І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища icon

І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища
НазваІ. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища
Дата30.06.2012
Розмір32 Kb.
ТипДокументи

Куріпта Ганна,

учениця 11 – А класу

Харківський ліцей міського господарства

Науковий керівник:

Гусь І. М.


ТЕПЛОВІ ДВИГУНИ І ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА


 • Ми живемо в великому промисловому місті. Багатьом знайома картина: наближаючись до міста на авто чи літаку, перш за все, помічаєш завісу сірої імли на горизонті. Головним джерелом шкоди, що наноситься, є транспорт.

 • Перші теплові двигуни були зроблені винахідниками Леонардо да Вінчі, Папіном, Ньюкоменом, та ін. в XVI-XVIII ст..

 • Сьогодні близько 25% загальної кількості енергії, яка використовується, припадає на легкові та вантажні автомобілі. В більшості випадків в машинах використовуються двигуни внутрішнього згорання (ДВЗ), які працюють на бензині чи на дизельному паливі. Саме використання ДВЗ негативно відображується на навколишньому середовищі.

 • В автомобілі існує три різновиди викидів забруднюючих речовин: відпрацьовані гази двигунів, картерні гази, паливні випаровування. Найбільш об’ємними з них є відпрацьовані гази. Основними токсичними компонентами відпрацьованих газів є оксид вуглецю, оксид азоту, діоксид сірки, сажа, з’єднання свинцю (етилирований бензин), поліцикличні ароматичні вуглеводи, бензопірен.

 • Оксид вуглецю найбільш вагома домішка атмосфери, яка в побуті називається чадним газом. Щорічно цього газу поступає в атмосферу не менше, ніж 250 млн. тон.

 • Об’єднані паливно-повітряні суміші дають найвищі концентрації NOx. Без вуглеводнів або NOx, які викидаються в основному автомобілями, смог не був би такою складною проблемою, якою він є на сьогодні. Кількість цього газу, який поступає в атмосферу, складає 20 млн. тон в рік.

 • Також в навколишнє середовище викидається більше 80% свинцю, який міститься в паливі у вигляді сполук – в основному PbClBr і NH4Cl(PbCl)2Br. Інші 20 % осідають в двигуні і вихлопній системі або змішуються з маслом в картері.

 • Сьогодні сміливо можна сказати: епоха ДВЗ, як основного джерела енергії підходить до свого логічного завершення. Підтвердженням цього є не експериментальні, а серійні моделі з гібридними силовими установками.

 • Через 110 років (в 1997) після появи першого гібридного автомобіля компанія Toyota представила масову модель Prius. Особливість Prius – електромотор, батарею якого не треба заряджати від зовнішньої мережі. Енергія для заряду акумулятора виробляється прямо на борту автомобіля.

 • Toyota Motor Corp приступила до продажу першого седана з гібридним електро-бензиновим двигуном марки Lexus в Японії. В квітні японський автовиробник почне продавати автомобіль Lexus GS450h на іноземних ринках.

 • В чому полягають плюси і мінуси гібридних двигунів? До переваг гібридного автомобіля можна віднести те, що ДВЗ значно менший порівняно зі звичайним автомобілем, і при цьому більш ефективний. Що стосується недоліків, то гібридні двигуни більш важкі, дорогі, менш економічні, ніж звичайні двигуни.

 • Наступний етап розвитку двигунів – силова установка, яка працює на самому перспективному енергоносії – водені. Він нешкідливий для навколишнього середовища.

 • Audi ще в минулому році представила прототип A2 на водневому палеві. A2-H2 розганяється до «сотні» менш, ніж за 10 с і розвиває швидкість 175 км/год. Без додаткової заправки автомобіль може проїхати 220 км. Максимальна потужність гібридного двигуна складає 136 л.с. Модель працює за рахунок перетворення водню в електрику внаслідок хімічної реакції з киснем.

 • BMW 760LI також працює на водневому палеві. В майбутньому BMW планує використовувати водень в ДВЗ, а не в паливних камерах, як це планують робити інші виробники.

 • Тобто гібридні двигуни дозволяють забезпечити ріст виробництва і разом з тим віддалити проблему вичерпаності земних ресурсів на деякий час. Також вирішиться проблема забруднення навколишнього середовища. Витрати палива самого економічного гібридного двигуна в світі – 2,8 л на 100 км. Двигун відповідає нормам Євро-4 і дозволяє йому розганятися до «сотні» за 7,6 с.

 • Сьогодні неможливо уявити своє життя без використання двигунів. Вони постійно вдосконалюються, роблять наше життя насиченим, постійно рухають науковий прогрес. Але разом з тим, всі ці винаходи людини мають і негативну сторону – вони постійно забруднюють атмосферу і наносять невиправну шкоду природі і навколишньому середовищу.

 • Головною ідеєю, реалізація якої на початку ХХI ст. реально допоможе покращити екологічні ситуацію в великих містах і контролювати стихійний розвиток мегаполісів, буде ідея максимальної інтеграції екологічних, економічних і соціальних аспектів в процесі розвитку міст в нашій країні. Велику роль при цьому повинен зіграти загальний розвиток екологічної освіти і культури населення.Схожі:

І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища iconОснови наукових досліджень” для студентів, що навчаються за напрямом 070806 «Екологія та охорона навколишнього середовища»
«Екологія та охорона навколишнього середовища» та 040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування”...
І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища iconПрограма фахового вступного випробування при прийомі на навчання за окр «спеціаліст» («магістр») спеціальності 7(8). 04010601 «Екологія та охорона навколишнього середовища»
«спеціаліст» за спеціальністю 04010601 «Екологія та охорона навколишнього середовища» проводиться на базі освітньо-кваліфікаційного...
І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища iconПаспорт cекції за фаховим напрямом 9 «Охорона навколишнього середовища» Наукової ради мон
Для участі в конкурсному відборі до секції 9 «Охорона навколишнього середовища» приймаються наукові проекти фундаментального І прикладного...
І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища iconПаспорт cекції за фаховим напрямом 9 «Охорона навколишнього середовища» Наукової ради мон
Для участі в конкурсному відборі до секції 9 «Охорона навколишнього середовища» приймаються наукові проекти фундаментального І прикладного...
І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища iconВ. О. Бараннік Прикладна механіка рідин І газів методичні вказівки до самостійної роботи
Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування”, спеціальності “Екологія та охорона навколишнього...
І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища iconМіського господарства конспект лекцій з дисципліни інженерна аероекологія міст
...
І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища iconВ. О. Бараннік Системний аналіз довкілля методичні вказівки до практичних занять І самостійної роботи
Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування”, спеціальності “Екологія та охорона навколишнього...
І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища iconЯмелинець Тарас Степанович, к г. н., доцент робоча програма
Екологія та охорона навколишнього середовища, спеціальністю: екологія та охорона навколишнього середовища Львів, лну імені Івана...
І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища iconПрограма фахового вступного випробування «Екологія та охорона навколишнього середовища»
«Екологія та охорона навколишнього середовища» для зарахування на навчання за окр «спеціаліст» за спеціальністю
І. М. Теплові двигуни І охорона навколишнього середовища iconПрограма фахового вступного випробування «Екологія та охорона навколишнього середовища»
Окр «магістр» за спеціальністю 04010601 «Екологія та охорона навколишнього середовища»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи