнародного стандартного класифікатора професій 08)
Міжнародна патентна класифікація iconТема Міжнародна економічна система Предмет курсу "міжнародна економіка". Міжнародна економічна система: сутність та структура
Середовище розвитку міжнародних економічних відносин, його структуризація та характеристика
Міжнародна патентна класифікація iconКласифікація та завдання судово-бухгалтерської експертизи Класифікація судово-бухгалтерських експертиз
Класифікація судово-бухгалтерських експертиз. Судово-бухгалтерські експертизи можна класифікувати за такими ознаками
Міжнародна патентна класифікація iconПлан Природа прав людини та ґенеза їх правового закріплення. Природність та невід’ємність прав людини. Класифікація прав людини. Міжнародна система захисту прав людини.
Захист прав національних, етнічних, релігійних І мовних меншин, прав жінок, дітей та біженців
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи