Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” icon

Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр”
Скачати 35.04 Kb.
НазваПрограма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр”
Дата30.06.2012
Розмір35.04 Kb.
ТипДокументи

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Сумський державний університет


Затверджую

Перший проректор

_________ В. Д. Карпуша

„___” ___________ 2012 р.


Програма

вступного випробування для здобуття

освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр”

(спеціальність 8.18010019 – медіакомунікації)


Вступ

Вступні випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” (спеціальність 8.18010019 – медіакомунікації) проводяться у формі письмового іспиту з фаху відповідно до „Програми творчого конкурсу Сумського державного університету”.

Творчий конкурс – це професійно зорієнтований іспит, на якому вступник демонструє знання і навички, що засвідчують його здатність до журналістської та редакційної роботи, діяльності, пов’язаної зі зв’язками з громадськістю. Творчий конкурс проходить в один етап – написання журналістського твору. Вступник повинен продемонструвати: фахову зацікавленість; точність і повноту відтворення фактів, уміння логічно й грамотно викладати думку; уміння готувати текст журналістського твору з використанням літературно-художніх засобів, мислити образно, системно, неординарно; навички аналізу та систематизації зібраних фактів, уміння робити висновок; бачення твору в текстовому вираженні, спроможність запропонувати синкретичне втілення обраної теми.


Програма Творчого конкурсу

Для вступників моделюється певна професійна ситуація: прес-конференція, круглий стіл тощо, – яка відбувається протягом години. Паралельно екзаменатори ведуть цифровий аудіозапис розмови. Абітурієнти фіксують на папері хід розмови, запитання та відповіді. При цьому їм забороняється користуватися записувальною технікою.

За зібраними матеріалами абітурієнти упродовж двох наступних годин пишуть журналістський твір в довільно обраному жанрі обсягом 2–2,5 аркуші формату А-4.

Робота вступника повинна продемонструвати його розуміння журналістського твору як професійного продукту, в якому є місце фактам та коментарям.


^ КРИТЕРІЇ ТА НОРМИ ОЦІНЮВАННЯ ТВОРЧОГО КОНКУРСУ

(спеціальність 8.18010019 – медіакомунікації)

Час написання твору – 2 години.

Обсяг твору – 2-2,5 сторінки стандартного аркуша.


Оцінюється за 100-бальною шкалою

  1. Заголовок 8

  2. Відповідність жанру (Ж) 15

  3. Обсяг та завершеність(Оз) 10

  4. Виклад фактів (Ф) 15

  5. Послідовність і логічність викладу (П) 8

  6. Оригінальність висловлених думок (О) 7

  7. Цитування, його обґрунтованість (Ц) 6

  8. Стильова єдність та виразність твору (С) 6

  9. Багатство художніх засобів (ХЗ) 5

  10. Мова твору * 20

* У цій позиції слід урахувати орфографічні (І), пунктуаційні (V), лексичні (Л) та граматичні (Г) помилки.

0 балів – 18 (І+V) – 12 (Л+Г) і більше

1 бал – 16 (І+V) – 12 (Л+Г)

2 бали – 15 (І+V) – 11(Л+Г)

3 бали – 14 (І+V) – 11 (Л+Г)

4 бали – 13 (І+V) – 10 (Л+Г)

5 балів – 12 (І+V) – 10 (Л+Г)

6 балів – 11 (І+V) – 9 (Л+Г)

7 балів – 10 (І+V) – 9 (Л+Г)

8 балів – 7 (І+V) – 6 (Л+Г)

9 балів –8 (І+V) – 7 (Л+Г)

10 балів – 7 (І+V) – 6 (Л+Г)

11 балів – 6 (І+V) – 5 (Л+Г)

12 балів – 5 (І+V) – 5 (Л+Г)

13 балів – 4 (І+V) – 4 (Л+Г)

14 балів – 3 (І+V) – 4 (Л+Г)

15 балів – 3 (І+V) – 3 (Л+Г)

16 балів – 2 (І+V) – 3 (Л+Г)

17 балів – 2 (І+V) – 2 (Л+Г)

18 балів – 1 (І+V) – 2 (Л+Г)

19 балів – 1 (І+V) – 1 (Л+Г)

20 балів – 0 – 0


Під час перевірки роботи на полях зазначають недоліки буквами та знаками, які наведені у дужках.

У роботі викладач записує усі 10 позицій, за якими оцінюється журналістський твір, вказує по кожній кількість балів цифрою (найменша одиниця оцінювання 0,5), потому зазначає сумарну кількість балів цифрою та прописом і ставить свій підпис. Якщо робота претендує на оцінювання менше 25 балів (незадовільно) та 85 і більше (відмінно), оцінка узгоджується з головою екзаменаційної комісії.


Абітурієнт, який набрав менше 25 балів, або 0 балів за мову твору до другого етапу творчого конкурсу не допускається.


Розглянуто та затверджено

на засіданні приймальної комісії.

Протокол № ??? від ??????? р.


Голова предметної комісії, професор О. Г. Ткаченко


Відповідальний секретар центральної

приймальної комісії М. М. Колесник

Схожі:

Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” iconЗатверджую голова приймальної комісії пнпу імені В. Г. Короленка проф. М.І. Степаненко 23 лютого 2013 року програма вступного випробування з географії для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр»
...
Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” iconПрограма фахового вступного випробування для вступу на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр»
Комплексна програма фахового вступного випробування на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за спеціальністю 18010013...
Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” iconПрограма вступного випробування з математики для вступників на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» на основі повної загальної середньої освіти
Програма вступного випробування для вступників на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» / Укладачі: Петрівський...
Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” iconПрограма вступного фахового випробування з технологій і креслення При вступі на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр»
В інституті гуманітарно-технічної освіти можна здобути диплом магістра на базі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр
Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” iconПрограма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня "Магістр"
Абітурієнти, які вступають до Інституту мистецтв повинні скласти фахові випробування з
Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” iconПриватний вищий навчальний заклад «донецький інститут соціальної освіти» програма фахового вступного випробування
Програму вступного фахового випробування з української мови І літератури для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» укладено...
Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” iconПрограма фахового випробування для вступників на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня "Бакалавр" за напрямом підготовки 010102 „Початкова освіта”
Програма фахового випробування призначена на допомогу вступникам на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра на основі...
Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” iconМатематика програма вступного випробування для вступників на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»
Математика. Програма вступного випробування для вступників на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» /...
Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” iconМатематика програма вступного випробування для вступників на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»
Математика. Програма вступного випробування для вступників на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» /...
Програма вступного випробування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня „Магістр” iconМатематика програма вступного випробування для вступників на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»
Математика. Програма вступного випробування для вступників на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» /...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи