Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів icon

Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів
Скачати 143.8 Kb.
НазваМетодика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів
Дата30.06.2012
Розмір143.8 Kb.
ТипДокументи


Методика трансперсональних і психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості і гармонізації особистісних проявів

Психологічний тренінг зі застосування дихальних процедур і психосинтетичних технік і вправ проводиться протягом трьох днів.


День перший

Знайомство, налагодження атмосфери довіри.

Хід роботи.

1. Знайомство. Вправа “самопрезентація”. Вправа виконується в колі, учасникам пропонується по черзі повідомити іншим членам групи наступну інформацію про себе: ім’я, місце роботи (навчання), дві найкращі риси свого характеру. Також розповісти цікавий випадок або значну подію свого життя. Вправа гарно проявляє загальний емоційний фон в групі.

2. Оголошення правил роботи в групі (11 основних правил).

3. Дихальна гімнастика ченців Тибету, що іменується «Тай-чи». «Тай» - в перекладі із давньокитайського означає – рух, «Чи» - енергія або світло. Тому «Тай- чи» можна розуміти як або «Рух енергії», або «Рух до світла». Починається гімнастика з так званої пози «Бовдура»: ноги стоять трохи вужче, ніж на ширині плечей, стопи паралельні одна одній. Точно паралельні?.. Коліна трохи зігнуті. Очі закриті. Відчули, як все тіло починає розслаблятися.. відпустили свої м'язи., приємна легкість і розслаблення розливається по всьому тілу. І лише хребет, як пряма міцна вісь тримає нас. тіло як би повисає на хребті. приємна легкість і розслаблення., коліна напівзігнуті, пружинимо на них, як на ресорах. Шия тонка ниточка. а голова – ясна і легка, як повітряна кулька спрямовується вгору. Уявним поглядом подивіться на свою праву сторону, якого кольору ця сторона, або на те, який колір ви бачите справа перед уявним поглядом., на свою ліву сторону – якого кольору ця сторона, або який колір ви бачите справа перед уявним поглядом. ... Чи є смуга між правою і лівою стороною. Запам'ятайте цей образ. розплющте очі.

^ Перша вправа: «Рух по плато». Виконується 6 разів (45сек)

Друга частина вправи «Рух по плато».

Аффірмації

У мене прекрасне здоров'я!.

Я упевнено рухаюся вперед по життю!..

Я справжній чоловік – Я – дійсна жінка!...

Я багатий і процвітаю!.

Я відкриваюся і радію кожній події свого життя!.

Я люблю – і любимо! – Я люблю і улюблена!..

Друга вправа: «Великий барабан». Виконується 6 разів (45сек)

Моє зцілення вже почалося. Моє тіло знає як себе зцілити. Я допомагаю йому в цьому. Я можу давати йому корисну їжу і напої, залицятися за ним, любити його. На мою турботу моє тіло відповідає прекрасним здоров'ям!

Моє зцілення починається з готовності і бажання прощати. Хвиля любові піднімається з глибин мого серця і омиває і зціляє кожну частинку мого організму.. Я в цілковитій безпеці. Я здоровий. Все йде добре.

^ Друга частина вправи: «Великий барабан».

У плавному перебігу життя є свій ритм, і я довіряюся йому. Життя тече плавно і ритмічно, і я її частина. Життя підтримує мене і приносить мені тільки позитивний досвід. Я вірю і знаю, що життя несе мені вище благо.

Прощення себе і інших людей звільняє мене від минулого. У прощенні полягає рішення майже всіх проблем. Прощення – це мій дар собі. Я прощаю, і означає – відпускаю себе на свободу.

^ Третя вправа: «Дівчина, що піднімається в гору». Виконується 6 разів (50сек)

Всесвіт веде і підтримує мене. Мене веде Божественне провидіння. Я розумію все, що відбувається зі мною в цьому житті. Я усвідомлюю свої життєві цілі і відкриваю для себе все нові і нові можливості досягнення своєї життєвої мети і реалізації планів!.

Я здоровий і всі хвороби йдуть від мене!..

Я упевнений в собі!.Я у захваті від своєї сексуальності!. Я можу запрацювати і одержати в цьому житті стільки матеріальних засобів, скільки потрібно саме мені, не більше і не менше!.

Я легко спілкуюся з оточуючими мене людьми. Моя мова тече плавно і красиво. Я приймаю все, що говорять в мою адресу інші люди. Щодня я вбираю все нові і нові професійних знання . і відкриваю для себе все нові можливості їх застосування і використання. Мене підтримують значущі для мене люди.

Я відкриваюся і радію кожній події життя. Я дозволяю і негативним емоціям бути в мені. Я усвідомлюю їх: свої образи, страхи, злість, роздратування, жалість до себе. і дозволяю їм витікати разом з потоком енергії, що виходить з мого організму, всі негативні емоції йдуть, витікають, спливають і на їх місці залишається лише виблискуюча радість життя!!.

Обидва потоки енергії: сильна і могутня Землі і світла і легка Космосу – зустрічаючись і переплітаючись в моєму серці, розцвітають прекрасною квіткою любові!. Я люблю і любимо. Я люблю і улюблена. Представте всіх, кого ви любите в своєму житті. Подивіться, відчуйте, як ви даруєте свою любов любимим вами людям. І погляньте, відчуйте, як ваші любимі дарують свою любов – вам. Я люблю і любимо. Я люблю і улюблена.

^ Друга частина вправи: «Дівчина, що піднімається в гору».

Я звільняю себе і всіх в моєму житті про старих образ. Вони вільні, і я вільний (вільна) йти далі до нового прекрасного досвіду.

Минуле віддане забуттю, і не має наді мною ніякої влади. Я стаю вільним (вільної) прямо зараз, в цю мить. Сьогоднішні думки створюють моє майбутнє. Зараз я повертаю собі свою силу. Точка сили завжди в справжньому моменті. Я в безпеці і я вільний (вільна)!

Лягте та жорстку кушетку або на килимок на підлогу. Закрийте очі. Руки покладіть зручно уздовж тіла, якщо хочете, долоні можуть бути повернені вгору.

Послухайте ті слова, які я говоритиму. Не прагніть оцінювати або аналізувати, просто постежте за тими образами, відчуттями, які виникатимуть у вас услід за моїми словами..

(звуки лісу) Зверніть увагу на ваше дихання. На те, як повітря, трохи прохолодне, проходить через ніс, гортань, потрапляє в легені, омиває кожну клітинку вашого тіла. І на те, як повітря виходить з вас, через які частини тіла він проходить, він такий же теплий, як і ви.З кожним вдихом у вас входить все чисте і свіжіше. і з кожним видихом йде все непотрібне, все те, що заважає. Ваше дихання рівне і спокійне. Зробіть декілька рівних і спокійних вдихів і видихів.

Зверніть увагу на ваше тіло. Розслабте ступні. гомілки. стегна.. розслаблення піднімається вище, як легкий туман, расслабляя м'язи живота.. поясницю.. сідничні м'язи.. спину.. грудні м'язи ..плечі, відчуйте, чи дійсно вони свободны.мягко пройшлися по своїй правій руці.. і вона стала тепла, легка. тепла, м'яка права рука. розслаблення передалося на ліву руку.. і вона теж стала тепла, легка. М'які, легкі руки, вільні плечі. розслаблення піднімається вище. розслаблене горло, шия, особа, особливо м'язи лоба і підборіддя. розслабляється жувальна мускулатура. м'язи особи розтікаються, розслабляються, розгладжуються складочки на лобі, розслабляється шкіра головы,.ощущение прохолоди у області лоба.. легкий вітерець у області лоба. і все тіло втрачає межі, розтікається, розчиняється. спокій і гармонія закутують вас. І все добре у вашому світі.

Уявіть покинутий сад, зарослий бур'яном... У центрі саду стоїть старий нежилий будинок, із зруйнованими стінами і вибитими вікнами... Відкрийте старі скрипучі двері, увійдіть всередину і оглянете порожні запилені кімнати... Вид покинутого будинку може викликати у вас відчуття смутку і самоти. Але подумайте, чим би міг стати цей будинок, їли б ви вирішили його відновити. Погляньте на прекрасний вигляд, що відкривається звідси: дерева, озеро, гори вдалині.

Час приступати до роботи і починати ремонтувати будинок... Ви закладаєте цеглиною і цементом зруйновані стіни. Замінюєте іржаві дверні петлі на нові. Перестилаєте прогнилі дошки підлоги. Вставляєте у вікна нові стекла і замінюєте, де потрібне, биту черепицю на даху.

Ви прополюєте сад і перекопуєте землю для посадки. Підготувавши грунт, ви висаджуєте насіння в різних місцях саду виходячи з того, яким ви хотіли б бачити його в повному кольору.

Ви підмітаєте будинок, миєте і натираєте підлоги, фарбуєте зовнішні і внутрішні стіни. Ви поливаєте сад і помічаєте, що деякі рослини починають проростати.

Будинок готовий до того, щоб його обставити. Представте столи, стільці, ліжко, килими, дзеркала, люстри, картини, шафи, вази. Це Ваш будинок, і ви можете обставити його так, як хочете. Приділіть час облаштуванню кожної окремої кімнати.

Ви йдете в сад і помічаєте, що квіти вже починають квітнути. Вони різного кольору і різної форми. Подивіться на них і вдихніть їх запах. Зробіть сад таким, щоб він вам подобався. Можливо, ви хотіли б, скажімо, помістити в центрі саду фонтан або поставити статую, увиту плющем? Робіть, що хочете.

А зараз прийшов час вдихнути в будинок життя і енергію. Ви включаєте лампи і бачите, що вони працюють. У каміні тріщать поліна, ви перевіряєте крани і переконуєтеся, що з них йде вода. Покладіть що-небудь їстівне в холодильник на кухні і поставте у вази квіти.

Ви дивитеся у вікно і бачите квітучий сад, озеро і гори на задньому плані.

І точно так, як ви тільки що побудували свій будинок і виростили свій сад, ви можете самі побудувати своє життя і виростити в ній все тільки найкраще, здійснення всіх ваших сподівань і надій, найзухваліших мріянь і планів! Ви – прекрасне, велике створіння життя. Ви – здатні самі творити і управляти власним життям! І з цим відчуттям – упевненості в собі, радості існування і прекрасного самопочуття, - прорахуйте у зручному для вас темпі від десяти до одиниці, і поступово, не поспішаючи, повертайтеся в кімнату, де ви знаходитеся (мажорний активний музичний супровід до 3-4 мін).

Обговорення в колі, інтерпретація одержаних образів, колірна інтерпретація, опис відчуттів, що виникли в процесі релаксації, емоцій.

4. Процедура прощання


День другий

1. Вітання учасників групи.

2. «Рух по плато». (починається муз супровід).

Друга частина вправи «Рух по плато».

«Великий барабан».

Друга частина вправи: «Великий барабан».

«Дівчина, що піднімається в гору».

четверта вправа: «Дівчина, що спускається з гори».

Друга частина вправи: «Дівчина, що спускається з гори».

Вправа на релаксацію

Сядьте на підлогу, так, як вам зручно. Подякуйте Богу за те, що він створив вас і веде по цьому життю.(50 сек.), подякуйте Матері Землю за те, що вона нас годує, поїть, носить і надала таке прекрасне фізичне тіло.(30 сек.), подякуйте самі собі за те, що ви зробили цю гімнастику і берете участь в процесі особового зростання. (10 сек.), скажіть самі собі: «Я люблю тебе». (5 сек.), посміхніться собі – широко і щиро.(5 сек.), а зараз розплющте очі і посміхніться всьому, що оточує вас. (зупинити музичний супровід).

Лягте та жорстку кушетку або на килимок на підлогу. Закрийте очі. Руки покладете зручно уздовж тіла, якщо хочете, долоні можуть бути повернені вгору.

Послухайте ті слова, які я говоритиму. Не прагніть оцінювати або аналізувати, просто постежте за тими образами, відчуттями, які виникатимуть у вас услід за моїми словами..

(звуки лісу) Зверніть увагу на ваше дихання. На те, як повітря, трохи прохолодне, проходить через ніс, гортань, потрапляє в легені, омиває кожну клітинку вашого тіла. І на те, як повітря виходить з вас, через які частини тіла він проходить, він такий же теплий, як і ви. З кожним вдихом у вас входить все чисте і свіжіше. і з кожним видихом йде все непотрібне, все те, що заважає. Ваше дихання рівне і спокійне. Зробіть декілька рівних і спокійних вдихів і видихів.

Зверніть увагу на ваше тіло. Розслабте ступні. гомілки. стегна.. розслаблення піднімається вище, як легкий туман, розслабляючи м'язи живота, поясницю, сідничні м'язи, спину, грудні м'язи ..плечі, відчуйте, чи дійсно вони вільні. М’яко пройшлися по своїй правій руці.. і вона стала тепла, легка. тепла, м'яка права рука. розслаблення передалося на ліву руку.. і вона теж стала тепла, легка. М'які, легкі руки, вільні плечі. розслаблення піднімається вище. розслаблене горло, шия, особа, особливо м'язи лоба і підборіддя. розслабляється жувальна мускулатура. м'язи особи розтікаються, розслабляються, розгладжуються складочки на лобі, розслабляється шкіра головb, dlxennz прохолоди у області лоба.. легкий вітерець у області лоба. і все тіло втрачає межі, розтікається, розчиняється. спокій і гармонія закутують вас. І все добре у вашому світі.

Уявіть гусінь. Ви бачите, як вона повзе по дереву, на якому живе. Закріпившись на вітці, гусениця починає вити кокон. Поступово вона обволікає себе золотими шовковистими нитками, поки не сховається під ними повністю. Декілька митей роздивляйтеся кокон...

Тепер опиніться усередині кокона. Ви відпочиваєте в теплій золотій темноті, в оточенні м'якого шовку. Ви слабо усвідомлюєте що відбувається, але відчуваєте, що за зовнішньою нерухомістю приховано йдуть якісь переутворювальні процеси...

Нарешті кокон розкривається, і крізь щілину проникає промінь світла. Як тільки світло торкається до вас, ви відчуваєте раптовий прилив життєвих сил і усвідомлюєте, що можете скинути кокон. Відчувши, що залишилися без кокона, ви виявляєте, що разом з ним скинули свій захист, гарантію безпеки і своє минуле. Зараз ви вільніше, ніж могли коли-небудь собі уявити: ви красивий різноколірний метелик. Незабаром ви усвідомлюєте, що можливості ваші безмежно розширилися: ви здатні літати. Ви виявляєте, що мешкаєте в невідомому вам раніше мирі фарб, звуків, відкритого простору. Ви відчуваєте, що летите що повітря тримає вас, що ви підхоплені легким вітерцем, то опускаючись вниз, то знов злітаючи вгору...

Внизу ви бачите величезний луг, усіяний всілякими кольорами. Ви сідаєте на один, потім перелітаєте на іншій, третій, -так м'яко, що пелюстки навіть не ворухнутися. Ви відчуваєте, що кожна квітка – це інша істота з своїм власним кольором і запахом, з своїм власним життям і своїми власними якостями. Проведіть якийсь час, відчуваючи свої можливості, що багатообразно розширилися, свою свободу і легкість.

А зараз знову станьте собою і зробіть декілька глибоких і спокійних вдихів і видихів...

Уявіть, що зараз літній день і ви лежите на траві. Ви відчуваєте м'якість трави. Лежачи на спині, ви дивитеся в небо: чисте, безхмарне і блакитне. Споглядайте його якийсь час.

У полі вашого зору з'являється метелик, і коли вона пролітає над вами, ви відзначаєте, який вона здається невагомою, і як красиво забарвлені її крила. Ви спостерігаєте, як вона віддаляється, зникаючи.

Тепер ви бачите орла, ширяючого високо в небі. Обертаючи до нього погляд, ви проникаєте в блакитну глибину неба.

Потім ви спрямовуєте погляд ще вище. Тепер ви помічаєте, що високо-високо в небі пропливає маленька біла хмарка. Спостерігайте за тим, як воно поволі розчиняється.

Нарешті перед вами лише безмежне небо.

Станьте небом – нематеріальним, безтілесним, всеосяжним. Будучи небом, відчуйте, що у вас немає меж. Відчуйте, що ви присутні всюди, що ви всього досягаєте і крізь все проникаєте.

У цьому стані вам доступна будь-яка інформація. Вас можуть дійти потрібні рішення. І відповіді на питання, що хвилюють вас, якщо ви задасте їх Вищому Розуму.(30сек). Відповіді можуть прийти в будь-якій формі – звуку, слова, думки, образу, відчуття ..(2 хв.)

А зараз вам потрібно повертатися. Знову станьте самі собою. Ви лежите на м'якій зеленій траві посеред величезного лугу. У думках встаньте на ноги, відчуйте землю під ними, подивіться навколо – зелена трава, квіти. Над вами глибоке блакитне небо, сяє сонце. Перед вами – широка пряма дорога, і, крокуючи по ній, прорахуйте в зручному для вас темпі в зворотній порядку від дев'яти до одиниці і поступово, не поспішаючи, повертайтеся в кімнату, в якій ви знаходитеся. (мед. музика переходить в мажорно-активну – 5 хв.)

^ Завершення процедури заняття

Обговорення в колі. Кожному учаснику по черговості пропонується поділитися з іншими символами, знаками, побаченими в процесі релаксації. Даються інтерпретації кожному респонденту, обговорюється колірна гамма образів, що прийшли в зміненому стані свідомості. Респонденти діляться відчуттями, відчуттями, випробуваними в процесі вправ. Даються рекомендації індивідуально.

Прощання учасників групи.


^ День третій.

Вітання учасників групи.

Дихальна гімнастика.

«Рух по плато». (муз. супровід). Аффірмації

«Великий барабан». (6 разів, 45 сік) Аффірмації

^ Друга частина вправи: «Великий барабан». (6 разів, 45 сек)

«Дівчина, що піднімається в гору». (6 разів, 50 сік) Аффірмациі

Друга частина вправи: «Дівчина, що піднімається в гору». (6 разів, 50 сек.)

четверта вправа: «Дівчина, що спускається з гори». (6 разів, 50 сек.) Аффірмації.

Друга частина вправи: «Дівчина, що спускається з гори». (6 разів, 60 сек.) Аффірмації

^ П'ята, завершальне, вправа: «Рух зірок». Аффірмації.

Друга частина вправи: «Рух по плато». Аффірмації.

Релаксація

Лягте та жорстку кушетку або на килимок на підлогу. Закрийте очі. Руки покладіть зручно уздовж тіла, якщо хочете, долоні можуть бути повернені вгору.

Послухайте ті слова, які я говоритиму. Не прагніть оцінювати або аналізувати, просто постежте за тими образами, відчуттями, які виникатимуть у вас услід за моїми словами..

(звуки лісу) Зверніть увагу на ваше дихання. На те, як повітря, трохи прохолодне, проходить через ніс, гортань, потрапляє в легені, омиває кожну клітинку вашого тіла. І на те, як повітря виходить з вас, через які частини тіла він проходить, він такий же теплий, як і ви. З кожним вдихом у вас входить все чисте і свіжіше. і з кожним видихом йде все непотрібне, все те, що заважає. Ваше дихання рівне і спокійне. Зробіть декілька рівних і спокійних вдихів і видихів.

Зверніть увагу на ваше тіло. Розслабте ступні, гомілки. стегна.. розслаблення піднімається вище, як легкий туман, розслаблюючи м'язи живота.. поясницю.. сідничні м'язи.. спину.. грудні м'язи ..плечі, відчуйте, чи дійсно вони вільні. М’яко пройшлися по своїй правій руці.. і вона стала тепла, легка. Тепла, м'яка права рука. розслаблення передалося на ліву руку.. і вона теж стала тепла, легка. М'які, легкі руки, вільні плечі. розслаблення піднімається вище. розслаблене горло, шия, особа, особливо м'язи лоба і підборіддя. розслабляється жувальна мускулатура. м'язи особи розтікаються, розслабляються, розгладжуються складочки на лобі, розслабляється шкіра голови, відчуття прохолоди у області лоба.. легкий вітерець у області лоба. і все тіло втрачає межі, розтікається, розчиняється. спокій і гармонія закутують вас. І все добре у вашому світі.

(звук води, що ллється, потім водопаду). Уявіть джерело, що б'є з гранітної скелі. Ви бачите, як його чиста вода виблискує в променях сонця, чуєте його плескіт в навколишній тиші. Ви просякаєтесь відчуттям цього особливого місця, де все набагато чистіше і ясніше, ніж звичайно.

Почніть пити воду, відчуваючи, як вас просякає її благотворна енергія, що прояснює відчуття.

Тепер встаньте під джерело, хай вода ллється на вас. Уявіть, що вона протікає крізь кожну вашу клітинку. Уявіть також, що вона протікає крізь незліченні відтінки ваших відчуттів і емоцій, що вона протікає через ваш інтелект. Відчуйте, що вода вимиває з вас все те психологічне сміття, яке накопичується день за днем – розчарування, засмучення, турботи, усілякого роду думки.

Поступово ви відчуваєте, як чистота цього джерела стає вашою чистотою, а його енергія – вашою енергією.

Нарешті, уявіть, що ви це джерело, в якому все можливо і життя якого постійно оновлюється...

А зараз знов станьте самі собою... і вийдіть з джерела. (звуки лісу). По гірській стежині спуститеся вниз, в зелену квітучу долину... Ви йдете по стежині, навколо трава і квіти, вітерець ніжно пестить вашу особу, сонце сяє в блакитній височіні... Стежина приводить вас до хвіртки, що відкривається в сад... Відкрийте хвіртку і пройдіть по доріжках саду... Подивіться на дерева і плоди, що ростуть і зріють в цьому саду... Погляньте на прекрасні квіти, квітучі в ньому...

Підійдіть до одного з кущів троянд безліччю квіток і бутонів, що не розпустилися... Тепер звернете свою увагу до одного з бутонів. Бутон ще покритий зеленими чашолистками, але на самій його верхівці можна побачити маленьку точку рожевої квітки. Сосредоточьтесь на цьому образі, помістивши його в центр свого усвідомлення.

Дуже поволі чашолистки починають відокремлюватися, розгортаючись назовні і відкриваючи все ще закриті пелюстки. Чашолистки продовжують розкриватися до тих пір, поки вашому погляду не відкриється весь бутон.

Потім пелюстки також починають розгортатися, поволі відокремлюється. до тих пір, поки ви не побачите запашну троянду, що повністю розкрилася. На цій стадії спробуйте відчути запах троянди, її ні з чим не порівнянний аромат.

Тепер уявіть, що троянди стосується промінь сонця, світло, що дає їй, і тепло. Якийсь час споглядайте троянду, освітлену сонцем.

Подивіться в самий центр квітки. Ви бачите, що там з'являється звернене до вас обличчя мудрої істоти, сповнене любові і розуміння.

Розкажіть йому або їй про те, що для вас важливо зараз. Ставте будь-які питання, що хвилюють вас: про життєві проблеми, майбутні рішення. (3 мин.)

Тепер ототожните себе з трояндою: уявіть, що ви стали трояндою, або що квітка ця знаходиться усередині вас. (вальс “Кольорів” з балету П.Чайковського “Лускунчик”). Усвідомлюйте, що троянда – і мудра істота – весь час перебувають у вас, що ви у будь-який момент можете стикнутися з ними і знайти їх якості. Ця квітка, ця троянда символізують вас. Сила життя, яке пожвавило Всесвіт і яка створила цю троянду, наділила вас здібністю до пробудження, розкриття своєї внутрішньої істоти і прояву всього того, що з нього виходить.

Тепер уявіть, що ви стаєте всім трояндовим кущем. Усвідомлюйте, що коріння ваше міцно пов'язане із землею, харчуються її соками. Ваше листя і квіти ростуть вгору, харчуючись теплом і енергією сонячного світла.

Усвідомте, що все інші трояндові кущі, інші рослини і дерева пожвавила одна і та ж сила життя, що всі вони є частинами однієї планети, великого цілого.

І з цим відчуттям єдності і гармонії зі Всесвітом і природою, упевненості, прекрасного здоров'я і відмінного самопочуття, радощі буття прорахуйте в зручному для вас темпі від десяти до одиниці і поступово, не поспішаючи, повертаєтеся в кімнату, де ви знаходитеся.

Підбиття підсумків триденної роботи.

Обговорення в колі відчуттів, почуттів, символів, знаків, що виникли в результаті релаксаційних вправ. Отримання зворотного зв'язку. Інтерпретація побаченого, відповіді на поставлені питання. Інтерпретація колірного спектру.

Вправа “Подарунок”. Процедура вправи. Членам групи пропонується подарувати кожному учаснику дарунок (нематеріальний!). Це може бути зірка на небі, схід сонця, успіх, талант... Тобто, що не можна покласти в кишеню, але можна понести з собою в собі.

Прощання учасників групи.

Схожі:

Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів iconМетодика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів
move to 0-16356662
Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів iconМетодика трансперсональних і психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості і гармонізації особистісних проявів
Психологічний тренінг зі застосування дихальних процедур і психосинтетичних технік і вправ проводиться протягом трьох днів
Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів iconДолинська Л. В., Співак Л. М. Психологічний тренінг як важливий засіб оптимізації національної самосвідомОсті в студентської молоді
У статті проаналізовано основні теоретичні підходи до вивчення національної самосвідомості в студентської молоді та розкрито особливості...
Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів iconПроблематика формування особистості у процесі фізичного виховання
...
Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів iconНазва дисципліни (курсу) Загальний обсяг
Мета курсу – формування соціально-особистісних компетенцій, заснованих на гуманітарних знаннях, емоційно-ціннісному і соціально-творчому...
Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів iconВ. М. Клочко Методика розвитку швидкісно-силових якостей у самбістів
...
Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів iconКафедра нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С. М. Савенка
А тему: „хвороба та стан свідомості І самосвідомості. Критерії оцінки стану свідомості І самосвідомості у хворих. Розлади свідомості...
Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів iconКрок Стоматологія
У розвитку клінічних проявів алергії провідну роль відіграє гістамін. Якими клітинами
Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів iconМіжнародна науковО-практична конференція «Право та суспільні відносини: умови та способи гармонізації»
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Право та суспільні відносини: умови та способи гармонізації»,...
Методика трансперсональних І психосинтетичних психотехнік з розвитку самосвідомості І гармонізації особистісних проявів iconМіжнародна науковО-практична конференція «Право та суспільні відносини: умови та способи гармонізації»
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Право та суспільні відносини: умови та способи гармонізації»,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи